VLC - Trans - en to nb translation catalogue (4820 entries)

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
nb: 
    Dumpet innhold til fila «vlc-help.txt».

en: 
    Press the RETURN key to continue...
nb: 
    Trykk Enter for å fortsette …

en: 
    Warning: if you cannot access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
nb: 
    Advarsel: Om du ikke lengre får tilgang til grensesnittet, åpne et kommandolinjevindu, gå til katalogen hvor du installerte VLC og kjør "vlc -I qt"

en:  (default disabled)
nb:  (avslått som standard)

en:  (default enabled)
nb:  (slått på som standard)

en:  .                      Show/Hide hidden files
nb: . Vis/Skjul skjulte filer

en:  /                      Look for an item
nb: / Let etter en gjenstand

en:  ;                      Look for the next item
nb: ; Let etter neste gjenstand

en:  <, >                   Next/Previous chapter
nb: <, > Neste/Forrige kapittel

en:  <enter>                Add the selected file to the playlist
nb: <enter> Legg til den valgte filen til spillelisten

en:  <left>,<right>         Seek -/+ 1%%
nb: <left>,<right> Hopp 1%% fram/bakover

en:  <pageup>,<pagedown>    Navigate through the box page by page
nb: <pageup>,<pagedown> Naviger gjennom boksen, side for side.

en:  <space>                Add the selected directory to the playlist
nb: <space> Legg til den valgte plasseringen til spillelisten

en:  <space>                Pause/Play
nb: <space> Pause / Spill av

en:  <start>,<end>          Navigate to start/end of box
nb: <start>,<end> Hopp til starten/slutten av boksen.

en:  <up>,<down>            Navigate through the box line by line
nb: <up>,<down> Naviger gjennom boksen, linje for linje.

en:  <up>,<down>            Seek +/-5%%
nb: <up>,<down> Hopp +/-5%%

en:  A                      Add an entry
nb: A Legg til et felt

en:  B                      Show/Hide filebrowser
nb: B Vis/skjul filutforsker

en:  Ctrl-l                 Refresh the screen
nb: Ctrl+I Gjenoppfrisk skjermen

en:  D, <backspace>, <del>  Delete an entry
nb: D, <backspace>, <del> Slett en oppføring

en:  Esc                    Close Add/Search entry
nb: Esc Lukk menyen for å legge til / søke etter oppføring

en:  L                      Show/Hide messages box
nb: L Vis/skjul meldingsboks

en:  M                      Show/Hide metadata box
nb: M Vis/Skjul metadataboks

en:  O                      Reverse order Playlist by title
nb: O Oppstill spilleliste etter tittel (Å-A)

en:  P                      Show/Hide playlist box
nb: P Vis/Skjul spillelisteboks

en:  Position : %s/%s
nb: Posisjon: %s/%s

en:  Profile Name Missing
nb:  Mangler profilnavn

en:  R                      Toggle Repeat item
nb: R Skru av/på gjentakelse av gjenstand

en:  S                      Show/Hide statistics box
nb: S Vis/Skjul statistikkboks

en:  Source   : %s
nb:  Kilde: %s

en:  Source: <no current item>
nb: Kilde: <no current item>

en:  Volume   : %3ld%%
nb: Volum: %3ld%%

en:  Volume   : ----
nb: Volum: ----

en:  Volume   : Mute
nb: Volum: Demp

en:  Weighted prediction for P-frames:  - 0: Disabled
     - 1: Blind offset
     - 2: Smart analysis
nb: Vektlagt forutsigelse for P-rammer:
    • 0: Deaktivert
    • 1: Tilfeldig utgangspunkt
    • 2: Smart analysering

en:  [ h for help ]
nb:  [ h for hjelp ]

en:  [, ]                   Next/Previous title
nb: [, ] Neste/Forrige tittel

en:  a, z                   Volume Up/Down
nb: a, z Høyere/Lavere volum

en:  b                      Cycle through video tracks
nb: b Veksle mellom videospor

en:  c                      Cycle through audio tracks
nb: c Veksle mellom lydspor

en:  days
nb:  dager

en:  e                      Eject (if stopped)
nb: e Løs ut (hvis det er stoppet)

en:  f                      Toggle Fullscreen
nb: f Skru av og på fullskjerm

en:  f/s
nb: FPS

en:  fps
nb: bilder per sekund

en:  g                      Go to the current playing item
nb: g Gå til nåværende avspillingsgjenstand

en:  h,H                    Show/Hide help box
nb: h, H Vis/Skjul hjelpeboks

en:  i                      Show/Hide info box
nb: i Vis/Skjul infoboks

en:  kb/s
nb:  Kb/s

en:  l                      Toggle Loop Playlist
nb: | Skru av/på løkkeavspilling av spilleliste

en:  m                      Mute
nb: m Demp

en:  n, p                   Next/Previous playlist item
nb: n, p Neste/Forrige spillelistegjenstand

en:  o                      Order Playlist by title
nb: o Sorter spilleliste etter tittel

en:  px
nb:  piksler

en:  q, Q, Esc              Quit
nb: q, Q, Esc Avslutt

en:  r                      Toggle Random playing
nb: r Skru av/på tilfeldig avspilling

en:  s                      Stop
nb: s Stopp

en:  v                      Cycle through subtitles tracks
nb: v Sirkuler gjennom undertekstspor

en:  x                      Show/Hide objects box
nb: x Vis/Skjul objektboks

en: "%s" is no audio encoder.
nb: "%s" er ikke en lydomkoder

en: "%s" is no video encoder.
nb: "%s" er ikke en videoomkoder

en: "Rating" to put in ASF comments.
nb: Karakteren som skal legges til i ASF-kommentarene.

en: #paste your VLM commands here
nb: #lim inn dine VLM kommandoer her

en: #separate commands with a new line or a semi-colon
nb: #skill kommandoer med en ny linje eller et semi-kolon

en: %1 downloads
nb: %1 nedlastninger

en: %@ stream to %@:%@
nb: %@ kringkaster til %@:%@

en: %@ unexpectedly quit the last time it was run. Would you like to send a crash report to %@?
nb: %@ ble lukket på uventet vis sist gang den ble kjørt. Vil du sende en krasjrapport til %@?

en: %i items
nb: %i elementer

en: %i tracks
nb: %i spor

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
nb: %s
    Laster ned … %s/%s %.1f%% fullført

en: %s
    Downloading... %s/%s - %.1f%% done
nb: %s
    Laster ned … %s/%s - %.1f%% fullført

en: %s (Encoded Output)
nb: %s (Kodet utdata)

en: %s bytes
nb: %s byte

en: %u kb/s
nb: %u Kb/s

en: %u module was not displayed because it only has advanced options.
     | %u modules were not displayed because they only have advanced options.
nb[0]: %u modul ble ikke vist fordi den kun har avanserte innstillinger.
nb[1]: %u moduler ble ikke vist fordi de kun har avanserte innstillinger.

en: &About
nb: &Om

en: &Advanced Controls
nb: Avanserte &kontroller

en: &Advanced Open...
nb: &Avansert åpning …

en: &Apply
nb: &Bruk

en: &Aspect Ratio
nb: &Størrelsesforhold

en: &Audio
nb: &Lyd

en: &Cancel
nb: &Avbryt

en: &Chapter
nb: &Kapittel

en: &Clear
nb: &Tøm

en: &Close
nb: &Lukk

en: &Codec Information
nb: &Kodekinformasjon

en: &Continue
nb: &Fortsett

en: &Crop
nb: &Beskjær

en: &Decrease Volume
nb: &Senk volum

en: &Deinterlace
nb: &Avflett

en: &Deinterlace mode
nb: &Avflettingsmodus

en: &Disc
nb: &Disk

en: &Effects and Filters
nb: &Effekter og filtre

en: &Enqueue
nb: &Legg til i køen

en: &Faster
nb: &Raskere

en: &File
nb: &Fil

en: &Fingerprint
nb: &Fingeravtrykk

en: &Fullscreen
nb: &Fullskjerm

en: &Fullscreen Interface
nb: &Fullskjermgrensesnitt

en: &General
nb: &Generelt

en: &Go
nb: &Gå

en: &Help
nb: &Hjelp

en: &Hide VLC media player in taskbar
nb: &Skjul VLC media player i verktøylinjen

en: &Increase Volume
nb: &Øk volum

en: &Install
nb: &Installer

en: &Jump Forward
nb: &Hopp fremover

en: &Manage
nb: &Håndter

en: &Messages
nb: &Meldinger

en: &Mute
nb: &Demp

en: &Network
nb: &Nettverk

en: &No
nb: &Nei

en: &Open File...
nb: &Åpne fil …

en: &Open Media
nb: &Åpne medie

en: &Open Multiple Files...
nb: &Åpne et knippe filer...

en: &Play
nb: &Spill av

en: &Playback
nb: &Spill av

en: &Post processing
nb: &Etterbehandling

en: &Preferences
nb: &Innstillinger

en: &Quit
nb: &Avslutt

en: &Recheck version
nb: &Let igjen

en: &Reset Preferences
nb: &Nullstill innstillinger

en: &Save
nb: &Lagre

en: &Save Metadata
nb: &Lagre metadata

en: &Save To Playlist
nb: &Lagre til spilleliste

en: &Save as...
nb: Lagre &som…

en: &Search:
nb: &Søk:

en: &Select
nb: &Velg

en: &Stereo Mode
nb: &Stereomodus

en: &Stop
nb: &Stopp

en: &Stream
nb: &Kringkast

en: &Stream...
nb: &Kringkast...

en: &Track Synchronization
nb: &Sporsynkronisering

en: &Uninstall
nb: &Avinstaller

en: &VLM Configuration
nb: &VLM-innstillinger

en: &Verbosity:
nb: &Detaljnivå:

en: &View
nb: &Vis

en: &Visualizations
nb: &Visualisering

en: &Write changes to config
nb: &Lagre endringene i konfigurasjonsfilen

en: &Yes
nb: &Ja

en: (Delayed)
nb: (Forsinket)

en: (Hastened)
nb: (Fremskyndet)

en: (no item is being played)
nb: (ingen elementer blir avspilt)

en: +----[ Remote control commands ]
nb: +----[ Fjernstyringskommandoer ]

en: +----[ end of help ]
nb: +----[ Slutt på hjelpen ]

en: +-[Audio Decoding]
nb: +-[Lyddekoding]

en: +-[Incoming]
nb: +-[Innkommende]

en: +-[Streaming]
nb: +-[Kringkaster]

en: +-[Video Decoding]
nb: +-[Videodekoding]

en: 0.00 dB
nb: 0,00 dB

en: 0.20
nb: 0,20

en: 0.25
nb: 0,25

en: 0.35 (same as DVB-S)
nb: 0,35 (samme som DVB-S)

en: 0/180
nb: 0°/180°

en: 0/90/180/270
nb: 0°/90°/180°/270°

en: 0/90/180/270/mirror
nb: 0°/90°/180°/270°/Speilvending

en: 10 bits
nb: 10-bit

en: 15 bits
nb: 15-bit

en: 16 bits
nb: 16-bit

en: 1:2 Half
nb: 1:2 Halv

en: 1:4 Quarter
nb: 1:4 Fjerdedel

en: 1:File
nb: 1:Fil

en: 2 Pass
nb: 2 omganger

en: 24 bits
nb: 24-bit

en: 2:1 Double
nb: 2:1 Dobbel

en: 32 bits
nb: 32-bit

en: 4 Tabs to choose between media input. Select 'File' for files, 'Disc' for optical media such as DVDs, Audio CDs or BRs, 'Network' for network streams or 'Capture' for Input Devices such as microphones or cameras, the current screen or TV streams if the EyeTV application is installed.
nb: 4 faner dekker hver sin medieinndata. Velg 'Fil' for filer, 'Disk' for optiske medier som DVDer, lyd-CDer og Blu-Ray-disker, 'Nettverk' for nettverksstrømmer, eller 'Opptaksenhet' for mikrofoner, kameraer, monitoropptak, eller sågar TV-strømmer hvis EyeTV-programmet er installert.

en: 420YpCbCr8Planar
nb: 420YpCbCr8 (planert)

en: 5 MHz
nb: 8 MHz

en: 525 lines / 60 Hz
nb: 525 linjer / 60Hz

en: 625 lines / 50 Hz
nb: 625 linjer / 50Hz

en: 8 bits
nb: 8-bit

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
nb: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Velkommen til hjelpen for VLC</h2><h3>Dokumentasjon</h3><p>Du kan finne dokumentasjon på <a href="http://wiki.videolan.org">wikien</a> til VideoLAN.</p><p>Hvis dette er første gangen du bruker VLC, kan du lese<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>introduksjonen til VLC </em></a>.</p><p>Du finner informasjon om bruk av spilleren i dokumentet <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>hvordan spille av filer i VLC</em></a>".</p><p>For alle oppgaver som lagring, konvertering, omkoding, koding, multipleksing og kringkasting, finner du nyttig informasjon i <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">kringkastingsdokumentasjonen</a>.</p><p>Hvis du er usikker på faguttrykkene, kan du ta en titt i <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">kunnskapsdatabasen</a>.</p><p>For å lære de mest vanlige hurtigtastene, kan du kikke på sida for <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">hurtigtaster</a>.</p><h3>Hjelp</h3><p>Før du stiller spørsmål, bør du ta en titt i vår <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">OSS</a>.</p><p>Du kan deretter få eller motta hjelp på <a href="http://forum.videolan.org">forumet</a>, <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">e-postlista</a>, IRC-kanalen (<em>#videolan</em> på irc.freenode.net).</p><h3>Bidra til prosjektet</h3><p>Du kan hjelpe VideoLAN ved å gi bort litt av tiden din til miljøet vårt. Du kan for eksempel utforme temaer, oversette dokumentasjonen, teste og programmere. Du kan også bidra med penger og materiell. Og selvfølgelig <b>markedsføre</b> VLC.</p></body></html>

en: <p>In order to protect your privacy, <i>VLC media player</i> does <b>not</b> collect personal data or transmit them, not even in anonymized form, to anyone.</p>
    <p>Nevertheless, <i>VLC</i> is able to automatically retrieve information about the media in your playlist from third party Internet-based services. This includes cover art, track names, artist names and other meta-data.</p>
    <p>Consequently, this may entail identifying some of your media files to third party entities. Therefore the <i>VLC</i> developers require your express consent for the media player to access the Internet automatically.</p>
nb: <p>For å beskytte ditt privatliv, samler <i>VLC Media Player</i> <b>ikke</b> inn din personlige data eller sender dem, ikke engang i anonymt format, til noen.</p>
    <p>Men riktignok er <i>VLC</i> i stand til å automatisk hente informasjon om mediene i spillelisten din fra tredjeparts internettbaserte tjenester. Dette inkluderer albumomslag, sportitler, artistnavn og annet metadata.</p>
    <p>Derfor kan dette innebære å identifisere noen av mediefilene dine til tredjeparter. På grunn av det krever <i>VLC</i>-utviklerne ditt uttrykte samtykke for at mediespilleren skal koble seg til internett automatisk.</p>

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
nb: <p>VLC media player er en fri og åpen-kildet mediespiller, mediekoder og kringkaster, som er laget av de frivillige i <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a>-samfunnet.</p>
    <p>VLC bruker sine egne kodeker, virker på praktisk talt alle populære plattformer, og kan lese nesten alle filer, CDer, DVDer, nettverksstrømmer, opptakskort og andre medieformater!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Bli med og hjelp oss, da vel!</span></a>

en: A SDP export is requested, but no URL is provided.
nb: En SDP-eksportering har blitt ønsket, men ingen nettadresse har blitt valgt.

en: A directory where to save the files has to be selected.
nb: En mappe til å lagre filene i, må bli valgt.

en: A file where to save the stream has to be selected.
nb: En fil som strømmen skal lagres som, må bli valgt.

en: A free audio codec dedicated to compression of voice (useable with OGG)
nb: En fri lydkodek dedikert til stemmekomprimering (kan brukes med OGG)

en: A new version of VLC (%1.%2.%3%4) is available.
nb: En ny versjon av VLC (%1.%2.%3%4) er tilgjengelig.

en: A positive value means that the audio is ahead of the video
nb: En positiv verdi betyr at lyden er foran videoen.

en: A positive value means that the subtitles are ahead of the video
nb: En positiv verdi betyr at undertekstene er foran videoen.

en: A single password restricts access to this interface.
nb: Ett enkelt passord hindrer tilgangen til dette grensesnittet.

en: A sound fonts file is required for software synthesis.
nb: En SoundFont-fil er nødvendig for programvaresyntese.

en: A->B Loop
nb: A→B løkke

en: A/52 audio packetizer
nb: A/52-lydinnpakker

en: A/52 dynamic range compression
nb: A/52-dynamikkompressor

en: A/52 parser
nb: A/52-tolker

en: AAC audio decoder (using libfaad2)
nb: AAC-lyddekoder (via libfaad2)

en: AAC extension
nb: AAC-utvidelse

en: AACS Host certificate revoked.
nb: AACS-vertssertifikat har blitt tilbakekalt.

en: AACS MMC failed.
nb: AACS-MMC mislyktes.

en: ADPCM audio decoder
nb: ADPCM-lyddekoder

en: AES key file
nb: AES-nøkkelfil

en: AES3/SMPTE 302M audio decoder
nb: AES3/SMPTE 302M-lyddekoder

en: AES3/SMPTE 302M audio packetizer
nb: AES3/SMPTE 302M-lydinnpakker

en: AIFF demuxer
nb: AIFF-demultiplekser

en: ALSA audio capture
nb: ALSA-lydopptak

en: ALSA audio output
nb: ALSA-lydutdata

en: AM Tuner mode
nb: AM-mottakermodus

en: AM Tuner mode. Can be one of Default (0), TV (1),AM Radio (2), FM Radio (3) or DSS (4).
nb: AM-mottakermodus. Kan bli satt til Standard (0), TV (1), AM-radio (2), FM-radio (3), eller Digital Satellite Service (4).

en: AM radio
nb: AM-radio

en: ARM NEON audio volume
nb: ARM NEON-lydnivå

en: ARM NEON video chroma YUV->RGBA
nb: ARM NEON-videokrominans YUV→RGBA

en: ARM NEON video chroma conversions
nb: ARM NEON-videokrominanskonverteringer.

