VLC - Trans - en to sl translation catalogue (5850 entries)

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
sl: 
    Odlaganje vsebine v datoteko vlc-help.txt.

en: 
    Press the RETURN key to continue...
sl: 
    Za nadaljevanje pritisnite tipko ENTER ...

en: 
    Warning: if you cannot access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
sl: 
    Opozorilo: v primeru, ko grafičnega vmesnika ni mogoče več odpreti, je treba odpreti okno konzole v mapi predvajalnika VLC in zagnati ukaz »vlc -I qt«.

en:  (default disabled)
sl:  (privzeto onemogočeno)

en:  (default enabled)
sl:  (privzeto omogočeno)

en:  .                      Show/Hide hidden files
sl:  .                      skrij/pokaži skrite datoteke

en:  /                      Look for an item
sl:  /                      iskanje predmeta

en:  ;                      Look for the next item
sl: ; Poišči naslednji predmet

en:  <, >                   Next/Previous chapter
sl:  <, >                   naslednje/predhodno poglavje

en:  <enter>                Add the selected file to the playlist
sl:  <vnosnica>           dodajanje izbrane datoteke na seznam predvajanja

en:  <left>,<right>         Seek -/+ 1%%
sl:  <levo>,<desno>     Iskanje -/+ 1%%

en:  <pageup>,<pagedown>    Navigate through the box page by page
sl:  <stran gor>,<stran dol>    premikanje po oknu stran po stran

en:  <space>                Add the selected directory to the playlist
sl:  <preslednica>       dodajanje izbrane mape na seznam predvajanja

en:  <space>                Pause/Play
sl:  <preslednica>       premor/predvajanje posnetka

en:  <start>,<end>          Navigate to start/end of box
sl:  <↖>,<↘>                skok na začetek ali konec

en:  <up>,<down>            Navigate through the box line by line
sl:  <gor>,<dol>              premikanje po oknu vrstico po vrstico

en:  <up>,<down>            Seek +/-5%%
sl:  <↑>,<↓>                 iskanje +/-5%%

en:  A                      Add an entry
sl:  A                      dodajanje vnosa

en:  B                      Show/Hide filebrowser
sl:  B                      skrije/prikaže brskalnik datotek

en:  Ctrl-l                 Refresh the screen
sl:  Ctrl-l                 osveži zaslon

en:  D, <backspace>, <del>  Delete an entry
sl:  D, <⌫>, <brisalka>       Izbris predmeta

en:  Esc                    Close Add/Search entry
sl:  Esc                    zapre vnos dodaj/poišči

en:  L                      Show/Hide messages box
sl:  L                      skrije/prikaže okno sporočil

en:  M                      Show/Hide metadata box
sl:  M Skrij/Prikaži polje metapodatkov

en:  O                      Reverse order Playlist by title
sl:  O                      obrnjena razvrstitev seznama predvajanja po naslovu

en:  P                      Show/Hide playlist box
sl:  P                      skrije/prikaže okno seznama predvajanja

en:  Position : %s/%s
sl:  Položaj    : %s/%s

en:  Profile Name Missing
sl: Manjka ime profila.

en:  R                      Toggle Repeat item
sl:  R                      preklop ponavljanje predvajanja predmeta

en:  S                      Show/Hide statistics box
sl:  S                      skrije/prikaže okno statistike

en:  Source   : %s
sl: Vir            : %s

en:  Source: <no current item>
sl:  Vir: <ni navedenega predmeta>

en:  Volume   : %3ld%%
sl:  Glasnost : %3ld%%

en:  Volume   : ----
sl:  Glasnost : ----

en:  Volume   : Mute
sl: Glasnost : nemo

en:  Weighted prediction for P-frames:  - 0: Disabled
     - 1: Blind offset
     - 2: Smart analysis
sl:  Utežno predvidevanje P-sličic:  - 0: onemogočeno
     - 1: slepi odmik
     - 2: pametna analiza

en:  [ h for help ]
sl: [h za pomoč]

en:  [, ]                   Next/Previous title
sl:  [, ]                   naslednji/predhodni naslov

en:  a, z                   Volume Up/Down
sl:  a, z                   poveča ali zmanjša glasnost

en:  b                      Cycle through video tracks
sl: b Preklop kroženja slikovnih sledi

en:  c                      Cycle through audio tracks
sl: c Preklop kroženja zvočnih sledi

en:  days
sl:  dni

en:  e                      Eject (if stopped)
sl:  e                      izvrzi (če je ustavljeno)

en:  f                      Toggle Fullscreen
sl:  f                      preklopi celozaslonski način

en:  g                      Go to the current playing item
sl:  g                      skok na trenutno predvajan predmet

en:  h,H                    Show/Hide help box
sl:  h,H                    skrije/prikaže okno pomoči

en:  i                      Show/Hide info box
sl:  i                      skrije/prikaže okno podrobnosti

en:  l                      Toggle Loop Playlist
sl:  l                      preklop kroženja seznama predvajanja

en:  m                      Mute
sl: m Utišaj

en:  n, p                   Next/Previous playlist item
sl:  n, p                   naslednji/predhodni predmet seznama

en:  o                      Order Playlist by title
sl:  o                      razvrščanje seznama predvajanja po naslovu

en:  px
sl:  točk

en:  q, Q, Esc              Quit
sl:  q, Q, Esc              konča program

en:  r                      Toggle Random playing
sl:  r                      preklop naključnega predvajanja

en:  s                      Stop
sl:  q, Q, Esc              zaustavi predvajanje

en:  v                      Cycle through subtitles tracks
sl: v Preklop kroženja sledi podnapisov

en:  x                      Show/Hide objects box
sl:  x                      skrije/prikaže okno predmetov

en: "%s" is no audio encoder.
sl: »%s« ni kodirnik zvoka.

en: "%s" is no video encoder.
sl: »%s« ni kodirnik slike.

en: "Rating" to put in ASF comments.
sl: »Ocena« za opombe ASF.

en: "U" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 120 for blue.
sl: Vrednost »U« za barvo modrega zaslona (zapis YUV) v območju od 0 do 255. Privzeta vrednost je 120 za modro.

en: "V" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 90 for blue.
sl: Vrednost »V« za barvo modrega zaslona (zapis YUV) v območju od 0 do 255. Privzeta vrednost je 90 za modro.

en: #paste your VLM commands here
sl: #tu prilepite svoje ukaze VLM

en: #separate commands with a new line or a semi-colon
sl: #ločite ukaze z novo vrstico ali podpičjem

en: %1 downloads
sl: %1 prejemov

en: %@ stream to %@:%@
sl: %@ pretakaj na %@:%@

en: %@ unexpectedly quit the last time it was run. Would you like to send a crash report to %@?
sl: %@ se je ob zadnjem izvajanju nepričakovano končal. Ali bi radi %@ poslali poročilo o sesutju?

en: %i items
sl: %i predmetov

en: %i tracks
sl: %i sledi

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
sl: %s
    Prejemanje ... %s/%s %.1f%% končano

en: %s
    Downloading... %s/%s - %.1f%% done
sl: %s
    Prejemanje ... %s/%s - %.1f%% končano

en: %s (Encoded Output)
sl: %s (kodiran odvod)

en: %s bytes
sl: %s bajtov

en: %u module was not displayed because it only has advanced options.
     | %u modules were not displayed because they only have advanced options.
sl[0]: %u modula ni bilo mogoče prikazati, ker ima le napredne možnosti.
sl[1]: %u modulov ni bilo mogoče prikazati, ker imata le napredne možnosti.
sl[2]: %u modulov ni bilo mogoče prikazati, ker imajo le napredne možnosti.
sl[3]: %u modulov ni bilo mogoče prikazati, ker imajo le napredne možnosti.

en: &About
sl: &O programu

en: &Advanced Controls
sl: &Napredne možnosti

en: &Advanced Open...
sl: &Napredno odpiranje ...

en: &Apply
sl: &Uporabi

en: &Aspect Ratio
sl: &Razmerje velikosti

en: &Audio
sl: &Zvok

en: &Cancel
sl: &Prekliči

en: &Chapter
sl: &Poglavje

en: &Clear
sl: &Počisti

en: &Close
sl: &Zapri

en: &Codec Information
sl: Podrobnosti &kodeka

en: &Continue
sl: &Nadaljuj

en: &Crop
sl: &Obreži

en: &Decrease Volume
sl: &Zmanjšaj glasnost

en: &Deinterlace
sl: &Razpletanje

en: &Deinterlace mode
sl: Način &razpletanja

en: &Disc
sl: &Disk

en: &Effects and Filters
sl: &Učinki in filtri

en: &Enqueue
sl: &Uvrsti predmete

en: &Faster
sl: &Hitreje

en: &File
sl: &Datoteka

en: &Fingerprint
sl: &Prstni odtis

en: &Fullscreen
sl: &Celozaslonski način

en: &Fullscreen Interface
sl: &Celozaslonski vmesnik

en: &General
sl: &Splošno

en: &Go
sl: &Pojdi

en: &Help
sl: Pomo&č

en: &Hide VLC media player in taskbar
sl: &Skrij predvajalnik VLC v opravilni vrstici

en: &Increase Volume
sl: &Povečaj glasnost

en: &Install
sl: &Namesti

en: &Jump Forward
sl: Skok na&prej

en: &Manage
sl: &Upravljaj

en: &Media
sl: &Odpri

en: &Messages
sl: &Sporočila

en: &Metadata
sl: &Metapodatki

en: &Mute
sl: &Utišaj zvok

en: &Network
sl: &Omrežje

en: &No
sl: &Ne

en: &Open File...
sl: &Odpri datoteko ...

en: &Open Media
sl: &Odpri predstavno vsebino

en: &Open Multiple Files...
sl: &Odpri več datotek...

en: &Play
sl: &Predvajaj

en: &Playback
sl: &Predvajanje

en: &Post processing
sl: &Poobdelava

en: &Preferences
sl: &Lastnosti

en: &Quit
sl: &Končaj

en: &Recheck version
sl: &Ponovno preveri različico

en: &Reset Preferences
sl: &Ponastavi nastavitve

en: &Save
sl: &Shrani

en: &Save Metadata
sl: &Shrani metapodatke

en: &Save To Playlist
sl: &Shrani na seznam predvajanja

en: &Save as...
sl: &Shrani kot ...

en: &Search:
sl: &Poišči:

en: &Select
sl: &Izbor

en: &Start
sl: &Začni

en: &Stereo Mode
sl: &Stereo način

en: &Stop
sl: &Ustavi

en: &Stream
sl: &Začni s pretakanjem

en: &Stream...
sl: &Pretok ...

en: &Track Synchronization
sl: Usklajevanje &sledi

en: &Uninstall
sl: &Odstrani namestitev

en: &VLM Configuration
sl: Nastavitve &VLM

en: &Verbosity:
sl: &Podrobnost:

en: &View
sl: &Pogled

en: &Visualizations
sl: &Predočenje

en: &Write changes to config
sl: &Shrani spremembe v nastavitve

en: &Yes
sl: &Da

en: &Zoom
sl: &Približevanje

en: (Delayed)
sl: (zakasnjeno)

en: (Hastened)
sl: (pospešeno)

en: (no item is being played)
sl: (ni predvajanja)

en: +----[ Remote control commands ]
sl: +----[Ukazi oddaljenega nadzora]

en: +----[ end of help ]
sl: +----[ konec pomoči]

en: +-[Audio Decoding]
sl: +-[Odkodiranje zvoka]

en: +-[Incoming]
sl: +-[Prihajajoče]

en: +-[Streaming]
sl: +-[Pretakanje]

en: +-[Video Decoding]
sl: +-[Odkodiranje slike]

en: 0.00 dB
sl: 0,00 dB

en: 0.20
sl: 0,20

en: 0.25
sl: 0,25

en: 0.35 (same as DVB-S)
sl: 0.35 (enako kot DVB-S)

en: 0/90/180/270/mirror
sl: 0/90/180/270/zrcalno

en: 1 KHz
sl: 1 kHz

en: 1 is explicit for SBR and implicit for PS (default), 2 is explicit hierarchical
sl: 1 je izrecno za SBR in posredno za PS (privzeto), 2 je izrecno hierarhično

en: 1-pass Quality-based VBR. Range 0 to 51.
sl: 1 prehod kakovosti VBR. Območje med 0 in 51.

en: 10 bits
sl: 10-bitno

en: 12 KHz
sl: 12 kHz

en: 14 KHz
sl: 14 kHz

en: 15 bits
sl: 15-bitno

en: 16 KHz
sl: 16 kHz

en: 16 bits
sl: 16-bitno

en: 1:1 Original
sl: 1:1 Izvorno

en: 1:2 Half
sl: 1:2 Polovica

en: 1:4 Quarter
sl: 1:4 Četrtina

en: 1:File
sl: 1:Datoteka

en: 2 KHz
sl: 2 kHz

en: 2 Pass
sl: 2 prehoda

en: 24 bits
sl: 24-bitno

en: 2:1 Double
sl: 2:1 Dvojno

en: 3 KHz
sl: 3 kHz

en: 32 bits
sl: 32-bitno

en: 4 KHz
sl: 4 kHz

en: 4 Tabs to choose between media input. Select 'File' for files, 'Disc' for optical media such as DVDs, Audio CDs or BRs, 'Network' for network streams or 'Capture' for Input Devices such as microphones or cameras, the current screen or TV streams if the EyeTV application is installed.
sl: Prek štirih zavihkov je mogoč dostop do različnih predstavnih dovodov. V zavihku »Datoteka« je mogoče izbrati datoteke, v zavihku »Disk« različne optične nosilce: DVD, zvočni CD, BR ..., v zavihku »Omrežje« omrežne pretoke, med »Napravami za zajemanje« pa vhodne enote, kot so mikrofoni, kamere, trenutni zaslon ali pretoki TV, če je nameščen program EyeTV.

en: 525 lines / 60 Hz
sl: 525 črt / 60 Hz

en: 6 KHz
sl: 6 kHz

en: 625 lines / 50 Hz
sl: 625 črt / 50 Hz

en: 8 KHz
sl: 8 kHz

en: 8 bits
sl: 8-bitno

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
sl: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Strani pomoči za predvajalnik VLC</h2><h3>Dokumentacija</h3><p>Dokumentacija predvajalnika VLC je na voljo na spletišču <a href="http://wiki.videolan.org">VideoLAN Wiki</a>.</p><p>Začetnikom priporočamo, da pred uporabo predvajalnika preberejo poglavje <br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Uvod v predvajalnik VLC</em></a>.</p><p>Podrobnosti o načinu uporabe predvajalnika so zavedene v poglavju <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>Kako predvajati datoteke v predvajalniku VLC?</em></a>".</p><p>Za shranjevanje, pretvarjanje, kodiranje, preoblikovanje, zvijanje in pretakanje si je dobro prebrati <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Dokumentacijo pretakanja</a>.</p><p>Terminološki opisi in tehnično izrazoslovje je zbrano v <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">zbirki znanja</a>.</p><p>Tipkovne bližnjice so zbrane na strani <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">tipkovnih povezav</a>.</p><h3>Pomoč</h3><p>Pred zastavljanjem vprašanj si najprej preberite <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">z najpogosteje zastavljena vprašanja (FAQ)</a>.</p><p>Pomoč lahko poiščete tudi na <a href="http://forum.videolan.org">forumih</a>, na <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">poštnem seznamu</a> ali preko kanala IRC (<em>#videolan</em> na irc.freenode.net).</p><h3>Podpora projektu</h3><p>Projektu lahko pomagate na različne načine; s programiranjem, oblikovanjem, prevajanjem, pisanjem dokumentacije, preverjanjem delovanja in drugo. Pomagate lahko tudi finančno in materialno. Vsekakor pa vedno lahko <b>širite</b> dobro besedo o predvajalniku VLC.</p></body></html>

en: <p>In order to protect your privacy, <i>VLC media player</i> does <b>not</b> collect personal data or transmit them, not even in anonymized form, to anyone.</p>
    <p>Nevertheless, <i>VLC</i> is able to automatically retrieve information about the media in your playlist from third party Internet-based services. This includes cover art, track names, artist names and other meta-data.</p>
    <p>Consequently, this may entail identifying some of your media files to third party entities. Therefore the <i>VLC</i> developers require your express consent for the media player to access the Internet automatically.</p>
sl: <p>Za zaščito zasebnosti <i>predvajalnik VLC</i> <b>ne zbira</b> osebnih podatkov in jih v nobeni obliki <b>ne pošilja</b> tretjim osebam.</p>
    <p>Program pa lahko prek spletnih storitev tretjih oseb pridobi podatke o predmetih, ki so v predstavni zbirki. To so na primer naslovnice albumov, imena skladb in izvajalcev ter drugi povezani metapodatki.</p>
    <p>Pridobivanje podatkov prek zunanjih spletnih virov pomeni, da dobijo tretje osebe posledično vplogled v sezname predvajanja. Prav zato, ker predvajalnik lahko samodejno dostopa do interneta, program zahteva vaše izrecno soglasje.</p>

en: <p>Password for Web interface has not been set.</p><p>Please use --http-password, or set a password in </p><p>Preferences &gt; All &gt; Main interfaces &gt; Lua &gt; Lua HTTP &gt; Password.</p>
sl: <p>Geslo za spletni vmesnik ni nastavljeno.</p><p>Uporabite --http-password ali nastavite geslo v</p><p>nastavitvah &gt; Vse &gt; Glavni vmesniki &gt; Lua &gt; Lua HTTP &gt; Geslo.</p>

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
sl: <p>Predvajalnik VLC je brezplačen odprtokodni predvajalnik, kodirnik in orodje za pretakanje, ki so ga ustvarili prostovoljci skupnosti <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a>.</p><p>Predvajalnik uporablja lastne kodeke, deluje pravzaprav v vsakem sistemskem okolju in predvaja skoraj vse zapise predstavnih datotek, vsebino nosilcev CD in DVD, omrežne pretoke, podpira kartice za zajem zvoka in slike in omogoča še marsikaj drugega!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Pridružite se skupnosti in sodelujte pri razvoju!</span></a>

en: A SDP export is requested, but no URL is provided.
sl: Zahtevan je izvoz SDP, toda ni naveden URL.

en: A continuous tone at 22kHz can be sent on the cable. This normally selects the higher frequency band from a universal LNB.
sl: Na kablu se lahko pošlje neprekinjeni ton frekvence 22 kHz. To običajno izbere visoki pas frekvenc iz splošnega LNB-ja.

en: A directory where to save the files has to be selected.
sl: Mapa za shranjevanje mora biti določena.

en: A file where to save the stream has to be selected.
sl: Datoteka v katero bo shranjen pretok mora biti izbrana.

en: A fixed video quantizer scale for VBR encoding (accepted values: 0.01 to 255.0).
sl: Določena slikovna delitvena lestvica za VBR kodiranje (sprejme vrednosti med 0.01 in 255.0).

en: A free audio codec dedicated to compression of voice (useable with OGG)
sl: Brezplačen zvokovni kodek, namenjen zapisovanju glasu (uporaben z OGG)

en: A list of visual effect, separated by commas.
    Current effects include: dummy, scope, spectrum, spectrometer and vuMeter.
sl: Seznam učinkov predočenja, ločenih z vejicami.
    Trenutni učinki vključujejo: dummy, scope, spectrum, spectrometer in vuMeter.

en: A new version of VLC (%1.%2.%3%4) is available.
sl: Na voljo je nova različica predvajalnika VLC (%1.%2.%3%4).

en: A positive value means that the audio is ahead of the video
sl: Pozitivno število pomeni, da je zvok prehiteva sliko

en: A positive value means that the subtitles are ahead of the video
sl: Pozitivno število pomeni, da podanpisi prehitevajo sliko

en: A single password restricts access to this interface.
sl: Geslo omeji dostop do tega vmesnika.

en: A sound font file (.SF2) is required for MIDI synthesis.
    Please install a sound font and configure it from the VLC preferences (Input / Codecs > Audio codecs > FluidSynth).
sl: Za sintezo MIDI je zahtevana datoteka zvokovne pisave (.SF2).
    Namestiti je treba zvokovno pisavo in jo nastaviti med nastavitvami VLC (Vhod / Kodeki > Zvokovni kodeki > FluidSynth).

en: A sound fonts file is required for software synthesis.
sl: Zvoča pisava je obvezna zaradi sinteze programske opreme.

en: A valid destination has to be selected Enter either a Unicast-IP or a Multicast-IP.
    
    If you don't know what this means, have a look at the VLC Streaming HOWTO and the help texts in this window.
sl: Izbran mora biti veljaven cilj. Vnesite IP za pošiljanje skupini ali posamezniku.
    
    V primeru, da niste prepričani kaj to pomeni, si oglejte VLC Streaming HOWTO in besedilo pomoči v tem oknu.

en: A->B Loop
sl: Predvajanje v zanki A->B

en: A/52 audio packetizer
sl: Paketnik zvoka A/52

en: A/52 dynamic range compression
sl: Dinamično krčenje območja A/52

en: A/52 parser
sl: Razčlenjevalnik A/52

en: AAC audio decoder (using libfaad2)
sl: AAC zvokovni odkoder (uporaba libfaad2)

en: AAC extension
sl: Razširitev AAC

en: AACS Host certificate revoked.
sl: Gostiteljsko potrdilo AACS je bilo preklicano.

en: AACS MMC failed.
sl: AACS MMC je spodletel.

en: ADPCM audio decoder
sl: Odkodirnik zvoka ADPCM

en: AES key URI to place in playlist
sl: Naslov URL ključa AES za vstavitev na seznam predvajanja

en: AES key file
sl: Datoteka ključa AES

en: AES3/SMPTE 302M audio decoder
sl: Odkodirnik zvoka AES3/SMPTE 302M

en: AES3/SMPTE 302M audio packetizer
sl: AES3/SMPTE 302M paketnik zvoka

en: AIFF demuxer
sl: Odvijalnik AIFF

en: ALSA audio capture
sl: Zajemanje zvoka s sistemom ALSA

en: ALSA audio output
sl: Odvod zvoka ALSA

en: AM Tuner mode
sl: AM način uglaševanja

en: AM Tuner mode. Can be one of Default (0), TV (1),AM Radio (2), FM Radio (3) or DSS (4).
sl: AM način uglaševanja. Vrednost je lahko privzeto (0), TV (1), AM radio (2), FM radio (3) ali DSS (4).

en: AM radio
sl: Radio AM

en: ANativeWindow
sl: Izvorno okno

en: ARM NEON audio volume
sl: Jakost zvoka ARM NEON

en: ARM NEON video chroma YUV->RGBA
sl: Barva slike ARM NEON YUV->RGBA

en: ARM NEON video chroma conversions
sl: Pretvorbe barve slike ARM NEON

[ctx: ASCII]
en: VLC media player
sl: Predvajalnik VLC

en: ASCII-art video output
sl: ASCII-art izhod slike

en: ASF muxer
sl: Zvijalnik ASF

en: ASF packet size -- default is 4096 bytes
sl: ASF velikost paketov -- privzeto 4096 bajtov.

en: ASF/WMV demuxer
sl: Odvijalnik ASF/WMV

en: ASX playlist import
sl: Uvoz seznama ASX

en: ATSC A/52 (AC-3) audio decoder
sl: Odkodirnik zvoka ATSC A/52 (AC-3)

en: ATSC minor channel
sl: Pomožni kanal ATSC

en: ATSC reception parameters
sl: Parametri prejema signala ATSC

en: AU demuxer
sl: Odvijalnik AU

en: AVI demuxer
sl: Odvijalnik AVI

en: AVI muxer
sl: Zvijalnik AVI

en: Abkhazian
sl: abkhajščina

en: Abort
sl: Prekini

en: About
sl: O programu

en: About VLC media player
sl: O predvajalniku VLC

en: Above the Video
sl: Nad oknom slike

en: Abscissa of the capture region in pixels.
sl: Abscisa območja zajema v slikovnih točkah.

en: Absolute delay
sl: Absolutna zakasnitev

en: Absolute delay - add absolute delay to each subtitle. Relative to source delay - multiply subtitle delay. Relative to source content - determine subtitle delay from its content (text).
sl: Absolutna zakasnitev - dodaj absolutno zakasnitev vsakemu podnapisu. Glede na zakasnitev vira - pomnoži zakasnitev podnapisov. Glede na vsebino vira - določi zakasnitev podnapisov iz njihove vsebine (besedila).

en: Acapella
sl: Acapela

en: Accelerated video output (Overlay)
sl: Pospešen izhod slike (prekrivanje)

en: Accept 24 hours
sl: Dovoli za 24 ur

en: Accept certificate temporarily
sl: Začasno sprejmi potrdilo

en: Accept commands from this source. The CLI defaults to stdin ("*console"), but can also bind to a plain TCP socket ("localhost:4212") or use the telnet protocol ("telnet://0.0.0.0:4212")
sl: Nastavitev omogoči prejem ukazov prek ukazne vrstice. Privzeto je to standardni vhod konzole ("*console"), vendar pa je to lahko tudi običajni vtič TCP ("localhost:4212") oziroma uporaba protokola telnet ("telnet://0.0.0.0:4212")

en: Accept commands over a Unix socket rather than stdin.
sl: Sprejmi ukaze preko Unix socket, namesto preko stdin.

en: Accept commands over a socket rather than stdin. You can set the address and port the interface will bind to.
sl: Sprejmi ukaze preko Unix socket, namesto preko stdin. Določiti je mogoče naslov in vrata s katerimi se bo povezal vmesnik.

en: Accept permanently
sl: Dovoli za vedno

en: Access advanced options to tweak the device
sl: Dostop do naprednih nastavitev za prilagajanje naprave

en: Access module
sl: Enota dostopa

en: Access modules
sl: Moduli dostopa

en: Access output
sl: Dostopni odvod

en: Access output module
sl: Enota odvoda dostopa

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
sl: Moduli dostopnih izhodov omogočajo različne načine pošiljanja zvitih pretokov. Nastavitev omogoča vsiljeno uporabo želenega način odvoda. Spreminjanje teh nastavitve ni priporočljivo.
    Mogoče je nastaviti privzeto delovanje za vsak dostopni odvod ločeno.

en: Access to the stream is denied by the server configuration.
sl: Nastavitev strežnika je zavrnila dostop do pretoka.

en: Access unit delimiters
sl: Ločevala enot dostopa

en: Account that will be used for the connection.
sl: Račun, ki bo uporabljen za povezovanje.

en: Accuracy of RateControl
sl: Natančnost nadzora hitrosti

en: Acid Jazz
sl: Acid jazz

en: Acid Punk
sl: Acid punk

en: Acoustic
sl: Akustična glasba

en: Acquisition rate (in fps)
sl: Hitrost pridobivanja (v sličicah na sekundo)

en: Action
sl: Dejanje

en: Actions
sl: Dejanja

en: Activate
sl: Pokaži

en: Activate Transcoding
sl: Omogoči prekodiranje

en: Activate VNC polling. Do NOT activate for use as VDR ffnetdev client.
sl: Zagon VNC preverjanja. Ne zaženite preverjanja za prenos preko VDR ffnetdev odjemalca.

en: Activate or deactivate autoscaling.
sl: Vklop in izklop samodejnega prilagajanja velikosti

en: Activate or deactivate deinterlacing.
sl: Vklop in izklop razpletanja.

en: Activate the automatic notification of new versions of the software. It runs once every two weeks.
sl: Zagon samodejnega opominjanja o novih različicah programa. Zažene se enkrat na štirinajst dni.

en: Activate the updates availability notification
sl: Omogoči opomnik možnosti posodobitve

en: Activate updates notifier
sl: Omogoči obvestila o posodobitvah

en: Active Extensions
sl: Dejavne razširitve

en: Active regions
sl: Dejavna območja

en: Active windows
sl: Dejavna okna

en: Actors
sl: Igralci

en: Adaptive B-frame decision
sl: Prilegajoče odločanje B sličic

en: Adaptive spatial transform size
sl: Prilagodljiva prostorska velikost pretvorbe

en: Add
sl: Dodaj

en: Add &Subtitle File...
sl: Dodaj &podnapise ...

en: Add Directory...
sl: Dodaj mapo ...

en: Add EXT-X-ALLOW-CACHE:NO directive in playlist-file if this is disabled
sl: Če je to omogočeno, v datoteko seznama predvajanja dodaj smernico EXT-X-ALLOW-CACHE:NO

en: Add File...
sl: Dodaj datoteko ...

en: Add Folder...
sl: Dodaj mapo ...

en: Add Input
sl: Dodaj vhod

en: Add Interface
sl: Razširitve

en: Add Noise
sl: Dodaj šum

en: Add Subtitle File...
sl: Dodaj datoteko s podnapisi ...

en: Add Subtitle File:
sl: Dodaj datoteko s podnapisi:

en: Add Subtitles to transcoded video
sl: Dodajanje podnapisov prekodirani sliki

en: Add WAVE header
sl: Dodaj glavo WAVE

en: Add a background
sl: Dodaj ozadje

en: Add a blurring effect
sl: Dodaj učinek meglenja

en: Add a delay effect to the sound
sl: Doda zvoku učinek zakasnitve

en: Add a font effect to text to improve readability against different backgrounds.
sl: Omogoča dodajanje učinkov na besedilo za izboljšanje prikaza na različnih barvnih podlagah.

en: Add a shadow
sl: Dodaj senco

en: Add cover art from file
sl: Dodaj naslovnico iz datoteke

en: Add destinations following the streaming methods you need. Be sure to check with transcoding that the format is compatible with the method used.
sl: Dodaj cilje, ki sledijo načinu pretakanja. Prepričajte se da je zapis pri prekodiranju, združljiv z uporabo dane metode.

en: Add logo
sl: Dodaj logotip

en: Add new Preset...
sl: Dodaj novo prednastavitev ...

en: Add text
sl: Dodajanje besedila

en: Add to Playlist
sl: Dodaj na seznam predvajanja

en: Add...
sl: Dodaj ...

en: Additional interfaces spawned by the Service. It should be specified at install time so the Service is properly configured. Use a comma separated list of interface modules. (common values are: logger, sap, rc, http)
sl: Dodatni vmesniki, ki jih omogočajo storitve. Storitve je treba nastaviti ob nalaganju predvajalnika. Uporabite seznam ločen z vejicami želenih vmesnikov. (primer: logger, sap, rc, http)

en: Additional streaming options
sl: Dodatne možnosti pretakanja

en: Additional transcode options
sl: Dodatne možnosti prekodiranja

en: Additions or subtractions of pixels on the peak width.
sl: Seštevanje in odštevanje točk širine vrhov.

en: Addons Manager
sl: Upravljalnik dodatkov

en: Address
sl: Naslov

en: Address of the CDDB server to use.
sl: Nastavitev naslova strežnika CDDB

en: Address of the audio postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
sl: Naslov odzivne funkcije po-prevajanja zvoka. Sklic na funkcijo bo izveden, kadar poteka prevajanje v medpomnilnik.

en: Address of the audio prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
sl: Naslov odzivne funkcije pred-prevajanja zvoka. Ta funkcija omogoči nastavitev medpomnilnika na mestu, kjer se prevajanje izvaja.

en: Address of the computer to stream to.
sl: Naslov računalnika za pretakanje.

en: Address of the get callback function
sl: Naslov odzivne funkcije get

en: Address of the release callback function
sl: Naslov odzivne funkcije release

en: Address of the video postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
sl: Naslov odzivne funkcije po-prevajanja slike. Sklic na funkcijo bo izveden, kadar poteka prevajanje v medpomnilnik.

en: Address of the video prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
sl: Naslov odzivne funkcije pred-prevajanja slike. Ta funkcija omogoči nastavitev medpomnilnika na mestu, kjer se prevajanje izvaja.

en: Adds available subtitles directly to the video. These cannot be disabled by the receiving user as they become part of the image.
sl: Doda podnapise, ki so na voljo neposredno v sliko. Teh ni mogoče odstraniti, saj dejansko postanejo del slike.

en: Adds filtered gaussian noise
sl: Doda filtriran Gaussov šum

en: Adjust HDMI refresh rate to the video.
sl: Prilagodi hitrost osveževanja HDMI video posnetku.

en: Adjust VLC priority
sl: Prilagodi VLC prednosti

en: Adjust the white light to your LED stripes
sl: Prilagodi belino LED trakov

en: Adjustments and Effects
sl: Prilagoditve in učinki

en: Advanced
sl: Napredno

en: Advanced Buttons
sl: Gumbi naprednih možnosti

en: Advanced Open File...
sl: Napredno odpiranje datotek ...

en: Advanced Options
sl: Napredne možnosti

en: Advanced Preferences
sl: Napredne možnosti nastavitev

en: Advanced Widget
sl: Napredni gradnik

en: Advanced options...
sl: Napredne možnosti ...

en: Advanced settings
sl: Napredne nastavitve

en: Advanced settings. Use with care...
sl: Napredne nastavitve Uporabite previdno ...

en: Afar
sl: afarščina

en: Afrikaans
sl: afriščina

en: Albanian
sl: albanščina

en: Album art filename
sl: Ime datoteke naslovnice

en: Album replay gain
sl: Pridobitev zaznane glasnosti albuma

en: All
sl: Vse

en: All Files
sl: Vse datoteke

en: Allow automatic icon changes
sl: Omogoči samodejno sprememinjanje ikone

en: Allow cache
sl: Omogoči prempomnilnik

en: Allow metadata network access
sl: Omogoči dostop do omrežja metapodatov

en: Allow non specification compliant speedup tricks. Faster but error-prone.
sl: Dovoli hitrostne učinke bres posebnih določil. Hitro vednar z večjim številom napak.

en: Allow only one instance
sl: Dovoli le en sočasen zagon programa

en: Allow only one running instance
sl: Dovoli le en sočasen zagon programa

en: Allow real-time priority
sl: Dovoli prednost trenutnega predvajanja

en: Allow speed tricks
sl: Dovoli hitrostne učinke

en: Allow the use of the Intel Media SDK software implementation of the codecs if no QuickSync Video hardware acceleration is present on the system.
sl: Omogoči uporabo vgradnje kodekov programske opreme Intel Media SDK, če na sistemu ni nameščenega strojnega pospeševanja slike QuickSync .

en: Allow to build directory index
sl: Dovoli izgradnjo kazala mape

en: Allowed variance in average bitrate (in kbits/s).
sl: Dovoljeno spreminjanje povprečne bitne hitrosti (v kbitih/s)

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you open a file in your file manager. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it.
sl: Nastavitev omejitve na le en sočasen zagon predvajalnika ima nekaj prednosti. Ko predvajalnik določene vrste predstavnih datotek zažene prek programski vezi, najverjetneje ni zaželeno, da se vsakič odpre novo okno. Možnost omogoča predvajanje novega posnetka v istem oknu in postavitev novih predmetov v vrsto seznama predvajanja.

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you open a file in your file manager. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it. This option requires the D-Bus session daemon to be active and the running instance of VLC to use D-Bus control interface.
sl: Nastavitev omejitve na le en sočasen zagon predvajalnika ima nekaj prednosti. Ko predvajalnik določene vrste predstavnih datotek zažene prek programski vezi, najverjetneje ni zaželeno, da se vsakič odpre novo okno. Možnost omogoča predvajanja novega posnetka v istem oknu in postavitev novih v vrsto seznama predvajanja. Možnost zahteva sejo D-Bus in zagnan nadzorni vmesnik VLC D-Bus.

en: Allows B-frames to be used as references for predicting other frames. Keeps the middle of 2+ consecutive B-frames as a reference, and reorders frame appropriately.
     - none: Disabled
     - strict: Strictly hierarchical pyramid
     - normal: Non-strict (not Blu-ray compatible)
sl: Dovoli uporabo B sličic za sklicevanje na napovedovanje drugih sličic. Vrednost ohranja srednji 2+ zaporedni B-sličici kot sklic in primerno prerazporedi sličice.
     - none: onemogočeno
     - strict: strogo piramidna postavitev
     - normal: običajno (ni skladna z Blu-ray uporabo)

en: Allows a user to specify an extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).
sl: Dovoljuje uporabniku določitev dodatnega PMT (pmt_pid=pid:stream_tip[,...]).

en: Allows each 8x8 or 16x8 partition to independently select a reference frame, as opposed to only one ref per macroblock.
sl: Dovoli vsakemu delu 8x8 ali 16x8 da ločeno izbere čas sklicevanja v nasprotju z eno določitvijo na blok.

en: Allows you to force the aspect ratio of the video.
sl: Omogoča vsiljevanje razmerja velikosti video posnetka.

en: Allows you to set Teletext configuration (id=line1-lineN with both fields).
sl: Omogoča nastavitev teleteksta (id=vrstica1-vrsticaN pri obeh poljih)

en: Allows you to set Teletext language (page=lang/type,...).
sl: Omogoča nastavitev jezika teleteksta (stran=jezik/vrsta, ...)

en: Allows you to set audio configuration (id=group,pair:id=group,pair...).
sl: Omogoča zvokovne nastavitve (id=skupina,par:id=skupina,par ...).

en: Allows you to set the ES ID of the video.
sl: Omogoča nastavitev vrednosti ID ES videa.

en: Allows you to set the desired link of the board for the capture (starting at 0).
sl: Omogoča nastavitev želene povezave plošče za zajem (z začetkom pri 0).

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
sl: Dovoli določitev vsiljenega metapodatka »Avtorske pravice« dovoda.

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
sl: Dovoli določitev vsiljenega metapodatka »Datum« dovoda.

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
sl: Dovoli določitev vsiljenega metapodatka »Opis« dovoda.

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
sl: Dovoli določitev vsiljenega metapodatka »Zvrsti« dovoda.

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
sl: Dovoli določitev vsiljenega metapodatka »Naslov« dovoda.

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
sl: Dovoli določitev vsiljenega metapodatka »Naslov URL« dovoda.

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
sl: Dovoli določitev vsiljenega metapodatka »Iizvajalec« dovoda.

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
sl: Dovoli določitev vsiljenega metapodatka »Avtor« dovoda.

en: Alpha blending transparency mask. Uses a png alpha channel.
sl: Alfa osvetlitev maske prozornosti. Uporablja png alfa kanal.

en: Alpha mask
sl: Alfa maska

en: Alpha mask video filter
sl: Filter alfa maske slike

en: Alpha of the blended image
sl: Alfa prelite slike

en: Alpha transparency value (default 255)
sl: Alfa vrednost prozornosti (privzeto 255)

en: Alpha value of the earliest subtitle, where 0 is fully transparent and 255 is fully opaque.
sl: Vrednost alfa prvega podnapisa, kjer je 0 polno prosojen in 255 polno neprosojen.

en: Alpha with which the blend image is blended
sl: Alfa s katero se prelita slika preliva

en: Also known as DWT levels
sl: Znane kot DWT ravni

en: AltLine
sl: Izmenično

en: Alternative
sl: Alternativna

en: Alternative Rock
sl: Alternativni rock

en: AltiVec conversions from
sl: AltiVec pretvarjanje iz

en: Always
sl: Vedno

en: Always &on Top
sl: Vedno na &vrhu

en: Always Fit &Window
sl: Vedno p&rilagodi oknu

en: Always continue
sl: Vedno nadaljuj

en: Always fix
sl: Vedno popravi

en: Always on top
sl: Okno je vedno na vrhu

en: Always place the video window on top of other windows.
sl: Okno slike bo vedno nad vsemi ostalimi okni.

en: Always reset audio start level to:
sl: Vedno ponastavi glasnost zvoka na:

en: Always visible
sl: Vedno vidno

en: Always write to the same file
sl: Vedno vpiši v isto datoteko

en: Always write to the same file instead of creating one file per image. In this case, the number is not appended to the filename.
sl: Vedno vpiši v isto datoteko, namesto ustvarjanja nove za vsako sliko. V tem primeru številka slike ni pripeta datoteki.

en: Ambient
sl: Ambientalna

en: Amharic
sl: amharščina

en: Ammount by which to scale the picture before sending it to the internal OpenCV filter
sl: Vrednost prilagoditve velikosti slike pred pošiljanjem preko notranjega filtra OpenCV

en: Amount of gain in delayed left signal into right and vice versa. Gives a delay effect of left signal in right output and vice versa which gives widening effect.
sl: Količina ojačitve zakasnjenega signala levega kanala proti desnemu in obratno. Naredi učinek zakasnitve signala levega kanala v desnem izhodu in obratno, kar naredi učinek širjenja.

en: Amount of movement required for a mouse gesture to be recorded.
sl: Hitrost poteze miške za razpoznavanje in shranjevanje gibov.

en: Amount of prefiltering
sl: Količina predfiltriranja

en: Amount of time (in ms) to wait before aborting network reception of data. Note that there will be 10 retries before completely giving up.
sl: Čas (v ms) preden se prekine nedejavno omrežno sprejemanje podatkov. Pred popolno prekinitvijo predvajalnik poskuša vezo vzpostaviti še 10 krat.

en: Amplification
sl: Ojačitev

en: An error occurred while checking for updates...
sl: Prišlo je do napake med preverjanjem posodobitev ...

en: Anaglyph
sl: Stereoskop

en: Anaglyph 3D
sl: Stereoskop

en: Analog
sl: Analogni vhod

en: Android AudioTrack audio output
sl: Zvokovni odvod Android AudioTrack

en: Android MediaCodec direct rendering video output
sl: Izhod slike za neposredni izris Android MediaCodec

en: Android Surface video output
sl: Odvod slike Android Surface

en: Android direct rendering
sl: Neposredno prevajanje Android

en: Android native window
sl: Izvirno okno Android

en: Angle
sl: Kot

en: Angle in degrees
sl: Kot v stopinjah

en: Angle in degrees (0 to 359)
sl: Kot v stopinjah (0 do 359)

en: Announce this session with SAP.
sl: Objavi sejo s SAP.

en: Antenna
sl: Antena

en: Anti-Flickering
sl: Zmanjšanje utripanja

en: Anti-transpose
sl: Obratno transponiraj

en: Any field
sl: Poljubno polje

en: Appearance
sl: Videz

en: Append to existing file
sl: Pripni k obstoječi datoteki

en: Append to file
sl: Pripni k obstoječi datoteki

en: Append to file if it exists instead of replacing it.
sl: Vsebino pripne k datoteki, če ta že obstaja, in je ne prepiše.

en: Apple Remote and media keys
sl: Daljinski upravljalnik Apple in tipke za predstavnost

en: Application
sl: Program

en: Application level hotkey
sl: Hitra tipka na ravni programa

en: Applications
sl: Programi

en: Apply
sl: Uveljavi

en: Apply a delay to all subtitles (in 1/10s, eg 100 means 10s).
sl: Določi časovni zamik za vse podnapise (v 1/10 s, primer: 100 predstavlja 10 sekund)

en: Apply cartoon effect
sl: Uporabi učinek risanja

en: Apply cartoon effect. It is only used by "gradient" and "edge".
sl: Uporabi učinek risanja, ki ga podpirata učinka »gradient« in »edge«.

en: Apply color gradient or edge detection effects
sl: Uporabi učinek preliva barve ali pa učinek zaznavanja robov

en: Aqua
sl: Voda

en: Arabic
sl: arabščina

en: Arabic (ISO 8859-6)
sl: arabsko (ISO-8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
sl: arabsko (windows-1256)

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
sl: Ali ste prepričani, da želite povrniti nastavitve predvajalnika VLC na privzete vrednosti?

en: Are you sure you wish to create the stream?
sl: Ali res želite ustvariti pretok?

en: Area
sl: Območje

en: Armenian
sl: armenščina

en: Arranger
sl: Aranžer

en: Art Director
sl: Umetniški direktor

en: Art and meta fetchers
sl: Oblikovanje in meta podatki

en: Artist
sl: Izvajalec

en: Artist metadata
sl: Metapodatek izvajalca

en: Artwork URL
sl: Povezava do grafične vsebine

en: Ascending
sl: Naraščajoče

en: Ask
sl: Vprašaj

en: Ask for action
sl: Pokaži možnosti izbire

en: Ask for network policy at start
sl: Ob zagonu vprašaj za omrežno zaščito

en: Aspect Ratio
sl: Razmerje stranic

en: Aspect ratio
sl: Razmerje velikosti

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
sl: Razmerje velikosti slike (4:3, 16:9). Privzete so kvadratne zaslonske točke.

en: Aspect ratio of the individual displays building the wall.
sl: Razmerje velikosti posameznih zaslonov, ki gradijo steno slike.

en: Aspect ratio selector
sl: Izbirnik razmerja velikosti videa

en: Aspect ratio: %s
sl: Razmerje velikosti: %s

en: Assamese
sl: asamščina

en: Assign
sl: Dodeli

en: Assign a fixed Network ID (for SDT table)
sl: Pretoku dodeli stalen ID omrežja (za SDT razpredelnico)

en: Assign a fixed PID to the PMT
sl: Pretoku dodeli stalen PID PMT.

en: Assign a fixed PID to the SPU.
sl: Pretoku dodeli stalen PID SPU.

en: Assign a fixed PID to the audio stream.
sl: Pretoku zvoka dodeli stalen PID.

en: Assign a fixed PID to the video stream. The PCR PID will automatically be the video.
sl: Pretoku slike videa dodeli stalen PID. PCR PID bo samodejno privzet v sliki.

en: Assign a fixed Transport Stream ID.
sl: Pretoku dodeli stalen ID prenosa.

en: Assign a program number to each PMT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
sl: Dodeli programsko število vsakemu PMT. Nastavitev zahteva onemogočeno »Določi PID k ID od ES«.

en: AtmoLight Filter
sl: Filter AtmoLight

en: AtmoWin Software
sl: Programska oprema AtmoWin

en: Attachment
sl: Priloga

en: Attachment input
sl: Dovod priloge

en: Attack
sl: Vzpostavitev

en: Attack time
sl: Odzivni čas

en: Attenuation
sl: Nasičenost

en: Attenuation, begin (in %)
sl: Tanjšanje, začetek (v %)

en: Attenuation, end (in %)
sl: Tanjšanje, konec (v %)

en: Attenuation, middle (in %)
sl: Tanjšanje, sredina (v %)

en: Audio
sl: Zvok

en: Audio &Device
sl: &Zvokovna naprava

en: Audio &Track
sl: &Zvokovna sled

en: Audio Bar Graph Video
sl: Slika vrstičnega grafa zvoka

en: Audio Bar Graph Video sub source
sl: Podvir slike vrstičnega grafa zvoka

en: Audio CD
sl: Glasbeni CD

en: Audio CD - Track %02i
sl: Zvokovni CD - Sled %02i

en: Audio CD device
sl: Zvokovni CD

en: Audio CD input
sl: Zvokovni CD dovod

en: Audio Channels
sl: Zvokovni kanali

en: Audio Delay
sl: Zamik zvoka

en: Audio Device
sl: Zvokovna naprava

en: Audio Device: %s
sl: Zvokovna naprava: %s

en: Audio Effects
sl: Učinki zvoka

en: Audio Effects...
sl: Zvokovni učinki ...

en: Audio Files
sl: Zvokovne datoteke

en: Audio PID
sl: PID zvoka posnetka

en: Audio Settings
sl: Nastavitve zvoka

en: Audio Spatializer
sl: Prostornik zvoka

en: Audio Track
sl: Zvokovna sled

en: Audio and Subtitles
sl: Zvok in podnapisi

en: Audio balance
sl: Ravnotežje zvoka

en: Audio bitrate
sl: Bitna hitrost zvoka

en: Audio bits per sample
sl: Zvokovni biti na vzorec

en: Audio callback data
sl: Podatki odziva zvoka

en: Audio capture
sl: Zajem zvoka

en: Audio capture (ALSA)
sl: Zajem zvoka (ALSA)

en: Audio capture (PulseAudio)
sl: Zajem zvoka (PulseAudio)

en: Audio channel remapper
sl: Preslikovalnik zvokovnih kanalov

en: Audio channels
sl: Zvokovni kanali

en: Audio channels in input stream. Numeric value >0. Default is 2.
sl: Zvokovni kanali vhodnega pretoka. Številčna vrednost >0. Privzeta je 2.

en: Audio codec
sl: Zvokovni kodek

en: Audio codecs
sl: Zvokovni kodek

en: Audio configuration
sl: Nastavitev zvoka

en: Audio connection
sl: Zvokovna povezava

en: Audio connection for DeckLink output.
sl: Zvokovna povezava za izhod DeckLink.

en: Audio connection to use for DeckLink captures. Valid choices: embedded, aesebu, analog. Leave blank for card default.
sl: Katera zvokovna povezava naj se uporabi za zajeme DeckLink. Veljavne izbire: vstavljena, aesebu, analogna. Pustite prazno za privzeto nastavitev kartice.

en: Audio delay %i ms
sl: Zamik zvoka %i ms

en: Audio delay down
sl: Zamik zvoka nazaj

en: Audio delay up
sl: Zamik zvoka naprej

en: Audio desynchronization compensation
sl: Nadomeščanje zvokovnega razslojevanja

en: Audio device is not configured
sl: Zvokovna naprava ni nastavljena

en: Audio device name
sl: Ime zvokovne naprave

en: Audio encoder
sl: Kodirnik zvoka

en: Audio filter
sl: Filter zvoka

en: Audio filter for A/52->S/PDIF encapsulation
sl: Zvokovni filter za zvijanje A/52->S/PDIF

en: Audio filter for DTS->S/PDIF encapsulation
sl: Filter zvoka za DTS->S/PDIF zvijanje

en: Audio filter for PCM format conversion
sl: Zvokovni filter za PCM pretvarjanje

en: Audio filter for band-limited interpolation resampling
sl: Filter zvoka za interpolacijo prevzorčenja omejenih trakov

en: Audio filter for simple channel mixing
sl: Filter zvoka za enostavno mešanje kanalov

en: Audio filter for simple channel mixing using NEON assembly
sl: Zvokovni filter za preprosto mešanje kanalov z uporabo zgradbe NEON

en: Audio filter for trivial channel mixing
sl: Filter zvoka za navadno mešanje kanalov

en: Audio filtering failed
sl: Filtriranje zvoka je spodletelo

en: Audio filters
sl: Filtri zvoka

en: Audio filters are used to process the audio stream.
sl: Filtri zvoka so uporabljeni pri obdelavi zvokovnega pretoka.

en: Audio filters will be applied to the audio streams (after conversion filters are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
sl: Filtri zvoka bodo uporabljeni za pretoke zvoka (po uporabi filtrov za pretvorbo). Lahko vnesete seznam filtrov ločenih z vejico.

en: Audio format for MPEG4 (useable with MPEG TS and MPEG4)
sl: Zapis MPEG4 (uporaben z MPEG TS in MPEG4)

en: Audio gain
sl: Ojačanje zvoka

en: Audio input
sl: Dovod zvoka

en: Audio input of the card to use (see debug).
sl: Dovod zvoka uporabljene kartice (razhroščevanje).

en: Audio input pin
sl: Spona zvokovnega dovoda

en: Audio language
sl: Jezik zvoka

en: Audio memory
sl: Pomnilnik zvoka

en: Audio memory output
sl: Odvod pomnilnika zvoka

en: Audio mode
sl: Zvokovni način

en: Audio output URL
sl: Naslov URL odvoda zvoka

en: Audio output access method
sl: Metoda odvajanja zvoka

en: Audio output channels
sl: Odvodni zvokovni kanali

en: Audio output device
sl: Odvodna zvokovna naprava

en: Audio output device (using ALSA syntax).
sl: Odvodna zvokovna naprava (z uporabo skladnje ALSA)

en: Audio output failed
sl: Napaka odvoda zvoka

en: Audio output module
sl: Enota zvokovnega odvoda

en: Audio output muxer
sl: Zvijalnik odvoda zvoka

en: Audio output pin
sl: Spona zvokovnega odvoda

en: Audio output volume step
sl: Koraki glasnosti odvoda zvoka

en: Audio part of the BarGraph function
sl: Zvokovni del funkcije BarGraph

en: Audio port
sl: Vrata prenosa zvoka

en: Audio postrender callback
sl: Odziv po-prevajanja zvoka

en: Audio prerender callback
sl: Odziv pred-prevajanja zvoka

en: Audio resampler
sl: Zvokovni prevzorčevalnik

en: Audio sample rate
sl: Hitrost vzorčenja zvoka

en: Audio sample rate in Hertz. Default is 48000 Hz.
sl: Hitrost vzorčenja v hertzih. Privzeta vrednost je 48000 Hz.

en: Audio samplerate (Hz)
sl: Zvokovna vzorčna hitrost (Hz)

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink captures. 0 disables audio input.
sl: Hitrost vzorčenja zvoka (v hertzih) za zajeme DeckLink. Vredno9st 0 onemogoči zvokovni dovod.

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink output. 0 disables audio output.
sl: Hitrost vzorčenja zvoka (v hertzih) za izhod DeckLink. Vrednost 0 onemogoči odvod zvoka.

en: Audio settings
sl: Nastavitve zvoka

en: Audio tempo scaler synched with rate
sl: Prilagodi tempo zvoka pri usklajevanju s hitrostjo

en: Audio track
sl: Zvokovna sled

en: Audio track ID
sl: ID zvokovne sledi

en: Audio track synchronization:
sl: Časovni zamik posnetka zvoka:

en: Audio track: %s
sl: Zvokovna sled: %s

en: Audio visualizations
sl: Predočenje zvoka

en: Audio volume
sl: Jakost zvoka

en: Audio volume in hundredths of decibels (dB).
sl: Glasnost zvoka v stotinkah decibela (dB).

en: Audio/Video
sl: Zvok / Video

en: Audio/Video decoder (using OpenMAX IL)
sl: Slikovni in zvokovni odkodirnik (z OpenMAX IL)

en: AudioQueue (iOS / Mac OS) audio output
sl: Zvokovni odvod AudioQueue (iOS / Mac OS)

en: AudioUnit output for iOS
sl: Zvokovni odvod AudioUnit za iOS

en: Audiobar Graph
sl: Vrstični graf zvoka

en: Augment contrast between contours.
sl: Določitev kontrasta med obrisi.

en: Augmented reality ball game
sl: Napeta igra z žogico

en: Author
sl: Avtor

en: Author metadata
sl: Metapodatek avtorja

en: Author to put in ASF comments.
sl: Avtor za ASF opombe.

en: Authors
sl: Avtorji

en: Auto
sl: Samodejno

en: Auto connection
sl: Samodejno povezovanje

en: Auto re-connect
sl: Samodejno ponovno poveži

en: Auto shuffle
sl: Samodejno premešaj

en: Auto shuffle delay during game
sl: Zakasnitev samodejnega premeščanja med igranjem

en: Auto solve
sl: Samodejno reši

en: Auto solve delay during game
sl: Zakasnitev samodejnega reševanja med igro

en: Auto start
sl: Ob zagonu samodejno začni s predvajanjem

en: Auto-playback of new items
sl: Samodejno predvajanje novih predmetov

en: Autodel
sl: Samodejno izbriši

en: Autodetect subtitle files
sl: Samodejno zaznaj podnapise

en: Automatic
sl: Samodejno

en: Automatic brightness
sl: Samodejna svetlost

en: Automatic chroma gain
sl: Samodejno ojačanje barve

en: Automatic gain
sl: Samodejno ojačanje

en: Automatic hue
sl: Samodejni barvni odtenek

en: Automatic white balance
sl: Samodejno ravnovesje beline

en: Automatically add/delete input streams
sl: Samodejno dodajanje/brisanje dovodnih pretokov

en: Automatically adjust the picture brightness.
sl: Samodejno nastavi svetlost slike.

en: Automatically adjust the picture hue.
sl: Samodejno nastavi barvni odtenek slike.

en: Automatically adjust the picture white balance.
sl: Samodejno prilagodi ravnovesje beline slika.

en: Automatically check for updates
sl: Samodejno preverjanje posodobitev

en: Automatically connect VLC input ports to available output ports.
sl: Samodejna povezava predvajalnika VLC s prostimi odvodnimi vrati.

en: Automatically connect to writable clients
sl: Samodejna povezava z uporabniki

en: Automatically control the chroma gain.
sl: Samodejni nadzor ojačanja barve.

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
sl: Program poskuša samodejno naložiti datoteko s podnapisi, če ta posebej določena datoteka (program išče ime datoteke podnapisa, ki je enak imenu datoteke posnetka).

en: Automatically load the extensions module on startup
sl: Ob zagonu samodejno naloži modul razširitev

en: Automatically preparse files
sl: Samodejno razčleni datoteke

en: Automatically preparse files added to the playlist (to retrieve some metadata).
sl: Samodejna predhodna razčlenitev datotek dodanih na seznam predvajanja (takojšnje pridobivanje metapodatkov).

en: Automatically resize and pad a video
sl: Samodejno prilagajanje velikosti in oblaganje posnetka

en: Automatically set the video gain.
sl: Samodejno nastavi ojačanje videa.

en: Automatically start playing the playlist content once it's loaded.
sl: Ob zagonu samodejno začni s predvajanjem vsebine seznama predvajanja.

en: Automatically try to reconnect to the stream in case of a sudden disconnect.
sl: Samodejno se poskušaj ponovno povezati z zapisom ob nepričakovani prekinitvi.

en: Autoscale video
sl: Samodejna prilagoditev velikosti videa

en: Avantgarde
sl: Avandgardna

en: Average bitrate tolerance
sl: Toleranca povprečne bitne hitrosti.

en: Averaging period for the maximum local bitrate (in kbits).
sl: Povprečna vrednost največje krajevne bitne hitrosti (kbit)

en: Avestan
sl: avestanščina

en: Avformat
sl: AV zapis

en: Avformat demuxer
sl: Odvijalnik Avformat

en: Avformat mux
sl: Zvijanje Avformat

en: Avformat muxer
sl: Zvijalnik Avformat

en: Aymara
sl: ajmarščina

en: Azerbaijani
sl: azerbajdžanščina

en: A→B Loop
sl: Zanka predvajanja A→B

en: B-frames between I and P
sl: B-sličice med I in P

en: B4S playlist import
sl: Uvoz seznama B45

en: Back
sl: Nazaj

en: Background
sl: Ozadje

en: Background Color
sl: Barva ozadja

en: Background Opacity
sl: Prosojnost ozadja

en: Background art fits window's size
sl: Naslovnica v ozadju se prilagaja velikosti okna

en: Background color
sl: Barva ozadja

en: Background opacity
sl: Prekrivnost ozadja

en: Backlight compensation
sl: Prilagoditev osvetlitve ozadja

en: Backspace
sl: Vračalka

en: Backward
sl: Nazaj

en: Balance of the audio input.
sl: Ravnovesje zvokovnega dovoda.

en: Ball
sl: Krogla

en: Ball color
sl: Barva krogle

en: Ball size
sl: Velikost krogle

en: Ball speed
sl: Hitrost krogle

en: Ball video filter
sl: Filter slike krogla

en: Ballad
sl: Balada

en: Baltic (Latin-7)
sl: baltsko (latin-7)

en: Baltic (Windows-1257)
sl: baltsko (windows-1257)

en: Band-stop filter
sl: Filter za ustavljanje frekvenčnih pasov

en: Banding removal
sl: Odstranjevanje barvnih pasov

en: Bands gain
sl: Doseg trakov

en: Bandwidth
sl: Pasovna širina pretoka

en: Bandwidth (MHz)
sl: Pasovna širina (MHz)

en: Bar width in pixel (default : 10)
sl: Širina stolpcev v slikovnih toškah (privzeto je 10)

en: Bargraph position
sl: Položaj paličnega diagrama

en: Bargraph transparency value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
sl: Vrednost prozornosti paličnega diagrama (od vrednosti 0 za prozorno do 255 popolno prekrito).

en: Base image
sl: Osnovna slika

en: Base pixel radius
sl: Polmer bazne točke

en: Base port
sl: Osnovna vrata

en: Bashkir
sl: baškirščina

en: Basic
sl: Osnovno

en: Basque
sl: baskovščina

en: Bass
sl: Bas

en: Bass adjustment of the audio input.
sl: Nastavitev basovskih tonov zvokovnega dovoda.

en: Bass level
sl: Raven basa

en: Be quiet
sl: Brez sporočanja

en: Because this AVI file index is broken or missing, seeking will not work correctly.
    VLC won't repair your file but can temporary fix this problem by building an index in memory.
    This step might take a long time on a large file.
    What do you want to do?
sl: Ker je kazalo te datoteke AVI okvarjeno ali manjka, iskanje po posnetku ne bo delovalo pravilno.
    Predvajalnik lahko težavo reši tako, da sestavi začasno kazalo v pomnilniku in s tem omogoči iskanje.
    To opravilo je lahko pri velikih datotekah dolgotrajno.
    Kako želite nadaljevati?

en: Behavior
sl: Obnašanje

en: Belarusian
sl: beloruščina

en: Benchmarking
sl: Preizkusni rezultat

en: Bengali
sl: bengalščina

en: Best available
sl: Najboljša razpoložljiva

en: Bias the choice to use B-frames. Positive values cause more B-frames, negative values cause less B-frames.
sl: Prednostna uporaba B sličic. Pozitivne vrednosti povzročajo več B sličic, negativne pa manj.

en: Bicubic (good quality)
sl: Dvorobno (dobra kakovost)

en: Bicubic spline
sl: Dvorobno zatikanje

en: Bidir
sl: Oboje smerno

en: Big Button
sl: Veliki gumbi

en: Bihari
sl: biharščina

en: Bilinear
sl: Dvosmerno

en: Bislama
sl: bislamščina

en: Bitrate
sl: Bitna hitrost

en: Bitrate (kb/s)
sl: Bitna hitrost (kb/s)

en: Bitrate information of the transcoded stream.
sl: Podrobnosti bitne hitrosti prekodiranega zapisa.

en: Bitrate override
sl: Razveljavitev bitne hitrosti

en: Bits per sample
sl: Bitov na vzorec

en: Black
sl: Črna

en: Black & white
sl: Črno belo

en: Black Crush for Blue
sl: Potemnitev modre

en: Black Crush for Green
sl: Potemnitev zelene

en: Black Crush for Red
sl: Potemnitev rdeče

en: Black Level for Blue
sl: Raven potemnitve za modro

en: Black Level for Green
sl: Raven potemnitve za zeleno

en: Black Level for Red
sl: Raven potemnitve za rdeče

en: Black Metal
sl: Black metal

en: Black Slot
sl: Prazno polje

en: Black screens in Fullscreen mode
sl: Črno celozaslonsko ozadje

en: Black screens in fullscreen
sl: Črno celozaslonsko ozadje

en: Blackmagic DeckLink SDI input
sl: Vhod Blackmagic DeckLink SDI

en: Blend
sl: Prelivanje

en: Blend image
sl: Prelivanje slike

en: Blending benchmark filter
sl: Filter rezultata prelivanja

en: Blu-Ray player region code. Some discs can be played only with a correct region code.
sl: Območna koda predvajalnika Blu-ray. Nekatere diske je možno predvajati samo s pravilno območno kodo.

en: Blu-ray Disc Input
sl: Vhod diska Blu-ray

en: Blu-ray Disc is corrupted.
sl: Disk Blu-ray je okvarjen.

en: Blu-ray Disc support (libbluray)
sl: Podpora diskom Blu-Ray (libbluray)

en: Blu-ray error
sl: Napaka na pogonu Blu-ray

en: Blu-ray menus
sl: Meniji Blu-raya

en: Blue
sl: Modra

en: Blue balance
sl: Ravnotežje modre barve

en: Blue chroma balance.
sl: Uravnoteženje modre barve

en: Blue component of the pause color
sl: Modra komponenta za barvo premora

en: Blue component of the shutdown color
sl: Modra komponenta za barvo zaustavitve

en: Blue value of a pure white on your LED stripes.
sl: Vrednost modre na čisti beli LED trakov.

en: Bluescreen
sl: Modri zaslon

en: Bluescreen U tolerance
sl: Modri zaslon U toleranca

en: Bluescreen U value
sl: Modri zaslon U vrednost

en: Bluescreen V tolerance
sl: Modri zaslon V toleranca

en: Bluescreen V value
sl: Modri zaslon V vrednost

en: Bluescreen video filter
sl: Filter modrega zaslona slike

en: Blur factor (1-127)
sl: Raven megljenja (1-127)

en: Bonjour services
sl: Storitve Bonjour

en: Bookmark
sl: Zaznamek

en: Bookmark %i
sl: Zaznamek %i

en: Bookmarks
sl: Zaznamki

en: Bookmarks list for a stream
sl: Seznam zaznamkov za pretok

en: Bookmarks...
sl: Zaznamki ...

en: Border
sl: Obroba

en: Border height
sl: Višina roba

en: Border masking
sl: Maska robov

en: Border width
sl: Širina roba

en: Bosnian
sl: bosanščina

en: Boss key
sl: Glavna tipka

en: Bottom
sl: Na dnu

en: Bottom-Left
sl: Spodaj levo

en: Bottom-Right
sl: Spodaj desno

en: Breton
sl: bretonščina

en: Bridge
sl: Premoščanje

en: Bridge in
sl: Premoščanje dovoda

en: Bridge out
sl: Premoščanje odvoda

en: Bridge stream output
sl: Premoščanje pretakanja odvoda

en: Bright
sl: Svetlo

en: Brightness
sl: Svetlost

en: Brightness (%)
sl: Svetlost (%)

en: Brightness Down
sl: Temneje

en: Brightness Threshold
sl: Prag svetlosti

en: Brightness Up
sl: Svetleje

en: Brightness threshold
sl: Prag osvetlitve

en: Bring All to Front
sl: Prenesi vse v ospredje

en: Broadcast
sl: Razpršeno oddajanje

en: Broadcast:
sl: Razpršeno oddajanje:

en: Broken or missing AVI Index
sl: Okvarjeno ali manjkajoče kazalo AVI

en: Browse
sl: Prebrskaj

en: Browse...
sl: Prebrskaj ...

en: Browser Back
sl: Nazaj v brskalniku

en: Browser Favorites
sl: Priljubljeni v brskalniku

en: Browser Forward
sl: Naprej v brskalniku

en: Browser Home
sl: Domov v brskalniku

en: Browser Refresh
sl: Osveži brskalnik

en: Browser Search
sl: Iskanje v brskalniku

en: Browser Stop
sl: Ustavi brskalnik

en: Buffer Size (Seconds)
sl: Velikost medpomnilnika (v sekundah)

en: Buffer size in seconds
sl: Velikost medpomnilnika v sekundah

en: Build index then play
sl: Sestavi kazalo in predvajaj

en: Building font cache
sl: Izgradnja predpomnilnika pisav

en: Bulgarian
sl: bolgarščina

en: Burmese
sl: burmanščina

en: Burrows-Wheeler decompression
sl: Razširjanje Burrows-Wheeler

en: By creating a stream, the <i>Main Controls</i> will operate the stream instead of the main interface.
sl: Ob ustvarjanju pretoka bodo <i>Glavne nadzorne tipke</i> upravljale s pretkom namesto z glavnim vmesnikom.

en: By default (0), all the channels of the incoming will be saved but you can restrict the number of channels here.
sl: Privzeto (0) bodo vsi dohodni kanali shranjeni, toda število kanalov lahko omejite tukaj.

en: By default the dummy interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
sl: Privzeto dummy vmesnik zažene DOSovo ukazno vrstico. Omogočanje tihega načina ne prikaže ukaznega okna, vendar je hkrati zelo moteče, da ni mogoče zaustaviti predvajanja, ker ni odprtega okna.

en: By default the rc interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
sl: Privzeto RC vmesnik zažene DOSovo ukazno vrstico. Omogočanje tihega načina ne prikaže ukaznega okna, vendar je hkrati zelo moteče, da ni mogoče zaustaviti predvajanja, ker ni odprtega okna.

en: By default, VLC can be controlled using the media keys on modern Apple keyboards.
sl: Privzeto VLC sprejme ukaze predstavnih tipk na Applovih tipkovnicah

en: By default, VLC can be remotely controlled with the Apple Remote.
sl: Predvajalnik VLC privzeto podpira ukaze Applovega daljinskega upravljalnika.

en: By default, VLC keeps a list of the last 10 items. This feature can be disabled here.
sl: Privzeto predvajalnik VLC ohranja seznam zadnjih 10 predmetov. Možnost lahko onemogočite tukaj.

en: By default, VLC uses the fullscreen mode known from previous Mac OS X releases. It can also use the native fullscreen mode on Mac OS X 10.7 and later.
sl: Privzeto VLC uporablja celozaslonski način, ki je poznan iz prejšnjih izdaj Mac OS X. Uporablja lahko tudi izvirni celozaslonski način na sistemu Mac OS X 10.7 in kasnejših.

en: By default, VLC will allow you to switch to the next or previous item with the Apple Remote. You can disable this behavior with this option.
sl: Program privzeto omogočil prehod na predhodni ali naslednji predmet seznama predvajanja z daljinskim upravljalnikom Apple. Nastavitev onemogoči to delovanje.

en: By default, VLC will control its own volume with the Apple Remote. However, you can choose to control the global system volume instead.
sl: Privzeto je glasnost mogoče nadzorovati s predvajalnikom VLC, mogoče pa je izbrati tudi upravljanje s sistemskim nadzorom glasnosti.

en: By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
sl: Privzeto bo strežnik spremljal vse krajevne naslove IP. Naveden naslov IP (npr. ::1 ali 127.0.0.1) oziroma ime gostitelja (npr. krajevni gostitelj) omeji sledenje le na določen del naslovov omrežja.

en: Bytes
sl: Bajti

en: C
sl: sl

en: C&onvert
sl: Pr&etvori

en: C&onvert / Save
sl: Pr&etvori / Shrani

en: C64 sid demuxer
sl: Odvijalnik sid C64

en: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Slightly slows down encoding and decoding, but should save 10 to 15% bitrate.
sl: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Delno upočasni kodiranje in odkodiranje, vendar ohrani 10 do 15% bitne hitrosti.

en: CAF demuxer
sl: Odvijalnik CAF

en: CBR bitrate (kbps)
sl: Bitna hitrost CBR (kbps)

en: CBR encoding
sl: Kodiranje CBR

en: CDDB Server
sl: Strežnik CDDB

en: CDDB Server port to use.
sl: Nastavitev vrat strežnika CDDB za uporabo.

en: CDDB port
sl: Vrata CDDB

en: CDG demuxer
sl: Odvijalnik CDG

en: CDG video decoder
sl: CDG odkodirnik slike

en: CLI input
sl: Dovod CLI

en: CPU optimizations
sl: Prilagajanje CPE

en: CSA Key
sl: Ključ CSA

en: CSA Key in use
sl: Uporabljeni ključ CSA

en: CSA encryption key used. It can be the odd/first/1 (default) or the even/second/2 one.
sl: Uporabljen ključ za šifriranje CSA. Vrednost je lahko liha/prva/1 (privzeto) ali soda/druga/2.

en: CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
sl: Šifrirni ključ CSA je znakovna koda 16 znakov (8 šestnajstiških bajtov).

en: CVD subtitle decoder
sl: Odkodirnik podnapisov CVD

en: Cabaret
sl: Kabaret

en: Cable
sl: Kabel

en: Cable and satellite reception parameters
sl: Parametri kabelskega in satelitskega sprejema

en: Caching
sl: Predpomnjenje

en: Caching value (ms)
sl: Vrednost predpomnjenja (milisekunde)

en: Caching value for cameras and microphones, in milliseconds.
sl: Vrednost predpomnjenja za kamere in mikrofone (v milisekundah).

en: Caching value for local files, in milliseconds.
sl: Vrednost predpomnjenja za krajevne datoteke (v milisekundah).

en: Caching value for network resources, in milliseconds.
sl: Vrednost predpomnjenja omrežnih virov (v milisekundah).

en: Caching value for optical media, in milliseconds.
sl: Vrednost predpomnjenja za optčne nosilce (v milisekundah).

en: Calculate a average zone
sl: Izračun povprečnega polja

en: Calculation factor
sl: Faktor izračuna

en: Calculation factor. In Absolute delay mode the factor represents seconds.
sl: Faktor izračuna. V načinu Absolutne zakasnitve predstavlja sekunde.

en: Callback cookie string
sl: Niz odzivnega piškotka

en: Callback data
sl: Odzivni podatki

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Cannot save Configuration
sl: Nastavitev ni mogoče shraniti

en: Cannot write to file %1:
    %2.
sl: Ni mogoče zapisati datoteke %1:
    %2.

en: Canvas
sl: Platno

en: Canvas video filter
sl: Filter platna videa

en: Capability
sl: Zmožnost

en: Capture
sl: Zajemi

en: Capture &Device
sl: N&aprava za zajemanje

en: Capture Audio
sl: Zajemi zvok

en: Capture failed
sl: Zajemanje je spodletelo

en: Capture fragment size
sl: Zajem velikosti dela

en: Capture mode
sl: Način zajemanja

en: Capture region height
sl: Višina regije zajema

en: Capture region width
sl: Širina regije zajema

en: Capture the audio stream in stereo.
sl: Zajem zvoka v stereo načinu.

en: Cartoon
sl: Risanka

en: Catalan
sl: katalonščina

en: Category
sl: Kategorija

en: Celtic
sl: Keltska

en: Celtic (Latin-8)
sl: keltsko (latin-8)

en: Center
sl: Sredinsko

en: Centre Weighted Median
sl: Mediano sredinjenje

en: Certificate for client authentification
sl: Potrdilo za overitev odjemalca

en: Certificate of the Authority to verify server's against
sl: Potrdilo overitelja za preverjanje strežnikov

en: Chamber Music
sl: Komorna glasba

en: Chamorro
sl: čamorščina

en: Change
sl: Spremeni

en: Change Hotkey
sl: Spremeni vročo tipko

en: Change channel assignment (fixes wrong wiring)
sl: Spremeni določila kanalov (popravi napačno napeljavo)

en: Change gradients
sl: Spremeni prilivanje

en: Change playlistview
sl: Spremeni pogled seznama predvajanja

en: Change subtitle delay
sl: Spremeni zmik podnapisov

en: Change the caching for the media
sl: Spremeni način predpomnjenja predstavnih vsebin

en: Change the display name of the Service.
sl: Spremeni prikazano ime storitve.

en: Change the id of an elementary stream
sl: Spremenite ID osnovnega pretoka

en: Change the language of an elementary stream
sl: Določite jezik osnovnega pretoka

en: Change the lirc configuration file
sl: Spremeni nastavitveno datoteko lirc

en: Change the loop and repeat modes
sl: Spremeni načina kroženja in ponavljanja predvajanja

en: Change the start time for the media
sl: Spremeni čas začetka predstavne datoteke

en: Change title according to current media
sl: Spremeni naslov glede na trenutno predstavno vsebino

en: Channel / Zone Assignment
sl: Kanal / Opravilo polja

en: Channel 0: summary
sl: Kanal 0: povzetek

en: Channel 1: left
sl: Kanal 1: levo

en: Channel 2: right
sl: Kanal 2: desno

en: Channel 3: top
sl: Kanal 3: zgoraj

en: Channel 4: bottom
sl: Kanal 4: spodaj

en: Channel Name
sl: Ime kanala

en: Channel number
sl: Številka kanala

en: Channels
sl: Kanali

en: Channels available for audio output. If the input has more channels than the output, it will be down-mixed. This parameter is ignored when digital pass-through is active.
sl: Razpoložljivi kanali za zvokovni odvod. Če ima dovod več kanalov kot odvod, bo ta razdružen. Parameter je samodejno prezrt, kadar je omogočen digitalni prehod.

en: Channels count
sl: Števec kanalov

en: Channels count of an audio elementary stream
sl: Število kanalov osnovnega zvokovnega pretoka

en: Channels:
sl: Kanali:

en: Chanson
sl: Šanson

en: Chaoji VCD subtitle packetizer
sl: Chaoji VCD paketnik podnapisov

en: Chapter
sl: Poglavje

en: Chapter %i
sl: Poglavje %i

en: Chapter codecs
sl: Kodeki poglavij

en: Chapter offset in ms
sl: Zamik poglavja v ms

en: Chapters
sl: Poglavja

en: Characteristic dimension
sl: Značilne dimenzije

en: Chechen
sl: čečenščina

en: Check for &Updates...
sl: &Preveri za posodobitve ...

en: Check for Update...
sl: Preveri za posodobitve ...

en: Check for VLC updates
sl: Preveri za posodobitve VLC

en: Check for album art and metadata?
sl: Ali želite poiskati naslovnice albuma in metapodatke posnetkov?

en: Check this option if you want attenuate blended zone by this plug-in (if option is unchecked, attenuate is made by opengl)
sl: Izberite možnost, če želite stanjšati pobledelo polje z vstavkom (če ni izbrano se tanjšanje izvaja preko openGL)

en: Chichewa; Nyanja
sl: čičevajščina

en: Chinese
sl: kitajščina

en: Choose
sl: Izbor

en: Choose Cover Art
sl: Izberite naslovnico

en: Choose Destination
sl: Izbor cilja

en: Choose Devicetype and Connection
sl: Izbor vrste naprave in povezavo

en: Choose Profile
sl: Izbor profila

en: Choose a file
sl: Izbor datoteke

en: Choose a pixel shader to apply.
sl: Izberite, kateri senčilnik slikovnih točk naj se uporablja

en: Choose an output location
sl: Izberite mesto izhoda

en: Choose handling for colours in those output frames that fall across input frame boundaries. 
    