[ctx: ASCII]
en: VLC media player
nb: VLC

en: ASCII Art
nb: ASCII-kunst

en: ASCII-art video output
nb: ASCII-kunst som videoutdata

en: ASF muxer
nb: ASF-multiplekser

en: ASF packet size -- default is 4096 bytes
nb: ASF-pakkestørrelse — Standarden er 4096 bytes

en: ASF/WMV demuxer
nb: ASF/WMV-demultiplekser

en: ASX playlist import
nb: ASX-spillelisteimport

en: ATSC A/52 (AC-3) audio decoder
nb: ATSC A/52 (AC-3)-lyddekoder

en: ATSC minor channel
nb: ATSC-underkanal

en: ATSC reception parameters
nb: ATSC-mottaksparametere

en: AU demuxer
nb: AU-demultiplekser

en: AVI demuxer
nb: AVI-demultiplekser

en: AVI muxer
nb: AVI-multiplekser

en: Abkhazian
nb: Abkhasisk

en: Abort
nb: Løp vekk

en: About
nb: Om

en: About VLC media player
nb: Om VLC

en: Above the Video
nb: Over videoen

en: Absolute delay
nb: Absolutt forsinkelse

en: Acapella
nb: A cappella

en: Accelerated video output (Overlay)
nb: Akselerert videoutdata (med Overlay)

en: Accept 24 hours
nb: Aksepter for 24 timer

en: Accept certificate temporarily
nb: Aksepter sertifikat midlertidig

en: Accept commands over a Unix socket rather than stdin.
nb: Aksepter kommandoer over en UNIX-forbindelse heller enn med stdin.

en: Accept permanently
nb: Aksepter permanent

en: Access advanced options to tweak the device
nb: Bruk avanserte alternativer for å justere enheten ytterligere

en: Access module
nb: Tilgangmodul

en: Access modules
nb: Tilgangsmoduler

en: Access output
nb: Tilgangsutdata

en: Access output module
nb: Tilgangsutdatamodul

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
nb: Tilgangsmetode for utganger kontrollerer måten de multipleksede strømmene blir sendt. Denne innstillingen lar deg velge og alltid bruke en spesifikk tilgangsmetode for utgangen. Du burde sannsynligvis ikke gjøre det.
    Du kan også velge standard parametere for hver tilgangsutdata.

en: Account that will be used for the connection.
nb: Kontoen som skal brukes til tilkoblingen.

en: Accuracy of RateControl
nb: RateControls nøyaktighet

en: Acid Jazz
nb: Syrejazz

en: Acid Punk
nb: Syrepunk

en: Acoustic
nb: Akustisk

en: Action
nb: Handling

en: Actions
nb: Handlinger

en: Activate
nb: Bruk

en: Activate Transcoding
nb: Aktiver transkoding

en: Activate or deactivate autoscaling.
nb: Slå på/av automatisk skalering.

en: Activate or deactivate deinterlacing.
nb: Aktiver eller deaktiver avfletting

en: Activate the updates availability notification
nb: Aktiver notifikasjonen om tilgjengelige oppdateringer

en: Activate updates notifier
nb: Aktiver oppdateringsnotifikasjon

en: Active Extensions
nb: Aktive utvidelser

en: Active regions
nb: Aktive regioner

en: Active windows
nb: Aktive vinduer

en: Actors
nb: Skuespillere

en: Adaptive B-frame decision
nb: Tilpasningsdyktige B-rammeavgjørelser.

en: Add
nb: Legg til

en: Add &Subtitle File...
nb: Legg til &undertekstfil…

en: Add Directory...
nb: Legg til katalog …

en: Add File...
nb: Legg til fil …

en: Add Folder...
nb: Legg til mappe …

en: Add Input
nb: Legg til inndata

en: Add Interface
nb: Legg til brukerflate

en: Add Noise
nb: Legg til støy

en: Add Subtitle File...
nb: Legg til undertekstfil…

en: Add Subtitle File:
nb: Legg til undertekstfil:

en: Add Subtitles to transcoded video
nb: Legg til undertekster til omkodet video

en: Add WAVE header
nb: Legg til WAVE-filutvidelse

en: Add a background
nb: Legg til en bakgrunn

en: Add a blurring effect
nb: Legg til en uklarhetseffekt

en: Add a delay effect to the sound
nb: Legg en forsinkelseseffekt til lyden

en: Add a font effect to text to improve readability against different backgrounds.
nb: Legg til en skrifteffekt for å forbedre synligheten på forskjellige bakgrunner.

en: Add a shadow
nb: Legg til skygge

en: Add cover art from file
nb: Legg til albumomslag fra fil

en: Add logo
nb: Legg til logo

en: Add new Preset...
nb: Legg til en ny forhåndsinnstilling...

en: Add text
nb: Legg til tekst

en: Add to Playlist
nb: Legg til i spilleliste

en: Add...
nb: Legg til…

en: Additional streaming options
nb: Ekstra kringkastingslaternativer

en: Additional transcode options
nb: Ekstra omkodingsvalg

en: Addons Manager
nb: Tilleggsbehandler

en: Address
nb: Adresse

en: Address of the CDDB server to use.
nb: Adressen til CDDB-tjeneren som skal brukes.

en: Address of the computer to stream to.
nb: Adressen til datamaskinen det skal kringkastes til.

en: Adds available subtitles directly to the video. These cannot be disabled by the receiving user as they become part of the image.
nb: Legger til tilgjengelige undertekster direkte til videoen. Disse kan ikke bli deaktivert av den mottakende brukeren, ettersom de blir en del av bildet.

en: Adds filtered gaussian noise
nb: Legger til filtrert gaussisk støy

en: Adjust HDMI refresh rate to the video.
nb: Samkjør HDMI-oppfriskningsfrekvens med videoen.

en: Adjust VLC priority
nb: Juster VLCs prioritet

en: Adjust the white light to your LED stripes
nb: Tilpass det hvite lyset til LED-stripene dine.

en: Adjustments and Effects
nb: Justeringer og effekter

en: Advanced
nb: Avansert

en: Advanced Buttons
nb: Avanserte knapper

en: Advanced Open File...
nb: Avansert filåpning…

en: Advanced Options
nb: Avanserte valg

en: Advanced Preferences
nb: Avanserte prefereanser

en: Advanced Widget
nb: Avansert modul

en: Advanced options...
nb: Avanserte innstillinger…

en: Advanced settings
nb: Avanserte innstillinger

en: Advanced settings. Use with care...
nb: Avanserte innstillinger. Bruk med forsiktighet …

en: Albanian
nb: Albansk

en: Album art filename
nb: Filnavnet til albumomslagsbildet

en: Album replay gain
nb: Albumrepriseforsterkning

en: All
nb: Alle

en: All Files
nb: Alle filer

en: Allow automatic icon changes
nb: Tillat automatiske ikonendringer

en: Allow cache
nb: Tillat mellomlagring

en: Allow metadata network access
nb: Tillat nettverksadgang for metadata

en: Allow only one instance
nb: Tillat bare én instans

en: Allow only one running instance
nb: Tillat kun én kjørende instans

en: Allow real-time priority
nb: Tillat sanntidsprioritet

en: Allow speed tricks
nb: Tillat hastighetstriks

en: Allow the use of the Intel Media SDK software implementation of the codecs if no QuickSync Video hardware acceleration is present on the system.
nb: Tillat bruken av Intel Media SDK-programvareimplementeringen av kodekene, dersom det ikke er noe QuickSync Video-maskinvareakselerering til stede i maskinen.

en: Allow to build directory index
nb: Tillat den å lage en mappeindeks

en: Allowed variance in average bitrate (in kbits/s).
nb: Tillatt variasjon i gjennomsnittlig bitfrekvens (i Kbit/s).

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you open a file in your file manager. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it.
nb: Å tillate bare ett kjørende VLC-vindu kan noen ganger være nyttig, for eksempel hvis du knyttet VLC til noen medietyper og du ikke ønsker å åpne et nytt VLC-vindu  hver gang du åpner en fil i filbehandleren din. Dette valget vil tillate deg å spille av filen i det allerede åpne vinduet eller å stille det opp i køen.

en: Allows a user to specify an extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).
nb: Tillater brukeren å spesifisere en ekstra PMT (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).

en: Allows you to force the aspect ratio of the video.
nb: Tillater deg å fremtvinge videoens aspektforhold.

en: Allows you to set Teletext configuration (id=line1-lineN with both fields).
nb: Tillater deg å velge en tekst-TV-konfigurasjon (id=line1-lineN med begge felter).

en: Allows you to set Teletext language (page=lang/type,...).
nb: Gjør det mulig å velge tekst-TV-språk (page=lang/type,...).

en: Allows you to set the ES ID of the video.
nb: Tillater deg å bestemme videoens ES-ID.

en: Allows you to set the desired link of the board for the capture (starting at 0).
nb: Tillater deg å velge den ønskede lenken til opptakskortet (Går fra 0 og oppover).

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
nb: Tillater deg å spesifisere en "opphavsrett"-metadata for en inndata.

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
nb: Tillater deg å spesifisere en "dato"-metadata for en inndata.

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
nb: Tillater deg å spesifisere en "beskrivelse"-metadata for en inndata.

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
nb: Tillater deg å spesifisere en "sjanger"-metadata for en inndata.

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
nb: Tillater deg å spesifisere en "tittel"-metadata for en inndata.

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
nb: Tillater deg å spesifisere en "url"-metadata for en inndata.

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
nb: Tillater deg å spesifisere en "artist"-metadata for en inndata.

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
nb: Tillater deg å spesifisere en "skaper"-metadata for en inndata.

en: Alpha mask
nb: Alfa-maskering

en: Alpha mask video filter
nb: Alfa-maskeringsvideofilter

en: Alpha transparency value (default 255)
nb: Alfa-gjennomsiktighetsverdi (255 er standard)

en: Alpha value of the earliest subtitle, where 0 is fully transparent and 255 is fully opaque.
nb: Alfaverdien til den tidligste undertekststripen, hvor 0 er helt gjennomsiktig og 255 er helt fast.

en: Also known as DWT levels
nb: Også kjent som DWT-nivåer

en: Alternative
nb: Alternativ

en: Alternative Rock
nb: Alternativ rock

en: AltiVec conversions from
nb: AltiVec-konverteringer fra

en: Always
nb: Alltid

en: Always &on Top
nb: Alltid &øverst

en: Always Fit &Window
nb: Alltid tilpass til &vindu

en: Always continue
nb: Alltid fortsett

en: Always fix
nb: Alltid rett opp

en: Always on top
nb: Alltid øverst

en: Always place the video window on top of other windows.
nb: Plasser alltid videovinduet over andre vinduer.

en: Always reset audio start level to:
nb: Tilbakestill alltid lydnivået til:

en: Always visible
nb: Alltid synlig

en: Always write to the same file
nb: Lagre alltid til den samme filen

en: Amharic
nb: Amharisk

en: Amount of prefiltering
nb: Førfiltreringsstyrke

en: Amplification
nb: Forsterkning

en: An error occurred while checking for updates...
nb: En feil oppstod under et søk etter oppdateringer...

en: Anaglyph
nb: Anaglyf

en: Anaglyph 3D
nb: Rød-blå 3D

en: Android AudioTrack audio output
nb: Android AudioTrack-lydutdata

en: Android MediaCodec direct rendering video output
nb: Android MediaCodec direkte-rendret videoutdata

en: Android Surface video output
nb: Android Surface-videoutdata

en: Android direct rendering
nb: Direkte Android-opptegning

en: Android native window
nb: Androids innebygde vindusstil

en: Angle
nb: Vinkel

en: Angle in degrees
nb: Vinkel i grader

en: Angle in degrees (0 to 359)
nb: Vinkel i grader (0 til 359)

en: Announce this session with SAP.
nb: Annonser denne økten med SAP.

en: Antenna
nb: Antenne

en: Anti-Flickering
nb: Antiflimmer

en: Anti-transpose
nb: Anti-transposering

en: Any field
nb: Alle felter

en: Appearance
nb: Utseende

en: Append to existing file
nb: Legg til eksisterende fil

en: Append to file
nb: Fest på til filen

en: Apple Remote and media keys
nb: Apple Remote og medieknapper

en: Application
nb: Program

en: Application level hotkey
nb: Programbasert hurtigtast

en: Applications
nb: Programmer

en: Apply
nb: Utfør

en: Apply a delay to all subtitles (in 1/10s, eg 100 means 10s).
nb: Bruk en forsinkelse på alle undertekster (i 1/10, 100 betyr for eksempel 10 sekunder).

en: Apply cartoon effect
nb: Legg til tegneserieeffekt

en: Aqua
nb: Akvamarin

en: Arabic
nb: Arabisk

en: Arabic (ISO 8859-6)
nb: Arabisk (ISO 8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
nb: Arabisk (Windows-1256)

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
nb: Er du sikker på at du vil tilbakestille dine VLC media player-preferanser?

en: Are you sure you wish to create the stream?
nb: Er du sikker på at du vil opprette denne strømmen?

en: Area
nb: Område

en: Armenian
nb: Armensk

en: Arranger
nb: Arrangør

en: Art Director
nb: Kunstregissør

en: Art and meta fetchers
nb: Bilde- og meta-hentere

en: Artist metadata
nb: Artistmetadata

en: Artwork URL
nb: Illustrasjon URL

en: Ascending
nb: Stigende

en: Ask
nb: Spør

en: Ask for action
nb: Spør om handling

en: Ask for network policy at start
nb: Be om nettverksretningslinjer ved oppstart.

en: Aspect Ratio
nb: Størrelsesforhold

en: Aspect ratio
nb: Størrelsesforhold

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
nb: Størrelsesforhold (4:3, 16:9). Det antas som standard at bildepunktene er kvadrater.

en: Aspect ratio of the individual displays building the wall.
nb: Størrelsesforholdene til de enkelte skjermene som fyller opp veggen.

en: Aspect ratio selector
nb: Størrelsesforholdsvelger

en: Aspect ratio: %s
nb: Størrelsesforhold: %s

en: Assamese
nb: Assamesisk

en: Assign
nb: Knytt

en: AtmoLight Filter
nb: AtmoLight-filter

en: AtmoWin Software
nb: AtmoWin-programvare

en: Attachment
nb: Vedlegg

en: Attachment input
nb: Vedleggsinndata

en: Audio
nb: Lyd

en: Audio &Device
nb: Lyd&enhet

en: Audio &Track
nb: Lyd&spor

en: Audio Bar Graph Video
nb: Lydnivågraf-video

en: Audio Bar Graph Video sub source
nb: Lydnivågraf-videounderkilde

en: Audio CD
nb: Lyd-CD

en: Audio CD - Track %02i
nb: Lyd-CD - spor %02i

en: Audio CD device
nb: CD-enhet

en: Audio CD input
nb: Lyd-CD-inndata

en: Audio Channels
nb: Lydkanaler

en: Audio Delay
nb: Lydforsinkelse

en: Audio Device
nb: Lydenhet

en: Audio Device: %s
nb: Lydenhet: %s

en: Audio ES
nb: Lyd-ES

en: Audio Effects
nb: Lydeffekter

en: Audio Effects...
nb: Lydeffekter..

en: Audio Files
nb: Lydfiler

en: Audio PID
nb: Lyd-PID

en: Audio Settings
nb: Lydinnstillinger

en: Audio Track
nb: Lydspor

en: Audio and Subtitles
nb: Lyd og undertekster

en: Audio balance
nb: Lysbalanse

en: Audio bitrate
nb: Bitfrekvens for lyd

en: Audio bits per sample
nb: Lyd-bits per sampling

en: Audio capture
nb: Lydopptak

en: Audio capture (ALSA)
nb: Lydopptak (ALSA)

en: Audio capture (PulseAudio)
nb: Lydopptak (PulseAudio)

en: Audio channel remapper
nb: Lydkanal-omdirigering

en: Audio channels
nb: Lydkanaler

en: Audio channels in input stream. Numeric value >0. Default is 2.
nb: Antall lydkanaler i inndatastrømmen. Verdien må være ≥1. Standarden er 2.

en: Audio codec
nb: Lydkodek

en: Audio codecs
nb: Lydkodeker

en: Audio configuration
nb: Lydkonfigurering

en: Audio connection
nb: Lydtilkobling

en: Audio connection for DeckLink output.
nb: Lydtilkobling for DeckLink-utdata.

en: Audio delay %i ms
nb: Lydforsinkelse%i

en: Audio delay down
nb: Lydforsinkelse ned

en: Audio delay up
nb: Lydforsinkelse opp

en: Audio desynchronization compensation
nb: Kompensasjon for usynkronisert lyd

en: Audio device is not configured
nb: Lydenheten er ikke satt opp

en: Audio device name
nb: Lydenhet

en: Audio encoder
nb: Lydkoder

en: Audio filter
nb: Lydfilter

en: Audio filter for A/52->S/PDIF encapsulation
nb: Lydfilter for A/52→S/PDIF-kapsling

en: Audio filter for DTS->S/PDIF encapsulation
nb: Lydfilter for DTS→S/PDIF-kapsling

en: Audio filter for PCM format conversion
nb: Lydfilter for PCM-formatkonvertering

en: Audio filter for band-limited interpolation resampling
nb: Lydfilter for båndbegrenset interpoleringsgjensampling

en: Audio filter for simple channel mixing
nb: Lydfilter for enkel kanalmiksing

en: Audio filter for simple channel mixing using NEON assembly
nb: Lydfilter for enkel kanalmiksing gjennom NEON-oppbyggingsmåten.

en: Audio filtering failed
nb: Lydfiltrering feilet

en: Audio filters
nb: Lydfiltre

en: Audio filters are used to process the audio stream.
nb: Lydfiltre brukes til etterbehandling av lydkringkasting.

en: Audio filters will be applied to the audio streams (after conversion filters are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
nb: Lydfilter vil bli lagt til lydstrømmen (eter at konverteringsfilter er tillagt). Du kan legge til en liste over filer, inndelt med komma.

en: Audio format for MPEG4 (useable with MPEG TS and MPEG4)
nb: Lydformat for MPEG4 (kan brukes med MPEG TS og MPEG4)

en: Audio gain
nb: Sporvolum

en: Audio input
nb: Lydinndata

en: Audio input of the card to use (see debug).
nb: Kort-lydinndata som skal brukes (se i avlusingen).

en: Audio input pin
nb: Lydinndatapinne

en: Audio language
nb: Lydspråk

en: Audio memory
nb: Lydminne

en: Audio memory output
nb: Lydminneutdata

en: Audio mode
nb: Lydmodus

en: Audio output URL
nb: Lydutgangs-nettadresse

en: Audio output access method
nb: Tilgangsmetode for lydutgang

en: Audio output channels
nb: Lydutdatakanaler

en: Audio output device
nb: Lydutdataenhet

en: Audio output device (using ALSA syntax).
nb: Lydutdataenhet (under bruk av ALSA-syntaks)

en: Audio output failed
nb: Lydutdatasending mislyktes

en: Audio output module
nb: Lydeksportmodul

en: Audio output muxer
nb: Lydutdatamultiplekser

en: Audio output pin
nb: Lydutdatapinne

en: Audio output volume step
nb: Volumhopp for lydutdataen

en: Audio part of the BarGraph function
nb: Lyddelen til Lydnivågraf-funksjonen

en: Audio port
nb: Lydport

en: Audio resampler
nb: Lydgjensampler

en: Audio sample rate
nb: Lydsamplingsfrekvens

en: Audio sample rate in Hertz. Default is 48000 Hz.
nb: Lydsamplingsfrekvens i Hertz. Standarden er 48000 Hz.

en: Audio samplerate (Hz)
nb: Lydsamplingsfrekvens (Hz)

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink captures. 0 disables audio input.
nb: Lydsamplingsfrekvens (i hertz) for DeckLink-opptak. 0 deaktiverer lydinndataen.