    Latest: take chroma from new (bright) field only. Good for interlaced input, such as videos from a camcorder. 
    
    AltLine: take chroma line 1 from top field, line 2 from bottom field, etc. 
    Default, good for NTSC telecined input (anime DVDs, etc.). 
    
    Blend: average input field chromas. May distort the colours of the new (bright) field, too. 
    
    Upconvert: output in 4:2:2 format (independent chroma for each field). Best simulation, but requires more CPU and memory bandwidth.
sl: Izbor načina upravljanja z barvami za vse odvodne sličice, ki se pojavljajo kot mejne sličice. 
    
    Spremenjeno: prevzame le barvo novih (svetlih) polj. Način je najustreznejši za razpleten dovod, kot je na primer video, posneto z videorekorderjem. 
    
    Izmenično: prevzame barvo 1. vrstice zgornjega polja, 2. vrstice spodnjega polja in tako naprej. Ta možnost je določena privzeto; je najustreznejša nastavitev za dovode NTSC (animirani nosilci DVD ...). 
    
    Prelivno: prevzame povprečne barve polj. Način lahko povzroči popačenje barv spremenjenih polj (novih in svetlejših). 
    
    Neodvisno: način odvoda v zapisu 4:2:2 (neodvisne barve za vsako polje). Način omogoča najboljši prikaz, vendar zahteva večjo obremenitev CPE in širokopasovni pomnilnik.

en: Choose here your input stream.
sl: Izbor dovodnega zapisa

en: Choose input
sl: Izberi dovod

en: Choose one or more media file to open
sl: Izberite eno ali več predstavnih datotek za odpiranje

en: Choose the directory or filename where the records will be stored.
sl: Zaprite mapo ali ime datoteke, kjer bodo shranjeni zapisi.

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
sl: Izberite mapo za shranjevanje zajetih posnetkov.

en: Choose the program to select by giving its Service ID. Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
sl: Izberite program z določitvijo ID storitve. Nastavitev uporabite samo, če želite povečati dostop do več programskega pretoka (primer: DVB pretok)

en: Choose the programs to select by giving a comma-separated list of Service IDs (SIDs). Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
sl: Izberite program z določitvijo seznama ID storitev vnesenih ločeno z vejico. Nastavitev uporabite le, če želite omogočiti dostop do večje širine pretoka (primer: DVB pretok)

en: Choose whether the SPU streams should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
sl: Možnost določa, ali naj bo pretok SPU preusmerjen v odvod, če je omogočen zadnji.

en: Choose whether the audio stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
sl: Možnost določa, ali naj bo pretok zvoka preusmerjen v odvod, če je omogočen zadnji.

en: Choose whether the video stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
sl: Možnost določa, ali naj bo pretok slike preusmerjen v odvod, če je omogočen zadnji.

en: Choose your preferred hardware from the list, or choose AtmoWin Software to delegate processing to the external process - with more options
sl: Iz seznama izberite priljubljeno strojno opremo ali izberite AtmoWin Software za pošiljanje obdelave v zunanje opravilo - z več možnostmi

en: Choose...
sl: Izbor ...

en: Chorus
sl: Pripev

en: Christian Gangsta Rap
sl: Katoliški gangsta rap

en: Christian Rap
sl: Katoliški rap

en: Christian Rock
sl: Katoliški rok

en: Chroma
sl: Barva

en: Chroma ME for subpel and mode decision in P-frames.
sl: Barva ME za način odločanja o subpel v P sličicah.

en: Chroma for the base image
sl: Barva za osnovno sliko

en: Chroma for the blend image
sl: Barva prelite slike

en: Chroma format
sl: Oblika barv

en: Chroma fourcc used by the framebuffer. Default is RGB since the fb device has no way to report its chroma.
sl: Fourcc barva, ki jo uporablja medpomnilnik sličic. Privzeta barva je RGB, ker naprava fb ne more sporočiti svoje barve.

en: Chroma gain
sl: Ojačanje barve

en: Chroma gain control.
sl: Nadzor ojačanja barve

en: Chroma in motion estimation
sl: Barve v predvidevanju gibanja

en: Chroma to convert picture to before sending it to the internal OpenCV filter
sl: Barva za pretvarjanje slike pred pošiljanjem preko notranjega filtra OpenCV

en: Chroma used
sl: Uporabljena barva

en: Chroma which the base image will be loaded in
sl: Barva v kateri bo naložena osnovna slika

en: Chroma which the blend image will be loaded in
sl: Barva, v katero bo naložena slika za prelivanje

en: Chrominance elimination
sl: odstranjevanje barv

en: Church Slavic
sl: staro slovanščina

en: Chuvash
sl: čuvaščina

en: Ciphers, key exchange methods, hash functions and compression methods can be selected. Refer to GNU TLS documentation for detailed syntax.
sl: Izbrati je mogoče vrste šifriranja, metode izmenjave ključev, zgoščevalne funkcije in metode stiskanja. Več o skladnosti funkcij je zapisanega v dokumentaciji GNU TLS.

en: Circular Left Hand (18V)
sl: Krožno levoročno (18V)

en: Circular Right Hand (13V)
sl: Krožno desnoročno (13V)

en: Cl&ear
sl: P&očisti

en: Cl&ose
sl: &Zapri

en: Classic AtmoLight
sl: Običajni AtmoLight

en: Classic Rock
sl: Klasični rok

en: Classical
sl: Klasična glasba

en: Clean up
sl: Počisti

en: Clear
sl: Počisti

en: Clear List
sl: Počisti seznam

en: Clear the messages
sl: Počisti sporočila

en: Clear the playlist
sl: Počisti seznam predvajanja

en: Click and hold to skip backward through the current media.
sl: Kliknite in pridržite za preskok nazaj po trenutni predstavnosti.

en: Click and hold to skip forward through the current media.
sl: Kliknite in pridržite za preskok naprej po trenutni predstavnosti.

en: Click and move the mouse while keeping the button pressed to use this slider to change current playback position.
sl: Kliknite in premaknite drsni kolešček, medtem ko držite gumb pritisnjen, da uporabite ta drsnik za spremembo mesta predvajanja.

en: Click and move the mouse while keeping the button pressed to use this slider to change the volume.
sl: Kliknite in premaknite miško medtem, ko držite gumb pritisnjen, da uporabite ta drsnik za spremembo glasnosti.

en: Click to change repeat mode. There are 3 states: repeat one, repeat all and off.
sl: Kliknite za spremembo načina ponavljanja. Obstajajo trije načini: ponovi eno, ponovi vse in izklopljeno.

en: Click to dismiss the subtitle setup dialog.
sl: Kliknite za opustitev pogovornega okna za nastavitev podnapisov.

en: Click to enable fullscreen video playback.
sl: Kliknite za omogočanje predvajanja v celozaslonskem načinu.

en: Click to enable or disable random playback.
sl: kliknite za omogočanje ali onemogočanje naključnega predvajanja.

en: Click to exit fullscreen playback.
sl: Kliknite za izhod iz prevajanja v celozaslonskem načinu.

en: Click to go to the next playlist item.
sl: Kliknite za pomik na naslednji predmet seznama predvajanja.

en: Click to go to the next playlist item. Hold to skip forward through the current media.
sl: Kliknite za pomik na naslednji predmet seznama predvajanja. Pridržite gumb miške, da preskočite naprej prek več datotek.

en: Click to go to the previous playlist item.
sl: Kliknite za pomik na prejšnji predmet seznama predvajanja.

en: Click to go to the previous playlist item. Hold to skip backward through the current media.
sl: Kliknite za pomik na predhodni predmet seznama predvajanja. Pridržite gumb miške, da preskočite nazaj prek več datotek.

en: Click to mute or unmute the audio.
sl: Kliknite za utišanje ali povrnitev glasnosti zvoka.

en: Click to open an advanced dialog to select the media to play. You can also drop files here to play.
sl: Kliknite za odpiranje naprednega pogovornega okna, da izberete predstavnost za predvajanje. Sem lahko tudi povlečete datoteke za predvajanje.

en: Click to play or pause the current media.
sl: Kliknite za predvajanje ali premor predvajanja trenutne predstavne datoteke.

en: Click to play the audio at maximum volume.
sl: Kliknite za predvajanje zvoka na najvčji glasnosti.

en: Click to select a another file to play it in sync with the previously selected file.
sl: Kliknite za izbiro druge datoteke, da jo usklajeno predvajate s prej izbrano datoteko.

en: Click to select a file for playback
sl: Kliknite za izbiro datoteke za predvajanje

en: Click to select a subtitle file.
sl: Kliknite za izbiro datoteke podanpisov.

en: Click to set point B
sl: Kliknite za izbor točke B

en: Click to setup subtitle playback in full detail.
sl: Kliknite za nastavitev predvajanja podnapisov s polnimi podrobnostmi

en: Click to show an Audio Effects panel featuring an equalizer and further filters.
sl: Kliknite za prikaz podokna učinkov zvoka, ki prikazuje izenačevalnik in druge filtre.

en: Click to stop playback.
sl: Kliknite za ustavitev predvajanja.

en: Click to switch between video output and playlist. If no video is shown in the main window, this allows you to hide the playlist.
sl: Kliknite za preklop med prikazovanjem videa in seznamom predvajanja. Če se v glavnem oknu video ne predvaja, se pri preklopu skrije seznama predvajanja.

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
sl: S klikom se preklopi prikaz pretečenega in preostalega trajanja predvajanja.

en: Click to toggle between loop all, loop one and no loop
sl: Kliknite za preklop med ponavljaj vse, ponavljaj eno ali brez ponavljanja

en: Click to toggle between total and remaining time
sl: Kliknite za preklop med možnostima prikaza časa

en: Client port
sl: Vrata odjemalca

en: Clock jitter
sl: Vrtenje ure

en: Clock reference average counter
sl: Števec povprečja sklica ure

en: Clock source
sl: Vir časa

en: Clock synchronisation
sl: Usklajevanje časa

en: Clone
sl: Podvajanje

en: Clone video filter
sl: Filter podvajanja slike

en: Close Window
sl: Zapri okno

en: Close to systray
sl: Zapri v sistemsko vrstico

en: Closed Captions decoder
sl: Odkodirnik zaprtih naslovov

en: Closed captions
sl: Zaprti naslovi

en: Closed captions %u
sl: Zaprti naslovi %u

en: Closed captions 1
sl: Zaprt naslov 1

en: Closed captions 2
sl: Zaprt naslov 2

en: Closed captions 3
sl: Zaprt naslov 3

en: Closed captions 4
sl: Zaprt naslov 4

en: Club
sl: Klubska glasba

en: Co&dec
sl: Ko&dek

en: Codec
sl: Kodek

en: Codec Details
sl: Podrobnosti kodeka

en: Codec Level
sl: Raven kodeka

en: Codec Profile
sl: Profil kodeka

en: Codec name
sl: Ime kodeka

en: Codec not supported
sl: Kodek ni podprt

en: Codecs
sl: Kodeki

en: Codecs / Muxers
sl: Kodeki / Zvijalniki

en: Coefficient thresholding on P-frames
sl: Pražni koeficient P sličic

en: Coefficient thresholding on P-frames.Eliminate dct blocks containing only a small single coefficient.
sl: Pražni koeficient P sličic. Odstrani DCT bloke, ki vsebujejo semo en majhen koeficient.

en: Collapse
sl: Zloži

en: Collect miscellaneous local statistics about the playing media.
sl: Omogoči zbiranje krajevne statistike predvajanja videa in glasbe

en: Color
sl: Barva

en: Color ASCII art video output
sl: Barvni ASCII art izhod slike

en: Color effect
sl: Učinek barve

en: Color extraction
sl: Izločanje barv

en: Color inversion
sl: Obračanje barv

en: Color killer
sl: Uničevalec barv

en: Color messages
sl: Barvna sporočila

en: Color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
sl: Barva besedila, ki bo izrisano na sliki. Vrednost je določena šestnajstiško (kot HTML barve). Prva dva znaka sta za rdečo, naslednja za zeleno in zadnja za modro. (#000000 = črna, #FF0000 = rdeča, #00FF00 = zelena, #FFFF00 = rumena (rdeča in zelena), #FFFFFF = bela)

en: Color scheme
sl: Barvna shema

en: Color threshold
sl: Barvni prag

en: Color threshold filter
sl: Filter barvnega praga

en: Color when paused
sl: Barva ob premoru

en: Colors
sl: Barve

en: Colors similar to this will be kept, others will be grayscaled. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
sl: Barva besedila podobna določenim, bo ohranjena, druge bodo prevedene v sivo.. Vrednost je določena šestnajstiško (kot HTML barve). Prva dva znaka sta za rdečo, naslednja za zeleno in zadnja za modro. (#000000 = črna, #FF0000 = rdeča, #00FF00 = zelena, #FFFF00 = rumena (rdeča in zelena), #FFFFFF = bela).

en: Column border
sl: Obroba stolpca

en: Columns
sl: Stolpci

en: Combined
sl: Združeno

en: Comedy
sl: Komedija

en: Comma separated list of aspect ratios which will be added in the interface's aspect ratio list.
sl: Seznam razmerij prikaza, ki bo dodan na seznam razmerij prikaza vmesnika.

en: Comma separated list of crop ratios which will be added in the interface's crop ratios list.
sl: Seznam razmerij obrezovanja je seznam vrednosti, ki bodo dodana na seznam za uporabo.

en: Comma-separated list of active windows, defaults to all
sl: Seznam dejavnih oken zapisanih ločen z vejico.

en: Command+
sl: Cmd+

en: Command-line interface
sl: Vmesnik ukazne vrstice

en: Comment
sl: Opomba

en: Comment to put in ASF comments.
sl: Opomba za ASF opombe.

en: Comments
sl: Opombe

en: Compensate delay
sl: Poravnava zamika

en: Compiled by %s on %s (%s)
sl: Kodno prevedel %s na %s (%s)

en: Compiled by %s with %@
sl: Kodno prevedeno po %s s/z %@

en: Compiler: %s
sl: Kodni prevajalnik: %s

en: Complete MRL for VLC internal
sl: Celotni MRL za predvajalnik VLC

en: Component
sl: Komponentno

en: Composer
sl: Skladatelj

en: Composite
sl: Sestavljeni priklop

en: Composite input
sl: Sestavljen dovod

en: Compression level
sl: Raven stiskanja

en: Compressor
sl: Stiskalnik

en: Compute and print PSNR stats. This has no effect on the actual encoding quality.
sl: Izračun in izpis PSNR podrobnosti. Možnost ne vpliva na dejansko kakovost kodiranja.

en: Compute and print SSIM stats. This has no effect on the actual encoding quality.
sl: Izračun in izpis SSIM podrobnosti. Možnost ne vpliva na dejansko kakovost kodiranja.

en: Conductor
sl: Dirigent

en: Config of last used skin
sl: Nastavitve uporabljene preobleke

en: Configuration options
sl: Možnosti nastavljanja

en: Configuration options that will be used by the Service (eg. --foo=bar --no-foobar). It should be specified at install time so the Service is properly configured.
sl: Možnosti nastavljanja, ki jih uporabljajo storitve (primer: --foo=bar --no-foobar). Za pravilno delovanje morajo biti nastavitve določene med nalaganjem.

en: Configure
sl: Nastavitve

en: Configure Hotkeys
sl: Nastavitev vročih tipk

en: Connect to clients matching
sl: Povezovanje z uporabniki

en: Connection failed
sl: Neuspešna povezava

en: Console
sl: Konzola

en: Constant bitrate mode (CBR)
sl: Način stalne bitne hitrosti (CBR)

en: Constant error mode
sl: Način stalnih napak

en: Constant lambda mode
sl: Stalni način lambda

en: Constant noise threshold mode
sl: Način praga stalnega šuma

en: Constant quality factor
sl: Vrednost stalne kakovosti

en: Constant quality mode
sl: Način stalne kakovosti

en: Containers
sl: Vsebniki

en: Containers (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)
sl: Vsebniki (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)

en: Contemporary Christian
sl: Sodobna katoliška glasba

en: Content bitrate
sl: Bitna hitrost vsebine

en: Context menu
sl: Kontekstni meni

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: Continue playback
sl: Nadaljuj s predvajanjem

en: Continue playback where you left off
sl: Nadaljuj s prevajanjem, kjer ste končali

en: Continue playback?
sl: Pokaži okno za potrditev nadaljevanja predvajanja

en: Continuous 22kHz tone
sl: Neprekinjen 22kHz ton

en: Continuous stream
sl: Neprekinjen pretok

en: Contrast
sl: Kontrast

en: Control
sl: Nadzor

en: Control external music players
sl: Nadziraj zunanje predvajalnike predstavnosti

en: Control interfaces
sl: Vmesniki upravljanja

en: Control menu for the player
sl: Nadzorni meni za predvajalnik

en: Control playback with media keys
sl: Nadzor predvajanja s predstavnimi tipkami

en: Control playback with the Apple Remote
sl: Nadzor predvajanja z daljinskim upravljalnikom Apple

en: Control playlist items with the Apple Remote
sl: Nadziranje predmetov seznama prevajanja z daljinskim upravljalnikom Apple

en: Control system volume with the Apple Remote
sl: Nadzor sistemske glasnosti z daljinskim upravljalnikom Apple

en: Controls
sl: Nadzorne tipke

en: Conve&rt / Save...
sl: P&retvori / Shrani ...

en: Convergence time of 'avbr' RateControl
sl: Čas združavanja nadzora hitrosti 'avbr'

en: Conversions from
sl: Pretvarjanje iz

en: Convert
sl: Pretvori

en: Convert & Stream
sl: Pretvori in Pretakaj

en: Convert / Stream...
sl: Pretvori / Pretoči ...

en: Convert 3D picture to anaglyph image video filter
sl: Pretvori 3D sliko v anaglifni filter slike

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Copy packetizer
sl: Paketnik kopiranja

en: Copyright
sl: Avtorske pravice

en: Copyright Acknowledgement
sl: Priznanje avtorskih pravic

en: Copyright metadata
sl: Metapodatek avtorskih pravic

en: Copyright string to put in ASF comments.
sl: Avtorske pravice za ASF opombe.

en: CoreText font renderer
sl: Izrisovalnik pisave CoreText

en: Cornish
sl: kornščina

en: Corsican
sl: korziščina

en: Could not demux ASF stream
sl: Ni mogoče odviti pretoka ASF

en: Count of AtmoLight channels
sl: Štetje kanalov AtmoLight

en: Count of channels
sl: Števec kanalov

en: Count of fnordlicht's
sl: Števec predmetov fnordlicht

en: Cover
sl: Naslovnica

en: Create
sl: Ustvari

en: Create "Fast Start" files
sl: Ustvari datoteke za »Hitri zagon«

en: Create "Fast Start" files. "Fast Start" files are optimized for downloads and allow the user to start previewing the file while it is downloading.
sl: Ustvari datoteke za »Hitri zagon«, ki so nastavljene za prejemanje s spleta in omogočajo predogled med prejemanjem.

en: Create Directory
sl: Ustvari mapo

en: Create Directory...
sl: Ustvari mapo ...

en: Create Folder
sl: Ustvari mapo

en: Create Folder...
sl: Ustvari mapo ...

en: Create a new bookmark
sl: Ustvari nov zaznamek

en: Create a new profile
sl: Ustvari nov profil

en: Create unique name in the System Tuning Spaces
sl: Ustvari edinstveno ime v System Tuning Spaces

en: Create video buffers in system memory instead of video memory. This isn't recommended as usually using video memory allows benefiting from more hardware acceleration (like rescaling or YUV->RGB conversions). This option doesn't have any effect when using overlays.
sl: Ustvari medpomnilnike slike v sistemskem pomnilniku namesto v pomnilniku grafične kartice. Ti ni priporočljivo, ker uporaba pomnilnika grafične kartice omogoča boljše strojno pospeševanje (kot sta ponovno umerjanje ali pretvorbe YUV->RGB). Ta možnost nima učunka, kadar se uporabljajo prekrivanja.

en: Credits
sl: Zasluge

en: Croatian
sl: hrvaščina

en: Crop
sl: Obrez

en: Crop one pixel from the bottom of the video
sl: Obreži eno vrsto točk z dna slike

en: Crop one pixel from the left of the video
sl: Obreži eno vrsto točk z leve strani slike

en: Crop one pixel from the right of the video
sl: Obreži eno vrsto točk z desne strani slike

en: Crop one pixel from the top of the video
sl: Obreži eno vrsto točk z vrha slike

en: Crop: %s
sl: Obrezovanje: %s

en: Croppadd
sl: Obreži & Obloži

en: Cross feed of left into right with inverted phase. This helps in suppressing the mono. If the value is 1 it will cancel all the signal common to both channels.
sl: Navzkrižno dovajanje signala iz levega kanala v desnega z obrnjeno fazo. To pomaga pri dušenju mono signala. Če je vrednost enaka 1, bo to preklicalo ves signal, ki je skupen obema kanaloma.

en: Crossfeed
sl: Navzkrižno dovajanje signala

en: Crossover
sl: Mešana

en: Crypt audio
sl: Šifriranje zvoka

en: Crypt audio using CSA
sl: Šifriranje zvoka s CSA

en: Crypt video
sl: Šifriranje slike videa

en: Crypt video using CSA
sl: Šifriranje slike s CSA

en: Crystal HD hardware video decoder
sl: Crystal HD strojni video dekoder

en: Cue points
sl: Cue točke

en: Cult
sl: Kultna glasba

en: Current Media Information
sl: Podatki o trenutno predvajani vsebini

en: Current channel:
sl: Trenutni kanal:

en: Current media / stream statistics
sl: Statistika trenutne predstavne datoteke ali pretoka

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
sl: Trenutna hitrost predvajanja: %1
    S klikom je vrednost mogoče spreminjati.

en: Current visualization
sl: Trenutno predočenje

en: Custom
sl: Po meri

en: Custom &Bookmarks
sl: &Zaznamki po meri

en: Custom aspect ratios list
sl: Seznam razmerij velikosti po meri

en: Custom crop ratios list
sl: Seznam razmerij obrezovanja

en: Custom options
sl: Možnosti po meri

en: Custom playback
sl: Predvajanje po meri

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
sl: Naslov okna videa po meri (ko okno slike videa ni vstavljeno v vmesnik).

en: Customi&ze Interface...
sl: Prila&godi vmesnik ...

en: Customize the HTTP referer, simulating a previous document
sl: Prilagodite sklicatelja HTTP in s tem oponašate prejšnji dokument

en: Customize...
sl: Prilagodi ...

en: Cut
sl: Izreži

en: Cut a light band induced by fluorescent lighting (unit undocumented).
sl: Izreži svetlobni pas, ki ga povzroči fluorescenčna svetloba (enota ni dokumentirana).

en: Cut the stream in slices of the given duration, and ensure a constant bitrate between the two boundaries. This avoids having huge bitrate peaks, especially for reference frames.
sl: Izreži pretok na rezine določenega trajanja in zagotovi konstantno bitno hitrost med dvema mejama. S to nastavitvijo se izognete visokim vrhovom bitne hitrost za referenčne sličice.

en: Cycle audio track
sl: Kroži med sledmi zvoka

en: Cycle deinterlace modes
sl: Kroženje načinov razpletanja

en: Cycle next program Service ID
sl: Preklopi na naslednji ID programske storitve

en: Cycle previous program Service ID
sl: Preklopi na predhodni ID programske storitve

en: Cycle source aspect ratio
sl: Kroži izvorno razmerje velikosti

en: Cycle subtitle track
sl: Kroži med podnapisi

en: Cycle through a predefined list of crop formats.
sl: Kroženje med načini obrezovanja slike.

en: Cycle through a predefined list of source aspect ratios.
sl: Kroži med izvornimi razmerji velikosti določenimi na seznamu razmerij.

en: Cycle through audio devices
sl: Kroži med zvokovnimi napravami

en: Cycle through available audio devices
sl: Kroži med razpoložljivimi zvokovnimi napravami.

en: Cycle through available deinterlace modes.
sl: Preklapljaj med razpoložljivimi načini razpletanja.

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
sl: Kroži med sledmi zvoka, ki so na voljo (jeziki).

en: Cycle through the available next program Service IDs (SIDs).
sl: Preklapljaj med razpoložljivimi naslednjimi ID-ji programske storitve (SID-i).

en: Cycle through the available previous program Service IDs (SIDs).
sl: Preklapljanje med predhodnimi razpoložljivimi določili ID programske storitve (SID-i).

en: Cycle through the available subtitle tracks.
sl: Kroži med podnapisi, ki so na voljo.

en: Cycle video crop
sl: Kroženje obrezovanja slike

en: Cyrillic (Windows-1251)
sl: cirilica (windows-1251)

en: Czech
sl: češčina

en: D-Bus control interface
sl: Nadzorni vmesnik vodila D-Bus

en: DASH
sl: Protokol pretakanja DASH.

en: DBus
sl: Vodilo DBus

en: DEVICES
sl: Naprave

en: DMX address for each channel
sl: Naslov DMX za vsak kanal

en: DMX options
sl: Možnosti DMX

en: DRM protected streams are not supported.
sl: Zaščiteni prwetoki DRM niso podprti.

en: DTS Coherent Acoustics audio decoder
sl: DTS Coherent Acoustics zvokovni odkodirnik

en: DTS audio packetizer
sl: Paketnik zvoka DTS

en: DTS delay (ms)
sl: Zamik DTS (milisekunde)

en: DTS dynamic range compression
sl: Območje dinamičnega krčenja DTS

en: DTS parser
sl: Razčlenjevalnik DTS

en: DV (Digital Video) demuxer
sl: DV (Digital Video) odvijalnik

en: DVB adapter
sl: Adapter DVB

en: DVB device
sl: Naprava DVB

en: DVB playlist import
sl: Uvoz seznama DVB

en: DVB subtitles
sl: Podnapisi DVB

en: DVB subtitles decoder
sl: Odkodirnik podnapisov DVB

en: DVB subtitles encoder
sl: Kodirnik podnapisov DVB

en: DVB subtitles: hearing impaired
sl: DVB podnapisi: slušno omejeni

en: DVB-S2 parameters
sl: Parametri DVB-S2

en: DVB-T reception parameters
sl: Parametri prejema signala DVB-T

en: DVB-T2 Physical Layer Pipe
sl: Cev fizične plasti DVB-T2

en: DVD angle
sl: DVD kot

en: DVD audio format (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
sl: DVD zvokovni zapis (uporaben z MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG in RAW)

en: DVD device
sl: Pogon DVD

en: DVD menus
sl: Meniji DVD

en: DVD subtitles
sl: Podnapisi DVD

en: DVD subtitles decoder
sl: Odkodirnik podnapisov DVD

en: DVD subtitles packetizer
sl: Paketnik podnapisov DVD

en: DVD with menus
sl: DVD z meniji

en: DVD without menus
sl: DVD brez menija

en: DVDRead Input (no menu support)
sl: DVDRead dovod (DVD brez podpore menija)

en: DVDRead could not open the disc "%s".
sl: Z modulom DVDRead ni mogoče odpreti diska »%s«.

en: DVDRead could not read %d/%d blocks at 0x%02x.
sl: S programom DVDRead ni mogoče prebrati %d/%d od blokov pri 0x%02x.

en: DVDRead could not read block %d.
sl: S programom DVDRead ni mogoče prebrati bloka %d.

en: DVDnav Input
sl: Dovod DVDnav

en: DVDnav demuxer
sl: Odvijalnik DVDnav

en: Damaged or incomplete AVI file
sl: Odziv na okvarjeno kazalo datoteke AVI

en: Damp
sl: Vlažno

en: Dance
sl: Plesna glasba

en: Danish
sl: danščina

en: Dark
sl: Temno

en: Darkness limit
sl: Omejitev zatemnitve

en: Darkness masking
sl: Maska zatemnitve

en: Data
sl: Podatki

en: Data alignment
sl: Poravnava podatkov

en: Data for the audio callback function.
sl: Podatki odzivne funkcije zvoka.

en: Data for the get and release functions
sl: Podatki za funkciji get in release

en: Data for the video callback function.
sl: Podatki za odzivno finkcijo slike.

en: Date
sl: Datum

en: Date metadata
sl: Metapodatek datuma

en: Day / Month / Year:
sl: Dan / Mesec / Leto:

en: Dct-domain noise reduction. Adaptive pseudo-deadzone. 10 to 1000 seems to be a useful range.
sl: Zmanjšanje hrupa DCT domene. Prilagodljivo navidezno nedejavno območje. Najkoristnejše območje je od 10 do 1000.

en: De-Fullscreen
sl: Prekini celozaslonski prikaz

en: Deactivate the deblocking loop filter (decreases quality).
sl: Onemogoči filter kroženja (zmanjšuje kakovost).

en: Debanding algorithm
sl: Algoritem za odstranjevanje pasov

en: Debug Frame Folder
sl: Razhroščevanje mape slik

en: Debug logging
sl: Beleženje razhroščevanja

en: Debug mask
sl: Maska razhroščevanja

en: Decide references on a per partition basis
sl: Določanje povezav na osnovi delov.

en: DeckLink capture card to use, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
sl: Katera kartica za zajem naj se uporabi, če jih obstaja več. Kartice so oštevilčene od 0.

en: DeckLink output card, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
sl: Izhodna kartica Decklink, če jih obstaja več. Kartice so oštevilčene od 0.

en: Decklink Audio Options
sl: Možnosti zvoka DeckLink

en: Decklink Audio Output module
sl: Izhodni modul zvoka DeckLink

en: Decklink General Options
sl: Splošne možnosti DeckLink

en: Decklink Video Options
sl: Možnosti slike DeckLink

en: Decklink Video Output module
sl: Izhodni modul slike DeckLink

en: DecklinkOutput
sl: Izhod deckLink

en: Decode
sl: Dekodiranje

en: Decode at the demuxer stage
sl: Odkodiraj v fazi odvijanja

en: Decode frames directly into RPI VideoCore instead of host memory.
sl: Odkodiraj sličice neposredno v VideoCore RPI in ne v pomnilnik gostitelja.

en: Decode frames directly into RPI VideoCore instead of host memory. This option must only be used with the MMAL video output plugin.
sl: Nastavitev omogoča neposredno dekodiranje v RPI VideoCore namesto v pomnilnik gostitelja. To možnost je treba uporabiti skupaj z vstavkom odvoda videa MMAL.

en: DecodeBin is a container element, that can add and manage multiple elements. Apart from adding the decoders, decodebin also adds elementary stream parsers which can provide more info such as codec profile, level and other attributes, in the form of GstCaps (Stream Capabilities) to decoder.
sl: DecodeBin je element vsebnika, ki lahko doda in upravlja z več elementi. Poleg dodajanja odkodirnikov, DecodeBin doda tudi osnovne razčlenjevalnike pretoka, ki odkodirniku dobavijo več podatkov, kot so profil kodeka, raven in druge atribute v obliki GstCaps (zmožnosti pretoka).

en: Decoded
sl: Odkodirano

en: Decoded blocks
sl: Odkodirani bloki

en: Decoded format
sl: Odkodiran zapis

en: Decoders
sl: Odkodirniki

en: Decoding
sl: Odkodiranje

en: Decoding X coordinate
sl: Odkodiranje točke na osi X

en: Decoding Y coordinate
sl: Odkodiranje točke na osi Y

en: Decrease
sl: Zmanjšaj

en: Decrease Volume
sl: Zmanjšaj glasnost

en: Decrease scale factor
sl: Zmanjšaj prilagoditev velikosti

en: Default
sl: Privzeto

en: Default (Windows-1252)
sl: privzeto (Windows-1252)

en: Default Caching Level
sl: Privzeta raven predpomnjenja

en: Default DVD angle.
sl: Privzet DVD kot

en: Default Encoding
sl: Privzet nabor znakov

en: Default TCP connection timeout (in milliseconds).
sl: Privzeta časovna omejitev povezave TCP (v milisekundah)

en: Default background alpha
sl: Privzeta prosojnost ozadja

en: Default background color
sl: Privzeta barva ozadja

en: Default background color if the Kate stream does not specify a background color to use.
sl: Nastavitev določa privzeto barvo ozadja, če ta ni posebej določena s parametri v pretoku Kate.

en: Default caching policy
sl: Privzeta pravila predpomnjenja

en: Default caching value for outbound RTP streams. This value should be set in milliseconds.
sl: Privzeta vrednost predpomnenja za odhodne pretoke RTP. To vrednost morate nastaviti v milisekundah.

en: Default caching value for outbound UDP streams. This value should be set in milliseconds.
sl: Privzeta vrednost predpomnjenja pretokov UDP. Vrednost je določena v milisekundah.

en: Default devices
sl: Privzete naprave

en: Default encoding
sl: Privzeto kodiranje

en: Default font alpha
sl: Privzeta prosojnost pisave

en: Default font color
sl: Privzeta barva pisave

en: Default font color to use if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
sl: Nastavitev določa privzeto barvo pisave, če ta ni posebej določena s parametri v pretoku Kate.

en: Default font description
sl: Privzeti opis pisave

en: Default font effect
sl: Privzeti učinek pisave

en: Default font effect strength
sl: Privzeta moč učinka pisave

en: Default frame rate for chapter import.
sl: Privzeta hitrost sličic za uvoz poglavij.

en: Default multicast interface. This overrides the routing table.
sl: Privzeti vmesnik skupinskega pošiljanja. Nastavitev prepiše usmerjevalno razpredelnico.

en: Default optical device
sl: Privzeta optična naprava

en: Default preset setting used
sl: Privzeto uporabljena prednastavitev

en: Default replay gain
sl: Privzeto ponovno predvajanje

en: Default stream
sl: Privzeti pretok

en: Default stream output chain
sl: Privzeta veriga odvoda pretoka

en: Default tune setting used
sl: Uporabljena privzeta nastavitev uglaševanja

en: Define here the DMX base address for each channel use , or ; to separate the values
sl: Določitev osnovnega naslova DMX za vsak kanal ali vrednosti ločene s , ali ; .

en: Define input picture aspect-ratio to use. Default is 4:3
sl: Določilo dovodnega razmerja slike. Privzeta vrednost je 4:3

en: Define the colors of the volume slider
    By specifying the 12 numbers separated by a ';'
    Default is '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    An alternative can be '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'
sl: Določitev barv drsnika glasnosti
     Z določitvijo dvanajstih številk ločenih z znakom ';'
     Privzeto '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
     Druga možnost je lahko '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'

en: Define the colors of the volume slider
sl: Določitev barv drsnika glasnosti

en: Define the glasses' color scheme
sl: Določi barvno shemo očal

en: Define the pids to add to each pmt. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
sl: Določi PID za vsak PMT. Zahteva omogočeno vrednost »Določi PID k ID od ES«.

en: Define the sort algorithm used when adding items from a directory.
sl: Določite razvrščevalni algoritem, ki se uporablja pri dodajanju predmetov iz mape.

en: Define which screen fullscreen goes
sl: Določitev zaslona za celozaslonski prikaz

en: Defines a small bitmap with 64x48 pixels, containing a grayscale gradient
sl: Določa majhno sliko s 64x48 točkami, ki vsebuje sivi preliv

en: Defines bitdistribution mode for AQ, default 1
     - 0: Disabled
     - 1: Current x264 default mode
     - 2: uses log(var)^2 instead of log(var) and attempts to adapt strength per frame
sl: Določa prerazporeditev bitov za AQ, privzeto 1
     - 0: onemogočeno
     - 1: trenutni x264 privzeti način
     - 2: uporablja log(var)^2 namesto log(var) in se prilagaja moči na sličico

en: Defines how often the barGraph information should be sent. Sends the barGraph information every n audio packets (default 4).
sl: Nastavitev določa, kako pogosto naj bodo poslani podatki palčnega diagrama. Vrednost je podana na število zvokovnih paketov (privzeta vrednost je 4).

en: Defines if BarGraph information should be sent
sl: Določa ali naj bodo podatki paličnega diagrama poslani

en: Defines if BarGraph information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
sl: Določa ali naj bodo podatki paličnega diagrama poslani (privzeta vrednost je 1; podatki naj bodo poslani).

en: Defines if silence alarm information should be sent
sl: Določi, če je potrebno poslati podatke o tihem opozorilu

en: Defines if silence alarm information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
sl: Določi, če je potrebno poslati podatke o tihem opozorilu. 1 za pošiljanje, 0 za ostale primere (privzeto je 1)

en: Defines orientation of the mirror splitting.     Can be vertical or horizontal
sl: Določa usmerjenost zrcalnega razdeljevanja. Lahko je navpična ali vodoravna

en: Defines radius size in pixels, of base of bands(beginning).
sl: Določa velikost polmera v točkah baze trakov (začetek).

en: Defines the descriptors of each SDT. Thisrequires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
sl: Določa opisovalce za vsak SDT. Zahteva omogočeno vrednost "Določi PID k ID od ES".

en: Defines the maximum bitrate in Kpbs (1000 bits/s) for VBR rate control method. If not set, this parameter. is computed from other sources such as bitrate, profile, level, etc.
sl: Določa največjo bitno hitrost v kb/s (1000 bitov/s) za metodo nadzora hitrosti VBR. Če ni nastavljena, se ta parameter izračuna iz drugih virov, kot so bitna hitrost, profil, itd.

en: Defines the number of parallel encoding operations before we synchronise the result. Higher  may result on better throughput depending on hardware. MPEG2 needs at least 1 here.
sl: Določa število vzporednih opravil kodiranja pred usklajevanjem rezultata. Višje število lahko izboljša pretok, odvisno od strojne opreme. Kodiranje MPEG2 potrebuje vrednost najmanj 1.

en: Defines the virtual surface of the room emulated by the filter.
sl: Določa navidezno površino sobe, ki jo filter emulira.

en: Defines what timeout option to add to the RTSP session ID string. Setting it to a negative number removes the timeout option entirely. This is needed by some IPTV STBs (such as those made by HansunTech) which get confused by it. The default is 5.
sl: Določa možnost časovnega zamika za ID niz RTSP seje. Nastavitev na negativno vrednost popolnoma odstrani časovni zamik. Taka vrednost je zaželena pri nekaterih IPTV STB napravah (HansunTech), ki možnosti ne podpirajo v popolnosti. Privzeta vrednost je 5.

en: Deinterlace
sl: Razpletanje

en: Deinterlace chroma skip
sl: Preskoči razpletanje barve

en: Deinterlace method to use for streaming.
sl: Uporaba metoda razpletanja pri pretakanju.

en: Deinterlace method to use for video processing.
sl: Metoda razpletanja za uporabo pri obdelavi videa

en: Deinterlace mode
sl: Način razpletanja

en: Deinterlace module
sl: Enota razpletanja

en: Deinterlace off
sl: Onemogočeno razpletanje

en: Deinterlace on
sl: Omogočeno razpletanje

en: Deinterlace the video before encoding.
sl: Razpletanje slike pred kodiranjem

en: Deinterlace video
sl: Razpleti sliko

en: Deinterlacing
sl: Razpletanje

en: Deinterlacing algorithm
sl: Algoritem razpletanja

en: Deinterlacing video filter
sl: Filter razpletanja slike.

en: Delay
sl: Zakasnitev

en: Delay (in ms) before the placeholder kicks in.
sl: Zamik v ms preden se vsebnik udejanji

en: Delay (ms)
sl: Zakasnitev (milisekunde)

en: Delay a stream
sl: Zakasni pretok

en: Delay after which SAP items get deleted if no new announcement is received.
sl: Časovni zamik po katerem so predmeti SAP izbrisani, če ni prejetega obvestila o objavi.

en: Delay calculation mode
sl: Način izračuna zakasnitve

en: Delay of the ES (ms)
sl: Zakasnitev ES (milisekunde)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the PCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
sl: Časovni zamik DTS (Decoding Time Stamps) in PTS (Presentation TimeStamps) podatkov pretoka, v primerjavi s vrednostmi PCR. Možnost omogoča medpomnjenje v odkodirniku odjemalca.

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the SCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
sl: Časovni zamik DTS (Decoding Time Stamps) in PTS (Presentation TimeStamps) podatkov pretoka, v primerjavi s SCR. Omogoča nekaj medpomnjenja v odkodirniku odjemalca.

en: Delay time
sl: Časovna zakasnitev

en: Delete
sl: Izbriši

en: Delete all the bookmarks
sl: Izbriši vse zaznamke

en: Delete segments
sl: Izbriši odseke

en: Delete segments when they are no longer needed
sl: Izbriši odseke, če niso potrebni

en: Delete selected profile
sl: Izbriši izbrani profil

en: Delete the current profile
sl: Izbriši trenutni profil

en: Delete the selected item
sl: Izbriši izbran predmet

en: Deletes the selected item
sl: Izbriše izbrani predmet

en: Delivery system
sl: Dostavni sistem

en: Demultiplexers are used to separate the "elementary" streams (like audio and video streams). You can use it if the correct demuxer is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
sl: Odvijalniki se uporabljajo pri ločevanju »osnovnih« pretokov (primer: zvok in slika). Določiti ga je priporočljivo, kadar ustrezen odvijalnik ni samodejno zaznan. Nastavitve ni priporočljivo določiti splošno za poljuben pretok.

en: Demux module
sl: Enota odvijanja

en: Demuxed
sl: Odvito

en: Demuxed data size
sl: Velikost odvitih podatkov

en: Demuxer
sl: Odvijalnik

en: Demuxers
sl: Odvijalniki

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
sl: Odvijalniki se uporabljajo za ločevanje zapisa zvoka in slike.

en: Denoiser
sl: Odstranjevalnik šuma

en: Depending on the amount your fnordlicht hardware choose 1 to 254 channels
sl: Izberite 1 do 254 kanalov, odvisno od količine vaše strojne opreme fnordlicht

en: Depending on your MoMoLight hardware choose 3 or 4 channels
sl: Izberite 3 do 4 kanale, odvisno od vaše strojne opreme MoMoLight

en: Descending
sl: Padajoče

en: Description
sl: Opis

en: Description metadata
sl: Metapodatek opisa

en: Description of the stream content or information about your channel.
sl: Opis vsebine pretoka ali podatki uporabljenega kanala

en: Description stream output
sl: Odvod opisa pretoka

en: Desired frame rate for the H264 stream.
sl: Želena hitrost slik za H264 pretoke.

en: Desired frame rate for the VC-1 stream.
sl: Želena hitrost slik za VC-1 pretoke.

en: Desired frame rate for the capture.
sl: Želena hitrost sličic za zajem.

en: Desired frame rate for the stream.
sl: Želena hitrost sličic za pretok.

en: Desired input video mode for DeckLink captures. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
sl: Želeni način vhoda slike za zajeme DeckLink. Ta vrednost mora biti koda FOURCC v besedilni obliki, npr. »ntsc«.

en: Desired input video mode. Leave empty for autodetection.
sl: Želeni način video vhoda. Pustite prazno za samodejno zaznavanje.

en: Desired output mode
sl: Želeni izhodni način

en: Desired output mode for DeckLink output. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
sl: Želeni izhodni način za izhod DeckLink. Ta vrednost mora biti koda FOURCC v besedilni obliki, npr. »ntsc«.

en: Desktop
sl: Namizje

en: Desktop level hotkey
sl: Hitra tipka na ravni namizja

en: Destination
sl: Cilj

en: Destination (URL) to use for the stream. Overrides path and bind parameters
sl: Določitev cilja (povezave), ki bo uporabljen za pretakanje. Prepiše vrednosti poti in parametrov vezave.

en: Destination Setup
sl: Nastavitve cilja

en: Destination audio codec
sl: Ciljni kodirnik zvoka

en: Destination bridge-in name
sl: Ime ciljnega premoščanja dovoda

en: Destination file:
sl: Ciljna datoteka:

en: Destination prefix
sl: Predpona cilja

en: Destination subtitle codec
sl: Ciljni kodirnik podnapisov

en: Destination video codec
sl: Ciljni kodirnik slike

en: Detailed List
sl: Podroben seznam

en: Determines how many sections of spectrum will exist.
sl: Določi koliko odsekov spektra bo obstajalo.

en: Determines what (if any) video is displayed by the wrapper filter
sl: Določanje katere slike (če sploh) so prikazane preko filtra ovijanja.

en: Device
sl: Naprava

en: Device Selection
sl: Izbor naprave

en: Device name
sl: Ime naprave

en: Device properties
sl: Lastnosti naprave

en: Device type
sl: Vrsta naprave

en: Device:
sl: Naprava:

en: Devices
sl: Naprave

en: DiSEqC LNB number
sl: Število DiSEqC LNB

en: Dialog
sl: Pogovorno okno

en: DiffServ Code Point
sl: Kodna točka DiffServ

en: Different resampling algorithms are supported. The best one is slower, while the fast one exhibits low quality.
sl: Podpri so različni algoritmi prevzorčenja. Najboljši je počasnejši, medtem ko hitrejši prikaže nizko kakovost.

en: Differentiated Services Code Point for outgoing UDP streams (or IPv4 Type Of Service, or IPv6 Traffic Class). This is used for network Quality of Service.
sl: Diferencialna kodna točka storitve za odhodni UDP pretok (IPv4 vrsta storitve ali IPv6 razred prometa). Uporablja se za kakovostne storitve omrežja.

en: Digital Cinema Package module
sl: Enota za paket digitalnega kina (DCP)

en: Digital Television and Radio
sl: Digitalna televizija in radio

en: Digital Video (Firewire/ieee1394) input
sl: Dovod digitalnega videa (Firewire/ieee1394)

en: Digital broadcasting
sl: Digitalno oddajanje

en: Dirac packetizer
sl: Paketnik Dirac

en: Dirac video decoder using libschroedinger
sl: Odkodirnik slike Dirac (libschroedinger)

en: Dirac video demuxer
sl: Odvijalnik slike Dirac

en: Dirac video encoder using libschroedinger
sl: Kodirnik slike Dirac (libschroedinger)

en: Direct MV prediction mode
sl: način Direct MV predvidevanja

en: Direct prediction size
sl: Neposredna predvidena velikost

en: Direct prediction size:  -  0: 4x4
     -  1: 8x8
     - -1: smallest possible according to level
sl: Velikost Direct MV predvidevanja: - 0: 4x4
     -  1: 8x8
     - -1: najmanjši možen glede na lestvico

en: Direct rendering
sl: Neposredno prevajanje

en: Direct2D video output
sl: Izhod slike Direck2D

en: Direct3D video output
sl: Direct3D izhod slike

en: DirectFB video output http://www.directfb.org/
sl: DirectFB izhod zapisa slike http://www.directfb.org/

en: DirectMedia Object decoder
sl: DirectMedia Object odkodirnik

en: DirectMedia Object encoder
sl: DirectMedia Object kodirnik

en: DirectShow input
sl: DirectShow dovod

en: DirectX (DirectDraw) video output
sl: DirectX (DirectDraw) izhod slike

en: DirectX Video Acceleration (DXVA) 2.0
sl: DirectX video pospeševanje (DXVA) 2.0

en: DirectX audio output
sl: DirectX odvod zvoka

en: Direction
sl: Smer

en: Direction of the mirroring
sl: Smer zrcaljenja

en: Director
sl: Režiser

en: Directory
sl: Mapa

en: Directory index
sl: Kazalo mape

en: Directory or filename where the records will be stored
sl: Mapa ali ime datoteke v kateri bodo shranjeni posnetki

en: Directory path prefix
sl: Predpona poti mape

en: Directory path where images files should be saved. If not set, then images will be automatically saved in users homedir.
sl: Pot mape, kjer naj se shranijo slike. Če ni nastavljena, bodo slike samodejno shranjene v uporabniško domačo mapo.

en: Directory sort order
sl: Razvrščanje mape

en: Directory used to store the timeshift temporary files.
sl: Mapa v kateri se shranjujejo datoteke s podatki, ki so časovno zamaknjene.

en: Directory where the video snapshots will be stored.
sl: Mapa v kateri bodo shranjene zajete slike.

en: Disable
sl: Onemogoči

en: Disable DVD menus
sl: Onemogoči menije DVD

en: Disable DVD subtitle transparency
sl: Onemogoči prosojnost podnapisov DVD

en: Disable Disc Menus
sl: Možnost onemogoči prikaz menijev

en: Disable arithmetic coding
sl: Onemogoči aritmetično kodiranje

en: Disable for double buffering in software.
sl: Onemogočite za dvojno medpomnenje v programski opremi.

en: Disable screensaver
sl: Onemogoči ohranjevalnik zaslona

en: Disable the screensaver during video playback.
sl: Onemogoči ohranjevalnik zaslona med predvajanjem.

en: Disc
sl: Disk

en: Disc Selection
sl: Izbor diska

en: Disc caching (ms)
sl: Predpomnjenje vsebine nosilcev (ms)

en: Disc device
sl: Diskovna naprava

en: Discard
sl: Zavrzi

en: Discarded (corrupted)
sl: Zavrženo (okvarjeno)

en: Disclaimer
sl: Izjava

en: Disco
sl: Disko

en: Discontinuous Transmission
sl: Nestalen (prekinjen) prenos

en: Discs
sl: Diski

en: Display
sl: Zaslon

en: Display ID
sl: ID zaslona

en: Display ID. If not specified, main display ID is used.
sl: ID zaslona. Če ni navedeno, se uporabi ID glavnega zaslona.

en: Display Settings
sl: Nastavitve zaslona

en: Display Source As
sl: Prikaži kot izvor

en: Display a RSS or ATOM Feed on your video
sl: Prikaži vir RSS ali ATOM v sliki

en: Display aspect ratio
sl: Razmerje velikosti prikaza

en: Display aspect ratio of a video elementary stream
sl: Razmerje velikosti prikaza osnovnega pretoka videa

en: Display background cone or art
sl: V ozadju prikaži stožec ali naslovnico

en: Display background cone or current album art when not playing. Can be disabled to prevent burning screen.
sl: V ozadju prikaži stožec ali naslovnico, kadar se vsebina ne predvaja. Lahko se onemogoči, da preprečite zažig zalona.

en: Display device
sl: Prikaži napravo

en: Display feed images if available.
sl: Pokaži slike virov, če so na voljo.

en: Display locally
sl: Prikaži krajevno

en: Display name of the Service
sl: Prikaz imena storitve

en: Display playlist tree
sl: Prikaži zgradbo seznama predvajanja

en: Display resolution
sl: Ločljivost zaslona

en: Display size
sl: Velikost prikaza

en: Display stream output
sl: Prikaz odvoda pretoka

en: Display text above the video
sl: Pokaži besedilo nad videom

en: Display the input video
sl: Pokaži vhodni posnetek

en: Display the output
sl: Pokaži odvod

en: Display the processed video
sl: Pokaži predelan posnetek

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
sl: Pokaži predogled zajetega posnetka v zgornjem levem kotu okna.

en: Display the stream locally
sl: Krajevno predvajaj pretok

en: Display the title of the video on top of the movie.
sl: Prikaže naslov na vrhu posnetka.

en: Display video in a skinned window if any
sl: Pokaži video v oknu s preobleko, če je ta na voljo

en: Display video snapshot preview
sl: Predogled zajetega posnetka

en: Display while streaming
sl: Prikaži med pretakanjem

en: Displayed
sl: Prikazano

en: Displayed frames
sl: Prikazane sličice

en: Distance between I- or P- key frames; if it is zero, the GOP structure is unspecified. Note: If GopRefDist = 1, there are no B- frames used.
sl: Razdalja med ključnimi sličicami I ali P; če je enak 0, je zgradba GOP nedoločena. Opomba: če je GopRefDist = 1, se sličice B ne uporabljajo.

en: Distance between front left speaker and listener in meters.
sl: Razdalja med sprednjim levim zvočnikom in poslušalcem (v metrih).

en: Distort mode
sl: Popačen način

en: Distort mode, one of "gradient", "edge" and "hough".
sl: Način popačenja; »gradient«, »edge« in »hough«.

en: DivX first version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
sl: DivX prva različica (uporaben z MPEG TS, MPEG1, ASF in OGG)

en: DivX second version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
sl: DivX druga različica (uporaben z MPEG TS, MPEG1, ASF in OGG)

en: DivX third version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
sl: DivX tretja različica (uporaben z MPEG TS, MPEG1, ASF in OGG)

en: Do not demultiplex
sl: Ne odvijaj

en: Do not open a DOS command box interface
sl: Ne odpri vmesnika DOS-ove ukazne lupine

en: Do not play
sl: Ne predvajaj

en: Do not sort the items.
sl: Ne razvrsti.

en: Do not try to guess ASF bitrate. Setting this, allows you to control how Windows Media Player will cache streamed content. Set to audio+video bitrate in bytes
sl: Ne ugibaj o ASF bitni hitrosti. Nastavitev omogoča nadzor nad predpomnjenjem vsebine pretoka predvajalnika Windows Media Player. Nastavite zvokovno in slikovno bitno hitrost v bajtih.

en: Do nothing
sl: Ne naredi ničesar

en: Do you really want to unsubscribe from %1?
sl: Ali se res želite odjaviti od %1?

en: Do you want to download it?
sl: Ali ga želite prenesti?

en: Do you want to restart the playback where left off?
sl: Ali želite nadaljevati s predvajanjem na mestu, kjer ste končali?

en: Dock fullscreen controller
sl: Usidraj celozaslonski nadzornik

en: Dock/undock fullscreen controller to/from bottom of screen
sl: Usidraj/Odsidraj celozaslonski nadzornik v/iz dna zaslona

en: Docked Playlist
sl: Usidran seznam predvajanja

en: Dolby Surround decoder
sl: Odkodirnik za Dolby Surround

en: Dolby Surround encoded streams won't be decoded before being processed by this filter. Enabling this setting is not recommended.
sl: Pretoki, kodirani z Dolby Surround, s tem filtrom ne bodo odkodirani pred obdelavo. Spreminjanje te možnosti ni priporočljivo.

en: Domain/Workgroup that will be used for the connection.
sl: Domena/Delovna skupina, ki bo uporabljena za povezavo.

en: Don't display any video
sl: Ne pokaći videa

en: Don't display dialogs that don't require user action (Critical and error panel).
sl: Ne prikaži pogovornih oken, ki ne zahtevajo uporabniškega dejanja (podokno napak in kritično)

en: Don't require a keyframe before splitting a segment. Needed for audio only.
sl: Možnost omogoča, da pred razcepitvijo odseka program ne zahteva »ključne sličice«. Izbira vpliva le na zvokovno sled pretoka.

en: Don't show
sl: Brez prikaza

en: Don't use presets, but manually specified bands. You need to provide 10 values between -20dB and 20dB, separated by spaces, e.g. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2".
sl: Ne uporabi privzeto nastavljenih pasov, ampak ročno nastavljene. Navesti je treba 10 vrednosti med -20 dB in 20 dB, ki so ločene s presledki, npr. »0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2«.

en: Double Size
sl: Dvojna velikost

en: Double click to change.
    Delete key to remove.
sl: Dvoklik omogoči spreminjanje.
    Tipka za brisanje odstrani.

en: Double click to get media information
sl: Z dvojnim klikom na izbran predmet si je mogoče ogledati podrobnosti predstavne datoteke.

en: Double click to jump to a chosen time position
sl: Z dvojnim klikom je mogoče skočiti na želeni čas posnetka.

en: Down
sl: Dol

en: Download Cover Art
sl: Pridobi naslovnice

en: Download Plugin
sl: Prejmi vstavek

en: Download cover art
sl: Prejmi naslovnice

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
sl: Prejeta datoteka »%s« je bila okvarjena, zato je bila izbrisana.

en: Downloading ...
sl: Prejemanje ...

en: Draw bands in the spectrometer
sl: V spektrometru prikaži pasove

en: Draw peaks in the analyzer
sl: V analizatorju prikaži temenske vrednosti

en: Draw the base of the bands
sl: Prikaži osnovo pasov

en: Drawable
sl: Izrisljivo

en: Dream
sl: Sanjarjenje

en: Drop late frames
sl: Izpusti zakasnjene sličice

en: Drop media here
sl: Tukaj spustite predstavno datoteko

en: Dropped (discontinued)
sl: Izpuščeno (opuščeno)

en: Dry
sl: Suho

en: Dry Mix
sl: Mešanje z manj učinki

en: Dry mix
sl: Mešanje z manj učinki

en: Dual mono
sl: Dvojni mono

en: Dummy
sl: Izvorno kodiranje

en: Dummy Elements
sl: Navidezni predmeti

en: Dummy IFO demux
sl: Navidezno odvijanje IFO

en: Dummy audio output
sl: Navidezni odvod zvoka

en: Dummy codec (do not transcode, useable with all encapsulation formats)
sl: Dummy kodek (ne prekodira, uporaben pa je pri vseh zvitih zapisih)

en: Dummy decoder
sl: Brez odkodirnika

en: Dummy encoder
sl: Brez kodirnika

en: Dummy font renderer
sl: Izrisovalnik navidezne pisave

en: Dummy image chroma format
sl: Dummy oblika barve slike

en: Dummy input
sl: Prazen vhod

en: Dummy interface
sl: Navidezni vmesnik

en: Dummy stream output
sl: Navidezni odvoda pretoka

en: Dummy video decoder
sl: Navidezni odkodirnik slike

en: Dummy video output
sl: Prekrivni izhod slike

en: Dummy/Raw muxer
sl: Zvijalnik Dummy/Raw

en: Dump decoder
sl: Odloži odkodirnik

en: Dump filename
sl: Datoteka za odlaganje

en: Dump module
sl: Odloži modul

en: Dump raw input
sl: Odloži surov odvod

en: Duplicate current profile for a new profile
sl: Podvoji trenutni profil v nov profil

en: Duplicate current profile...
sl: Podvoji trenutni profil ...

en: Duplicate stream output
sl: Podvoji odvod pretoka

en: Duplicate your video to multiple windows and/or video output modules
sl: Kopirajte sliko v več oken in/ali modulov izhodne slike

en: Duration
sl: Trajanje

en: Duration in seconds
sl: Trajanje v sekundah

en: Duration in seconds before simulating an end of file. A negative value means an unlimited play time.
sl: Trajanje v sekundah pred simulacijo konca datoteke. Negativna vrednost pomeni neomejeni čas predvajanja.

en: Dutch
sl: nizozemščina

en: Dynamic Adaptive Streaming over HTTP
sl: Dinamično prilagodljivo pretakanje prek protokola HTTP

en: Dynamic language setting from teletext
sl: Dinamična nastavitev jezika iz teleteksta

en: Dynamic range compression makes the loud sounds softer, and the soft sounds louder, so you can more easily listen to the stream in a noisy environment without disturbing anyone. If you disable the dynamic range compression the playback will be more adapted to a movie theater or a listening room.
sl: Območje dinamičnega krčenja ustvarja glasni zvok mehkejši in bolj mehki zvok glasnejši. To omogoča enostavno poslušanje pretoka v hrupnem okolju brez motenja okolice. Onemogočanje te možnosti ustvarja zvok primernejši za kino predstavitve.

en: Dynamic range compressor
sl: Stiskalnik dinamičnega območja

en: Dynamic video overlay
sl: Dinamično prekrivanje slike

en: Dzongkha
sl: dzongkha

en: E&xport
sl: &Izvozi

en: EBU STL subtitles decoder
sl: Odkodirnik podnapisov EBU STL

en: EBU STL subtitles parser
sl: Razčlenjevalnik podnapisov EBU STL

en: EGL extension for OpenGL
sl: Razširitev EGL za OpenGL

en: Early SKIP detection on P-frames
sl: Zgodnje SKIP zaznavanje P sličic

en: Early SKIP detection on P-frames.
sl: Zgodnje SKIP zaznavanje P sličic.

en: Eastern European (Latin-2)
sl: vzhodno evropsko (latin-2)

en: Eastern European (Windows-1250)
sl: vzhodno evropsko (windows-1250)

en: Easy Listening
sl: Lahko poslušanje

en: Edge
sl: Robljenje

en: Edge visible
sl: Vidnost robov

en: Edge weightning
sl: Robno tehtanje

en: Edit
sl: Uredi

en: Edit Bookmarks
sl: Urejanje zaznamkov

en: Edit Input
sl: Uredi vhod

en: Edit Options
sl: Uredi možnosti

en: Edit default application settings for network protocols
sl: Uredi rivzete nastavitve za omrežne protokole

en: Edit selected profile
sl: Uredi izbrani profil

en: Edit settings
sl: Urejanje nastavitev

en: Effects
sl: Učinki

en: Effects list
sl: Seznam učinkov

en: Eject the disc
sl: Izvrzi disk

en: Elapsed time
sl: Pretečeni čas

en: Electronic
sl: Elektronska

en: Element aspect ratio
sl: Razmerje velikosti elementa

en: Elementary Stream ID
sl: ID osnovnega pretoka

en: Elementary stream output
sl: Osnovni odvod zapisa

en: Elements order
sl: Razvrstitev elementov

en: Eliminates chrominance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends 7.
sl: Odstrani prebarvane dele, ko se PSNR ne spreminja veliko (privzeto: 0.0). Določitev H264 priporoča vrednost 7.

en: Eliminates luminance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends -4.
sl: Odstrani preveč osvetljene dele, ko se PSNR ne spreminja veliko (privzeto: 0.0). Določitev H264 priporoča vrednost -4.

en: Embed the file browser in open dialog
sl: Vstavi brskalnik datotek v pogovorno okno odpiranja datotek

en: Embed the video output in the main interface.
sl: Možnost vstavljanja poljubne slike v okno glavnega vmesnika.

en: Embedded
sl: Vgrajeno

en: Embedded video
sl: Vstavljen video

en: Embedded window video
sl: Video vstavljenega okna

en: Emboss
sl: Relief

en: Empty Playlist
sl: Prazen seznam predvajanja

en: Enable
sl: Omogoči

en: Enable Android direct rendering using opaque buffers.
sl: Omogoči neposredno prevajanje Android z uporabo neprepustnih medpomnilnikov.

en: Enable DVD menus
sl: Omogoči menije DVD

en: Enable Global Motion Estimation
sl: Omogoči oceno splošnega gibanja

en: Enable Growl notifications (on playlist item change)
sl: Omogoči obvestila Growl (ob spremembi predmeta na seznamu za predvajanje)

en: Enable Last.fm submissions
sl: Omogoči pošiljanje last.fm

en: Enable Metadata Retrieval
sl: Omogoči pridobitev metapodatkov

en: Enable OSD
sl: Omogoči OSD

en: Enable On Screen Display (OSD)
sl: Omogoči prikaz na zaslonu (OSD)

en: Enable Phase Correlation Estimation
sl: Omogoči oceno soodnosa faze

en: Enable SPU stream output
sl: Omogoči odvod pretoka SPU

en: Enable Scene Change Detection
sl: Omogoči zaznavanje spremembe prizora

en: Enable Spatializer
sl: Omogoči prostornik

en: Enable Time-Stretching audio
sl: Omogoči časovno raztegovanje zvoka

en: Enable a simple noise reduction algorithm to lower the encoding length and bitrate, at the expense of lower quality frames.
sl: Omogoči enostavni algoritem za zmanjševanje hrupa z zmanjšanjem kodirane dolžine in bitne hitrosti na račun nizko kakovostnih sličic.

en: Enable a workaround for T23
sl: Omogoči zaobidenje za T23

en: Enable adaptive prefiltering
sl: Omogoči prilagodljivo predfiltriranje

en: Enable afterburner library
sl: Omogoči knjižnico afterburner

en: Enable audio
sl: Omogoči zvok

en: Enable audio stream output
sl: Omogoči odvod pretoka zvoka

en: Enable compatibility hacks for Blu-ray support
sl: Omogoči združljivostne spremembe za podporo Blu-ray

en: Enable dedicated algorithms for interlaced frames.
sl: Omogoči posvečene algoritme za prepletene sličice.

en: Enable discontinuous transmission (DTX).
sl: Omogoči podporo za nestalen (večkrat prekinjen) prenos (DTX).

en: Enable dynamic range compressor
sl: Omogoči stiskalnik dinamičnega območja

en: Enable hacks for Blu-ray support, this doesn't enforce every aspect of Blu-ray compatibility
    e.g. resolution, framerate, level
sl: Omogoči spremembe za podporo Blu-ray, to ne vsili vsakega vidika združljivosti Blu-ray
    npr. ločljivosti, hitrosti sličic, ravni

en: Enable hierarchical Motion Estimation
sl: Omogoči predvidevanje hierarhičnega gibanja

en: Enable interlaced motion estimation algorithms. This requires more CPU.
sl: Omogoči algoritme predvidevanje prepletenega gibanja. Zahteva več moči CPE.

en: Enable internal upmixing
sl: Omogoči notranje združevalno mešanje

en: Enable megabass mode
sl: Omogoči megabass način

en: Enable multiple quantizers
sl: Omogoči več delilnikov

en: Enable multiple quantizers per subband (one per codeblock)
sl: Omogoči več delilnikov na pasovno širino (en delilnik na kodni blok)

en: Enable noise reduction algorithm.
sl: Omogoči algoritem zmanjšanja hrupa.

en: Enable original graphic spectrum
sl: Omogoči izvorni grafični spekter

en: Enable reverberation
sl: Omogoči odmev

en: Enable software mode
sl: Omogoči programski način

en: Enable spectral band replication
sl: Omogoči podvajanje spektralnega pasu

en: Enable streaming of all ES
sl: Omogoči pretakanje vseh osnovnih zapisov

en: Enable sub-pictures
sl: Omogoči pod-slike

en: Enable subtitles
sl: Omogoči podnapise

en: Enable the "flat" spectrum analyzer in the spectrometer.
sl: Omogoči »plosko« spektralno analizo spektrometra.

en: Enable the color killer, i.e. switch to black & white picture whenever the signal is weak.
sl: Omogoči uničevalec barv, to je preklopi na črnobelo sliko, kadar je signal šibek.

en: Enable the internal upmixing algorithm (not recommended).
sl: Omogoči algoritem za notranje združevalno mešanje (ni priporočljivo)

en: Enable the pre-motion estimation algorithm.
sl: Omogoči algoritem predvidevanja pred-gibanja.

en: Enable this option if the diagonal stripes are displayed when the window size is equal to or smaller than the movie size.
sl: Omogočite to možnost, če so prikazane poševne črte, kadar je velikost okna enaka ali manjša, kot velikost video posnetka.

en: Enable this option if you want your audio not to be interrupted by the other audio.
sl: Omogočite to možnost, če ne želite, da vaš zvok prekine drugi zvok.

en: Enable time stretching audio
sl: Omogoči časovno iskanje zvoka

en: Enable transparency effects
sl: Omogoči učinke prozornosti

en: Enable trellis quantization (rate distortion for block coefficients).
sl: Omogoči trellis deljenje (raven popačenja za koeficiente blokov).

en: Enable video
sl: Omogoči sliko videa

en: Enable video stream output
sl: Omogoči odvod pretoka slike

en: Enable voice activity detection (VAD). It is automatically activated in VBR mode.
sl: Možnost omogoči zaznavanje glasu (VAD). Samodejno je možnost dejavna v načinu VBR.

en: Enable wallpaper mode
sl: Omogoči način ozadja

en: Enable/disable audio rendering.
sl: Omogoči/Onemogoči prevajanje zvoka

en: Enable/disable video rendering.
sl: Omogoči/Onemogoči prevajanje slike

en: Enables framedropping on MPEG2 stream. Framedropping occurs when your computer is not powerful enough
sl: Možnost omogoča izpuščanje sličic na pretokih MPEG2, kadar računalnik ni dovolj zmogljiv za prikazovanje posnetka.

en: Enabling this allows transcoding the audio track if one is present in the stream.
sl: Možnost omogoča prekodiranje sledi zvoka, če je ta prisotna v pretoku.

en: Enabling this allows transcoding the video track if one is present in the stream.
sl: To omogoča prekodiranje slikovn sledi, če je le-ta prisotna v retoku.

en: Encap. format
sl: Oblika ovijanja

en: Encapsulation
sl: Ovijanje

en: Encapsulation Method
sl: Način zvijanja

en: Encapsulation format
sl: Zapis zvijanja

en: Encoded by
sl: Koderji

en: Encoder
sl: Kodirnik

en: Encoder Algorithm to use
sl: Algoritem kodirnika za uporabo

en: Encoder Profile
sl: Profil kodirnika

en: Encoding
sl: Kodiranje

en: Encoding X coordinate
sl: Kodiranje točke na osi X

en: Encoding Y coordinate
sl: Kodiranje točke na osi Y

en: Encoding complexity
sl: Zahtevnost kodiranja

en: Encoding parameters
sl: Parametri kodiranja

en: Encoding quality
sl: Kakovost kodiranja

en: Encrypted connexion
sl: Šifrirana povezava

en: End
sl: Konec

en: End-Blue
sl: Konec-modra

en: End-Fadesteps
sl: Konec-zatemnitev

en: End-Green
sl: Konec-zelena

en: End-Red
sl: Konec-rdeča

en: Enforce a constant bitrate encoding (CBR) instead of default variable bitrate encoding (VBR).
sl: Vsili stalno bitno hitrost kodiranja (CBR) namesto privzete spremenljive bitne hitrosti (VBR).

en: Enforce a quality between 0 (low) and 10 (high).
sl: Vsili kakovost med 0 (nizka) in 10 (visoka).

en: Enforce a quality between 1 (low) and 10 (high), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
sl: Določitev kakovosti med 1 (nizka) in 10 (visoka), namesto določevanja bitne hitrosti. Nastavitev omogoča VBR pretok.

en: Enforce the alignment of the video in its window. By default (0) it will be centered (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, like 6=4+2 meaning top-right).
sl: Vsili postavitev slike v oknu. Privzeta vrednost (0) postavi sliko na sredino (0=sredina, 1=levo, 2=desno, 4=zgoraj, 8=spodaj. Vrednosti je dovoljeno tudi seštevati (primer 6=4+2 določa zgornjo desno točko).

en: Enforce the bargraph position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
sl: Vsili položaj paličnega diagrama na sliko videa (0=sredinsko, 1=levo, 2=desno, 4=zgoraj, 8=spodaj; vrednosti je mogoče tudi seštevati; primer: 6 = zgoraj desno).

en: Enforce the complexity of the encoder.
sl: Vsili zahtevnost kodirnika.

en: Enforce the logo position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
sl: Določiti je mogoče lego logotipa na sliki. (0=sredina, 1=levo, 2=desno, 4=zgoraj, 8=spodaj). Vrednosti je mogoče tudi seštevati; primer: 6 = zgoraj desno).

en: Enforce the maximal VBR bitrate
sl: Vsili največjo VBR bitno hitrost

en: Enforce the mode of the encoder.
sl: Vsili način delovanja kodirnika.

en: Enforces alignment of all access units on PES boundaries. Disabling this might save some bandwidth but introduce incompatibilities.
sl: Vsili poravnavo vseh enot dostopa na PES mejah. Onemogočanje lahko prihrani količino prenosa, vendar hkrati lahko povzroča nezdružljivost.

en: English
sl: angleščina

en: Enqueue items into playlist in one instance mode
sl: Novi predmeti se dodajo na trenutni seznam predvajanja

en: Enter
sl: Vnašalka

en: Enter URL here...
sl: Vnos naslova URL ...

en: Enter URL of the podcast to subscribe to:
sl: Naslov URL podcasta za naročanje:

en: Enter a URL here to open the network stream. To open RTP or UDP streams, click on the respective button below.
sl: Tu vnesite URL za odpiranje omrežnega pretoka. Za odpiranje pretokov RTP ali UDP, kliknite na ustrezni spodnji gumb.

en: Enter a name for the new preset:
sl: Novo imeza prednastavitev:

en: Enter a name for the new profile:
sl: Vnesite ime za nov profil:

en: Enter a new name for the directory:
sl: Novo ime mape:

en: Enter a new name for the folder:
sl: Novo ime mape:

en: Enter a term to search the playlist. Results will be selected in the table.
sl: Vnesite niz za iskanje po seznamu predvajanja. Rezultati bodo prikazani v preglednici.

en: Enter either a valid path or use the "Choose" button to select a location.
sl: Vnesite veljavno pot ali pa uporabite »Izberi« tipko za izbor mesta.

en: Enter either a valid path or use the "Choose..." button to select a location.
sl: Vnesite veljavno pot ali pa uporabite »Izberi ...« tipko za izbor mesta.

en: Enter name for new directory:
sl: Vnos imena za novo mapo:

en: Enter name for new folder:
sl: Vnos imena za novo mapo:

en: Enter the address of the computer to stream to.
sl: Vnesite naslov računalnika za pošiljanje pretoka.

en: Enter the list of podcasts to retrieve, separated by '|' (pipe).
sl: Seznam naslovov virov Podcast mora biti ločen z znakom »|« (pipe).

en: Enter the local addresses you want to listen requests on. Do not enter anything if you want to listen on all the network interfaces. This is generally the best thing to do. Other computers can then access the stream at http://yourip:8080 by default.
sl: Vnesite krajevni naslov za spremljanje zahtev. Polje pustite prazno, če želite poslušati sprejem preko vseh vmesnikov. To je najboljša možnost. Drugi računalniki imajo omogočen dostop do pretoka preko http://yourip:8080.

en: Enter the local addresses you want to listen requests on. Do not enter anything if you want to listen on all the network interfaces. This is generally the best thing to do. Other computers can then access the stream at mms://yourip:8080 by default.
sl: Vnesite krajevni naslov za spremljanje zahtev. Polje pustite prazno, če želite poslušati sprejem preko vseh vmesnikov. To je najboljša možnost. Drugi računalniki lahko dostopijo do pretoka preko http://yourip:8080.

en: Enter the multicast address to stream to in this field. This must be an IP address between 224.0.0.0 and 239.255.255.255. For a private use, enter an address beginning with 239.255.
sl: Vnesite naslov za skupinsko pošiljanje pretoka. Naslov je v obliki IP med 224.0.0.0 in 239.255.255.255. Za osebno rabo vnesite naslov s prvimi vrednostmi 239.255.

en: Entries
sl: Vnosi

en: Entry
sl: Vnos

en: Episode
sl: Epizoda

en: Equalizer
sl: Uravnalnik zvoka

en: Equalizer preset
sl: Predloge uravnalnika zvoka

en: Equalizer with 10 bands
sl: Uravnalnik z 10 trakovi

en: Erase
sl: Izbriši

en: Erase video filter
sl: Izbriši filter slike

en: Error
sl: Napaka

en: Error resilience
sl: Prožnost napak

en: Error while saving meta
sl: Prišlo je do napake med shranjevanjem metapodatkov

en: Error:
sl: Napaka:

en: Error: `goto' needs an argument greater than zero.
sl: Napaka: `goto' zahteva argument večji od nič.

en: Errors
sl: Napake

en: Errors and Warnings
sl: Napake in opozorila

en: Errors and Warnings...
sl: Napake in opozorila ...

en: Esc
sl: Ubežnica

en: Esperanto
sl: esperanto

en: Esperanto (Latin-3)
sl: esperanto (latin-3)

en: Essential
sl: Osnovno

en: Estonian
sl: estonščina

en: Ethnic
sl: Etnična

en: Euro-Techno
sl: Euro-Tehno

en: Every
sl: Vsak

en: Executive Producer
sl: Izvršni producent

en: Exhaustive help for VLC and its modules
sl: Podrobnejša pomoč za program VLC in njegove enote.

en: Existing playlist item
sl: Obstoječ predmet seznama predvajanja

en: Exit fullscreen
sl: Zapusti celozaslonski način

en: Exit if there are no more items in the playlist.
sl: Po predvajanem zadnjem predmetu na seznamu predvajanja bo program samodejno končan.

en: Expand
sl: Razširi

en: Expand Node
sl: Razširi vozlišče

en: Expanding Spacer
sl: Razširni preslednik

en: Expanding background cone or art.
sl: Pokaži razširjajoči se stožec ali naslovnico v ozadju

en: Experimental
sl: Preizkusno

en: Export (include insecure ciphers)
sl: Izvozi (vključi nezanesljive možnosti šifriranja)

en: Export SDP as file
sl: Izvozi SDP kot datoteko

en: Extend subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
sl: Podaljšaj trajanje podnapisov za to vrednost.
    Nastavite 0 za onemogočanje.

en: Extended M3U
sl: Razširjen M3U

en: Extended panel
sl: Razširjen pregled

en: Extension through which to use the Open Graphics Library (OpenGL).
sl: Razširitev, preko katere naj se uporabi OpenGL.

en: Extensions
sl: Razširitve

en: Extensions brings various enhancements. Check descriptions for more details
sl: Razširitve dodajo različne izboljšave. Preverite opise za več podrobnosti

en: Extra I-frames aggressivity
sl: Agresivnost dodatnih I sličic

en: Extra PMT
sl: Dodatni PMT

en: Extra interface modules
sl: Dodatni moduli vmesnika

en: Extra media
sl: Dodatna predstavna vsebina

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
sl: Dodatni metapodatki in ostale podrobnosti posnetka

en: Extract
sl: Pretvori

en: Extract RGB component video filter
sl: Filter izločevanja RGB dela slike

en: Extracted Image Height
sl: Razširjena višina slike

en: Extracted Image Width
sl: Razširjena širina slike

en: EyeTV input
sl: EyeTV dovod

en: EyeTV is not launched
sl: Vstavek EyeTV ni zagnan

en: EyeTV program number, or use 0 for last channel, -1 for S-Video input, -2 for Composite input
sl: EyeTV številka programa, ali pa uporabite 0 za zadnji kanal, -1 za S-Video dovod ali -2 za združeni dovod (RCA)

en: FDK-AAC Audio encoder
sl: Zvokovni kodirnik FDK-AAC

en: FEC code rate
sl: Kodna hitrost FEC

en: FFT window
sl: Okno FFT

en: FFmpeg audio/video decoder
sl: Odkodirnik zvoka in slike FFmpeg

en: FFmpeg audio/video encoder
sl: Kodirnik zvoka in slike FFmpeg

en: FFmpeg post processing filter chains
sl: FFmpeg verige po obdelavi

en: FIFO which will be read for commands
sl: FIFO prebran za ukaze

en: FIFO which will be written to for responses
sl: FIFO, ki bo zapisan kot odgovor

en: FLAC demuxer
sl: Odvijalnik FLAC

en: FLAC is a lossless audio codec (useable with OGG and RAW)
sl: FLAC je kodek, ki omogoča prekodiranje brez izgube kakovosti (uporaben z OGG in RAW)

en: FM radio
sl: Radio FM

en: FOURCC code of raw input format
sl: Koda FOURCC oblike surovega vhoda

en: FOURCC code of the raw input format. This is a four character string.
sl: Koda FOURCC oblike surovega vhoda. To je niz s štirimi znaki.

en: FTP account
sl: Račun FTP

en: FTP input
sl: Dovod FTP

en: FTP password
sl: Geslo FTP

en: FTP upload output
sl: Odvod pošiljanja FTP

en: FTP user name
sl: Uporabniško ime FTP

en: Factor
sl: Faktor

en: Failed to open "%s" for writing
sl: Napaka med odpiranjem »%s« za zapisovanje

en: Failed to start bluray playback. Please try without menu support.
sl: Začenjanje predvajanja pogona Bluray je spodletelo. Poskusite predvajati vsebino brez omogočenih menijev.

en: Fake TTY
sl: Lažni TTY

en: Fallback to placeholder stream when out of data
sl: Povrnitev na pretok vsebnika, ko ni več podatkov

en: Faroese
sl: farščina

en: Fast
sl: Hitro

en: Fast bilinear
sl: Hitro dvosmerno

en: Fast seek
sl: Hitro iskanje

en: Faster
sl: Hitreje

en: Faster (fine)
sl: Hitreje (postopno)

en: Favor speed over precision while seeking
sl: Prednostno upoštevaj hitrost iskanja pred natančnostjo med iskanjem

en: Features
sl: Značilnosti

en: Feed URLs
sl: Naslov URL virov

en: Feed images
sl: Vir slik

en: Feedback gain
sl: Povratno ojačanje

en: Fetch Meta Data
sl: Pridobi metapodatke

en: Fetch artwork using lua scripts
sl: Pridobi grafične podobe s skripti Lua

en: Fetch meta data using lua scripts
sl: Pridobi metapodatke s skripti lua

en: Field coding is where interlaced fields are coded separately as opposed to a pseudo-progressive frame
sl: Pri kodiranju polja se prepletena polja kodirajo posebej v nasprotju s psevdo progresivnimi sličicami

en: Fijian
sl: fidžijščina

en: File
sl: Datoteka

en: File Format:
sl: Zapis datoteke:

en: File Selection
sl: Izbor datoteke

en: File Size
sl: Velikost datoteke

en: File associations
sl: Datotečne vezi

en: File audio output
sl: Odvod zvokovne datoteke

en: File caching (ms)
sl: Predpomnjenje datotek (milisekunde)

en: File containing the 16 bytes encryption key
sl: Datoteka, ki vsebuje 16-bajtni šifrirni ključ AES.

en: File corrupted
sl: Okvarjena datoteka

en: File could not be verified
sl: Datoteke ni mogoče overiti

en: File dumper
sl: Odlaganje datotek

en: File extensions association
sl: Povezava datotečnih končnic

en: File input
sl: Dovod datoteke

en: File is read when segment starts and is assumet to be in format: key-uri\nkey-file. File is read on the segment opening and values are used on that segment.
sl: Datoteka se prebere ob začetku odseka in se domneva, daje v obliki uri_ključa/datoteka_nkey. Datoteka se prebere od odpiranju odseka in vrednosti se uporabijo za ta odsek.

en: File logging
sl: Beleženje datotek

en: File name
sl: Ime datoteke

en: File names:
sl: Imena datotek:

en: File not verifiable
sl: Datoteke ni mogoče preveriti

en: File reading failed
sl: Neuspešno branje datoteke

en: File stream output
sl: Odvod pretoka datoteke

en: File that will be used to configure the projectM module.
sl: Datoteka uporabljena za nastavitve modula učinka predočenja projectM.

en: File to read the marquee text from.
sl: Datoteka za branje označnega besedila.

en: File to which the audio samples will be written to. ("-" for stdout
sl: Datoteka, v katero bodo zapisani zvokovni vzorci (»-« za standardni odvod).

en: File where vlc reads key-uri and keyfile-location
sl: Datoteka, iz katere program prebere naslov URI ključa

en: File/Directory
sl: Datoteka/Mapa

en: File/Folder
sl: Datoteka/Mapa

en: Filebrowser starting point
sl: Začetna točka brskalnika

en: Filename
sl: Ime datoteke

en: Filename for 2 pass stats file
sl: Ime datoteke za drugi (2) prehod

en: Filename for 2 pass stats file for multi-pass encoding.
sl: Ime datoteke za drugi (2) prehod stats datoteke pri večpasovnem kodiranju.

en: Filename for stream helper setting for dst, dst=bind+'/'+path, dst-parameter overrides this
sl: ime datoteke za pretok z nastavitvami pomoči pri dst,dst=bind+'/'+path. dst-parameter prepiše možnost

en: Filename for the font you want to use
sl: Ime datoteke za pisavo, ki jo želite uporabiti.

en: Filename of AtmoWin*.exe
sl: Ime datoteke AtmoWin*.exe

en: Filename prefix
sl: Predpona imena datoteke

en: Filename to look for album art in current directory
sl: Ime datoteke za iskanje naslovnice v trenutni mapi

en: Files
sl: Datoteke

en: Files with these extensions will not be added to playlist when opening a directory.
    This is useful if you add directories that contain playlist files for instance. Use a comma-separated list of extensions.
sl: Datoteke s temi priponami ne bodo dodane na seznam predvajanja ob odpiranju mape.
    Nastavitev omogoča dodajanje map s seznami predvajanja. Vrednosti ločite z vejico.

en: Film Grain
sl: Zrnatost posnetka

en: Filter Smoothness
sl: Filter glajenja

en: Filter length (ms)
sl: Filter dolžine (milisekunde)

en: Filter smoothness (%)
sl: Gladkost filtra (%)

en: Filter the audio twice. This provides a more intense effect.
sl: Dvakratno filtriranje zvoka. Moč učinka se s tem podvoji.

en: Filter threshold
sl: Pražni filter

en: Filter threshold (%)
sl: Prag filtra (%)

en: Filters
sl: Filtri

en: Find meta data using audio fingerprinting
sl: Najdi metapodatke z uporabo zvokovnih prstnih odtisov

en: Find more addons online
sl: Najdi več dodatkov na spletu

en: Find: %s
sl: Najdi: %s

en: Finish
sl: Končano

en: Finnish
sl: finščina

en: First Entry Point
sl: Prva vnosna točka

en: First Play
sl: Prvo predvajanje

en: First parameter controls if RD is on (subme>=6) or off.
    Second parameter controls if Trellis is used on psychovisual optimization, default off
sl: Prvi parameter nadzira, ali je RD omogočen (subme>=6) ali ne.
    Drugi parameter pa nadzira uporabo možnosti Trellis pri psihovizualnih prilagoditvah.

en: Fit to Screen
sl: Prilagodi zaslonu

en: Fix HDTV height
sl: Popravi višino HDTV

en: Fix when necessary
sl: Popravi ob potrebi

en: Fixed quantizer scale
sl: Določena delitvena lestvica

en: Fixing AVI Index...
sl: Popravljanje AVI kazala ...

en: Flac audio decoder
sl: Odkodirnik zvoka Flac

en: Flac audio encoder
sl: Kodirnik zvoka Flac

en: Flac audio packetizer
sl: Zvokovni paketnik Flac

en: Flat
sl: Plosko

en: Flat Button
sl: Ploski gumbi

en: Flip horizontally
sl: Zrcali vodoravno

en: Flip the picture horizontally.
sl: Zrcali sliko vodoravno.

en: Flip the picture vertically.
sl: Zrcali sliko navpično.

en: Flip vertically
sl: Zrcali navpično

en: Float on Top
sl: Lebdeče v ospredju

en: FluidSynth MIDI synthesizer
sl: Sintetizator MIDI FluidSynth

en: Folder
sl: Mapa

en: Folder meta data
sl: Metapodatki mape

en: Folk
sl: Ljudska

en: Folk-Rock
sl: Ljudski rock

en: Folklore
sl: Folklora

en: Follow the mouse
sl: Sledi miški

en: Follow the mouse when capturing a subscreen.
sl: Sledi miški med zajemanjem platna zaslona.

en: Font
sl: Pisava

en: Font Properties
sl: Lastnosti pisave

en: Font color
sl: Barva pisave

en: Font family for the font you want to use
sl: Družina želeno pisave.

en: Font file for the font you want to use
sl: Datoteka pisave, ki jo želite uporabiti

en: Font menu
sl: Pisava menija

en: Font size
sl: Velikost pisave

en: Font size in pixels
sl: Velikost pisave v točkah

en: Font size, in pixels. Default is -1 (use default font size).
sl: Velikost pisave v točkah. Privzeta vrednost je -1 (privzeta vrednost pisave)

en: Font size, pixels
sl: Velikost pisave v točkah

en: Font used for the menus
sl: Pisava uporabljena v menijih

en: Font used for the titles
sl: Pisava uporabljena v naslovih

en: For H.264, IdrInterval specifies IDR-frame interval in terms of I- frames; if IdrInterval=0, then every I-frame is an IDR-frame. If IdrInterval=1, then every other I-frame is an IDR-frame, etc. For MPEG2, IdrInterval defines sequence header interval in terms of I-frames. If IdrInterval=N, SDK inserts the sequence header before every Nth I-frame. If IdrInterval=0 (default), SDK inserts the sequence header once at the beginning of the stream.
sl: Za H.264 IdrInterval določi razmik sličic IDR v smislu sličic I; če je IdrInterval=0, potem je vsaka sličica I sličica IDR. Če je IdrInterval=1, potem je vsaka druga sličica I sličica IDR, itd. Za MPEG2 IdrInterval določa razmik glave zaporedja v smislu sličic I. Če je IdrInterval=N, SDK vstavi glavo zaporedja enkrat na začetku pretoka.

en: For stereoscopic videos define frame arrangement:
     0: checkerboard - pixels are alternatively from L and R
     1: column alternation - L and R are interlaced by column
     2: row alternation - L and R are interlaced by row
     3: side by side - L is on the left, R on the right
     4: top bottom - L is on top, R on bottom
     5: frame alternation - one view per frame
sl: Določite razporeditev sličic za stereoskopske video posnetke:
    0: šahovnica - slikovne točke so izmenično iz leve in desne
    1: izmenjava stolpcev - leva in desna sta prepletena po stolpcu
    2: izmenjava vrstic - leva in desna sta prepletena po vrstici
    3: vzporedno - leva je na levi, desna je na desni
    4: zgoraj spodaj - leva je zgoraj, desna je spodaj
    5: izmenjava sličic - en pogled na sličico

en: Force Aspect Ratio
sl: Vsiljeno razmerje velikosti

en: Force Profile
sl: Vsili profil

en: Force a constant bitrate encoding (CBR).
sl: Vsili kodiranje s privzeto bitno hitrost (CBR).

en: Force a specific encoding quality between 0.0 (high) and 50.0 (low), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
sl: Določitev kakovosti kodiranja med 0.0 (nizka) in 50.0 (visoka), namesto določevanja bitne hitrosti. Nastavitev omogoča VBR pretok.

en: Force a strict standard compliance when encoding (accepted values: -2 to 2).
sl: Vsili strogo skladje s standardom ob kodiranju (dovoljene vrednosti: -2 do 2).

en: Force bold
sl: Vsili krepki slog

en: Force chroma (Use carefully)
sl: Vsiljene barve (uporabljajte previdno)

en: Force chroma. This is a four character string.
sl: Vsiljene barv. Določene so s štirimi znaki.

en: Force detection of Dolby Surround
sl: Vsili zaznavanje sistema Dolby Surround

en: Force index creation
sl: Ustvarjanje kazala

en: Force interleaved method
sl: Prepletena metoda

en: Force number of slices per frame
sl: Vsili število rezin na sličico

en: Force rectangular slices and is overridden by other slicing options
sl: Vsili pravokotne rezine in jo preglasijo druge možnosti rezanja

en: Force selection of all streams
sl: Izbira vseh pretokov.

en: Force skipping of frames to speed up decoding (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
sl: Onemogoči preskakovanje sličic za hitrejše odkodiranje (-1=brez, 0=privzeto, 1=B-slike, 2=P-slike, 3=B+P slike, 4=vse slike).

en: Force skipping of idct to speed up decoding for frame types (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
sl: Vsili preskok idct-ja, da pospešite odkodiranje vrst sličic (-1=brez, 0=privzeto, 1=sličice B, 2=sličice P, 3=sličice B+P, 4=vse sličice).

en: Force subtitle position
sl: Določena lega podnapisov

en: Force the DirectShow video input to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
sl: Določitev uporabe barvne lestvice vnosa DirectShow slike (primer: I420 (privzeto), RV24, etc.).

en: Force the DirectShow video input to use a specific frame rate (eg. 0 means default, 25, 29.97, 50, 59.94, etc.)
sl: Prisili video vhod DirectShow, da uporabi določeno hitrost sličic (npr. 0 pomeni privzeto, 25, 29,97, 50, 59,94, itd.)

en: Force the SDL renderer to use a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
sl: Uporabi neposredno SDL izrisovanje za uporabo določene oblike barv, namesto izboljševanja predvajanja z najbolj učinkovitim načinom.

en: Force the Video4Linux2 video device to use a specific chroma format (eg. I420 or I422 for raw images, MJPG for M-JPEG compressed input) (Complete list: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG)
sl: Vsili slikovni napravi Video4Linux2 uporabo določene oblike zapisa barv (primer. I420 ali I422 za surove slike, MJPEG za M-JPEG skrčeni zapis) (Celoten seznam: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG)

en: Force the dummy video output to create images using a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
sl: Uporabite dummy slikovni odvod za ustvarjanje slik z uporabo barvnega zapisa namesto, da poskušate izboljšati delovanje z iskanjem najprimernejšega.

en: Force the rc module to use stdin as if it was a TTY.
sl: Določi enoti rc da uporablja stdin kot da bi bila TTY.

en: Force the specified number of consecutive B-frames to be used, except possibly before an I-frame.Range 0 to 2.
sl: Uporabi določeno število zaporednih B-sličic, razen pred I sličicami. Območje med 0 in 2.

en: Force the subtiles format. Selecting "auto" means autodetection and should always work.
sl: Vsili  uporabo določenega zapisa podnapisov. Izbira »samodejno« pomeni samodejno zaznavanje podnapisa in bi morala vedno delovati.

en: Force the use of a specific chroma. Use YUVA if you're planning to use the Alphamask or Bluescreen video filter.
sl: Določena uporaba barve. Uporabljen mora biti YUVA, če želite uporabiti alfa masko ali filter modrega zaslona slike.

en: Force update of this dialog's values
sl: Vsili posodobitev vrednosti pogovornega okna

en: Force use of a specific avformat muxer.
sl: Vsili uporabo določenega zvijalnika Avformat.

en: Force use of a specific chroma for output. Default is I420.
sl: Uporaba določene zahtevane barve za odvod. Privzeta vrednost je I420.

en: Force use of a specific chroma for output. Default is RGB32.
sl: Vsili uporabo določene barve za izhod. Privzeta barva je RGB32.

en: Force window style:
sl: Vsili oblikovni slog okna predvajalnika:

en: Forced chroma
sl: Vsiljena barva

en: Forces the audio language
sl: Vsili prednostni jezik zvoka

en: Forces the audio language for the output mux. Three letter ISO639 code. Default is 'eng'.
sl: Vsili jezik zvoka za izhodno zvijanje. Koda ISO639 s tremi črkami. Privzeto je 'eng'.

en: Form
sl: Oblika

en: Format
sl: Zapis

en: Format name
sl: Ime formata

en: Format of the output images (png, jpeg, ...).
sl: Zapis zajetih slik (png, jpg ...)

en: Format time and date
sl: Oblikuj čas in datum

en: Format to use in the playlist's "author" field.
sl: Oblika prikaza polja »Avtor« v seznamu predvajanja.

en: Format to use in the playlist's "title" field.
sl: Oblika prikaza polja »Naslov« v seznamu predvajanja.

en: Formatted Subtitles
sl: Oblikovani podnapisi

en: Forward
sl: Naprej

en: Forward Cookies
sl: Posreduj piškotke

en: Forward Cookies across http redirections.
sl: Posreduj piškotke preko preusmeritev HTTP.

en: Frame By Frame
sl: Sličica po sličico

en: Frame buffer depth
sl: Globina medpomnilnika sličic

en: Frame buffer file
sl: Datoteka medpomnilnika sličic

en: Frame buffer height
sl: Višina medpomnilnika sličic

en: Frame buffer segment ID
sl: ID odseka medpomnilnika sličic

en: Frame buffer width
sl: Širina medpomnilnika sličic

en: Frame by frame
sl: Sličica po sličico

en: Frame delay (ms)
sl: Zamik sličic (milisekunde)

en: Frame packing
sl: Stiskanje sličic

en: Frame rate
sl: Hitrost sličic

en: Frame rate of a video elementary stream
sl: Hitrost sličic osnovnega video pretoka

en: Frame rate of the elementary stream produced.
sl: Hitrost sličic ustvarjenega osnovnega pretoka.

en: Frame size
sl: Velikost sličice

en: Framebuffer device
sl: Naprava medpomnilnika sličic

en: Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
sl: Naprava medpomnilnika sličic za neposredno izrisovanje (običajno /dev/fb0).

en: Framebuffer input
sl: Vhod medponilnika sličic

en: Framebuffer resolution to use
sl: Ločljivost medpomnilnika sličic za uporabo

en: Framebuffer uses hw acceleration
sl: Medpomnilnik sličic uporablja strojno pospeševanje

en: Framecount to use on frametype lookahead
sl: Števec sličic uporabljen pri pregledovanju vrste sličic

en: Framecount to use on frametype lookahead. Currently default can cause sync-issues on unmuxable output, like rtsp-output without ts-mux
sl: Števec sličic za uporabo pri preiskovanju vrste sličic. Trenutno privzeta nastavitev lahko vpliva na težave usklajevanja na nezvitih odvodih, kot je odvod RTSP brez zvijalnika TS.

en: Frames per Second
sl: Sličice na sekundo

en: Freetype2 font renderer
sl: Izrisovalnik pisave Freetype2

en: Freeze
sl: Zamrzni

en: Freezing interactive video filter
sl: Vzajemni slikovni filter zamrznitve

en: French
sl: francoščina

en: Freq 1 (Hz)
sl: Frekvenca 1 (Hz)

en: Freq 1 Q
sl: Frekvenca 1 Q

en: Freq 1 gain (dB)
sl: Frekvenčna pridobitev 1 (dB)

en: Freq 2 (Hz)
sl: Frekvenca 2 (Hz)

en: Freq 2 Q
sl: Frekvenca 2 Q

en: Freq 2 gain (dB)
sl: Frekvenčna pridobitev 2 (dB)

en: Freq 3 (Hz)
sl: Frekvenca 3 (Hz)

en: Freq 3 Q
sl: Frekvenca 3 Q

en: Freq 3 gain (dB)
sl: Frekvenčna pridobitev 3 (dB)

en: Frequency
sl: Frekvenca

en: Frequency (Hz)
sl: Frekvenca (Hz)

en: Frisian
sl: frisianščina

en: From
sl: Od

en: Fuchsia
sl: Škrlatna

en: Full HD (1080p)
sl: Polni HD (1080p)

en: Full URL to put in index file
sl: Poln naslov URL za vstavitev v datoteko kazala

en: Full URL to put in index file. Use #'s to represent segment number
sl: Določilo omogoči vpis polnega naslova URL za vstavitev v datoteko kazala. Možnost zahteva vpis zaporedne številke in ne številke odseka.

en: Full Volume
sl: Polna glasnost

en: Full bass
sl: Polni basi

en: Full bass and treble
sl: Polni basi in visoki toni

en: Full path of the image files to use. Format is <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. If you only have one file, simply enter its filename.
sl: Polna pot do slikovnih datotek. Oblika je <slika>[,<časovni zamik v ms>[,<alpha>]][;<slika>[,<časovni zamik>[,<alpha>]]][;...]. Če imate le eno datoteko enostavno vnesite njeno ime.

en: Full treble
sl: Polni visoki toni

en: Fullscreen
sl: Celozaslonski način

en: Fullscreen Controller
sl: Nadzornik celozaslonskega predvajanja

en: Fullscreen Video Device
sl: Slikovna celozaslonska naprava

en: Fullscreen controller mouse sensitivity
sl: Občutljivost miške celozaslonskega nadzornika

en: Fullscreen controller opacity between 0.1 and 1
sl: Motnost elementov v celozaslonskem načinu (med 0,1 in 1)

en: Fullscreen video output
sl: Celozaslonski način predvajanja

en: G.711 decoder
sl: Odkodirnik G.711

en: G.711 encoder
sl: Kodirnik G.711

en: GLX extension for OpenGL
sl: Razširitev GLX za OpenGL

en: GNU TLS server
sl: Strežnik GNU TLS

en: GNU TLS transport layer security
sl: Varnost prenosne plasti GNU TLS

en: GNU/Linux framebuffer video output
sl: GNU/Linux izhod medpomnilnika sličic

en: GOP length
sl: GOP dolžina

en: GOP structure
sl: GOP struktura

en: GOP structure used to encode the video sequence
sl: Zgradba GOP, ki se uporablja za kodiranja zaporedja sličic

en: GPU affinity
sl: Afiniteta GPU

en: GStreamer Based Decoder
sl: Odkodirnik osnovan na GStreamerju

en: Gaelic (Scots)
sl: galščina

en: Gain
sl: Okrepitev

en: Gain control filter
sl: Filter za nadzor ojačanja

en: Gain multiplier
sl: Množitelj ojačanja

en: Gain on Feedback loop
sl: Ojačanje na povratni zanki

en: Gallegan
sl: galanščina

en: Game
sl: Igra

en: Game mode
sl: Igralni način

en: Gamma
sl: Prilagoditev gama

en: Gamma (Blue) correction
sl: Popravek barve (modra)

en: Gamma (Green) correction
sl: Popravek barve (zelena)

en: Gamma (Red) correction
sl: Popravek barve (rdeča)

en: Gamma adjust.
sl: Prilagoditev osvetljenosti slike gama

en: Gangsta
sl: Gangsta Rap

en: Gathering stream output
sl: Zbiranje odvoda pretoka

en: Gaussian Adaptive Low Pass Filter
sl: Gaussov prilagodljivi nizkopropustni filter

en: Gaussian Blur
sl: Gauss zameglitev

en: Gaussian Low Pass Filter
sl: Gaussov nizkopropustni filter

en: Gaussian blur video filter
sl: Filter Gaussove zameglitve slike

en: Gaussian's standard deviation. The blurring will take into account pixels up to 3*sigma away in any direction.
sl: Gaussov standardni odklon. Meglenje bo upoštevalo slikovne točke, ki so oddaljene do 3*sigma v vsaki smeri

en: Gaussian's std deviation
sl: Gaussovo običajno odstopanje

en: General
sl: Splošno

en: General Audio
sl: Splošni zvok

en: General audio settings
sl: Splošne nastavitve zvoka

en: General input settings. Use with care...
sl: Splošne nastavitve dovajanja. Uporabite previdno ...

en: General playlist behaviour
sl: Splošne lastnosti seznama predvajanja

en: General settings for audio output modules.
sl: Splošne nastavitve za module zvokovnih odvodov.

en: General settings for video output modules.
sl: Splošne nastavitve za module slikovnega odvoda.

en: General stream output settings
sl: Splošne nastavitve odvoda pretokov

en: General video settings
sl: Splošne nastavitve videa

en: Generate IV instead using segment-number as IV
sl: Ustvari »inicializacijski vektor« in za vektor ne uporabi števila odseka.

en: Generate access unit delimiter NAL units.
sl: Ustvari ločevalo NAL enot dostopa.

en: Generated stream output string
sl: Ustvarjen niz izhoda pretoka

en: Generic
sl: Izvorno

en: Genre
sl: Zvrst

en: Genre description
sl: Opis zvrsti

en: Genre metadata
sl: Metapodatek zvrsti

en: Genre of the content.
sl: Zvrst, opredeljena kot kategorija vsebine

en: Geometry
sl: Geometrija

en: Georgian
sl: gruzijščina

en: German
sl: nemščina

en: Gestures
sl: Poteze

en: Get function
sl: Pridobi funkcijo

en: Gives video a warmer tone by applying sepia effect
sl: Poda sliki toplejši ton z uporabo učinka sepia

en: Global
sl: Splošno

en: Global Hotkeys
sl: Splošne hitre tipke

en: Global Hotkeys interface
sl: Vmesnik splošnih hitrih tipk

en: Global gain
sl: Celotna pridobitev

en: GnomeVFS input
sl: Dovod GnomeVFS

en: Go to Time
sl: Pojdi na čas

en: Go to the DVD menu
sl: Pojdi na DVD meni

en: Go to time
sl: Pojdi na čas

en: Go!
sl: Začni!

en: Google Video Playlist importer
sl: Uvoz seznama Google Video

en: Goom animation speed
sl: Hitrost animacije Goom

en: Goom display height
sl: Višina prikaza Goom

en: Goom display width
sl: Širina prikaza Goom

en: Goom effect
sl: Učinek Goom

en: Gothic
sl: Gotska

en: Gothic Rock
sl: Gotski rock

en: Gradfun video filter
sl: Filter slike Gradfun

en: Gradient
sl: Prelivanje

en: Gradient bitmap searchpath
sl: Pot za iskanje bitne slike prelivanja

en: Gradient image type
sl: Vrsta prelivanja slike

en: Gradient image type (0 or 1). 0 will turn the image to white while 1 will keep colors.
sl: Vrsta prelivanja slike (0 ali 1). Vrednost 0 pobeli sliko, vrednost 1 pa obdrži barve.

en: Gradient threshold
sl: Prag preliva

en: Gradient video filter
sl: Filter prehoda slike

en: Grain
sl: Zrnatost

en: Grain video filter
sl: Grain filter slike

en: Grass green
sl: Travniško zelena

en: Gray
sl: Siva

en: Grayscale video output
sl: Prikaži sliko v sivinah

en: Greek (ISO 8859-7)
sl: grško (ISO-8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
sl: grško (windows-1253)

en: Greek, Modern
sl: grščina, moderna

en: Green
sl: Zelena

en: Green component of the pause color
sl: Zelena komponenta za barvo premora

en: Green component of the shutdown color
sl: Zelena komponenta za barvo zaustavitve

en: Green value of a pure white on your LED stripes.
sl: Vrednost zelene na čisti beli LED trakov.

en: Greenlandic, Kalaallisut
sl: grenlandščina

en: Group
sl: Skupina

en: Group of Picture Reference Distance
sl: Sklicna razdalja Skupine slik

en: Group of Picture size
sl: Velikost Skupine slik

en: Group packets
sl: Skupinski paketi

en: Grouping
sl: Združevanje

en: Growl Notification Plugin
sl: Vstavek obveščanja Growl

en: Guarani
sl: gvaranščina

en: Guard interval
sl: Zaščitni zamik

en: Gujarati
sl: gudžaratščina

en: H.262/MPEG-2 encoder (x262)
sl: Kodirnik H.262/MPEG-2 (x262)

en: H.264 level
sl: Raven H.264

en: H.264 profile
sl: Profil H.264

en: H.264 video packetizer
sl: Paketnik slike H.264

en: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC encoder (x264 10-bit)
sl: Kodirnik H.264/MPEG-4 Part 10/AVC (x264 10-bit)

en: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC encoder (x264)
sl: Kodirnik H.264/MPEG-4 Part 10/AVC (x264)

en: H.265/HEVC encoder (x265)
sl: Kodirnik H.265/HEVC (x265)

en: H263 is a video codec optimized for videoconference (low rates, useable with MPEG TS)
sl: H263 je kodek slike, prirejen za video konference (nizka hitrost, uporaben z MPEG TS)

en: H264 is a new video codec (useable with MPEG TS and MP4)
sl: H264 je nov kodek slike (uporaben z MPEG TS in MP4)

en: H264 video demuxer
sl: Odvijalnik slike H264

en: HAL AudioUnit output
sl: HAL AudioUnit prikaz

en: HD-SDI Input
sl: Dovod HD-SDI

en: HEVC/H.265 video demuxer
sl: Odvijalnik slike HEVC/H.265

en: HEVC/H.265 video packetizer
sl: Paketnik slike HEVC/H.265

en: HLSL File
sl: Datoteka HLSL

en: HQ Denoiser 3D
sl: Odstranjevalnik šuma 3D HQ

en: HRD-timing information
sl: Podatki o merjenju časa HRD-ja

en: HTML playlist
sl: HTML seznam predvajanja

en: HTML playlist export
sl: Izvoz seznama predvajanja HTML

en: HTTP (default)
sl: HTTP (privzeto)

en: HTTP Announcement
sl: Naznanilo HTTP

en: HTTP Live streaming output
sl: Odvod pretakanja v živo prek HTTP

en: HTTP authentication
sl: HTTP overitev

en: HTTP input
sl: HTTP dovod

en: HTTP proxy
sl: Posredniški strežnik HTTP

en: HTTP proxy URL
sl: Naslov URL posredovalnega strežnika HTTP

en: HTTP proxy password
sl: Geslo posredniškega strežnika HTTP

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
sl: Določitev posredniškega strežnika HTTP v obliki http://[uporabnik]@]mojproxy.mojadomena:moja vrata/ . V primeru, da vrednost ni navedena bo uporabljena sistemska nastavitev.

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user[:pass]@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
sl: Določitev HTTP namestniškega strežnika v obliki http://[uporabnik[:geslo]@]mojproxy.mojadomena:moja vrata/ . Če je vrednost prazna bo uporabljena sistemska nastavitev.

en: HTTP referer value
sl: Vrednost sklicatelja HTTP

en: HTTP server address
sl: Naslova strežnika HTTP

en: HTTP server port
sl: Vrata strežnika HTTP

en: HTTP stream output
sl: Odvod HTTP zapisov

en: HTTP tunnel port
sl: Tunelska HTTP vrata

en: HTTP/TLS Certificate Authority
sl: Pooblastitelj potrdil HTTP/TLS

en: HTTP/TLS Certificate Revocation List
sl: Seznam preklicanih HTTP/TLS certifikatov

en: HTTP/TLS server certificate
sl: Potrdilo strežnika HTTP/TLS

en: HTTP/TLS server private key
sl: Zasebni ključ strežnika HTTP/TLS

en: HTTPS server port
sl: Vrata strežnika HTTPS

en: Haar cascade filename
sl: Ime datoteke Haar kaskade

en: Half Size
sl: Polovična velikost

en: Handling mode for stereo streams
sl: Upravljalni način stereo pretokov

en: Hard Rock
sl: Hard rock

en: Hardware Acceleration
sl: Strojno pospeševanje

en: Hardware decoding
sl: Strojno odkodiranje

en: Hardware-accelerated decoding
sl: Strojno pospešeno odkodiranje

en: Headphone effect
sl: Učinek slušalk

en: Headphone surround effect
sl: Učinek slušalk

en: Headphone virtual spatialization effect
sl: Navidezni prostorski učinek prek slušalk

en: Headphone virtualization
sl: Učinek navideznosti slušalk

en: Headphones
sl: Slušalke

en: Heavy Metal
sl: Heavy metal

en: Hebrew
sl: hebrejščina

en: Hebrew (ISO 8859-8)
sl: hebrejsko (ISO-8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
sl: hebrejsko (windows-1255)

en: Height
sl: Višina

en: Height in pixels of the border between miniatures.
sl: Višina robov med miniaturami, v točkah.

en: Height of video or subtitle elementary streams
sl: Višina slike ali osnovnega pretoka podnapisov

en: Help
sl: Pomoč

en: Helps to get the video output and the light effects in sync. Values around 20ms should do the trick.
sl: Pomaga pri pridobivanju posnetka iz učinkov svetlobe; usklajevalne vrednosti okoli 20ms so ustrezne.

en: Herero
sl: hererščina

en: Hide / Show Library
sl: Skrij / Prikaži zbirko

en: Hide / Show Viewer
sl: Skrij / Pokaži pregledovalnik

en: Hide Details
sl: Skrij podrobnosti

en: Hide Others
sl: Skrij ostalo

en: Hide VLC
sl: Skrij VLC

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
sl: Skrij kazalnik in nadzornik zaslona po x milisekundah

en: Hide future errors
sl: Skrij nadaljnje napake

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds.
sl: Skrij kazalnik in nadzornik zaslona po n milisekundah.

en: Hide no user action dialogs
sl: Skrij pogovorna okna brez uporabniških dejanj

en: Hide the interface and pause playback.
sl: Skrije vmesnik in ustavi predvajanje posnetka.

en: Hierarchy mode
sl: Način hierarhije

en: High
sl: Visoko

en: High LNB voltage
sl: Visoka napetost LNB

en: High Quality 3D Denoiser filter
sl: Visokokakovostni filter odstranjevalnika šuma 3D

en: High freq (Hz)
sl: Visoka frekvenca (Hz)

en: High freq gain (dB)
sl: Visoka frekvenčna pridobitev (dB)

en: High latency
sl: Visoka zakasnitev

en: High priority
sl: Visoka prednost

en: High quality scaling level
sl: Visoka kakovost ravni umerjanja

en: High-priority code rate
sl: Kodna hitrost visoke prednosti

en: Higher Latency
sl: Višja zamuda

en: Higher latency
sl: Višja zakasnitev

en: Higher value implies more prefiltering
sl: Večja vrednost določa več predfiltriranja

en: Highest
sl: Najvišje

en: Highest Latency
sl: Najvišja zamuda

en: Hindi
sl: hindujščina

en: Hiri Motu
sl: hiri motu

en: Home
sl: Začetek

en: Hong-Kong Supplementary (HKSCS)
sl: kongkonško (HKSCS)

en: Hop limit (TTL)
sl: Omejitev poskoka (TTL)

en: Horizontal
sl: Vodoravno

en: Horizontal (18V)
sl: Vodoravno (18V)

en: Horizontal flip
sl: Vodoravno zrcaljenje

en: Horizontal slices per frame
sl: vodoravnih rezin na sličico

en: Host
sl: Gostitelj

en: Host Computer
sl: Gostiteljski računalnik

en: Hostname or IP address of target device
sl: Ime gostitelja ali naslov IP ciljne naprave

en: Hot keys
sl: Vroče tipke

en: Hotkey
sl: Hitra tipka

en: Hotkey change
sl: Spremeba hitre tipke

en: Hotkeys
sl: Hitre tipke

en: Hotkeys management interface
sl: Vmesnik urejanja hitrih tipk

en: Hotkeys settings
sl: Nastavitve hitrih tipk

en: Hough
sl: Zastavljanje

en: Hours / Minutes / Seconds:
sl: Ure / Minute / Sekunde:

en: How AQ distributes bits
sl: AQ prerazporeditev bitov

en: How long the notification will be displayed
sl: Čas ohranjanja prikaza obvestil.

en: How long to wait for any packet before a source is expired.
sl: Koliko časa naj program čaka na pakete preden vir preteče.

en: How many AtmoLight channels, should be emulated with that DMX device
sl: Koliko kanalov AtmoLight naj posnema naparava DMX

en: How many distinct active RTP sources are allowed at a time.
sl: Koliko ločenih dejavnih RTP sočasnih virov je dovoljenih.

en: How many times the screen content should be refreshed per second.
sl: Kako pogosto naj se vsako sekundo vsebina zaslona osveži.

en: How much a color has to be changed for an immediate color change.
sl: Koliko se mora barva spremeniti preden se dokončno zamenja.

en: How pronounced to make the chosen font effect (effect dependent).
sl: Možnost določa način prikaza izbranega učinka pisave (različno za vsak učinek).

en: Http Live Streaming stream filter
sl: Filter pretakanja v živo prek HTTP

en: Hue
sl: Odtenek

en: Hue or color balance.
sl: Obarvanost ali barvno ravnovesje.

en: Hue windowing
sl: Odtenek okna

en: Humour
sl: Humor

en: Hungarian
sl: madžarščina

en: Hurry up
sl: Pohiti

en: I quantization factor
sl: Delitveni posrednik I

en: I&mport
sl: &Uvozi

en: I-frame only sequence
sl: Zaporedje samo sličic I

en: I420 - first plane is greyscale
sl: I420 - v sivih odtenkih

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
sl: Pretvarjanje I420, IYUV, YV12 v RGB2, RV15, RV16, RV24, RV32

en: ID Offset
sl: Odmik ID

en: IDR interval
sl: Razmik IDR

en: IIDC Digital Camera (FireWire) input
sl: IIDC digitalna kamera (FireWire) vhod

en: INTERNET
sl: Internet

en: IP Address
sl: Naslov IP

en: ISDB-S parameters
sl: Parametri ISDB-S

en: ISDB-T reception parameters
sl: Parametri prejema signala ISDB-T

en: IceCAST output
sl: Odvod IceCAST

en: Icelandic
sl: islandščina

en: Icons
sl: Ikone

en: If VCD is authored with playback control, use it. Otherwise we play by tracks.
sl: Uporabite v primeru, da VCD vključuje nadzor predvajanja. V nasprotnem primeru se predvaja po sledeh.

en: If automatic connection is enabled, only JACK clients whose names match this regular expression will be considered for connection.
sl: V primeru, da je na voljo samodejno povezovanje, bodo uporabljene le povezave, katerih imena sledijo določilu logične povezave.

en: If enabled, and shaping is specified, the TS muxer will place the boundaries at the end of I pictures. In that case, the shaping duration given by the user is a worse case used when no reference frame is available. This enhances the efficiency of the shaping algorithm, since I frames are usually the biggest frames in the stream.
sl: Izbrana možnost omogoča preoblikovanje in določanje meje na koncu I sličic. V tem primeru trajanje preoblikovanja določi uporabnik in ni priporočljivo, če ni na voljo nobenih referenčnih sličic. Na ta način povečamo učinkovitost algoritma preoblikovanja, saj so I sličice največje sličice v pretoku.

en: If enabled, switching between the placeholder and the normal stream will only occur on I frames. This will remove artifacts on stream switching at the expense of a slightly longer delay, depending on the frequence of I frames in the streams.
sl: Izbrana možnost omogoča preklop med vsebnikom in običajnim pretokom le pri I-sličicah. S tem se odstranijo podatki med preklopom pretoka na račun malce daljšega zamika, ki je odvisen od frekvence I-sličic pretoka.

en: If enabled, this option will automatically connect sound output to the first writable JACK clients found.
sl: Z nastavitvijo se določi samodejno povezovanje odvoda zvoka s prvim najdenim primerno nastavljenim uporabnikom.

en: If enabled, video will be padded to fit in canvas after scaling. Otherwise, video will be cropped to fix in canvas after scaling.
sl: Izbrana možnost omogoča, da bo slika oblazinjena in prilagojena velikosti platna po prilagajanju. V nasprotnem primeru bo slika obrezana in tako prilagojena velikosti platna.

en: If non empty and image-decode is true, the image will be converted to the specified chroma.
sl: Če polje ni prazno in je možnost odkodiranja slike omogočena, bo slika pretvorjena v določeno barvno shemo.

en: If nonzero, this gives additional debug information.
sl: Če je vrednost več kot nič, bodo izpisani dodatni podatki razhroščevanja.

en: If nothing appears, check your internet connection.
sl: Če se nič ne pojavi, preverite internetno povezavo.

en: If pending audio communication is detected, playback will be paused automatically.
sl: Če je zaznana prihajajoča zvočna komunikacija, bo predvajanje samodejno v premoru.

en: If set to true, the bridge will discard all input elementary streams except if it doesn't receive data from another bridge-in. This can be used to configure a place holder stream when the real source breaks. Source and placeholder streams should have the same format.
sl: Izbrana možnost omogoča, da se med premoščanjem prezrejo vsi dovodni pretoki, razen tistih, ki že prejemajo podatke prek premoščanja. Možnost je lahko uporabljena pri nameščanju pretoka, kadar pravi vir ni dejaven. Izvorni pretok in pretok vsebnika morata biti v enakem zapisu.

en: If set, the length of the seek bar is the track rather than the length of an entry.
sl: Možnost omogoča, da iskanje preskakuje med zvokovnimi sledmi, namesto na določene časovne enote.

en: If specified, will use the image to draw the mouse pointer on the capture.
sl: Če je določeno, bo uporabil sliko za pomik kazalca miške na zajem.

en: If the adapter provides multiple independent tuner devices, the device number must be selected. Numbering starts from zero.
sl: Če adapter omogoča več neodvisnih naprav za uglaševanje, morate izbrati številko naprave. Oštevilčeneje se začne z 0.

en: If the average power over the last N buffers is higher than this value, the volume will be normalized. This value is a positive floating point number. A value between 0.5 and 10 seems sensible.
sl: Če je povprečna moč nad zadnjimi N medpomnilniki večja kot določena vrednost, bo glasnost izenačena. Vrednost je pozitivno število s plavajočo vejico. Vrednost med 0,5 in10 je videti smiselna.

en: If the cables between the satellilte low noise block-downconverter and the receiver are long, higher voltage may be required.
    Not all receivers support this.
sl: Če so kabli med satelitskim nizkošumnim blokom in sprejemnikom dolgi, je lahko potrebna višja napetost.
    Vsi sprejemniki tega ne podpirajo.

en: If the demodulator cannot detect spectral inversion correctly, it needs to be configured manually.
sl: Demodulator ne more pravilno zaznati spektralne inverzije, potrebno ga je nastaviti ročno.

en: If the file already exists, it will be overwritten.
sl: Če datoteka že obstaja, bo prepisana.

en: If the file already exists, it will not be overwritten.
sl: Če datoteka že obstaja, ne bo prepisana.

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a DiSEqC 1.0 switch, the correct LNB can be selected (1 to 4). If there is no switch, this parameter should be 0.
sl: Če je satelitski sprejemnik povezan z več nizkošumnimi bloki (LNB-ji) preko stikala DiSEqC 1.0, se lahko izbere pravilen LNB (od 1 do 4). Če stikala ni, mora biti parameter enak 0.

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a cascade formed from DiSEqC 1.1 uncommitted switch and DiSEqC 1.0 committed switch, the correct uncommitted LNB can be selected (1 to 4). If there is no uncommitted switch, this parameter should be 0.
sl: Če je satelitski sprejemnik povezan z več nizkošumnimi bloki (LNB-ji) preko kaskadno povezanih nezajamčenega stikala DiSEqC 1.1 in zajamčenega stikala DiSEqC 1.0, se lahko izbere pravilen nezajamčen LNB (od 1 do 4). Če nezajamčenega stikala ni, mora biti ta parameter enak 0.

en: If the satellite transmission frequency exceeds the switch frequency, the oscillator high frequency will be used as reference. Furthermore the automatic continuous 22kHz tone will be sent.
sl: Če oddajna frekvenca satelita preseže frekvenco stikala, se bo za osnovo uporabila visoka frekvenca oscilatorja. Poleg tega se bo poslal še samodejni neprekinjeni ton frekvence 22 kHz.

en: If there is more than one digital broadcasting adapter, the adapter number must be selected. Numbering starts from zero.
sl: Če obstaja več kot en adapter digitalnega oddajanja, morate izbrati številko adapterja. Oštevilčenje se začne z 0.

en: If this option is enabled, VLC will use the dark interface style. Otherwise, the grey interface style is used.
sl: Če je ta možnost omogočena, bo VLC uporabil slog temnega vmesnika. Drugače bo uporabil slog sivga vmesnika.

en: If this option is enabled, the flow on the SAP multicast address will be controlled. This is needed if you want to make announcements on the MBone.
sl: Možnost omogoča nadzor objavljanja naslova SAP skupinskega pošiljanja. Nastavitev je obvezna v primeru, ko želite objavljati preko sistema MBone.

en: If this property is blank, different values
    for DVD, VCD, and CDDA are set.
    You can define a unique one or configure them 
    individually in the advanced preferences.
sl: Če ta lastnost ni določena, so na voljo
    različne vrednosti za DVD, VCD, in CDDA.
    Določiti je mogoče enoznačno vrednost,
    ali pa jo določiti v naprednih nastavitvah.

en: If you want to open a multicast stream, enter the respective IP address given by the stream provider. In unicast mode, VLC will use your machine's IP automatically.
    
    To open a stream using a different protocol, just press Cancel to close this sheet.
sl: V primeru, da želite odpreti pretok skupinskega pošiljanja, vnesite naslov IP ponudnika pretoka. V načinu pošiljanja posamezniku bo predvajalnik samodejno uporabil naslov IP računalnika.
    
    Za dostop do možnosti odpiranja drugih protokolov pretoka, prekinite trenutno dejanje.

en: If your HTTP proxy requires a password, set it here.
sl: Geslo, ki je uporabljeno za dostop prek posredniškega strežnika HTTP.

en: If your clipboard contains a valid URL
    or the path to a file on your computer,
    it will be automatically selected.
sl: V primeru, da je v odložišču veljaven naslov URL
    ali pa pot do datoteke na računalniku,
    bo ta vrednost samodejno izbrana.

en: Ignore
sl: Prezri

en: Ignore keyboard volume buttons.
sl: Prezri gumbe tipkovnice za prilagajanje glasnosti.

en: Ignore subtitle flag
sl: Prezri zastavico podnapisov

en: Ignore the subtitle flag, try this if your subtitles don't appear.
sl: Prezri zastavico podnapisov. Možnost uporabite, če se podnapisi ne pojavijo na zaslonu.

en: Ignored extensions
sl: Prezrte razširitve

en: Illuminate the room with this color on pause
sl: Osvetli prostor s to barvo ob premoru

en: Illuminate the room with this color on shutdown
sl: Osvetli prostor s to barvo ob zaustavitvi

en: Image
sl: Slika

en: Image Adjust
sl: Prilagajanje slike

en: Image Files (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)
sl: Slikovne datoteke (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)

en: Image adjust
sl: Prilagajanje slike

en: Image brightness (0-2)
sl: Svetlost slike (0-2)

en: Image chroma
sl: Barve slike

en: Image contrast (0-2)
sl: Kontrast slike (0-2)

en: Image demuxer
sl: Odvijalnik slik

en: Image format
sl: Zapis slike

en: Image format (default RGB)
sl: Barvni zapis (privzeto RGB)

en: Image format which will be used to store the video snapshots
sl: Zapis zajetega posnetka bo uporabljen med shranjevanjem slik.

en: Image gamma (0-10)
sl: Barva slike (0-10)

en: Image height
sl: Višina slike

en: Image hue (0-360)
sl: Odtenek slike (0-360)

en: Image mask
sl: Maska slike

en: Image mask. Pixels with an alpha value greater than 50% will be erased.
sl: Masla slike. Točke z alfa vrednostmi večje od 50% bodo izbrisane.

en: Image properties filter
sl: Filter lastnosti slike

en: Image quality
sl: Kakovost slike

en: Image quality 1 to 9 (max)
sl: Kakovost slike od 1 do 9 (največja)

en: Image saturation (0-3)
sl: Nasičenost slike (0-3)

en: Image to be blended onto
sl: Slika na kateri se izvaja prelivanje

en: Image wall
sl: Stena slike

en: Image which will be blended
sl: Slika za prelivanje

en: Image width
sl: Širina slike

en: In a multiple monitor configuration, you can specify the Windows device name of the display that you want the video window to open on. For example, "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2".
sl: Pri podpori več zaslonov, lahko navedete Windows ime naprave oken zaslona, na katerem želite predvajati video. Primer, »\\.\DISPLAY1« ali »\\.\DISPLAY2«.

en: In fullscreen mode, keep screen where there is no video displayed black
sl: V celozaslonskem načinu ohrani zaslon, kjer ni slike, črn.

en: In order to stream, a valid destination address is required.
sl: Za pretok je zahtevan veljaven ciljni naslov.

en: In this interval an update from VNC is requested, default every 300 ms.
sl: V določenem zamiku program zahteva posodobitev zahteve preko VNC, privzeta vrednost je 300 ms.

en: In this page, a few additional streaming parameters can be set.
sl: Na tej strani lahko nastavite dodatne parametre pretakanja.

en: In this page, a few additional transcoding parameters can be set.
sl: Na tej strani lahko nastavite dodatne parametre prekodiranja.

en: Include subtitles
sl: Vstavi podnapise

en: Increase
sl: Povečaj

en: Increase Volume
sl: Povečaj glasnost

en: Increase or decrease the gain (default 1.0)
sl: Povečaj ali zmanjšaj ojačanje (privzeto je 1.0)

en: Increase scale factor
sl: Povečaj prilagoditev velikosti

en: Increase the priority of the process
sl: Povečaj prednost procesa

en: Increasing the priority of the process will very likely improve your playing experience as it allows VLC not to be disturbed by other applications that could otherwise take too much processor time. However be advised that in certain circumstances (bugs) VLC could take all the processor time and render the whole system unresponsive which might require a reboot of your machine.
sl: Povečanje prednosti opravila bo najverjetneje izboljšalo predvajanje, saj dovoli predvajalniku nemoteno delovanje ob delovanju drugih programov, ki prav tako prevzemajo procesorsko moč. Bodite pozorni, da lahko v posebnih primerih (napake) VLC zasiči procesor in s tem povzroči neodzivnost sistema.

en: Increasing this value will result in color more depending on the border of the frame.
sl: Povečanje vrednosti določa odvisnost barve od robu slike.

en: Index
sl: Kazalo

en: Index file
sl: Datoteka kazala

en: Index interval
sl: Časovni razmik ustvarjanja kazala

en: Index of screen (1, 2, 3, ...). Alternative to Display ID.
sl: Kazalo zaslona (1, 2, 3, ...). Nadomstno za ID zaslona.

en: Index size ratio
sl: Razmerje velikosti kazala

en: Individual image display time of 0 - 60000 ms.
sl: Čas prikazovanja slike med 0 in 60000 milisekund.

en: Indonesian
sl: indonezijščina

en: Industrial
sl: Industrijska

en: Influence (bias) B-frames usage
sl: Vpliv uporabe B sličic

en: Information
sl: Podrobnosti

en: Information about what your media or stream is made of.
    Muxer, Audio and Video Codecs, Subtitles are shown.
sl: Podrobnosti o zgradbi predstavne datoteke ali pretoka vključujejo
    podatke o zvijalniku, kodeku zvoka in slike, podnapisih in drugo.

en: Information...
sl: Podrobnosti ...

en: Infrared
sl: Infrardeče

en: Infrared remote control interface
sl: Infrardeči vmesnik za oddaljeni nadzor

en: Inhibit the power management daemon during playback
sl: Onemogoči upravljalnik napajanja med predvajanjem

en: Inhibits power suspend and session idle timeout.
sl: Podaljšuje čas do spanja in nedejavnosti seje.

en: Inhibits the power management daemon during any playback, to avoid the computer being suspended because of inactivity.
sl: Onemogoči delovanje upravljalnika napajanja med predvajanjem posnetka, ter s tem prepreči prehod naprave v stanje pripravljenosti.

en: Initial VBV buffer occupancy
sl: Zagonska zasedenost medpomnilnika VBV

en: Initializing
sl: Začenjanje

en: Input
sl: Datoteka

en: Input & Codec Settings
sl: Nastavitve dovoda in kodekov

en: Input & Codecs Settings
sl: Nastavitve dovoda in kodekov

en: Input / Codecs
sl: Dovod / Kodek

en: Input Devices
sl: Vhodne naprave

en: Input FIFO
sl: Dovod FIFO

en: Input bitrate
sl: Dovodna bitna hitrost

en: Input card to use
sl: Uporabljena dovodna kartica

en: Input has changed
sl: Dovod je spremenjen

en: Input has changed, unable to save bookmark. Suspending playback with "Pause" while editing bookmarks to ensure to keep the same input.
sl: Vnos je spremenjen, zato ni mogoče shraniti zaznamkov. Začasno ustavite predvajanje s »Premorom« med urejanjem zaznamkov, da se ohrani vnos.

en: Input list
sl: Seznam dovodov

en: Input media
sl: Vhodna predstavnost

en: Input of the card to use (see debug).
sl: Dovod kartice za uporabo (razhroščevanje)

en: Input repetitions
sl: Ponavljanje dovoda

en: Input slave (experimental)
sl: Odvisni dovod (preizkusno)

en: Input stream
sl: Dovodni zapis

en: Input/Read
sl: Vhod/Prebrano

en: Input:
sl: Vhod:

en: Insecure site
sl: Stran ni varna

en: Insert
sl: Vstavljavka

en: Insert Disc
sl: Vstavi disk

en: Install
sl: Namesti

en: Install Windows Service
sl: Namesti kot storitev Windows

en: Install the Service and exit.
sl: Namesti kot storitev in končaj ukaz.

en: Installed
sl: Nameščeno

en: Instead of writing a raw file, you can add a WAV header to the file.
sl: Namesto pisanja surove datoteke lahko dodate datoteki WAV glavo.

en: Instrumental
sl: Instrumentalna

en: Instrumental Pop
sl: Instrumentalni pop

en: Instrumental Rock
sl: Instrumentalni rock

en: Integer audio volume
sl: Glasnost zvoka s celim številom

en: Integer from -1 (no model) to 4.
sl: Število med -1 (brez osnove) in 4.

en: Integer identifier for this elementary stream. This will be used to "find" this stream later.
sl: Številčno določilo elementarnega pretoka. Nastavitev bo uporabna za »iskanje« pretoka kasneje.

en: Integer pixel motion estimation method
sl: Metoda predvidevanja gibanja točk

en: Integrate video in interface
sl: Vpni sliko videa v vmesnik

en: Intel QuickSync Video encoder for MPEG4-Part10/MPEG2 (aka H.264/H.262)
sl: Kodirnik slike Intel QuickSync za MPEG4-Part10/MPEG2 (znan tudi kot H.264/H.262)

en: Intensity
sl: Intenzivnost

en: Intensity of sepia effect
sl: Intenzivnost učinka sepia

en: Inter luma quantization deadzone
sl: Mrtvo območje inter luma deljenja

en: Inter picture DWT filter
sl: Filtri Inter picture DWT

en: Inter pictures can refer to previous or future pictures
sl: Slike inter se sklicujejo na prejšnje in prihodnje slike

en: Inter pictures refere to previous pictures only
sl: Slike inter se sklicujejo samo na prejšnje slike

en: Interactive Zoom
sl: Interaktivno približanje

en: Interface
sl: Vmesnik

en: Interface Settings
sl: Nastavitve vmesnika

en: Interface interaction
sl: Omogoči vzajemno delovanje vmesnikov

en: Interface module
sl: Moduli vmesnika

en: Interface style
sl: Slog vmesnika

en: Interfaces
sl: Vmesniki

en: Interlaced encoding
sl: Prepleteno kodiranje

en: Interlaced mode
sl: Način prepletanja

en: Interlaced motion estimation
sl: Predvidevanje prepletenega gibanja

en: Interlingua
sl: interlingva

en: Interlingue
sl: interlingve

en: Internal libavcodec codec name
sl: Ime notranjega kodeka libavcodec

en: Internal libavcodec format name
sl: Ime oblike notranjega kodeka libavcodec

en: Internal stream record
sl: Notranje snemanje pretoka

en: Interval between appearance and disappearance
sl: Razmik med pojavitvijo in izginotvijo

en: Interval between disappearance and appearance
sl: Razmik med izginotjem in pojavitvijo

en: Interval between two disappearances
sl: Razmik med dvema izginotjema

en: Intra luma quantization deadzone
sl: Mrtvo območje intra luma deljenja

en: Intra picture DWT filter
sl: Filtri Intra picture DWT

en: Introduces a delay in the display of the stream.
sl: Vnese zamik pri prikazovanju pretoka.

en: Inuktitut
sl: inuktituščina

en: Inupiaq
sl: inupajščina

en: Invalid combination
sl: Neveljaven izbor

en: Invalid container format for HTTP streaming
sl: Neveljavna oblika vsebnika za pretok HTTP

en: Invalid selection
sl: Neveljaven izbor

en: Invalid signature
sl: Neveljaven podpis

en: Inverse telecine
sl: Inverzni telekino

en: Invert colors
sl: Obračanje barv

en: Invert video filter
sl: Filter obračanja slike

en: Irish
sl: irščina

en: It is possible to disable the input clock synchronisation for real-time sources. Use this if you experience jerky playback of network streams.
sl: Možnost dovoljuje onemogočanje usklajevanja časa za omrežne vire. Nastavitev je uporabna pri spletnih prenosih, kjer je predvajanje občutno moteno.

en: It seems your Libav/FFmpeg (libavcodec) installation lacks the following encoder:
    %s.
    If you don't know how to fix this, ask for support from your distribution.
    