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink output. 0 disables audio output.
nb: Lydsamplingsfrekvens (i hertz) for DeckLink-utdataen. 0 deaktiverer lydutdataen.

en: Audio settings
nb: Lydinnstillinger

en: Audio track
nb: Lydspor

en: Audio track ID
nb: Lydspor-ID

en: Audio track synchronization:
nb: Lydsporsynkronisering

en: Audio track: %s
nb: Lydspor: %s

en: Audio visualizations
nb: Lydvisualisering

en: Audio volume
nb: Lydnivå

en: Audio volume in hundredths of decibels (dB).
nb: Lydstyrkenivå i hundredels decibel (dB).

en: Audio/Video
nb: Lyd/video

en: Audio/Video decoder (using OpenMAX IL)
nb: Lyd/videodekoder (bruker OpenMAX IL)

en: AudioQueue (iOS / Mac OS) audio output
nb: AudioQueue-lydutdata (iOS / MacOS)

en: AudioUnit output for iOS
nb: AudioUnit-utdata for iOS

en: Audiobar Graph
nb: Lydnivågraf

en: Augmented reality ball game
nb: Ball-spill påmontert oppå videoen

en: Author
nb: Av

en: Author metadata
nb: Forfattermetadata

en: Author to put in ASF comments.
nb: Skaper å legge til i ASF-kommentarer.

en: Authors
nb: Utviklere

en: Auto
nb: Automatisk

en: Auto connection
nb: Automatisk tilkobling

en: Auto re-connect
nb: Koble automatisk til på nytt

en: Auto shuffle
nb: Auto-tilfeldiggjør

en: Auto solve
nb: Auto-fullfør

en: Auto start
nb: Autostart

en: Auto-playback of new items
nb: Automatisk avspilling av nye elementer

en: Autodel
nb: Autoslett

en: Autodetect subtitle files
nb: Oppdag undertekstfiler

en: Automatic
nb: Automatisk

en: Automatic brightness
nb: Automatisk lysstyrke

en: Automatic chroma gain
nb: Automatisk krominansforsterkning

en: Automatic gain
nb: Automatisk forsterkning

en: Automatic hue
nb: Automatisk fargespekter

en: Automatic white balance
nb: Automatisk hvitfargebalanse

en: Automatically add/delete input streams
nb: Automatisk legg til / slett inndatastrømmer

en: Automatically adjust the picture brightness.
nb: Justér bildets lysstyrke automatisk.

en: Automatically adjust the picture hue.
nb: Juster automatisk bildefargingen.

en: Automatically adjust the picture white balance.
nb: Juster automatisk bildets hvitfargebalanse.

en: Automatically check for updates
nb: Se automatisk etter oppdateringer

en: Automatically connect VLC input ports to available output ports.
nb: Koble automatisk til VLC-inndataporter til tilgjengelige utdataporter.

en: Automatically connect to writable clients
nb: Automatisk koble til skrivbare klienter

en: Automatically control the chroma gain.
nb: Automatisk styr krominansforsterkningen.

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
nb: Automatisk oppdag en undertekstfil, dersom ingen undertekstfilnavn er spesifisert (basert på filmens filnavn).

en: Automatically load the extensions module on startup
nb: Last automatisk modulen for utvidelser på oppstart

en: Automatically preparse files
nb: Automatisk før-tolkning av filer

en: Automatically preparse files added to the playlist (to retrieve some metadata).
nb: Før-tolker filer lagt til spillelisten (for å innhente visse metadata).

en: Automatically start playing the playlist content once it's loaded.
nb: Automatisk avspilling av innholdet så fort det er lastet inn.

en: Automatically try to reconnect to the stream in case of a sudden disconnect.
nb: Prøv å koble strømmen til igjen automatisk hvis den plutselig kobles ut.

en: Autoscale video
nb: Autoskaler video

en: Average bitrate tolerance
nb: Gjennomsnittlig bitfrekvenstoleranse

en: Averaging period for the maximum local bitrate (in kbits).
nb: Snittperiode for den maksimale lokale bitfrekvensen (i Kbit).

en: Avestan
nb: Avestisk

en: Avformat demuxer
nb: Avformat-demultiplekser

en: Avformat mux
nb: Avformat-multipleks

en: Avformat muxer
nb: Avformat-multiplekser

en: Azerbaijani
nb: Aserbajdsjansk

en: A→B Loop
nb: A→B løkke

en: B-frames between I and P
nb: B-rammer mellom İ og P.

en: B4S playlist import
nb: B4S-spillelisteimport

en: Back
nb: Tilbake

en: Background
nb: Bakgrunn

en: Background Color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Background Opacity
nb: Bakgrunnsgjennomsiktighet

en: Background art fits window's size
nb: Bakgrunnsbildet passer til vinduets størrelse

en: Background color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Background opacity
nb: Bakgrunnsgjennomsiktighet

en: Backlight compensation
nb: Baklyskompensasjon

en: Backspace
nb: Tilbaketasten

en: Backward
nb: Bakover

en: Balance of the audio input.
nb: Lydinndataens balanse.

en: Ball
nb: Øverst

en: Ball color
nb: Ballens farge

en: Ball size
nb: Ballstørrelse

en: Ball speed
nb: Ballhastighet

en: Ball video filter
nb: Ball-videofilter

en: Ballad
nb: Ballade

en: Baltic (Latin-7)
nb: Baltisk (Latin-7)

en: Baltic (Windows-1257)
nb: Baltisk (Windows-1257)

en: Banding removal
nb: Bildebindingsfjerning

en: Bandwidth
nb: Båndbredde

en: Bandwidth (MHz)
nb: Båndbredde (MHz)

en: Bar width in pixel (default : 10)
nb: Linjens bredde i piksler (Standarden er 10).

en: Bargraph position
nb: Linjegraf-plassering

en: Base image
nb: Grunnbilde

en: Base port
nb: Grunnport

en: Bashkir
nb: Basjkirsk

en: Basic
nb: Enkle

en: Basque
nb: Baskisk

en: Bass adjustment of the audio input.
nb: Bassjustering av lydinndataen.

en: Bass level
nb: Bassnivå

en: Be quiet
nb: Vær stille

en: Because this AVI file index is broken or missing, seeking will not work correctly.
    VLC won't repair your file but can temporary fix this problem by building an index in memory.
    This step might take a long time on a large file.
    What do you want to do?
nb: Fordi denne AVI-filens indeks er ødelagt eller mangler, vil spolehopping ikke fungere riktig.
    VLC kan ikke reparere filen, men kan midlertidig løse dette problemet ved å bygge en indeks til systemminnet.
    Denne prosessen kan ta lang tid for en stor fil.
    Hva ønsker du å gjøre?

en: Behavior
nb: Oppførsel

en: Belarusian
nb: Hviterussisk

en: Benchmarking
nb: Benkpressing

en: Best available
nb: Beste tilgjengelige

en: Bias the choice to use B-frames. Positive values cause more B-frames, negative values cause less B-frames.
nb: Påvirk bruken av B-rammer. Positive verdier sørger for flere B-rammer, mens negative verdier sørger for færre B-rammer.

en: Bicubic (good quality)
nb: Bikube (god kvalitet)

en: Big Band
nb: Storband

en: Big Button
nb: Stor knapp

en: Bilinear
nb: Bilineær

en: Bitrate
nb: Bitfrekvens

en: Bitrate (kb/s)
nb: Bitfrekvens (Kb/s)

en: Bitrate information of the transcoded stream.
nb: Bitfrekvensinformasjonen til den omkodede strømmen.

en: Bitrate override
nb: Bitfrekvensoverkjøring

en: Bits per sample
nb: Bit per sekund

en: Black
nb: Sorter

en: Black & white
nb: Svart-hvitt

en: Black Level for Blue
nb: Svartnivå for blått

en: Black Level for Green
nb: Svartnivå for grønt

en: Black Level for Red
nb: Svartnivå for rødt

en: Black Metal
nb: Svartmetall

en: Black Slot
nb: Med et svart felt

en: Black screens in Fullscreen mode
nb: Svarte skjermer i fullskjermsmodus

en: Black screens in fullscreen
nb: Svarte skjermer i fullskjerm

en: Blackmagic DeckLink SDI input
nb: Blackmagic DeckLink SDI-inndata

en: Blend
nb: Bland sammen

en: Blend image
nb: Sammenblandingsbilde

en: Blu-Ray player region code. Some discs can be played only with a correct region code.
nb: Blu-Ray-avspillerens regionskode. Noen disker kan bare spilles av med en passende regionskode.

en: Blu-ray Disc Input
nb: Blu-Ray Disc-inndata

en: Blu-ray Disc is corrupted.
nb: Blu-Ray-disken er korrumpert.

en: Blu-ray Disc support (libbluray)
nb: Blu-Ray Disc-støtte (libbluray)

en: Blu-ray error
nb: Blu-Ray-feil

en: Blu-ray menus
nb: Blu-Ray-menyer

en: Blue
nb: Blå

en: Blue balance
nb: Blåbalanse

en: Blue chroma balance.
nb: Blå krominansbalanse.

en: Blue component of the pause color
nb: Den blå bestanddelen til pausefargen.

en: Blue component of the shutdown color
nb: Den blå bestanddelen til lukkingsfargen.

en: Blue value of a pure white on your LED stripes.
nb: Blå-verdien til den reneste lysfargen til LED-stripene dine.

en: Bluescreen
nb: Blåskjerm

en: Bluescreen video filter
nb: Blåfargings-videofilter

en: Blur factor (1-127)
nb: Uklarhetsfaktor (1-127)

en: Bonjour services
nb: Bonjour-tjenester

en: Bookmark
nb: Bokmerke

en: Bookmark %i
nb: Bokmerke %i

en: Bookmarks
nb: Bokmerker

en: Bookmarks list for a stream
nb: Bokmerkeliste for en kringkasting

en: Bookmarks...
nb: Bokmerker …

en: Border
nb: Kant

en: Border height
nb: Kanthøyde

en: Border masking
nb: Kantmaskering

en: Border width
nb: Kantbredde

en: Bosnian
nb: Bosnisk

en: Boss key
nb: Universalnøkkel

en: Bottom
nb: Nederst

en: Bottom-Left
nb: Nederst til venstre

en: Bottom-Right
nb: Nederst til høyre

en: Breton
nb: Bretonsk

en: Bright
nb: Lys

en: Brightness
nb: Lysstyrke

en: Brightness (%)
nb: Lysstyrke (%)

en: Brightness Down
nb: Lysstyrke ned

en: Brightness Threshold
nb: Lysstyrkegrense

en: Brightness Up
nb: Lysstyrke opp

en: Brightness threshold
nb: Lysstyrkegrense

en: Bring All to Front
nb: Vis alle øverst

en: BritPop
nb: Britpop

en: Broadcast
nb: Kringkast

en: Broadcast:
nb: Kringkast:

en: Broken or missing AVI Index
nb: Ødelagt eller manglende AVI-indeks

en: Browse
nb: Bla gjennom

en: Browse...
nb: Bla gjennom…

en: Browser Back
nb: Nettleser tilbake

en: Browser Favorites
nb: Nettleser favoritter

en: Browser Forward
nb: Nettleser forover

en: Browser Home
nb: Nettleser hjem

en: Browser Refresh
nb: Nettleser oppdater

en: Browser Search
nb: Utforskersøk

en: Browser Stop
nb: Nettleser stopp

en: Buffer Size (Seconds)
nb: Mellomlager-størrelse (Sekunder)

en: Buffer size in seconds
nb: Mellomlagerstørrelse i sekund

en: Build index then play
nb: Lag indeks og spill av

en: Building font cache
nb: Bygger skriftmellomlager

en: Bulgarian
nb: Bulgarsk

en: Burmese
nb: Burmesisk

en: Burrows-Wheeler decompression
nb: Burrows-Wheeler dekomprimeringsmetode

en: By default the dummy interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
nb: Som standard vil stumtjener-grensesnittillegget starte en DOS-kommanolinje. Aktivering av Stille modus vil hindre den i å starte den, men kan også bli ganske irriterende hvis du vil lukke VLC uten at et videovindu er åpent.

en: By default, VLC can be controlled using the media keys on modern Apple keyboards.
nb: Som standard kan VLC styres med medietastene på moderne Apple-tastaturer.

en: By default, VLC can be remotely controlled with the Apple Remote.
nb: Som standard kan VLC fjernstyres med fjernkontrollen til Apple.

en: By default, VLC keeps a list of the last 10 items. This feature can be disabled here.
nb: Som standard fører VLC en liste over de siste 10 gjenstandene. Denne funksjonen kan skrus av her.

en: By default, VLC uses the fullscreen mode known from previous Mac OS X releases. It can also use the native fullscreen mode on Mac OS X 10.7 and later.
nb: Som standard, bruker VLC fullskjermsmodusen som er kjent fra tidligere MacOS-lanseringer. Den kan også bruke den innebygde fullskjermsmodusene fra MacOS 10.7 og nyere.

en: By default, VLC will allow you to switch to the next or previous item with the Apple Remote. You can disable this behavior with this option.
nb: Som standard, kan du hoppe til den neste eller forrige elementet i VLC med Apple Remote. Du kan deaktivere den muligheten med denne innstillingen.

en: By default, VLC will control its own volume with the Apple Remote. However, you can choose to control the global system volume instead.
nb: Som standard, kan du styre VLCs volumnivå med Apple Remote. Du kan også velge å styre hele systemets volumnivå i stedet.

en: C
nb: nb

en: C&onvert
nb: K&onverter

en: C&onvert / Save
nb: K&onverter / Lagre

en: C64 sid demuxer
nb: C64 SID-demultiplekser

en: CAF demuxer
nb: CAF-demultiplekser

en: CBR bitrate (kbps)
nb: CBR-bitfrekvens (Kb/s)

en: CBR encoding
nb: CBR-koding

en: CDDB Server
nb: CDDB-tjener

en: CDDB Server port to use.
nb: CDDB-serverport som skal brukes.

en: CDDB port
nb: CDDB-port

en: CDG demuxer
nb: CDG-demultiplekser

en: CDG video decoder
nb: CDG-videodekoder

en: CLI input
nb: CLI-inndata

en: CPU optimizations
nb: CPU-optimering

en: CSA Key
nb: CSA-nøkkel

en: CSA Key in use
nb: CSA-nøkkelen som er i bruk.

en: CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
nb: CSA-krypteringsnøkkelen. Dette må være en 16-tegns streng (8 heksadesimale bytes).

en: CVD subtitle decoder
nb: CVD-undertekstdekoder

en: Cabaret
nb: Kabaret

en: Cable
nb: Kabel

en: Cable and satellite reception parameters
nb: Kabel- og satelitt-mottaksparametre

en: Caching
nb: Mellomlagring

en: Caching value (ms)
nb: Bufferverdi (ms)

en: Caching value for cameras and microphones, in milliseconds.
nb: Cacheverdi for kameraer og mikrofoner, i millisekunder.

en: Caching value for local files, in milliseconds.
nb: Cacheverdier for lokale filer, i millisekunder.

en: Caching value for network resources, in milliseconds.
nb: Bufringsverdier for nettverksressurser, i millisekunder.

en: Caching value for optical media, in milliseconds.
nb: Bufringsverdier for optiske medier, i millisekunder.

en: Calculate a average zone
nb: Beregn med en gjennomsnittlig sone

en: Calculation factor
nb: Kalkuleringsfaktor

en: Callback data
nb: Tilbakeoppkallings-data

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cannot save Configuration
nb: Kan ikke lagre konfigureringen

en: Cannot write to file %1:
    %2.
nb: Kan ikke skrive til fila %1:
    %2.

en: Canvas
nb: Lerret

en: Canvas video filter
nb: Lerret video filter

en: Capability
nb: Egenskap

en: Capture
nb: Ta opp

en: Capture &Device
nb: Opptaks&enhet

en: Capture Audio
nb: Ta opp lyd

en: Capture failed
nb: Opptak mislyktes

en: Capture mode
nb: Opptaksmodus

en: Capture region height
nb: Opptaksområdets høyde

en: Capture region width
nb: Opptaksområdets breddet

en: Capture the audio stream in stereo.
nb: Ta opp lydkringkastingen i stereo.