    This is not an error inside VLC media player.
    Do not contact the VideoLAN project about this issue.
sl: Videti je, da je namestitev Libav/FFmpeg (libavcodec) brez kodirnika:
    %s.
    V primeru, da ni takoj jasno, kako napako odpraviti, poiščite pomoč.
    
    To ni napaka predvajalnika VLC.
    Zaradi napake se obrnite na distributerja vašega operacijskega sistema.

en: It was not possible to download a cryptographic signature for the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
sl: Ni mogoče pridobiti šifrirnega podpisa prejete datoteke »%s«, zato je bila datoteka izbrisana.

en: It was not possible to securely verify the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
sl: Ni mogoče varno preveriti prejete datoteke »%s«, zato je bila izbrisana.

en: Italian
sl: italijanščina

en: JACK Input
sl: JACK vnos

en: JACK audio input
sl: JACK zvokovni dovod

en: JACK audio output
sl: JACK odvod zvoka

en: JPEG image decoder
sl: Odkodirnik slike JPEG

en: JPEG image encoder
sl: Kodirnik slike JPEG

en: JPop
sl: Japonski pop

en: Japanese
sl: japonščina

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
sl: japonsko (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese (Shift JIS)
sl: japonsko (Shift-JIS)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
sl: japonsko unix (EUC-JP)

en: Javanese
sl: javanščina

en: Joint bidirectional motion refinement.
sl: Skupno oboje smerno čiščenje gibanja.

en: Joint stereo
sl: Združeni stereo

en: Jump Bac&kward
sl: Skok na&zaj

en: Jump sizes
sl: Velikost časovnih skokov

en: Jump to Specific &Time
sl: Skoči na določen &čas

en: Jump to Time
sl: Skoči na čas

en: K Audio Interface audio output
sl: Zvokovni odvod vmesnika K Audio

en: K Video Acceleration video output
sl: Izhod slike pospeševanja slike K

en: Kaiser window parameter
sl: Parameter okna Kaiser

en: Kannada
sl: kanareščina

en: Kasenna MediaBase parser
sl: Razčlenjevalnik Kasenna MediaBase

en: Kasenna RTSP dialect
sl: Kasenna RTSP narečje

en: Kasenna servers use an old and nonstandard dialect of RTSP. With this parameter VLC will try this dialect, but then it cannot connect to normal RTSP servers.
sl: Kasenna strežniki uporabljajo staro in nestandardno RTSP narečje. Ob nastavitvi parametra bo predvajalnik poskušal nastavljeno narečje pri povezovanju. V tem načinu se ni mogoče povezati z običajnimi RTSP strežniki.

en: Kashmiri
sl: kašmirščina

en: Kate is a codec for text and image based overlays.
    The Tiger rendering library is needed to render complex Kate streams, but VLC can still render static text and image based subtitles if it is not available.
    Note that changing settings below will not take effect until a new stream is played. This will hopefully be fixed soon.
sl: Kate je kodek za besedilno in slikovno prekrivanje.
    Knjižnica za izrisovanje Tiger mora biti naložena za izrisovanje pretoka Kate, predvajalnik VLC pa lahko izrisuje statično besedilo in slike podnapisov tudi, če knjižnica ni na voljo.
    Spremenjena nastavitev ne stopi v veljavo, dokler se ne začne predvajanje novega pretoka. Napaka bo najverjetneje odpravljena z naslednjo različico.

en: Kate overlay decoder
sl: Ododirnik prekrivanja Kate

en: Kate streams allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.Note that this has no effect is rendering via Tiger is enabled.
sl: Pretok Kate omogoča oblikovanje besedila. Predvajalnik VLC delno že vključuje to možnost, oblikovanje pa je mogoče tudi povsem izpustiti. Nastavitev se ne uveljavi, kadar je omogočeno izrisovanje preko vstavka Tiger.

en: Kate streams can be rendered using the Tiger library. Disabling this will only render static text and bitmap based streams.
sl: Pretoki Kate se izrisujejo s pomočjo knjižnice Tiger. Če ta knjižnica ni omogočena, bo izrisano le statično besedilo in slike pretokov.

en: Kate text subtitles packetizer
sl: Paketnik podnapisov Kate

en: Kazakh
sl: kazahstanščina

en: Keep Recent Items
sl: Ohrani nedavne predmete

en: Keep aspect ratio
sl: Ohrani razmerje velikosti

en: Keep audio level between sessions
sl: Ohrani zvokovno raven med sejami

en: Keep existing file
sl: Obdrži obstoječo datoteko

en: Keep original audio track
sl: Ohrani izvorno zvokovno sled

en: Keep original size
sl: Ohrani izvorno velikost

en: Keep original video track
sl: Ohrani izvorno slikovno sled

en: Keep some B-frames as references
sl: Ohranjaj B sličice za sklicevanje

en: Keep stream output open
sl: Ohranjaj odprt odvod pretoka

en: Keep the original aspect ratio when resizing mosaic elements.
sl: Ohrani izvorno razmerje velikosti ob spreminjanju velikosti mozaičnih elementov.

en: Keep the original size of mosaic elements.
sl: Ohrani izvorno velikost elementov mozaika

en: Key events
sl: Ključni dogodki

en: Key or combination:
sl: Tipka ali kombinacija:

en: Key press events
sl: Dogodki pritiska tipk

en: Key:
sl: Tipka:

en: Keywords
sl: Ključne besede

en: Khmer
sl: kmerščina

en: Kikuyu
sl: gikujščina

en: Kinyarwanda
sl: kinjarvanda

en: Kirghiz
sl: kirghizijščina

en: Knee
    radius
sl: Polmer
    kolena

en: Knee radius
sl: Polmer kolena

en: Komi
sl: komiščina

en: Korean
sl: korejščina

en: Korean (EUC-KR/CP949)
sl: korejsko (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
sl: korejsko (ISO-2022-KR)

en: Kuanyama
sl: kvanjama

en: Kurdish
sl: kurdščina

en: LIBRARY
sl: Knjižnica

en: LOCAL NETWORK
sl: Krajevno omrežje

en: LZMA decompression
sl: Razširjanje LZMA

en: Lang From Telx
sl: Jez. iz telet.

en: Language
sl: Jezik

en: Language of the audio track you want to use (comma separated, two or three letter country code, you may use 'none' to avoid a fallback to another language).
sl: Jezik zvokovne sledi, ki naj se predvaja (to so z vejico ločene vrednosti, kode držav z dvema ali tremi črkami).

en: Language of the elementary stream as described by ISO639
sl: Jezik osnovnega pretoka, kot je opisano v standardu ISO639

en: Language of the menus you want to use with DVD/BluRay (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
sl: Jezik menija, ki ga želite uporabljati pri predvajanju nosilcev DVD/BluRay (ločeno z vejico, dvo- ali tročrkovna jezikovna koda, oziroma 'any' za katerokoli).

en: Language of the subtitle track you want to use (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
sl: Jezik sledi podnapisov, ki naj se uporabi (to so z vejico ločene vrednosti, kode držav z dvema ali tremi črkami oziroma »prazno« za privzeto).

en: Lao
sl: laoščina

en: Large
sl: Velika

en: Large Hall
sl: Zvok v veliki dvorani

en: Larger
sl: Večja

en: Last 60 seconds
sl: Zadnjih 60 sekund

en: Last Entry Point
sl: Zadnja vnosna točka

en: Last audio device
sl: Zadnja zvokovna naprava

en: Last check on: %@
sl: Zadnje preverjanje: %@

en: Last.fm username not set
sl: Uporabniško ime Last.fm ni določeno

en: Latest
sl: Spremenjeno

en: Latin
sl: latinščina

en: Latvian
sl: latvijščina

en: Launch EyeTV now
sl: Zaženi vstavek ExeTV

en: Launching an update request...
sl: Zagon zahteve za posodobitev ...

en: Layer A code rate
sl: Kodna hitrost plasti A

en: Layer A modulation
sl: Modulacija plasti A

en: Layer A segments count
sl: Število segmentov plasti A

en: Layer A time interleaving
sl: Čas prepletanja plasti A

en: Layer B code rate
sl: Kodna hitrost plasti B

en: Layer B modulation
sl: Modulacija plasti B

en: Layer B segments count
sl: Število segmentov plasti B

en: Layer B time interleaving
sl: Čas prepletanja plasti B

en: Layer C code rate
sl: Kodna hitrost plasti C

en: Layer C modulation
sl: Modulacija plasti C

en: Layer C segments count
sl: Število segmentov plasti C

en: Layer C time interleaving
sl: Čas prepletanja plasti C

en: Leave Fullscreen
sl: Zapusti celozaslonski način

en: Left
sl: Levo

en: Left coordinate of the subscreen top left corner.
sl: Leva koordinata zgornjega levega kota platna zaslona.

en: Left to right/Top to bottom
sl: Z leve proti desni, od zgoraj navzdol

en: Legacy RTSP VoD server
sl: Opuščeni strežnik RTSP VoD

en: Length in milliseconds to output each stride
sl: Dolžina v milisekundah za odvod posameznega koraka

en: Length in milliseconds to search for best overlap position
sl: Dolžina v milisekundah pri iskanju najboljšega mesta prekrivanja.

en: Length of TS stream segments
sl: Dolžina odsekov pretoka TS

en: Length of time (in ms) until aborting data reception.
sl: Dolžina časa (v ms) do prekinitve prejemanja podatkov.

en: Let the video scale to fit a given window or fullscreen.
sl: Prilagodi velikost slike dani velikosti okna ali celozaslonskega načina.

en: Letzeburgesch
sl: luksemburščina

en: Level %i
sl: Raven %i

en: Level of delayed signal
sl: Raven zakasnelega signala

en: Level of input signal
sl: Raven vhodnega sigbala

en: Level of input signal of original channel.
sl: Raven vhodnega signala izvirnega kanala.

en: LibNotify Notification Plugin
sl: Vstavek obveščanja LibNotify

en: Libtwolame audio encoder
sl: Kodirnik zvoka Libtwolame

en: License
sl: Dovoljenje

en: Lime
sl: Rumeno-zelena

en: Limit the size of each slice in bytes
sl: Omeji velikost vsake rezine v bajtih

en: Limit the size of each slice in macroblocks
sl: Omeji velikost vsake rezine v makroblokih

en: Line 1:
sl: 1. vrstica:

en: Line 2:
sl: 2. vrstica:

en: Linear
sl: Linearno

en: Linear (fastest)
sl: Linearno (najhitrejše pretvarjanje)

en: Linear PCM audio decoder
sl: Odkodirnik zvoka Linear PCM

en: Linear PCM audio encoder
sl: Kodirnik zvoka Linear PCM

en: Linear PCM audio packetizer
sl: Zvokovni paketnik Linear PCM

en: Liner Notes
sl: Vrstični zapisi

en: Lingala
sl: lingala

en: Linguistic markup
sl: Jezikovna oblika

en: Link #
sl: Povezava #

en: List
sl: Seznam

en: List ID
sl: ID seznama

en: List of codecs that VLC will use in priority. For instance, 'dummy,a52' will try the dummy and a52 codecs before trying the other ones. Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
sl: Prednostni seznam odkodirnikov, ki jih uporabi predvajalnik VLC. Nastavite 'dummy,a52' določi uporabo brez odkodirnika in uporabo odkodirnika a52 pred ostalimi. Spreminjanje teh nastavitev sicer ni priporočljivo.

en: List of revoked servers certificates
sl: Seznam preklicanih potrdil strežnikov

en: List of words separated by | to filter
sl: Seznam besed, ločenih z znakom | za filter nedavno predvajanih posnetkov

en: Listeners
sl: Poslušalci

en: Lithuanian
sl: litvanščina

en: Live
sl: Predvajanje v živo

en: Live capture caching (ms)
sl: Predpomnjenje živega zajema (ms)

en: Live555 stream transport
sl: Prenos pretoka Live555

en: LiveHTTP
sl: V živo prek HTTP

en: Load
sl: Naloži

en: Load extensions on startup
sl: Ob zagonu zaženi razširitve

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
sl: Datoteka, ki bo naložena, če ni mogoče samodejno zaznati datoteke po imenu.

en: Loading flowplayer...
sl: Poteka nalaganje vstavka flowplayer ...

en: Local Network
sl: Krajevno omrežje

en: Local drives
sl: Krajevni pogoni

en: Local oscillator high frequency (kHz)
sl: Visoka frekvenca (kHz) lokalnega oscilatorja

en: Local oscillator low frequency (kHz)
sl: Nizka frekvenca (kHz) lokalnega oscilatorja

en: Local playback
sl: Krajevno predvajanje

en: Locally collect statistics
sl: Zbiraj krajevno statistiko predvajanja

en: Location
sl: Mesto

en: Location of a file holding a SVG template for automatic string conversion
sl: Mesto datoteke s SVG predlogo za samodejno pretvarjanje niti.

en: Location:
sl: Mesto:

en: Lock Aspect Ratio
sl: Ohrani razmerje velikosti

en: Log all VLC messages to a text file.
sl: Možnost omogoča beleženje vseh sporočil predvajalnika VLC v navedeno datoteko.

en: Log all VLC messages to syslog (UNIX systems).
sl: Možnost omogoča beleženje vseh sporočil predvajalnika VLC v syslog (le za sisteme UNIX).

en: Log filename
sl: Ime dnevniške datoteke

en: Log format
sl: Zapis dnevnika

en: Log to file
sl: Zabeleži dnevniški odvod

en: Log to syslog
sl: Zabeleži opravila v syslog

en: Logging
sl: Beleženje

en: Login:pass
sl: Prijava:geslo

en: Logo
sl: Logotip

en: Logo animation # of loops
sl: Animiraj logotip s # kroženji

en: Logo erase
sl: Izbriši logotip

en: Logo filenames
sl: Imena datotek logotipov

en: Logo individual image time in ms
sl: Čas prikazovanja logotipa v milisekundah

en: Logo opacity value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
sl: Vrednost prekrivnosti logotipa (od vrednosti 0 za prozorno do 255 popolno prekrito).

en: Logo overlay
sl: Prekrivanje logotipa

en: Logo position
sl: Lega logotipa

en: Logo sub source
sl: Podvir logotipa

en: Logo video filter
sl: Filter slike logotipa

en: Long backwards jump
sl: Dolg skok nazaj

en: Long forward jump
sl: Dolg skok naprej

en: Long jump length
sl: Dolžina dolgega časovnega skoka

en: Long jump length, in seconds.
sl: Dolžina dolgega skoka, izraženega v sekundah.

en: Look and feel
sl: Videz in občutek

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
sl: Določanje dodatnih poti do map s podnapisi, če ti niso v trenutni mapi.

en: Loop
sl: Kroženje

en: Loop / Repeat
sl: Zankaj / Ponovi

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters alpha:beta
sl: Filter kroženja AlphaC0 in Beta parametrov alpha:beta

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters. Range -6 to 6 for both alpha and beta parameters. -6 means light filter, 6 means strong.
sl: Filter kroženja AlphaC0 in Beta parametrov alpha:beta. Območje med -6 in 6 za alpha in beta parametre. Vrednost -6 predstavlja mehko filtriranje, vrednost 6 pa ostro.

en: Loop from point A to point B continuously
    Click to set point A
sl: Predvajanje naj neprestano kroži med označenima točkama A in B na časovnici posnetka.
    Kliknite za izbor točke B.

en: Loop from point A to point B continuously.
sl: Predvajanje naj neprestano kroži med označenima točkama A in B na časovnici posnetka.

en: Loop: %s
sl: Zanka: %s

en: Lossless mode
sl: Način brez izgub

en: Lost
sl: Izgubljeno

en: Lost buffers
sl: Izgubljeni medpomnilniki

en: Lost frames
sl: Izgubljene sličice

en: Loudness mode
sl: Način glasnosti

en: Loudness mode a.k.a. bass boost.
sl: Način glasnosti (povišanje nizkih tonov).

en: Low
sl: Nizko

en: Low Definition (360 lines)
sl: Nizka ločljivost (360 vrstic)

en: Low Delay mode
sl: Način z majhnim zamikom

en: Low Latency
sl: Nizka zamuda

en: Low Pass Filter
sl: Nizkopropustni filter

en: Low freq (Hz)
sl: Nizka frekvenca (Hz)

en: Low freq gain (dB)
sl: Nizka frekvenčna pridobitev (dB)

en: Low latency
sl: Nizka zakasnitev

en: Low-frequency effects
sl: Nizkofrekvenčni učinki

en: Low-priority code rate
sl: Kodna hitrost nizke prednosti

en: Lowest
sl: Najnižje

en: Lowest Latency
sl: Najnižja zamuda

en: Lowest latency
sl: Najnižja zakasnitev

en: Lua Extension
sl: Razširitev Lua

en: Lua Meta Reader
sl: Metabralnik Lua

en: Lua Playlist
sl: Seznam predvajanja Lua

en: Lua Playlist Parser Interface
sl: Razčlenjevalnik vmesnika seznama predvajanja Lua

en: Lua SD Module
sl: Modul Lua SD

en: Lua interface
sl: Vmesnik Lua

en: Lua interface configuration
sl: Nastavitev vmesnika Lua

en: Lua interface configuration string. Format is: '["<interface module name>"] = { <option> = <value>, ...}, ...'.
sl: Niz nastavitve vmesnika Lua. Oblika je: '["<ime enote vmesnika>"] = { <možnost> = <vrednost>, ...}, ...'.

en: Lua interface module to load
sl: Enota vmesnika Lua za nalaganje

en: Lua interpreter
sl: Tolmač Lua

en: Luma bicubic / chroma bilinear
sl: Luma dvorobno / barvno dvostrano

en: Luminance elimination
sl: Odstranjevanje osvetljenosti

en: Luminance masking
sl: Maska osvetljenosti

en: Lyrics
sl: Besedilo

en: M-JPEG camera demuxer
sl: Odvijalnik M-JPEG camera

en: M3U playlist
sl: Seznam predvajanja M3U

en: M3U playlist export
sl: Izvoz seznama predvajanja M3U

en: M3U playlist import
sl: Uvoz seznama M3U

en: M3U8 playlist
sl: Seznam predvajanja M3U8

en: M3U8 playlist export
sl: Izvoz seznama predvajanja M3U8

en: MIDI synthesis not set up
sl: MIDI sinteza ni nastavljena

en: MIME returned by the server (autodetected if not specified).
sl: Vrsta MIME, določena prek strežnika (samodejna zaznava, če podatek ni posebej določen).

en: MJPEG consists of a series of JPEG pictures (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
sl: MJPEG je video, sestavljen nabora slik JPEG (uporaben z MPEG TS, MPEG1, ASF in OGG)

en: MLP/TrueHD parser
sl: Razčlenjevalnik MLP/TrueHD

en: MMAL decoder
sl: Odkodirnik MMAL

en: MMAL-based decoder plugin for Raspberry Pi
sl: Odkodirnik za Raspberry Pi (knjižnica MMAL)

en: MMAL-based vout plugin for Raspberry Pi
sl: Vstavek na osnovi MMAL za Raspberry Pi

en: MMS streams can contain several elementary streams, with different bitrates. You can choose to select all of them.
sl: MMS pretok lahko vsebuje več osnovnih zapisov z različnimi bitnimi hitrostmi. Izbrati je mogoče vse.

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
sl: Pretvarjanje MMX I420, IYUV, YV12 v RV15, RV16, RV24, RV32

en: MMX conversions from
sl: MMX pretvarjanje iz

en: MOD demuxer (libmodplug)
sl: Odvijalnik MOD (libmodplug)

en: MP3 fixed point audio encoder
sl: Točkovni kodirnik zvoka MP3

en: MP4 stream demuxer
sl: Odvijalnik MP4

en: MP4/MOV muxer
sl: Zvijalnik MP4/MOV

en: MPEG 1 Format
sl: Zapis MPEG 1

en: MPEG Audio Layer 3 (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
sl: MPEG 3 (uporaben z MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG in RAW)

en: MPEG I/II video decoder (using libmpeg2)
sl: Odkodirnik videa MPEG I/II (s knjižnico libmpeg2)

en: MPEG Program Stream
sl: Programski pretok MPEG

en: MPEG Transport Stream
sl: Prenosni pretok MPEG

en: MPEG Transport Stream demuxer
sl: Odvijalnik MPEG Transport Stream

en: MPEG Video
sl: Video MPEG

en: MPEG audio decoder
sl: Odkodirnik zvoka MPEG

en: MPEG audio layer I/II/III decoder
sl: Odkodirnik zvoka MPEG I/II/III

en: MPEG audio layer I/II/III packetizer
sl: MPEG I/II/III zvokovni paketnik

en: MPEG-1 Video codec (usable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG and RAW)
sl: MPEG-1 kodirnik slike (uporaben z MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG in RAW)

en: MPEG-2 Video codec (usable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG and RAW)
sl: MPEG-2 kodirnik slike (uporaben z MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG in RAW)

en: MPEG-4 Video codec (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, MP4, OGG and RAW)
sl: MPEG-4 kodirnik slike (uporaben z MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, MP4, OGG in RAW)

en: MPEG-4 video
sl: MPEG-4 Video

en: MPEG-I/II video demuxer
sl: Odvijalnik slike MPEG-I/II

en: MPEG-I/II video packetizer
sl: Paketnik slike MPEG-I/II

en: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP audio
sl: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP zvok

en: MPEG-PS demuxer
sl: Odvijalnik MPEG-PS

en: MPEG4 audio packetizer
sl: Paketnik zvoka MPEG4

en: MPEG4 quantization matrix
sl: MPEG4 delitvena matrica

en: MPEG4 video packetizer
sl: Paketnik slike videa MPEG4

en: MTP Device
sl: Naprava MTP

en: MTP devices
sl: Naprave MTP

en: MTP input
sl: MTP dovod

en: MTU of the network interface
sl: MTU za omrežni vmesnik

en: MUX for RAW RTSP transport
sl: Zvij za prenos prek protokola RAW RTSP

en: MUX options
sl: Nastavitve zvijanja

en: MY COMPUTER
sl: Moj računalnik

en: Mac OS X OpenGL video output
sl: Izhod slike Mac OS X OpenGL

en: Mac OS X interface
sl: Vmesnik Mac OS X

en: Macedonian
sl: makedonščina

en: Magazine
sl: Revija

en: Magnification/Zoom
sl: Povečevanje/Približevanje

en: Magnify
sl: Povečaj

en: Magnify/Zoom interactive video filter
sl: Filter približanja slike

en: Main Profile
sl: Glavni profil

en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

en: Main Window...
sl: Glavno okno ...

en: Main interfaces
sl: Glavni vmesniki

en: Main interfaces settings
sl: Nastavitve glavnega vmesnika

en: Major channel
sl: Glavni kanal

en: Make a donation...
sl: Doniraj ...

en: Make the server publicly available on the 'Yellow Pages' (directory listing of streams) on the icecast/shoutcast website. Requires the bitrate information specified for shoutcast. Requires Ogg streaming for icecast.
sl: Strežnik lahko objavite javno na »rumenih straneh« (seznam pretokov) na spletni strani IceCAST/Shoutcast. Objava za Shoutcast zahteva podatke o bitni hitrosti, za IceCast pa pretakanje OGG.

en: Makeup
    gain
sl: Naknadno
    ojačanje

en: Makeup gain
sl: Naknadno ojačanje

en: Malagasy
sl: malgaščina

en: Malay
sl: malajščina

en: Malayalam
sl: malajščina

en: Maltese
sl: malteščina

en: Manage Streams
sl: Upravljanje pretokov

en: Manx
sl: manska gelščina

en: Maori
sl: maorščina

en: Maps the hardware channel X to logical zone Y to fix wrong wiring :-)
sl: Preslika kanal X stroje opreme v logično področje Y, da popravi napačno povezano napeljavo

en: Marathi
sl: maratščina

en: Mark analyzed Pixels
sl: Označi preučene slikovne točke

en: Mark analyzed pixels
sl: Označi preučene točke

en: Maroon
sl: Kostanjeva

en: Marquee
sl: Markiza

en: Marquee display
sl: Prikaz oznak

en: Marquee position
sl: Lega oznak

en: Marquee text to display. (Available format strings: %Y = year, %m = month, %d = day, %H = hour, %M = minute, %S = second, ...)
sl: Označno besedilo za prikaz. (Razpoložljivi nizi oblike: %Y = leto, %m = mesec, %d = dan, %H = ura, %M = minute, %S = sekunde ...)

en: Marshall
sl: maršalščina

en: Mask
sl: Maska

en: Master server ip address
sl: Naslov IP glavnega strežnika

en: Matroska stream demuxer
sl: Odvijalnik Matroska

en: Max QP
sl: Največji QP

en: Max QP step
sl: Največji QP korak

en: Max QP step between frames.
sl: Največji QP korak med sličicami.

en: Max length
sl: Največja dolžina

en: Max local bitrate
sl: Največja krajevna bitna hitrost

en: Maximal bitrate
sl: Največja bitna hitrost

en: Maximal period
sl: Največje obdobje

en: Maximal period of the noise grain in pixel
sl: Največje obdobje zrnatosti šuma v sl. točkah

en: Maximal volume level
sl: Največja raven glasnosti

en: Maximum B (deprecated)
sl: Največji B (opuščeno)

en: Maximum Bitrate
sl: Največja bitna hitrost

en: Maximum GOP size
sl: Največja velikost skupine slik

en: Maximum RTP sequence number dropout
sl: Največji RTP izpad zaporednih paketov

en: Maximum RTP sequence number misordering
sl: Največje dovoljeno RTP premešanje zaporednih paketov

en: Maximum RTP sources
sl: Največje število RTP virov

en: Maximum Volume displayed
sl: Največja glasnost izbirnika

en: Maximum bitrate
sl: Največja bitna hitrost

en: Maximum bitrate (kbps)
sl: Maksimalna bitna hitrost (kb/s)

en: Maximum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
sl: Maksimalna bitna hitrost v kb/s med kodiranjem v načinu konstantne bitne hitrosti

en: Maximum bitrate in kbps. This is useful for streaming applications.
sl: Najvišja bitna hitrost kodiranja v kb/s. Nastavitev določa pretakanje aplikacij.

en: Maximum distance to search for motion estimation, measured from predicted position(s). Default of 16 is good for most footage, high motion sequences may benefit from settings between 24 and 32. Range 0 to 64.
sl: Največje območje iskanja vektorjev za predvidevanje gibanja merjeno od napovedane lege. Privzeta vrednost 16 je dovolj za večino posnetkov, za dele z veliko gibanja pa je mogoče določiti vrednosti med 24 in 32. Območje je med 0 in 64.

en: Maximum encoding bitrate
sl: Najvišja bitna hitrost kodiranja

en: Maximum frame rate to use (0 = no limits).
sl: Največja uporabljena hitrost sličic (0 za brez omejitev).

en: Maximum level
sl: Največja izravnava

en: Maximum motion vector length
sl: Največja dolžina vektorjev gibanja

en: Maximum motion vector length in pixels. -1 is automatic, based on level.
sl: Največja dolžina vektorja gibanja v točkah. -1 je samodejno in temelji na ravni.

en: Maximum motion vector search range
sl: Največje območje iskanja vektorjev gibanja

en: Maximum number of characters displayed on the screen.
sl: Največje število znakov prikazanih na zaslonu.

en: Maximum number of connections
sl: Največje število dovoljenih povezav

en: Maximum number of subtitles allowed at the same time.
sl: Največje število podnapisov, ki se lahko istočasno prikažejo.

en: Maximum output video height.
sl: Največja višina slike

en: Maximum output video width.
sl: Največja širina slike.

en: Maximum overlapping subtitles
sl: Največje št. istočasnih podnapisov

en: Maximum quantizer parameter.
sl: Največji parameter deljenja.

en: Maximum video height
sl: Največja višina slike

en: Maximum video quantizer scale
sl: Največja delitvena slikovna lestvica

en: Maximum video quantizer scale.
sl: Največja delitvena slikovna lestvica.

en: Maximum video width
sl: Največja širina slike

en: Mean
sl: Sredina

en: Media &Information
sl: Podrobnosti &predstavne datoteke

en: Media Angle
sl: Zorni kot predstavne vsebine

en: Media Audio Track
sl: Zvokovna sled predstavne vsebine

en: Media Files
sl: Predstavne datoteke

en: Media Forward
sl: Naprej na predstavni vsebini

en: Media Foundation Transform decoder
sl: Odkodirnik Media Foundation Transform

en: Media Information
sl: Podrobnosti predstavne datoteke

en: Media Information...
sl: Podrobnosti predstavne datoteke ...

en: Media Library
sl: Zbirka predstavnih datotek

en: Media Manager Edition
sl: Urejevalnik upravljalnika predstavnih datotek

en: Media Manager List
sl: Seznam upravljalnika predstavnih datotek

en: Media Menu
sl: Meni predstavne vsebine

en: Media Next Frame
sl: Naslednja sličica na predstavni vsebini

en: Media Next Track
sl: Naslednja sled predstavne vsebine

en: Media Play Pause
sl: Odmor predvajanja predstavne vsebine

en: Media Prev Frame
sl: Predhodna sličica predstavne vsebine

en: Media Prev Track
sl: Predhodna sled predstavne vsebine

en: Media Record
sl: Snemanje predstavne vsebine

en: Media Repeat
sl: Ponovi predstavno vsebino

en: Media Resource Locator (MRL)
sl: Iskalnik virov predstavnih datotek (MRL)

en: Media Rewind
sl: Previj predstavno vsebino

en: Media Select
sl: Izberi predstavno vsebino

en: Media Shuffle
sl: Premešaj predstavne vsebine

en: Media Stop
sl: Ustavi predstavno vsebino

en: Media Subtitle
sl: Podnapis predstavne vsebine

en: Media Time
sl: Čas predstavne vsebine

en: Media View
sl: Pogled predstavne vsebine

en: Media data size
sl: Podatkovna velikost predstavne datoteke

en: Media encapsulated as %@ cannot be streamed through the HTTP protocol for technical reasons.
sl: Predstavnosti vdelane kot %@ ni mogoče pretakati preko protokola HTTP zaradi tehničnih razlogov.

en: Media: %s
sl: Predstavna datoteka: %s

en: Meditative
sl: Meditativna

en: Medium
sl: Srednje

en: Medium backwards jump
sl: Srednje dolg skok nazaj.

en: Medium forward jump
sl: Srednje dolg skok naprej

en: Medium jump length
sl: Dolžina srednje dolgega časovnega skoka

en: Medium jump length, in seconds.
sl: Dolžina srednje dolgega skoka, izraženega v sekundah.

en: Mega bass
sl: Mega bas

en: Mega bass cutoff
sl: Mega bass prekinitev

en: Mega bass level
sl: Raven megabass

en: Megabass mode cutoff frequency, in Hz. This is the maximum frequency for which the megabass effect applies. Valid values are from 10 to 100 Hz.
sl: Mejna prekinitvena frekvenca Megabass načina v Hz. To je največja vrednost, za katero še velja megabass učinek. veljavne vrednosti so od 10 do 100 Hz.

en: Megabass mode level (from 0 to 100, default value is 0).
sl: Raven megabass načina (od 0 do 100, privzeta vrednost je 0).

en: Memory input
sl: Dovod pomnilnika

en: Menu
sl: Meni

en: Menu language
sl: Jezik menija

en: Menus
sl: Meniji

en: Menus language:
sl: Jezik menija:

en: Merengue
sl: Merenge

en: Mesh height
sl: Višina zanke

en: Mesh width
sl: Širina zanke

en: Messages
sl: Sporočila

en: Messages...
sl: Sporočila ...

en: Meta-information
sl: Meta-podrobnosti

en: Metacube
sl: Uporabi protokol Metacube

en: Metadata
sl: Metapodatki

en: Method used to encode the video sequence
sl: Metoda, ki se uporablja za kodiranje zaporedja sličic

en: Mi&nimal Interface
sl: &Poenostavljen vmesnik

en: Microsoft Media Server (MMS) input
sl: Microsoft Media Server (MMS) dovod

en: Middle
sl: Srednje

en: Mime
sl: Vrsta MIME

en: Min QP
sl: Najmanjši QP

en: Minimal Mac OS X interface
sl: Poenostavljen vmesnik Mac OS X

en: Minimal index interval, in microseconds. Set to 0 to disable index creation.
sl: Najmanjši časovni razmik za ustvarjanje kazala v ms. Vrednost 0 onemogoči ustvarjanje.

en: Minimal period
sl: Najmanjše obdobje

en: Minimal period of the noise grain in pixel
sl: Najmanjše obdobje zrnatosti šuma v sl. točkah

en: Minimize
sl: Skrči

en: Minimum Audio level to raise the alarm
sl: Najmanjša jakost zvoka za sproženje opozorila

en: Minimum B (deprecated)
sl: Najmanjši B (opuščeno)

en: Minimum GOP size
sl: Najmanjša velikost skupine slik

en: Minimum alpha value
sl: Najmanjša vrednost alfa

en: Minimum bitrate (kbps)
sl: Najmanjša bitna hitrost (kb/s)

en: Minimum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
sl: Najmanjša sprejemljiva bitna hitrost v kb/s med kodiranjem v načinu konstantne bitne hitrosti

en: Minimum bitrate in kbps. This is useful for encoding for a fixed-size channel.
sl: Najnižja bitna hitrost kodiranja v kb/s. Nastavitev določa pretakanje aplikacij.

en: Minimum buffer space between threads
sl: Najmanjša vrednost medpomnilnika med nitmi.

en: Minimum buffer space between threads. -1 is automatic, based on number of threads.
sl: Najmanjša velikost medpomnilnika med nitmi. Vrednost -1 predstavlja samodejno izravnavanje na osnovi števila niti.

en: Minimum encoding bitrate
sl: Najnižja bitna hitrost kodiranja

en: Minimum quantizer parameter. 15 to 35 seems to be a useful range.
sl: Najmanjši parameter deljenja. Območje 15 do 35 je videti uporabno.

en: Minimum time (in milliseconds) between subtitle disappearance and newer subtitle appearance (earlier subtitle delay will be extended to fill the gap).
sl: Najmanjši čas (v ms) med dvema izginotjema podnapisov in pojavitvijo novejšega (za zapolnitev presledka bo zgodnejša zakasnitev podnapisov podaljšana).

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after its predecessor has disappeared (subtitle delay will be extended to meet this requirement).
sl: Najmanjši čas prikaza vrstice podnapisa (v ms) po izbrisu predhodne (zakasnitev podnapisov se bo na ta račun povečala).

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after newer subtitle has appeared (earlier subtitle delay will be shortened to avoid the overlap).
sl: Najmanjši čas prikaza podnapisa (v ms) po pojavitvi naslednjega (zakasnitev prejšnjih podnapisov se bo na ta račun skrajšala zaradi preprečitve prekrivanja).

en: Minimum video quantizer scale
sl: Najmanjša delitvena slikovna lestvica

en: Minimum video quantizer scale.
sl: Najmanjša delitvena slikovna lestvica.

en: Mirror
sl: Zrcaljenje videa

en: Mirror orientation
sl: Usmerjenost zrcaljenja

en: Mirror video
sl: Zrcaljenje videa

en: Mirror video filter
sl: Filter zrcaljenja slike

en: Misc
sl: Razno

en: Miscellaneous
sl: Razno

en: Miscellaneous Options
sl: Različne možnosti

en: Miscellaneous audio settings and modules.
sl: Različne nastavitve zvoka in modulov.

en: Missing AACS configuration file!
sl: Nastavitvena datoteka AACS manjka!

en: MoMoLight options
sl: Možnosti MoMoLight

en: Mode
sl: Način

en: Modulation / Constellation
sl: Modulacija / Konstelacija

en: Modules Tree
sl: Drevo modulov

en: Moldavian
sl: moldavščina

en: Mongolian
sl: mongolščina

en: Monitor pixel aspect ratio
sl: Razmerje velikosti zaslona

en: Monospace Font
sl: Pisava s stalno širino

en: More Info
sl: Več podrobnosti

en: More bands for the spectrometer : 80 if enabled else 20.
sl: Več pasov za spektrometer: 80, če je omogočeno, sicer 20.

en: More information...
sl: Več podrobnosti ...

en: Mosaic
sl: Mozaik

en: Mosaic Tiles
sl: Ploščice mozaika

en: Mosaic alignment
sl: Poravnav mozaika

en: Mosaic bridge
sl: Mozaično premoščanje

en: Mosaic bridge stream output
sl: Mozaično premoščanje odvoda pretoka

en: Mosaic video sub source
sl: Podvir mozaičnega video posnetka

en: Motion Detect
sl: Zaznavanje gibanja

en: Motion Vector precision
sl: Natančnost vektorja gibanja

en: Motion Vector precision in pels
sl: Natančnost vektorja gibanja v sl. točkah

en: Motion blur
sl: Megljenje gibanja

en: Motion blur filter
sl: Filter megljenja gibanja

en: Motion detect
sl: Zaznavanje gibanja

en: Motion detect video filter
sl: Filter zaznavanja gibanja

en: Motion masking
sl: Maska gibanja

en: Motion threshold (10-100)
sl: Prag gibanja (10-100)

en: Mount Point
sl: Priklopna točka

en: Mouse Gestures
sl: Poteze miške

en: Mouse Wheel Down
sl: Kolo miške dol

en: Mouse Wheel Left
sl: Kolo miške levo

en: Mouse Wheel Right
sl: Kolo miške desno

en: Mouse Wheel Up
sl: Kolo miške gor

en: Mouse events
sl: Dogodki miške

en: Mouse gestures control interface
sl: Vmesnik nastavitev potez miške

en: Mouse pointer image
sl: Slika kazalnika miške

en: MouseWheel up-down axis Control
sl: Nadzor osi gor-dol drsnega koleščka

en: Move To Trash and Relaunch VLC
sl: Premakni v smeti in ponovno zaženi VLC

en: Move all chapters. This value should be set in milliseconds.
sl: Premakni vsa poglavja. Ta vrednost mora biti nastavljena v ms.

en: Multicast
sl: Skupinsko pošiljanje

en: Multicast output interface
sl: Vmesnik skupinskega pošiljanja izhoda

en: Multichannel television sound (MTS)
sl: Zvok večkanalnega televizorja (angl. Multichannel television sound - MTS)

en: Multipart JPEG muxer
sl: Zvijalnik Multipart JPEG

en: Multipass ratecontrol
sl: Večpasovni nadzor stopenj

en: Multipass ratecontrol:
     - 1: First pass, creates stats file
     - 2: Last pass, does not overwrite stats file
     - 3: Nth pass, overwrites stats file
sl: Večpasovni nadzor stopenj:
     - 1: prvi prehod, ustvari stats datoteko
     - 2: zadnji prehod, ne prepiše stats datoteke
     - 3: n-ti prehod, prepiše stats datoteko

en: Multiple profiles with the same name are not allowed.
sl: Več profilov z istem imenom ni dovoljenih.

en: Multiplexer
sl: Zvijalnik

en: Multiply subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
sl: Pomnoži trajanje podnapisov za to vrednost.
    Nastavite 0 za onemogočanje.

en: MusePack demuxer
sl: Odvijalnik MusePack

en: Musical
sl: Muzikal

en: Mute
sl: Utišaj

en: Mute the audio.
sl: Utišaj zvok.

en: Mux Control
sl: Nadzor zvijanja

en: Mux PMT (requires --sout-ts-es-id-pid)
sl: Zvij PMT (zahteva --sout-ts-es-id-pid)

en: Mux module
sl: Modul

en: Muxer
sl: Zvijalnik

en: Muxer to use for the stream.
sl: Zvijalnik uporabljen za zapis.

en: Muxer:
sl: Zvijalnik:

en: Muxers
sl: Zvijalniki

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
sl: Zvijalniki zvijajo osnovne zapise (zvok, slika ...) v enovit paket. Nastavitev omogoča uporabo vsiljenega zvijalnika. Za vsakega je mogoče določiti privzete parametre. Spreminjanje nastavitve ni priporočljivo.

en: My Computer
sl: Moj računalnik

en: My Music
sl: Moja glasba

en: My Pictures
sl: Moje slike

en: My Videos
sl: Moji posnetki

en: N&ormal Speed
sl: &Običajna hitrost

en: N/A
sl: Ni na voljo

en: NT Service
sl: Storitev NT

en: NTSC M Japan
sl: NTSC M (Japonska)

en: NTSC M South Korea
sl: NTSC M (Južna Koreja)

en: Name
sl: Ime

en: Name for the font you want to use
sl: Ime pisave, ki jo želite uporabiti

en: Name of XML file containing Haar cascade description
sl: Ime datoteke XML z opisom Haar kaskade

en: Name of current instance
sl: Ime trenutno zagnanega okna

en: Name of desired display device
sl: Ime želene naprave zaslona

en: Name of internal OpenCV plugin filter to use
sl: Ime notranjega OpenCV vstavka za uporabo.

en: Name of the audio device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
sl: Ime slikovne naprave, ki bo uporabljena za prikaz predstavne vsebine DirectShow. V primeru, da ni nastavljena nobena naprava, bo program uporabil privzeto vrednost.

en: Name of the destination bridge-in. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
sl: Ime ciljnega dovoda premoščanja. V primeru, da ne potrebujete več kot enega premoščanja sočasno, lahko možnost zanemarite.

en: Name of the file to which the raw stream will be dumped.
sl: Ime datoteke v katero bo odložen surovi pretok.

en: Name of the serial port where the AtmoLight controller is attached to.
    On Windows usually something like COM1 or COM2. On Linux /dev/ttyS01 f.e.
sl: Ime serijskih vrat, kjer je priklopljen AtmoLight nadzornik.
    Običajno je to COM1 ali COM2 na Oknih in /dev/tty/S01 na Linux sistemih.

en: Name of the video device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
sl: Ime slikovne naprave, ki bo uporabljena za prikaz predstavne vsebine DirectShow. V primeru, da ni nastavljena nobena naprava, bo program uporabil privzeto vrednost.

en: Name of this bridge-in instance. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
sl: Ime ciljnega zagona premoščanja vhoda. V primeru, da ne potrebujete več kot enega premoščanja sočasno, lahko možnost zanemarite.

en: Name to give to this stream/channel on the shoutcast/icecast server.
sl: Ime, ki določa pretok/kanal na shoutcast/icecast strežniku.

en: Name:
sl: Ime:

en: Narrow-band (8kHz)
sl: Ozkopasovni (8 kHz)

en: National Folk
sl: Narodnozabavna glasba

en: Native American
sl: Indijanska

en: Native Slider
sl: Privzeti drsnik

en: Nauru
sl: navrujščina

en: Navajo
sl: navajščina

en: Navigate down
sl: Skok navzdol

en: Navigate left
sl: Skok levo

en: Navigate right
sl: Skok desno

en: Navigate up
sl: Skok navzgor

en: Navigation
sl: Krmiljenje

en: Navy
sl: Mornarska

en: Ncurses interface
sl: Vmesnik Ncurses

en: Ndebele, North
sl: ndebelščina, severna

en: Ndebele, South
sl: ndebelščina, južna

en: Ndonga
sl: ndongščina

en: Ne&xt
sl: &Naslednji

en: Nearest neighbour (bad quality)
sl: Prilagojeno (slaba kakovost)

en: Nearest-neighbor audio resampler
sl: Prilagodljivi zvokovni prevzorčevalnik

en: Negate colors
sl: Negativ barv

en: Negative
sl: Negativ

en: Nepali
sl: nepalščina

en: Network
sl: Omrežje

en: Network Access Policy
sl: Pravila omrežnega dostopa

en: Network Protocol
sl: Omrežni protokol

en: Network Sync
sl: Omrežno usklajevanje

en: Network caching (ms)
sl: Omrežno predpomnjenja (milisekunde)

en: Network identifier
sl: Določilo omrežja

en: Network interaction failed
sl: Neuspešno usklajevanje omrežja

en: Network master clock
sl: Objavljaj glavni omrežni čas

en: Network name
sl: Ime omrežja

en: Network name to create
sl: Omrežno ime za ustvarjanje

en: Network settings
sl: Omrežne nastavitve

en: Network streams (SAP)
sl: Omrežni pretok (SAP)

en: Network synchronisation
sl: Usklajevanje omrežja

en: Network synchronization
sl: Omrežno usklajevanje

en: Never
sl: Nikoli

en: Never fix
sl: Nikoli ne popravi

en: New ES ID
sl: Nov ID ES

en: New Wave
sl: Novi val

en: New destination
sl: Nov cilj

en: New input playing
sl: Predvajanje novega vhoda

en: New profile
sl: Nov profil

en: New winamp 5.2 shoutcast import
sl: Uvoz seznama winamp 5.2 shoutcast

en: Next
sl: Naslednji

en: Next / Forward
sl: Naslednji / Naprej

en: Next Channel
sl: Naslednji kanal

en: Next Chapter/Title
sl: Naslednje poglavje / Naslov

en: Next chapter
sl: Naslednje poglavje

en: Next frame
sl: Naslednja sličica

en: Next media in the playlist
sl: Naslednja predstavna datoteka na seznamu

en: Next media in the playlist, skip forward when held
sl: - Skoči na naslednji predmet na seznamu seznama predvajanja
    - Pridržana tipka skoči za kratek korak naprej

en: Next title
sl: Naslednji naslov

en: Next widget style
sl: Naslednji slog gradnika

en: No Address given
sl: Naslov ni podan

en: No Channel Name given
sl: Ime kanala ni podano

en: No Filtering
sl: Brez filtriranja

en: No Input device found
sl: Ni mogoče najti dovodne naprave

en: No SDP URL given
sl: Ni podan URL SDP

en: No active subtitle
sl: Ni aktivnih podnapisov

en: No addons found
sl: Ni dodatkov, ki so skladni z dejavnim filtrom.

en: No check was performed yet.
sl: Preverjanje še ni bilo izvedeno.

en: No decoding of Dolby Surround
sl: Ni odkodiranja Dolby Surround

en: No description for this codec
sl: Za ta kodek opis ni na voljo.

en: No device is selected
sl: Ni izbrane naprave

en: No device is selected.
    
    Choose available device in above pull-down menu.
sl: Nobena naprava ni izbrana.
    
    Izberite razpoložljivo napravo iz zgornjega spustnega seznama.

en: No disc menus
sl: Ne naloži menijev

en: No file selected
sl: Ni izbrane datoteke

en: No fixed gop structure. A picture can be intra or inter and refer to previous or future pictures.
sl: Brez stalne zgradbe skupine sličic. Slika je lahko intra ali inter in se sklicuje na prejšnje ali prihodnje slike.

en: No folder selected
sl: Ni izbrane mape

en: No input
sl: Ni dovoda

en: No input found
sl: Ni mogoče najti dovoda

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
sl: Ni mogoče najti dovoda. Zapis se mora predvajati ali biti v premoru za delovanje zaznamkov.

en: No input selected
sl: Ni izbran dovod

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
sl: Ni mogoče najti ustreznih modulov. Uporabite možnosti --list ali --list-verbose za podrobni izpis razpoložljivih modulov.

en: No new stream or valid playlist item has been selected.
    
    Choose one before going to the next page.
sl: Ni izbranega novega pretoka ali seznama predvajanja.
    
    Izberite eno pred odhodom na naslednjo stran.

en: No personal information will be sent with this report.
sl: V sporočilu, ki je pripravljeno za pošiljanje, ni osebnih podatkov pošiljatelja.

en: No pre-filtering
sl: Brez predfiltriranja

en: No v4l2 instance found.
    Please check that the device has been opened with VLC and is playing.
    
    Controls will automatically appear here.
sl: Vstavek v4|2 ni nameščen ali pa ni zagnan.
    Naprava se mora zagnati med zagonom predvajalnika VLC in mora biti dejavna.
    
    V tem oknu bodo prikazane tipke za nadzor v4|2.

en: No valid destination
sl: Ni veljavnega cilja

en: No valid host certificate found in AACS config file.
sl: V nastavitveni datoteki AACS ni bilo najdeno veljavno gostiteljsko potrdilo.

en: No valid processing key found in AACS config file.
sl: V nastavitveni datoteki AACS ni bilo najden veljaven ključ za obdelavo.

en: No video or audio device selected.
sl: Ni izbrane zvokovne oz. slikovne naprave.

en: No, Thanks
sl: Ne, hvala

en: Noise Threshold
sl: Prag šuma

en: Noise reduction
sl: Zmanjševanje hrupa

en: Noise reduction level
sl: Raven zmanjševanja šuma

en: Noise threshold to use in constant noise threshold mode
sl: Prag šuma uporabljen za način neprekinjenega praga šuma

en: Non-deterministic optimizations when threaded
sl: Ne-determinirana prilagoditev ob nitenju.

en: Non-key
sl: Brez ključa

en: Non-ref
sl: Brez reference

en: None
sl: Brez

en: Nordic (Latin-6)
sl: nordijsko (latin-6)

en: Normal
sl: Običajno

en: Normal Size
sl: Običajna velikost

en: Normal rate
sl: Običajna velikost

en: Normal/Loop/Repeat
sl: Običajno/Krožno/Ponovi

en: Normalize volume to:
sl: Ustali glasnost na:

en: Normally the packetizer would sync on the next full frame. This flags instructs the packetizer to sync on the first Intra Frame found.
sl: Običajno se paketnik uskladi pri naslednji polni sliki, zastavice pa vplivajo na usklajevanje ob prvi zaznani Intra-sličici.

en: Normally we use the timestamps of the MPEG files to calculate position and duration. However sometimes this might not be usable. Disable this option to calculate from the bitrate instead.
sl: Običajno se uporablja časovni žig pri izračunu trajanja in lege v MPEG datotekah. Včasih to ni uporabno, zato z onemogočanjem te možnosti določite izračun preko bitne hitrosti.

en: Northern Sami
sl: samščina, severna

en: Norwegian
sl: norveščina

en: Norwegian Bokmaal
sl: norveščina bokmal

en: Norwegian Nynorsk
sl: norveščina norsk

en: Not Set
sl: Ni določeno

en: Not Used
sl: Ni v uporabi

en: Note that these are system-wide settings.
sl: Upoštevajte, da so to nastavitve za celotni sistem.

en: Note:
sl: Opomba:

en: Notify
sl: Obveščanje

en: Now Playing
sl: Trenutno se predvaja

en: Now playing
sl: Trenutno se predvaja

en: Now preferred option to assign gradient bitmaps, put them as zone_0.bmp, zone_1.bmp etc. into one folder and set the foldername here
sl: Sedaj priljubljena možnost za dodeljevanje bitnih slik, vstavite jih v eno mapo z imeni zone_0.bmp, zone_1.bmp itd. in tu nastavite ime mape.

en: NullSoft demuxer
sl: Odvijalnik NullSoft

en: Number of 100 frames before the 'avbr' rate control method reaches the requested bitrate with the requested accuracy. See the accuracy parameter.
sl: Število stotih sličic, preden metoda nadzora hitrosti 'savbr' doseže zahtevano bitno hitrost z zahtevano natančnostjo. Glejte parameter natančnosti.

en: Number of B frames that will be coded between two reference frames.
sl: Število B sličic, ki bodo kodirane med dvema referenčnima sličicama.

en: Number of CD blocks to get in a single read.
sl: Število sočasno prebranih CD blokov.

en: Number of DWT iterations
sl: Število DWT ponovitev

en: Number of Tracks
sl: Število posnetkov

en: Number of audio buffers
sl: Število zvokovnih medpomnilnikov

en: Number of audio channels
sl: Število zvokovnih kanalov

en: Number of audio channels in the transcoded streams.
sl: Število zvokovnih kanalov v prekodiranem zapisu.

en: Number of blank pixels between bands.
sl: Število praznih točk med trakovi.

en: Number of channels
sl: Število kanalov

en: Number of channels information of the transcoded stream.
sl: Število kanalov v prekodiranem zapisu.

en: Number of clones
sl: Število podvajanj

en: Number of columns
sl: Število stolpcev

en: Number of consecutive B-frames between I and P-frames. Range 1 to 16.
sl: Število zaporednih B sličic med I in P-sličicami. Območje je določeno med 1 in 16.

en: Number of days between two update checks
sl: Število dni med preverjanji posodobitev.

en: Number of first segment
sl: Število prvega odseka

en: Number of frames (0 to 100)
sl: Število sličic (0 do 100)

en: Number of frames consider for smoothening (0 to 30)
sl: Število sličic, ki naj se uporabi za glajenje (0 do 30)

en: Number of frames that will be coded for one key frame.
sl: Število sličic, ki bodo kodirane kot ključne sličice.

en: Number of horizontal slices per frame in low delay mode
sl: Število vodoravnih rezin na sličico v načinu nizke zakasnitve

en: Number of horizontal windows in which to split the video.
sl: Število vodoravnih oken v katerih bo ločen prikaz slike.

en: Number of image columns in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed".
sl: Število stolpcev slike v mozaiku (se uporabi samo, če je izbrana možnost postavitve na »določen«).

en: Number of image rows in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed").
sl: Število vrstic slike mozaika (se uporabi samo, če je izbrana možnost postavitve na »določen«).

en: Number of input audio channels for DeckLink captures. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio input.
sl: Število vhodnih kanalov zvoka za zajeme DeckLink. Parameter mora biti 2, 8 ali 16, vrednost 0 pa onemogoči dovod.

en: Number of levels of downsampling
sl: Število ravni podvzorčenja

en: Number of levels of downsampling in hierarchical motion estimation mode
sl: Število ravni vzorčenja navzdol v načinu ocenjevanja hierarhičnega gibanja

en: Number of loops for the logo animation.-1 = continuous, 0 = disabled
sl: Število kroženj pri animacijah logotipa. Vrednost -1 je neprestano, 0 je onemogočeno.

en: Number of milliseconds between string updates. This is mainly useful when using meta data or time format string sequences.
sl: Število milisekund med posodabljanjem niti. To je lahko uporabno pri uporabi zaporedij metapodatkov ali pa pri času v zapisu zaporedja niti.

en: Number of milliseconds the marquee must remain displayed. Default value is 0 (remains forever).
sl: Vrednost v milisekundah, ko oznake še ostanejo prikazane. Privzeta vrednost je 0 (neprestano prikazane).

en: Number of output channels
sl: Število odvodnih kanalov

en: Number of output channels for DeckLink output. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio output.
sl: Število odvodnih kanalov za izhod DeckLink. Parameter mora biti 2, 8 ali 16. Vrednost 0 onemogoči odvod.

en: Number of parallel operations
sl: Številno vzporednih operacij

en: Number of pictures between successive sequence headers i.e. length of the group of pictures
sl: Število sličic med zaporednimi glavami zaporedja - dolžina skupine sličic

en: Number of pictures within the current GOP (Group of Pictures); if GopPicSize=0, then the GOP size is unspecified. If GopPicSize=1, only I-frames are used.
sl: Število slik v trenutni Skupini slik (angl. Group of Pictures - GOP); če je GopPicSize=0, potem je velikost GOP nedoločena. Če je GopPicSize=1, bodo uporabljene samo sličice I.

en: Number of pixels to crop from the bottom of the image.
sl: Število točk slike, ki bodo obrezane na dnu slike.

en: Number of pixels to crop from the left of the image.
sl: Število točk slike, ki bodo obrezane na levi strani slike.

en: Number of pixels to crop from the right of the image.
sl: Število točk slike, ki bodo obrezane na desni strani slike.

en: Number of pixels to crop from the top of the image.
sl: Število točk slike, ki bodo obrezane na vrhu slike.

en: Number of pixels to padd to the bottom of the image after cropping.
sl: Oblaganje spodnjega dela slike po obrezovanju v točkah.

en: Number of pixels to padd to the left of the image after cropping.
sl: Oblaganje levega dela slike po obrezovanju v točkah.

en: Number of pixels to padd to the right of the image after cropping.
sl: Oblaganje desnega dela slike po obrezovanju v točkah.

en: Number of pixels to padd to the top of the image after cropping.
sl: Oblaganje zgornjega dela slike po obrezovanju v točkah.

en: Number of previous frames used as predictors. This is effective in Anime, but seems to make little difference in live-action source material. Some decoders are unable to deal with large frameref values. Range 1 to 16.
sl: Število predhodnih sličic uporabljenih za napovedovanje. Pri nekaterih odkodirnikih ni mogoče upravljati z velikimi vrednostmi sklicevanja. Vrednost je med 1 in 16.

en: Number of puzzle columns
sl: Število stolpcev

en: Number of puzzle rows
sl: Število vrstic

en: Number of reference frames
sl: Število sklicnih sličic

en: Number of rows
sl: Število vrstic

en: Number of seconds between each forced refresh of the feeds. 0 means that the feeds are never updated.
sl: Čas v sekundah, ki določa čas osveževanja virov. Vrednost 0 virov nikoli ne posodobi.

en: Number of segments
sl: Število odsekov

en: Number of segments to include in index
sl: Število odsekov, ki bodo vključeni v indeks

en: Number of slices in each video frame; each slice contains one or more macro-block rows. If numslice is not set, the encoder may choose any slice partitioning allowed by the codec standard.
sl: Število rezin vsake sličice; vsaka rezina vsebuje eno ali več vrstic makro bloka. Če vrednost numslice ni nastavljena, lahko kodirnik izbere katerokoli razdeljevanje rezin po kodekovem standardu.

en: Number of slices per frame
sl: Število rezin na sličico

en: Number of steps to change current color to end color for dimming up the light in cinema style... (each step takes 40ms)
sl: Število korakov za spremembo trenutne barve v končno barvo zatemnitve s kino slogu (korak je 40ms)

en: Number of steps to change current color to pause color (each step takes 40ms)
sl: Število korakov za spremembo trenutne barve v barvo premora (korak je 40ms)

en: Number of the screen to use by default to display videos in 'fullscreen'. The screen number correspondance can be found in the video device selection menu.
sl: Številka zaslona, ki jo uporablja 'celozaslonski način'. Številko je mogoče poiskati med vnosi izbire slikovne naprave.

en: Number of threads
sl: Število niti

en: Number of threads used for decoding, 0 meaning auto
sl: Število niti uporabljenih za odkodiranje, 0 pomeni samodejno

en: Number of threads used for the transcoding.
sl: Število niti uporabljenih pri prekodiranju.

en: Number of time the same input will be repeated
sl: Število ponovitev predvajanja dovoda

en: Number of time to blend
sl: Število prelivanj

en: Number of vertical slices per frame in low delay mode
sl: Število navpičnih rezin na sličico v načinu nizke zakasnitve

en: Number of vertical windows in which to split the video.
sl: Število navpičnih oken v katere bo ločen prikaz slike.

en: Number of video windows in which to clone the video.
sl: Število podvojenih oken v katerih je prikazana slika videa.

en: Number of zones on bottom
sl: Število polj na dnu

en: Number of zones on the bottom of the screen
sl: Število polj na dnu zaslona.

en: Number of zones on the top of the screen
sl: Število polj na vrhu zaslona.

en: Number of zones on top
sl: Število polj na vrhu

en: Nuv demuxer
sl: Odvijalnik Nuv

en: OGG demuxer
sl: Odvijalnik OGG

en: OK
sl: V redu

en: OSD menu
sl: Meni OSD

en: OSS device node path.
sl: Pot vozlišča naprave OSS.

en: OSS input
sl: OSS dovod

en: Occitan; Provençal
sl: okcitanščina

en: Off
sl: Izklopljeno

en: Offset to add to the stream IDs specified in bridge_out to obtain the stream IDs bridge_in will register.
sl: Odmik, zaveden kot odvod premoščanja, ki naj bo dodan pretoku, za zapis dovoda premoščanja.

en: Offsets in order
sl: Odmik v razvrstitvi

en: Ogg Vorbis Quality
sl: Kakovost Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Quality information of the transcoded stream.
sl: Podrobnosti kakovosti Ogg Vorbis prekodiranega zapisa.

en: Ogg/OGM muxer
sl: Zvijalnik Ogg/OGM

en: Old movie
sl: Star film

en: Old movie effect video filter
sl: Filter slike za učinek starega filma

en: Oldies
sl: Zimzelena

en: Olive
sl: Olivna

en: On
sl: Vključeno

en: On Screen Display
sl: Prikazi na zaslonu (OSD)

en: Once the stream is created, the <i>Media Viewer</i> window will display the stream.
sl: Ko je pretok ustvarjen, bo okno <i>Pregledovalnika predstavnosti</i> prikazalo pretok.

en: One
sl: En

en: Online Documentation...
sl: Spletna dokumentacija ...

en: Online Forum...
sl: Spletni forum ...

en: Only installed
sl: Le nameščene

en: Only show current
sl: Prikaži le trenutne

en: Only show modules related to current playback
sl: Prikaži le module, ki so povezani s trenutnim predvajanjem

en: Only useful programs are normally demultiplexed from the transponder. This option will disable demultiplexing and receive all programs.
sl: Iz transponderja se običajno odvijejo samo uporabni programi. Ta možnost bo onemogočila odvijanje in prejela vse programe.

en: Opacity
sl: Raven prekrivnosti

en: Opacity (inverse of transparency) of overlay text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
sl: Raven prekrivnosti prekrivnega besedila (od vrednosti 0 za prozorno do 255 popolno prekrito).

en: Opacity (inverse of transparency) of overlayed text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
sl: Raven prekrivnosti (nasprotje prozornosti) prekrivnega besedila (od vrednosti 0 za prozorno do 255 popolno prekrito).

en: Opacity of the logo
sl: Raven prekrivnosti logotipa

en: Opaqueness
sl: Neprozornost

en: Open
sl: Odpri

en: Open &Capture Device...
sl: Odpri n&apravo zajemanja ...

en: Open &Disc...
sl: Odpri d&isk ...

en: Open &File...
sl: Odpri &datoteko ...

en: Open &Folder...
sl: Odpri &mapo ...

en: Open &Location from clipboard
sl: Odpri &pot iz odložišča

en: Open &Network Stream...
sl: Odpri omrež&ni pretok ...

en: Open &Network...
sl: Odpri &omrežni vir ...

en: Open &Recent Media
sl: Odpri &nedavno predvajano

en: Open Capture Device...
sl: Odpri napravo za zajemanje ...

en: Open D&irectory...
sl: Odpr&i mapo ...

en: Open Directory
sl: Odpri mapo

en: Open Disc...
sl: Odpri disk ...

en: Open File
sl: Odpri datoteko

en: Open File...
sl: Odpri datoteko ...

en: Open Folder
sl: Odpri mapo

en: Open Media
sl: Izbor predstavne vsebine

en: Open Network...
sl: Odpri omrežje ...

en: Open RTP/UDP Stream
sl: Odpri pretok RTP/UDP

en: Open Recent
sl: Odpri nedavno

en: Open Sound System audio output
sl: Zvokovni odvod Open Sound System

en: Open Source
sl: Odprta koda

en: Open URL
sl: Odpri naslov URL

en: Open VIDEO_TS / BDMV folder
sl: Odpri mapo VIDEO_TS / BDMV

en: Open VLM configuration...
sl: Odpri nastavitve VLM ...

en: Open a medium
sl: Odpiranje predstavne vsebine

en: Open a skin file
sl: Odpri datoteko s preobleko

en: Open audio in exclusive mode.
sl: Odpri zvok v izključnem načinu.

en: Open media...
sl: Odpri predstavno vsebino ...

en: Open network streams using the following protocols
sl: Odpri omrežne pretoke z uporabo naslednjih protokolov

en: Open playlist
sl: Odpri seznam predvajanja

en: Open playlist...
sl: Odpri seznam predvajanja ...

en: Open skin ...
sl: Odpri preobleko ...

en: Open subtitle file
sl: Odpri datoteko s podnapisi

en: Open subtitles
sl: Odpri podnapise

en: Open subtitles...
sl: Odpri podnapise ...

en: Open the file with synchronous writing.
sl: Odpri datoteko s podporo sinhronega zapisovanja.

en: Open the indicated Teletext page.Default page is index 100
sl: Odpri izbrano stran teleteksta. Privzeta stran je indeks 100.

en: Open: %s
sl: Odpri: %s

en: OpenBSD sndio audio output
sl: Zvokovni odvod OpenBSD sndio

en: OpenCV example
sl: OpenCV primer

en: OpenCV face detection example filter
sl: OpenCV filter zaznavanja obrazov

en: OpenCV filter chroma
sl: OpenCV filter barve

en: OpenCV internal filter name
sl: Ime notranjega OpenCV vstavka

en: OpenCV video filter wrapper
sl: OpenCV slikovni filter ovijanja

en: OpenGL ES 2 extension
sl: Razširitev OpenGL ES 2

en: OpenGL ES extension
sl: Razširitev OpenGL ES

en: OpenGL GLX video output (XCB)
sl: Izhod slike OpenGL GLX (XCB)

en: OpenGL extension
sl: Razširitev OpenGL

en: OpenGL for Embedded Systems 2 video output
sl: OpenGL za izhod slike Embedded Systems 2

en: OpenGL for Embedded Systems video output
sl: OpenGL za izhod slike Embedded Systems

en: OpenGL video output
sl: OpenGL izhod slike

en: OpenGL video output (experimental)
sl: Izhod slike OpenGL (preskusno)

en: OpenMAX DL image processing
sl: Obdelava slike OpenMAX DL

en: OpenMAX IL video output
sl: Izhod slike  OpenMAX IL

en: OpenSLES audio output
sl: Zvokovni odvod OpenSLES

en: Opening
sl: Odpiranje

en: Operating System Integration
sl: Povezljivost z operacijskim sistemom

en: Optical SDI
sl: Optični SDI

en: Optical drive
sl: Optični pogon

en: Optimize the capture by fragmenting the screen in chunks of predefined height (16 might be a good value, and 0 means disabled).
sl: Izboljšanje zajemanja z deljenjem zaslona na dele določene višine (16 je primerna vrednost, 0 pa nastavitev onemogoča).

en: Option Setup
sl: Nastavitev možnosti

en: Options
sl: Možnosti

en: Opus audio decoder
sl: Zvokovni odkodirnik Opus

en: Opus audio encoder
sl: Zvokovni kodirnik Opus

en: Ordinate of the capture region in pixels.
sl: Ordinata območja zajema v slikovnih točkah.

en: Organize Presets...
sl: Upravljaj prednastavitve ...

en: Organize Profiles...
sl: Upravljanje profilov ...

en: Organize profiles...
sl: Uredi profile ...

en: Original Format
sl: Izvirni zapis

en: Original ID
sl: Izvorni ID

en: Original Performer
sl: Izvirni izvajalec

en: Original Size
sl: Izvorna velikost

en: Original audio
sl: Izvorni zvok

en: Oriya
sl: orijščina

en: Oromo
sl: oromščina

en: Ossetian; Ossetic
sl: osetinščina

en: Other
sl: Drugo

en: Outline
sl: Oris

en: Outline Thickness
sl: Debelina orisa

en: Outline color
sl: Barva orisa

en: Outline opacity
sl: Prekrivnost orisa

en: Outline thickness
sl: Debelina orisa

en: Output
sl: Odvod

en: Output	file
sl: Odvodna	datoteka

en: Output	method
sl: Izhod⇥metoda

en: Output (canvas) image height
sl: Odvodna višina )platna) slike.

en: Output (canvas) image width
sl: Odvodna širina (platna) slike.

en: Output Color Filtermode
sl: Način filtra izhodne barve

en: Output Color filter mode
sl: Način izhodnega barvnega filtra

en: Output FIFO
sl: Odvod FIFO

en: Output URL
sl: Odvodni naslov URL

en: Output access method
sl: Metoda odvajanja dostopa

en: Output card
sl: Izhodna kartica

en: Output chroma for the memory image as a 4-character string, eg. "RV32".
sl: Odvodna barva zajete pomnilniške slike kot niz s 4 znaki: primer »RV32«.

en: Output destination
sl: Cilj odvoda

en: Output device
sl: Odvodna naprava

en: Output file
sl: Odvodna datoteka

en: Output format
sl: Izhodni zapis

en: Output height
sl: Višina izhoda

en: Output method to use for the stream.
sl: Način odvajanja pretoka.

en: Output module:
sl: Modul odvoda:

en: Output modules
sl: Moduli odvodov

en: Output muxer
sl: Odvodni zvijalnik

en: Output picture aspect ratio
sl: Razmerje velikosti odvodne slike

en: Output port
sl: Izhodna vrata

en: Output teletext subtitles as text instead of as RGBA
sl: Odvod teletekst podnapisov kot besedilo namesto kot RGBA

en: Output video height.
sl: Odvodna višina slike videa.