en: Cartoon
nb: Tegnefilm

en: Catalan
nb: Katalansk

en: Category
nb: Kategori

en: Celtic
nb: Keltisk

en: Celtic (Latin-8)
nb: Keltisk (Latin-8)

en: Center
nb: Midtstilt

en: Certificate for client authentification
nb: Sertifikat for klientautentifisering

en: Chamber Music
nb: Kammermusikk

en: Change
nb: Endre

en: Change Hotkey
nb: Endre hurtigtast

en: Change channel assignment (fixes wrong wiring)
nb: Endre kanaltildelinger (Korrigerer feil høyttalerkoblinger).

en: Change gradients
nb: Endre fargeoverganger

en: Change playlistview
nb: Endre spillelistevisning

en: Change subtitle delay
nb: Endre undertekstforsinkelse

en: Change the caching for the media
nb: Endre bufringen til mediet

en: Change the display name of the Service.
nb: Endre det navnet på tjenesten.

en: Change the id of an elementary stream
nb: Endre IDen til en hovedstrøm.

en: Change the language of an elementary stream
nb: Velg språket til hovedstrømmen

en: Change the lirc configuration file
nb: Endre Iirc-konfigurasjonsfilen

en: Change the loop and repeat modes
nb: Endre løkke- og gjentakningsmodusene

en: Change the start time for the media
nb: Endre starttiden til mediet

en: Change title according to current media
nb: Endre tittel i henhold til gjeldende medie

en: Channel / Zone Assignment
nb: Kanal / Sone Tildeling

en: Channel 0: summary
nb: Kanal 0: Oppsummering

en: Channel 1: left
nb: Kanal 1: venstre

en: Channel 2: right
nb: Kanal 2: høyre

en: Channel 3: top
nb: Kanal 3: topp

en: Channel 4: bottom
nb: Kanal 4: Bunn

en: Channel Name
nb: Kanalnavn

en: Channel number
nb: Kanalnummer

en: Channels
nb: Kanaler

en: Channels count
nb: Antall kanaler

en: Channels count of an audio elementary stream
nb: Antall kanaler i en hovedlydstrøm

en: Channels:
nb: Kanaler:

en: Chaoji VCD subtitle packetizer
nb: Chaoji VCD-undertekstinnpakker

en: Chapter
nb: Kapittel

en: Chapter %i
nb: Kapittel %i

en: Chapter codecs
nb: Kapittelkodeker

en: Chapter offset in ms
nb: Kapittelavvik i ms

en: Chapters
nb: Kapitler

en: Characteristic dimension
nb: Karakteristisk dimensjonering

en: Chechen
nb: Tsjetsjensk

en: Check for &Updates...
nb: &Se etter oppdatering…

en: Check for Update...
nb: Se etter oppdatering…

en: Check for VLC updates
nb: Se etter VLC-oppdateringer

en: Check for album art and metadata?
nb: Se etter albumgrafikk og metadata?

en: Chinese
nb: Kinesisk

en: Choose
nb: Velg

en: Choose Cover Art
nb: Velg albumomslag

en: Choose Destination
nb: Velg mål

en: Choose Devicetype and Connection
nb: Velg enhetstype og tilkobling

en: Choose Profile
nb: Velg profil

en: Choose a file
nb: Velg en fil

en: Choose a pixel shader to apply.
nb: Velg en pikselskyggelegger som skal brukes.

en: Choose an output location
nb: Velg en utdataplassering:

en: Choose here your input stream.
nb: Velg inndatastrømmen din her.

en: Choose input
nb: Velg inndata

en: Choose one or more media file to open
nb: Velg én eller flere filer som skal åpnes

en: Choose the directory or filename where the records will be stored.
nb: Velg mappen eller filnavnet hvor opptakene skal lagres.

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
nb: Velg mappen du vil lagre videostillbildet til.

en: Choose whether the SPU streams should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
nb: Velg hvorvidt SPU-strømmer skal omdirigeres til tappekran når denne siste er påskrudd.

en: Choose whether the audio stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
nb: Velg hvorvidt lydstrømmen skal omdirigeres til strøm-utløpets annlegg når dette siste valget er gjort.

en: Choose whether the video stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
nb: Velg hvorvidt videostrømmen skal omdirigeres til strøm-utløpets anlegg når dette siste valget er gjort.

en: Choose...
nb: Velg …

en: Chorus
nb: Refreng

en: Christian Gangsta Rap
nb: Kristen gangstarap

en: Christian Rap
nb: Kristen rap

en: Christian Rock
nb: Kristenrock

en: Chroma
nb: Krominans

en: Chroma for the base image
nb: Krominansen til grunnbildet

en: Chroma format
nb: Krominansformat

en: Chroma gain
nb: Krominansforsterkning

en: Chroma gain control.
nb: Krominansforsterkningskontroller.

en: Chroma in motion estimation
nb: Krominering i bevegelsesantakelser.

en: Chroma to convert picture to before sending it to the internal OpenCV filter
nb: Krominans til å konvertere bildet med før det blir sendt til det interne OpenCV-filteret.

en: Chroma used
nb: Brukt krominans

en: Chrominance elimination
nb: Mørkhetsfjerning

en: Church Slavic
nb: Kirkeslavisk

en: Chuvash
nb: Tsjuvasjisk

en: Circular Left Hand (18V)
nb: Venstrehendt sirkulær (18V)

en: Circular Right Hand (13V)
nb: Høyrehendt sirkulær (13V)

en: Cl&ear
nb: Fj&ern

en: Cl&ose
nb: &Lukk

en: Classic AtmoLight
nb: Klassisk AtmoLight

en: Classic Rock
nb: Klassisk rock

en: Classical
nb: Klassisk

en: Clean up
nb: Rydd opp

en: Clear
nb: Tøm

en: Clear List
nb: Tøm listen

en: Clear the messages
nb: &Tøm meldingene

en: Clear the playlist
nb: Tøm spillelisten

en: Click and hold to skip backward through the current media.
nb: Klikk og hold for å bla bakover gjennom det nåværende mediet.

en: Click and hold to skip forward through the current media.
nb: Klikk og hold for å bla fremover gjennom det nåværende mediet.

en: Click and move the mouse while keeping the button pressed to use this slider to change current playback position.
nb: Klikk og dra musen mens du holder knappen nede, for å bruke denne glideren for å endre nåværende avspillingsposisjon.

en: Click and move the mouse while keeping the button pressed to use this slider to change the volume.
nb: Klikk og dra musen mens du holder knappen nede, for å bruke denne glideren til å endre volumet.

en: Click to change repeat mode. There are 3 states: repeat one, repeat all and off.
nb: Klikk for å endre gjentakningsmodus. Det er 3 tilstander: Gjenta én, Gjenta alle, eller Av.

en: Click to dismiss the subtitle setup dialog.
nb: Klikk for å avvise undertekst-oppsettsdialogen.

en: Click to enable fullscreen video playback.
nb: Klikk for å aktivere fullskjerms videoavspilling.

en: Click to enable or disable random playback.
nb: Klikk for å aktivere eller deaktivere tilfeldig avspilling.

en: Click to exit fullscreen playback.
nb: Klikk for å avslutte avspilling i fullskjerm.

en: Click to go to the next playlist item.
nb: Klikk for å gå til neste spillelistegjenstand.

en: Click to go to the next playlist item. Hold to skip forward through the current media.
nb: Klikk for å gå til det neste elementet på spillelisten. Hold inne for å hoppe framover gjennom gjeldende medie.

en: Click to go to the previous playlist item.
nb: Klikk for å gå til forrige spillelistegjenstand.

en: Click to go to the previous playlist item. Hold to skip backward through the current media.
nb: Klikk for å gå til det forrige elementet på spillelisten. Hold inne for å hoppe bakover gjennom gjeldende medie.

en: Click to mute or unmute the audio.
nb: Klikk for å dempe eller skru på lyden.

en: Click to open an advanced dialog to select the media to play. You can also drop files here to play.
nb: Klikk for å åpne en avansert meny for å velge mediet som skal spilles av. Du kan også slippe filer ned her for å spille dem av.

en: Click to play or pause the current media.
nb: Klikk for å spille av eller pause gjeldende medie.

en: Click to play the audio at maximum volume.
nb: Klikk for å spille lyden på maksimalt volum.

en: Click to select a another file to play it in sync with the previously selected file.
nb: Klikk for å velge en annen fil for å spille den synkront med den forrige valgte filen.

en: Click to select a file for playback
nb: Klikk for å velge en fil å spille av

en: Click to select a subtitle file.
nb: Klikk for å velge en undertekstfil.

en: Click to set point B
nb: Klikk for å angi punkt B

en: Click to setup subtitle playback in full detail.
nb: Klikk for å sette opp undertekstavspilling i full detalj

en: Click to show an Audio Effects panel featuring an equalizer and further filters.
nb: Klikk for å vise et Lydeffekter-panel som inneholder en tonekontroller og ytterligere filtre.

en: Click to stop playback.
nb: Klikk for å stoppe avspilling.

en: Click to switch between video output and playlist. If no video is shown in the main window, this allows you to hide the playlist.
nb: Klikk for å bytte mellom videoutdataen og spillelisten. Hvis ingen videoer blir vist i hovedvinduet, vil dette gjøre det mulig å skjule spillelisten.

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
nb: Klikk for å veksle mellom forløpt og gjenstående tid

en: Click to toggle between loop all, loop one and no loop
nb: Klikk for å veksle mellom gjentakelse av alt, bare denne filen, og ingen gjentakelse.

en: Click to toggle between total and remaining time
nb: Klikk for å veksle mellom total og gjenstående tid

en: Client port
nb: Klientport

en: Clock jitter
nb: Klokkestøy

en: Clock reference average counter
nb: Teller for klokkereferanse-gjennomsnitt

en: Clock source
nb: Klokkekilde

en: Clock synchronisation
nb: Klokkesynkronisering

en: Clone
nb: Kloning

en: Clone video filter
nb: Klon videofilter

en: Close Window
nb: Lukk vindu

en: Close to systray
nb: Minimer til systemkurv

en: Closed Captions decoder
nb: Undertekstomkoder

en: Closed captions
nb: Myke tekster

en: Closed captions %u
nb: Teksting %u

en: Closed captions 1
nb: Undertekst 1

en: Closed captions 2
nb: Undertekst 2

en: Closed captions 3
nb: Undertekst 3

en: Closed captions 4
nb: Undertekst 4

en: Club - House
nb: Klubb-house

en: Co&dec
nb: Ko&dek

en: Codec
nb: Kodek

en: Codec Details
nb: Kodekdetaljer

en: Codec Level
nb: Kodek-nivå

en: Codec Profile
nb: Kodek-profil

en: Codec name
nb: Kodek

en: Codec not supported
nb: Kodek ikke støttet

en: Codecs
nb: Kodeker

en: Codecs / Muxers
nb: Kodeker og multipleksere

en: Collapse
nb: Trekk sammen

en: Collect miscellaneous local statistics about the playing media.
nb: Samle forskjellig lokal statistikk om mediet som spilles av.

en: Color
nb: Farge

en: Color ASCII art video output
nb: Farget ASCII-kunst som videoutdata

en: Color effect
nb: Fargeeffekt

en: Color extraction
nb: Fargeutvinning

en: Color inversion
nb: Fargeomvending

en: Color killer
nb: Fargefjerner

en: Color messages
nb: Fargede beskjeder

en: Color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
nb: Fargen på teksten som skal tegnes i videoen. Dette må være en heksadesimal (slik som HTML-farger). De første to tegnene er for rød, deretter for grønn, og til slutt blå. For eksempel, #000000 = svart, #FF0000 = rød, #00FF00 = grønn, #FFFF00 = gul (rød + grønn), #FFFFFF = hvit.

en: Color scheme
nb: Brillefarger

en: Color threshold
nb: Fargeterskel

en: Color threshold filter
nb: Fargeterskelsfilter

en: Color when paused
nb: Fargelegg ved pause

en: Colors
nb: Farger

en: Column border
nb: Kolonneramme

en: Columns
nb: Kolonner

en: Combined
nb: Kombinert

en: Comedy
nb: Komedie

en: Comma separated list of aspect ratios which will be added in the interface's aspect ratio list.
nb: Kommaseparert fil med bildeforhold som benyttes i grensesnittes bildeforholdsliste.

en: Comma separated list of crop ratios which will be added in the interface's crop ratios list.
nb: Kommaseparert fil med klippratioer som vil legges til klippratiolisten.

en: Comma-separated list of active windows, defaults to all
nb: Komma-adskilt liste over aktive vinduer; standarden er alle sammen.

en: Command+
nb: Kommando+

en: Command-line interface
nb: Kommandolinjegrensesnitt

en: Comment
nb: Kommentar

en: Comment to put in ASF comments.
nb: Kommentar å legge til i ASF-kommentarer.

en: Comments
nb: Merknader

en: Compensate delay
nb: Kompenser for forsinkelse

en: Compiled by %s on %s (%s)
nb: Bygd av %s den %s (%s)

en: Compiled by %s with %@
nb: Kompilert av %s med %@

en: Compiler: %s
nb: Kompilert av: %s

en: Component
nb: Komponent

en: Composer
nb: Komposør

en: Composite
nb: Kompositt

en: Composite input
nb: Komposittinndata

en: Compression level
nb: Kompresjonsnivå

en: Compressor
nb: Kompressor

en: Conductor
nb: Konduktør

en: Config of last used skin
nb: Konfigureringen til det sist brukte temaet

en: Configuration options
nb: Oppsettsvalg

en: Configure
nb: Sett opp

en: Configure Hotkeys
nb: Sett opp hurtigtaster

en: Connect to clients matching
nb: Koble til samsvarende klienter

en: Connection failed
nb: Tilkoblingen mislyktes.

en: Console
nb: Konsoll

en: Constant bitrate mode (CBR)
nb: Konstant bitfrekvensmodus (CBR)

en: Constant error mode
nb: Modus for konstante feil

en: Constant lambda mode
nb: Konstant lambda-modus

en: Constant noise threshold mode
nb: Grensemodusen for konstant støy

en: Constant quality factor
nb: Faktor for konstant kvalitet

en: Constant quality mode
nb: Modus for konstant kvalitet

en: Containers
nb: Pakkefiler

en: Containers (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)
nb: Pakkeutvidelser (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)

en: Contemporary Christian
nb: Samtidig kristenmusikk

en: Content bitrate
nb: Innholdsbitfrekvens

en: Context menu
nb: Sammenhengsmeny

en: Continue
nb: Fortsett

en: Continue playback
nb: Fortsett avspilling

en: Continue playback where you left off
nb: Fortsett avspillingen der du stoppet sist

en: Continue playback?
nb: Fortsettelse av avspilling

en: Continuous 22kHz tone
nb: Kontinuerlig 22kHz-tone

en: Continuous stream
nb: Kontinuerlig strømming

en: Contrast
nb: Kontrast

en: Control
nb: Kontroll

en: Control external music players
nb: Styr eksterne mediespiller

en: Control interfaces
nb: Kontrollgrensesnitt

en: Control menu for the player
nb: Kontrollmeny for spilleren

en: Control playback with media keys
nb: Kontroller avspilling med medietaster

en: Control playback with the Apple Remote
nb: Kontroller avspilling med fjernkontrollen til Apple

en: Control playlist items with the Apple Remote
nb: Kontroller spillelistegjenstander med en Apple Remote

en: Control system volume with the Apple Remote
nb: Kontroller systemvolumet med Apple Remote

en: Controls
nb: Kontroller

en: Conve&rt / Save...
nb: Gjør om/Lagre …

en: Conversions from
nb: Konverteringer fra

en: Convert
nb: Konvertere

en: Convert & Stream
nb: Konverter og kringkast

en: Convert / Stream...
nb: Konverter / Kringkast...

en: Convert 3D picture to anaglyph image video filter
nb: Videofilter for konvertering av 3D-bilde til anaglyf bilde

en: Copy
nb: Kopier

en: Copy packetizer
nb: Kopier innpakker

en: Copyright
nb: Opphavsrett

en: Copyright Acknowledgement
nb: Opphavsrettserkjennelse

en: Copyright metadata
nb: Metadata for opphavsrett

en: Copyright string to put in ASF comments.
nb: Opphavsrettsstreng å legge til i ASF-kommentarer.

en: Core Animation OpenGL Layer (Mac OS X)
nb: Core Animation OpenGL-lag (macOS)

en: CoreText font renderer
nb: CoreText-skrifttegner

en: Cornish
nb: Kornisk

en: Corsican
nb: Korsikansk

en: Could not demux ASF stream
nb: Kunne ikke demultiplekse ASF-strøm

en: Count of AtmoLight channels
nb: Antall AtmoLight-kanaler

en: Count of channels
nb: Antall kanaler

en: Count of fnordlicht's
nb: Antall fnordlicht-lys

en: Cover
nb: Omslag

en: Create
nb: Lag

en: Create "Fast Start" files
nb: Lag "Hurtigstart"-filer

en: Create "Fast Start" files. "Fast Start" files are optimized for downloads and allow the user to start previewing the file while it is downloading.
nb: Opprett "Hurtigstart"-filer. "Hurtigstart"-filer er skreddersydd for nedlastinger, og tillater brukeren å forhåndsvise filen mens den blir lastet ned.

en: Create Directory
nb: Lag katalog

en: Create Directory...
nb: Lag katalog …

en: Create Folder
nb: Lag mappe

en: Create Folder...
nb: Lag mappe …

en: Create a new bookmark
nb: Lag et nytt bokmerke

en: Create a new profile
nb: Lag en ny profil

en: Credits
nb: Takk til

en: Croatian
nb: Kroatisk

en: Crop
nb: Beskjær

en: Crop one pixel from the bottom of the video
nb: Beskjær ett bildepunkt fra nederst i videoen.

en: Crop one pixel from the left of the video
nb: Beskjær ett bildepunkt fra venstre i videoen.

en: Crop one pixel from the right of the video
nb: Beskjær ett bildepunkt fra høyre i videoen.

en: Crop one pixel from the top of the video
nb: Beskjær ett bildepunkt fra øverst i videoen.

en: Crop: %s
nb: Beskjær: %s

en: Crypt audio
nb: Krypter lyd

en: Crypt audio using CSA
nb: Krypter lyd med CSA

en: Crypt video
nb: Krypter video

en: Crypt video using CSA
nb: Krypter video med CSA

en: Crystal HD hardware video decoder
nb: Crystal HD-maskinvaredekoder

en: Ctrl+H
nb: Ctrl + H

en: Ctrl+L
nb: Ctrl + L

en: Ctrl+T
nb: Ctrl + L

en: Cult
nb: Kult

en: Current Media Information
nb: Nåværende medieinformasjon

en: Current channel:
nb: Gjeldende kanal:

en: Current media / stream statistics
nb: Nåværende medie- / kringkastings-statistikker

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
nb: Nåværende avspillingshastighet: %1
    Klikk for å justere

en: Current visualization
nb: Valgt visualisering

en: Custom
nb: Tilpasset

en: Custom &Bookmarks
nb: Tilpassede &bokmerker

en: Custom aspect ratios list
nb: Egendefinert bildeforholdsliste

en: Custom crop ratios list
nb: Egendefinert klippratioliste

en: Custom options
nb: Egendefinerte innstillinger

en: Custom playback
nb: Tilpasset avspilling

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
nb: Egendefinert tittel for videovinduet (dersom videoen ikke er innebygd i grensesnittet).

en: Customi&ze Interface...
nb: &Tilpass brukerflaten …

en: Customize the HTTP referer, simulating a previous document
nb: Tilpass HTTP-henviseren, ved å etterligne et tidligere dokument

en: Customize...
nb: Tilpass...

en: Cut
nb: Klipp ut

en: Cycle audio track
nb: Bytt mellom lydspor

en: Cycle deinterlace modes
nb: Sirkuler gjennom avflettingsmoduser

en: Cycle subtitle track
nb: Bytt mellom undertekster

en: Cycle through a predefined list of crop formats.
nb: Bytt mellom en forehåndsvalgt liste med beskjæringsformater.

en: Cycle through audio devices
nb: Bytt mellom lydenheter

en: Cycle through available audio devices
nb: Bytt mellom de tilgjengelige lydenhetene

en: Cycle through available deinterlace modes.
nb: Sirkuler gjennom tilgjengelige avflettingsmoduser.