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
sl: Možnost omogoča prikaz posnetka v sivinah. Ker barvnih vrednosti ni treba odkodirati, se lahko prihrani kar nekaj procesorske moči.

en: Output video width.
sl: Odvodna širina slike videa.

en: Output volume for analog output: 0 for silence, 1..255 from almost silent to very loud.
sl: Izhodna glasnost analognega odvoda: 0 za tišino, 1 ... 255 od skoraj neslišnega do zelo glasnega.

en: Output width
sl: Širina izhoda

en: Output/Written/Sent
sl: Izhod/Zapisano/Poslano

en: Output:
sl: Izhod:

en: Overall
sl: Skupno

en: Overall brightness of your LED stripes
sl: Skupna svetlost LED trakov

en: Overlap Length
sl: Dolžina prekrivanja

en: Overlap fix
sl: Popravek prekrivanja

en: Overlap of motion compensation blocks
sl: Prekrivanje blokov poravnave gibanja

en: Overlay
sl: Prekrivanje

en: Overlay is the hardware acceleration capability of your video card (ability to render video directly). VLC will try to use it by default.
sl: Prekrivanje je zmožnost strojnega pospeševanja slike prek grafične kartice (možnost neposrednega pretvarjanja slike). Predvajalnik VLC poskuša možnost uporabiti privzeto.

en: Overlay subtitles on the video
sl: Prekrivni podnapisi na video posnetku

en: Overlay video output
sl: Prekrivni prikaz slike

en: Overlays
sl: Prekrivanje

en: Overlays/Subtitles
sl: Prekrivanje/Podnapisi

en: Override page
sl: Razveljavi stran

en: Override parameters
sl: Preglasi parametre

en: Override the default track description.
sl: Preglasi privzeti opis sledi.

en: Override the indicated page, try this if your subtitles don't appear (-1 = autodetect from TS, 0 = autodetect from teletext, >0 = actual page number, usually 888 or 889).
sl: Povozi določeno stran. Možnost uporabite, če se podnapisi ne pojavijo na zaslonu. (-1 = samodejna zaznava preko TS, 0 = samodejna zaznava preko teleteksta, >0 = dejanska stran s podnapisi, običajno 888 ali 889).

en: Override the normal frames per second settings. This will only work with MicroDVD and SubRIP (SRT) subtitles.
sl: Prepis običajne nastavitve slik na sekundo. To deluje le z MicroDVD in SubRIP (SRT) podnapisi.

en: Overwrite
sl: Prepiši

en: Overwrite existing file
sl: Prepiši obstoječo datoteko

en: P&layback
sl: P&redvajanje

en: PAL N Argentina
sl: PAL N (Argentina)

en: PCR interval (ms)
sl: Časovni zamik PCR (milisekunde)

en: PES maximum size
sl: Največja velikost PES

en: PLS playlist import
sl: Uvoz seznama PLS

en: PMT PID
sl: PID PMT

en: PMT Program numbers
sl: PMT programska števila

en: PNG video decoder
sl: Odkodirnik slike PNG

en: PNG video encoder
sl: Kodirnik slike PNG

en: PS muxer
sl: Zvijalnik PS

en: PSNR computation
sl: PSNR izračunavanje

en: PVA demuxer
sl: Odvijalnik PVA

en: Pace
sl: Ritem

en: Packet Size
sl: Velikost paketov

en: Packet size in bytes to decrypt
sl: Velikost paketov za dešifriranje

en: Packet size in bytes to encrypt
sl: Velikost paketov za šifriranje v bajtih

en: Packetizers
sl: Paketnik

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
sl: Paketniki se uporabljajo pri »obdelavi« osnovnih zapisov pretoka pred zvijanjem. Nastavitev določa uporabo določenega paketnika. Mogoče je določiti tudi privzete parametre za izbrani paketnik.
    Spreminjanje teh nastavitve ni priporočljivo.

en: Packets can be sent one by one at the right time or by groups. You can choose the number of packets that will be sent at a time. It helps reducing the scheduling load on heavily-loaded systems.
sl: Pakete lahko pošiljate posamično v pravih zamikih ali pa skupinsko. Določiti je mogoče število paketov, ki bodo sočasno poslani. Nastavitev omogoča zmanjšanje obremenjenosti sistema.

en: Pad video
sl: Obložen posnetek

en: Padd
sl: Oblaganje

en: Page
sl: Stran

en: Page Down
sl: Naslednja stran

en: Page Up
sl: Predhodna stran

en: Pali
sl: palščina

en: Panjabi
sl: pandžabščina

en: Panoramix: wall with overlap video filter
sl: Panoramix: prekrito predvajanje slike

en: Parametric Equalizer
sl: Parametrsko uravnavanje zvoka

en: Partial Extract
sl: Delna pretvorba

en: Partitions to consider
sl: Preučevanje ločevanja

en: Partitions to consider in analyse mode: 
     - none  : 
     - fast  : i4x4
     - normal: i4x4,p8x8,(i8x8)
     - slow  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - all   : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 requires p8x8. i8x8 requires 8x8dct).
sl: Preučevanje ločevanja med analizo: 
     - brez  : 
     - hitro  : i4x4
     - običajno: i4x4,p8x8,(i8x8)
     - počasi  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - vse   : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 zahteva p8x8. i8x8 zahteva 8x8dct).

en: Party
sl: Zabava

en: Pass alsa:// to open the default ALSA capture device, or alsa://SOURCE to open a specific device named SOURCE.
sl: Podaj alsa:// za odpiranje privzete naprave zajema ALSA ali alsa://SOURCE za odpiranje določene naprave z imenom SOURCE.

en: Pass pulse:// to open the default PulseAudio source, or pulse://SOURCE to open a specific source named SOURCE.
sl: Podaj pulse:// za odpiranje privzetega vira PulseAudio ali pulse://SOURCE za odpiranje določenega vira z imenom SOURCE.

en: Password
sl: Geslo

en: Password file
sl: Datoteka gesla

en: Password for target device.
sl: Geslo ciljne naprave.

en: Password that will be requested to access the stream.
sl: Geslo, ki bo uporabljeno pri dostopu do pretoka.

en: Password that will be used for the connection.
sl: Geslo, ki bo uporabljeno za povezovanje.

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
sl: Geslo za povezavo s posredovalnim strežnikom SOCKS.

en: Password:
sl: Geslo:

en: Paste
sl: Prilepi

en: Path
sl: Pot

en: Path doesn't appear to be a Blu-ray
sl: Pot ni videti kot pot Blu-ray

en: Path of the memory mapped file of the frame buffer
sl: Pot datoteke preslikanega pomnilnika medpomnilnika sličic

en: Path to HLSL file
sl: Pot do datoteke HLSL

en: Path to an HLSL file containing a single pixel shader.
sl: Pot do datoteke HLSL, ki vsebuje senčilnik posameznik slikonih točk.

en: Path to the index file to create
sl: Pot do datoteke kazala za ustvarjanje

en: Path to the projectM preset directory
sl: Pot do mape predlog projectM

en: Path to the skin to use.
sl: Pot do datoteke preobleke

en: Pause
sl: Premor

en: Pause and resume iTunes / Spotify
sl: Naredi premor in nadaljuj s predvajanjem za iTunes / Spotify

en: Pause each item in the playlist on the last frame.
sl: Vsili premor vsakega predmeta na seznamu predvajanja pri zadnji sličici.

en: Pause iTunes / Spotify
sl: Naredi premor za iTunes / Spotify

en: Pause on audio communication
sl: Ustavi predvajanje med zaznanim zunanjim sporočilom

en: Pause on the last frame of a video
sl: Vsili premor na zadnji sličici posnetka

en: Pause only
sl: Samo premor

en: Pause playback when minimized
sl: Ob skrčenju ustavi predvajanje

en: Pause the playback
sl: Premor predvajanja

en: Pause the video playback when minimized
sl: Ustavi predvajanje posnetka ob pomanjšanju okna

en: Pause-Blue
sl: Premor-modra

en: Pause-Fadesteps
sl: Premor-zatemnitev

en: Pause-Green
sl: Premor-zelena

en: Pause-Red
sl: Premor-rdeča

en: Paused
sl: V premoru

en: Peak extra width
sl: Dodatna širina vrha

en: Peak height
sl: Višina vrhov

en: Peak protection
sl: Zaščita izločanja vrhov

en: Percent
sl: Odstotek

en: Percentage of stride to overlap
sl: Odstotek koraka prekrivanja

en: Perform ISO C time and date formatting on the file path
sl: Na poti datoteke izvedi oblikovanje časa in datuma po standardu ISO C.

en: Performance (prioritize faster ciphers)
sl: Zmogljivost (prednost ima hitrejše šifriranje)

en: Performance options
sl: Možnosti izvrševanja

en: Performers
sl: Izvajalci

en: Persian
sl: perzijščina

en: Philips OGT (SVCD subtitle) decoder
sl: Odkodirnik podnapisov SVCD (Philips OGT)

en: Philips OGT (SVCD subtitle) packetizer
sl: Paketnik podnapisov SVCD (Philips OGT)

en: Phonogram Rights
sl: Fonogramske pravice

en: Phosphor chroma mode for 4:2:0 input
sl: Barvni način Phosphor za dovod 4:2:0

en: Phosphor old field dimmer strength
sl: Moč zatemnjevanja polja z vstavkom Phosphor

en: Physical channel
sl: Fizični kanal

en: Picking chroma format will force a conversion of the video into that format
sl: Z izborom zapisa barv se vsili tudi zapis slikovnega posnetka.

en: Picture
sl: Slika

en: Picture aspect-ratio n:m
sl: Razmerje velikosti slike n:m

en: Picture brightness or black level.
sl: Svetlost slike ali raven črnine.

en: Picture coding mode
sl: Način kodiranja slike

en: Picture contrast or luma gain.
sl: Kontrast slike ali ojačitev osvetljenosti

en: Picture gain.
sl: Ojačanje slike.

en: Picture rotation angle (in degrees).
sl: Kot obračanja slike ( v stopinjah).

en: Picture saturation or chroma gain.
sl: Nasičenost slike ali ojačanje barve.

en: Picture to display on input signal loss.
sl: Slika, ki naj se prikaže ob izgubi vhodnega signala.

en: PictureFlow
sl: Galerija sličic

en: Pictures coming from the mosaic elements will be delayed according to this value (in milliseconds). For high values you will need to raise caching at input.
sl: Slike iz elementov mozaika bodo časovno zamaknjene na to vrednost (v milisekundah). Za večje vrednosti bo treba prilagoditi predpomnjenje.

en: Pictures coming from the picture video outputs will be delayed according to this value (in milliseconds, should be >= 100 ms). For high values, you will need to raise caching values.
sl: Slike, ki prihajajo preko odvodov slike bodo časovno zamaknjeni glede na določeno vrednost (v milisekundah, večje od 100 ms). Pri večjih vrednostih bo treba povečati vrednosti predpomnjenja.

en: Piece edge shape size
sl: Velikost oblike roba dela

en: Pilot
sl: Nadzorni signal

en: Pitch
sl: Uglašenost

en: Pixel Shader
sl: Senčilnik slikovnih točk

en: Pixel depth of the frame buffer, or zero for XWD file
sl: Globina slikovnih točk medpomninika ali nič za datoteko XWD

en: Pixel height of the capture region, or 0 for full height
sl: Višina regije zajema v pikslih ali 0 za celotna višina

en: Pixel height of the frame buffer (ignored for XWD file)
sl: Višina slikovnih točk medpomnilnika sličic (je prezrto za datoteko XWD)

en: Pixel width of the capture region, or 0 for full width
sl: Širina regije zajema v pikslih ali 0 za celotno širino

en: Pixel width of the frame buffer (ignored for XWD file)
sl: Širina slikovnih točk medpomnilnika sličic (je prezrto za datoteko XWD)

en: Pixels to crop from bottom
sl: Obreži sliko spodaj

en: Pixels to crop from left
sl: Obreži sliko levo

en: Pixels to crop from right
sl: Obreži sliko desno

en: Pixels to crop from top
sl: Obreži sliko zgoraj

en: Pixels to padd to bottom
sl: Vrednost oblaganja slike spodaj

en: Pixels to padd to left
sl: Vrednost oblaganja slike na levi

en: Pixels to padd to right
sl: Vrednost oblaganja slike na desni

en: Pixels to padd to top
sl: Vrednost oblaganja slike zgoraj

en: Pixels with a saturation lower than this will be ignored. Should be greater than one for letterboxed videos.
sl: Točke z nasičenostjo nižjo kot je odločeno, bodo prezrte, vrednost mora biti večja od ena za okvirjene posnetke.

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
sl: Lega na sliki, kjer bo prikazan naslov (privzeto spodaj na sredini).

en: Placeholder delay
sl: Zamik vsebnika

en: Play
sl: Predvajaj

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
sl: Predvajaj
    Če je seznam predvajanja prazen, odpre pogovorno okno za izbiro.

en: Play List
sl: Seznam predvajanja

en: Play Selected
sl: Predvajaj izbrano

en: Play and exit
sl: Predvajaj izbrano, nato končaj program

en: Play and pause
sl: Vsili premor pred novim predvajanjem

en: Play and stop
sl: Predvajaj izbrano, nato ustavi predvajanje

en: Play another media synchronously
sl: Dodatno predstavno datoteko predvajaj usklajeno

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
sl: Dodatno predstavno vsebino predvajaj usklajeno (dodatna zvokovna datoteka, ...)

en: Play as is
sl: Predvajaj kot je

en: Play chapters in the order specified in the segment.
sl: Predvajaj poglavja v zaporedju, ki je določeno v odseku.

en: Play files randomly forever
sl: Predmete seznama predvajanja predvajaj naključno

en: Play locally the stream while streaming it.
sl: Omogoči krajevno predvajanje pretoka med pretakanjem.

en: Play only
sl: Samo predvajaj

en: Play playlist bookmark 1
sl: Zaznamek seznama predvajanja 1

en: Play playlist bookmark 10
sl: Zaznamek seznama predvajanja 10

en: Play playlist bookmark 2
sl: Zaznamek seznama predvajanja 2

en: Play playlist bookmark 3
sl: Zaznamek seznama predvajanja 3

en: Play playlist bookmark 4
sl: Zaznamek seznama predvajanja 4

en: Play playlist bookmark 5
sl: Zaznamek seznama predvajanja 5

en: Play playlist bookmark 6
sl: Zaznamek seznama predvajanja 6

en: Play playlist bookmark 7
sl: Zaznamek seznama predvajanja 7

en: Play playlist bookmark 8
sl: Zaznamek seznama predvajanja 8

en: Play playlist bookmark 9
sl: Zaznamek seznama predvajanja 9

en: Play&list
sl: &Seznam predvajanja

en: Play/Pause
sl: Predvajanje/Premor

en: Playback
sl: Predvajanje

en: Playback Buttons
sl: Gumbi za predvajanje

en: Playback Rate
sl: Hitrost predvajanja

en: Playback Speed
sl: Hitrost predvajanja

en: Playback control
sl: Upravljanje predvajanja

en: Playback failure
sl: Napaka predvajanja

en: Playback of "%@" will continue at %@
sl: Predvajanje »%@« se bo nadaljevalo od %@

en: Playback speed
sl: Hitrost predvajanja

en: Played
sl: Predvajano

en: Played buffers
sl: Predvajani medpomnilniki

en: Player...
sl: Predvajalnik ...

en: Playing some media.
sl: Predvajanje predstavnih datotek.

en: Playlist
sl: Seznam predvajanja

en: Playlist Files
sl: Datoteke seznamov predvajanja

en: Playlist Files|
sl: Datoteke seznamov predvajanja|

en: Playlist Table Columns
sl: Stolpci preglednice seznama predvajanja

en: Playlist View Mode
sl: Način pogleda seznama predvajanja

en: Playlist and Instances
sl: Seznam predvajanja in zagon

en: Playlist bookmark 1
sl: Zaznamek seznama 1

en: Playlist bookmark 10
sl: Zaznamek seznama 10

en: Playlist bookmark 2
sl: Zaznamek seznama 2

en: Playlist bookmark 3
sl: Zaznamek seznama 3

en: Playlist bookmark 4
sl: Zaznamek seznama 4

en: Playlist bookmark 5
sl: Zaznamek seznama 5

en: Playlist bookmark 6
sl: Zaznamek seznama 6

en: Playlist bookmark 7
sl: Zaznamek seznama 7

en: Playlist bookmark 8
sl: Zaznamek seznama 8

en: Playlist bookmark 9
sl: Zaznamek seznama 9

en: Playlist has only %u element | Playlist has only %u elements
sl[0]: Seznam predvajanja vsebuje le %u element
sl[1]: Seznam predvajanja vsebuje le %u elementa
sl[2]: Seznam predvajanja vsebuje le %u elemente
sl[3]: Seznam predvajanja vsebuje le %u elementov

en: Playlist is currently empty.
    Drop a file here or select a media source from the left.
sl: Seznam predvajanja je trenutno prazen.
    Sem povlecite datoteke ali izberite vir predstavnosti na levi.

en: Playlist parsers
sl: Razčlenjevalniki seznamov

en: Playlist parsers add new capabilities to read internet streams or extract meta data.
sl: Razčlenjevalniki seznama predvajanja omogočajo nove zmožnosti branja omrežnih pretokov oziroma podpirajo dodaten prikaz metapodatkov.

en: Playlist...
sl: Seznam predvajanja ...

en: Please describe any steps needed to trigger the problem
sl: Opišite vse korake, ki so potrebni za sproženje težave.

en: Please enter a network URL:
sl: Naslov URL:

en: Please enter a unique name for the new profile.
sl: Ime za nov profil mora biti enoznačno.

en: Please enter a valid login and password for the sftp connexion to %s
sl: Vnesite veljavno prijavo in geslo za povezavo sftp na %s

en: Please enter a valid login name and a password for realm %s.
sl: Vnesite veljavno prijavno ime in geslo za območje %s.

en: Please enter a valid login name and a password.
sl: Vnesite veljavno prijavno ime in geslo.

en: Please enter the URL or path to the media you want to play.
sl: Vnesite naslov URL ali pot do predstavne vsebine, ki naj se predvaja.

en: Please enter the new profile name.
sl: Novo ime profila:

en: Please set a username or disable the audioscrobbler plugin, and restart VLC.
    Visit http://www.last.fm/join/ to get an account.
sl: Določite uporabniško ime ali pa onemogočite audioscrobbler vstavek ter ponovno zaženite program.
    Obiščite https://www.last.fm/join/, če nimate računa.

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a minute.
sl: Poteka izgradnja predpomnilnika pisav.
    Opravilo običajno traja manj kot minuto.

en: Plu&gins and extensions
sl: &Vstavki in razširitve

en: Plugins
sl: Vstavki

en: Plugins and extensions
sl: Vstavki in razširitve

en: Podcast Author
sl: Avtor posnetka Podcast

en: Podcast Category
sl: Kategorija posnetka Podcast

en: Podcast Copyright
sl: Avtorske pravice posnetka Podcast

en: Podcast Duration
sl: Trajanje posnetka Podcast

en: Podcast Info
sl: Podrobnosti Podcast

en: Podcast Keywords
sl: Ključne besede posnetka Podcast

en: Podcast Link
sl: Povezava posnetka Podcast

en: Podcast Publication Date
sl: Datum objave Podcast

en: Podcast Size
sl: Velikost posnetka Podcast

en: Podcast Subcategory
sl: Podkategorija posnetka Podcast

en: Podcast Subtitle
sl: Podnapisi posnetka Podcast

en: Podcast Summary
sl: Povzetek Podcast

en: Podcast Type
sl: Vrsta posnetka Podcast

en: Podcast URLs list
sl: Seznam Podcast naslovov URL

en: Podcast parser
sl: Razčlenjevalnik Podcast

en: Podcasts
sl: Podcasti

en: Polarization (Voltage)
sl: Polarizacija (napetost)

en: Polish
sl: poljščina

en: Polyphony
sl: Polifonija

en: Pop/Funk
sl: Pop/funk

en: Port
sl: Vrata

en: Port to use for the RTP source of the session
sl: Vrata za uporabo RTP virov seje

en: Port to use for tunneling the RTSP/RTP over HTTP.
sl: Vrata pri uporabi tunelov RTSP/RTP prek HTTP.

en: Portuguese
sl: portugalščina

en: Position
sl: Položaj

en: Position Control
sl: Nadzor lege

en: Position of video title
sl: Lega okna posnetka.

en: Positioning method
sl: Metoda postavitve

en: Positioning method for the mosaic. auto: automatically choose the best number of rows and columns. fixed: use the user-defined number of rows and columns. offsets: use the user-defined offsets for each image.
sl: Metoda postavitve mozaika. samodejno: samodejno izberi najprimernejšo vrednost stolpcev in vrstic. določeno: uporabi uporabniško nastavitev stolpcev in vrstic. odmik: uporabi uporabniški odmik za vsako sliko.

en: Post processing
sl: Poopravila

en: Post processing quality
sl: Kakovost po obdelavi

en: Post-Processing Quality
sl: Kakovost po obdelavi

en: Posterize
sl: Posterizacija

en: Posterize level
sl: Raven posterizacije

en: Posterize level (number of colors is cube of this value)
sl: Raven posterizacije ([ta vrednost]³ = število barv)

en: Posterize video by lowering the number of colors
sl: Posterizirajte video posnetek z zmanjšanjem števila barv

en: Posterize video filter
sl: Filter slike za posterizacijo

en: Postproc
sl: Poopravila

en: Power
sl: Napajanje

en: Power line frequency
sl: Frekvenca el. omrežja

en: Power line frequency anti-flicker filter.
sl: Filter proti utripanju omrežne frekvence.

en: Pranks
sl: Šale

en: Pre&vious
sl: &Predhodni

en: Pre-motion estimation
sl: Predvidevanje pred-gibanja

en: Preamp
sl: Predokrepitev

en: Preamp:
sl: Predokrepitev:

en: Prefer native stream recording
sl: Prednostno uporabi osnovno snemanje pretoka

en: Preferences
sl: Možnosti

en: Preferences file could not be saved
sl: Datoteke z nastavitvami ni mogoče shraniti

en: Preferences...
sl: Možnosti ...

en: Preferred Audio language
sl: Prednostni jezik zvoka

en: Preferred Height
sl: Želena višina

en: Preferred Width
sl: Želena širina

en: Preferred audio language:
sl: Prednostni jezik zvoka:

en: Preferred decoders list
sl: Prednostni seznam odkodirnikov

en: Preferred encoders list
sl: Prednostni seznam kodirnikov

en: Preferred packetizer list
sl: Prednostni seznam paketnikov

en: Preferred subtitle language
sl: Prednostni jezik podnapisov

en: Preferred video resolution
sl: Prednostna ločljivost videa

en: Prefilter
sl: Predfilter

en: Prefix
sl: Predpona

en: Prefix of the destination file automatically generated
sl: Predpona ciljne datoteke je samodejno ustvarjena

en: Prefix of the output images filenames. Output filenames will have the "prefixNUMBER.format" form if replace is not true.
sl: Predpona imena datoteke slik. Ime slike bo imelo obliko »predponaŠTEVILKA.zapis«, če ni omogočena možnost prepisovanja.

en: Prefix to show on output line
sl: Predpona, ki naj se prikaže na izhodni vrstici

en: Preload MKV files in the same directory
sl: Vnaprej naloži datoteke MKV iz iste mapi

en: Preload matroska files in the same directory to find linked segments (not good for broken files).
sl: Vnaprejšnje nalaganje datotek matroska iz iste mape omogoči možnost iskanja povezanih odsekov posnetka (ni priporočljivo pri predvajanju okvarjenih datotek).

en: Preparer
sl: Pripravljavec

en: Preset
sl: Prednastavljeno

en: Preset to use for the equalizer.
sl: Predloge za uporabo uravnalnika zvoka

en: Press new keys for
    "%@"
sl: Pritisnite novo tipko za
    »%@».

en: Press pause to continue.
sl: Pritisnite tipko premor za nadaljevanje.

en: Press the new key or combination for
sl: Pritisnite novo tipko ali kombinacijo za

en: Prev
sl: Predhodni

en: Preview
sl: Predogled

en: Previous
sl: Predhodni

en: Previous / Backward
sl: Predhodni / Nazaj

en: Previous Channel
sl: Predhodni kanal

en: Previous Chapter/Title
sl: Predhodno poglavje / Naslov

en: Previous chapter
sl: Predhodno poglavje

en: Previous media in the playlist
sl: Predhodna predstavna datoteka na seznamu

en: Previous media in the playlist, skip backward when held
sl: - Skoči na predhodni predmet na seznamu seznama predvajanja
    - Pridržana tipka skoči za kratek korak nazaj

en: Previous title
sl: Predhodni naslov

en: Primary language
sl: Prvi jezik

en: Print
sl: Natisni

en: Print stats for each frame.
sl: Izpiši podrobnosti vsake sličice.

en: Privacy / Network Interaction
sl: Krajevna / omrežna vzajemnost

en: Privacy and Network Access Policy
sl: Pravila zasebnosti in omrežnega dostopa

en: Private key for authentification by certificate
sl: Zasebni ključ za overitev po potrdilih

en: Problem Report for %@
sl: Poročilo o težavi za %@

en: Problem details and system configuration
sl: Podrobnosti o težavi in sistemskih nastavitvah

en: Producer
sl: Producent

en: Product
sl: Izdelek

en: Profile
sl: Profil

en: Profile Name
sl: Ime profila

en: Profile edition
sl: Izdaja profila

en: Program Guide
sl: Programski vodnik

en: Program Service ID: %s
sl: ID programske storitve: %s

en: Programs
sl: Programi

en: Progressive Rock
sl: Progresivni rock

en: Protect against sound clipping
sl: Zaščita pred rezanjem zvoka

en: Protocol
sl: Protokol

en: Providers Source Content
sl: Izvorna vsebina ponudnika

en: Pseudo raw video decoder
sl: Pseudo raw odkodirnik slike

en: Pseudo raw video packetizer
sl: Pseudo raw slikovni paketnik

en: Psychedelic
sl: Psihedelično

en: Psychedelic Rock
sl: Psihedelični rock

en: Psychedelic video filter
sl: Psihedelični filter slike

en: Psycho-acoustic model
sl: Psiho-akustični model

en: Publisher
sl: Založnik

en: PulseAudio input
sl: Dovod PulseAudio

en: Pulseaudio audio output
sl: Pulseaudio odvod zvoka

en: Pure-interlaced mode.
sl: Način čistega prepletanja

en: Purple
sl: Škrlatna

en: Pushto
sl: paštu

en: Puzzle
sl: Sestavljanka

en: Puzzle game
sl: Zaslonska sestavljanka

en: Puzzle interactive game video filter
sl: Filter igre sestavljanke

en: QP curve compression
sl: QP krčenje krivin

en: QP curve compression. Range 0.0 (CBR) to 1.0 (QCP).
sl: QP krčenje krivin. Območje od 0.0 (CBR) do 1.0 (QCP).

en: QP difference between chroma and luma
sl: QP razlika med barvo in osvetljenostjo.

en: QP difference between chroma and luma.
sl: QP razlika med barvo in osvetljenostjo.

en: QP factor between I and P
sl: QP faktor med I in P

en: QP factor between I and P. Range 1.0 to 2.0.
sl: QP faktor med I in P. Območje od 1.0 do 2.0.

en: QP factor between P and B
sl: QP faktor med P in B.

en: QP factor between P and B. Range 1.0 to 2.0.
sl: QP faktor med P in B. Območje od 1.0 do 2.0.

en: Qt interface
sl: Vmesnik Qt

en: Quality factor to use in constant quality mode
sl: Faktor kakovosti, ki se uporablja v načinu stalne kakovosti

en: Quality level
sl: Raven kakovosti

en: Quality level for encoding (this can enlarge or reduce output image size).
sl: Raven kakovosti kodiranja /to lahko poveča ali zmanjša velikost izhodne slike).

en: Quality level for the encoding of motions vectors (this can slow down the encoding very much).
sl: Raven kakovosti kodiranja vektorjev gibanja (lahko močno upočasni kodiranje).

en: Quality of post processing. Valid range is 0 (disabled) to 6 (highest)
    Higher levels require more CPU power, but produce higher quality pictures.
    With default filter chain, the values map to the following filters:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr
sl: Kakovost poobdelave. Veljavni obseg je od 0 (onemogočeno) do 6 (najvišje)
    Višje vrednosti zahtevajo več moči od CPE-ja, vendar ustvarijo slike z večjo kakovostjo.
    Pri uporabi privzete verige filtrov se vrednosti preslikajo v naslednje filtre:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr

en: Quality of the VBR Encoding (0=cbr, 1-5 constant quality vbr, 5 is best
sl: Kakovost kodiranja VBR (0=cbr, 1-5 stalna kakovost vbr, 5 je najboljša)

en: Quality-based VBR
sl: Kakovost VBR

en: Quantization factor of I frames, compared with P frames (for instance 1.0 => same qscale for I and P frames).
sl: Delitveni posrednik I sličic v primerjavi s P sličicami (primer: 1.0 določa enake vrednosti I in P sličic).

en: Quantization parameter
sl: Parameter razdeljevanja

en: Quantization parameter for B-frames
sl: Parameter razdeljevanja za sličice B

en: Quantization parameter for B-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
sl: Parameter razdeljevanja za sličice B. Ta parameter preglasi vsak splošno nastavljen qp. Se uporablja samo, če je rc_method enak 'qp'.

en: Quantization parameter for I-frames
sl: Parameter razdeljevanja za sličice I

en: Quantization parameter for I-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
sl: Parameter razdeljevanja za sličice I. Ta parameter preglasi vsak splošno nastavljen qp. Se uporablja samo, če je rc_method enak 'qp'.

en: Quantization parameter for P-frames
sl: Parameter razdeljevanja za sličice P

en: Quantization parameter for P-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
sl: Parameter razdeljevanja za sličice P. Ta parameter preglasi vsak splošno nastavljen qp. Se uporablja samo, če je rc_method enak 'qp'.

en: Quantization parameter for all types of frames. This parameters sets qpi, qpp and qpp. It has less precedence than the forementionned parameters. Used only if rc_method is 'qp'.
sl: Parameter razdeljevanja za vse vrste sličic. Ta parameter nastavi qpi, qpp in qpp. Ima manj prednosti od prej omenjenih parametrov. Se uporablja samo, če je rc_method enak 'qp'.

en: Quechua
sl: kečvanščina

en: Queue Selected
sl: Čakalna vrsta je bila izbrana

en: QuickTime Media Link importer
sl: Uvoz seznama QuickTime Media LInk

en: QuickTime library decoder
sl: QuickTime odkodirnik

en: Quicktime Capture
sl: Zajem Quicktime

en: Quiet mode
sl: Tihi način

en: Quiet synchro
sl: Tiho usklajevanje

en: Quit
sl: Končaj

en: Quit VLC
sl: Končaj VLC

en: Quit after Playback
sl: Končaj po predvajanju

en: Quit at the end of playlist
sl: Končaj po koncu predvajanja

en: RAM playlist import
sl: Uvoz seznama RAM

en: RD based mode decision for B-frames. This requires subme 6 (or higher).
sl: Način RD odločanja za B sličice. Zahteva subme 6 (ali višji)

en: RDP Password
sl: Geslo RDP

en: RDP Remote Desktop
sl: Oddaljeno namizje RDP

en: RDP auth password
sl: Overitveno geslo RDP

en: RDP auth username
sl: Overitveno uporabniško ime RDP

en: RGB chroma (RV32, RV24, RV16, RGB2)
sl: Barva RGB (RV32, RV24, RV16, RGB2)

en: RGB component to extract
sl: Izločanje RGB komponente

en: RGB component to extract. 0 for Red, 1 for Green and 2 for Blue.
sl: Izločanje RGB komponente. Vrednost 0 za rdečo, 1 za zeleno in 2 za modro.

en: RMS/peak
sl: Povprečje korena kvadrata/največja jakost

en: RSS and Atom feed display
sl: Prikaz RSS in Atomskih virov

en: RSS/Atom feed '|' (pipe) separated URLs.
sl: RSS/Atomski viri (URL) ločeni z '|' (znak za cev)

en: RTCP (local) port
sl: (Krajevna) vrata RDP

en: RTCP packets will be received on this transport protocol port. If zero, multiplexed RTP/RTCP is used.
sl: Paketi RTCP bodo prejeti prek vrat protokola prenosa. Če vrednost ni določena je uporabljeno zvijanje RTP/RTCP.

en: RTP over RTSP (TCP)
sl: RTP prek RTSP (TCP)

en: RTP packets will be authenticated and deciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
sl: Paketi RTP bodo overjeni in odšifrirani s tem glavnim skrivnim ključem v souporabi Secure RTP. To mora biti šetstnajstiški niz dolg 32 znakov.

en: RTP packets will be discarded if they are too far behind (i.e. in the past) by this many packets from the last received packet.
sl: Paketi RTP bodo prezrti, če so preveč v ozadju (v preteklosti) z glavnimi paketi zadnje prejetega paketa.

en: RTP packets will be discarded if they are too much ahead (i.e. in the future) by this many packets from the last received packet.
sl: Paketi RTP bodo prezrti, če so preveč v ospredju (v prihodnosti) z glavnimi paketi zadnje prejetega paketa.

en: RTP packets will be integrity-protected and ciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
sl: Neoporečnost paketov RTP bo zaščitena in šifrirana s tem varnim glavnim skrivnim ključem RTP v souporabi. To mora biti šetstnajstiški niz dolžine 32 znakov.

en: RTP payload format assumed for dynamic payloads
sl: Oblika koristne vsebine RTP, ki se domneva za dinamično koristno vsebino

en: RTP source timeout (sec)
sl: Časovna omejitev RTP (sekunde)

en: RTP stream output
sl: RTP prikaz zapisov

en: RTP/RTCP multiplexing
sl: Uporabi zvijalnik RTP/RTCP

en: RTP/RTSP/SDP demuxer (using Live555)
sl: Odvijalnik RTP/RTSP/SDP (uporablja Live555)

en: RTSP Announcement
sl: Naznanilo RTSP

en: RTSP VoD server
sl: Strežnik RTSP VoD

en: RTSP authentication
sl: RTSP overitev

en: RTSP connection failed
sl: Povezava RTSP je spodletela

en: RTSP frame buffer size
sl: Velikost medpomnilnika sličic RTSP

en: RTSP password
sl: Geslo za RTSP

en: RTSP server address
sl: Naslov strežnika RTSP

en: RTSP server port
sl: Vrata strežnika RTSP

en: RTSP session timeout (s)
sl: Časovni potek seje RTSP (sekunde)

en: RTSP sessions will be closed after not receiving any RTSP request for this long. Setting it to a negative value or zero disables timeouts. The default is 60 (one minute).
sl: Seje RTSP bodo zaprte, kadar za toliko časa ni prejeta več nobena zahteva RTSP. Nastavitev na negativno vrednost ali nič onemogoči časovni potek. Privzeta vrednost je 60 (1 minuta).

en: RTSP start frame buffer size of the video track, can be increased in case of broken pictures due to too small buffer.
sl: Začetna velikost medpomnilnika sličic RTSP sledi video posnetka, lahko ga povečate v primeru pokvarjenih slik zaradi premajhnega medpomnilnika.

en: RTSP user name
sl: Uporabniško ime za RTSP

en: RTSP/RTP access and demux
sl: Dostop do RTSP/RTP in odvijanje

en: RV32 conversion filter
sl: RV32 filter pretvarjanja

en: Radio device
sl: Radijska naprava

en: Radio tuner device node.
sl: Vozlišče naprave za radijski sprejem.

en: Radius
sl: Polmer

en: Radius in pixels
sl: Polmer v slikovnih točkah

en: Raeto-Romance
sl: retoromanščina

en: Raise the quantizer for macroblocks at the border of the frame (default: 0.0).
sl: Povečaj delitveno vrednost makro enot na robovih sličic (privzeto: 0.0).

en: Raise the quantizer for macroblocks with a high temporal complexity (default: 0.0).
sl: Povečaj deljenje za bloke z visoko začasno kompleksnostjo (privzeto: 0.0).

en: Raise the quantizer for very bright macroblocks (default: 0.0).
sl: Povečaj deljenje za zelo svetle bloke (privzeto: 0.0).

en: Raise the quantizer for very dark macroblocks (default: 0.0).
sl: Povečaj deljenje za zelo temne bloke (privzeto: 0.0).

en: Random
sl: Naključno predvajanje

en: Random Off
sl: Zvezno predvajanje

en: Random On
sl: Naključno predvajanje

en: Random: %s
sl: Naključno: %s

en: Rate Control Method
sl: Metoda nadzora hitrosti

en: Rate control buffer aggressiveness
sl: Raven agresivnosti nadzornega medpomnilnika

en: Rate control buffer aggressiveness.
sl: Raven agresivnosti nadzornega medpomnilnika.

en: Rate control buffer size
sl: Hitrost nadzornega medpomnilnika

en: Rate control buffer size (in kbytes). A bigger buffer will allow for better rate control, but will cause a delay in the stream.
sl: Velikost nadzornega medpomnilnika (v kbajtih). Večji medpomnilnik dovoli boljši nadzor hitrosti, vendar povzroča zamik pretakanja.

en: Rate control method
sl: Metoda nadzora hitrosti

en: Rate of change of sweep depth in milliseconds shift per second of play
sl: Hitrost zamika globine obsipavanja v ms na sekundo predvajanja

en: Rating
sl: Ocena

en: Ratio
sl: Razmerje

en: Ratio of B frames
sl: Razmerje B sličic

en: Ratio of images to record. 3 means that one image out of three is recorded.
sl: Razmerje slik za snemanje. Vrednost 3 predstavlja snemanje vsake tretje slike.

en: Ratio of key frames
sl: Razmerje ključnih sličic

en: Raw audio demuxer
sl: Raw odvijalnik zvoka

en: Raw audio encoder
sl: Odkodirnik zvoka Raw

en: Raw video demuxer
sl: Raw odvijalnik slike

en: Raw/Log Audio decoder
sl: Odkodirnik zvoka Raw/Log

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
sl: Nastavitvena datoteka, ki bo uporabljena pri zagonu VLM.

en: Read a file that is being constantly updated (for example, a JPG file on a server). You should not globally enable this option as it will break all other types of HTTP streams.
sl: Branje datoteke, ki se neprestano posodablja (primer: datoteke JPG na strežniku). Nastavitve ni priporočljivo nastaviti privzeto, saj lahko onemogoči pravilno delovanje vseh ostalih HTTP pretokov.

en: Read and discard unknown EBML elements (not good for broken files).
sl: Preberi in zavrzi neznane EBML elemente (ni priporočljivo za poškodovane datoteke).

en: Read at media
sl: Preberi pri predstavni datoteki

en: Read meta data using lua scripts
sl: Preberi metapodatke s skripti Lua

en: Read password for target device from file.
sl: Preberi geslo za ciljno napravo iz datoteke.

en: Read size
sl: Prebrana velikost

en: Read the audio stream at VLC pace rather than Jack pace.
sl: Branje zvokovnega zapisa v ritmu VLC in ne v ritmu Jack.

en: ReadMe / FAQ...
sl: PreberiMe / Pogosta vprašanja ...

en: Real RTSP
sl: Pravi RTSP

en: Real demuxer
sl: Real odvijalnik

en: Real-Time Protocol (RTP) input
sl: Dovod RTP (Real-Time protocol)

en: Real-time
sl: Realni čas

en: Rear center
sl: Zadaj na srednini

en: Rear left
sl: Zadaj levo

en: Rear right
sl: Zadaj desno

en: Recalculate subtitle duration according
    to their content and this value.
    Set 0 to disable.
sl: Ponovno izračunaj trajanje podnapisov
     glede na njihovo vsebino in to vrednost.
    Nastavite 0 za onemogočanje.

en: Receive buffer
sl: Sprejemni medpomnilnik

en: Recently Played
sl: Nadavno predvajano

en: Recommended video output for Windows Vista and later versions
sl: Priporočeni izhod slike za Windows Vista in kasnejše različice

en: Recommended video output for Windows XP. Incompatible with Vista's Aero interface
sl: Priporočljivi izhod slike za Windows XP. Ni združljiv z vmesnikom Aero sistema Windows Vista

en: Record
sl: Snemanje

en: Record Company
sl: Založba

en: Record access filter start/stop.
sl: Filter snemanja začetek/zaustavitev.

en: Record directory or filename
sl: Mapa snemanja ali ime datoteke

en: Record stream output
sl: Odvod pretoka snemanja

en: Recording
sl: Snemanje

en: Recording done
sl: Snemanje končano

en: Recording ratio
sl: Razmerje snemanja

en: Recreate a index for the AVI file. Use this if your AVI file is damaged or incomplete (not seekable).
sl: Možnost določa način odziva pri zaznani napaki med predvajanjem okvarjene datoteke AVI.

en: Red
sl: Rdeča

en: Red balance
sl: Ravnotežje rdeče barve

en: Red chroma balance.
sl: Uravnoteženje rdeče barve

en: Red component of the pause color
sl: Rdeča komponenta za barvo premora

en: Red component of the shutdown color
sl: Rdeča komponenta za barvo zaustavitve

en: Red value of a pure white on your LED stripes.
sl: Vrednost rdeče na čisti beli LED trakov.

en: Reduce fluctuations in QP
sl: Zmanjševanje nestalnosti v QP

en: Refresh List
sl: Osveži seznam

en: Refresh period in ms
sl: Čas osveži v ms

en: Refresh time
sl: Čas osveževanja

en: Region code
sl: Koda regije

en: Region left column
sl: Levi stolpec območja

en: Region top row
sl: Zogrnja vrtica območja

en: Regrettably, these keys cannot be assigned as hotkey shortcuts.
sl: Na žalost teh tipk ni mogoče prilagoditi v tipkovne bližnjice.

en: Regular expression used to filter the recent items played in the player
sl: Nastavitev v obliki logičnega izraza, ki je uporabljen za filtriranje nedavno predvajanih predmetov.

en: Regularly check for VLC updates
sl: Redno preveri za posodobitve predvajalnika VLC

en: Relative font size
sl: Relativna velikost pisave

en: Relative to source content
sl: Glede na vsebino vira

en: Relative to source delay
sl: Glede na zakasnitev vira

en: Release
sl: Sprostitev

en: Release function
sl: Funkcija release

en: Release time
sl: Čas zakasnitve

en: Reload extensions
sl: Ponovno naloži razširitve

en: Remember the audio volume
sl: Zapomni si glasnost

en: Remote Audio Output Protocol stream output
sl: Oddaljeni zvokovni protokol odvoda pretoka RAOP

en: Remote control interface
sl: Vmesnik za oddaljene povezave

en: Remote control interface initialized. Type `help' for help.
sl: Zagnan vmesnik oddaljenega nadzora. Vpišite 'help' za pomoč.

en: Remote-OSD
sl: Oddaljeni OSD

en: Remote-OSD over VNC
sl: Oddaljeni OSD prek VNC

en: Remove
sl: Odstrani

en: Remove Selected
sl: Odstrani izbrano

en: Remove a preset
sl: Odstrani prednastavitev

en: Remove a profile
sl: Odstrani profil

en: Remove old preferences?
sl: Ali naj se počistijo stare možnosti?

en: Remove this podcast subscription
sl: Odstrani naročilo na podcast

en: Remove zones of the video using a picture as mask
sl: Odstrani polja videa z uporabo slike kot maske

en: Removes all transparency effects used in DVD subtitles.
sl: Odstrani vse učinke prosojnosti, ki so uporabljene na podnapisih DVD.

en: Rename Directory
sl: Preimenuj mapo

en: Rename Directory...
sl: Preimenuj mapo ...

en: Rename Folder
sl: Preimenuj mapo

en: Rename Folder...
sl: Preimenuj mapo ...

en: Rendering quality
sl: Kakovost izrisa

en: Repair AVI Files
sl: Popravi datoteke AVI

en: Repeat
sl: Ponavljanje

en: Repeat All
sl: Ponovi vse

en: Repeat Off
sl: Brez ponavljanja

en: Repeat One
sl: Ponovi izbrano

en: Repeat all
sl: Ponovi vse

en: Repeat current item
sl: Ponovi trenutni predmet

en: Repeat delay:
sl: Zamik ponovitve:

en: Repeat:
sl: Ponovi:

en: Replay gain
sl: Ponovno predvajanje

en: Replay gain mode
sl: Način ponovnega predvajanja

en: Replay gain mode:
sl: Raven ponovnega predvajanja:

en: Replay preamp
sl: Predokrepitev ponovnega predvajanja

en: Requirements
sl: Zahteve

en: Resampling quality
sl: Kakovost prevzorčenja

en: Resampling quality (0 = worst and fastest, 10 = best and slowest).
sl: Kakovost prevzorčenja (0 = najslabša in najhitrejša, 10 = najboljša in najpočasnejša).

en: Reset
sl: Ponastavi

en: Reset All
sl: Počisti vse

en: Reset Preferences
sl: Počisti možnosti

en: Reset controls
sl: Ponastavi nadzorne tipke

en: Reset controls to defaults.
sl: Ponastavi nadzorne tipke na privzeto.

en: Reset defaults
sl: Ponastavi na privzeto

en: Resize interface to the native video size
sl: Vedno prilagodi vmesnik na velikost posnetka

en: Resize interface to video size
sl: Prilagodi velikost vmesnika na velikost posnetka

en: Resolution
sl: Ločljivost

en: Respect ordered chapters
sl: Spoštuj razvrščena poglavja

en: Restart playback
sl: Ponovno začni s predvajanjem

en: Retrieves extra info and art for playlist items
sl: Pridobi dodatne podatke o albumih in naslovnico za seznam predvajanja

en: Retrieving Channel Info...
sl: Pridobivanje podrobnosti kanala ...

en: Retrieving addons...
sl: Pridobitev dodatkov ...

en: Reveal in Finder
sl: Pokaži v iskalnem oknu

en: Reverb
sl: Odmev

en: Reverberation delay
sl: Zamik odmevanja

en: Reverberation delay, in ms. Usual values are from to 40 to 200ms.
sl: Zamik odmeva (ms). Običajne vrednosti so od 40 do 200 ms.

en: Reverberation level
sl: Raven odmeva

en: Reverberation level (from 0 to 100, default value is 0).
sl: Raven odmeva (od 0 do 100, privzeta vrednost je 0).

en: Reverse
sl: Obrnjeno

en: Reverse stereo
sl: Obratni stereo

en: Revert to normal play speed
sl: Povrni na običajno hitrost predvajanja

en: Revival
sl: Oživitev

en: Rhythmic Soul
sl: Ritmični soul

en: Right
sl: Desno

en: Right to left/Bottom to top
sl: Z desne proti levi, od spodaj navzgor

en: Ripple
sl: Kodranje

en: Ripple video filter
sl: Filter kodranja slike

en: Roll-off factor
sl: Faktor spuščanja

en: Romanian
sl: romunščina

en: Room size
sl: Velikost prostora

en: Room width
sl: Širina prostora

en: Rotate
sl: Vrtenje

en: Rotate (degrees)
sl: Obrni (stopinje)

en: Rotate by 180 degrees
sl: Obrni za 180 stopinj

en: Rotate by 270 degrees
sl: Obrni za 270 stopinj

en: Rotate by 90 degrees
sl: Obrni za 90 stopinj

en: Rotate or flip the video
sl: Zavrti ali zrcali video

en: Rotate video filter
sl: Filter obračanja slike

en: Rotation
sl: Vrtenje

en: Rotation parameter: none;180;90-270;mirror
sl: Parameter vrtenja: brez; 180; 90-270; zrcalno

en: Row
sl: Vrstica

en: Row border
sl: Obroba vrstice

en: Rows
sl: Vrstice

en: Run VLC with dark interface style
sl: Zaženite VLC s slogom temnega vmesnika.

en: Run as daemon process
sl: Zaženi kot opravilo v ozadju

en: Run fb on current tty
sl: Zagon fb na trenutnem tty

en: Run framebuffer on current TTY device (default enabled). (disable tty handling with caution)
sl: Zaženi medpomnilnik sličic na trenutni napravi TTY (privzeto omogočeno). (nastavitev je treba uporabljati previdno)

en: Run manually
sl: Zaženi ročno

en: Run on schedule
sl: Zaženi po razporedu

en: Run time
sl: Trajanje predvajanja

en: Rundi
sl: rundščina

en: Running VLC in real-time priority will allow for much more precise scheduling and yield better, especially when streaming content. It can however lock up your whole machine, or make it very very slow. You should only activate this if you know what you're doing.
sl: Zaganjanje predvajalnika VLC v trenutnem času, omogoča bolj natančno boljši izkoristek delovanja, še posebej pri pretakanju vsebine. V primeru, da nastopijo napake pa lahko tak zagon postavi celoten sistem v neodzivno stanje. Nastavitve ni priporočljivo spreminjati.

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
sl: Zagon predvajalnika s privzetim vmesnikom. Uporabite 'cvlc' za zagon brez vmesnika.'

en: Runs VLC as a background daemon process.
sl: Nastavitev omogoči zagon predvajalnika kot samostojen proces, ki deluje v ozadju.

en: Runs the optional encoder thread at the OUTPUT priority instead of VIDEO.
sl: Zagon niti kodiranja po meri s prednostjo odvoda namesto slike.

en: Russian
sl: ruščina

en: Russian (KOI8-R)
sl: ruščina (KOI8-R)

en: S&tatistics
sl: S&tatistika

en: S-Video input
sl: Dovod s-video

en: S/PDIF can be used by default when your hardware supports it as well as the audio stream being played.
sl: S/PDIF je lahko uporabljen privzeto, če možnost dovoljuje strojna oprema in če jo podpira zvokovni zapis.

en: SAP Announcement
sl: Naznanilo SAP

en: SAP Strict mode
sl: Omejen način SAP

en: SAP announcement interval
sl: Zamik objavljanja SAP

en: SAP announcing
sl: Objavi SAP

en: SAP multicast address
sl: Naslov SAP za skupinsko pošiljanje

en: SAP stream announcement is enabled. However, no channel name is provided.
sl: Naznanilo pretoka SAP je omogočeno. Toda ni podano ime kanala.

en: SAP timeout (seconds)
sl: Časovna omejitev SAP (sekunde)

en: SATD-based decision for 8x8 transform in inter-MBs.
sl: SATD odločanje za pretvorbe 8x8 v inter-MBs.

en: SDI Demux
sl: Odvijanje SDI

en: SDI Input
sl: Dovod SDI

en: SDL Image decoder
sl: SDL odkodirnik slike

en: SDL chroma format
sl: SDL oblika barv

en: SDL_image video decoder
sl: SDL_image odkodirnik slike

en: SDP Descriptions parser
sl: Razčlenjevalnik opisov SDP

en: SDP URL
sl: Naslov URL SDP

en: SDP required
sl: Zahtevan je SDP

en: SDT Descriptors (requires --sout-ts-es-id-pid)
sl: Opisovalniki SDT (zahteva --sout-ts-es-id-pid)

en: SFTP authentication
sl: SFTP overitev

en: SFTP input
sl: SFTP vnos

en: SFTP port
sl: SFTP vrata

en: SFTP port number to use on the server
sl: Vrata SFTP za povezavo s strežnikom.

en: SMB domain
sl: Domena SMB

en: SMB input
sl: Dovod SMB

en: SMB password
sl: Geslo SMB

en: SMB user name
sl: Uporabniško ime SMB

en: SMF demuxer
sl: Zvijalnik SMF

en: SOCKS password
sl: Geslo SOCKS

en: SOCKS proxy server to use. This must be of the form address:port. It will be used for all TCP connections
sl: Uporaba namestniškega strežnika SOCKS. Vnos mora biti v obliki naslov:vrata. Nastavitev bo uporabljena ta vse TCP povezave.

en: SOCKS server
sl: Strežnik SOCKS

en: SOCKS user name
sl: Uporabniško ime za SOCKS

en: SPS and PPS id numbers
sl: SPS in PPS ID vrednosti

en: SPU PID
sl: PID SPU

en: SRC resampler
sl: Prevzorčevalnik SRC

en: SRTP key (hexadecimal)
sl: Ključ SRTP (šestnajstiško)

en: SRTP salt (hexadecimal)
sl: Ključ SRTP salt (šestnajstiško)

en: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
sl: Pretvarjanje SSE2 I420, IYUV, YV12 v RV15, RV16, RV24, RV32

en: SSE2 conversions from
sl: SSE2 pretvarjanje iz

en: SSIM computation
sl: SSIM izračunavanje

en: SVCD subtitles
sl: Podnapisi SVCD

en: SVCD/VCD
sl: VCD/SVCD

en: SVG template file
sl: Predloga datoteke SVG

en: Samba (Windows network shares) input
sl: Dovod Samba (Omrežna souporaba v okolju Windows)

en: Same as source
sl: Enako kot izvor

en: Samoan
sl: samojščina

en: Sample aspect ratio
sl: Razmerje velikosti vzorca

en: Sample aspect ratio of the destination (1:1, 3:4, 2:3).
sl: Razmerje velikosti vzorca (1:1, 3:4, 2:3).

en: Sample format
sl: Oblika vzorčenja

en: Sample rate
sl: Hitrost vzorčenja

en: Sample rate converter type
sl: Vrsta pretvornika hitrosti vzorčanja

en: Sample rate of an audio elementary stream
sl: Hitrost vzorčenja osnovnega zvokovnega pretoka

en: Sample rate of the transcoded audio stream (11250, 22500, 44100 or 48000).
sl: Hitrost vzorčenja prekodiranega zvokovnega zapisa (11250, 22500, 44100 ali 48000).

en: Sample ui-state-error style.
sl: Vzorčni slog vmesnika napake.

en: Samplerate
sl: Vzorčna hitrost

en: Samplerate information of the transcoded stream.
sl: Podrobnosti vzorčne hitrosti prekodiranega zapisa.

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
sl: Vzorčna hitrost zajetega zvokovnega pretoka v Hz (primer: 11025, 22050, 44100, 48000)

en: Sango
sl: sango

en: Sanskrit
sl: sanskrt

en: Sardinian
sl: sardinščina

en: Sat windowing
sl: Zasičenost okna

en: Satellite azimuth
sl: Azimut satelita

en: Satellite azimuth in tenths of degree
sl: Azimut satelita, naveden na desetinko stopinje

en: Satellite elevation
sl: Višina satelita

en: Satellite elevation in tenths of degree
sl: Višina satelita, navedena na desetinko stopinje

en: Satellite equipment control
sl: Nadzor naprav satelita

en: Satellite longitude
sl: Geografska dolžina satelita

en: Satellite longitude in tenths of degree. West is negative.
sl: Geografska dolžina satelita, navedena na desetinko stopinje; v smeri zahoda je treba navesti negativne vrednosti.

en: Satellite range code
sl: Območna koda satelita

en: Satellite range code as defined by manufacturer e.g. DISEqC switch code
sl: Območna koda satelita, kot jo je določil proizvajalec, npr.: preklopna koda DISEqC

en: Satire
sl: Satira

en: Saturation
sl: Nasičenost

en: Saturation threshold
sl: Prag nasičenosti

en: Save
sl: Shrani

en: Save Debug Frames
sl: Shrani slike razhroščevanja

en: Save File
sl: Shrani datoteko

en: Save Metadata
sl: Shrani metapodatke

en: Save Playlist
sl: Shrani seznam predvajanja

en: Save Playlist to &File...
sl: Shrani seznam predvajanja v &datoteko

en: Save Playlist...
sl: Shrani seznam predvajanja ...

en: Save VLM configuration as...
sl: Shrani nastavitve VLM kot ...

en: Save and close the dialog
sl: Shrani in zapre pogovorno okno

en: Save as File
sl: Shrani kot datoteko

en: Save as new Profile...
sl: Shrani kot nov profil ...

en: Save as new profile
sl: Shrani kot nov profil

en: Save current selection as new preset
sl: Shrani trenutni izbor kot novo prednastavitev

en: Save file to
sl: Shrani datoteko na

en: Save file...
sl: Shrani datoteko ...

en: Save log file as...
sl: Shranjevanje dnevnika v datoteko

en: Save playlist
sl: Shrani seznam predvajanja

en: Save playlist as...
sl: Shrani seznam predvajanja kot ...

en: Save raw codec data
sl: Shrani podatke surovega vira

en: Save recently played items
sl: Beleži nedavno predvajane predmete

en: Save the raw codec data if you have selected/forced the dummy decoder in the main options.
sl: Možnost omogoča shranjevanje podatkov vira (RAW), kadar med glavnimi nastavitvami odkodirnik ni izbran (dummy).

en: Save the recently played items in the menu
sl: Shrani nedavno predvajane predmete v meni

en: Save...
sl: Shrani ...

en: Saves all the displayed logs to a file
sl: Shrani vse prikazane podatke beleženja v datoteko

en: Saving file failed
sl: Shranjevanje datoteke je spodletelo

en: Scale
sl: Merilo

en: Scale factor
sl: Vrednost prilagoditve velikosti

en: Scale factor (0.1-2.0)
sl: Vrednost prilagoditve velikosti (0,1 – 2,0)

en: Scale factor to apply to the video while transcoding (eg: 0.25)
sl: Merilo slike pri prekodiranju (primer: 0.25)

en: Scaled to screen
sl: Prilagojeno zaslonu

en: Scaletempo
sl: Prilagodi tempo

en: Scaling factor used when Auto Scaling is disabled.
    Default value is 1.0 (original video size).
sl: Faktor prilagajanja velikosti, ko je onemogočena možnost samodejnega prilagajanja.
    Privzeta vrednost je 1.0 (izvorna velikost posnetka)

en: Scaling mode
sl: Način prilagajanja velikosti

en: Scaling mode to use.
sl: Uporabljen način prilagajanja velikosti.

en: Scaling quality
sl: Kakovost umerjanja

en: Scene filter
sl: Filtri scene

en: Scene video filter
sl: Filter scen slike

en: Scene-cut detection. Controls how aggressively to insert extra I-frames. With small values of scenecut, the codec often has to force an I-frame when it would exceed keyint. Good values of scenecut may find a better location for the I-frame. Large values use more I-frames than necessary, thus wasting bits. -1 disables scene-cut detection, so I-frames are inserted only every other keyint frames, which probably leads to ugly encoding artifacts. Range 1 to 100.
sl: Zaznavanje spreminjanja kadra. Nastavitev omogoča določitev vztrajnosti dodajanja I-slik. Pri nizkih vrednostih mora kodek pogosto vstaviti I-slike, ko preide vrednost keyint. Prave vrednosti zaznavanja kadra bolje uporabljajo prehode I-slik. Velike vrednosti uporabljajo več I-slik kot je treba, zato je postopek potraten. Vrednost -1 onemogoči zaznavo spreminjanja, zato se I-slike dodajajo le pri vsaki drugi vrednosti keyint slike, kar poslabša kakovost odkodiranja. Vrednosti so med 1 in 100.

en: Schedule
sl: Urnik

en: Schedule:
sl: Urnik:

en: Scope
sl: Osciloskopska krivulja

en: Score
sl: Rezultati

en: Scrambled
sl: Kodirano

en: Screen
sl: Prikaz na zaslonu

en: Screen Input
sl: Zaslonski dovod

en: Screen capture
sl: Zajemanje  zaslona

en: Screen capture (with X11/XCB)
sl: Zaslonsko zajemanje (z X11/XCB)

en: Screen index
sl: Indeks zaslona

en: Screennumber of fullscreen, instead of same screen where interface is
sl: Številka zaslona celozaslonskega prikaza namesto zaslona vmesnika

en: Scroll with feed
sl: Drsenje z virom

en: Search
sl: Poišči

en: Search Length
sl: Preišči dolžino

en: Search in Playlist
sl: Išči po seznamu predvajanja

en: Search the playlist
sl: Poišči na seznamu predvajanja

en: Season
sl: Sezona

en: Second CSA Key
sl: Drugi ključ CSA

en: Secondary language or program
sl: Drugi jezik ali program

en: Secret Rabbit Code (libsamplerate) resampler
sl: Prevzorčevalnik Secret Rabbit Code (libsamplerate)

en: Secure 128-bits (exclude 256-bits ciphers)
sl: Varno 128-bitno (izključi 256-bitno šifriranje)

en: Secure 256-bits (prioritize 256-bits ciphers)
sl: Varno 256-bitno (prednost ima 256-bitno šifriranje)

en: Secure RTP requires a (non-secret) master salt value. This must be a 28-character-long hexadecimal string.
sl: Varni RTP zahteva (neskrivno) glavno soljeno vrednost. Ta mora biti šestnajstiški niz z 28 znaki.

en: Seek and position based on a percent byte position, not a PCR generated time position. If seeking doesn't work property, turn on this option.
sl: Išči in nastavi položaj glede na položaj odstotka bajtov, ne na položaj časa, ki ga je ustvaril PCR. Če iskanje ne deluje pravilno, vključite to možnost.

en: Seek based on percent not time
sl: Iskanje po odstotku namesto po času.

en: Seek based on percent not time.
sl: Iskanje po odstotku namesto po času.

en: Segment
sl: Odsek

en: Segment length
sl: Dolžina odseka

en: Segments
sl: Odseki

en: Select
sl: Izbor

en: Select "Advanced Options" to see all options.
sl: Izbor »Naprednih možnosti« omogoča pregled in spreminjanje vseh nastavitev.

en: Select All
sl: Izberi vse

en: Select Audio Device
sl: Izbor zvokovne naprave

en: Select Directory
sl: Izbor mape

en: Select File
sl: Izbor datoteke

en: Select Folder
sl: Izbor mape

en: Select Input
sl: Izbor vhoda

en: Select Output
sl: Izbor izhoda

en: Select Streaming Method
sl: Izberite način pretakanja

en: Select a color effect.
sl: Izbor barvnega učinka

en: Select a device or a VIDEO_TS directory
sl: Izbor naprave ali mape VIDEO_TS

en: Select a device or a VIDEO_TS folder
sl: Izbor naprave ali mape VIDEO_TS

en: Select a directory
sl: Izberite mapo

en: Select a file
sl: Izbor datoteke

en: Select a proper audio device to be used by KAI.
sl: Izbor ustrezne zvokovne naprave za podporo KAI.

en: Select a proper video mode to be used by KVA.
sl: Izberite primeren način slike, ki naj ga uporablja KVA.

en: Select a stream
sl: Izbor pretoka

en: Select an action to change the associated hotkey:
sl: Izberite dejanje za spreminjanje hitre tipke:

en: Select and choose transcoding options
sl: Izberite možnosti prekodiranja

en: Select audio input format with the given bits/sample (if non 0)
sl: Izbor dovodnega zvokovnega zapisa za določeno razmerje bit/vzorec (če vrednost ni 0)

en: Select audio input format with the given number of audio channels (if non 0)
sl: Izbor dovodnega zvokovnega zapisa za določeno številko zvokovnih kanalov (če vrednost ni 0)

en: Select audio input format with the given sample rate (if non 0)
sl: Izbor dovodnega zvokovnega zapisa za podano hitrost vzorčenja (kadar vrednost ni 0)

en: Select channel to keep
sl: Izbor ohranjenih kanalov

en: Select destinations to stream to
sl: Izberite cilje pretoka

en: Select game mode variation from jigsaw puzzle to sliding puzzle.
sl: Izberite način igre od preklopne do drsne sestavljanke.

en: Select in percent (50 is center) the position of the middle point (Lagrange) of blended zone
sl: Izbor odstotne vrednosti (50% je sredina) lege sredinske vrednosti (Lagrange) obledelega polja.

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the beginning blended zone
sl: Izberite Lagrangov koeficient začetka prelivnega območja v odstotkih

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the end of blended zone
sl: Izberite Lagrangov koeficient konca prelivnega območja v odstotkih

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the middle of blended zone
sl: Izberite Lagrangov koeficient sredine prelivnega območja v odstotkih

en: Select in percent the height of the blended zone (case of 2x2 wall)
sl: Izbor odstotne vrednosti višine pobledelega polja (primer 2x2 zidu)

en: Select in percent the length of the blended zone
sl: Izbor odstotka dolžine obledelega polja.

en: Select next DVD chapter
sl: Skok na naslednje DVD poglavje

en: Select next DVD title
sl: Skok na naslednji DVD naslov

en: Select one color in the video
sl: Izbor ene barve na posnetku

en: Select one or more files to open
sl: Izbor datotek za odpiranje

en: Select one or multiple files
sl: Izbor ene ali več datotek

en: Select or double click an action to change the associated hotkey. Use delete key to remove hotkeys
sl: Izberite ali dvakrat kliknite za spremembo ustrezne hitre tipke. S tipko za brisanje se ustvarjena povezava odstrani.

en: Select prev DVD chapter
sl: Skok na predhodno DVD poglavje

en: Select previous DVD title
sl: Skok na predhodni DVD naslov

en: Select profile:
sl: Izbor profila:

en: Select rendering quality, at the expense of speed. 0 is fastest, 1 is highest quality.
sl: Izbor kakovosti izrisa na račun hitrosti. Vrednosti 0 je hitro, vrednost 1 pa kakovostno.

en: Select skin
sl: Izbor preobleke

en: Select speaker configuration you want to use. This option doesn't upmix! So NO e.g. Stereo -> 5.1 conversion.
sl: Izbor nastavitev zvočnikov za uporabo, ki ne omogoča združevalnega mešanja, torej ne podpira npr. pretvorbe Stereo -> 5.1.

en: Select special Audio device, or let windows decide (default), change needs VLC restart to apply.
sl: Izberite posebno zvokovno napravo ali pa prepustite nastavitev sistemu; spremembe bodo privzete ob ponovnem zagonu predvajalnika.

en: Select the Black Crush of blended zone (Blue or V component)
sl: Izbor potemnitve obarvanja za obledelo polje (modra ali V komponenta).

en: Select the Black Crush of blended zone (Green or U component)
sl: Izbor potemnitve obarvanja za obledelo polje (zelena ali U komponenta).

en: Select the Black Crush of blended zone (Red or Y component)
sl: Izbor potemnitve obarvanja za obledelo polje (rdeča ali Y komponenta).

en: Select the Black Level of blended zone (Blue or V component)
sl: Izbor ravni potemnitve za obledelo polje (modra ali V komponenta).

en: Select the Black Level of blended zone (Green or U component)
sl: Izbor ravni potemnitve za obledelo polje (zelena ali U komponenta).

en: Select the Black Level of blended zone (Red or Y component)
sl: Izbor ravni potemnitve za obledelo polje (rdeča ali Y komponenta).

en: Select the White Crush of blended zone (Blue or V component)
sl: Izbor osvetlitve obarvanja za obledelo polje (modra ali V komponenta).

en: Select the White Crush of blended zone (Green or U component)
sl: Izbor osvetlitve obarvanja za obledelo polje (zelena ali U komponenta).

en: Select the White Crush of blended zone (Red or Y component)
sl: Izbor osvetlitve obarvanja za obledelo polje (rdeča ali Y komponenta).

en: Select the White Level of blended zone (Blue or V component)
sl: Izbor ravni osvetlitve za obledelo polje (modra ali V komponenta).

en: Select the White Level of blended zone (Green or U component)
sl: Izbor ravni osvetlitve za obledelo polje (zelena ali U komponenta).

en: Select the White Level of blended zone (Red or Y component)
sl: Izbor ravni osvetlitve za obledelo polje (rdeča ali Y komponenta).

en: Select the audio input source. See the "video input" option.
sl: Izbor vira zvokovnega dovoda. Več nastavitev je med možnostmi »dovoda videa«.

en: Select the audio output type. See the "video input" option.
sl: Izbor vira zvokovnega dovoda. Več nastavitev je med možnostmi »dovoda videa«.

en: Select the capture device type
sl: Izberite vrsto naprave za zajemanje

en: Select the directory to save to
sl: Izberite mapo za shranjevanje

en: Select the file
sl: Izbor datoteke

en: Select the file to save to
sl: Izbor datoteke za shranjevanje

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Blue or V component)
sl: Izbor obarvanja za obledelo polje (modra ali V komponenta).

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Green or U component)
sl: Izbor obarvanja za obledelo polje (zelena ali U komponenta).

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Red or Y component)
sl: Izbor obarvanja za obledelo polje (rdeča ali Y komponenta).

en: Select the hotkey to display the position.
sl: Izbor hitre tipke za prikaz lege.

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za skok na naslednjo sličico posnetka.