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
nb: Bytt mellom de tilgjengelige lydsporene (språk).

en: Cycle through the available subtitle tracks.
nb: Bytt mellom de tilgjengelige undertekstene.

en: Cycle video crop
nb: Bytt mellom videobeskjæring

en: Cyrillic (Windows-1251)
nb: Kyrillisk (Windows-1251)

en: Czech
nb: Tsjekkisk

en: D-Bus control interface
nb: DBus-kontrollgrensesnitt

en: DEVICES
nb: ENHETER

en: DMX address for each channel
nb: DMX-adresse for hver kanal

en: DMX options
nb: DMX-valg

en: DRM protected streams are not supported.
nb: DRM-beskyttede strømmer støttes ikke.

en: DTS Coherent Acoustics audio decoder
nb: DTS Coherent Acoustics-lyddekoder

en: DTS audio packetizer
nb: DTS-lydinnpakker

en: DTS delay (ms)
nb: DTS-forsinkelse (ms)

en: DTS dynamic range compression
nb: DTS-dynamikkompressor

en: DTS parser
nb: DTS-tolker

en: DV (Digital Video) demuxer
nb: DV (Digital Video)-demultiplekser

en: DVB adapter
nb: DVB-adapter

en: DVB device
nb: DVB-enhet

en: DVB playlist import
nb: DVB-spillelisteimport

en: DVB subtitles
nb: DVB-undertekster

en: DVB subtitles decoder
nb: DVB-undertekstdekoder

en: DVB subtitles encoder
nb: DVB-undertekstomkoder

en: DVB subtitles: hearing impaired
nb: DVB-undertekster: Hørselhemmede

en: DVB-S2 parameters
nb: DVB-S2-parametere

en: DVB-T reception parameters
nb: DVB-T-mottakelsesparametere

en: DVD angle
nb: DVD-vinkel

en: DVD audio format (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
nb: DVD-lydformat (kan brukes med MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG og RAW)

en: DVD device
nb: DVD-enhet

en: DVD menus
nb: DVD-menyer

en: DVD subtitles
nb: DVD-undertekster

en: DVD subtitles decoder
nb: DVD-undertekstdekoder

en: DVD subtitles packetizer
nb: DVD-undertekstinnpakker

en: DVD with menus
nb: DVD med menyer

en: DVD without menus
nb: DVD uten menyer

en: DVDRead Input (no menu support)
nb: DVDRead-inndata (ingen menystøtte)

en: DVDRead could not open the disc "%s".
nb: DVDRead kunne ikke åpne «%s»-disken.

en: DVDRead could not read %d/%d blocks at 0x%02x.
nb: DVDRead kunne ikke lese %d/%d blokker i 0x%02x.

en: DVDRead could not read block %d.
nb: DVDRead kunne ikke lese %d-blokken

en: DVDnav Input
nb: DVDnav-inndata

en: DVDnav demuxer
nb: DVDnav-demultiplekser

en: Damaged or incomplete AVI file
nb: Ødelagt eller ufullstendig AVI-fil

en: Damp
nb: Fuktig

en: Dance Hall
nb: Dancehall

en: Danish
nb: Dansk

en: Dark
nb: Mørk

en: Darkness limit
nb: Mørkhetsgrense

en: Darkness masking
nb: Mørkhetsmaskering

en: Data alignment
nb: Datajustering

en: Date
nb: Dato

en: Date metadata
nb: Dato-metadata

en: Day / Month / Year:
nb: Dag/måned/år:

en: De-Fullscreen
nb: Ut av fullskjerm

en: Deactivate the deblocking loop filter (decreases quality).
nb: Deaktiver avblokkingsløkkefilteret (senker kvaliteten).

en: Death Metal
nb: Dødsmetall

en: Debug Frame Folder
nb: Bildemappe for avlusingen

en: Debug logging
nb: Loggføring av feilrettingsinformasjon

en: Debug mask
nb: Feilsjekkingsmaskering

en: DeckLink capture card to use, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
nb: DeckLink-opptakskort som skal brukes, hvis flere av dem er koblet til. Kortene er nummert fra 0 og oppover.

en: DeckLink output card, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
nb: DeckLink-utdatakort, hvis flere av dem er koblet til. Kortene er nummert fra 0 og oppover.

en: Decklink Audio Options
nb: DeckLink-lydalternativer

en: Decklink Audio Output module
nb: DeckLink-lydutdatamodul

en: Decklink General Options
nb: Generelle DeckLink-alternativer

en: Decklink Video Options
nb: DeckLink-videoalternativer

en: Decklink Video Output module
nb: Decklink-videoutdatamodul

en: DecklinkOutput
nb: Decklink-utdata

en: Decode
nb: Dekoding

en: Decode at the demuxer stage
nb: Dekod under demultipleksingsstadiet

en: Decode frames directly into RPI VideoCore instead of host memory.
nb: Dekod rammer direkte til RPI VideoCore i stedet for i vertsminnet.

en: Decoded
nb: Dekodet

en: Decoded blocks
nb: Dekodede blokker

en: Decoded format
nb: Dekodet format

en: Decoders
nb: Dekodere

en: Decoding
nb: Dekoding

en: Decoding X coordinate
nb: X-koordinaten til dekodingen.

en: Decoding Y coordinate
nb: Y-koordinaten til dekodingen.

en: Decrease
nb: Krymp

en: Decrease Volume
nb: Senk volumet

en: Decrease scale factor
nb: Minsk skaleringsfaktor

en: Default
nb: Standard

en: Default (Windows-1252)
nb: Windows-standard (Windows-1252)

en: Default Caching Level
nb: Standard buffernivå

en: Default DVD angle.
nb: Standard DVD-vinkel.

en: Default Encoding
nb: Standard koding

en: Default TCP connection timeout (in milliseconds).
nb: Standard tidsavbrudd for TCP-tilkobling (i millisekunder)

en: Default background alpha
nb: Standard bakgrunnsalfa

en: Default background color
nb: Standard bakgrunnsfarge

en: Default caching policy
nb: Standard mellomlagringsinnstilling

en: Default devices
nb: Standardenheter

en: Default encoding
nb: Standard koding

en: Default font alpha
nb: Standard skrifttype-alfa

en: Default font color
nb: Standard skriftfarge

en: Default font description
nb: Standard skriftbeskrivelse

en: Default font effect
nb: Standard skrifteffekter

en: Default font effect strength
nb: Standard skrifttypeeffektstyrke

en: Default frame rate for chapter import.
nb: Standard bildefrekvens for import av kapittel.

en: Default multicast interface. This overrides the routing table.
nb: Standard multicastgrensesnitt. Dette overstyrer dirigeringslisten.

en: Default optical device
nb: Standard optisk enhet

en: Default preset setting used
nb: Standard forhåndsinnstilling er brukt

en: Default replay gain
nb: Standardrepriseforsterkning

en: Default stream
nb: Standard kringkasting

en: Default stream output chain
nb: Standard strømmeutdatakjede

en: Define input picture aspect-ratio to use. Default is 4:3
nb: Bestem inndatabildets aspektforhold som skal brukes. Standarden er 4:3.

en: Define the colors of the volume slider
    By specifying the 12 numbers separated by a ';'
    Default is '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    An alternative can be '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'
nb: Definer fargene til volumglideren,
    ved å spesifisere de 12 sifrene som er adskilt med ';'
    Standarden er '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'.
    Et mulig alternativ er '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'.

en: Define the colors of the volume slider
nb: Velg fargene til volumglideren

en: Define the glasses' color scheme
nb: Spesifiser brillenes fargesystem.

en: Define which screen fullscreen goes
nb: Definer hvilken skjerm som skal brukes for fullskjerm

en: Defines if BarGraph information should be sent
nb: Bestemmer om BarGraph-informasjonen skal bli sendt.

en: Defines if BarGraph information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
nb: Bestemmer om BarGraph-informasjonen skal bli sendt. 1 dersom informasjonen skal sendes, 0 hvis den ikke skal det (1 er standard).

en: Defines if silence alarm information should be sent
nb: Bestemmer om informasjonen om stille alarmer skal bli sendt.

en: Defines if silence alarm information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
nb: Bestemmer om informasjonen om stille alarmer skal bli sendt. 1 dersom informasjonen skal sendes, 0 hvis den ikke skal det (1 er standard).

en: Defines the virtual surface of the room emulated by the filter.
nb: Definerer den virtuelle overflaten til det emulerte rommet av filteret.

en: Deinterlace
nb: Fjern linjesprang/linjesammenfletting

en: Deinterlace chroma skip
nb: Hopp over avfletting av krominans

en: Deinterlace method to use for streaming.
nb: Avflettingsmodus til bruk i strømming

en: Deinterlace method to use for video processing.
nb: Metode for deinterlacing for bruk i videoprosessering.

en: Deinterlace mode
nb: Linjedelingsmodus

en: Deinterlace module
nb: Avflett modul

en: Deinterlace off
nb: Avfletting av

en: Deinterlace on
nb: Avfletting på

en: Deinterlace the video before encoding.
nb: Avflett videoen før koding.

en: Deinterlace video
nb: Avflett video

en: Deinterlacing
nb: Fjern linjesprang/linjesammenfletting

en: Deinterlacing algorithm
nb: Avflettingsalgoritme

en: Deinterlacing video filter
nb: Avflettingsvideofilter

en: Delay
nb: Forsinkelse

en: Delay (ms)
nb: Forsinkelse (ms)

en: Delay a stream
nb: Forsink en kringkasting

en: Delay after which SAP items get deleted if no new announcement is received.
nb: Tidsmengden det går, før SAP-elementer blir slettet dersom ingen nye annonseringer blir mottatt før det.

en: Delay calculation mode
nb: Forsinkelsesberegningsmodus

en: Delay of the ES (ms)
nb: ES-ens forsinkelse (ms)

en: Delay time
nb: Forsinkelse

en: Delete
nb: Slett

en: Delete all the bookmarks
nb: Slett alle bokmerkene

en: Delete segments
nb: Slett segmenter

en: Delete segments when they are no longer needed
nb: Slett segmenter dersom de ikke lenger behøves.

en: Delete selected profile
nb: Slett den valgte profilen

en: Delete the current profile
nb: Slett den gjeldende profilen

en: Delete the selected item
nb: Slett det valgte elementet

en: Deletes the selected item
nb: Sletter det valgte elementet

en: Delivery system
nb: Leveringssystem

en: Demultiplexers are used to separate the "elementary" streams (like audio and video streams). You can use it if the correct demuxer is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
nb: Demultipleksere brukes til å dele "elementære strømmer" (som lyd og video). Du kan bruke det hvis den korrekte demultiplekseren ikke oppdages automatisk. Du burde ikke gjøre dette til et globalt valg hvis du ikke virkelig vet hva du gjør.

en: Demux module
nb: Demultiplekser-modul

en: Demuxed
nb: Demultiplekset

en: Demuxed data size
nb: Demultiplekset datastørrelse

en: Demuxer
nb: Demultiplekser

en: Demuxers
nb: Demultipleksere

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
nb: Demultipleksere brukes for å separere lyd- og videokringkastinger.

en: Denoiser
nb: Støyfjerner

en: Depending on your MoMoLight hardware choose 3 or 4 channels
nb: Avhengig av din MoMoLight-maskinvare, skal du velge enten 3 eller 4 kanaler.

en: Descending
nb: Synkende

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Description metadata
nb: Metadata for beskrivelse

en: Description of the stream content or information about your channel.
nb: Beskrivelse av strøminnholdet eller informasjon om kanalen din.

en: Description stream output
nb: Utdataen til beskrivelsesstrømmen

en: Desired frame rate for the H264 stream.
nb: Ønsket bildefrekvens for H-264-strømmen.

en: Desired frame rate for the VC-1 stream.
nb: Ønsket bildefrekvens for VC-1-kringkastingen.

en: Desired frame rate for the capture.
nb: Ønsket bildefrekvens for opptaket.

en: Desired frame rate for the stream.
nb: Ønsket bildefrekvens for strømmingen.

en: Desired input video mode. Leave empty for autodetection.
nb: Ønsket inndatavideomodus. La den forbli tom hvis du ønsker auto-oppdaging.

en: Desired output mode
nb: Ønsket utdatamodus

en: Desktop
nb: Skrivebord

en: Desktop level hotkey
nb: Systembasert hurtigtast

en: Destination
nb: Mål

en: Destination Setup
nb: Destinasjonsoppsett

en: Destination audio codec
nb: Målbanens lydkodek

en: Destination file:
nb: Målfil:

en: Destination subtitle codec
nb: Målbanens undertekstkodek

en: Destination video codec
nb: Målbanens videokodek

en: Detailed List
nb: Detaljert liste

en: Device
nb: Enhet

en: Device Selection
nb: Enhetsvalg

en: Device name
nb: Navn på enhet

en: Device properties
nb: Egenskaper for enhet

en: Device type
nb: Enhetstype

en: Device:
nb: Enhet:

en: Devices
nb: Enheter

en: DiSEqC LNB number
nb: DiSEqC LNB-nummer

en: Dialog
nb: Dialogvindu

en: Differentiated Services Code Point for outgoing UDP streams (or IPv4 Type Of Service, or IPv6 Traffic Class). This is used for network Quality of Service.
nb: Differensierte tjenester Code Point for utgående UDP strømmer (eller IPv4 Type Of Service, eller IPv6 Traffic Class). Dette benyttes for nettverkets tjenestekvalitet (QoS).

en: Digital Cinema Package module
nb: Digital Cinema Package-modul

en: Digital Television and Radio
nb: Digital TV og radio

en: Digital Video (Firewire/ieee1394) input
nb: Digital Video-inndata (FireWire / IEEE1394)

en: Digital broadcasting
nb: Digital kringkasting

en: Dirac packetizer
nb: Dirac-innpakker

en: Dirac video decoder using libschroedinger
nb: Dirac-videodekoder gjennom libschroedinger

en: Dirac video demuxer
nb: Dirac-videodemultiplekser

en: Dirac video encoder using libschroedinger
nb: Dirac-videodekoder gjennom libschroedinger

en: Direct MV prediction mode
nb: Direkte MV-forutsigelsesmodus

en: Direct prediction size
nb: Direkte forutsigelsesstørrelse

en: Direct rendering
nb: Direkte opptegning

en: Direct2D video output
nb: Direct2D-videoutdata

en: Direct3D video output
nb: Direct3D-videoutdata

en: DirectFB video output http://www.directfb.org/
nb: DirectFB-videoutdata http://www.directfb.org/

en: DirectMedia Object decoder
nb: DirectMedia Object-dekoder

en: DirectMedia Object encoder
nb: DirectMedia Object-koder

en: DirectShow input
nb: DirectShow-inndata

en: DirectX (DirectDraw) video output
nb: DirectX-videoutdata (DirectDraw)

en: DirectX audio output
nb: DirectX lydutgang

en: Direction
nb: Retning

en: Direction of the mirroring
nb: Retningen til speilinga

en: Director
nb: Regissør

en: Directory
nb: Mappe

en: Directory index
nb: Katalogindeks

en: Directory or filename where the records will be stored
nb: Plassering eller filnavn der arkivene vil bli lagret

en: Directory sort order
nb: Mappesorteringssystem

en: Directory used to store the timeshift temporary files.
nb: Mappen som brukes til å lagre de midlertidige strømmeforsinkelsesfilene.

en: Directory where the video snapshots will be stored.
nb: Mappen der skjermbilder blir lagret.