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
sl: Izbor hitre tipke za dolg skok nazaj.

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
sl: Izbor hitre tipke za dolg skok naprej.

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
sl: Izbor hitre tipke za srednje dolg skok nazaj.

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
sl: Izbor hitre tipke za srednje dolg skok naprej.

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
sl: Izbor hitre tipke za kratek skok nazaj.

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
sl: Izbor hitre tipke za kratek skok naprej.

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
sl: Izbor hitre tipke za zelo kratek skok nazaj.

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
sl: Izbor hitre tipke za zelo kratek skok naprej.

en: Select the hotkey to quit the application.
sl: Izbor hitre tipke za konec programa.

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za povrnitev hitrosti predvajanja na običajno vrednost.

en: Select the hotkey to stop playback.
sl: Izbor hitre tipke za prekinitev predvajanja.

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
sl: Izbor hitre tipke za hitro predvajanje.

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
sl: Izbor hitre tipke za počasno predvajanje.

en: Select the hotkey to use to exit fullscreen state.
sl: Izbor hitre tipke za izhod iz celozaslonskega predvajanja.

en: Select the hotkey to use to pause.
sl: Izbor hitre tipke za premor predvajanja.

en: Select the hotkey to use to play.
sl: Izberite hitro tipko za predvajanje.

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
sl: Izbor hitre tipke za skok na naslednji predmet na seznamu predvajanja.

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
sl: Izbor hitre tipke za skok na predhodni predmet na seznamu predvajanja.

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
sl: Izbor hitre tipke za izmenjavo celozaslonskega predvajanja.

en: Select the hotkey to use to swap paused state.
sl: Izbor hitre tipke za premor predvajanja.

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za zagon predmeta v DVD menijih.

en: Select the key to bookmark audio timestamp when syncing subtitles.
sl: Izberite tipko za dodajanje zvokovnega časovnega žiga med zaznamke, kadar se usklajujejo podnapisi.

en: Select the key to bookmark subtitle timestamp when syncing subtitles.
sl: Izberite tipko za dodajanje časovnega žiga podnapisa med zaznamke, kadar se usklajujejo podnapisi.

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
sl: Izbor tipkovne bližnjice za skok na naslednje DVD poglavje.

en: Select the key to choose the next title from the DVD
sl: Izbor tipkovne bližnjice za skok na naslednji DVD naslov.

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
sl: Izbor tipkovne bližnjice za skok na predhodno DVD poglavje.

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
sl: Izbor tipkovne bližnjice za skok na predhodni DVD naslov.

en: Select the key to clear the current playlist.
sl: Izberite tipko, ki počisti trenutni seznam predvajanja.

en: Select the key to decrease audio volume.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za zmanjšanje glasnosti.

en: Select the key to decrease the audio delay.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za zamik zvoka nazaj.

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za zmanjšanje zamika podnapisov.

en: Select the key to increase audio volume.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za povečanje glasnosti.

en: Select the key to increase the audio delay.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za zamik zvoka naprej.

en: Select the key to increase the subtitle delay.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za povečanje zamika podnapisov.

en: Select the key to move subtitles higher.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za dviganje podnapisov na zaslonu.

en: Select the key to move subtitles lower.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za spuščanje podnapisov na zaslonu.

en: Select the key to move the selector down in DVD menus.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za skok izbire navzdol v DVD menijih.

en: Select the key to move the selector left in DVD menus.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za skok izbire levo v DVD menijih.

en: Select the key to move the selector right in DVD menus.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za skok izbire desno v DVD menijih.

en: Select the key to move the selector up in DVD menus.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za skok izbire navzgor v DVD menijih.

en: Select the key to mute audio.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za utišanje zvoka.

en: Select the key to play this bookmark.
sl: Izberite tipkovno povezavo za predvajanje zaznamka.

en: Select the key to reset synchronization of audio & subtitle timestamps.
sl: Izberite tipko za ponastavitev usklajevanja časovnih žigov zvoka in podnapisov.

en: Select the key to set this playlist bookmark.
sl: Izberite tipkovno povezavo za izbor zaznamka.

en: Select the key to synchronize bookmarked audio & subtitle timestamps.
sl: Izberite tipko za usklajevanje časovnih žigov zvoka in podnapisov, ki so bili dodani med zaznamke.

en: Select the key to take you to the DVD menu
sl: Izbor tipkovne bližnjice za skok na glavni DVD meni.

en: Select the number of horizontal video windows in which to split the video
sl: Izbor števila vodoravnih slikovnih oken v katerih bo ločen prikaz slike.

en: Select the number of vertical video windows in which to split the video
sl: Izbor števila navpičnih slikovnih oken v katerih bo ločen prikaz slike.

en: Select the podcast you would like to unsubscribe from:
sl: Izberite podcast za odjavo:

en: Select the preset you would like to remove:
sl: Izberite prednastavitev, ki jo želite odstraniti:

en: Select the profile you would like to remove:
sl: Izberite profil, ki ga želite odstraniti:

en: Select the replay gain mode
sl: Izbor načina ponovnega predvajanja

en: Select the resolution for the framebuffer. Currently it supports the values 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (default 4=auto)
sl: Izbor ločljivosti medpomnilnika sličic. Trenutno podprte vrednosti so 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL in 4=samodejno (privzeto 4=samodejno).

en: Select the stream with the maximum bitrate under that limit.
sl: Izbor pretoka z največjo bitno hitrostjo pod omejitvijo.

en: Select the subtitle file
sl: Izbor datoteke s podnapisi

en: Select the syslog facility where logs will be forwarded.
sl: Izberite programsko opremo za syslog, kamor naj se posredujejo dnevniki.

en: Select the tuner input type (Cable/Antenna).
sl: Izberite vrsto uglaševala (kabel/antena).

en: Select the verbosity to use for log or -1 to use the same verbosity given by --verbose.
sl: Izberite podrobnost prikaza za beleženje ali -1 za uporabo iste podrobnosti, kot je nastavila možnost --verbose.

en: Select the video input source, such as composite, s-video, or tuner. Since these settings are hardware-specific, you should find good settings in the "Device config" area, and use those numbers here. -1 means that settings will not be changed.
sl: Izberite dovodni slikovni vir posnetka, kot na primer kompozitni vhod, s-video ali uglaševalnik. Ker so nastavitve odvisne od stroje opreme, je treba pravilno določiti vrednosti »Nastavitve naprav« in uporabiti iste vrednosti tu (vrednost -1 pomeni privzete sistemske vrednosti).

en: Select the video output type. See the "video input" option.
sl: Izbor vira dovoda slike. Več nastavitev je med možnostmi »dovoda videa«.

en: Select whether subdirectories must be expanded.
    none: subdirectories do not appear in the playlist.
    collapse: subdirectories appear but are expanded on first play.
    expand: all subdirectories are expanded.
sl: Izbor razširjanja map v seznamu predvajanja.
    brez: podmape niso prikazane v seznamu predvajanja.
    zloži: podmape so prikazane, vendar se razširijo ob predvajanju.
    razširi: vse podmape so razširjene.

en: Select your audio codec. Click one to get more information.
sl: Izbor kodirnika zvoka. S klikom si je mogoče ogledati podrobnosti.

en: Select your audio output device
sl: Izberite izhodno zvokovno napravo

en: Select your video codec. Click one to get more information.
sl: Izbor kodirnika slike. S klikom si je mogoče ogledati podrobnosti.

en: Selected ports:
sl: Izbrana vrata :

en: Selection of the starting mode and look
sl: Izbor začetnega načina in videza

en: Selects the motion estimation algorithm:  - dia: diamond search, radius 1 (fast)
     - hex: hexagonal search, radius 2
     - umh: uneven multi-hexagon search (better but slower)
     - esa: exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
     - tesa: hadamard exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
sl: Izbor algoritma predvidevanja gibanja točk: - dia: romboidno iskanje, radij 1 (hitro)
     - hex: šestnajstiško iskanje, radij 2
     - umh: neenakomerno več šestnajstiško iskanje (dobro a počasno)
     - esa: izčrpno iskanje (zelo počasno, za testiranje)
     - tesa: Hadamardovo izčrpno iskanje (zelo počasno, za testiranje)

en: Semantic annotations
sl: Opombe skladnje

en: Send
sl: Pošlji

en: Send key events to VNC host.
sl: Pošlji ključne dogodke VNC gostitelju.

en: Send mouse events to VNC host. Not needed for use as VDR ffnetdev client.
sl: Pošiljanje dogodkov miške na gostitelja VNC. Ni uporabno pri prenosu preko VDR ffnetdev odjemalca.

en: Send rate
sl: Hitrost pošiljanja

en: Send your video to picture files
sl: Pošiljite svoj video posnetek v slikovne datoteke

en: Sends the barGraph information every n audio packets
sl: Pošlji podatke palčnega diagrama vsakih n zvokovnih paketov

en: Sent
sl: Poslano

en: Sent bytes
sl: Poslani biti

en: Sent packets
sl: Poslani paketi

en: Separate sub-streams
sl: Ločen podrejen pretok

en: Separate teletex/dvbs pages into independent ES. It can be useful to turn off this option when using stream output.
sl: Loči strani teletex/dvbs v neodvisen ES. Med uporabo izhoda pretoka je uporabno imeti to možnost izključeno.

en: Separate words by | (without space)
sl: Loči besede z znakom | (brez preslednice)

en: Sepia
sl: Učinek sepia

en: Sepia intensity
sl: Intenzivnost sepia

en: Sepia video filter
sl: Video filter sepia

en: Sequential numbering
sl: Uporabi zaporedno oštevilčenje

en: Serbian
sl: srbščina

en: Serial Port/Device
sl: Serijska vrata/naprava

en: Service Discovery
sl: Odkrivanje storitev

en: Service discoveries adds new sources to your playlist such as web radios, video websites, ...
sl: Odkrivanje storitev omogoča dodajanje novih virov k obstoječemu seznamu predvajanja. To so na primer spletne radijske postaje, spletne strani za predvajanje video posnetkov ...

en: Services
sl: Storitve

en: Services discovery
sl: Odkrivanje storitev

en: Services discovery modules
sl: Enote odkrivanja storitev

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
sl: Odkrivanja storitev je namenjeno samodejnemu dodajanju predmetov na seznam predvajanja.

en: Session
sl: Seja

en: Session Description Protocol
sl: Protokol opisa seje (angl. Session Description Protocol - SDP)

en: Session URL
sl: Naslov URL seje

en: Session category
sl: Kategorija seje

en: Session description
sl: Opis seje

en: Session email
sl: Elektronski naslov seje

en: Session failed
sl: Neuspešna seja

en: Session name
sl: Ime seje

en: Session phone number
sl: Telefonska številka seje

en: Set ES Lang
sl: Nastavite jezik ES

en: Set ES id
sl: Nastavite id ES

en: Set FFmpeg debug mask
sl: Določi ffmpeg masko razhroščevanja

en: Set ID
sl: Nastavite ID

en: Set Lang
sl: nastavite jezik

en: Set PID to ID of ES
sl: Določi PID k ID od ES

en: Set QP
sl: Določi QP

en: Set SPS and PPS id numbers to allow concatenating streams with different settings.
sl: Določitev SPS in PPS ID vrednosti za spajanje pretokov z različnimi nastavitvami.

en: Set as Wall&paper
sl: &Nastavi kot ozadje namizja

en: Set at which interval PCRs (Program Clock Reference) will be sent (in milliseconds). This value should be below 100ms. (default is 70ms).
sl: Določitev časovnega zamika PCR (Program Clock Reference) pošiljanja (v milisekundah). Vrednost mora biti pod 100ms. (privzeto 70ms).

en: Set ball size giving its radius in number                                 of pixels
sl: Nastavite velikost krogle z njenim polmerom v št. sl. točk

en: Set ball speed, the displacement value                                 in number of pixels by frame.
sl: Nastavitev hitrosti krogle z vrednostjo premika v številu slikovnih točk na sličico.

en: Set edge visibility.
sl: Določitev vidnosti robov

en: Set gradient threshold for edge computation.
sl: Nastavite prag preliva za izračun robov.

en: Set id of ES to PID
sl: Določitev ID ES v PID

en: Set index size ratio. Alters default (60min content) or estimated size.
sl: Nastavitev razmerja velikosti kazala. Spremeni privzeto (60-minutna vsebina) ali ocenjeno velikost.

en: Set playlist bookmark 1
sl: Nastavi zaznamek seznama 1

en: Set playlist bookmark 10
sl: Nastavi zaznamek seznama 10

en: Set playlist bookmark 2
sl: Nastavi zaznamek seznama 2

en: Set playlist bookmark 3
sl: Nastavi zaznamek seznama 3

en: Set playlist bookmark 4
sl: Nastavi zaznamek seznama 4

en: Set playlist bookmark 5
sl: Nastavi zaznamek seznama 5

en: Set playlist bookmark 6
sl: Nastavi zaznamek seznama 6

en: Set playlist bookmark 7
sl: Nastavi zaznamek seznama 7

en: Set playlist bookmark 8
sl: Nastavi zaznamek seznama 8

en: Set playlist bookmark 9
sl: Nastavi zaznamek seznama 9

en: Set the ID of the elementary stream
sl: Nastavitev ID osnovnega pretoka

en: Set the RMS/peak (0 ... 1).
sl: Nastavi povprečje korena kvadrata/največjo jakost (0 ... 1).

en: Set the Sharpen strength, between 0 and 2. Defaults to 0.05.
sl: Nastavitev ostrine slike med 0 in 2. Privzeta vrednost je 0.05.

en: Set the TV channel the tuner will set to (0 means default).
sl: Nastavi TV kanale kot jih določi uglaševalo (0 predstavlja privzeto).

en: Set the attack time in milliseconds (1.5 ... 400).
sl: Nastavite odzivni čas v milisekundah (1,5 ... 400).

en: Set the canvas' picture aspect ratio. If omitted, the canvas is assumed to have the same SAR as the input.
sl: Določilo razmerja velikosti platna slike. Izpuščena možnost prevzame da je velikost enaka dovodu.

en: Set the category of the elementary stream
sl: Nastavitev kategorije osnovnega pretoka

en: Set the codec of the elementary stream
sl: Nastavitev kodeka osnovnega pretoka

en: Set the color to show if the user pauses the video. (Have light to get another beer?)
sl: Uporabi barvo določeno spodaj v primeru, če uporabnik naredi premor predvajanje posnetka.

en: Set the encoding used in text subtitles
sl: Določitev kodnega nabora za besedilo podnapisov.

en: Set the global gain in dB (-20 ... 20).
sl: Določilo celotne pridobitve v dB (-20 ... 20).

en: Set the group of the elementary stream
sl: Nastavitev skupine osnovnega pretoka

en: Set the ident that VLC would use when logging to syslog.
sl: Nastavite prepoznavni protokol, ki naj ga VLC uporabi za beleženje v syslog.

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
sl: Nastavitev svetlosti slike med 0 in 2. Privzeta vrednost je 1.

en: Set the image contrast, between 0 and 2. Defaults to 1.
sl: Nastavitev kontrasta slike med 0 in 2. Privzeta vrednost je 1.

en: Set the image gamma, between 0.01 and 10. Defaults to 1.
sl: Nastavitev barve slike med 0.01 in 10. Privzeta vrednost je 1.

en: Set the image hue, between 0 and 360. Defaults to 0.
sl: Nastavitev odtenka slike med 0 in 360. Privzeta vrednost je 0.

en: Set the image saturation, between 0 and 3. Defaults to 1.
sl: Nastavitev nasičenosti slike med 0 in 3. Privzeta vrednost je 1.

en: Set the internal ID of each elementary stream handled by VLC to the same value as the PID in the TS stream, instead of 1, 2, 3, etc. Useful to do '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.
sl: Določi notranji ID vsakega osnovnega pretoka, ki ga predvaja predvajalnik VLC v enako vrednost, kot je PID v TS pretoku, namesto 1, 2, 3, ... (uporabno pri podvojevanju '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.

en: Set the justification of subtitles
sl: Določitev poravnave prikazovanja podnapisov.

en: Set the knee radius in dB (1 ... 10).
sl: Nastavite polmer kolena v dB (1 ... 10).

en: Set the makeup gain in dB (0 ... 24).
sl: Nastavite naknadno ojačanje v dB (0 ... 24).

en: Set the maximum allowed PES size when producing the MPEG PS streams.
sl: Določitev največje velikosti PES pri ustvarjanju pretokov MPEG PS.

en: Set the ratio (n:1) (1 ... 20).
sl: Nastavite razmerje (n:1) (1 ... 20).

en: Set the release time in milliseconds (2 ... 800).
sl: Nastavite čas zakasnitve v milisekundah (2 ... 800).

en: Set the size of the inter luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
sl: Določitev mrtvega območja deljenja inter lume. Območje je med 0 in 32.

en: Set the size of the intra luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
sl: Določitev mrtvega območja deljenja intra lume. Območje je med 0 in 32.

en: Set the threshold level in dB (-30 ... 0).
sl: Nastavi raven praga v dB (-30 ... 0).

en: Set the transparency of the video output. 1 is non-transparent (default) 0 is fully transparent.
sl: Določi prozornost odvoda slike. Vrednost 1 je omogoča neprozorno sliko (privzeto), vrednost 0 pa popolnoma prozorno.

en: Set the tuner country code that establishes the current channel-to-frequency mapping (0 means default).
sl: Določevanje kod držav, ki uvajajo trenutno preslikavo kanala-v-frekvenco (0 predstavlja privzeto).

en: Set the v4l2 driver controls to the values specified using a comma separated list optionally encapsulated by curly braces (e.g.: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). To list available controls, increase verbosity (-vvv) or use the v4l2-ctl application.
sl: Določilo v4l2 možnosti gonilnika z vrednostmi ločenih z vejico zapisanih v seznamu z zavitimi oklepaji (primer: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). Za izpis možnosti, ki so na voljo, uporabite (-vvv) ali pa v4l2-ctl program.

en: Set up any additional options for streaming
sl: Nastavite dodatne možnosti za pretakanje

en: Set up associations...
sl: Nastavi vezi ...

en: Set up media sources to stream
sl: Nastavite vire predstavnosti za pretakanje

en: Sets PID to the ID if the incoming ES. This is for use with --ts-es-id-pid, and allows having the same PIDs in the input and output streams.
sl: Nastavi PID na ID dohodnega ES. To se uporablja z možnostjo --ts-es-id-pid in omogoča iste vrednosti PID v dovodnih in odvodnih pretokih.

en: Sets a maximum local bitrate (in kbits/s).
sl: Določitev največje krajevne bitne hitrosti (kbit/s)

en: Sets a maximum number of macroblocks per slice
sl: Nastavi največje število makroblokov na rezino

en: Sets a maximum slice size in bytes, Includes NAL overhead in size
sl: Nastavi največjo velikost rezine v bajtih, vključuje pa tudi glavo NAL.

en: Sets maximum interval between IDR-frames.Larger values save bits, thus improving quality for a given bitrate at the cost of seeking precision. Use -1 for infinite.
sl: Določitev največjega razmika med IDR-sličicami. Večje vrednosti ohranjajo bite, s čimer se izboljša kakovost za privzeto bitno hitrost na račun natančnosti iskanja. Uporabite -1 za neskončno.

en: Sets minimum interval between IDR-frames. In H.264, I-frames do not necessarily bound a closed GOP because it is allowable for a P-frame to be predicted from more frames than just the one frame before it (also see reference frame option). Therefore, I-frames are not necessarily seekable. IDR-frames restrict subsequent P-frames from referring to any frame prior to the IDR-frame. 
    If scenecuts appear within this interval, they are still encoded as I-frames, but do not start a new GOP.
sl: Določevanje najmanjšega razmika med IDR-slikami. V H.264, I-sličice niso nujno vezane na zaprto skupino slik (GOP), ker so P-sličice lahko napovedane preko več sličic in ne le preko tistih, ki so neposredno pred njim. (več informacij med referenčnimi možnostmi sličic). Zaradi tega I-sličic ni mogoče vedno iskati. IDR-sličice omejujejo P-sličice pri navezovanju na katerokoli sliko pred IDR-sličicami. 
    V primeru, da se izrezi pojavijo znotraj tega zamika, so še vedno kodirani kot I-sličice, vendar se ne začnejo kot nova skupina slik.

en: Sets the fullscreen controller opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
sl: Možnost določa raven prekrivnosti elementov vmesnika pri celozaslonskem prikazu (vrednosti med 0.1 in 1) za glavni in razširjeni vmesnik ter seznam predvajanja. Možnost je podprta le v okoljih Windows in X11.

en: Sets the initial buffer occupancy as a fraction of the buffer size. Range 0.0 to 1.0.
sl: Določa zasedenost zagonskega medpomnilnika kot del njegove velikosti. Območje je med 0.0 in 1.0.

en: Sets the password for the connection, if no username or password are set in the url.
sl: Nastavitev gesla za povezavo, če v naslovu URL ta podatek ni podan.

en: Sets the timeout option in the RTSP session string
sl: Možnost časovnega zamika v nizu seje RTSP

en: Sets the username for the connection, if no username or password are set in the url.
sl: Nastavitev uporabniškega imena za povezavo, če v naslovu URL ta podatek ni podan.

en: Sets the windows opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
sl: Možnost določa raven prekrivnosti okna (vrednost med 0.1 in 1) glavnega vmesnika, razširjenega vmesnika in seznama predvajanja. Možnost je podprta le v okoljih Windows in X11.

en: Setting
sl: Nastavitev

en: Setting vbi-opaque to true makes the text to be boxed and maybe easier to read.
sl: Nastavitev VBI prozornosti poudari besedilo z okvirjem, da ga je lažje prebrati.

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Settings for VLC's control interfaces
sl: Nastavitve vmesnikov upravljanja predvajalnika VLC

en: Settings for VLC's interfaces
sl: Nastavitve vmesnikov predvajalnika VLC

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
sl: Nastavitve dovajanja, odvijanja, kodiranja in odkodiranja.

en: Settings for subtitle, teletext and CC decoders and encoders.
sl: Nastavitve podnapisov, teleteksta, kodiranja in odkodiranja slike.

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
sl: Nastavitve kodiranja in odkodiranja zvoka.

en: Settings for the built-in Live Video Processor only
sl: Nastavitve le za vgrajen LiveVideo jedro.

en: Settings for the main interface
sl: Nastavitve glavnega vmesnika

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
sl: Nastavitve videa, slike in kodiranikov ter odkodirnikov zvoka in slike.

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
sl: Različne nastavitve prikazovanja besedila podnapisov in »prekrivnih nalepk« na zaslonu.

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
sl: Nastavitve povezane z delovanjem seznama predvajanja (primer: način predvajanja) in nastavitve samodejnega dodajanja predmetov na seznam predvajanja (»odkrivanje storitev«).

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
sl: Nastavitve, ki so povezane z različnimi metodami dostopa. Splošne nastavitve vsebujejo podatke HTTP namestniškega strežnika in vrednosti predpomnilnika.

en: Settings...
sl: Nastavitve ...

en: Setup Streaming...
sl: Nastavite pretok ...

en: Setup schedule
sl: Nastavitev razporeda

en: Shadow
sl: Senca

en: Shadow angle
sl: Kot sence

en: Shadow color
sl: Barva sence

en: Shadow distance
sl: Razdalja sence

en: Shadow opacity
sl: Prekrivnost sence

en: Shaping delay (ms)
sl: Zamik oblikovanja (ms)

en: Shared memory framebuffer
sl: Pomnilnuik v souporabi medpomnilnika sličic

en: Sharpen
sl: Izostritev

en: Sharpen strength (0-2)
sl: Moč ostrenja (0-2)

en: Sharpen video filter
sl: Filter ostrenja slike

en: Sharpness
sl: Ostrina

en: Sharpness filter adjust.
sl: Nastavitev filtra ostrine.

en: Sho&w VLC media player
sl: &Pokaži predvajalnik VLC

en: Shona
sl: šonščina

en: Short backwards jump
sl: Kratek skok nazaj

en: Short forward jump
sl: Kratek skok naprej

en: Short jump length
sl: Dolžina kratkega časovnega skoka

en: Short jump length, in seconds.
sl: Dolžina kratkega skoka, izraženega v sekundah.

en: Shortcut
sl: Bližnjica

en: Should the buildin driver do a white adjust or your LED stripes? recommend.
sl: Ali naj vgrajen gonilnik prevzame prilagajanje beline na LED trakovih? Nastavitev je priporočljiva.

en: Show &more options
sl: Pokaži &več možnosti

en: Show 80 bands instead of 20
sl: Prikaži 80 pasov namesto 20

en: Show All
sl: Pokaži vse

en: Show Audio Effects Button
sl: Pokaži gumb Zvokovni učinki

en: Show Basic
sl: Prikaži osnovno

en: Show Containing Directory...
sl: Pokaži vsebujočo mapo ...

en: Show Containing Folder...
sl: Pokaži vsebujočo mapo ...

en: Show Details
sl: Pokaži podrobnosti

en: Show Fullscreen Controller
sl: Prikaz celozaslonskega nadzornika

en: Show Fullscreen controller
sl: Prikaz celozaslonskega nadzornika

en: Show Installed Only
sl: Prikaži le nameščene

en: Show NC17 rated video streams when using shoutcast video playlists.
sl: Pokaži NC17 oceno pretakanja slike pri uporabi shoutcast seznama predvajanja slike.

en: Show Name
sl: Ime oddaje

en: Show Previous & Next Buttons
sl: Prikaži gumba Naslednji in Prejšnji

en: Show Shuffle & Repeat Buttons
sl: Prikaži gimba Premešaj in Ponovi

en: Show Sidebar
sl: Pokaži stransko vrstico

en: Show VLC on the taskbar
sl: Pokaži VLC v opravilni vrstici

en: Show a controller in fullscreen mode
sl: Prikaže nadzorniški vmesnika tudi v celozaslonskem načinu.

en: Show a notification popup with the artist and track name when the current playlist item changes, when VLC is minimized or hidden.
sl: Pokaži opozorilna pojavna okna z opisom izvajalca in naslova posnetka ob zamenjavi predmeta na seznamu predvajanja, kadar je predvajalnik VLC pomanjšan ali skrit.

en: Show a systray icon for VLC
sl: Pokaži ikono predvajalnika VLC na pladnju.

en: Show advanced options
sl: Pokaži napredne možnosti

en: Show advanced preferences and not simple preferences when opening the preferences dialog.
sl: Prikaz naprednih nastavitev in ne le osnovnih ob pregledovanju nastavitev.

en: Show advanced preferences over simple ones
sl: Pokaži napredne možnosti pred osnovnimi

en: Show an icon in the systray allowing you to control VLC media player for basic actions.
sl: Prikaže ikono predvajalnika v sistemski vrstici, prek nje pa tipke za osnovi nadzor predvajanja.

en: Show controller in fullscreen
sl: Prikaži nadzorniški vmesnika v celozaslonskem načinu

en: Show controls in full screen mode
sl: V celozaslonskem načinu pokaži nadzorne tipke

en: Show errors and warnings
sl: Pokaži napake in opozorila

en: Show everything including debug messages
sl: Pokaži vse vključno s podrobnosti razhroščevanja

en: Show extended VCD info?
sl: Ali naj bodo prikazane razširjene VCD podrobnosti?

en: Show extended options
sl: Pokaži podrobne možnosti

en: Show extended settings
sl: Pokaži okno razširjenih nastavitev in učinke

en: Show media change popup:
sl: Prikaži pojavno okno spremembe predstavnosti:

en: Show media title on video
sl: Prikaži naslovno vrstico na posnetku

en: Show media title on video start
sl: Prikaži naslov posnetka na začetku predvajanja

en: Show notification popup on track change
sl: Pokaži opozorilna pojavna okna ob zamenjavi sledi

en: Show only errors
sl: Pokaži le napake

en: Show playing item name in window title
sl: Pokaži ime predvajanega predmeta v naslovu okna

en: Show settings
sl: Pokaži nastavitve

en: Show shoutcast adult content
sl: Prikaz shoutcast vsebine za odrasle

en: Show small preview size (percent of source).
sl: Prikaži velikost majhnega predogleda (odstotek vira).

en: Show small preview.
sl: Prikaži majhen predogled.

en: Show stream position
sl: Pokaži lego pretoka

en: Show systray icon
sl: Pokaži ikono v sistemski vrstici

en: Show the contextual popup menu.
sl: Prikaži vsebinski pojavni meni.

en: Show the current position in seconds within the stream from time to time.
sl: Pokaži trenutno lego v sekundah znotraj pretoka.

en: Show the maximum amount of information under Stream and Media Info. Shows for example playback control navigation.
sl: Pokaži največjo količino podatkov pretoka in predstavnih datotek. Pokaže na primer nadzor krmarjenja pretoka.

en: Show the name of the song or video in the controller window title.
sl: Prikaže naslov skladbe ali posnetka v nazivni vrstici okna.

en: Show the properties dialog of the selected device before starting the stream.
sl: Prikaz okna lastnosti izbrane naprave pred začetkom predvajanja.

en: Show the tuner properties [channel selection] page.
sl: Prikaz strani lastnosti uglaševala [izbor kanalov].

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
sl: Pokaže naslov posnetka za n milisekund, privzeta vrednost je 5000 ms (5 sekund).

en: Show unimportant error and warnings dialogs
sl: Pokaži manj pomembne napake in opozorila

en: Show video title for x milliseconds
sl: Naslov pokaži za x milisekund

en: Show video within the main window
sl: Prikaži sliko v glavnem oknu

en: Show/Hide Playlist
sl: Skrij/Pokaži seznam predvajanja

en: Shows a lucent controller when moving the mouse in fullscreen mode.
sl: Pokaže vmesnik osvetljevanja ob premikanju miške v celozaslonskem načinu.

en: Shows a sidebar in the main window listing media sources.
sl: Prikaže stransko vrstico v glavnem oknu, kjer so navedeni viri predstavnosti.

en: Shows the audio effects button in the main window.
sl: Prikaže gumb za nastavitev učinkov zvoka v glavnem oknu.

en: Shows the previous and next buttons in the main window.
sl: Prikaže gumba predhodni in naslednji predmet v glavnem oknu.

en: Shows the shuffle and repeat buttons in the main window.
sl: Prikaže gumba premešaj in ponovi v glavnem oknu.

en: Shuffle
sl: Premešaj

en: Side left
sl: Ob strani levo

en: Side right
sl: Ob strani desno

en: Signaling mode of the extension AOT
sl: Način signaliziranja razširitve AOT

en: Silver
sl: Srebrna

en: Similarity
sl: Podobnost

en: Similarity threshold
sl: Prag podobnosti

en: Simple
sl: Osnovne

en: Simple DirectMedia Layer video output
sl: Enostavna DirectMedia plast izhoda slike

en: Simple Karaoke filter
sl: Preprost filter Karaoke

en: Simple Preferences
sl: Osnovne možnosti nastavitev

en: Simple decoder for Dolby Surround encoded streams
sl: Enostaven odkodirnik pretoke, kodirane z Dolby Surround.

en: Simple stereo widening effect
sl: Preprosti stereo učinek širjenja

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
sl: poenostavljena kitajščina (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
sl: poenostavljena kitajščina (EUC-CN)

en: Sinc function (best quality)
sl: Funkcija Sinc (najvišja kakovost)

en: Sinc function (fast)
sl: Funkcija Sinc (hitro pretvarjanje)

en: Sinc function (medium quality)
sl: Funkcija Sinc (srednja kakovost)

en: Sindhi
sl: sindščina

en: Single precision audio volume
sl: Glasnost zvoka z enojno natačnostjo

en: Sinhalese
sl: singalščina

en: Size
sl: Velikost

en: Size of code blocks in each subband
sl: Velikost blokov kode v vsakem podpasu

en: Size of motion compensation blocks
sl: Velikost blokov poravnave gibanja

en: Size of stream in bytes
sl: Velikost pretoka v bajtih

en: Size of the TS packet to encrypt. The encryption routines subtract the TS-header from the value before encrypting.
sl: Velikost paketov TS za šifriranje. Dešifriranje oddeli glavo TS iz vrednosti pred samim dešifriranjem.

en: Size of the curve along the piece's edge
sl: Velikost krivulje ob robu predmeta

en: Size of the request for reading access
sl: Velikost zahteva za dostop za branje

en: Size of the video that will be displayed by the DirectShow plugin. If you don't specify anything the default size for your device will be used. You can specify a standard size (cif, d1, ...) or <width>x<height>.
sl: Ime zvokovne naprave, ki bo uporabljena za prikaz predstavne vsebine DirectShow. V primeru, da ni nastavljena nobena naprava, bo program uporabil privzeto vrednost.

en: Sketch
sl: Skiciraj

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
sl: Datoteke preoblek *.vlt;*.wsz;*.xml

en: Skin resource file:
sl: Datoteka preobleke:

en: Skin to use
sl: Uporabi preobleko

en: Skin whiten
sl: Pobeljena koža

en: Skinnable Interface
sl: Preobleke vmesnika

en: Skins
sl: Preobleke

en: Skins customize player's appearance. You can activate them through preferences.
sl: Preobleke omogočajo prilagajanje videza predvajalnika. Videz je mogoče prilagajati med nastavitvami.

en: Skip H.264 in-loop deblocking filter
sl: Izpusti filter kroženja pri H.264

en: Skip ads
sl: Preskoči oglase

en: Skip frame (default=0)
sl: Preskoči sličico (privzeto=0)

en: Skip frames
sl: Omogoči preskakovanje sličic

en: Skip idct (default=0)
sl: Preskoči idct (privzeto=0)

en: Skip loop filter
sl: Preskoči filter zanke

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
sl: Izpusti filter zanke pri odkodiranju H.264

en: Skipping the loop filter (aka deblocking) usually has a detrimental effect on quality. However it provides a big speedup for high definition streams.
sl: Izpuščanje filtra kroženja ima običajno škodljiv učinek na kakovost, vendar močno poveča hitrost delovanja.

en: Sky blue
sl: Nebeško modra

en: Slides (images)
sl: Diapozitivi (slike)

en: Slides (text)
sl: Diapozitivi (besedilo)

en: Slightly improve quality of SMP, at the cost of repeatability.
sl: Delno izboljšanje kakovosti SMP na račun ponovljivosti.

en: Slo&wer
sl: &Počasneje

en: Slovak
sl: slovaščina

en: Slovenian
sl: slovenščina

en: Slow
sl: Počasi

en: Slower
sl: Počasneje

en: Slower (fine)
sl: Počasneje (postopno)

en: Small
sl: Majhna

en: Small Volume
sl: Nizka glasnost

en: Small preview
sl: Majhen predogled

en: Small preview size
sl: Velikost majhnega predogleda

en: Smaller
sl: Manjša

en: Smooth Streaming
sl: Gladko pretakanje

en: Snapshot
sl: Zajem slike

en: Socks proxy
sl: Posredovalni strežnik SOCKS

en: Soft
sl: Nežna glasba

en: Soft rock
sl: Mehki rock

en: Soften
sl: Zmehčaj

en: Softening value
sl: Vrednost mehčanja

en: Software
sl: Programska oprema

en: Software gain
sl: Programsko ojačanje

en: Soloist
sl: Solist

en: Somali
sl: somalščina

en: Some French channels do not flag their subtitling pages correctly due to a historical interpretation mistake. Try using this wrong interpretation if your subtitles don't appear.
sl: Nekateri Francoski kanali ne označujejo pravilno strani podnapisov. Poskusite uporabiti napačnen način, če vam pravilni ne deluje..

en: Some subtitle formats allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.
sl: Nekateri zapisi podnapisov omogočajo oblikovanje besedila. Predvajalnik VLC delno vključuje možnost, vendar lahko oblikovanje izpustite.

en: Song Description
sl: Opis glasbe

en: Sort Node by Author
sl: Razvrsti vozlišča po avtorju

en: Sort Node by Name
sl: Razvrsti vozlišča po imenu

en: Sort alphabetically according to the current language's collation rules.
sl: Razvrsti po abecedi glede na primerjalna pravila trenutnega jezika.

en: Sort by
sl: Razvrsti

en: Sort items in a natural order (for example: 1.ogg 2.ogg 10.ogg). This method does not take the current language's collation rules into account.
sl: Razvrsti po naravnem vrstnem redu (na primer: 1.ogg 2.ogg 10.ogg). Ta metoda se ne ozira na primerjalna pravila trenutnega jezika.

en: Sotho, Southern
sl: sotojščina, južna

en: Sound Clip
sl: Zvokovni klip

en: Sound Delay
sl: Zakasnitev zvoka

en: Sound fonts
sl: Zvokovne pisave

en: Soundtrack
sl: Kompilacija

en: Source
sl: Vir

en: Source aspect ratio
sl: Izvorno razmerje velikosti

en: Source directory
sl: Izvorna mapa

en: Source:
sl: Vir:

en: Sout stream
sl: Serijski odvod pretoka

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
sl: Serijski odvod enot pretoka dovoljujejo izgradnjo serijskih verig obdelave. Več podrobnosti je mogoče najti v priročniku. Nastavite lahko različne možnosti za vsak serijski odvod pretoka.

en: South-Eastern European (Latin-10)
sl: jugovzhodno evropsko (latin-10)

en: Southern Rock
sl: Južnjaški rok

en: Sp&eed
sl: &Hitrost

en: Space
sl: Preslednica

en: Spacer
sl: Preslednik

en: Spanish
sl: španščina

en: Spatial
sl: Prostorsko

en: Spatial blur
sl: Prostorska zabrisanost

en: Spatial chroma strength
sl: Moč prostorske barve

en: Spatial chroma strength (0-254)
sl: Moč prostorske barve (0-254)

en: Spatial luma strength
sl: Moč prostorske osvetljenosti

en: Spatial luma strength (0-254)
sl: Moč prostorske osvetljenosti (0-254)

en: Spatializer
sl: Prostornik

en: Speaker configuration
sl: Nastavitev zvočnikov

en: Special modules
sl: Posebne enote

en: Specifies the services discovery modules to preload, separated by colons. Typical value is "sap".
sl: Določi module odkrivanja storitev, ki se naložijo ob zagonu programa. Vrednosti so ločene z vejico. Običajna vrednost je »sap«.

en: Specify AAC audio profile to use
sl: Določitev profila AAC zvoka.

en: Specify H.264 level (as defined by Annex A of the standard). Levels are not enforced; it's up to the user to select a level compatible with the rest of the encoding options. Range 1 to 5.1 (10 to 51 is also allowed). Set to 0 for letting x264 set level.
sl: Navedite raven H.264 (kot je določena v standardovem dodatku A). Ravni niso vsiljene; uporabnik lahko izbere raven, ki je združljiva s preostalimi možnostmi kodiranja. Območje 1 do 5.1 (dovoljeno je tudi 10 do 51). Nastavite na 0, da prepustite nastavitev ravni knjižnici x264.

en: Specify H.264 profile which limits are enforced over other settings
sl: Določite profil H.264, katerega meje imajo prednost pred drugimi nastavitvami

en: Specify a delay (in ms) for this elementary stream. Positive means delay and negative means advance.
sl: Določite zakasnitev (v ms) tega osnovnega pretoka. Pozitivno število pomeni zakasnitev in negativno pomik naprej.

en: Specify an ISO-639 code (three characters) for this elementary stream
sl: Določite kodo ISO-639 (trije znaki) za ta osnovni pretok

en: Specify an identifier integer for this elementary stream
sl: Navedite celo število določilnika za ta osnovni pretok

en: Specify an identifier integer for this elementary stream to change
sl: Navedite celo število določilnika za ta osnovni pretok, ki naj se spremeni

en: Specify an identifier string for this subpicture
sl: Določitev oznake niza nalepk.

en: Specify an new identifier integer for this elementary stream
sl: Določite novo celo število določilnika za ta osnovni pretok

en: Specify the AAC audio profile to use for encoding the audio bitstream. It takes the following options: main, low, ssr (not supported),ltp, hev1, hev2 (default: low). hev1 and hev2 are currently supported only with libfdk-aac enabled libavcodec
sl: Določilo profila AAC, ki naj se uporabi za kodiranje zvokovnega bitnega pretoka. Podprte so možnosti: glavno, nizko, ssr (ni podprto), ltp, hev1, hev2 (privzeto: nizko). Parametra hev1 in hev2 sta trenutno podprta le s kodekom libavcodec, ki ima omogočen libfdk-aac.

en: Specify the codec level explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. '4.2' for mpeg4-part10 or 'low' for mpeg2
sl: Izrecno navedite profil kodeka. Če tega ne storite, bo kodek določil pravilen profil iz drugih virov, kot sta ločljivost in bitna hitrost. Npr. '4.2' za mpeg4-part10 ali 'nizki' za mpeg2

en: Specify the codec profile explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. 'high'
sl: Izrecno navedite profil kodeka. Če tega ne storite, bo kodek določil pravilen profil iz drugih virov, kot sta ločljivost in bitna hitrost. Npr. 'visoki'

en: Specify the deinterlace module to use.
sl: Določitev enote razpletanja.

en: Specify the log filename.
sl: Določitev dnevniške datoteke.

en: Specify the logging format.
sl: Določite obliko beleženja.

en: Specify the magazine containing the language page
sl: Določitev revije, ki vsebuje stran z jezikom

en: Specify the page containing the language
sl: Določitev strani, ki vsebuje jezik

en: Specify the row containing the language
sl: Določite vrstico, ki vsebuje jezik

en: Specify the size of the TS packet to decrypt. The decryption routines subtract the TS-header from the value before decrypting.
sl: Določitev velikosti TS paketov za dešifriranje. Dešifriranje oddeli TS-glavo iz vrednosti pred samim dešifriranjem.

en: Spectral sections
sl: Odseki spektra

en: Spectrometer
sl: Krožni spektrometer

en: Spectrum
sl: Stolpčni spekter

en: Spectrum analyser
sl: Spektralna analiza

en: Spectrum inversion
sl: Inverzija spektra

en: Speech
sl: Govor

en: Speed of feeds
sl: Hitrost virov

en: Speed of the RSS/Atom feeds in microseconds (bigger is slower).
sl: Hitrost RSS/Atomskih virov v milisekundah (večja vrednost določa počasnejši tok).

en: Speed selector
sl: Izbirnik hitrosti

en: Speed: %.2fx
sl: Hitrost: %.2fx

en: Speex audio decoder
sl: Odkodirnik zvoka Speex

en: Speex audio encoder
sl: Kodirnik zvoka Speex

en: Speex audio packetizer
sl: Speex paketnik zvoka

en: Speex resampler
sl: Prevzorčevalnik Speex

en: Split segments anywhere
sl: Razcepi odseke na kateremkoli mestu

en: Split the video in multiple windows to display on a wall of screens
sl: Razdeli sliko v več oken za prikaz na več zaslonih

en: Splits video in two same parts, like in a mirror
sl: Razdeli sliko na dva enaka zrcalna dela

en: Splitter
sl: Razdelilnik

en: Standard
sl: Običajno

en: Standard Definition (576 or 480 lines)
sl: Standardna ločljivost (576 ali 480 vrstic)

en: Standard stream output
sl: Standardni odvod pretoka

en: Start
sl: Začetek

en: Start Time
sl: Začetni čas

en: Start VLC with only a systray icon
sl: Zaženi predvajalnik kot ikon v sistemski vrstici

en: Start VLC with:
     - normal mode
     - a zone always present to show information as lyrics, album arts...
     - minimal mode with limited controls
sl: Zagon VLC predvajalnika:
    - v običajnem načinu
    - ikonskem načinu s prikazom podrobnosti besedil, podatkov ...
    - v poenostavljenem vmesniku

en: Start directly in menu
sl: Neposredno zaženi meni

en: Start in minimal view (without menus)
sl: Zaženi poenostavljen vmesnik (brez menija)

en: Start in minimal view mode
sl: Zaženi predvajalnik s poenostavljenim vmesnikom

en: Start playback of new items immediately once they were added.
sl: Začni s predvajanjem novih predmetov takoj, ko so dodani seznamu.

en: Start the DVD directly in the main menu. This will try to skip all the useless warning introductions.
sl: Zagon DVDja neposredno v meni. Možnost je namenjena izpuščanju vseh dodatkov (reklame, opozorila, ...) pred zagonom menija.

en: Start time
sl: Začetni čas

en: Start video in fullscreen mode
sl: Zagon predvajanja v celozaslonskem načinu.

en: Starting Position
sl: Začetni položaj

en: Statistics
sl: Statistika

en: Statistics video output
sl: Statistika izhoda slike

en: Stats
sl: Statistika

en: Stats decoder
sl: Stanje odkodirnika

en: Stats decoder function
sl: Stanje funkcije odkodirnika

en: Stats demux
sl: Stanje odvijanja

en: Stats demux function
sl: Stanje funkcije odvijanja

en: Stats encoder function
sl: Stanje funkcije kodirnika

en: Status
sl: Stanje

en: Status Bar
sl: Vrstica stanja

en: Step Backward
sl: Korak nazaj

en: Step Forward
sl: Korak naprej

en: Step backward
sl: Korak nazaj

en: Step forward
sl: Korak naprej

en: Stereo Enhancer
sl: Izboljševalnik učinka stereo

en: Stereo audio mode
sl: Stereo način zvoka

en: Stereo audio output mode
sl: Način stereo odvoda zvoka

en: Stereo mode
sl: Stereo način

en: Stereo to mono downmixer
sl: Mešalec navzdol stereo v mono

en: Stop
sl: Zaustavi

en: Stop playback
sl: Ustavi predvajanje

en: Stop the A to B loop
sl: Prekini kroženje predvajanja med točkama A in B

en: Stop the playlist after each played playlist item.
sl: Zaustavi po predvajanem zadnjem predmetu seznama.

en: Stop time
sl: Čas konca

en: Stream
sl: Pretok

en: Stream %d
sl: Predvajanje %d

en: Stream Announcement
sl: Naznanilo pretoka

en: Stream Announcing
sl: Objava pretoka

en: Stream Destination
sl: Cilj pretoka

en: Stream ID of the audio track to use.
sl: Vrednost ID pretoka zvokovne sledi, ki naj se uporabi.

en: Stream ID of the subtitle track to use.
sl: Vrednost ID sledi podnapisa, ki naj se uporabi.

en: Stream MP3
sl: MP3 zapis

en: Stream Output
sl: Prikaz pretoka

en: Stream all elementary streams
sl: Pretoči vse osnovne pretoke

en: Stream all elementary streams (video, audio and subtitles)
sl: Omogoči pretakanje vseh osnovnih zapisov (videa, zvoka, podnapisov).

en: Stream bitrate
sl: Bitna hitrost pretoka

en: Stream description
sl: Opis pretoka

en: Stream filter module
sl: Enota filtra pretoka

en: Stream filters
sl: Filtri pretoka

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
sl: Filtri pretoka so posebni moduli, ki omogočajo naprednejšo uporabno predstavnih vsebin. Nastavitve spreminjajte samo, če ste res prepričani v svoje znanje.

en: Stream filters are used to modify the stream that is being read.
sl: Filtri pretoka spreminjajo pretok, ki se predvaja.

en: Stream identifier
sl: Identifikator toka

en: Stream name
sl: Ime pretoka

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
sl: Uporabi številko pretoka zvokovne sledi (od 0 do n)

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
sl: Uporabi številko sledi podnapisov (od 0 do n)

en: Stream output
sl: Odvod pretoka

en: Stream output muxer caching (ms)
sl: Predpomnjenje odvoda pretoka zvijalnika (milisekunde)

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
sl: Nastavitve pretoka odvoda omogočajo pripravo krajevnega strežnika pretoka, ali pa kot mesto shranjevanja za prejemanje pretokov.
    Pretoki so najprej zviti, nato pa so poslani na modul »dostopnega odvoda«, ki omogoča shranjevanje pretoka v datoteko, ali ga usmerja naprej (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Moduli serijskih odvodnih pretokov omogočajo tudi napredno obdelavo pretoka (prekodiranje, podvojevanje ...).

en: Stream output string.
    This is automatically generated when you change the above settings,
    but you can change it manually.
sl: Pretok odvodne niti.
    Nastavitev se samodejno ustvari, ko spremenite zgornje nastavitve,
    lahko pa spremembe vnesete ročno.

en: Stream output to memory buffer
sl: Pretakaj Izhod v medpomnilnik pomnilnika

en: Stream public
sl: Javni pretok

en: Stream the On Screen Display menu (using the osdmenu subpicture module).
sl: Pretakanje menija prikaza na zaslonu (OSD) z uporabo nalepk osdmenu.

en: Stream to network
sl: Pretoči na omrežje

en: Stream...
sl: Pretakanje ...

en: Streamable
sl: Pretočen

en: Streaming
sl: Pretakanje

en: Streaming / Transcoding failed
sl: Pretakanje / prekodiranje je spodletelo

en: Streaming and Transcoding Options
sl: Možnosti pretakanja in prekodiranja

en: Streaming deinterlace mode
sl: Način razpletenega pretakanja

en: Streaming method
sl: Metoda pretakanja

en: Streaming/Exporting Wizard...
sl: Čarovnik pretoka in izvoza ...

en: Streaming/Saving:
sl: Pretakanje/Shranjevanje:

en: Streaming/Transcoding Wizard
sl: Čarovnik pretakanja in prekodiranja

en: Strength
sl: Moč

en: Strength of AQ
sl: Moč AQ

en: Strength of psychovisual optimization, default is "1.0:0.0"
sl: Moč psiho-vizualne prilagodljivosti, privzeto je "1.0:0.0"

en: Strength to reduce blocking and blurring in flat
    and textured areas, default 1.0 recommended to be between 0..2
     - 0.5: weak AQ
     - 1.5: strong AQ
sl: Moč zmanjševanja nastajanja blokov in zabrisa slike
    na ravnih in teksturiranih področjih, privzeto 1.0, priporočljive vrednosti pa so med 0 in 2.
     - 0.5: šibko AQ
     - 1.5: močno AQ

en: Strength used to modify the value of a pixel
sl: Moč uporabljena za spreminjanje vrednosti točke

en: Strict standard compliance
sl: Stroga standardna skladnost

en: Stride Length
sl: Dolžina koraka

en: Stuff
sl: Stvari

en: Sub &Track
sl: &Sled podnapisov

en: Sub sync: bookmarked audio time
sl: Uskl. podnapisov: čas zvoka dodan med zaznamke

en: Sub sync: bookmarked subtitle time
sl: Uskl. podnapisov: čas podnapisa dodan med zaznamke

en: Sub sync: corrected %i ms (total delay = %i ms)
sl: Uskl. podnapisov: popravljeno %i ms (skupna zakasnitev = %i ms)

en: Sub sync: delay reset
sl: Uskl. podnapisov: ponastavitev zakasnitve

en: Sub sync: set bookmarks first!
sl: Uskl. podnapisov: najprej nastavite zaznamke!

en: Sub-Title
sl: Podnaslov

en: Subdirectory behavior
sl: Vedenje podmap

en: Subject
sl: Zadeva

en: Submission of played songs to last.fm
sl: Pošlji predvajane skladbe na last.fm

en: Submit played tracks stats to Last.fm
sl: Pošilji statistiko predvajanja na last.fm

en: Subpicture position
sl: Položaj nalepke na zaslonu

en: Subpictures
sl: Nalepke

en: Subpictures filter module
sl: Enota filtra nalepk

en: Subpictures source module
sl: Izvirni modul podnapisov

en: Subpixel motion estimation and partition decision quality
sl: Kakovost gibanja podpik in odločanja delitve

en: Subscreen height
sl: Višina platna zaslona

en: Subscreen left
sl: Podzaslon levo

en: Subscreen top
sl: Podzaslon desno

en: Subscreen top left corner
sl: Zgornji levi kot platna zaslona

en: Subscreen width
sl: Širina platna zaslona

en: Subscribe
sl: Naročilo

en: Subscribe to a podcast
sl: Naročanje na podcast

en: Subsdelay
sl: Zakasnitev podnapisov

en: Subti&tle
sl: Po&dnapis

en: Subtitle
sl: Podnapisi

en: Subtitle & On Screen Display Settings
sl: Nastavitve za podnapise in zaslonski prikaz

en: Subtitle Delay
sl: Zamik podnapisov

en: Subtitle File
sl: Datoteka s podnapisi

en: Subtitle Files
sl: Datoteke podnapisov

en: Subtitle Language
sl: Jezik podnapisov

en: Subtitle Track
sl: Podnapisi

en: Subtitle alignment
sl: Poravnava podnapisov

en: Subtitle autodetection fuzziness
sl: Zaznavanje imena podnapisov

en: Subtitle autodetection paths
sl: Samodejno poišči podnapise na določenih poteh

en: Subtitle codec
sl: Kodek podnapisov

en: Subtitle codecs
sl: Kodeki podnapisov

en: Subtitle delay
sl: Zamik podnapisov

en: Subtitle delay %i ms
sl: Zamik podnapisov %i ms

en: Subtitle delay down
sl: Zamik podnapisov nazaj

en: Subtitle delay up
sl: Zamik podnapisov naprej

en: Subtitle description
sl: Opis podnapisov

en: Subtitle duration factor:
sl: Čas trajanja prikaza podnapisov:

en: Subtitle effects
sl: Oblika podnapisov

en: Subtitle encoder
sl: Kodirnik podnapisov

en: Subtitle encoding
sl: Kodiranje podnapisov

en: Subtitle format
sl: Format podnapisov

en: Subtitle justification
sl: Poravnava podnapisov

en: Subtitle language
sl: Jezik podnapisov

en: Subtitle languages
sl: Jeziki podnapisov

en: Subtitle position %d px
sl: Položaj podnapisov %d slikovnih točk

en: Subtitle position down
sl: Spusti položaj podnapisov

en: Subtitle position up
sl: Dvigni položaj podnapisov

en: Subtitle position: no active subtitle
sl: Položaj podnapisov: ni dejavnih podnapisov

en: Subtitle renderers using libass
sl: Izris podnapisov s knjižnico libass

en: Subtitle speed:
sl: Hitrost predvajanja podnapisov:

en: Subtitle sync / bookmark audio timestamp
sl: Usklajevanje podnapisov / zaznamuj časovni žig zvoka

en: Subtitle sync / bookmark subtitle timestamp
sl: Usklajevanje podnapisov / zaznamuj časovni žig podanpisa

en: Subtitle sync / reset audio & subtitle synchronization
sl: Usklajevanje podnapisov / ponastavi usklajevanje zvoka in podanpisov

en: Subtitle sync / synchronize audio & subtitle timestamps
sl: Usklajevanje podnapisov / uskladi časovne žige zvoka in podnapisov

en: Subtitle text encoding
sl: Kodiranje besedila podnapisov

en: Subtitle track
sl: Podnapisi

en: Subtitle track ID
sl: ID podnapisov

en: Subtitle track synchronization:
sl: Časovni zamik podnapisov:

en: Subtitle track: %s
sl: Sled podnapisov: %s

en: Subtitles
sl: Podnapisi

en: Subtitles (advanced)
sl: Podnapisi (napredno)

en: Subtitles (images)
sl: Podnapisi (slike)

en: Subtitles / OSD
sl: Podnapisi / OSD

en: Subtitles Track
sl: Podnapisi

en: Subtitles/Video
sl: Podnapisi / Posnetek

en: Summary
sl: Povzetek

en: Sundanese
sl: sundščina

en: Support for VDR recordings (http://www.tvdr.de/).
sl: Podpora za posnetke VDR (http://www.tvdr.de/).

en: Surround
sl: Surround sistem zvoka

en: Surround delay (ms)
sl: Zamik zvoka obdajanja (ms)

en: Surround delay, in ms. Usual values are from 5 to 40 ms.
sl: Zamik obdajanja zvoka v ms. Običajna vrednost je med 5 in 40 ms.

en: Surround effect level (from 0 to 100, default value is 0).
sl: Raven učinka obdajanja (od 0 do 100, privzeta vrednost je 0).

en: Surround level
sl: Raven sistema obdajanja

en: Swahili
sl: svahili

en: Swati
sl: svaziščina

en: Swedish
sl: švedščina

en: Sweep Depth
sl: Globina obsipavanja

en: Sweep Rate
sl: Hitrost obsipavanja

en: Switch to full preferences view
sl: Preklopi na zahtevnejše nastavitve programa

en: Switch to simple preferences view
sl: Preklopi na osnovne nastavitve programa

en: Symbol rate (bauds)
sl: Simbolna hitrost (v baudih)

en: Symphonic Rock
sl: Simfonični rock

en: Symphony
sl: Simfonija

en: Sync on Intra Frame
sl: Uskladi na vmesno sličico

en: Synchronization
sl: Usklajevanje

en: Synchronize left and right
sl: Uskladi levo in desno

en: Synchronize top and bottom
sl: Uskladi zgoraj in spodaj

en: Synchronous writing
sl: Sinhrono zapisovanje

en: Synthesis gain
sl: Ojačanje sinteze

en: Syslog facility
sl: Vrsta programske opreme za syslog

en: Syslog ident
sl: Prepoznavni protokol za syslog

en: System Id
sl: Sistemski ID

en: System Sound Output Device
sl: Izhodna naprava sistemskega zvoka

en: System V shared memory segment ID of the frame buffer (this is ignored if --shm-file is specified).
sl: ID odseka sistemskega pomnilnika v souporabi V za medpomnilnik sličic (to je prezrto, če je določena možnost --shm-file)

en: System codeset
sl: Sistemski kodni nabor

en: System's default
sl: Sistemsko privzeto

en: Systray icon
sl: Pokaži ikono na pladnju

en: T&itle
sl: Na&slov

en: T&ools
sl: &Orodja

en: T.140 text encoder
sl: Kodirnik besedila T.140

en: TCP
sl: Protokol TCP

en: TCP command input
sl: TCP ukazni dovod

en: TCP connection timeout
sl: Časovna omejitev povezave TCP

en: TCP input
sl: Dovod TCP

en: TCP/UDP timeout (ms)
sl: Časovna omejitev TCP/UDP (v milisekundah)

en: TLS cipher priorities
sl: Prednost šifriranja TLS

en: TLS server support for OS X
sl: Podpora za strežniška TLS za OS X

en: TLS support for OS X and iOS
sl: Podpora TLS za OS X in iOS

en: TS muxer (libdvbpsi)
sl: Zvijalnik TS (libdvbpsi)

en: TTA demuxer
sl: Odvijalnik TTA

en: TV - analog
sl: TV – analogno

en: TV - digital
sl: TV – digitalno

en: TV channels are grouped by transponder (a.k.a. multiplex) on a given frequency. This is required to tune the receiver.
sl: TV kanali so združeni po transponderju (zvijalniku) na dani frekvenci. To je zahtevano za uglaševanje sprejemnika.

en: TV-range is usually used colorrange, defining this to true will enable libx264 to use full colorrange on encoding
sl: Za barvni obseg se običajno uporablja obseg TV-ja, če to vrednost določite kot true, bo libx264 pro kodiranju uporabljal polni barvni obseg

en: TY Stream audio/video demux
sl: Odvijanje TY zapisa zvoka/slike

en: Tab
sl: Tabulator

en: Tagalog
sl: tagaloščina

en: Tahitian
sl: tahitijščina

en: Tajik
sl: tadžikistanščina

en: Take &Snapshot
sl: &Zajem slike

en: Take a snapshot
sl: Zajemi sliko

en: Take video snapshot
sl: Zajemanje slike

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
sl: Zajemanje slike in shranjevanje datotek na disk.

en: Tamil
sl: tamilščina

en: Target Usage
sl: Ciljna uporaba

en: Target bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
sl: Ciljna bitna hitrost v kb/s med kodiranjem v načinu konstantne bitne hitrosti

en: Target bitrate of the transcoded audio stream.
sl: Ciljna bitna hitrost prekodiranega zvokovnega zapisa.

en: Target bitrate of the transcoded video stream.
sl: Ciljna bitna hitrost prekodiranega zapisa slike.

en: Target output frame rate for the video stream.
sl: Ciljna hitrost odvodnih sličic video pretoka.

en: Tatar
sl: tatarščina

en: Teal
sl: Modrozelena

en: Techno
sl: Tehno

en: Techno-Industrial
sl: Tehno-Industrijska

en: Teletext
sl: Teletekst

en: Teletext Activation
sl: Zagon teleteksta

en: Teletext alignment
sl: Teletekst poravnava

en: Teletext configuration
sl: Nastavitev teleteksta

en: Teletext language
sl: Jezik teleteksta

en: Teletext page
sl: Stran teletekst

en: Teletext subtitles
sl: Podnapisi Teletekst

en: Teletext subtitles decoder
sl: Teletekst odkodirnik podnapisov

en: Teletext subtitles: hearing impaired
sl: Teletekst podnapisi: slušno omejeni

en: Teletext text subtitles
sl: Teletekst podnapisi

en: Teletext transparency
sl: Prozornost teletexta

en: Teletext: additional information
sl: Teletekst: več podrobnosti

en: Teletext: program schedule
sl: Teletekst: urnik programa

en: Tell VLC that it is being launched due to a file association in the OS
sl: Predvajalnik VLC je zagnan prek sistemske datotečne vezi.

en: Tell lirc to read this configuration file. By default it searches in the users home directory.
sl: Lirc naj nastavitve prevzame iz izbrane nastavitvene datoteke. Privzeto išče nastavitveno datoteko v domači mapi.

en: Telugu
sl: telugujščina

en: Temporal
sl: Časovno

en: Temporal chroma strength
sl: Začasna moč barve

en: Temporal chroma strength (0-254)
sl: Začasna moč barve (0-254)

en: Temporal luma strength
sl: Začasna moč osvetljenosti

en: Temporal luma strength (0-254)
sl: Začasna moč osvetljenosti (0-254)

en: Temporal-spatial
sl: Začasno-prostorno

en: Terrestrial reception parameters
sl: Parametri zemeljskega prejema signala

en: Text
sl: Besedilo

en: Text Color
sl: Barva besedila

en: Text Size
sl: Velikost besedila

en: Text default color
sl: Privzeta barva besedila

en: Text file
sl: Besedilna datoteka

en: Text identifier for the callback functions
sl: Besedilno določilo odzivne funkcije

en: Text opacity
sl: Prekrivnost besedila

en: Text position
sl: Položaj besedila

en: Text renderer
sl: Izrisovalnik besedila

en: Text renderer for Mac
sl: Izrisovalnik besedila za sisteme Mac

en: Text rendering module
sl: Modul pretvarjanja besedila

en: Text subtitle decoder
sl: Odkodirnik besedilnih podnapisov

en: Text subtitle parser
sl: Razčlenjevalnik besedila podnapisov

en: Texts / Logs (*.log *.txt);; All (*.*)
sl: Besedila / Dnevniki (*.log *.txt);; Vse (*.*)

en: Textual audio descriptions
sl: Besedilni zvokovni opisi

en: Texture size
sl: Velikost teksture

en: Thai
sl: tajščina

en: Thai (TIS 620-2533/ISO 8859-11)
sl: tajsko (TIS 620-2533/ISO 8859-11)

en: Thai (Windows-874)
sl: tajsko (windows-874)

en: Thanks
sl: Zahvala

en: The HTTP server will listen on this TCP port. The standard HTTP port number is 80. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
sl: Strežnik HTTP bo poslušal na teh vratih TCP. Standardno število vrat HTTP je 80. Vendar pa operacijski sistem omejuje dodelitev števil vrat pod 1025.

en: The HTTPS server will listen on this TCP port. The standard HTTPS port number is 443. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
sl: Strežnik HTTPS bo poslušal na teh vratih TCP. Standardno število vrat HTTPS je 443. Vendar pa operacijski sistem omejuje dodelitev števil vrat pod 1025.

en: The IP address of the network master clock to use for clock synchronization.
sl: Naslov IP glavne ure omrežja, ki se uporablja za usklajevanje ure.

en: The MouseWheel up-down (vertical) axis can control volume, position or mousewheel event can be ignored
sl: Navpična os drsnega koleščka (os gor-dol) lahko nadzira glasnost, položaj ali pa je dejanje drsega koleščka prezrto.

en: The RTSP server will listen on this TCP port. The standard RTSP port number is 554. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
sl: Strežnik RTSP bo poslušal na teh vratih TCP. Standardno število vrat HTTP je 554. Vendar pa operacijski sistem omejuje dodelitev števil vrat pod 1025.

en: The SAP module normally chooses itself the right addresses to listen to. However, you can specify a specific address.
sl: Modul SAP je običajno nastavljen na samodejno spremljanje pravemu naslovu. Možnost omogoča nastavitev po meri na drug naslov.

en: The URL set for an alternative scrobbler engine
sl: Naslov URL za alternativni programnik scrobbler

en: The YUV4MPEG2 header is compatible with mplayer yuv video output and requires YV12/I420 fourcc. By default vlc writes the fourcc of the picture frame into the output destination.
sl: Glava YUV4MPEG2 je združljiva z izhodom slike mplayer yuv in zahteva kodo fourcc YV12/I420. Privzeto vlc zapiše kodo fourcc sličice v cilj izhoda.

en: The audio device "%s" could not be used:
    %s.
sl: Zvokovne naprave »%s« ni mogoče uporabiti:
    %s.

en: The capture device "%s" does not support the required parameters.
sl: Naprava za zajemanje »%s« ne podpira zahtevanih parametrov.

en: The chosen codecs are not compatible with each other. For example: It is not possible to mix uncompressed audio with any video codec.
    
    Correct your selection and try again.
sl: Izbrani kodeki niso združljivi med sabo. Na primer, mešanje nestisnjenega zvoka s katerimkoli video kodekom ni mogoče.
    