en: Disable
nb: Slå av

en: Disable DVD menus
nb: Deaktiver DVD-menyer

en: Disable DVD subtitle transparency
nb: Skur av gjennomsiktighet i DVD-undertekster

en: Disable Disc Menus
nb: Skru av diskmenyer

en: Disable arithmetic coding
nb: Skru av hoderegningskoding

en: Disable for double buffering in software.
nb: Skru av for å få dobbel bufring gjennom programvare(r).

en: Disable screensaver
nb: Slå av skjermsparer

en: Disable the screensaver during video playback.
nb: Slå av skjermspareren under videoavspilling.

en: Disc
nb: Disk

en: Disc Selection
nb: Diskvalg

en: Disc caching (ms)
nb: Diskbuffring (ms)

en: Disc device
nb: Diskenhet

en: Discard
nb: Forkastning

en: Discarded (corrupted)
nb: Avfeid (korrumpert)

en: Disclaimer
nb: Fraskrivelse

en: Discontinuous Transmission
nb: Usammenhengende overføring

en: Discs
nb: Disker

en: Display
nb: Vis

en: Display ID
nb: Vis ID

en: Display ID. If not specified, main display ID is used.
nb: Vis ID. Hvis dette ikke er spesifisert nærmere, vil hovedskjermens ID brukes.

en: Display Settings
nb: Vis innstillinger

en: Display Source As
nb: Vis kilde som

en: Display a RSS or ATOM Feed on your video
nb: Vis RSS- eller ATOM-materiale i videoen din

en: Display aspect ratio
nb: Vis størrelsesforhold

en: Display aspect ratio of a video elementary stream
nb: Visningsforholdet til en videohovedstrøm

en: Display background cone or art
nb: Vis bakgrunnskjeglen eller et bilde

en: Display device
nb: Vis enhet

en: Display feed images if available.
nb: Vis strømmens bilder hvis de er tilgjengelige.

en: Display locally
nb: Vis lokalt

en: Display name of the Service
nb: Vis navnet på tjenesten

en: Display playlist tree
nb: Vis spillelistetre

en: Display resolution
nb: Oppløsning

en: Display size
nb: Visningsstørrelse

en: Display stream output
nb: Vis kringkastingsutdata

en: Display text above the video
nb: Vis tekst over videoen

en: Display the input video
nb: Vis inndatavideoen

en: Display the output
nb: Vis utdataen

en: Display the processed video
nb: Vis den behandlede videoen

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
nb: Vis forhåndsvisning av skjermbildet i skjermens øvre venstre hjørne.

en: Display the stream locally
nb: Vis kringkastingen lokalt

en: Display the title of the video on top of the movie.
nb: Vis videotittelen over filmen.

en: Display video in a skinned window if any
nb: Vis video i et tematisert vindu hvis det er noen

en: Display video snapshot preview
nb: Vis forhåndsvisning av skjermbilde

en: Display while streaming
nb: Vis ved kringkasting

en: Displayed
nb: Vist

en: Displayed frames
nb: Viste rammer

en: Distance between front left speaker and listener in meters.
nb: Avstand i meter mellom fremre venstre høyttaler og lytteren.

en: Distort mode
nb: Forstyrrelsesmodus

en: DivX first version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
nb: DivX versjon 1 (kan brukes med MPEG TS, MPEG1, ASF og OGG)

en: DivX second version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
nb: DivX versjon 2 (kan brukes med MPEG TS, MPEG1, ASF og OGG)

en: DivX third version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
nb: DivX versjon 3 (kan brukes med MPEG TS, MPEG1, ASF og OGG)

en: Do not demultiplex
nb: Ikke bruk avmultipleksing

en: Do not open a DOS command box interface
nb: Ikke åpne et DOS-kommandoboksgrensesnitt

en: Do not play
nb: Ikke spill av

en: Do not sort the items.
nb: Ikke sorter elementene

en: Do not try to guess ASF bitrate. Setting this, allows you to control how Windows Media Player will cache streamed content. Set to audio+video bitrate in bytes
nb: Ikke prøv å gjette på ASF-bitfrekvensen. Å velge dette vil tillate deg å styre hvordan Windows Media Player vil mellomlagre kringkastet innhold. Skriv inn lyd+bilde-bitfrekvensen i bytes

en: Do nothing
nb: Ikke gjør noe

en: Do you really want to unsubscribe from %1?
nb: Vil du virelig avabonnere på %1?

en: Do you want to download it?
nb: Ønsker du å laste den ned?

en: Do you want to restart the playback where left off?
nb: Ønsker du å fortsette avspillingen der du sluttet?

en: Dock fullscreen controller
nb: Monter fullskjermskontroller

en: Dock/undock fullscreen controller to/from bottom of screen
nb: (Av)monter fullskjermskontrolleren fra/til bunnen av skjermen

en: Docked Playlist
nb: Festing av spillelistevindu

en: Dolby Surround decoder
nb: Dolby Surround-dekoder

en: Don't display any video
nb: Ikke vis video

en: Don't display dialogs that don't require user action (Critical and error panel).
nb: Ikke vis infobokser som ikke krever tiltak fra brukeren (Infobokser om kritiske problemer og feil).

en: Don't show
nb: Ikke vis

en: Double Size
nb: Dobbel størrelse

en: Double click to change.
    Delete key to remove.
nb: Dobbeltklikk for å endre.
    Trykk Delete-tasten for å fjerne.

en: Double click to get media information
nb: Dobbeltklikk for å få medieinformasjon

en: Double click to jump to a chosen time position
nb: Dobbeltklikk for å hoppe til et bestemt tidspunkt

en: Down
nb: Ned

en: Download Cover Art
nb: Last ned albumomslag

en: Download Plugin
nb: Last ned programtillegg

en: Download cover art
nb: Last ned albumomslag

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
nb: Nedlastingen «%s» var ødelagt. Den ble derfor slettet.

en: Downloading ...
nb: Laster ned…

en: Drawable
nb: Tegnbar

en: Drop late frames
nb: Dropp sene rammer

en: Drop media here
nb: Slipp ned medier her

en: Dropped (discontinued)
nb: Droppet (ikke fortsatt)

en: Drum Solo
nb: Trommesolo

en: Dry
nb: Tørr

en: Dry Mix
nb: Tørr miks

en: Dry mix
nb: Tørr miks

en: Dual mono
nb: Dobbel mono

en: Duet
nb: Duett

en: Dummy
nb: Stumtjener

en: Dummy Elements
nb: Stumtjenerelementer

en: Dummy IFO demux
nb: Stumtjener-IFO-demultipleksing

en: Dummy audio output
nb: Stumtjener-lydutdata

en: Dummy codec (do not transcode, useable with all encapsulation formats)
nb: Stumtjener-kodek (ikke omkod, kan brukes med alle innpakningsformater)

en: Dummy decoder
nb: Stumtjener-dekoder

en: Dummy encoder
nb: Stumtjenerkoder

en: Dummy font renderer
nb: Stumtjener-skrifttegner

en: Dummy image chroma format
nb: Stumtjener-bildekrominansformat

en: Dummy input
nb: Stumtjenerinndata

en: Dummy interface
nb: Stumtjenergrensesnitt

en: Dummy stream output
nb: Stumtjener-strømmeutdata

en: Dummy video decoder
nb: Stumtjener-videodekoder

en: Dummy video output
nb: Stumtjener-videoutdata

en: Dummy/Raw muxer
nb: Stumtjener-/Rå multiplekser

en: Dump decoder
nb: Dump dekoderen

en: Dump filename
nb: Dump filnavnet

en: Dump module
nb: Dump modulen

en: Dump raw input
nb: Dump rå inndata

en: Duplicate current profile for a new profile
nb: Dupliser nåværende profil til en ny profil

en: Duplicate current profile...
nb: Dupliser nåværende profil...

en: Duplicate stream output
nb: Dupliser kringkastingsutdata

en: Duplicate your video to multiple windows and/or video output modules
nb: Dupliser videoen din til flere vinduer og/eller videoutdatamoduler

en: Duration
nb: Varighet

en: Duration in seconds
nb: Varighet i sekunder

en: Dutch
nb: Hollandsk

en: Dynamic Adaptive Streaming over HTTP
nb: Dynamisk tilpassbar kringkasting over HTTP

en: Dynamic language setting from teletext
nb: Dynamisk språkinnstilling ut i fra tekst-TV

en: Dynamic range compressor
nb: Dynamikkompressor

en: Dynamic video overlay
nb: Dynamisk video overlegg

en: E&xport
nb: E&ksporter

en: EBU STL subtitles decoder
nb: EBU STL-undertekstdekoder

en: EBU STL subtitles parser
nb: EBU STL-underteksttolker

en: EGL extension for OpenGL
nb: EGL-utvidelse for OpenGL

en: ES ID
nb: ES-ID

en: Eastern European (Latin-2)
nb: Østeuropeisk (Latin-2)

en: Eastern European (Windows-1250)
nb: Østeuropeisk (Windows-1250)

en: Easy Listening
nb: Letthørt

en: Edge
nb: Kant

en: Edge visible
nb: Synlig kant

en: Edge weightning
nb: Kant-vektlegging

en: Edit
nb: Rediger

en: Edit Bookmarks
nb: Rediger bokmerker

en: Edit Input
nb: Rediger inndata

en: Edit Options
nb: Rediger innstillinger

en: Edit default application settings for network protocols
nb: Endre programmets standardinnstillinger for nettverksprotokoller

en: Edit selected profile
nb: Rediger den valgte profilen

en: Edit settings
nb: Rediger innstillinger

en: Effects
nb: Effekter

en: Effects list
nb: Effektliste

en: Eject the disc
nb: Løs ut disken

en: Elapsed time
nb: Forløpt tid

en: Electronic
nb: Elektronisk

en: Element aspect ratio
nb: Elementets størrelsesforhold

en: Elementary Stream ID
nb: ID-en til hovedstrømmen

en: Elementary stream output
nb: Primær strømutdata

en: Elements order
nb: Gjenstandssystem

en: Embed the file browser in open dialog
nb: Bygg inn filutforskeren i den åpne infoboksen

en: Embed the video output in the main interface.
nb: Plasser videoeksporten i hovedbrukerflaten.

en: Embedded
nb: Innebygget

en: Embedded video
nb: Innebygd video

en: Embedded window video
nb: Innebygget videovindu

en: Emboss
nb: Fremhev

en: Empty Playlist
nb: Tøm spilleliste

en: Enable
nb: Slå på

en: Enable Android direct rendering using opaque buffers.
nb: Aktiver direkte Android-opptegning ved hjelp av faste buffere.

en: Enable DVD menus
nb: Aktiver DVD-menyer

en: Enable Growl notifications (on playlist item change)
nb: Aktiver Growl-bemerkninger (ved spillelistegjenstandsskifte)

en: Enable Last.fm submissions
nb: Aktiver last.fm-opplastinger

en: Enable Metadata Retrieval
nb: Aktiver henting av metadata

en: Enable OSD
nb: Slå på skjermvisning

en: Enable On Screen Display (OSD)
nb: Slå på skjermvisning (OSD)

en: Enable SPU stream output
nb: Skru på SPU-strømmeutdata

en: Enable Time-Stretching audio
nb: Aktiver tidsstrekking av lyd

en: Enable adaptive prefiltering
nb: Aktiver tilpassende førfiltrering

en: Enable afterburner library
nb: Aktiver afterburner-biblioteket

en: Enable audio
nb: Slå på lyd

en: Enable audio stream output
nb: Skru på lydstrømutdata

en: Enable compatibility hacks for Blu-ray support
nb: Aktiver kompatibilitetstriks for Blu-Ray-støtte

en: Enable dynamic range compressor
nb: Aktiver dynamisk breddekomprimering

en: Enable hacks for Blu-ray support, this doesn't enforce every aspect of Blu-ray compatibility
    e.g. resolution, framerate, level
nb: Aktiver hackinger for Blu-Ray-støtte. Dette følger ikke alle normale former for Blu-Ray-støtte,
    deriblant for oppløsning, bildefrekvens, eller nivå.

en: Enable megabass mode
nb: Slå på megabassmodus

en: Enable noise reduction algorithm.
nb: Slå på algoritme for støyreduksjon.

en: Enable original graphic spectrum
nb: Slå på opprinnelig grafisk spektrum

en: Enable reverberation
nb: Slå på romklang

en: Enable software mode
nb: Skru på programvaremodus

en: Enable spectral band replication
nb: Aktiver spektralbånd-imitering.

en: Enable streaming of all ES
nb: Aktiver strømming av all ES

en: Enable sub-pictures
nb: Aktiver underbilder

en: Enable subtitles
nb: Aktiver undertekster

en: Enable the "flat" spectrum analyzer in the spectrometer.
nb: Slå på «flat» spektrumanalyse i spektrometeret.

en: Enable time stretching audio
nb: Aktiver strekking av lyd

en: Enable transparency effects
nb: Slå på gjennomsiktigheteffekter

en: Enable trellis quantization (rate distortion for block coefficients).
nb: Aktiver Trellis-kvantisering (frekvensendring for blokk-koeffisienter).

en: Enable video
nb: Slå på video

en: Enable video stream output
nb: Skru videostrømutdata

en: Enable wallpaper mode
nb: Slå på bakgrunnbildemodus

en: Enable/disable audio rendering.
nb: Skru av/på lydopptegning.

en: Enable/disable video rendering.
nb: Skru av eller på videoopptegning.

en: Enables framedropping on MPEG2 stream. Framedropping occurs when your computer is not powerful enough
nb: Skrur på slipp av bilder (Framedropping) i MPEG2 strømmen.
    Slipp av bilder (Framedropping) forekommer når datamaskinen ikke er kraftig nok

en: Encap. format
nb: Innkapslingsformat

en: Encapsulation
nb: Innkapsling

en: Encapsulation Method
nb: Innkapslingsmetode

en: Encapsulation format
nb: Innkapslingsformat

en: Encoded by
nb: Kodet av

en: Encoder
nb: Omkoder

en: Encoder Algorithm to use
nb: Koderalgoritmen som skal brukes.

en: Encoder Profile
nb: Omkodingsprofil

en: Encoding
nb: Koding

en: Encoding X coordinate
nb: X-koordinaten til kodingen.

en: Encoding Y coordinate
nb: Y-koordinaten til kodingen.

en: Encoding complexity
nb: Kodingskompleksitet

en: Encoding parameters
nb: Kodingsparametere

en: Encoding quality
nb: Kodingskvalitet

en: Encrypted connexion
nb: Kryptert forbindelse

en: End
nb: Ferdig

en: Enforce the maximal VBR bitrate
nb: Fremtving den maksimale VBR-bitfrekvensen

en: Enforce the mode of the encoder.
nb: Fremtving koderens modus.

en: English
nb: Engelsk

en: Enqueue items into playlist in one instance mode
nb: Plasser gjenstander i kø i en spilleliste i enkeltinstansmodus

en: Enter URL here...
nb: Oppgi URL her …

en: Enter URL of the podcast to subscribe to:
nb: Skriv inn nettadressen til podkasten som skal abonneres på:

en: Enter a URL here to open the network stream. To open RTP or UDP streams, click on the respective button below.
nb: Skriv inn en URL her for å åpne nettverksstrømmen. For å åpne RTP- eller UDP-strømmer, klikk på den egne knappen nedenfor.

en: Enter a name for the new preset:
nb: Skriv inn et navn for den nye forhåndsinnstillingen:

en: Enter a name for the new profile:
nb: Skriv inn et navn for den nye profilen:

en: Enter a new name for the directory:
nb: Skriv inn et nytt navn på direktivet:

en: Enter a new name for the folder:
nb: Skriv inn et nytt navn til mappen:

en: Enter a term to search the playlist. Results will be selected in the table.
nb: Skriv inn et begrep for å søke i spillelisten. Resultater vil bli valgt i tabellen.

en: Enter either a valid path or use the "Choose" button to select a location.
nb: Skriv enten inn en gyldig bane eller trykk "Velg"-knappen for å velge en plassering.

en: Enter either a valid path or use the "Choose..." button to select a location.
nb: Skriv enten inn en gyldig bane eller trykk "Velg..."-knappen for å velge en plassering.

en: Enter name for new directory:
nb: Angi navn for ny katalog:

en: Enter name for new folder:
nb: Angi navn for ny mappe:

en: Enter the address of the computer to stream to.
nb: Skriv inn adressen til datamaskinen det skal kringkastes til.

en: Enter the list of podcasts to retrieve, separated by '|' (pipe).
nb: Skriv inn listen over podkastene som skal hentes, adskilt av '|' (pipelinjen).

en: Entries
nb: Elementer

en: Entry
nb: Oppføring

en: Equalizer
nb: Tonekontroll

en: Equalizer preset
nb: Tonekontrollforhåndsinnstilling

en: Equalizer with 10 bands
nb: Tonekontroll med 10 bånd

en: Erase
nb: Slett

en: Erase video filter
nb: Slett videofilter

en: Error
nb: Feil

en: Error while saving meta
nb: Feil ved lagring av metadata

en: Error:
nb: Feil

en: Error: `goto' needs an argument greater than zero.
nb: Error: 'goto' må ha en verdi som er større enn null.

en: Errors
nb: Feil

en: Errors and Warnings
nb: Feilmeldinger og advarsler

en: Errors and Warnings...
nb: Feilmeldinger og advarsler …

en: Essential
nb: Essensielt

en: Estonian
nb: Estisk

en: Ethnic
nb: Etnisk

en: Every
nb: Etter

en: Executive Producer
nb: Eksekutiv produsent

en: Exhaustive help for VLC and its modules
nb: Omfattende hjelp for VLC og tilhørende moduler

en: Existing playlist item
nb: Eksisterende spillelistegjenstand

en: Exit fullscreen
nb: Gå ut av fullskjerm

en: Exit if there are no more items in the playlist.
nb: Avslutt hvis det ikke finnes flere elementer.

en: Expand
nb: Utvid

en: Expanding Spacer
nb: Utbredende tomrom

en: Expanding background cone or art.
nb: Utvider bakgrunnskjeglen eller bildet.