    Popravite svojo izbiro in poskusite znova.

en: The code rate for Forward Error Correction can be specified.
sl: Določena je lahko kodna hitrost vnaprejšnjega popravljanja napak.

en: The color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
sl: Barva besedila, ki bo izrisano na sliki. Vrednost je določena šestnajstiško (kot HTML barve). Prva dva znaka sta za rdečo, naslednja za zeleno in zadnja za modro. (#000000 = črna, #FF0000 = rdeča, #00FF00 = zelena, #FFFF00 = rumena (rdeča in zelena), #FFFFFF = bela)

en: The cryptographic signature for the downloaded file "%s" was invalid and could not be used to securely verify it. Thus, the file was deleted.
sl: Šifrirni podpis prejete datoteke »%s« ni veljaven in ga ni mogoče varno preveriti, zato je bila datoteka izbrisana.

en: The current playing item will be streamed. If there is no currently playing item, the first selected item from the <i>Library</i> will be the subject of the stream.
sl: Pretakan bo trenutno predvajani predmet. Če tega ni, bo predmet pretoka prvi izbrani predmet iz <i>Zbirke predstavnih datotek</i>.

en: The decoder can partially decode or skip frame(s) when there is not enough time. It's useful with low CPU power but it can produce distorted pictures.
sl: Odkodirnik lahko delno odkodira ali spusti sličice, kadar za odkodiranje ni dovolj časa. Nastavitev je pomembna pri počasnejših procesorjih, vendar lahko zniža kakovost predvajanja.

en: The degree of blurring from 1 to 127.
sl: Raven megljenja med vrednostmi 1 in 127.

en: The delay which is introduced by the physical algorithm may sometimes be disturbing for the synchronization between lips-movement and speech. In case, turn this on to compensate.
sl: Zamik, ki je posledica fizičnega algoritma, je lahko včasih moteč za usklajevanje zvoka in slike. V tem primeru omogočite to možnost.

en: The demuxer will advance timestamps if the input can't keep up with the rate.
sl: Pri razpletanju bodo nadgrajeni časovni žigi, če vnos ne dohaja hitrost.

en: The desktop mode allows you to display the video on the desktop.
sl: Namizni način omogoča predvajanje videa kot ozadje namizja.

en: The device node where VBI data can be read  (for closed captions)
sl: Vozlišče naprave, kjer se lahko berejo podatki VBI (za zaprte napise)

en: The device you selected cannot be used, because its type is not supported.
sl: Izbrane naprave ni mogoče uporabiti, ker njena vrsta ni podprta.

en: The digital signal can be modulated according with different constellations (depending on the delivery system). If the demodulator cannot detect the constellation automatically, it needs to be configured manually.
sl: Digitalni signal je lahko moduliran v skladu z različnimi konstelacijami (odvisno od dostavnega sistema). Če demodulator ne more samodejno zaznati konstelacije, ga je potrebno nastaviti ročno.

en: The downconverter (LNB) will substract the local oscillator frequency from the satellite transmission frequency. The intermediate frequency (IF) on the RF cable is the result.
sl: Nizkošumni blok (LNB) bo izvlekel frekvenco lokalnega oscilatorja iz oddajne frekvence satelita. Posledica tega je vmesna frekvenca (angl. intermediate frequency - IF) na kablu RF.

en: The encoder can make on-the-fly quality tradeoffs if your CPU can't keep up with the encoding rate. It will disable trellis quantization, then the rate distortion of motion vectors (hq), and raise the noise reduction threshold to ease the encoder's task.
sl: S kodirnikom ni mogoče ohraniti kakovosti, če CPE ni dovolj zmogljiva. Nastavitev onemogoči trellis deljenje, potem raven popačenja vektorjev gibanja in zviša prag zmanjšanja hrupa.

en: The even CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
sl: Soda različica šifrirnega ključa CSA je znakovna koda 16 znakov (8 šestnajstiških bajtov).

en: The format of '%s' cannot be detected. Have a look at the log for details.
sl: Zapisa '%s' ni mogoče zaznati. Podrobnosti so zavedene v dnevniški datoteki.

en: The height of the effects video window, in pixels.
sl: Višina okna slikovnih učinkov v točkah.

en: The height of the mesh, in pixels.
sl: Višina zanke v slikovnih točkah.

en: The height of the mini image for further processing (48 is default)
sl: Višina malih slik za nadaljnjo obdelavo (48 je privzeta vrednost)

en: The height of the video window, in pixels.
sl: Višina okna slike videa v točkah.

en: The image blended onto the base image
sl: Slika, ki bo prelita na osnovno sliko

en: The image which will be used to blend onto
sl: Slika, ki bo uporabljena kot osnova za prelivanje

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
sl: Doseženo je največje dovoljeno število filtrov (%u).

en: The media library is automatically saved and reloaded each time you start VLC.
sl: Zbirka predstavnih datotek se samodejno shrani in se ponovno naloži ob ponovnem zagonu predvajalnika.

en: The name and version of the program will be provided to the HTTP server. They must be separated by a forward slash, e.g. FooBar/1.2.3. This option can only be specified per input item, not globally.
sl: Strežniku HTTP bosta podana ime in različica programa. ločena morata biti s pošrevnico, npr. FooBar/1.2.3. To možnost lahko določite samo glede na vnos in ne splošno.

en: The new version was successfully downloaded. Do you want to close VLC and install it now?
sl: Nova različica programa je uspešno prejeta. Ali želite zapreti trenutno različico programa VLC in takoj namestiti novo?

en: The number of the first segment generated
sl: Število prvo ustvarjenega odseka

en: The number of time the blend will be performed
sl: Število ponovitev prelivanja slike

en: The opacity (inverse of transparency) of the text that will be rendered on the video. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
sl: Raven prekrivnosti besedila, ki bo izrisano na sliki (od vrednosti 0 za prozorno do 255 popolno prekrito).

en: The option allows you to enable or disable the high-quality float32 audio output mode (which is not well supported by some soundcards).
sl: Možnost omogoči oziroma onemogoči visoko kakovostni način zvokovnega odvoda float32 (ni podprt pri vseh zvokovnih karticah).

en: The output file already exists. If recording continues, the file will be overridden and its content will be lost.
sl: Izhodna datoteka že obstaja. Če se snemanje nadaljuje, bo datoteka prepisana in njena vsebina bo izgubljena.

en: The parameter alpha for the Kaiser window. Increasing alpha increases the main-lobe width and decreases the side-lobe amplitude.
sl: Parameter alfa za Kaiserjevo okno; povečanje vrednosti alfa zviša širino vrha krivulje in zmanjša amplitudo bočnega dela krivulje.

en: The password of your last.fm account
sl: Geslo zadnjega fm računa

en: The path where the debugframes should be saved
sl: Pot kamor naj se shranijo sličice razhroščevanja

en: The pixel format for output image buffers.
sl: Oblika slikovnih točk za medpomnilnike izhodne slike

en: The playlist can use a tree to categorize some items, like the contents of a directory.
sl: Seznam prikaže drevesno zgradbo za urejanje predmetov kot je vsebina mape.

en: The polyphony defines how many voices can be played at a time. Larger values require more processing power.
sl: Mnogoglasje določa, koliko glasov se lahko predvaja naenkrat. Večje vrednosti zahtevajo več obdelovalne moči.

en: The rate control method to use when encoding. Can be one of 'crb', 'vbr', 'qp', 'avbr'. 'qp' mode isn't supported for mpeg2
sl: Metoda nadzora hitrosti pri kodiranju. Je lahko ena od vrednosti 'crb', 'vbr', 'qp' ali 'avbr'. Način 'qp' ni podprt za mpeg2

en: The requested RTSP session could not be established.
sl: Zahtevana RTSP seja ni vzpostavljena.

en: The selected audio output device is exclusively in use by another program.
sl: Izbrano z ime zvokovne napraveo napravo uporablja nek drug program.

en: The selected digital tuner does not support the specified parameters.
    Please check the preferences.
sl: Izbrano digitalno uglaševalo ne podpira navedenih parametrov.
    Preverite nastavitve.

en: The size of the texture, in pixels.
sl: Velikost teksture v sl. točkah.

en: The specified pixel resolution is forced (if both width and height are strictly positive).
sl: Navedena ločljivost slikovnih točk je vsiljena (če sta širina in višina strogo pozitivna).

en: The standard MPEG audio (1/2) format (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
sl: Standardni MPEG zapis zvoka (1/2) (uporaben z MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG in RAW)

en: The step size of the volume is adjustable using this option.
sl: Korak glasnosti predvajanja zvoka je s to nastavitvijo mogoče določiti.

en: The stream must be playing or paused for bookmarks to work.
sl: Pretok mora biti v predvajanju ali pa mora biti v premoru za delovanje zaznamkov.

en: The stream will be created using default settings, for more advanced configuration, or to modify the default settings, select the button to the right: <i>Manage Streams</i>
sl: Pretok bo ustvarjen z uporabo privzetih vrednosti, za bolj napredne nastavitve ali za spremembo privzetih nastavitev izberite gumb na desni: <i>Upravljaj s pretoki</i>

en: The stream will run this duration (in seconds).
sl: Nastavitev določa čas trajanja predvajanja od točke začetka (v sekundah).

en: The stream will start at this position (in seconds).
sl: Čas na časovnici, na katerem naj se predvajanje pretoka začne (v sekundah).

en: The stream will stop at this position (in seconds).
sl: Čas na časovnici, na katerem naj se predvajanje pretoka konča (v sekundah).

en: The symbol rate must be specified manually for some systems, notably DVB-C, DVB-S and DVB-S2.
sl: Hitrost simbolov mora biti za nekatere sisteme določena ročno, predvsem za DVB-C, DVB-S in DVB-S2.

en: The target usage allow to choose between different trade-offs between quality and speed. Allowed values are : 'speed', 'balanced' and 'quality'.
sl: Ciljna uporaba omogoča izbiro med različnimi kompromisi med kakovostjo in hitrostjo. Dovljene vrednosti so: 'hitrost', 'uravnoteženo' in 'kakovost'.

en: The transparency of the OSD VNC can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
sl: Prosojnost menija OSD VNC je opredeljena z vrednostjo med 0 in 255. Nižja vrednost pomeni večjo prosojnost, večja pa manjšo. Privzeta vrednost je neprosojno (255), vrednost (0) pa je popolno prozorno ozadje.

en: The type of FFT window to use for spectrum-based visualizations.
sl: Vrsta okna TFT za predočenja osnovana na sprektru.

en: The username of your last.fm account
sl: Uporabniško ime zadnjega fm računa

en: The volume can be recorded and automatically restored next time VLC is used.
sl: Glasnost je mogoče posneti in samodejno naložiti ob naslednjem zagonu predvajalnika VLC.

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background.
sl: Način ozadja omogoča prikazovanje posnetka kot ozadja namizja.

en: The width of the effects video window, in pixels.
sl: Širina okna slikovnih učinkov v točkah.

en: The width of the mesh, in pixels.
sl: Širina zanke v slikovnih točkah.

en: The width of the mini image for further processing (64 is default)
sl: Širina malih slik za nadaljnjo obdelavo (64 je privzeta vrednost)

en: The width of the video window, in pixels.
sl: Širina okna slike videa v točkah.

en: Theora is a free general-purpose codec (useable with MPEG TS and OGG)
sl: Theora je brezplačen večnamenski kodek (uporaben z MPEG TS in OGG)

en: Theora video decoder
sl: Odkodirnik slike Theora

en: Theora video encoder
sl: Kodirnik slike Theora

en: Theora video packetizer
sl: Paketnik slike Theora

en: There is no suitable stream-output access module for "%s/%s://%s".
sl: Ni primerne enote za dostop do odvod pretoka »%s/%s://%s«.

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
sl: Možnosti dovoljujejo spreminjanje vmesnikov, ki jih podpira predvajalnik VLC. Izbrati je mogoče glavni vmesnik in dodatne vmesnike ter prilagoditi različne nastavitve posameznega modula.

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
sl: Možnosti dovoljujejo spreminjanje obnašanja zvokovnega podsistema in omogočajo dodajanje filtrov zvoka za kasnejšo obdelavo in učinkov predočenja (spektralna analiza ...). Filtre se omogoči na tem mestu, podrobnejše nastavite pa so med nastavitvami »Filtri zvoka«.

en: These options allow you to modify the behavior of the input subsystem, such as the DVD or VCD device, the network interface settings or the subtitle channel.
sl: Možnosti dovolijo spreminjanje vedenja dovodnega podsistema, kot na primer DVD ali VCD naprave, nastavitve omrežnega vmesnika ali pa kanalov podnapisov.

en: These options allow you to modify the behavior of the subpictures subsystem. You can for example enable subpictures sources (logo, etc.). Enable these filters here and configure them in the "subsources filters" modules section. You can also set many miscellaneous subpictures options.
sl: Možnosti omogočajo spreminjanje obnašanja podsistema podnapisov. Lahko na primer omogočite vire podnapisov (logotipe, itd.). Te filtre omogočite tu, nastavite pa jih v odseku »filtrov podvirov«. Mogoče je spreminjati tudi druge možnosti podnapisov.

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
sl: Možnosti dovoljujejo spreminjanje obnašanja podsistema odvoda videa. Lahko na primer omogočite filtriranje slike (razpletanje, prilagajanje slike ...) in jih dodatno nastavite v rubriki enot »Filtri videa«. Nastavite lahko tudi druge možnosti videa.

en: These options allow you to select default modules. Leave these alone unless you really know what you are doing.
sl: Nastavitve omogočajo določitev privzetih enot. Nastavitev ni priporočljivo spreminjati.

en: These options allow you to set default global options for the stream output subsystem.
sl: Možnosti dovoljujejo nastavitev splošnih možnosti podsistema odvoda pretoka.

en: These options define the behavior of the playlist. Some of them can be overridden in the playlist dialog box.
sl: Možnosti določajo delovanje seznama predvajanja in jih je večinoma mogoče prilagajati tudi prek vmesnika seznama.

en: These settings are the global VLC key bindings, known as "hotkeys".
sl: Nastavitve predstavljajo splošna določila tipkovnih povezav imenovanih »hitre tipke«

en: Thick
sl: Debela

en: Thin
sl: Ozka

en: This Blu-ray Disc needs a library for AACS decoding, and your system does not have it.
sl: Ta disk Blu-ray za odkodiranje AACS potrebuje knjižnico, ki ni nameščena na vašem sistemu.

en: This Blu-ray Disc needs a library for BD+ decoding, and your system does not have it.
sl: Ta disk Blu-ray za odkodiranje BD+ potrebuje knjižnico, ki ni nameščena na vašem sistemu.

en: This X.509 certicate file (PEM format) is used for server-side TLS. On OS X, the string is used as a label to search the certificate in the keychain.
sl: To datoteko potrdila X.509 (oblika PEM) uporablja TLS strežnika. Na OS X se niz uporablja kot oznako za iskanje potrdila v verigi ključev.

en: This X.509 certificate file (PEM format) can optionally be used to authenticate remote clients in TLS sessions.
sl: To datoteko potrdila X.509 (oblika PEM) se lahko uporablja tudi za overitev oddaljenih odjemalcev v sejah TLS.

en: This addon has been installed manually. VLC can't manage it by itself.
sl: Ta dodatek je bil nameščen ročno, zato ga program ne more upravljati samodejno.

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
sl: Možnost omogoča filtriranje zvoka po obdelovanju, z namenom spreminjanja prevajanja zvoka.

en: This adds post-processing filters to enhance the picture quality, for instance deinterlacing, or distort the video.
sl: Doda filtriranje po obdelavi z namenom izboljšanja kakovosti slike, kot na primer razpletanje, preoblikovanje in podobno.

en: This adds so-called "subpicture filters". These filter subpictures created by subtitle decoders or other subpictures sources.
sl: Možnost omogoči dodajanje t.i. »podslikovnih filtrov«. Ti filtrirajo podnapise, ki so jih ustvarili odkodirniki podnapisov ali drugi viri.

en: This adds so-called "subpicture sources". These filters overlay some images or text over the video (like a logo, arbitrary text, ...).
sl: Možnost omogoči dodajanje t.i. »podslikovnih virov«. Ti filtri prekrijejo nekatere slike ali besedilo v videu (npr. logotipe, naključno besedilo ...).

en: This adds video splitters like clone or wall
sl: S tem dodate video razdelilnike, kot je kloniranje ali stena

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
sl: Možnost doda module predočenja (spektralna analiza ...).

en: This allow you to configure the initial caching amount for stream output muxer. This value should be set in milliseconds.
sl: Možnost omogoča nastavljanje velikosti predpomnilnika za zvijalnik izhodnega pretoka. Vrednost mora biti podana v milisekundah.

en: This allows defining the TTL (Time-To-Live) of the stream. This parameter is the maximum number of routers your stream can go through. If you don't know what it means, or if you want to stream on your local network only, leave this setting to 1.
sl: To omogoča določanje življenjske dobe pretoka. To parameter je največje število usmerjevalnikov, skozi katere lahko teče pretok. Če ne veste, kaj pomeni ali če želite pretakati samo na svojem omrežju, pustite vrednost na 1.

en: This allows hardware decoding when available.
sl: Možnost omogoča nastavitev strojnega odkodiranja, če je to na voljo.

en: This allows playing audio at lower or higher speed without affecting the audio pitch
sl: Možnost omogoča predvajanje zvoka hitreje ali počasneje brez značilnega učinka na višino predvajanih tonov.

en: This allows proper handling of HDTV-1080 video format even if broken encoder incorrectly sets height to 1088 lines. You should only disable this option if your video has a non-standard format requiring all 1088 lines.
sl: Možnost omogoča pravilno obdelavo slikovnega zapisa HDTV-1080 tudi, če je kodirnik pokvarjen in nepravilno določi višino na 1088 vrstic. Možnost naj se onemogoči le, če ima slika neobičajni zapis, ki zahteva vseh 1088 vrstic.

en: This allows saving a stream to a file. The can be reencoded on the fly. Whatever VLC can read can be saved.
    Please note that VLC is not very suited for file to file transcoding. Its transcoding features are however useful to save network streams, for example.
sl: To omogoča shranjevanje pretoka v datoteko. To lahko ponovno hitro kodirate. Karkoli VLC lahko prebere, lahko shranite.
    Upoštevajte, da VLC ni primeren za prekodiranje iz datoteke v datoteko. Njegove značilnosti prekodiranja so po drugi strani uporabne za na primer omrežne pretoke.

en: This allows streaming on a network.
sl: To omogoča pretakanje na omrežju.

en: This allows you to add overlays (also known as "subpictures" on the transcoded video stream. The subpictures produced by the filters will be overlayed directly onto the video. You can specify a colon-separated list of subpicture modules
sl: Možnost omogoča dodajanje prekrivanj (tudi znanih kot »podslike«) na prekodiran pretok slike. Podslike, ki jih ustvarijo filtri, bodo vstavljene neposredno v sliko. Tu je mogoče določiti seznam modulov podslik,  ločenih z vejico.

en: This allows you to change the default target level (89 dB) for stream with replay gain information
sl: Možnost dovoljuje določitev privzete ciljne ravni (89 dB) za pretok podrobnosti ponovnega predvajanja.

en: This allows you to define playlist bookmarks.
sl: Možnost dovoli, da nastavite zaznamke seznama predvajanja.

en: This allows you to force an access module. You can use it if the correct access is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
sl: Nastavitev omogoča določitev enote dostopa. Uporabite jo lahko, če pravilna enota ni samodejno zaznana. Z nastavitvijo je treba ravnati previdno.

en: This allows you to give a URL with more details about the stream (often the website of the streaming organization), that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
sl: Mastavitev omogoča podajanje naslova URL z več podrobnostmi o pretoku (običajno je to spletna stran organizacije pretoka), ki bo najavljen v SDP (opisnik seje).

en: This allows you to give a contact mail address for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
sl: Možnost dovoljuje določitev elektronskega naslova za pretok, ki bo objavljen v SDP (opisnik seje).

en: This allows you to give a contact telephone number for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
sl: Možnost dovoljuje določitev telefonske številke za pretok, ki bo objavljen v SDP (opisnik seje).

en: This allows you to give a short description with details about the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
sl: Možnost dovoljuje krajši opis pretoka s podrobnostmi zapisa, ki bo objavljen v SDP (opisnik seje).

en: This allows you to keep an unique stream output instance across multiple playlist item (automatically insert the gather stream output if not specified)
sl: Možnost omogoča ohranjanje odvoda pretoka odprtega prek več predmetov seznama predvajanja (samodejno vključi in zbere odvod pretokov, če ni posebej določeno drugače).

en: This allows you to play from several inputs at the same time. This feature is experimental, not all formats are supported. Use a '#' separated list of inputs.
sl: Možnost dovoljuje sočasno predvajanje prek več vnosnih točk. Ta možnost je v preizkušnji, zato vsi zapisi še niso podprti. Dovodi morajo biti v seznamu ločeni z znakom »#«.

en: This allows you to remotely synchronise clocks for server and client. The detailed settings are available in Advanced / Network Sync.
sl: Možnost omogoča oddaljeno usklajevanje časa za strežnike in odjemalce. Privzete nastavitve so določene v meniju Napredno / Omrežno usklajevanje.

en: This allows you to select a list of encoders that VLC will use in priority.
sl: Nastavitev omogoča izbor prednostnega seznama kodirnikov, ki jih uporablja predvajalnik.

en: This allows you to select the order in which VLC will choose its packetizers.
sl: Možnost omogoča izbor zaporedja, v katerem bo predvajalnik VLC uporabljal paketnike.

en: This allows you to set the animation speed (between 1 and 10, defaults to 6).
sl: Dovoljuje nastavitev hitrosti animacije (med 1 in 10, privzeto 6).

en: This allows you to set the resolution of the Goom display (bigger resolution will be prettier but more CPU intensive).
sl: Omogoča nastavitev ločljivosti prikaza Goom (večja ločljivost je lepša in hkrati bolj obremenjuje procesor).

en: This allows you to specify a category for the session, that will be announced if you choose to use SAP.
sl: Možnost omogoča določanje kategorije seje, ki bo najavljena če je za uporabo izbran protokol SAP.

en: This allows you to specify how the SDP (Session Descriptor) for this RTP session will be made available. You must use a url: http://location to access the SDP via HTTP, rtsp://location for RTSP access, and sap:// for the SDP to be announced via SAP.
sl: To vam omogoča določanje, kako bo za to dejo RTP omogočen SDP (Opisnik seje). Za dostop do SDP-ja preko HTTP-ja morate uporabiti url http://mesto, za dostop do RTSP-ja rtsp://mesto in za najavo SDP-ja preko SAP-a sap://.

en: This allows you to specify the base port for the RTP streaming.
sl: Možnost dovoljuje določitev glavnih vrat za RTP pretok.

en: This allows you to specify the default audio port for the RTP streaming.
sl: Možnost dovoljuje določitev glavnih zvokovnih vrat za RTP pretok.

en: This allows you to specify the default video port for the RTP streaming.
sl: Možnost dovoljuje določitev glavnih slikovnih vrat za RTP pretok.

en: This allows you to specify the muxer used for the streaming output. Default is to use no muxer (standard RTP stream).
sl: Možnost dovoljuje uporabo zvijalnika za odvod pretoka. Privzeto ni določenega zvijalnika (običajni RTP pretok).

en: This allows you to stream MPEG4 LATM audio streams (see RFC3016).
sl: Omogoča pretakanje MPEG4 LATM zvokovnih pretokov (več podrobnosti v RFC3016).

en: This avoids flooding the message log with debug output from the video output synchronization mechanism.
sl: Nastavitev omogoča izogibanje beleženja sporočil s podatki razhroščevanja slike prek mehanizma usklajevanja.

en: This can be used to read only a part of the stream. It must be possible to control the incoming stream (for example, a file or a disc, but not an UDP network stream.) The starting and ending times can be given in seconds.
sl: Uporabno pri branju le dela pretoka. To mora omogočiti nadzor pretakanja (primer: disk ali datoteka, ne pa tudi UDP omrežni pretok). Začetni in končni čas je določen v sekundah.

en: This combination is already taken by "%@".
sl: Ta par je že izbran za »%@«.

en: This controls the strength of the darkening filter that simulates CRT TV phosphor light decay for the old field in the Phosphor framerate doubler. Default: Low.
sl: Možnost omogoča upravljanje delovanja filtra temnenja, s katerim je mogoče simulirati zmanjšanje svetlobe na način, kot je to pri starejših zaslonih CRT TV. Privzeta vrednost je nizka moč temnenja.

en: This defines the address the RTSP server will listen on, along with the base path of the RTSP VOD media. Syntax is address/path. By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
sl: Nastavitev določa naslov, na katerem je dejaven strežnik RTSP, skupaj z osnovno potjo do vsebine videa na zahtevo RTSP VOD. Skladnja je opredeljena s podatkoma naslov/pot. Strežnik privzeto spremlja na vseh krajevnih naslovih IP. Navesti je treba torej naslov IP (npr. ::1 ali 127.0.0.1) ali ime gostitelja (npr. krajevni gostitelj), kar omeji tudi določen vmesnik omrežja.

en: This defines the maximum input delay jitter that the synchronization algorithms should try to compensate (in milliseconds).
sl: To določa največje odstopanje zakasnitve vhoda, ki naj ga usklajevalni algoritmi poizkušajo izravnati (v milisekundah).

en: This defines the playback speed (nominal speed is 1.0).
sl: Nastavitev določa hitrost predvajanja posnetka (nazivna hitrost je 1.0).

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds. This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
sl: Nastavitev omogoči zamakne zvokovnega odvoda. Podan mora biti milisekundah. Nastavitev vpliva na zamik med sliko in zvokom.

en: This determines how fuzzy subtitle and movie filename matching will be. Options are:
    0 = no subtitles autodetected
    1 = any subtitle file
    2 = any subtitle file containing the movie name
    3 = subtitle file matching the movie name with additional chars
    4 = subtitle file matching the movie name exactly
sl: Nastavitev določa odstopanje med imeni datotek filmov in imeni datotek podnapisov. Možnosti so:
    0 = ni samodejnega zaznavanja
    1 = katerakoli datoteka s podnapisi
    2 = katerakoli datoteka, ki ima v imenu ime filma
    3 = enako ime kot ime datoteke filma z dodanimi znaki
    4 = popolno skladanje imen datotek

en: This display the resulting media, but can slow things down.
sl: Omogoči predvajanje posnetka, vendar to upočasni pretvarjanje.

en: This drops frames that are late (arrive to the video output after their intended display date).
sl: Možnost omogoča izpuščanje zakasnjenih sličic, ki so prek odvoda dospele kasneje, kot je bil njihov predviden čas predvajanja.

en: This effect gives you the feeling that you are standing in a room with a complete 7.1 speaker set when using only a headphone, providing a more realistic sound experience. It should also be more comfortable and less tiring when listening to music for long periods of time.
    It works with any source format from mono to 7.1.
sl: Učinek omogoča občutek dvoranskega ozvočenja preko slušalk in s tem bolj stvarno zvokovno izkušnjo. Ob tem je veliko bolj udobno in manj utrujajoče dolgotrajno poslušanje glasbe.
    Nastavitev deluje preko vseh izvorov od mono sistema do sistema 7.1.

en: This effect, also known as "greenscreen" or "chroma key" blends the "blue parts" of the foreground image of the mosaic on the background (like weather forecasts). You can choose the "key" color for blending (blue by default).
sl: Učinek, znan tudi kot »zeleni zaslon« ali »barvni ključ«, izbriše »modre dele« mozaika v ozadju (kot na primer pri prikazovanju vremenske napovedi na TV). Izbrati je mogoče »ključ« barve, ki naj bo odstranjena (privzeto je določena modra).

en: This enables VLC hotkeys from the (non-embedded) video window.
sl: Omogoči vroče tipke predvajalnika VLC iz (nevključenega) okna videa.

en: This enables actual parsing of the announces by the SAP module. Otherwise, all announcements are parsed by the "live555" (RTP/RTSP) module.
sl: Nastavitev omogoča dejansko razčlenjevanje objav preko SAP enote. Privzeto so vse objave razčlenjene prek enot »live555« (RTP/RTSP).

en: This enables automatic detection of UTF-8 encoding within subtitle files.
sl: Možnost omogoča samodejno zaznavanje kodiranja UTF-8 v zapisu datotek podnapisov.

en: This enables colorization of the messages sent to the console Your terminal needs Linux color support for this to work.
sl: Nastavitev omogoča obarvanje besedila sporočil, poslanih na okno konzole. Terminal zahteva podporo barvanja.

en: This enables handling of mouse clicks on the video.
sl: Omogoči upravljanje klikov miške na videu.

en: This file contains an optional CRL to prevent remote clients from using revoked certificates in TLS sessions.
sl: Ta datoteka vsebuje izbirni CLR, da prepreči oddaljenim odjemalcem uporabo preklicanih potrdil v sejah TLS.

en: This filter enhances the stereo effect by suppressing mono (signal common to both channels) and by delaying the signal of left into right and vice versa, thereby widening the stereo effect.
sl: Ta filter izboljša stereo učinek z dušenjem mono signala (signal, ki je skupen obema kanaloma) in zakasnitvijo signala levega kanala proti desnemu in obratno in s tem razširi stereo učinek.

en: This forces the cropping of the source video. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect.
sl: Neposredno obrezovanje izvorne slike. Sprejete oblike so x:y (4:3, 16:9, ...) in opisujejo splošne vrednosti razmerij.

en: This forces the monitor aspect ratio. Most monitors have square pixels (1:1). If you have a 16:9 screen, you might need to change this to 4:3 in order to keep proportions.
sl: Nastavitev razmerja velikosti zaslona. Večina zaslonov ima kvadratne točke (1:1). Če imate 16:9 zaslon, morate spremeniti vrednost na 4:3 da obdržite sorazmerje.

en: This forces the source aspect ratio. For instance, some DVDs claim to be 16:9 while they are actually 4:3. This can also be used as a hint for VLC when a movie does not have aspect ratio information. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect, or a float value (1.25, 1.3333, etc.) expressing pixel squareness.
sl: Izbira določa vsiljeno razmerje velikosti slike. Nekateri pogoni DVD javljajo privzeto vrednost razmerja kot 16:9, čeprav so dejansko v razmerju 4:3. Možnost določa tudi privzet način prikazovanja v predvajalniku VLC, kadar posnetki nimajo teh podatkov. Sprejeta razmerja so lahko x:y (4:3, 16:9, ...) in določajo splošne vrednosti razmerij, ali pa plavajoča števila v obliki (1.25, 1.3333, ...), ki opredeljujejo kvadratnost točk.

en: This gain is applied to synthesis output. High values may cause saturation when many notes are played at a time.
sl: To ojačanje se uporablja za izhod sinteze. Visoke vrednosti lahko povzročijo nasičenje, kadar se predvaja veliko not naenkrat.

en: This input allows you to save, stream or display your current screen contents.
sl: Dovod omogoča shranjevanje, pretakanje ali prikaz trenutne zaslonske vsebine.

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
sl: Privzet vmesnik predvajalnika z lastnim videzom.

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
sl: Vmesnik predvajalnika podpira preobleke, ki objavljene na spletišču

en: This is a coefficient that modifies the height of the bands.
sl: Določa razmerje višine trakov uravnavanja.

en: This is a legacy entry to let you configure access output modules
sl: Vrednost je zastarela in določa enoto za dostop odvoda.

en: This is a legacy entry to let you configure mux modules
sl: Zastarel vnos nastavitev enote zvijalnika

en: This is an optional feature only for the AAC-ELD profile
sl: To je izbirna možnost samo za profil AAC-ELD

en: This is the TCP port on which this interface will listen. It defaults to 4212.
sl: To so vrata TCP, ki jih spremlja vmesnik. Privzeta vrednost je 4212.

en: This is the audio codec that will be used.
sl: Kodirnik zvoka, ki bo uporabljen

en: This is the audio encoder module that will be used (and its associated options).
sl: Kodirnika zvoka, ki bo uporabljen pri kodiranju (z vsemi pripisanimi možnostmi).

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
sl: Vrednost določa način zvokovnega odvoda, ki ga privzeto uporablja predvajalnik VLC. Uporabljen je samodejni izbor najustreznejšega načina.

en: This is the certificate presented by %s:
    %s
    
    If in doubt, abort now.
sl: Potrdilo objavlja %s:
    %s
    
    Če dvomite v istovetnost, prekinite povezavo.

en: This is the default Audio CD device to use.
sl: Privzeto priklopno mesto pogona zvokovnega CD.

en: This is the default Audio CD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
sl: Privzeti pogon CD ali zvokovna datoteka. Pogon mora biti v okolju Windows določen s črko in dvopičjem (primer: D:)

en: This is the default DVD device to use.
sl: Privzeto priklopno mesto pogona DVD.

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
sl: Privzeti pogon DVD ali datoteka, ki naj se uporabi. Pogon mora biti določen s črko in dvopičjem (primer: D:)

en: This is the default VCD device to use.
sl: Privzeto priklopno mesto pogona VCD.

en: This is the default VCD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
sl: Privzeti pogon VCD ali datoteka, ki naj se uporabi. Pogon mora biti določen s črko in dvopičjem (primer: D:)

en: This is the default muxer method that will be used.
sl: Uporaba privzete metode zvijanja.

en: This is the default output URI.
sl: Privzeta vrednost naslova URI odvoda.

en: This is the default output access method that will be used.
sl: Privzeta metoda za odvajanje dostopa.

en: This is the default size of the fonts that will be rendered on the video. If set to something different than 0 this option will override the relative font size.
sl: Možnost omogoča določevanje velikosti izrisane pisave. Nastavitve (razen 0) določajo velikost prikazano na zaslonu.

en: This is the desired frame rate when playing MJPEG from a file. Use 0 (this is the default value) for a live stream (from a camera).
sl: Želena hitrost sličic ob predvajanju MJPEG datotek. Uporabite 0 (privzeto) za živi pretok (preko kamere)

en: This is the desired frame rate when playing raw video streams. In the form 30000/1001 or 29.97
sl: To je željena hitrost sličic ob predvajanju surovih slikovnih pretokov. V obliki 30000/1001 ali 29,97

en: This is the frame rate used as a fallback when playing MPEG video elementary streams.
sl: To hitrost sličic se uporablja v sili ob predvajanju elemntarnih pretokov slike MPEG.

en: This is the gain used for stream without replay gain information
sl: Uporabljen pritok za pretoke brez podrobnosti ponovnega predvajanja

en: This is the hop limit (also known as "Time-To-Live" or TTL) of the multicast packets sent by the stream output (-1 = use operating system built-in default).
sl: Omejitev poskoka (znanega tudi kot »čas ohranitve« ali TTL) skupinskega pošiljanja paketov, ki jih pošlje odvod (vrednost -1 pomeni sistemsko privzeto vrednost).

en: This is the host on which the interface will listen. It defaults to all network interfaces (0.0.0.0). If you want this interface to be available only on the local machine, enter "127.0.0.1".
sl: Nastavitev naslova gostitelja, ki ga spremlja program. Privzeta vrednost za vse omrežne vmesnike je (0.0.0.0). Če želite, da je vmesnik na voljo le na krajevnem računalniku, vnesite vrednost »27.0.0.1«.

en: This is the language of the audio stream.
sl: Določen jezik zvokovnega pretoka.

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
sl: Glavni vmesnik, ki ga uporablja predvajalnik VLC. Privzeto obnašanje omogoča samodejni izbor najprimernejše podprte enote.

en: This is the maximum application-layer packet size that can be transmitted over the network (in bytes).
sl: Nastavitev določa največjo velikost paketov, ki se lahko prenašajo prek omrežja (v bajtih).

en: This is the maximum size in bytes of the temporary files that will be used to store the timeshifted streams.
sl: Največja velikost začasnih datotek, ki bodo uporabljene za shranjevanje pretokov s časovnim zamikom.

en: This is the muxer that will be used for audio.
sl: Privzeti zvijalnik zvoka.

en: This is the muxer that will be used for video.
sl: Privzeti zvijalnik slike.

en: This is the name of the session that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
sl: Ime seje, ki bo objavljena v SDP (opisnik seje).

en: This is the number of audio buffers on which the power measurement is made. A higher number of buffers will increase the response time of the filter to a spike but will make it less sensitive to short variations.
sl: Število zvokovnih medpomnilnikov na katerih se izvaja merjenje moči. Večje število medpomnilnikov poveča odzivni čas filtra konic, hkrati pa bo manj občutljivo za kratke spremembe.

en: This is the output URI that will be used for audio.
sl: Privzeti naslov URI za odvod zvoka.

en: This is the output URI that will be used for video.
sl: Privzeti naslov URI za odvod videa.

en: This is the output URL that will be used.
sl: Odvodni naslov URL, ki bo uporabljen.

en: This is the output access method that will be used for audio.
sl: Privzeta metoda za odvajanje dostopa zvoka.

en: This is the output access method that will be used for video.
sl: Privzeta metoda za odvajanje dostopa slike.

en: This is the relative default size of the fonts that will be rendered on the video. If absolute font size is set, relative size will be overridden.
sl: To je relativna privzeta velikost pisave, ki bo izrisana v sliko. Če nastavite absolutno velikost, bo relativna preglašena.

en: This is the subtitle codec that will be used.
sl: Kodirnik podnapisov, ki bo uporabljen pri kodiranju.

en: This is the subtitle encoder module that will be used (and its associated options).
sl: Kodirnika podnapisov, ki bo uporabljen pri kodiranju (z vsemi pripisanimi možnostmi).

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
sl: Nastavitev določa način odvoda slike videa. Privzet je samodejni izbor najustreznejšega razpoložljivega načina.

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
sl: Nastavitev podrobnosti izpisa (0=samo napake in standardna sporočila, 1=opozorila, 2=razhroščevanje).

en: This is the video codec that will be used.
sl: Kodirnik slike, ki bo uporabljen pri kodiranju.

en: This is the video encoder module that will be used (and its associated options).
sl: Kodirnika slike, ki bo uporabljen pri kodiranju (z vsemi pripisanimi možnostmi).

en: This library will produce higher quality audio at the expense of additional CPU usage (default is enabled)
sl: Knjižnica omogoča ustvarjanje zvoka višje kakovosti na račun dodatne obremenitve CPE (privzeto je omogočeno).

en: This limits the maximum number of clients that can connect to the RTSP VOD. 0 means no limit.
sl: Omejitev največjega števila povezav odjemalcev, ki se lahko povežejo z RTSP VOD. Brez omejitve nastavite vrednost 0.

en: This linear gain will be applied in software.
sl: To linearno ojačanje bo dodano programsko.

en: This linear gain will be applied to outputted audio.
sl: To linearno ojačanje bo dodano izhodnemu zvoku.

en: This module allows controlling an so called AtmoLight device connected to your computer.
    AtmoLight is the homegrown version of what Philips calls AmbiLight.
    If you need further information feel free to visit us at
    
    http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/Atmo-plugin
    http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/AtmoWin
    
    You can find there detailed descriptions on how to build it for yourself and where to get the required parts.
    You can also have a look at pictures and some movies showing such a device in live action.
sl: Ta modul omogoča nadzor nad t.i. napravo AtmoLight, ki je povezana z vašim računalnikom.
    AtmoLight je domača različica Philipsove AmbiLight.
    Za dodatne podatke obiščite:
    
    http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/Atmo-plugin
    http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/AtmoWin
    
    Tu lahko najdete podrobne opise, kako lahko napravo naredite sami in kje dobiti zahtevane dele.
    Lahko si tudi ogledate slike in video posnetke, ki prikazujejo delovanje te naprave.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via HTTP.
sl: Modul omogoča odvod prekodiranega pretoka v omrežje prek protokola HTTP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTP.
sl: Modul omogoča odvod prekodiranega pretoka v omrežje prek protokola RTP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTSP.
sl: Modul omogoča odvod prekodiranega pretoka v omrežje prek protokola RTSP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via UDP.
sl: Modul omogoča odvod prekodiranega pretoka v omrežje prek protokola UDP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via the mms protocol.
sl: Modul omogoča odvod prekodiranega pretoka v omrežje prek protokola mms.

en: This module outputs the transcoded stream to an Icecast server.
sl: Modul omogoča odvod prekodiranega pretoka v omrežje prek strežnika IceCast.

en: This module writes the transcoded stream to a file.
sl: Modul omogoča zapisovanje prekodiranega pretoka v datoteko.

en: This muxer is missing. Using this profile will fail
sl: Zvijalnik manjka. Uporaba tega profila bo spodletela.

en: This muxer is not provided directly by VLC: It could be missing.
sl: Zvijalnik ni neposredno na voljo: morda manjka.

en: This option adds an offset (positive or negative) to VLC default priorities. You can use it to tune VLC priority against other programs, or against other VLC instances.
sl: Možnost doda odmik (pozitiven ali negativen) prednosti predvajalnika VLC. Nastavitev lahko uporabite pri nastavljanju prednostnega izvajanja med drugimi programi ali med vmesniki predvajalnika.

en: This option allows the interface to change its icon on various occasions.
sl: Ta možnost omogoča vmesniku, da spremeni svojo ikono ob različnih prikložnostih.

en: This option allows you to set the title according to what's being played<br>$a: Artist<br>$b: Album<br>$c: Copyright<br>$t: Title<br>$g: Genre<br>$n: Track num<br>$p: Now playing<br>$A: Date<br>$D: Duration<br>$Z: "Now playing" (Fall back on Title - Artist)
sl: Možnost omogoča nastavitev naslova okna glede na predvajano vsebino. Možne kode so:<br>$a: Izvajalec<br>$b: Album<br>$c: Avtorske pravice<br>$t: Naslov<br>$g: Žanr<br>$n: Št. sledi<br>$p: Poteka predvajanje<br>$A: Datum<br>$D: Trajanje<br>$Z: »Poteka predvajanje« (nadomesti Naslov - Izvajalec)

en: This option allows you to specify the directory the ncurses filebrowser will show you initially.
sl: Možnost dovoljuje določitev mape ncurses brskalnika, ki bo privzeto zagnan.

en: This option can be used to alter the way VLC selects its codecs (decompression methods). Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
sl: Možnost določuje način izbora kodekov (način odkodiranja). Le uporabniki z naprednejšim razumevanjem možnosti naj spreminjajo nastavitve.

en: This option is useful if you want to lower the latency when reading a stream
sl: Možnost je uporabna pri zmanjševanju zakasnitve ob branju pretoka

en: This option selects a stereo to mono downmix algorithm that is used in the headphone channel mixer. It gives the effect of standing in a room full of speakers.
sl: Možnost izbere algoritem razdruževalnega mešanja stereo v mono, ki je uporabljen pri mešanju kanalov slušalk. Omogoča učinek sobe z veliko zvočniki.

en: This option silences all other channels except the selected channel.
sl: Ta možnost utiša vse kanale razen izbranega.

en: This overrides the channel. Measured in Hz.
sl: Prepiše vrednost za kanal in je merjeno v Hz.

en: This page allows changing the compression format of the audio or video tracks. To change only the container format, proceed to next page.
sl: Na tej strani so možnosti za prilagajanje oblike stiskanja zvokovnih in slikovnih sledi. Spremembe vsebnika so zbrane na naslednji strani.

en: This page allows selecting how the input stream will be sent.
sl: Ta stran omogoča izbiro načina pošiljanja vhodnega pretoka.

en: This page allows selecting how the stream will be encapsulated. Depending on previously chosen settings all formats won't be available.
sl: Ta stran omogoča izbiro načina vdelave pretoka. Odvisno od prej izbranih nastavitev vse oblike ne bodo na vljo.

en: This page lists all the settings. Click "Finish" to start streaming or transcoding.
sl: Stran kaže vse nastavitve. Kliknite na gumb »Končaj« za začetek pretakanja ali prekodiranja.

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 9.
sl: Parameter nadzira razmerje med kakovostjo in hitrostjo pri predvidevanju procesov odločanja (nižja vrednost = hitro in več = boljša kakovost). Območje je med 1 in 9.

en: This payload format will be assumed for dynamic payload types (between 96 and 127) if it can't be determined otherwise with out-of-band mappings (SDP)
sl: To obliko koristne vsebine se bo domnevalo za dinamične koristne vsebine (med 96 in 127), če je ni mogoče drugače določiti z izvenpasovnimi preslikavami (SDP-ji)

en: This private key file (PEM format) is used for server-side TLS.
sl: Ta datoteka zasebnega ključa (zapis PEM) se uporablja za strežniško stran TLS.

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
sl: Program je na voljo brez vsakršne GARANCIJE.
    Program si je mogoče izmenjevati pod pogoji Splošnega javnega dovoljenja GNU;
    Več podrobnosti je zapisanih v datoteki COPYING.
    Program ureja ekipa VideoLAN; podrobnosti so zapisane v datoteki AUTHORS.

en: This reduces the fluctuations in QP after curve compression. Temporally blurs quants.
sl: Nastavitev zmanjša nihanja v QP po optimizaciji krivulj. Dejanje začasno zabriše točke.

en: This reduces the fluctuations in QP before curve compression. Temporally blurs complexity.
sl: Zmanjševanje nestalnosti v QP po krčenju krivin. Začasno zabriše predele.

en: This renders the font using "paletized YUV". This option is only needed if you want to encode into DVB subtitles
sl: Nastavitev izrisovanja pisave z uporabo modula »paletiziran YUV«. Možnost je zahtevana le v primeru, ko želite kodirati besedilo v podnapise DVB.

en: This selects the quantizer to use. Lower values result in better fidelity, but higher bitrates. 26 is a good default value. Range 0 (lossless) to 51.
sl: Izbor uporabe deljenja. Nižje vrednosti omogočajo večjo natančnost in večjo bitno hitrost. Vrednost 26 je privzeta. Območje je med 0 (brez izgub) in 51.

en: This selects which plugin to use for audio resampling.
sl: S tem izberete, kateri vtičnik naj se uporablja za prevzorčenje zvoka.

en: This selects which transport protocol to use for RTP.
sl: Izbor protokola načina prenosa za RTP.

en: This sends and receives RTCP packet multiplexed over the same port as RTP packets.
sl: Pošilja in sprejema pakete RTCP, ki so poslani prek enakih vrat kot paketi RTP.

en: This sets the audio output channels mode that will be used by default when possible (ie. if your hardware supports it as well as the audio stream being played).
sl: Nastavitev določa privzeti način zvokovnega odvoda prek kanalov, kadar je to mogoče (v primeru, da možnost podpira strojna oprema in zvočni zapis).

en: This setting cannot be changed because the native fullscreen mode is enabled.
sl: Te nastavitve se ne da spremeniti, ker je omogočen izvirni celozaslonski način.

en: This setting is deprecated and not used anymore
sl: Nastavitev ni več v uporabi.

en: This specifies the height in pixels of the raw video stream.
sl: Določa višino točk raw slikovnega pretoka.

en: This specifies the width in pixels of the raw video stream.
sl: Določa širino točk pri raw slikovnem pretoku.

en: This stream will always be opened at VLC startup.
sl: Izbrani pretok bo vedno začet ob zagonu predvajalnika.

en: This will reset VLC media player's preferences.
    
    Note that VLC will restart during the process, so your current playlist will be emptied and eventual playback, streaming or transcoding activities will stop immediately.
    
    The Media Library will not be affected.
    
    Are you sure you want to continue?
sl: To bo ponastavilo nastavitve predvajalnika VLC.
    
    Upoštevajte, da se bo med tem VLC ponovno zagnal, tako da bo vaš trenutni seznam predvajanja izpraznjen in vsa morebitna dejanja predvajanja, pretakanja ali prekodiranja bodo takoj ustavljena.
    
    To ne bo vplivalo na zbirko predstavnih datotek.
    
    Ali res želite nadaljevati?

en: This wizard allows configuring simple streaming or transcoding setups.
sl: Ta čarovnik omogoča nastavljanje preprostega pretoka ali prekodiranja.

en: This wizard only gives access to a small subset of VLC's streaming and transcoding capabilities. The Open and 'Saving/Streaming' dialogs will give access to more features.
sl: Čarovnik omogoča uporabo le malega dela možnosti pretakanja in prekodiranja. Okna za odpiranje in shranjevanje ter pretakanje, omogočajo več prilagajanja.

en: This wizard will allow you to stream or convert your media for use locally, on your private network, or on the Internet.
    You should start by checking that source matches what you want your input to be and then press the "Next" button to continue.
sl: Čarovnik omogoča pretakanje in pretvarjanje vsebine na krajevni odvod znotraj zasebnega omrežja ali na internetu.
    Začnite s preverjanjem ali se vir ujema z želenim vnosom in pritisnite gumb »Naprej« za nadaljevanje.

en: Thrash Metal
sl: Thrash metal

en: Threads
sl: Niti

en: Three component motion estimation
sl: Tridelno predvidevanje gibanja

en: Threshold
sl: Prag

en: Threshold level
sl: Raven praga

en: Threshold to be attained to raise an alarm. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 0.1).
sl: Prag za sproženje opozorila. Če je jakost zvoka med tem pod pragom, se pošlje opozorilo (privzeto je 0,1).

en: Tibetan
sl: tibetanščina

en: Ticker text
sl: Ticker besedilo

en: Tiger rendering defaults
sl: Privzete vrednosti izrisovanja Tiger

en: Tigrinya
sl: tigrinjščina

en: Time
sl: Čas

en: Time Control
sl: Nadzor časa

en: Time Slider
sl: Drsnik časa predvajanja

en: Time Synchronisation option for output. If true, stream will render as usual, else it will be rendered as fast as possible.
sl: Možnost časovnega usklajevanja za izhod. Izbrana možnost določa, da sebo pretok izrisal kot običajno, sicer se bo izrisal na najhitrejši možni način.

en: Time Synchronized output
sl: Časovno usklajen odvod

en: Time Toolbar
sl: Orodna vrstica časovnice

en: Time Window during when the audio level is measured in ms for silence detection. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 5000).
sl: Časovno okno za merjenje jakosti zvoka v ms za zaznavanje tišine. Če je jakost zvoka med tem pod pragom, se pošlje opozorilo (privzeto je 5000).

en: Time between two alarm messages in ms
sl: Čas med dvema opzorilnima sporočiloma v ms.

en: Time between two alarm messages in ms. This value is used to avoid alarm saturation (default 2000).
sl: Čas med dvema alarmnima sporočiloma v milisekundah. Ta vrednost prepreči nasičenje sporočil (privzeta vrednost je 2000).

en: Time code
sl: Časovna koda

en: Time code subpicture elementary stream generator
sl: Ustvarjalnik osnovnega pretoka časovne kode podnapisov

en: Time in milliseconds of the average delay. Note average
sl: Čas v milisekundah povprečne zakasnitve. Upoštevajte povprečne

en: Time in milliseconds of the maximum sweep depth. Thus, the sweep range will be delay-time +/- sweep-depth.
sl: Čas v ms največje globine obsipavanja. Torej bo obseg obsipavanja čas zakasnitve +/- golbina obsipavanja.

en: Time in ms of the delay of left signal into right and vice versa.
sl: Čas zakasnitve signala levega kanala proti desnemu in obratno.

en: Time it takes until a color is completely changed. This prevents flickering.
sl: Čas preden se barva dokončno spremeni, odstrani utripanje.

en: Time window to use in ms
sl: Časovno okno,  ki naj se uporabi, v ms.

en: Time-To-Live (TTL)
sl: Čas ohranitve (TTL)

en: Time:
sl: Čas:

en: Timelength after which we assume there is no signal.
sl: Časovna dolžina, po kateri se domneva, da ni signala.

en: Timelength after which we assume there is no signal.
    After this delay we black out the video.
sl: Časovna dolžina, po kateri se domneva, da ni signala.
    Po tej zakasnitvi se bo slika zatemnila.

en: Timeout
sl: Časovna omejitev

en: Timeout (ms)
sl: Časovna omejitev (milisekunde)

en: Timeshift directory
sl: Mapa časovnih zamikov

en: Timeshift granularity
sl: Deljenost časovnega zamika

en: Title
sl: Naslov

en: Title %i%s
sl: Naslov %i%s

en: Title display mode
sl: Način prikaza naslova

en: Title display mode. Default is 0 (hidden) if the feed has an image and feed images are enabled, 1 otherwise.
sl: Način prikaza naslova. Privzeta vrednost 0 (skrito), če vir vsebuje sliko in je prikaz slik omogočen, sicer je uporabljena vrednost 1.

en: Title font
sl: Pisava naslovov

en: Title metadata
sl: Metapodatek naslova

en: Title to put in ASF comments.
sl: Naslov za ASF opombe.

en: To
sl: Do

en: To Open a usual network stream (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), just enter the URL in the field above. If you want to open a RTP or UDP stream, press the button below.
sl: Za odpiranje običajnega pretoka (HTTP, RTSP,  RTMP, MMS, FTP, itd.) enostavno vnesite naslov URL v gornje polje. Za odpiranje RTP ali UDP pretoka pa pritisnite spodnji gumb.

en: To get exhaustive help, use '-H'.
sl: Za podrobnejšo pomoč, uporabite zastavico '-H'.

en: To select the polarization of the transponder, a different voltage is normally applied to the low noise block-downconverter (LNB).
sl: Za izbiro polarizacije transponderja se običajno za nizkošumni blok (angl. low noise block-downconverter - LNB) uporabi druga napetost.

en: To stop the stream and resume normal controls, click the <i>Open Stream</i> button again.
sl: Za ustavitev pretoka in obnovitev običajnih nadzornih tipk znova kliknite gumb <i>Odpri pretok</i>.

en: Toggle Fullscreen mode
sl: Preklopi celozaslonski način

en: Toggle Normal/Loop/Repeat playlist modes
sl: Preklopi način seznama predvajanja med Običajnim/Krožnim/Ponovi

en: Toggle Transparency
sl: Preklopi prozornost

en: Toggle autoscaling
sl: Preklop samodejnega prilagajanja velikosti

en: Toggle deinterlacing
sl: Preklopi razpletanje

en: Toggle playlist
sl: Preklopi seznam predvajanja

en: Toggle random playlist playback
sl: Preklop naključnega predvajanja seznama

en: Toggle subtitle track visibility.
sl: Preklopi vidnost sledi podnapisov

en: Toggle subtitles
sl: Preklopi podnapise

en: Toggle the video in fullscreen
sl: Preklopi celozaslonski način

en: Toggle the video out fullscreen
sl: Preklopi celozaslonski način posnetka

en: Toggle wallpaper mode in video output
sl: Preklop načina ozadja odvoda slike

en: Toggle wallpaper mode in video output.
sl: Preklop načina ozadja odvoda videa

en: Tolerance in percentage of the 'avbr'  (Average Variable BitRate) method. (e.g. 10 with a bitrate of 800  kpbs means the encoder tries not to  go above 880 kpbs and under  730 kpbs. The targeted accuracy is only reached after a certained  convergence period. See the convergence parameter
sl: Odstopanje v odstotkih metode 'avbr' (Average Variable BitRate) (npr. 10 z bitno hitrostjo 800 kb/s pomeni, da kodirnik poskuša ohraniti hitrost med 880 kb/s in 730 kb/s). Ciljno natančnost se doseže samo po določenem obdobju zbliževanja. Glejte parameter zbliževanja

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the U plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
sl: Toleranca modrega osvetljevanja ob spreminjanju barv za U nabor. Vrednosti med 10 in 20 so videti smiselne.

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the V plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
sl: Toleranca modrega osvetljevanja ob spreminjanju barv za V nabor. Vrednosti med 10 in 20 so videti smiselne.

en: Tonga (Tonga Islands)
sl: tonganščina

en: Tool
sl: Orodje

en: Toolbar Elements
sl: Predmeti orodne vrstice

en: Toolbar position:
sl: Lega orodne vrstice:

en: Toolbars Editor
sl: Urejevalnik orodnih vrstic

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
sl: Utišaj

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
sl: Povrni glasnost

en: Top
sl: Na vrhu

en: Top Menu
sl: Vrhnji meni

en: Top coordinate of the subscreen top left corner.
sl: Zgornja koordinata zgornjega levega kota platna zaslona.

en: Top left corner X coordinate
sl: Točka Y osi zgornjega levega kota

en: Top left corner Y coordinate
sl: Točka Y osi zgornjega levega kota

en: Top-Left
sl: Zgoraj levo

en: Top-Right
sl: Zgoraj desno

en: Total height of the mosaic, in pixels.
sl: Skupna višina mozaika v točkah.

en: Total pixel height of the peak items.
sl: Skupna višina predmetov vrhov v točkah.

en: Total width of the mosaic, in pixels.
sl: Skupna širina mozaika v točkah.

en: Total/Remaining time
sl: Skupni/Preostali čas

en: Track
sl: Sled

en: Track ID
sl: ID Sledi

en: Track Number
sl: Številka posnetka

en: Track Synchronisation
sl: Sledi usklajevanju

en: Track Synchronization
sl: Usklajevanje sledi

en: Track number
sl: Številka sledi

en: Track replay gain
sl: Pridobitev zaznane glasnosti sledi

en: Track settings
sl: Nastavitve sledi

en: Track size (in sectors)
sl: Dolžina sledi (v sektorjih)

en: Tracks
sl: Sledi

en: Traditional Chinese (Big5)
sl: tradicionalno kitajsko (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
sl: tradicionalno kitajsko unix (EUC-TW)

en: Trailer
sl: Napovedniki

en: Transcode
sl: Prekodiranje

en: Transcode audio
sl: Prekodiranje zvoka

en: Transcode stream output
sl: Prekodiranje odvoda pretoka

en: Transcode video
sl: Prekodiranje slike

en: Transcode/Save to file
sl: Prekodiraj/Shrani v datoteko

en: Transcoding Options
sl: Možnosti predkodiranja

en: Transcoding options
sl: Možnosti pretvarjanja

en: Transcript
sl: Prepis

en: Transfer compression level from 0 (none) to 9 (max)
sl: Raven stiskanja prenosa od 0 (brez) do 9 (največja)

en: Transform
sl: Preoblikovanje

en: Transform type
sl: Vrsta preoblikovanja

en: Transformation
sl: Preoblikovanje

en: Transmission mode
sl: Način prenosa

en: Transparency
sl: Prozornost

en: Transparency mask
sl: Maska prozornosti

en: Transparency of the bargraph
sl: Prozornost paličnega diagrama

en: Transparency of the default background color if the Kate stream does not specify a particular background color to use.
sl: Nastavitev določa privzeto prosojnost barve ozadja, če ta ni posebej določena s parametri v pretoku Kate.

en: Transparency of the default font color if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
sl: Nastavitev določa privzeto prosojnost izbrane barve pisave, če ta ni posebej določena s parametri v pretoku Kate.

en: Transparency of the mosaic foreground pictures. 0 means transparent, 255 opaque (default).
sl: Prozornost sprednjih mozaičnih slik. 0 predstavlja prozorno, 255 neprozorno (privzeto).

en: Transparency of the mosaic picture.
sl: Prozornost mozaične slike

en: Transparent
sl: Prozorno

en: Transponder symbol rate
sl: Simbolna hitrost transponderja

en: Transponder/multiplex frequency
sl: Frekvenca Transponderja / Zvijalnika

en: Transport protocol
sl: Protokol prenosa

en: Transport stream ID
sl: ID pretoka prenosa

en: Transpose
sl: Transponiraj

en: Treat as a pipe rather than as a file
sl: Uporabi kot cev namesto datoteke

en: Treble adjustment of the audio input.
sl: Nastavitev visokih tonov zvokovnega dovoda.

en: Treble level
sl: Raven visokih tonov

en: Trellis RD quantization
sl: Trellis RD deljenje

en: Trellis RD quantization: 
     - 0: disabled
     - 1: enabled only on the final encode of a MB
     - 2: enabled on all mode decisions
    This requires CABAC.
sl: Deljenje Trellis RD: 
     - 0: onemogočeno
     - 1: omogočeno le ob zadnjem kodiranju MB
     - 2: popolnoma omogočeno
    Možnost  zahteva CABAC.

en: Trellis quantization
sl: Trellis deljenje

en: Tribal
sl: Plemenska

en: Trickplay Reverse
sl: Obrnjeno predvajanje

en: Trigger button
sl: Sprožilni gumb

en: Trigger button for mouse gestures.
sl: Sprožilni gumb za izvajanje potez z miško.

en: Trust MPEG timestamps
sl: Zaupaj časovnim žigom MPEG

en: Trust in-stream PCR
sl: Zaupaj referenčni programski uri v pretoku

en: Try to fix some bugs:
    1  autodetect
    2  old msmpeg4
    4  xvid interlaced
    8  ump4 
    16 no padding
    32 ac vlc
    64 Qpel chroma.
    This must be the sum of the values. For example, to fix "ac vlc" and "ump4", enter 40.
sl: Za poskus obhoda nekaterih napak so na voljo parametri:
    1  samodejna zaznava
    2  star msmpeg4
    4  prepleteni xvid
    8  ump4 
    16 brez podlaganja
    32 ac vlc
    64 Qpel barve.
    Parameter je seštevek vrednosti; primer: za obhod »ac vlc« in »ump4« je treba vnesti vrednost 40.

en: Try to parse the announce
sl: Poskušaj razčleniti objavo

en: Try to use hardware acceleration for YUV->RGB conversions. This option doesn't have any effect when using overlays.
sl: Poskusi uporabiti strojno pospeševanje za pretvarjanje YUV->RGB. Možnost nima učinka pri uporabi prekrivanja.

en: Try to use hardware acceleration for subtitle/OSD blending.
sl: Poskusi uporabiti strojno pospeševaje za prelivanje podnapisov/prikaza na zaslonu.

en: Try to use triple buffering when using YUV overlays. That results in much better video quality (no flickering).
sl: Uporaba trojnega medpomnjenja pri uporabi YUV prekrivanja. Rezultat je boljša kakovost slike (brez migetanja slike).

en: Tsonga
sl: tsongščina

en: Tswana
sl: tsvanščina

en: Tuner
sl: Uglaševalo

en: Tuner Frequency
sl: Frekvenca sprejemnika

en: Tuner TV Channel
sl: Uglaševalo TV kanalov

en: Tuner audio mono/stereo and track selection.
sl: Uglaševanje mono/stereo in izbor sledi

en: Tuner card
sl: Kartica uglaševalnika

en: Tuner country code
sl: Kode držav uglaševanja

en: Tuner frequency in Hz or kHz (see debug output)
sl: Frekvenca uglaševala v Hz ali kHz (razhroščevanje)

en: Tuner input type
sl: Vrsta uglaševala

en: Tuner properties
sl: Lastnosti uglaševala

en: Tunnel RTSP and RTP over HTTP
sl: Tunelski prehod RTSP in RTP prek HTTP

en: Turkish
sl: turščina

en: Turkish (ISO 8859-9)
sl: tuško (ISO-8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
sl: turško (windows-1254)

en: Turkmen
sl: turkmenščina

en: Turn off all warning and information messages.
sl: Izklop vseh opozorilnih in podrobnih sporočil.

en: Twi
sl: tvijščina

en: Two bookmarks have to be selected.
sl: Izbrana morata biti dva zaznamka.

en: Two pass
sl: Dvakratno filtriranje

en: Type
sl: Vrsta

en: Type 'pause' to continue.
sl: Vpišite ukaz 'pause' za nadaljevanje.

en: Type:
sl: Vrsta:

en: UDP
sl: Pretok UDP

en: UDP Multicast
sl: Skupinsko pošiljanje UDP

en: UDP Unicast
sl: Pošiljanje posamezniku prek UDP

en: UDP input
sl: Dovod UDP

en: UDP receive buffer size (bytes)
sl: Velikost sprejemnega medpomnilnika UDP (v bajtih)

en: UDP stream output
sl: Odvod pretoka UDP

en: UDP timeout (in ms)
sl: Časovna omejitev UDP (milisekunde)

en: UNIX socket command input
sl: UNIX socket ukazni dovod

en: URI
sl: Naslov URI

en: URL
sl: Naslov URL

en: URL description
sl: Opis URL

en: URL metadata
sl: Metapodatek naslova URL

en: URL with information about the stream or your channel.
sl: Povezava URL s podatki o pretoku ali o uporabljenem kanalu

en: USF subtitles decoder
sl: Odkodirnik podnapisov USF

en: UTF-8 subtitle autodetection
sl: Samodejno zaznaj kodni nabor UTF-8

en: Uighur
sl: ujgurščina

en: Ukrainian
sl: ukrajinščina

en: Ukrainian (KOI8-U)
sl: ukrajinščina (KOI8-U)

en: Ulead DV audio decoder
sl: Zvokovni odkodirnik Ulead DV

en: Ultra-wideband (32kHz)
sl: Ultra širokopasovni (32 kHz)

en: Un-Zoom
sl: Oddalji

en: Uncommitted DiSEqC LNB number
sl: Število nezajamčenega LNB-ja DiSEqC

en: Uncompressed audio samples (useable with WAV)
sl: Razširjeni vzorci zvoka (uporaben z WAV)

en: Uncrop one pixel from the bottom of the video
sl: Prilepi eno vrsto točk na dno slike

en: Uncrop one pixel from the left of the video
sl: Prilepi eno vrsto točk na levi strani slike

en: Uncrop one pixel from the right of the video
sl: Prilepi eno vrsto točk z desne strani slike

en: Uncrop one pixel from the top of the video
sl: Prilepi eno vrsto točk na vrhu slike

en: Undefined
sl: Nedoločeno

en: Unicast
sl: Pošiljanje posamezniku

en: Unidentified codec
sl: Nedoločljiv kodek

en: Uninstall
sl: Odstrani

en: Uninstall Windows Service
sl: Odstrani storitev Windows

en: Uninstall the Service and exit.
sl: Odstrani storitev Windows in konča ukaz.

en: Unique network name in the System Tuning Spaces
sl: Istovetno ime omrežja med sistemskim uglaševanjem prostora (tuning spaces)

en: Universal (UTF-16)
sl: univerzalno (UTF-16)

en: Universal (UTF-8)
sl: univerzalno (UTF-8)

en: Universal (big endian UTF-16)
sl: univerzalno (big endian UTF-16)

en: Universal (little endian UTF-16)
sl: univerzalno (little endian UTF-16)

en: Universal LNB switch frequency (kHz)
sl: Splošna frekvenca stikala LNB (kHz)

en: Universal Plug'n'Play
sl: Splošni Plug'n'Play

en: Universal, Chinese (GB18030)
sl: univerzalno, kitajsko (GB18030)

en: Unknown
sl: Neznano

en: Unknown Video
sl: Neznan posnetek

en: Unknown category
sl: Neznana kategorija

en: Unknown command `%s'. Type `help' for help.
sl: Neznan ukaz `%s'. Vtipkajte `help' za pomoč.

en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: Unknown type
sl: Neznana vrsta

en: Unset
sl: Počisti

en: Unshuffled Border width.
sl: Širina robov nepremešane slike

en: Unspecified
sl: Nedoločeno

en: Unspecified (0V)
sl: Nedoločeno (0V)

en: Unsubscribe
sl: Prekliči naročnino

en: Unsubscribe from a podcast
sl: Odjavi naročnino na podcast

en: Untitled
sl: Neimenovano

en: Up
sl: Gor

en: Upconvert
sl: Neodvisno

en: Update
sl: Posodobi

en: Update VLC media player
sl: Posodobi predvajalnik VLC

en: Update the tree
sl: Posodobi drevo

en: Upstream rate
sl: Hitrost povratnega pretoka

en: Urdu
sl: urdujščina

en: Usage: %s [options] [stream] ...
    You can specify multiple streams on the commandline.
    They will be enqueued in the playlist.
    The first item specified will be played first.
    
    Options-styles:
      --option  A global option that is set for the duration of the program.
       -option  A single letter version of a global --option.
       :option  An option that only applies to the stream directly before it
                and that overrides previous settings.
    
    Stream MRL syntax:
      [[access][/demux]://]URL[#[title][:chapter][-[title][:chapter]]]
      [:option=value ...]
    
      Many of the global --options can also be used as MRL specific :options.
      Multiple :option=value pairs can be specified.
    
    URL syntax:
      file:///path/file              Plain media file
      http://host[:port]/file        HTTP URL
      ftp://host[:port]/file         FTP URL
      mms://host[:port]/file         MMS URL
      screen://                      Screen capture
      dvd://[device]                 DVD device
      vcd://[device]                 VCD device
      cdda://[device]                Audio CD device
      udp://[[<source address>]@[<bind address>][:<bind port>]]
                                     UDP stream sent by a streaming server
      vlc://pause:<seconds>          Pause the playlist for a certain time
      vlc://quit                     Special item to quit VLC
sl: Uporaba: %s [možnost] [pretok] ...
    V ukazni vrstici je mogoče določiti več pretokov.
    Ti bodo uvrščeni na seznam predvajanja.
    Prvi naveden predmet bo predvajan najprej.
    
    Možnosti-slogi:
      --option Splošna možnost določena za celotno sejo
       -option Enoznakovna različica splošne možnosti
       :option Možnost le za pretok neposredno pred možnostjo
                in prevzame predhodne nastavitve
    
    Skladnja pretoka MRL:
      [[dostop][/odvijanje]://]URL[@[naslov][:poglavje][-[naslov][:poglavje]]]
      [:možnost=vrednost ...]
    
      Mnogo splošnih možnosti je primernih tudi za možnosti MRL.
      Pare je mogoče navesti z zapisom :option=vrednost.
    
    Skladnja naslova URL:
      [file://]filename              Predstavna datoteka
      http://ip:port/file            Naslov HTTP URL
      ftp://ip:port/file             Naslov FTP URL
      mms://ip:port/file             Naslov MMS URL
      screen://                      Zajem zaslona
      [dvd://][device][@raw_device]  Pogon DVD
      [vcd://][device]               Pogon VCD
      [cdda://][device]              Zvokovni pogon CD
      udp:[[<izvorni naslov>]@[<naslov vezave>][:<vrata vezave>]]
                                     pretok UDP, poslan preko pretočnega strežnika
      vlc:pause:<seconds>            Zaustavitev predvajanja za določen čas
      vlc:quit                       Končaj program

en: Use 10 bits per pixel for video frames.
sl: Uporabi 10 bitov na slikovno točko za sličice.

en: Use Blu-ray menus. If disabled, the movie will start directly
sl: Uporabi menije Blu-ray. Če je onemogočeno, se bo video posnetek neposredno zagnal

en: Use DecodeBin
sl: Uporabi DecodeBin

en: Use HDAPS, AMS, APPLESMC or UNIMOTION motion sensors to rotate the video
sl: Uporabi HDAPS, AMS, APPLESMC ali UNIMOTION zaznavanje gibanja za obračanje slikovnega posnetka

en: Use Periodic Intra Refresh
sl: Uporabi občasno osveževanje Intra

en: Use Periodic Intra Refresh instead of IDR frames
sl: Uporabi občasno osveževanje Intra nbamesto sličic IDR

en: Use Psy-optimizations
sl: Uporabi Psy prilagajanje

en: Use RTP over RTSP (TCP)
sl: Uporabi RTP prek RTSP (TCP)

en: Use S/PDIF when available
sl: Po potrebi uporabi S/PDIF

en: Use Software White adjust
sl: Uporabi programsko prilagoditev beline

en: Use Tiger for rendering
sl: Uporabi vstavek Tiger za izrisovanje

en: Use VLC frequency bands
sl: Uporabi frekvenčne pasove VLC

en: Use VLC pace
sl: Uporabi hitrost VLC

en: Use Variable BitRate. Default is to use Constant BitRate (CBR).
sl: Uporabi spreminjajočo bitno hitrost (VBR). Privzeta vrednost je stalna bitna hitrost (CBR).

en: Use YUVP renderer
sl: Uporabi izrisovalnik YUVP

en: Use a local picture as logo on the video
sl: Uporabi krajevno sliko kot logotip na posnetku

en: Use a plugins cache
sl: Uporabi predpomnilnik vstavkov

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
sl: Uporaba predpomnilnika vstavkov močno skrajša zagonski čas predvajalnika.

en: Use a skinned playlist
sl: Uporabi preobleko za seznam predvajanja

en: Use a sub&title file
sl: Uporabi datoteko s &podnapisi

en: Use all visual optimizations that can worsen both PSNR and SSIM
sl: Uporabi vse vidne optimizacije, ki lahko poslabšajo tako PSNR kot SSIM

en: Use an image's alpha channel as a transparency mask.
sl: Uporabi alfa kanal slike kot masko prozornosti.

en: Use assembler CPU optimizations.
sl: Uporaba prilagajanja CPE preko zbirnika.

en: Use chapter codecs found in the segment.
sl: Uporabi kodeke zapisane v poglavjih.

en: Use chroma as part of the motion estimation process
sl: Uporabi barve v postopku predvidevanja gibanja

en: Use custom skin
sl: Uporabi preobleko po meri

en: Use downmix algorithm
sl: Uporabi algoritem razdruževalnega mešanja

en: Use float32 output
sl: Uporabi odvod float32

en: Use fullrange instead of TV colorrange
sl: Uporabi polni obseg namesto barvnega obsega TV-ja

en: Use hardware YUV->RGB conversions
sl: Uporabi strojno pretvarjanje YUV->RGB

en: Use hardware blending support
sl: Uporabi podporo strojno prelivanje

en: Use input chroma unaltered
sl: Uporabi nespremenjene vhodne barve

en: Use keyframes
sl: Uporabi ključne sličice

en: Use large text for list views
sl: Uporabi veliko besedilo za poglede seznama

en: Use mb-tree ratecontrol
sl: Uporabi drevo makroblokov na nadzoru stopenj

en: Use media library
sl: Uporabi zbirko predstavnih datotek

en: Use motion sensors
sl: Uporabi senzorje gibanja

en: Use muxers rate control mechanism
sl: Uporabi mehanizem nadzora hitrosti delovanja odvijalnika

en: Use native style
sl: Uporabi lastni videz

en: Use only one instance when started from file manager
sl: Zagon prek upravljalnika datotek ne odpre novega primerka

en: Use playback control?
sl: Ali naj bo uporabljen nadzor predvajanja?

en: Use playlist options usually used to prevent ads skipping to detect ads and prevent adding them to the playlist.
sl: Uporabi možnosti seznama predvajanja za zaznavo oglasov in preprečevanje njihovega dodajanja na seznam predvajanja.

en: Use randomized IV for encryption
sl: Za šifriranje uporabi naključen »inicializacijski vektor«

en: Use real-time mode suitable for being used as a master input and real-time input slaves.
sl: Uporabi način v resničnem času, ki se ga lahko uporabi kot glavni in odvisne vhode v resničnem času.

en: Use recovery points to close GOPs
sl: Uporabi obnovitvene točke za zapiranje skupin sličic

en: Use sequential numbers instead of timestamps
sl: Uporabi zaporedna števila namesto časovnega žiga

en: Use sequential numbers instead of timestamps for snapshot numbering
sl: Uporabi zaporedna števila namesto časovnega žiga pri označevanju zajetih slik.

en: Use subtitle file
sl: Uporabi datoteko s podnapisi

en: Use the MPEG4 quantization matrix for MPEG2 encoding. This generally yields a better looking picture, while still retaining the compatibility with standard MPEG2 decoders.
sl: Uporabi MPEG4 delitveno matrico za MPEG2 kodiranje. Učinek je načeloma boljša slika ob zadrževanju združljivosti s standardnim MPEG2 odkodirnikom.

en: Use the Metacube protocol. Needed for streaming to the Cubemap reflector.
sl: Uporabi protokol Metacube, ki omogoča pretakanje k odsevniku Cubemap.

en: Use the VLC frequency bands. Otherwise, use the ISO Standard frequency bands.
sl: Uporabi frekvenčne pasove VLC. Drugače uporabi frekvenčne pasove standarda ISO.

en: Use the complete preferences to configure custom caching values for each access module.
sl: Uporabi vse lastnosti za nastavitev predpomnjenja po meri za vsako dostopno enoto posebej.

en: Use the native fullscreen mode
sl: Uporabi izvirni celozaslonski način.

en: Use the stream PCR as a reference.
sl: Uporabi pretok PCR kot osnovo.

en: Use this to stream to a dynamic group of computers on a multicast-enabled network. This is the most efficient method to stream to several computers, but it won't work over Internet. RTP headers will be added to the stream
sl: Uporabite za pretakanje na dinamično skupinsko pošiljanje preko omrežja. Način je najprimernejši za pretakanje na več računalnikov, vendar ne deluje preko spleta. Glava RTP bo dodana pretoku.

en: Use this to stream to a dynamic group of computers on a multicast-enabled network. This is the most efficient method to stream to several computers, but it won't work over the Internet.
sl: Uporabite za pretakanje na dinamično skupinsko pošiljanje preko omrežja. Način je najprimernejši za pretakanje na več računalnikov, vendar ne deluje preko spleta.

en: Use this to stream to a single computer.
sl: Uporabite za pretakanje na en računalnik.

en: Use this to stream to a single computer. RTP headers will be added to the stream
sl: Uporabite za pretakanje na en računalnik. Glava RTP bo dodana pretoku.

en: Use this to stream to several computers using the Microsoft MMS protocol. This protocol is used as transport method by many Microsoft's software. Note that only a small part of the MMS protocol is supported (MMS encapsulated in HTTP).
sl: Uporabi to za pretakanje na več računalnikov z uporabo protokola Microsoft MMS. Ta protokol uporablja kot metodo prenosa veliko Microsoftove programske opreme. Upoštevajte, da je podprt samo majhen del protokola MMS (MMS vdelan v HTTP).

en: Use this to stream to several computers. This method is not the most efficient, as the server needs to send the stream several times, but generally the most compatible
sl: Uporabi pretok na več računalnikih. Metoda ni najbolj učinkovita, saj mora strežnik oddajati pretok večkrat, vendar je metoda najbolj enostavna.