en: Experimental
nb: Eksperimentelt

en: Export (include insecure ciphers)
nb: Eksporter (Inkluder utrygge krypteringer)

en: Export SDP as file
nb: Eksporter SDP som fil

en: Extend subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
nb: Utvid undertekstvarigheten med denne tidslengden.
    Sett det til 0 for å deaktivere det.

en: Extended M3U
nb: Utvidet M3U

en: Extended panel
nb: Utvidet panel

en: Extension through which to use the Open Graphics Library (OpenGL).
nb: Utvidelse for å bruke Open Graphics Library (OpenGL).

en: Extensions
nb: Utvidelser

en: Extensions brings various enhancements. Check descriptions for more details
nb: Utvidelser bringer med seg diverse forbedringer. Sjekk ut beskrivelsene for flere detaljer.

en: Extra I-frames aggressivity
nb: Ekstra İ-rammeaggressivitet

en: Extra PMT
nb: Ekstra PMT

en: Extra interface modules
nb: Modul for ekstra brukerflater

en: Extra media
nb: Ekstra medie

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
nb: Ekstra metadata og annen informasjon vises i dette panelet.

en: Extract
nb: Pakk ut

en: Extract RGB component video filter
nb: Utvinn RGB-komponentvideofilter

en: Extracted Image Height
nb: Utvunnet bildehøyde

en: Extracted Image Width
nb: Utvunnet bildebredde

en: EyeTV input
nb: EyeTV-inndata

en: EyeTV is not launched
nb: EyeTV er ikke startet

en: EyeTV program number, or use 0 for last channel, -1 for S-Video input, -2 for Composite input
nb: EyeTV-programnummer, eller bruk 0 for forrige kanal, -1 for S-Video-inndata, eller -2 for komposittinndata

en: FDK-AAC Audio encoder
nb: FDK-AAC-lydomkoder

en: FEC code rate
nb: FEC-kodingsfrekvens

en: FFT window
nb: FFT-vindu

en: FFmpeg audio/video decoder
nb: FFmpeg video-/lyd-dekoder

en: FFmpeg audio/video encoder
nb: FFmpeg video-/lyd-omkoder

en: FFmpeg post processing filter chains
nb: FFmpeg-etterbehandlingsfilterkjeder

en: FLAC demuxer
nb: FLAC-demultiplekser

en: FLAC is a lossless audio codec (useable with OGG and RAW)
nb: FLAC er en tapsfri lydkodek (kan brukes med OGG og RAW)

en: FM radio
nb: FM-radio

en: FOURCC code of raw input format
nb: FOURCC-koden til det råe inndataformatet

en: FOURCC code of the raw input format. This is a four character string.
nb: FOURCC-koden til det rå inndataformatet. Dette er en 4-tegns streng.

en: FTP account
nb: FTP-konto

en: FTP input
nb: FTP-inndata

en: FTP password
nb: FTP-passord

en: FTP upload output
nb: FTP-opplastingsutdata

en: FTP user name
nb: FTP-brukernavn

en: Factor
nb: Faktor

en: Failed to open "%s" for writing
nb: Kunne ikke åpne «%s» for skriving

en: Failed to start bluray playback. Please try without menu support.
nb: Klarte ikke å starte Blu-Ray-avspillingen. Vennligst prøv igjen med menystøtten skrudd av.

en: Fake TTY
nb: Imitert TTY

en: Faroese
nb: Færøysk

en: Fast
nb: Rask

en: Fast Fusion
nb: Rask fusion

en: Fast bilinear
nb: Rask bilineær

en: Fast seek
nb: Hurtigspoling

en: Faster
nb: Raskere

en: Faster (fine)
nb: Raskere (små steg)

en: Favor speed over precision while seeking
nb: Foretrekk fart fremfor nøyaktighet ved spoling

en: Features
nb: Funksjoner

en: Feed URLs
nb: Kildenettadresser

en: Feed images
nb: Kildebilder

en: Feedback gain
nb: Tilbakemeldingsforsterkning

en: Fetch Meta Data
nb: Hent metadata

en: Fetch artwork using lua scripts
nb: Hent omslagsbilde med Lua-skripter

en: Fetch meta data using lua scripts
nb: Hent metadata med Lua-skripter

en: Fijian
nb: Fijiansk

en: File
nb: Fil

en: File Format:
nb: Filformat:

en: File Selection
nb: Filvalg

en: File Size
nb: Filstørrelse

en: File associations
nb: Filutvidelser

en: File audio output
nb: Fil-lydutdata

en: File caching (ms)
nb: Filbuffring (ms)

en: File containing the 16 bytes encryption key
nb: Filen som inneholder den 16-byte store krypteringsnøkkelen.

en: File corrupted
nb: Ødelagt fil

en: File could not be verified
nb: Filen kunne ikke bekreftes.

en: File dumper
nb: Fildumper

en: File extensions association
nb: Filutvidertilknytning

en: File input
nb: Filinndata

en: File logging
nb: Fillogging

en: File name
nb: Filnavn

en: File names:
nb: Filnavn:

en: File not verifiable
nb: Filen kan ikke bekreftes

en: File reading failed
nb: Lesing av fil mislyktes

en: File stream output
nb: Filstrømmingsutdata

en: File that will be used to configure the projectM module.
nb: Filen som skal brukes til å konfigurere projectM-modulen.

en: File/Directory
nb: Fil/katalog

en: File/Folder
nb: Fil/mappe

en: Filebrowser starting point
nb: Filutforsker-startplass

en: Filename
nb: Filnavn

en: Filename for the font you want to use
nb: Filnavnet til skrifttypen du ønsker å bruke

en: Filename of AtmoWin*.exe
nb: Filnavnet til AtmoWin[*].exe

en: Filename to look for album art in current directory
nb: Filnavnet i den nåværende mappen der det skal letes etter albumomslag.

en: Files
nb: Fil

en: Film Grain
nb: Filmkorning

en: Filter Smoothness
nb: Filtermykhet

en: Filter length (ms)
nb: Filterlengde (ms)

en: Filter smoothness (%)
nb: Filtermykhet (%)

en: Filter the audio twice. This provides a more intense effect.
nb: Filtrer lyden to ganger. Dette sørger for en mer intens effekt.

en: Filter threshold
nb: Filtergrense

en: Filter threshold (%)
nb: Filtergrense (%)

en: Filters
nb: Filtre

en: Find meta data using audio fingerprinting
nb: Finn metadata ved hjelp av lydavtrykk

en: Find more addons online
nb: Finn flere tillegg på nettet

en: Find: %s
nb: Finn: %s

en: Finish
nb: Fullfør

en: Finnish
nb: Finsk

en: First Entry Point
nb: Første oppføringspunkt

en: First Play
nb: Første avspilling

en: Fit to Screen
nb: Tilpass til skjerm

en: Fix HDTV height
nb: Korriger HDTV-høyden

en: Fix when necessary
nb: Fiks om nødvendig

en: Fixed quantizer scale
nb: Statisk kvantiseringsskala

en: Fixing AVI Index...
nb: Reparerer AVI-indeks …

en: Flac audio decoder
nb: FLAC-lyddekoder

en: Flac audio encoder
nb: FLAC-lydomkoder

en: Flac audio packetizer
nb: FLAC-lydinnpakker

en: Flat Button
nb: Flat knapp

en: Flip horizontally
nb: Snu vannrett

en: Flip the picture horizontally.
nb: Snu bildet vannrett

en: Flip the picture vertically.
nb: Vend bildet loddrett.

en: Flip vertically
nb: Snu loddrett

en: Float on Top
nb: Flyt øverst

en: Folder
nb: Mappe

en: Folder meta data
nb: Mappens metadata

en: Folk
nb: Folkemusikk

en: Folk-Rock
nb: Folkrock

en: Folklore
nb: Folkevise

en: Follow the mouse
nb: Følg musen

en: Follow the mouse when capturing a subscreen.
nb: Følg musen når du tar opp fra en underskjerm.

en: Font
nb: Skrift

en: Font Properties
nb: Skriftegenskaper

en: Font color
nb: Skriftfarge

en: Font family for the font you want to use
nb: Skrifttypegrupperingen til skrifttypen du ønsker å bruke.

en: Font file for the font you want to use
nb: Skrifttypefilen til skrifttypen som du ønsker å bruke

en: Font menu
nb: Menyskrift

en: Font size
nb: Skriftstørrelse

en: Font size in pixels
nb: Skriftstørrelse i bildepunkter

en: Font size, in pixels. Default is -1 (use default font size).
nb: Skrifttypestørrelsen, i piksler. Standarden er -1 ( = bruk standard skrifttypestørrelse).

en: Font size, pixels
nb: Skriftstørrelse, bildepunkter

en: Font used for the menus
nb: Skrift brukt i menyene

en: Font used for the titles
nb: Skrift brukt på titlene

en: Force Aspect Ratio
nb: Påtving størrelsesforhold

en: Force Profile
nb: Fremtving profil

en: Force a constant bitrate encoding (CBR).
nb: Fremtvinger en konstant bitfrekvenskoding (CBR).

en: Force bold
nb: Fremtving fet

en: Force chroma (Use carefully)
nb: Fremtving krominans (Bruk forsiktig)

en: Force chroma. This is a four character string.
nb: Fremtving krominans. Dette er en fire-tegns streng.

en: Force detection of Dolby Surround
nb: Framtving gjenkjenning av Dolby Surround

en: Force index creation
nb: Fremtving indeksoppretting

en: Force multicast RTP via RTSP
nb: Fremtving multicast-RTP gjennom RTSP.

en: Force selection of all streams
nb: Fremtving valg av alle strømmer

en: Force subtitle position
nb: Overstyr posisjonen til undertekstene

en: Force the DirectShow video input to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
nb: Tving DirectShow-videoinndataen til å bruke et bestemt krominansformat (f.eks. standarden İ420, RV24, osv.)

en: Force the DirectShow video input to use a specific frame rate (eg. 0 means default, 25, 29.97, 50, 59.94, etc.)
nb: Tving DirectShow-videoinndataen til å bruke en bestemt bildefrekvens (f.eks. 25, 29,97, 50, 59,94, osv.). 0 betyr at standarden brukes.

en: Force the Video4Linux2 video device to use a specific chroma format (eg. I420 or I422 for raw images, MJPG for M-JPEG compressed input) (Complete list: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG)
nb: Tving Video4Linux2-videoenheten til å bruke et bestemt krominansformat (f.eks. İ420 or İ422 for rå bilder, eller MJPG for M-JPEG -komprimert inndata) (Fullstendig liste: GREY, İ240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, İ41N, İ422, İ420, İ411, İ410, MJPG)

en: Force the rc module to use stdin as if it was a TTY.
nb: Tving RC-modulen til å bruke stdin som om det var en TTY.

en: Force use of a specific chroma for output. Default is I420.
nb: Fremtving bruken av en spesiell krominans for utdata. Standarden er İ420.

en: Force use of a specific chroma for output. Default is RGB32.
nb: Fremtving bruken av en spesiell krominans for utdata. Standarden er RGB32.

en: Force window style:
nb: Påtving vindusstil.

en: Forced chroma
nb: Fremtvunget krominans

en: Forces the audio language
nb: Fremtvinger lydspråket

en: Forces the audio language for the output mux. Three letter ISO639 code. Default is 'eng'.
nb: Fremtvinger lydspråket til utdatamultiplekseren. 3-bokstavers ISO639-koder. Standarden er 'eng'.

en: Form
nb: Skjema

en: Format name
nb: Formatnavn

en: Format of the output images (png, jpeg, ...).
nb: Utdatabildenes format (PNG, JPEG, ...).

en: Format time and date
nb: Tids- og dato-format

en: Format to use in the playlist's "author" field.
nb: Formatet som skal brukes i spillelistens Skaper-felt

en: Format to use in the playlist's "title" field.
nb: Formatet som skal brukes i spillelistens Tittel-felt

en: Formatted Subtitles
nb: Formaterte undertekster

en: Forward
nb: Framover

en: Forward Cookies
nb: Overlat infokapsler

en: Forward Cookies across http redirections.
nb: Overlat infokapsler over HTTP-omdirigeringer.

en: Frame By Frame
nb: Bilde for bilde

en: Frame buffer depth
nb: Bildebufferdybde

en: Frame buffer file
nb: Bildebufferfil

en: Frame buffer height
nb: Bildebufferhøyde

en: Frame buffer segment ID
nb: Bildebuffersegmentets ID

en: Frame buffer width
nb: Bildebufferbredde

en: Frame by frame
nb: Bilde for bilde

en: Frame delay (ms)
nb: Bildeforsinkelse (ms)

en: Frame packing
nb: Bildeinnpakking

en: Frame rate
nb: Bildefrekvens

en: Frame rate of a video elementary stream
nb: Bildefrekvensen til en primær videostrøm

en: Frame rate of the elementary stream produced.
nb: Blidefrekvensen til primærstrømmen som blir lagd.

en: Frame size
nb: Rammestørrelse

en: Framebuffer device
nb: Bildemellomlager-enhet

en: Framebuffer input
nb: Bildemellomlager-inndata

en: Frames per Second
nb: Bilder per sekund

en: Freetype2 font renderer
nb: Freetype2-skrifttegner

en: Freeze
nb: Frys

en: Freezing interactive video filter
nb: Frysende interaktivt videofilter

en: French
nb: Fransk

en: Freq 1 (Hz)
nb: Frekvens 1 (Hz)

en: Freq 1 Q
nb: Kvaliteten til frekvens 1

en: Freq 1 gain (dB)
nb: Justering av frekvens 1 (dB)

en: Freq 2 (Hz)
nb: Frekvens 2 (Hz)

en: Freq 2 Q
nb: Kvaliteten til frekvens 2

en: Freq 2 gain (dB)
nb: Justering av frekvens 2 (dB)

en: Freq 3 (Hz)
nb: Frekvens 3 (Hz)

en: Freq 3 Q
nb: Kvaliteten til frekvens 3

en: Freq 3 gain (dB)
nb: Justering av frekvens 3 (dB)

en: Frequency
nb: Frekvens

en: Frequency (Hz)
nb: Frekvens (Hz)

en: Frisian
nb: Frisisk

en: From
nb: Fra

en: Fuchsia
nb: Purpur

en: Full URL to put in index file
nb: Full nettadresse til å legge til i indeksfilen

en: Full URL to put in index file. Use #'s to represent segment number
nb: Den fulle nettadressen som skal settes inn i indeksfilen. Bruk #-er for å representere segmentsifrene.

en: Full Volume
nb: Fult volum

en: Full bass and treble
nb: Full bass og diskant

en: Full treble
nb: Full diskant

en: Fullscreen
nb: Fullskjerm

en: Fullscreen Controller
nb: Fullskjermkontroller

en: Fullscreen Video Device
nb: Videoenhet for fullskjerm

en: Fullscreen controller mouse sensitivity
nb: Musesensitivitet i fullskjermkontrolleren

en: Fullscreen controller opacity between 0.1 and 1
nb: Fullskjermkontrollerens gjennomsiktighet mellom 0,1 og 1

en: Fullscreen video output
nb: Fullskjerm:

en: G.711 decoder
nb: G.711-dekoder

en: G.711 encoder
nb: G.711-omkoder

en: GLX extension for OpenGL
nb: GLX-utvidelse for OpenGL

en: GNU TLS server
nb: GNU TLS-server

en: GNU TLS transport layer security
nb: GNU TLS-transportlagssikkerhet

en: GNU/Linux framebuffer video output
nb: GNU/Linux-bildebuffervideoutdata

en: GStreamer Based Decoder
nb: GStreamer-basert dekoder

en: Gaelic (Scots)
nb: Skotsk-gælisk

en: Gain
nb: Forsterkning

en: Gain control filter
nb: Forsterkningskontrollfilter

en: Gain multiplier
nb: Forsterkningsmultiplikator

en: Gain on Feedback loop
nb: Forsterkning ved tilbakemeldingsløkke

en: Gallegan
nb: Galisisk

en: Game
nb: Spill

en: Game mode
nb: Spillmodus

en: Gamma (Blue) correction
nb: Blå gammakorrigering

en: Gamma (Green) correction
nb: Grønn gammakorrigering

en: Gamma (Red) correction
nb: Rød gammakorrigering

en: Gamma adjust.
nb: Gammajustering.

en: Gathering stream output
nb: Samler sammen strømutdata

en: Gaussian Adaptive Low Pass Filter
nb: Gaussisk tilpasningsdyktig lavpassfilter

en: Gaussian Blur
nb: Gaussisk uklarhet

en: Gaussian Low Pass Filter
nb: Gaussisk lavpassfilter

en: Gaussian blur video filter
nb: Videofilter for gaussisk uklarhet

en: General
nb: Generelt

en: General Audio
nb: Generelt for lyd

en: General audio settings
nb: Generelle lydinnstillinger

en: General input settings. Use with care...
nb: Generelle innstillinger for inndata. Bruk med forsiktighet …

en: General playlist behaviour
nb: Generell spillelisteoppførsel

en: General settings for audio output modules.
nb: Generelle innstillinger for lydeksportmoduler.

en: General settings for video output modules.
nb: Generelle innstillinger for lydeksportmoduler.

en: General stream output settings
nb: Generelle strømmeutdatainnstillinger

en: General video settings
nb: Generelle videoinnstillinger

en: Generated stream output string
nb: Generert strømmeutdatastreng

en: Generic
nb: Generelt

en: Genre
nb: Sjanger

en: Genre description
nb: Sjangerbeskrivelse

en: Genre metadata
nb: Sjangermetadata

en: Genre of the content.
nb: Innholdets sjanger.

en: Geometry
nb: Geometri

en: Georgian
nb: Georgisk

en: German
nb: Tysk

en: Gestures
nb: Musebevegelser

en: Get function
nb: Få funksjon

en: Global Hotkeys
nb: Globale hurtigtaster

en: Global Hotkeys interface
nb: Grensesnitt for globale hurtigtaster

en: Global gain
nb: Global forsterkning

en: GnomeVFS input
nb: GnomeVFS-inndata

en: Go to Time
nb: Hopp til tidspunkt

en: Go to the DVD menu
nb: Gå til DVD-menyen

en: Go to time
nb: Hopp til tidspunkt

en: Go!
nb: Kjør!