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
sl: Nastavitev uporabite, če ste prepričani, da je zapis (ali pa ni) kodiran v sistemu Dolby Surround, vendar kot tak ni zaznan. Tudi če zapis ni kodiran v sistemu Dolby Surround, lahko izbor te možnosti izboljša predvajanje, še posebej v povezavi z mešalcem kanalov slušalk.

en: Use track length as maximum unit in seek?
sl: Ali naj bo uporabljena dolžino sledi kot največja enota iskanja?

en: Use triple buffering for overlays
sl: Uporaba trojnega medpomnjenja za prekrivanje

en: Use variable length codes instead, useful for very high bitrates
sl: Uporaba spremenljive dolžine kode, uporabna pri visokih bitnih hitrostih

en: Use video buffers in system memory
sl: Uporabi slikovne medpomnilnika v pomnilniku sistema

en: Used for statistics.
sl: Uporabljen za statistiko.

en: User
sl: Uporabnik

en: User Agent
sl: Uporabniški agent

en: User name
sl: Uporabniško ime

en: User name that will be requested to access the stream.
sl: Uporabniško ime, ki bo uporabljeno pri dostopu do pretoka.

en: User name that will be used for the connection.
sl: Uporabniško ime, ki bo uporabljeno za povezovanje.

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
sl: Uporabniško ime za povezavo z posredovalnim strežnikom SOCKS.

en: Username
sl: Uporabniško ime

en: Username:
sl: Uporabniško ime:

en: Uses GStreamer framework's plugins to decode the media codecs
sl: Uporablja vtičnike ogrodja GStreamer za odkodiranje predstavnostnih kodekov

en: Uzbek
sl: uzbekistanščina

en: V&iew
sl: &Pogled

en: V-plane color
sl: Barva V-ravnine

en: VA-API video decoder via DRM
sl: Odkodirnik slike VA-API prek DRM

en: VA-API video decoder via X11
sl: Odkodirnik slike VA-API prek X11

en: VBI & Teletext
sl: VBI in teletekst

en: VBI and Teletext decoder
sl: Odkodirnik teleteksta in VBI

en: VBI capture device
sl: Naprava za zajem VBI

en: VBR Quality
sl: VBR kvaliteta

en: VBR mode
sl: Način VBR

en: VBV buffer
sl: Medpomnilnik VBV

en: VC-1 packetizer
sl: Paketnik VC-1

en: VC1 video demuxer
sl: Odvijalnik slike VC1

en: VC2 Low Delay Profile
sl: Prifil nizke nazaksnitve VC2

en: VC2 Main Profile
sl: Glavni profil VC2

en: VC2 Simple Profile
sl: Preprost profil VC2

en: VCD Format
sl: VCD zapis

en: VCD device
sl: Pogon VCD

en: VCD input
sl: Dovod VCD

en: VDA output pixel format
sl: Oblika izhodnih slikovnih točk VDA

en: VDPAU adjust video filter
sl: Filter za prilagajanje slike VDPAU

en: VDPAU deinterlacing filter
sl: Filter razpletanja VDPAU

en: VDPAU output
sl: Izhod VDPAU

en: VDPAU sharpen video filter
sl: Filter ostrenja slike VDPAU

en: VDPAU surface conversions
sl: Pretvorbe površin VDPAU

en: VDPAU video decoder
sl: Odkodirnik slike VDPAU

en: VDR Cut Marks
sl: Oznake izrezkov VDR

en: VDR recordings
sl: Posnetki VDR

en: VHS movie
sl: Film VHS

en: VHS movie effect video filter
sl: Filter slike za učinek filma VHS

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
sl: Možnosti omogočajo nastavitev videza vmesnika predvajalnika VLC. Okno je lahko na primer brez naslovne vrstice, brez okna videa in drugih elementov. Z nastavitvami je mogoče določiti »najmanjši« vmesnik.

en: VLC can check online for album art and metadata to enrich your playback experience, e.g. by providing track information when playing Audio CDs. To provide this functionality, VLC will send information about your contents to trusted services in an anonymized form.
sl: Predvajalnik VLC se lahko prek spleta poveže s ponudniki različnih metapodatkov skladb albumov, drugih posnetkov in naslovnic ter s tem izboljša izkušnjo predvajanja. Za delovanje te zmožnosti pošlje predvajalnik podatke o vsebini seznama predvajanja zaupanja vrednim storitvam v brezimni obliki.

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
sl: Možnost omogoča prikaz sporočil na zaslonu (možnost OSD (On Screen Display).

en: VLC can't recognize the input's format
sl: Neprepoznavna oblika vnosa

en: VLC cannot open ANY capture device. Check the error log for details.
sl: VLC ne more odpreti nobene naprave za zajem. Preverite dnevnik napak za podrobnosti.

en: VLC cannot set the DVD's title. It possibly cannot decrypt the entire disc.
sl: Ni mogoče določiti DVD naslova. Najverjetneje ni mogoče dešifrirati celotnega diska.

en: VLC could not connect to "%s:%d".
sl: Ni mogoče vzpostaviti povezave z »%s:%d«.

en: VLC could not connect to EyeTV.
    Make sure that you installed VLC's EyeTV plugin.
sl: S programom VLC se ni mogoče povezati z EyeTV.
    Prepričajte se, da imate vstavek VLC EyeTv naložen.

en: VLC could not connect with the given server.
sl: Ni se mogoče povezati z želenim strežnikom.

en: VLC could not decode the format "%4.4s" (%s)
sl: Zapisa »%4.4s« (%s) ni mogoče odkodirati.

en: VLC could not identify the audio or video codec
sl: Ni mogoče določiti zvokovnega oziroma video kodeka.

en: VLC could not open the %4.4s %s encoder.
sl: Ni mogoče odpreti kodirnika %4.4s %s.

en: VLC could not open the %s module.
sl: Ni mogoče odpreti modula %s.

en: VLC could not open the decoder module.
sl: Ni mogoče odpreti enote odkodiranja.

en: VLC could not open the file "%s" (%s).
sl: Datoteke »%s« (%s) z VLC ni mogoče odpreti.

en: VLC could not open the file "%s": %s
sl: Ni mogoče odpreti datoteke »%s«: %s

en: VLC could not read the file (%s).
sl: Datoteke z VLC ni mogoče prebrati (%s).

en: VLC could not read the file: %s
sl: Ni mogoče prebrati datoteke: %s

en: VLC failed to load the ASF header.
sl: Predvajalnik VLC ni uspel naložiti ASF glave.

en: VLC is started from file association
sl: Predvajalnik VLC je zagnan prek datotečne vezi

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
sl: Ni mogoče odpreti MRL »%s«. Podrobnosti so zabeležene v dnevniški datoteki.

en: VLC media playback
sl: Predvajanje predstavnosti VLC

en: VLC media player
sl: Predvajalnik VLC

en: VLC media player - Web Interface
sl: Predvajalnik VLC – spletni vmesnik

en: VLC media player Help
sl: Pomoč za predvajalnik VLC

en: VLC media player Help...
sl: Pomoč za predvajalnik VLC ...

en: VLC media player and VideoLAN are trademarks of the VideoLAN Association.
sl: Predvajalnik VLC in Video LAN sta blagovni znamki združenja VideoLAN.

en: VLC media player updates
sl: Posodobitve za predvajalnik VLC

en: VLC normally uses Freetype for rendering, but this allows you to use svg for instance.
sl: Predvajalnik VLC za prevajanje običajno uporablja Freetype, nastavitev pa omogoča tudi uporabo drugih načinov, na primer svg.

en: VLC preferences
sl: Možnosti VLC

en: VLC skins website
sl: VLC Skins

en: VLC version %s (%s)
sl: Različica VLC %s (%s)

en: VLC was unable to save the meta data.
sl: Ni mogoče shraniti metapodatkov.

en: VLC will keep playing the current playlist item.
sl: Predmeti na trenutnem seznamu predvajanja bodo predvajani v nedogled do ročne zaustavitve.

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
sl: Predmeti na seznamu predvajanja bodo predvajani v nedogled do ročne zaustavitve.

en: VLC will pause and resume supported music players on playback.
sl: VLC bo ob predvajanju naredil premor in nadaljeval s predvajanjem na podprtih prevajalnikih predstavnosti.

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
sl: Predmeti na seznamu predvajanja bodo predvajani naključno od zagona do ročne zaustavitve.

en: VLC will start with just an icon in your taskbar
sl: Možnost omogoča zagon predvajalnika VLC pomanjšano, brez vidnega okna, v sistemski vrstici pa se pojavi ikona.

en: VLC will store playback positions of the last 30 items you played. If you re-open one of those, playback will continue.
sl: VLC bo shranil mesto predvajanja za zadnjih 30 predvajanih predmetov. Če ponovno odprete enega od njih, se bo predvajanje nadaljevalo.

en: VLC's connection to the given server was rejected.
sl: Povezava predvajalnika VLC z določenim strežnikom je bila zavrnjena.

en: VLC's implementation of Video On Demand
sl: Uvedba razširitve VLC za predvajanje Videa na zahtevo (VOD)

en: VLM Batch Commands
sl: Paketni ukazi VLM

en: VLM conf (*.vlm);;All (*)
sl: VLM nastavitve (*.vlm) ;; Vse (*)

en: VLM configuration file
sl: Nastavitvena datoteka VLM

en: VLM configurator
sl: Nastavitve VLM

en: VNC Host
sl: Gostitelj VNC

en: VNC Password
sl: Geslo VNC

en: VNC Port
sl: Vrata VNC

en: VNC client access
sl: Dostop do odjemalca VNC

en: VNC hostname or IP address.
sl: Ime gostitelja VNC ali naslov IP

en: VNC password.
sl: Geslo za dostop prek VNC

en: VNC poll interval
sl: VNC zamik preverjanja

en: VNC polling
sl: VNC preverjanje

en: VNC port number.
sl: Številka vrat VNC

en: VOC demuxer
sl: Odvijalnik VOC

en: Value to adjust dts by
sl: Vrednost za prilagajanje DTS

en: Variance
sl: Varianca

en: Variance of the gaussian noise
sl: Varianca Gaussovega šuma

en: Various audio and video decoders/encoders delivered by the FFmpeg library. This includes (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG and other codecs
sl: Različni zvokovni in slikovni kodirniki/odkodirniki, ki jih ponuja knjižnica FFmpeg. Vključuje (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG in druge kodeke.

en: Verbosity
sl: Podrobnost prikaza

en: Verbosity (0,1,2)
sl: Podrobnost prikaza (0,1,2)

en: Version
sl: Različica

en: Version %1
sl: Različica %1

en: Vertical
sl: Navpično

en: Vertical (13V)
sl: Navpično (13V)

en: Vertical flip
sl: Navpično zrcaljenje

en: Vertical slices per frame
sl: navpičnih rezin na sličico

en: Very Low Definition (240 lines)
sl: Zelo nizka ločljivost (240 vrstic)

en: Very short backwards jump
sl: Zelo kratek skok nazaj

en: Very short forward jump
sl: Zelo kratek skok naprej

en: Very short jump length
sl: Dolžina zelo kratkega časovnega skoka

en: Very short jump length, in seconds.
sl: Dolžina zelo kratkega skoka, izraženega v sekundah.

en: Video &Track
sl: &Slikovna sled

en: Video Auto Scaling
sl: Samodejno prilagodi velikost slike

en: Video CD (VCD 1.0, 1.1, 2.0, SVCD, HQVCD) input
sl: Video CD (VCD 1.0, 1.1, 2.0, SVCD, HQVCD) dovod

en: Video Callback data
sl: Podatki odziva slike

en: Video Capture height
sl: Višina zajema slike

en: Video Capture height in pixel
sl: Višina območja zajema v točkah

en: Video Capture width
sl: Širina zajema slike

en: Video Capture width in pixel
sl: Širina območja zajema v točkah

en: Video Decode Acceleration Framework (VDA)
sl: Ogrodje VDA (Video Decode Acceleration)

en: Video Effects
sl: Slikovni učinki

en: Video Effects...
sl: Slikovni učinki ...

en: Video FPS
sl: Sličice/s video posnetka

en: Video Files
sl: Video datoteke

en: Video ID
sl: ID videa

en: Video On Demand ( VOD )
sl: Video na zahtevo ( VOD )

en: Video PID
sl: PID slike videa

en: Video Settings
sl: Nastavitve slike

en: Video Track
sl: Slikovna sled

en: Video X coordinate
sl: Točka slike na osi X

en: Video Y coordinate
sl: Točka slike na osi Y

en: Video alignment
sl: Poravnava slike videa

en: Video bitrate
sl: Bitna hitrost slike

en: Video bitrate tolerance
sl: Dovoljena slikovna bitna hitrost

en: Video bitrate tolerance in kbit/s.
sl: Dovoljena slikovna bitna hitrost v kbit/s.

en: Video capture
sl: Zajemanje videa

en: Video capture (Video4Linux)
sl: Zajemanje videa (Video4Linux)

en: Video capture controls (if supported by the device)
sl: Nadzorne tipke za zajem video posnetkov (če jih naprava podpira)

en: Video capture device
sl: Naprava za zajem videa

en: Video capture device node.
sl: Vozlišče naprave za zajem video posnetka.

en: Video codec
sl: Slikovni kodek

en: Video codecs
sl: Slikovni kodeki

en: Video connection
sl: Video povezava

en: Video connection for DeckLink output.
sl: Slikovna povezava za izhod DeckLink.

en: Video connection to use for DeckLink captures. Valid choices: sdi, hdmi, opticalsdi, component, composite, svideo. Leave blank for card default.
sl: Katera video povezava naj se uporabi za zajeme DeckLink. Veljavne izbire: sdi, hdmi, opticalsdi, povezava komponente, sestavljena, svideo. Pustite prazno za privzeto nastavitev kartice.

en: Video cropping
sl: Obrezovanje slike

en: Video cropping filter
sl: Filter obrezovanja slike

en: Video decoder using Android MediaCodec
sl: Odkodirnik slike Android MediaCodec

en: Video device
sl: Video naprava

en: Video device name
sl: Ime slikovne naprave

en: Video encoder
sl: Kodirnik slike

en: Video encoder (using OpenMAX IL)
sl: Slikovni kodirnik (z OpenMAX IL)

en: Video filter
sl: Slikovni filter

en: Video filter module
sl: Enota filtriranja slike

en: Video filtering using a chain of video filter modules
sl: Filtriranje slike z uporabo verige različnih enot slike

en: Video filters are used to process the video stream.
sl: Filtri slike so uporabljeni pri obdelavi slikovnega pretoka.

en: Video filters will be applied to the video stream.
sl: Filtri slike bodo uporabljeni med predvajanjem slikovnega zapisa.

en: Video filters will be applied to the video streams (after overlays are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
sl: Filtri slike bodo uporabljeni za pretoke slike (po uporabi prekrivanja). Lahko vnesete seznam filtrov ločenih z vejico.

en: Video frame-rate
sl: Slikovna blokovna hitrost

en: Video height
sl: Višina slike videa

en: Video input
sl: Dovod slike

en: Video input chroma format
sl: Zapis barv vnosa slike

en: Video input frame rate
sl: Hitrost sličic dovoda slike

en: Video input pin
sl: Spona dovoda slike

en: Video memory
sl: Video pomnilnik

en: Video memory buffer height.
sl: Višina slikovnega medpomnilnika.

en: Video memory buffer pitch in bytes.
sl: Korak medpomnilnika slike v bajtih.

en: Video memory buffer width.
sl: Širina slikovnega medpomnilnika

en: Video memory output
sl: Izhod video pomnilnika

en: Video mode
sl: Način slike

en: Video output
sl: Video izhod

en: Video output URL
sl: Naslov URL odvoda videa

en: Video output access method
sl: Metoda odvajanja slike

en: Video output for Windows 7/Windows Vista with Platform update
sl: Izhod slike za Windows 7/Vista s pododobitvijo okolja

en: Video output module
sl: Enota slikovnega izhoda

en: Video output modules
sl: Enote odvajanja slike

en: Video output muxer
sl: Zvijalnik odvoda slike

en: Video output pin
sl: Spona odvoda slike

en: Video pictures blending
sl: Prelivanje slike

en: Video port
sl: Vrata prenosa slike

en: Video post processing filter
sl: Po-procesni filter slike

en: Video postrender callback
sl: Odziv po-prevajanja slike

en: Video prerender callback
sl: Odziv pred-prevajanja slike

en: Video quality post-processing level
sl: Raven kakovosti slike poopravilnega filtra

en: Video scale
sl: Merilo slike

en: Video scaling
sl: Merilo slike

en: Video scaling factor
sl: Vrednost prilagajanja velikosti slike

en: Video scaling filter
sl: Filter merila slike

en: Video settings
sl: Nastavitve slike

en: Video size
sl: Velikost slike

en: Video snapshot directory (or filename)
sl: Mapa zajemanja slike (ali datoteka)

en: Video snapshot file prefix
sl: Predpona datoteke zajetega posnetka.

en: Video snapshot format
sl: Zapis zajetega posnetka

en: Video snapshot height
sl: Višina zajete slike

en: Video snapshot width
sl: Zajem slike z

en: Video snapshots
sl: Slikovni zajem

en: Video splitter module
sl: Enota video razdelilnika

en: Video standard
sl: Standard videa

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
sl: Oblika zapisa (Privzeto, SECAM, PAL ali NTSC).

en: Video title
sl: Naslov posnetka

en: Video transformation filter
sl: Filter preoblikovanja slike

en: Video width
sl: Širina slike videa

en: Video will be embedded in this pre-existing window. If zero, a new window will be created.
sl: Slika bo vstavljena v to obstoječe okno. Če je vrednost enaka 0, bo ustvarjeno novo okno.

en: Video will be rendered with this X11 display. If empty, the default display will be used.
sl: Slika bo izrisana s tem zaslonom X11. Če je prazno, bo uporabljen privzeti zaslon.

en: Video4Linux compressed A/V input
sl: Stisnjen A/V dovod Video4Linux

en: Video4Linux input
sl: Dovod Video4Linux

en: Video4Linux radio tuner
sl: Radijski sprejemnik Video4Linux

en: VideoCore layer where the video is displayed.
sl: Plast VideoCore, kjer je prikazana slika.

en: VideoCore layer where the video is displayed. Subpictures are displayed directly above and a black background directly below.
sl: Nastavitev določa plast VideoCore, kjer je prikazana slika. Podnapisi so prikazani neposredno zgoraj in črno ozadje neposredno spodaj.

en: VideoLAN Website...
sl: Spletna stran VideoLan ...

en: Vietnamese
sl: vietnamščina

en: Vietnamese (VISCII)
sl: vijetnamščina (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
sl: vijetnamsko (windows-1258)

en: View
sl: Pogled

en: View certificate
sl: Pokaži potrdilo

en: Visualization
sl: Predočenje

en: Visualization:
sl: Predočenje:

en: Visualizations
sl: Predočenje

en: Visualizations selector
sl: Izbirnik predočenja

en: Visualize motion vectors
sl: Predočenje vektorjev gibanja

en: Visualizer
sl: Vmesnik predočnika

en: Visualizer filter
sl: Filter predočnika

en: VoD server module
sl: Modul strežnika VoD

en: Vobsub subtitles parser
sl: Razčlenjevalnik podnapisov Vobsub

en: Vocal
sl: Vokalna

en: Voice activity detection
sl: Zaznavanje glasu

en: Vol #
sl: Glasnost #

en: Vol max #
sl: Največja glasnost #

en: Volapuk
sl: volapuk

en: Volume
sl: Glasnost

en: Volume %ld%%
sl: Glasnost %ld%%

en: Volume Control
sl: Nadzor glasnosti

en: Volume Down
sl: Zmanjšaj glasnost

en: Volume Mute
sl: Nemo

en: Volume Set
sl: Nabor glasnosti

en: Volume Up
sl: Povečaj glasnost

en: Volume down
sl: Zmanjšaj glasnost

en: Volume normalization
sl: Izenačevanje glasnosti

en: Volume normalizer
sl: Izenačevalik glasnosti

en: Volume of the audio input.
sl: Jakost zvokovnega dovoda.

en: Volume up
sl: Povečaj glasnost

en: Volume will be controlled by the player, and not the <i>Main Controls</i>.
sl: Glasnost bo nadziral predvajalnik in ne <i>Glavne nadzorne tipke</i>.

en: Vorbis audio decoder
sl: Odkodirnik zvoka Vorbis

en: Vorbis audio encoder
sl: Kodirnik zvoka Vorbis

en: Vorbis audio packetizer
sl: Vorbis paketnik zvoka

en: Vorbis is a free audio codec (useable with OGG)
sl: Vorbis je brezplačen zvokovni kodek (uporaben z OGG)

en: Vu meter
sl: VU Meter

en: WAV demuxer
sl: Odvijalnik WAV

en: WAV muxer
sl: Zvijalnik WAV

en: WMA v1/v2 fixed point audio decoder
sl: WMA v1/v2 točkovni zvokovni odkodirnik

en: WMServer RTSP dialect
sl: WMServer RTSP narečje

en: WMServer uses a nonstandard dialect of RTSP. Selecting this parameter will tell VLC to assume some options contrary to RFC 2326 guidelines.
sl: Strežnik WMServer uporablja nestandardno vrsto protokola RTSP. Če izberete ta parameter, bo predvajalnik VLC prevzel nekatere možnosti, ki so v nasprotju s smernicami RFC 2326.

en: WMV (Windows Media Video) 1 (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
sl: WMV (Windows Media Video) 1 (uporaben z MPEG TS, MPEG1, ASF in OGG)

en: WMV (Windows Media Video) 2 (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
sl: WMV (Windows Media Video) 2 (uporaben z MPEG TS, MPEG1, ASF in OGG)

en: WPL playlist import
sl: Uvoz seznama WPL

en: Wait for I frame before toggling placeholder
sl: Počakaj na sličico I pred preklopom ograde

en: Wall
sl: Razdelitev slike na zidake

en: Wall video filter
sl: Wall filter slike

en: Wallpaper
sl: Slika ozadja

en: Warning
sl: Opozorilo

en: Warning: <b>%1</b> is already an application menu shortcut
sl: Opozorilo: <b>%1</b> je že bližnjica programskega menija

en: Warning: this key or combination is already assigned to
sl: Opozorilo: to kombinacijo tipk že uporablja

en: WarpOverlay!
sl: Prekrivanje Warp!

en: Water effect
sl: Vodni učinek

en: Wave
sl: Valovanje

en: Wave video filter
sl: Valovanje filter slike

en: WaveOut audio output
sl: Odvod zvoka WaveOut

en: Waves
sl: Valovanje

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
sl: Zaznana je starejša različica nastavitvenih datotek predvajalnika VLC.

en: Web
sl: Splet

en: WebM video decoder
sl: Odkodirnik slike WebM

en: Website
sl: Spletišče

en: Weighted prediction for B-frames
sl: Utežno predvidevanje B sličic

en: Weighted prediction for B-frames.
sl: Utežno predvidevanje B sličic

en: Weighted prediction for P-frames
sl: Utežno predvidevanje P-sličic

en: Welsh
sl: valižanščina

en: Western European (IBM 00850)
sl: zahodno evropsko (IBM 00850)

en: Western European (Latin-9)
sl: zahodno evropsko (latin-9)

en: Western European (Windows-1252)
sl: zahodno evropsko (windows-1252)

en: Wet
sl: Mokro

en: Wet mix
sl: Mešanje z več učinki

en: When minimized
sl: Ko je skrčeno

en: When possible, the input stream will be recorded instead of using the stream output module
sl: Kadar je mogoče, bo vhodni pretok posnet namesto uporabe enote odvoda pretoka

en: When set to 'no', this parameter is intended to give old skins a chance to play back video even though no video tag is implemented
sl: Neizbrana možnost omogoči starejšim preoblekam predvajanje videa tudi, če ni določene oznake videa

en: When set, this VLC instance will act as the master clock for synchronization for clients listening
sl: Izbrana možnost omogoči predvajalniku, da se navzven javlja glavni omrežni čas, ki se uporablja za usklajevanje povezanih odjemalcev.

en: When several video formats are available, select one whose resolution is closest to (but not higher than) this setting, in number of lines. Use this option if you don't have enough CPU power or network bandwidth to play higher resolutions.
sl: Kadar je na voljo več zapisov videa, je priporočljivo izbrati tistega, katerega ločljivost je najbližja (in ne višja) tej nastavitvi, podani v številu vrstic. Možnost uporabite, če je na voljo dovolj močna enota CPE in omrežna pasovna širina za predvajanje posnetkov z višjimi ločljivostmi.

en: When streaming using UDP, the streams can be announced using the SAP/SDP announcing protocol. This way, the clients won't have to type in the multicast address, it will appear in their playlist if they enable the SAP extra interface.
    If you want to give a name to your stream, enter it here, else, a default name will be used.
sl: Pri pretakanju z uporabo UDP lahko pretoke objavljamo preko protokola SAP/SDP. S tem odjemalcem ni treba vpisovati naslova za skupinsko pošiljanje, saj se ta samodejno prikaže v seznamu predvajanja, če je vmesnik SAP omogočen.
    Pretok je mogoče poimenovati, sicer pa je uporabljeno privzeto ime.

en: When the SAP flow control is disabled, this lets you set the fixed interval between SAP announcements.
sl: V primeru, ko je nadzor nad SAP onemogočen, nastavitev omogoča privzeto določen zamik objavljanja.

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
sl: Izbrana možnost omogoča, da bo vsakič, ko predvajalnik potrebuje podatke uporabnika, prikazano pogovorno okno.

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
sl: Izbrana možnost omogoči prikaz vseh možnosti, ki so na voljo, vključno z nastavitvami, ki jih ni priporočljivo spreminjati.

en: When this is set, the SAP parser will discard some non-compliant announcements.
sl: Nastavljena možnost določa, da bo razčlenjevalnik SAP izpustil nekatere neskladne objave.

en: When this mode is enabled, pixels will be shown as black or white. The threshold value will be the brightness defined below.
sl: Kadar je ta način omogočen, bodo slikovne točke prikazane kot črne ali bele. Vrednost praga bo spodaj določena svetlost.

en: When this option is enabled, the stream will be both played and transcoded/streamed.
    
    Note that this requires much more CPU power than simple transcoding or streaming.
sl: Ko je možnost omogočena bo pretok sočasno predvajan in prekodiran/pretakan.
    
    Postopek zahteva veliko več moči CPE kot enostavno prekodiranje ali pretakanje.

en: When using the PVR input (or a very irregular source), you should set this to 10000.
sl: Ob uporabi dovoda PVR (ali zelo neenakomernega vira) nastavite vrednost na 10000.

en: When using the one instance only option, enqueue items to playlist and keep playing current item.
sl: Ob uporabi le enega sočasnega zagona predvajalnika, uvrsti na novo izbrane predmete na konec seznam predvajanja, medtem ko se nadaljuje predvaje trenutnega predmeta.

en: Whether temporal deinterlacing applies to luma only
sl: Ali naj se začasno razpletanje uporabi samo za osvetljenost

en: Which font description to use if the Kate stream does not specify particular font parameters (name, size, etc) to use. A blank name will let Tiger choose font parameters where appropriate.
sl: Kateri opis pisave naj se uporabi, kadar v pretoku Kate ni določenih parametrov pisave (ime, velikost ...). Prazno polje imena omogoča izbor imen po lastnih zahtevah prek knjižnice Tiger, kjer je to mogoče.

en: White
sl: Bela

en: White Blue
sl: Bela modra

en: White Crush for Blue
sl: Osvetlitev modre

en: White Crush for Green
sl: Osvetlitev zelene

en: White Crush for Red
sl: Osvetlitev rdeče

en: White Green
sl: Bela zelena

en: White Level for Blue
sl: Raven osvetlitve za modro

en: White Level for Green
sl: Raven osvetlitve za zeleno

en: White Level for Red
sl: Raven osvetlitve za rdeče

en: White Red
sl: Bela rdeča

en: White balance temperature (K)
sl: Temperazura ravnovesja beline (K)

en: White balance temperature as a color temperation in Kelvin (2800 is minimum incandescence, 6500 is maximum daylight).
sl: Temperatura ravnovesja beline kot barvno umerjanje v Kelvinih (2800 je najmanjša osvetljenost, 6500 je največja dnevna svetloba).

en: Wide-band (16kHz)
sl: Širokopasovni (16 Hz)

en: Width
sl: Širina

en: Width in pixel of each bar in the BarGraph to be displayed (default : 10).
sl: Širina vsakega prikazanega stolpca v stolpčnem grafu v slikovnih točkah (privzeto je 10).

en: Width in pixels of the border between miniatures.
sl: Širina robov med miniaturami, v točkah.

en: Width of the virtual room
sl: Širina navideznega prostora

en: Width of video or subtitle elementary streams
sl: Širina slike ali osnovnega pretoka podnapisov

en: Win32 font renderer
sl: Izrisovalnik pisave Win32

en: Window
sl: Okno

en: Window decorations
sl: Omogoči spreminjanje videza vmesnika

en: Window handle (HWND)
sl: Ročica okna (HWND)

en: Window properties
sl: Lastnosti oken

en: Window size
sl: Velikost okna

en: Windows Audio Session API output
sl: Izhod API-ja Windows Audio Session

en: Windows GDI video output
sl: Windows GDI izhod slike

en: Windows Media NSC metademux
sl: Metaodvijalnik Windows Media NSC

en: Windows Service interface
sl: Vmesnik storitev Windows

en: Windows configuration of the last skin used. This option is updated automatically, do not touch it.
sl: Nastavitve uporabljene preobleke. Možnost se samodejno posodablja, zato je ne spreminjajte.

en: Windows opacity between 0.1 and 1
sl: Omogoči prekrivnost okna (med 0,1 in 1).

en: With this option checked, the volume up, volume down and mute buttons on your keyboard will always change your system volume. With this option unchecked, the volume buttons will change VLC's volume when VLC is selected and change the system volume when VLC is not selected.
sl: Kadar je ta možnost označena, bodo gumbi za povečanje, pomanjšanje in utišanje glasnosti vedno vplivali na sistemski zvok. Kadar je ta možnost odznačena, bodo gumbi za glasnost vplivali na zvok predvajalnika, kadar je VLC izbran in na sistemski zvok, kadar ni izbran.

en: With this option enabled, the playback will be automatically paused when minimizing the window.
sl: Če je ta možnost omogočena, bo samodejno narejen premor za predvajanje, kadar bo okno skrčeno.

en: Wolof
sl: volofanščina

en: Workaround bugs
sl: Obhod hroščev

en: Workaround for France
sl: Obhod hroščev

en: Wrapper filter output
sl: Filter ovijanja odvoda

en: Write every 128th miniframe to a folder.
sl: Zapiši vsako 128 sličico v mapo.

en: Write process id to file
sl: Zapiši ID opravila v datoteko

en: Writer
sl: Pisec

en: Writes process id into specified file.
sl: Omogoči zapis ID opravila predvajanja v navedeno datoteko.

en: Writes statistic info about stream
sl: Zapiše statistične podatke o pretoku

en: Writes stats to file instead of stdout
sl: Zapiše statistiko v datoteko namesto na standardni izhod

en: X Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
sl: Točka X osi zgornjega levega kota mozaika.

en: X coordinate
sl: Točka na osi X

en: X coordinate of the bargraph.
sl: Koordinata X paličnega diagrama

en: X coordinate of the encoded subtitle
sl: Točka na osi X, kjer so kodirani podnapisi.

en: X coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
sl: X točka osi logotipa. Logotip lahko zamaknete levo z levim klikom na sliko.

en: X coordinate of the mask.
sl: Točka maske na osi X.

en: X coordinate of the rendered subtitle
sl: Koordinata X za izris podnapisa

en: X coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
sl: Točka osi X zgornjega levega kota mozaika, če ta ni negativna.

en: X offset
sl: Odmik osi X

en: X offset, from the left screen edge.
sl: Odmik X z levega roba zaslona.

en: X window
sl: Okno X

en: X.509 Certificate Authority
sl: Overitelj potrdil X.509

en: X.509 Certificate Revocation List
sl: Seznam preklicanih potrdil X.509

en: X.509 Client certificate
sl: Potrdilo odjemalca X.509

en: X.509 Client private key
sl: Zasebni ključ odjemalca X.509

en: X11 display
sl: X11 zaslon

en: X11 video output (XCB)
sl: X11 slikovni izhod (XCB)

en: X11 video window (XCB)
sl: X11 video okno (XCB)

en: X11 window ID
sl: ID X11 okna

en: XA demuxer
sl: Odvijalnik XA

en: XDG screen saver inhibition
sl: Oviranje ohranjevalnika zaslona XDG

en: XDG-screensaver
sl: Ohranjevalnik zaslona XDG

en: XML Parser (using libxml2)
sl: Razčlenjevalnik XML (uporablja libxml2)

en: XML Shareable Playlist Format (XSPF)
sl: XML seznama predvajanja (XSPF)

en: XSPF playlist
sl: Seznam predvajanja XSPF

en: XSPF playlist export
sl: Izvoz seznama predvajanja XSPF

en: XSPF playlist import
sl: Uvoz seznama XSPF

en: XSPF playlist|*.xspf|M3U file|*.m3u|HTML playlist|*.html
sl: Seznam predvajanja XSPF|*.xspf|datoteka M3U|*.m3u|seznam predvajanja HTML|*.html

en: XVideo adaptor number
sl: Številka prilagodilnika XVideo

en: XVideo format id
sl: id oblike XVideo

en: XVideo hardware adaptor to use. By default, VLC will use the first functional adaptor.
sl: Adapter strojne opreme XVideo, ki naj se uporabi. Privzeto bo VLC uporabil prvi delujoči adapter.

en: XVideo image format id to use. By default, VLC will try to use the best match for the video being played.
sl: id oblike XVideo, ki naj se uporabi. Privzeto bo VLC za predvajanje video posnetka poskusil uporabiti tistega, ki se temu najbolj prilagaja.

en: XVideo output (XCB)
sl: Odvod XVideo (XCB)

en: XWD file (autodetect)
sl: Datoteka XWD (samodejno zaznaj)

en: XWD image decoder
sl: Kodirnik slik XWD

en: Xhosa
sl: koščina

en: Y Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
sl: Točka Y osi zgornjega levega kota mozaika.

en: Y coordinate
sl: Točka na osi Y

en: Y coordinate of the bargraph.
sl: Koordinata Y paličnega diagrama

en: Y coordinate of the encoded subtitle
sl: Točka na osi Y, kjer so kodirani podnapisi.

en: Y coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
sl: Y točka osi logotipa. Logotip lahko zamaknete levo z levim klikom na sliko.

en: Y coordinate of the mask.
sl: Točka maske na osi Y.

en: Y coordinate of the rendered subtitle
sl: Koordinata Y za izris podnapisa

en: Y coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
sl: Točka osi Y zgornjega levega kota mozaika, če ta ni negativna.

en: Y offset
sl: Odmik osi Y

en: Y offset, down from the top.
sl: Odmik Y z zgornjega roba zaslona.

en: YUV output
sl: YUV izhod

en: YUV video output
sl: YUV izhod slike

en: YUV-Color cube shifting across the V-plane ( 0 - 127 ).
sl: YUV-barvna kocka, ki potuje preko V-ravnine ( 0 - 127 ).

en: YUV4MPEG2 header (default disabled)
sl: YUV4MPEG2 glava (privzeto onemogočeno)

en: YUVP converter
sl: YUVP pretvornik

en: Yellow
sl: Rumena

en: Yes
sl: Da

en: Yiddish
sl: jidiščina

en: Yoruba
sl: jorubščina

en: You attempted to reach %s. However the security certificate presented by the server changed since the previous visit and was not authenticated by any trusted Certification Authority. This problem may be caused by a configuration error or an attempt to breach your security or your privacy.
    
    If in doubt, abort now.
sl: Poskušali ste se povezati s/z %s. Vendar se je varnostno potrdilo strežnika od zadnjega obiska spremenilo in ni bilo overjeno z zaupanja vrednim overiteljem potrdil. To težavo lahko povzroča napaka v nastavitvah ali poskus vdora v vašo zasebnost ali varnost.
    
    Če ste v dvomu, prekinite z opravilom.

en: You attempted to reach %s. However the security certificate presented by the server is unknown and could not be authenticated by any trusted Certification Authority. This problem may be caused by a configuration error or an attempt to breach your security or your privacy.
    
    If in doubt, abort now.
sl: Poskušali ste se povezati s/z %s. Vendar je varnostno potrdilo strežnika neznano in ga ni mogoče overiti z zaupanja vrednim overiteljem potrdil. To težavo lahko povzroča napaka v nastavitvah ali poskus vdora v vašo zasebnost ali varnost.
    
    Če ste v dvomu, prekinite z opravilom.

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
sl: Izbrana možnost popolnoma onemogoči odvod zvoka. Odkodiranje zvoka tako ne bo izvedeno, to pa prihrani kar nekaj procesorski moči.

en: You can completely disable the sub-picture processing.
sl: Možnost omogoča popolno onemogočanje obdelave pod-slik.

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
sl: Izbrana možnost popolnoma onemogoči slikovni odvod videa. Odkodiranje slike videa tako ne bo izvedeno, to pa prihrani kar nekaj procesorski moči.

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
sl: Lahko onemogočite učinek prozornosti. To je koristno, kadar premikanje oken ne deluje pravilno.

en: You can disable use of Macroblock-tree on ratecontrol
sl: Uporabo drevesa makroblokov na nadzoru stopenj lahko onemogočite

en: You can enforce the (x,y) offsets of the elements on the mosaic (only used if positioning method is set to "offsets"). You must give a comma-separated list of coordinates (eg: 10,10,150,10).
sl: Določiti je mogoče odmik (x,y) predmetov v mozaiku. (uporabljeno je samo, če je izbrana metoda postavitve »odmiki«) Določiti je treba z vejico ločen seznam točka osi (primer: 10,10,150,10)

en: You can enforce the height of the video snapshot. By default it will keep the original height (-1). Using 0 will scale the height to keep the aspect ratio.
sl: Mogoče je vsiliti višino zajete slike. Privzeta ohranja izvorno velikost (-1). Vrednost 0 prilagodi velikost slike tako, da ohrani razmerje višine in širine.

en: You can enforce the image height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
sl: Določiti je mogoče višino slike. Privzeta vrednost (-1) je samodejno prilagojena značilnostim slike.

en: You can enforce the image width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
sl: Določiti je mogoče širino slike. Privzeta vrednost (-1) je samodejno prilagojena značilnostim slike.

en: You can enforce the marquee position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
sl: Določiti je mogoče lego oznak na sliki (0=sredina, 1=levo, 2=desno, 4=zgoraj, 8=spodaj). Vrednosti je mogoče tudi seštevati; primer: 6 = zgoraj desno).

en: You can enforce the mosaic alignment on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
sl: Določiti je mogoče poravnavo mozaika na sliki (0=sredina, 1=levo, 2=desno, 4=zgoraj, 8=spodaj). Vrednosti je mogoče tudi seštevati; primer: 6 = zgoraj desno).

en: You can enforce the order of the elements on the mosaic. You must give a comma-separated list of picture ID(s).These IDs are assigned in the "mosaic-bridge" module.
sl: Določiti je mogoče red elementov v mozaiku. Ti morajo biti ločeni z vejico v seznam ID slik. ID vrednosti so povezane z enoto »premoščanje mozaika«.

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
sl: Določena vrednost položaja zgornje leve točke okna slike (koordinata X).

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
sl: Določena vrednost položaja zgornje leve točke okna slike (koordinata Y).

en: You can enforce the subpicture position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
sl: Določiti je mogoče lego nalepk na sliki. (0=sredina, 1=levo, 2=desno, 4=zgoraj, 8=spodaj, vrednosti je mogoče seštevati, npr: 6=zgoraj desno).

en: You can enforce the teletext position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
sl: Določiti je mogoče lego teletekst besedila na sliki (0=sredinsko, 1=levo, 2=desno, 4=zgoraj, 8=spodaj). Vrednosti je mogoče tudi seštevati; primer: 6 = zgoraj desno).

en: You can enforce the text position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom; you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
sl: Določiti je mogoče položaj besedila na sliki (0=sredinsko, 1=levo, 2=desno, 4=zgoraj, 8=spodaj). Vrednosti je mogoče tudi seštevati: primer 6 =zgoraj desno).

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
sl: Nastavitev omogoča vsiljeno višino slike videa. Privzeta vrednost (-1) prilagaja širino izvornim parametrom slike.

en: You can enforce the video width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
sl: Nastavitev omogoča vsiljeno širino slike videa. Privzeta vrednost (-1) prilagaja širino izvornim parametrom slike.

en: You can enforce the width of the video snapshot. By default it will keep the original width (-1). Using 0 will scale the width to keep the aspect ratio.
sl: Mogoče je vsiliti širino zajete slike. Privzeta ohranja izvorno velikost (-1). Vrednost 0 prilagodi velikost slike tako, da ohrani razmerje višine in širine.

en: You can enter here a default stream output chain. Refer to the documentation to learn how to build such chains. Warning: this chain will be enabled for all streams.
sl: Določiti je mogoče privzeto verigo odvoda pretoka. V dokumentaciji je zabeleženo kako sestaviti te verige. Opozorilo: veriga bo omogočena za vse pretoke.

en: You can give a comma-separated list of inputs that will be concatenated together after the normal one.
sl: Določiti je mogoče seznam dovodov ločeno z vejicami, ki bo združen po predvajanju.

en: You can manually give a list of bookmarks for a stream in the form "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"
sl: Ročno lahko nastavite seznam zaznamkov za pretok v obliki »{name=ime-zaznamka,time=odmik-časa,bytes=odmik-bajtov},{...}«.

en: You can overlay the motion vectors (arrows showing how the images move) on the image. This value is a mask, based on these values:
    1 - visualize forward predicted MVs of P frames
    2 - visualize forward predicted MVs of B frames
    4 - visualize backward predicted MVs of B frames
    To visualize all vectors, the value should be 7.
sl: Lahko prekrijete vektorje gibanja (puščice, ki kažejo smer gibanja) na sliki. Vrednost je maska na določenih nastavitvah:
    1 - predočenje v naprej predvidenih MV P sličic
    2 - predočenje v naprej predvidenih MV B sličic
    4 - predočenje nazaj predvidenih MV B sličice
    Za predočenje vseh vektorjev, vnesite vrednost 7.

en: You can select "additional interfaces" for VLC. They will be launched in the background in addition to the default interface. Use a colon separated list of interface modules. (common values are "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)
sl: Predvajalnik VLC omogoča razširitev vmesnika z »dodatnimi vstavki«, ki se zaženejo v ozadju, pokažejo pa se v glavnem vmesniku. Vstavke je mogoče določiti v ukazni vrstici spodaj, vrednosti pa morajo biti ločene z dvopičjem (priporočljivi vmesniki so na primer »rc« (oddaljen nadzor), »http«, »gestures« ...).

en: You can select control interfaces for VLC.
sl: Izbrana možnost omogoči nadzorni vmesnik predvajalnika VLC.

en: You can select local files with the following list and buttons.
sl: Krajevne datoteke lahko izberete z naslednjim seznamom in gumbi.

en: You can select which VoD server module you want to use. Set this to `vod_rtsp' to switch back to the old, legacy module.
sl: Lahko izberete, kateri strežniški modul VoD želite uporabljati. To nastavite na `vod_rtsp' za preklop nazaj na stari, opuščeni modul.

en: You can use specific video output modules for the clones. Use a comma-separated list of modules.
sl: Pri podvajanju lahko uporabite določene elemente odvajanja slike. Enote ločite z vejico.

en: You can use this option to place the subtitles under the movie, instead of over the movie. Try several positions.
sl: Določena lega podnapisov omogoča možnost postavljanja besedila pod sliko namesto na njo. Lega podpira več možnosti.

en: You can zoom the video by the specified factor.
sl: Približevanje slike za določeno vrednost.

en: You have the latest version of VLC media player.
sl: Nameščena je novejša različica predvajalnika VLC.

en: You have two choices:
     - The interface will resize to the native video size
     - The video will fit to the interface size
     By default, interface resize to the native video size.
sl: Na voljo sta dve možnosti:
     - vmesnik se prilagodi pravi velikosti slike posnetka,
     - ali pa se slika prilagodi velikosti vmesnika.
    Privzeto je uporabljena prva možnost.

en: You just need to fill one of the three following parameters, VLC will autodetect the other using the original aspect ratio
sl: Določiti morate le enega izmed naslednjih treh parametrov. Program samodejno zazna ostale vrednosti preko izvornega razmerja velikosti posnetka.

en: You must set a name for the profile.
sl: Navesti je treba ime profila.

en: You normally have to feed the shoutcast module with Ogg streams. It is also possible to stream MP3 instead, so you can forward MP3 streams to the shoutcast/icecast server.
sl: Privzeto je treba modul Shoutcast polniti z pretokom OGG. Mogoče je uporabiti MP3 za dostavljanje pretoka na strežnik Ice CAST.

en: You should configure your speaker layout with "Audio Midi Setup" in /Applications/Utilities. VLC will output Stereo only.
sl: Razporeditev zvočnikov je mogoče nastaviti med »Nastavitvami zvoka Midi« v meniju /Programi/Orodja. Predvajalnik bo predvajal le stereo zvok.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable input device. Please check your connectors and drivers.
sl: Računalnik Mac najbrž ni opremljen z ustrezno dovodno napravo. Preverite povezave in gonilnike.

en: Your account was rejected.
sl: Podatki računa so bili zavrnjeni.

en: Your connection attempt to the server was rejected.
sl: Poskus povezave s strežnikom je bil zavrnjen.

en: Your display will be opened and played in order to stream or save it.
sl: Zaslon bo uporabljen za pretakanje in shranjevanje.

en: Your input can't be opened
sl: Vnosa ni mogoče odpreti

en: Your password was rejected.
sl: Geslo računa je bilo zavrnjeno.

en: Your system BD+ decoding library does not work. Missing configuration?
sl: Vaša sistemska knjižnica za odkodiranje BD+ ne deluje. Ali manjka nastavitev?

en: Your window manager does not provide a list of applications.
sl: Upravljalnik oken ne omogoča prikaza seznama programov.

en: ZPL playlist import
sl: Uvoz seznama ZPL

en: Zero Order Hold (fastest)
sl: Digitalno v analogno ZOH (najhitrejše pretvarjanje)

en: Zhuang
sl: džangščina

en: Zip access
sl: Dostop zip

en: Zip files filter
sl: Filter zip datotek

en: Zone 0: Top gradient
sl: Polje 0: zgornji preliv

en: Zone 0:top
sl: Polje 0: zgoraj

en: Zone 1: Right gradient
sl: Polje 1: desni preliv

en: Zone 1:right
sl: Polje 1: desno

en: Zone 2: Bottom gradient
sl: Polje 2: spodnji preliv

en: Zone 2:bottom
sl: Polje 2: spodaj

en: Zone 3: Left gradient
sl: Polje 3: levi preliv

en: Zone 3:left
sl: Polje 3: levo

en: Zone 4: Summary gradient
sl: Polje 4: povzet preliv

en: Zone 4:summary
sl: Polje 4: povzetek

en: Zone Layout for the build-in Atmo
sl: Razporeditev območij za vgrajeno napravo Atmo

en: Zones on left / right side
sl: Število polj na levi in desni strani

en: Zoom
sl: Približaj

en: Zoom In
sl: Približaj

en: Zoom Out
sl: Oddalji

en: Zoom mode: %s
sl: Način približanja: %s

en: Zoom video
sl: Približaj sliko

en: Zooming reset
sl: Preklic približanja

en: Zulu
sl: zulujščina

en: [Display]
sl: [Prikaz]

en: [Filebrowser]
sl: [Brskanje datotek]

en: [Global]
sl: [Splošno]

en: [Loop]
sl: [Kroženje]

en: [Player]
sl: [Predvajalnik]

en: [Playlist]
sl: [Seznam predvajanja]

en: [Random]
sl: [Naključno]

en: [Repeat]
sl: [Ponovi]

en: [cdda:][device][@[track]]
sl: [cdda:][naprava][@[sled]]

en: [vcd:][device][#[title][,[chapter]]]
sl: [vcd:][naprava][#[naslov][,[poglavje]]]

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
sl: dodajte --advanced v ukazno vrstico za izpis naprednih možnosti.

en: address to bind to (helper setting for dst)
sl: Naslov za povezavo (nastavitve pomoči za DST)

en: address:port to bind vlc to listening incoming streams helper setting for dst,dst=bind+'/'+path. dst-parameter overrides this
sl: naslov:vrata za povezavo predvajalnika vlc s prihajajočim pretokom z nastavitvami pomoči pri dst,dst=bind+'/'+path. dst-parameter prepiše možnost

en: antiflicker
sl: filter proti utripanju

en: antiflicker video filter
sl: slikovni filter proti utripanju

en: ask for extra verbosity when displaying help
sl: vprašaj za dodatno podrobnost pri izpisu pomoči

en: audio
sl: zvok

en: auto
sl: samodejno

en: auto - let encoder decide based upon input (Best)
sl: samodejno - kodirnik določa glede na najbolji dovod (priporočeno)

en: automatic - let encoder decide based upon input (Best)
sl: samodejno - kodirnik določi glede na vhod (najboljše)

en: avparser packetizer
sl: Paketnik avparser

en: bits
sl: biti

en: blocks
sl: bloki

en: boolean
sl: boolova vrednost

en: buffers
sl: medpomnilniki

en: checkerboard
sl: šahovnica

en: clean effects
sl: počisti učinke

en: column alternation
sl: izmenjava stolpcev

en: core program
sl: glavni program

en: debug
sl: razhroščevanje

en: decoder
sl: odkodirnik

en: defines the how the output color should be calculated based on previous color
sl: določi, kako naj se izračuna izhodna barva glede na prejšnjo barvo

en: device, fifo or filename
sl: naprava, fifo ali ime datoteke

en: device, fifo or filename to write yuv frames too.
sl: naprava, fifo ali ime datoteke za zapis yuv sličic.

en: disabled
sl: onemogočeno

en: end
sl: konec

en: errors
sl: napake

en: exchange puzzle
sl: izmenjalna sestavljanka

en: extended selection list
sl: razširjeni seznam izbora

en: filename for stream (helper setting for dst)
sl: Ime datoteke za pretok (nastavitve pomoči za DST)

en: fixed
sl: določeno

en: float
sl: lebdeče

en: fnordlicht options
sl: Možnosti fnordlicht

en: for devices with more than five channels / zones write down here for each channel the zone number to show and separate the values with , or ; and use -1 to not use some channels. For the classic AtmoLight the sequence 4,3,1,0,2 would set the default channel/zone mapping. Having only two zones on top, and one zone on left and right and no summary zone the mapping for classic AtmoLight would be -1,3,2,1,0
sl: Za naprave z več kot petimi kanali/območji je treba napisati številko območja prikaza za vsak kanal in ločiti vrednosti z vejico (,) ali s podpičjem (;) oziroma uporabiti -1 za kanale, ki jih ne želite uporabljati. Za klasično razporeditev Atmolight zaporedje 4, 3, 1, 0, 2 nastavi privzeto preslikavo kanalov/območij. Če imate samo dve območji zgoraj, eno na levi in desni in nobenega skupnega območja, nastavite preslikavo za klasično razporeditev Atmolight na -1, 3, 2, 1, 0.

en: force coding frame as separate interlaced fields
sl: vsili sličico za kodiranje kot ločena prepletena polja

en: force coding frame as single picture
sl: vsili kodiranje sličice kot samostojne slike

en: frame alternation
sl: izmenjava sličic

en: frames
sl: sličice

en: full
sl: polna

en: full - Motion compensation blocks fully overlap
sl: popolno - bloki poravnave gibanja se popolnoma prekrivajo

en: full - One code block per subband
sl: popolna - en blok kode na podpas

en: gzip decompression
sl: Razširjanje gzip

en: hearing impaired
sl: slušno omejeni

en: height of the overlapping area (in %)
sl: višina območja prekrivanja (v %)

en: iOS OpenGL video output
sl: Izhod slike OpenGL iOS

en: iTunes Music Library importer
sl: Uvoz zbirke iTunes

en: if you want the AtmoLight control software to be launched by VLC, enter the complete path of AtmoWinA.exe here.
sl: v primeru, da uporabljate Atmolight nadzorno programsko opremo preko VLC, vnesite pot do datoteke AtmoWinA.exe.

en: in
sl: v

en: integer
sl: celo število

en: it contains the average of all pixels in the sample image (only useful for single channel AtmoLight)
sl: vsebuje povprečje vseh slikovnih točk vzorčne slike (uporabno je samo za enojen kanal Atmolight)

en: jigsaw puzzle
sl: narezana sestavljanka

en: large - use large code blocks
sl: velika - uporaba velikih blokov kode

en: large - use large motion compensation blocks
sl: velika - uporaba velikih blokov poravnave gibanja

en: last.fm username or password is incorrect. Please verify your settings and relaunch VLC.
sl: Navedeno je nepravilno uporabniško ime ali geslo za last.fm. Preverite nastavitve predvajalnika. Program je treba znova zagnati.

en: last.fm: Authentication failed
sl: last.fm: overitev je spodletela

en: left and right side having always the same number of zones
sl: leva in desna stran imata vedno enako število območij

en: length of the overlapping area (in %)
sl: dolžina območja prekrivanja (v %)

en: libavcodec can do error resilience.
    However, with a buggy encoder (such as the ISO MPEG-4 encoder from M$) this can produce a lot of errors.
    Valid values range from 0 to 4 (0 disables all errors resilience).
sl: libavcodec ima odpornost na napake.
    Toda s kodirnikom polnim hroščev (kot je kodirnik ISO MPEG-4 od M$) to lahko povzroči veliko napak.
    Veljavne vrednosti segajo od 0 do 4 (0 onemogoči vso odpronost na napake).

en: libavformat AVIO access
sl: Dostop libavformat AVIO

en: libavformat AVIO access output
sl: Izhod dostopa AVIO libavformat

en: libprojectM effect
sl: Učinek libprojectM

en: makes the sample grid visible on screen as white pixels
sl: vzorčno mrežo naredi vidno na zaslonu kot bele slikovne točke

en: medium - use medium motion compensation blocks
sl: srednja - uporaba srednjih blokov poravnave gibanja

en: medium - use medium sized code blocks
sl: srednja - uporaba srednjih blokov kode

en: middle position (in %)
sl: srednja lega (v %)

en: motion
sl: gibanje

en: motion control interface
sl: Vmesnik nadzora lege naprave

en: no
sl: ne

en: no configuration option will be loaded nor saved to config file
sl: ne bo naloženih in shranjenih možnosti nastavitve v nastavitveno datoteko

en: none
sl: brez

en: none - Motion compensation blocks do not overlap
sl: brez - bloki poravnave gibanja se ne prekrivajo

en: none: use closed GOPs only
    normal: use standard open GOPs
    bluray: use Blu-ray compatible open GOPs
sl: brez: uporabi samo zaprte skupine sličic
    običajno: uporabi samo standardne odprte skupine sličic
    bluray: porabi samo skupine sličic združljive s tehnologijo Blu-ray

en: offsets
sl: odmiki

en: output module to write to Blackmagic SDI card
sl: Izhodni modul za pisanje na kartico SDI Blackmagic

en: packetizer
sl: paketnik

en: packets
sl: paketi

en: partial - Motion compensation blocks only partially overlap
sl: delno - bloki poravnave gibanja se delno prekrivajo

en: perceptual distance
sl: zaznana oddaljenost

en: perceptual distance to calculate perceptual weight
sl: zaznana oddaljenost za računanje zaznane teže

en: perceptual weighting method
sl: način zaznanega tehtanja

en: play list
sl: seznam predvajanja

en: print a list of available modules
sl: izpiši enote, ki so na voljo

en: print a list of available modules with extra detail
sl: izpiši enote, ki so na voljo z vsemi podrobnostmi

en: print help for VLC (can be combined with --advanced and --help-verbose)
sl: izpiši pomoč predvajalnika VLC (lahko uporabite z možnostjo --advanced in --help-verbose)

en: print help for VLC and all its modules (can be combined with --advanced and --help-verbose)
sl: izpiši pomoč predvajalnika VLC in vseh njegovih enot (lahko uporabite z možnostjo --advanced in --help-verbose)

en: print help on a specific module (can be combined with --advanced and --help-verbose). Prefix the module name with = for strict matches.
sl: izpiši pomoč o posamezni enoti (lahko uporabite z možnostjo --advanced in --help-verbose). S predpono = je mogoče k imenu enote določiti natančne zadetke.

en: print version information
sl: izpiši podrobnosti različice

en: projectM configuration file
sl: Nastavitvena datoteka učinka projectM

en: projectM preset path
sl: Pot do učinka predočenja projectM

en: px
sl: točk

en: reset the current config to the default values
sl: obnovi trenutne nastavitve na privzete vrednosti

en: resets the current plugins cache
sl: počisti trenutni predpomnilnik vstavkov

en: row alternation
sl: inzmenjava vrstic

en: sec.
sl: sek.

en: selection list
sl: seznam izbora

en: side by side
sl: vzporedno

en: simple
sl: enostavno

en: sliding puzzle
sl: drsna sestavljanka

en: small - use small code blocks
sl: majhna - uporaba majhnih blokov kode

en: small - use small motion compensation blocks
sl: majhna - uporaba majhnih blokov poravnave gibanja

en: string
sl: niz

en: subpicture
sl: podnapisi

en: swap puzzle
sl: preklopna sestavljanka

en: top bottom
sl: tgoraj spodaj

en: tx3g subtitles
sl: Podnapisi tx3g

en: tx3g subtitles decoder
sl: Odkodirnik podnapisov tx3g

en: type
sl: vrsta

en: unknown
sl: neznano

en: unknown type
sl: neznana vrsta

en: use alternate config file
sl: uporabi drugo datoteko nastavitev

en: use open GOP, for bluray compatibility use also bluray-compat option
sl: uporabi odprte skupine sličic, za združljivost s tehnologijo bluray uporabi tudi možnost bluray-compat

en: v4l2 controls
sl: Nadzorne tipke v4l2

en: v4l2 driver controls
sl: v4l2 tipkovne bližnjice gonilnika

en: vcdx://[device-or-file][@{P,S,T}num]
sl: vcdx://[naprava-ali-datoteka][@{P,S,T}številka]

en: video
sl: slika

en: visual impaired commentary
sl: opombe za slepe in slabovidne

en: warnings
sl: opozorila

en: x264 advanced options, in the form {opt=val,op2=val2} .
sl: napredne nastavitve x264 v obliki {opt=val,op2=val2} .

en: x264 advanced options.
sl: x264 napredne nastavitve.

en: x264 preset and tuning selection
sl: Izbira nastavitev in uglaševanja x264

en: x264 profile and level selection
sl: Izbira profila in ravni x264

en: yes
sl: da

en: yes: %@ @ %@ kb/s
sl: da: %@ @ %@ kb/s

en: yes: from %@ to %@
sl: da: od %@ do %@

en: | achan [X]. . . . . . . . . .  set/get audio channels
sl: | achan [X]. . . . . . . . . . nastavi/izpiši kanale zvoka

en: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . add XYZ to playlist
sl: | add XYZ . . . . . . . . . . . . dodaj XYZ na seznam predvajanja

en: | adev [device]  . . . . . . . .  set/get audio device
sl: | adev [device] . . . . . . . . nastavi/pridobi zvokovno napravo

en: | atrack [X] . . . . . . . . . . . set/get audio track
sl: | atrack [X] . . . . . . . . . . . nastavi/izpiši zvokovno sled

en: | bytes sent       : %8.0f KiB
sl: | poslanih bajtov       : %8.0f KiB

en: | chapter [X]  . . . . set/get chapter in current item
sl: | chapter [X] . . . . nastavi/izpiši poglavje trenutnega predmeta

en: | chapter_n  . . . . . .  next chapter in current item
sl: | chapter_n . . . . . . naslednje poglavje trenutnega predmeta

en: | chapter_p  . . . .  previous chapter in current item
sl: | chapter_p . . . . predhodno poglavje trenutnega predmeta

en: | clear . . . . . . . . . . . . . . clear the playlist
sl: | clear . . . . . . . . . . . . . počisti seznam predvajanja

en: | demux bitrate    :   %6.0f kb/s
sl: | bitna hitrost odvijanja    :   %6.0f kb/s

en: | demux bytes read : %8.0f KiB
sl: | odviti prebrani bajti : %8.0f KiB

en: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . queue XYZ to playlist
sl: | enqueue XYZ . . . . . . . . . postavi XYZ v vrsto na seznam predvajanja

en: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . toggle fullscreen
sl: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . preklop celotnega zaslona

en: | faster . . . . . . . . . .  faster playing of stream
sl: | faster . . . . . . . . . . hitrejše predvajanje

en: | fastforward  . . . . . . . .  .  set to maximum rate
sl: | fastforward . . . . . . . . . nastavi na največjo hitrost

en: | frame. . . . . . . . . .  play frame by frame
sl: | frame. . . . . . . . . . predvajaj sličico po sličico

en: | get_length . . . .  the length of the current stream
sl: | get_length . . . . dolžina trenutnega pretoka

en: | get_time . . seconds elapsed since stream's beginning
sl: | get_time . . pretečeni čas predvajanja

en: | get_title . . . . .  the title of the current stream
sl: | get_title . . . . . naslov trenutnega pretoka

en: | goto . . . . . . . . . . . . . .  goto item at index
sl: | goto . . . . . . . . . . . . . . skoči na predmet kazala

en: | help . . . . . . . . . . . . . . . this help message
sl: | help . . . . . . . . . . . . . . . to okno pomoči

en: | info . . . . .  information about the current stream
sl: | info . . . . . podrobnosti trenutnega pretoka

en: | input bitrate    :   %6.0f kb/s
sl: | dovodna bitna hitrost    :   %6.0f kb/s

en: | input bytes read : %8.0f KiB
sl: | prebrani dovodni bajti : %8.0f KiB

en: | is_playing . . . .  1 if a stream plays, 0 otherwise
sl: | is_playing . . . . vrednost 1 če se predvaja, sicer 0

en: | key [hotkey name] . . . . . .  simulate hotkey press
sl: || key [hotkey name] . . . . . . simuliraj pritisk tipkovne bližnjice

en: | logout . . . . . . .  exit (if in socket connection)
sl: | logout . . . . . . . odjava (če je vzpostavljena povezava)

en: | loop [on|off] . . . . . . . . . toggle playlist loop
sl: | loop [on|off] . . . . . . preklop zanke predvajanja

en: | next . . . . . . . . . . . . . .  next playlist item
sl: | next . . . . . . . . . . . . . . naslednji predmet na seznamu predvajanja

en: | normal . . . . . . . . . .  normal playing of stream
sl: | normal . . . . . . . . . . običajno predvajanje pretoka

en: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  toggle pause
sl: | pause . . . . . . . . . . . . . . . . preklop premora

en: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . play stream
sl: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . predvajaj pretok

en: | playlist . . . . .  show items currently in playlist
sl: | playlist . . . . .  pokaži predmete trenutno na seznamu predvajanja

en: | prev . . . . . . . . . . . .  previous playlist item
sl: | prev . . . . . . . . . . . . predhodni predmet na seznamu predvajanja

en: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  quit vlc
sl: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . . končaj VLC

en: | random [on|off] . . . . . . .  toggle random jumping
sl: | random [on|off] . . . . . . . preklop naključnega preskoka

en: | repeat [on|off] . . . .  toggle playlist item repeat
sl: | repeat [on|off] . . . . preklop ponavljanja seznama predvajanja

en: | rewind  . . . . . . . . . . . .  set to minimum rate
sl: | rewind . . . . . . . . . . . . nastavi na najmanjšo hitrost

en: | seek X . . . seek in seconds, for instance `seek 12'
sl: | seek X . . . iskanje po času (primer `seek 12')

en: | sending bitrate  :   %6.0f kb/s
sl: | bitna hitrost pošiljanja  :   %6.0f kb/s

en: | slower . . . . . . . . . .  slower playing of stream
sl: | slower . . . . . . . . . . počasnejše predvajanje

en: | snapshot . . . . . . . . . . . . take video snapshot
sl: | snapshot . . . . . . . . . . . . zajem slike posnetka

en: | stats  . . . . . . . .  show statistical information
sl: | stats . . . . . . . . prikaz statističnih podrobnosti

en: | status . . . . . . . . . . . current playlist status
sl: | status . . . . . . . . . . . stanje trenutnega seznama predvajanja

en: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . stop stream
sl: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . zaustavi pretok

en: | strack [X] . . . . . . . . .  set/get subtitle track
sl: | strack [X] . . . . . . . . . nastavi/dobi sled podnapisov

en: | title [X]  . . . . . . set/get title in current item
sl: | title [X] . . . . . . nastavi/izpiši naslov trenutnega predmeta

en: | title_n  . . . . . . . .  next title in current item
sl: | title_n . . . . . . . . naslednji naslov trenutnega predmeta

en: | title_p  . . . . . .  previous title in current item
sl: | title_p  . . . . . . predhodni naslov trenutnega predmeta

en: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video crop
sl: | vcrop [X] . . . . . . . . . . . nastavi/izpiši obrezovanje slike

en: | voldown [X]  . . . . . .  lower audio volume X steps
sl: | voldown [X] . . . . . . znižaj glasnost za X

en: | volume [X] . . . . . . . . . .  set/get audio volume
sl: | volume [X] . . . . . . . . . . nastavi/izpiši glasnost

en: | volup [X]  . . . . . . .  raise audio volume X steps
sl: | volup [X]  . . . . . . . povečaj glasnost za X

en: | vratio [X]  . . . . . . . set/get video aspect ratio
sl: | vratio [X] . . . . . . . nastavi/izpiši velikost slike

en: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . set/get video track
sl: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . nastavi/izpiši slikovno sled

en: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video zoom
sl: | vzoom [X] . . . . . . . . . . . nastavi/izpiši približanje slike