en: Google Video Playlist importer
nb: Google Video-spillelisteimportør

en: Goom animation speed
nb: Goom-animasjonshastighet

en: Goom display height
nb: Goom-visningshøyde

en: Goom display width
nb: Goom-visningsbredde

en: Goom effect
nb: Goom

en: Gothic
nb: Gotisk

en: Gothic Rock
nb: Gothrock

en: Gradient
nb: Fargeovergang

en: Grain
nb: Korning

en: Grain video filter
nb: Videokorningsfilter

en: Grass green
nb: Gressgrønt

en: Gray
nb: Grå

en: Grayscale video output
nb: videoeksport i gråtoner

en: Greek (ISO 8859-7)
nb: Gresk (ISO 8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
nb: Gresk (Windows-1253)

en: Greek, Modern
nb: Moderne Gresk

en: Green
nb: Grønn

en: Green component of the pause color
nb: Den grønne bestanddelen til pausefargen.

en: Green component of the shutdown color
nb: Den grønne bestanddelen til lukkingsfargen.

en: Green value of a pure white on your LED stripes.
nb: Grønn-verdien til den reneste lysfargen til LED-stripene dine.

en: Greenlandic, Kalaallisut
nb: Grønlandsk (Kalaallisut)

en: Group
nb: Gruppe

en: Group packets
nb: Gruppér pakker

en: Grouping
nb: Gruppetilhørighet

en: Growl Notification Plugin
nb: Growl-notifikasjonstillegg

en: H.262/MPEG-2 encoder (x262)
nb: H.262/MPEG-2-koder (x262)

en: H.264 level
nb: H.264-nivå

en: H.264 profile
nb: H.264-profil

en: H.264 video packetizer
nb: H.264-videoinnpakker

en: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC encoder (x264 10-bit)
nb: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC-koder (x264 10-bit)

en: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC encoder (x264)
nb: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC-koder (x264)

en: H.265/HEVC encoder (x265)
nb: H.265/HEVC-koder (x265)

en: H263 is a video codec optimized for videoconference (low rates, useable with MPEG TS)
nb: H263 er en videokodek optimalisert for videokonferanser (lav båndbredde, kan brukes med MPEG TS)

en: H264 is a new video codec (useable with MPEG TS and MP4)
nb: H264 er en ny videokodek (kan brukes med MPEG TS og MP4)

en: H264 video demuxer
nb: H264-videodemultiplekser

en: HAL AudioUnit output
nb: HAL AudioUnit-utdata

en: HD DVD
nb: HD-DVD

en: HD-SDI Input
nb: HD-SDI-inndata

en: HEVC/H.265 video demuxer
nb: HEVC/H.265-videodemultiplekser

en: HEVC/H.265 video packetizer
nb: HAVC/H.265-videoinnpakker

en: HH'H':mm'm':ss's'.zzz
nb: TT'T'.mm'm'.ss's',zzz

en: HLSL File
nb: HLSL-fil

en: HQ Denoiser 3D
nb: 3D Now! memcpy

en: HRD-timing information
nb: HRD-tidtakningsinformasjon

en: HTML playlist
nb: HTML-spilleliste

en: HTML playlist export
nb: HTML-spillelisteeksportering

en: HTTP (default)
nb: HTTP (standard)

en: HTTP Announcement
nb: HTTP-annonsering

en: HTTP Live streaming output
nb: HTTP-direktestrømmingsutdata

en: HTTP authentication
nb: HTTP-autentisering

en: HTTP input
nb: HTTP-inndata

en: HTTP proxy
nb: HTTP-mellomtjener

en: HTTP proxy URL
nb: HTTP-mellomtjenernettadresse

en: HTTP proxy password
nb: HTTP-mellomtjenerpassord

en: HTTP referer value
nb: HTTP-henvisningsverdi

en: HTTP server address
nb: HTTP-tjeneradresse

en: HTTP server port
nb: HTTP-tjenerport

en: HTTP stream output
nb: HTTP-strømmingsutdata

en: HTTP tunnel port
nb: HTTP-tunnelport

en: HTTP/TLS Certificate Authority
nb: HTTP/TLS-sertifikatsautoritet

en: HTTP/TLS Certificate Revocation List
nb: HTTP/TLS-sertifikatstilbakekallingsliste

en: HTTP/TLS server certificate
nb: HTTP/TLS-tjenersertifikat

en: HTTP/TLS server private key
nb: HTTP/TLS-server privat nøkkel

en: HTTPS server port
nb: HTTPS-tjenerport

en: Haar cascade filename
nb: Haar-kaskadefilnavn

en: Half Size
nb: Halv størrelse

en: Handling mode for stereo streams
nb: Håndteringsmodus for stereostrømmer

en: Hard Rock
nb: Hard rock

en: Hardware Acceleration
nb: Maskinvareakselerasjon

en: Hardware decoding
nb: Maskinvaredekoding

en: Hardware-accelerated decoding
nb: Maskinvareakselerert dekoding

en: Headphone effect
nb: Hodetelefoneffekt

en: Headphone surround effect
nb: Surroundeffekt for hodetelefoner

en: Headphone virtualization
nb: Hodetelefonvirtualisering

en: Headphones
nb: Hodetelefoner

en: Hebrew
nb: Hebraisk

en: Hebrew (ISO 8859-8)
nb: Hebraisk (ISO 8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
nb: Hebraisk (Windows-1255)

en: Height
nb: Høyde

en: Height of video or subtitle elementary streams
nb: Høyden til video- eller undertekst-hovedstrømmene.

en: Help
nb: Hjelp

en: Hide / Show Library
nb: Skjul / Vis Bibliotek

en: Hide / Show Viewer
nb: Skjul / Vis visning

en: Hide Details
nb: Gjem detaljer

en: Hide Others
nb: Skjul andre

en: Hide VLC
nb: Skjul VLC

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
nb: Skjul musepeker og fullskjermkontroll etter x millisekunder

en: Hide future errors
nb: Skjul framtidige feilmeldinger

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds.
nb: Skjul musepekeren og fullskjermskontrollen etter n millisekunder.

en: Hide no user action dialogs
nb: Ikke skjul noen brukerhandlingsnotiser

en: Hide the interface and pause playback.
nb: Skjul grensesnittet og sett avspilling på pause

en: Hierarchy mode
nb: Hierarkimodus

en: High
nb: Høy

en: High LNB voltage
nb: Høy LNB-spenning

en: High freq (Hz)
nb: Høyfrekvens (Hz)

en: High freq gain (dB)
nb: Høyfrekvensjustering (dB)

en: High latency
nb: Høy ventetid

en: High priority
nb: Høy prioritet

en: High quality scaling level
nb: Høykvalitets skaleringsnivå

en: High-priority code rate
nb: Høyprioritets kodingsfrekvens

en: Higher Latency
nb: Høyere latens

en: Higher latency
nb: Høyeste ventetid

en: Higher value implies more prefiltering
nb: Et høyere tall indikerer mere førfiltrering

en: Highest
nb: Høyest

en: Highest Latency
nb: Høyeste latens

en: Home
nb: Hjem

en: Hong-Kong Supplementary (HKSCS)
nb: Hong Kong supplementert (HKSCS)

en: Hop limit (TTL)
nb: Hoppgrense (TTL)

en: Horizontal
nb: Vannrett

en: Horizontal (18V)
nb: Horisontal (18V)

en: Horizontal flip
nb: Snu vannrett

en: Host
nb: Vert

en: Host Computer
nb: Vertsdatamaskin

en: Hot keys
nb: Hurtigtaster

en: Hotkey
nb: Hurtigtast

en: Hotkey change
nb: Hurtigtastendring

en: Hotkeys
nb: Hurtigtaster

en: Hotkeys management interface
nb: Grensesnitt for håndtering av hurtigtaster

en: Hotkeys settings
nb: Hurtigtaster

en: Hours / Minutes / Seconds:
nb: Timer/minutter/sekunder:

en: How long the notification will be displayed
nb: Hvor lenge notifikasjonen skal vises

en: How many AtmoLight channels, should be emulated with that DMX device
nb: Hvor mange AtmoLight-kanaler som skal etterapes med denne DMX-enheten.

en: How many times the screen content should be refreshed per second.
nb: Hvor mange ganger skjermbildet skal oppdateres per sekund.

en: Http Live Streaming stream filter
nb: HTTP-kringkastingsstrømmefilter

en: Hue
nb: Farge

en: Hue or color balance.
nb: Fargebalanse.

en: Humour
nb: Humor

en: Hungarian
nb: Ungarsk

en: Hurry up
nb: Fremskynd

en: I quantization factor
nb: | Kvantiseringsfaktor

en: I&mport
nb: I&mporter

en: I-frame only sequence
nb: Sekvens med kun İ-rammer.

en: I420 - first plane is greyscale
nb: İ420 - Det første laget er i gråtoner

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
nb: Konverteringer fra İ420/IYUV/YV12 til RGB2/RV15/RV16/RV24/RV32

en: ID Offset
nb: ID-avvik

en: IDR interval
nb: IDR-intervall

en: IIDC Digital Camera (FireWire) input
nb: IIDC Digital Camera-inndata (FireWire)

en: INTERNET
nb: Internett

en: IP Address
nb: IP-adresse

en: ISDB-S parameters
nb: ISDB-S-parametere

en: ISDB-T reception parameters
nb: ISDB-T-mottakelsesparametere

en: IceCAST output
nb: IceCAST-utdata

en: Icelandic
nb: Islandsk

en: Icons
nb: Ikoner

en: If nonzero, this gives additional debug information.
nb: Hvis det ikke er 0, gir dette ekstra avlusingsinformasjon.

en: If nothing appears, check your internet connection.
nb: Dersom ingenting vises, sjekk din internettforbindelse.

en: If pending audio communication is detected, playback will be paused automatically.
nb: Hvis avventende lydkommunikasjon blir registrert, vil avspilling automatisk settes på pause.

en: If set, the length of the seek bar is the track rather than the length of an entry.
nb: Hvis dette er valgt, er lengden til spolelinjen selve sporet, i stedet for lengden til en oppføring.

en: If the file already exists, it will be overwritten.
nb: Hvis filen allerede finnes, vil den bli overskrevet.

en: If the file already exists, it will not be overwritten.
nb: Hvis filen allerede finnes, blir den ikke overskrevet.

en: If this option is enabled, VLC will use the dark interface style. Otherwise, the grey interface style is used.
nb: Hvis dette alternativet er aktivert, vil VLC bruke den mørke grensesnittstilen. Hvis ikke, vil det grå grensesnittet bli brukt.

en: If your HTTP proxy requires a password, set it here.
nb: Hvis HTTP-mellomtjeneren din krever et passord, skriv det inn her.

en: Ignore
nb: Ignorer

en: Ignore keyboard volume buttons.
nb: Ignorer tastaturvolumknapper

en: Ignore subtitle flag
nb: Ignorer undertekstflagg

en: Ignore the subtitle flag, try this if your subtitles don't appear.
nb: Ignorer undertekstflagget; prøv dette dersom undertekstene ikke dukker opp.

en: Ignored extensions
nb: Ignorerte filutvidelser

en: Illuminate the room with this color on pause
nb: Lys opp rommet med denne fargen ved pausing

en: Illuminate the room with this color on shutdown
nb: Lys opp rommet med denne fargen ved avskruing

en: Image
nb: Bilde

en: Image Adjust
nb: Bildejustering

en: Image Files (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)
nb: Bildefiler (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)

en: Image adjust
nb: Bildejustering

en: Image brightness (0-2)
nb: Bildelysstyrke (0-2)

en: Image chroma
nb: Bildekrominans

en: Image contrast (0-2)
nb: Bildekontrast (0-2)

en: Image demuxer
nb: Bildedemultiplekser

en: Image format
nb: Bildeformat

en: Image format (default RGB)
nb: Bildeformat (RGB som standard)

en: Image format which will be used to store the video snapshots
nb: Bildeformatet som brukes til å lagre skjermbilder av videoer

en: Image gamma (0-10)
nb: Bildegamma (0-10)

en: Image height
nb: Bildehøyde

en: Image hue (0-360)
nb: Bildefarging (0-360)

en: Image mask
nb: Bildemaskering

en: Image mask. Pixels with an alpha value greater than 50% will be erased.
nb: Bildemaskering. Bildepunkter med en alfaverdi på mer enn 50% vil bli slettet.

en: Image properties filter
nb: Bildeegenskapsfilter

en: Image quality
nb: Bildekvalitet

en: Image quality 1 to 9 (max)
nb: Bildekvalitet 1 til 9 (maks)

en: Image saturation (0-3)
nb: Bildemetning (0-3)

en: Image to be blended onto
nb: Bilde å blande sammen til

en: Image wall
nb: Bildevegg

en: Image width
nb: Bildebredde

en: In fullscreen mode, keep screen where there is no video displayed black
nb: I fullskjermsmodus, svartlegg den delen av skjermen hvor det ikke spilles av noe video

en: In order to stream, a valid destination address is required.
nb: For å kunne kringkaste, behøves det en gyldig destinasjonsadresse.

en: In this interval an update from VNC is requested, default every 300 ms.
nb: En oppdatering fra VLC blir etterspurt med denne intervallen, som standard hvert 300ms.

en: In this page, a few additional transcoding parameters can be set.
nb: På denne siden, kan noen få ekstra omkodingsparametre bli valgt.

en: Include subtitles
nb: Inkluder undertekster

en: Increase
nb: Forstørr

en: Increase Volume
nb: Øk volumet

en: Increase or decrease the gain (default 1.0)
nb: Øk eller senk justeringen (standarden er 1,0).

en: Increase scale factor
nb: Øk skaleringsfaktor

en: Increase the priority of the process
nb: Øk prioriteten til prosessen

en: Index
nb: Innholdsliste

en: Index file
nb: Indeksfil

en: Index interval
nb: Indeksintervall

en: Index of screen (1, 2, 3, ...). Alternative to Display ID.
nb: Skjermlisting (1, 2, 3, ...). Et alternativ til "Vis ID".

en: Index size ratio
nb: Indeksstørrelsesfrekvens

en: Individual image display time of 0 - 60000 ms.
nb: Enkeltstående bildevisningstid mellom 0 - 60000 ms.

en: Indonesian
nb: Indonesisk

en: Industrial
nb: Industriell

en: Influence (bias) B-frames usage
nb: Påvirk B-rammebruken.

en: Information
nb: Informasjon

en: Information about what your media or stream is made of.
    Muxer, Audio and Video Codecs, Subtitles are shown.
nb: Informasjon om hva mediet eller strømmen er lagd av.
    Multipleksere, lyd- og video-kodeker og undertekster vises.

en: Information...
nb: Informasjon …

en: Infrared
nb: Infrarød

en: Infrared remote control interface
nb: Grensesnitt for infrarød fjernkontroll

en: Inhibit the power management daemon during playback
nb: Slå av strømsparingtjenesten under videoavspilling

en: Inhibits the power management daemon during any playback, to avoid the computer being suspended because of inactivity.
nb: Hindrer strømsparingtjenesten i å starte ved avspilling. Dette forhindrer at datamaskinen blir satt i hvilemodus ved mangel på aktivitet.

en: Initializing
nb: Klargjør

en: Input
nb: Inndata

en: Input & Codec Settings
nb: Inndata- og kodek-innstillinger

en: Input & Codecs Settings
nb: Inndata- og kodek-innstillinger

en: Input / Codecs
nb: Inndata/Kodeker

en: Input Devices
nb: Inndataenheter

en: Input FIFO
nb: FIFO-inndata

en: Input bitrate
nb: Inndatabitfrekvens

en: Input card to use
nb: Inndatakort som skal brukes

en: Input has changed
nb: Inndataen har blitt endret

en: Input list
nb: Inndataliste

en: Input media
nb: Inndatamedie

en: Input of the card to use (see debug).
nb: Kortinndata som skal brukes (se i avlusingen).

en: Input repetitions
nb: Inndatarepetisjoner

en: Input slave (experimental)
nb: Inndataslave (eksperimentelt)

en: Input stream
nb: Inndatastrøm

en: Input/Read
nb: Inndata/Lesing

en: Input:
nb: Inndata:

en: Insecure site
nb: Usikker side

en: Insert Disc
nb: Sett inn disk

en: Install
nb: Installer

en: Install Windows Service
nb: Installer Windows-tjenesten

en: Install the Service and exit.
nb: Installer tjenesten og avslutt.

en: Installed
nb: Installert

en: Instead of writing a raw file, you can add a WAV header to the file.
nb: I stedet for å lage en rå fil, kan du legge til en WAV-utvidelse til filen.

en: Instrumental Pop
nb: Instrumental popmusikk

en: Instrumental Rock
nb: Instrumental rock

en: Integrate video in interface
nb: Integrer videoen i grensesnittet

en: Intel QuickSync Video encoder for MPEG4-Part10/MPEG2 (aka H.264/H.262)
nb: Intel QuickSync Video-koder for MPEG4-Part10/MPEG2 (altså H.264/H.262)

en: Intensity
nb: Intensitet

en: Intensity of sepia effect
nb: Intensiteten til sepia-effekten

en: Inter luma quantization deadzone
nb: Kvantiseringsdødvinkelen mellom lumaer.

en: Interactive Zoom
nb: Interaktiv skalering

en: Interface
nb: Brukergrensesnitt

en: Interface Settings
nb: Innstillinger for grensesnitt

en: Interface interaction
nb: Samhandling med brukerflate

en: Interface module
nb: Brukerflatemodul

en: Interface style
nb: Grensesnittstil

en: Interfaces
nb: Grensesnitt

en: Interlaced encoding
nb: Flettet koding

en: Interlaced mode
nb: Flettet modus

en: Interlaced motion estimation
nb: Flettet bevegelsesantakelse

en: Internal stream record
nb: Internt kringkastingsopptak

en: Internet
nb: Internett

en: Interval between appearance and disappearance
nb: Intervall mellom tilbakevending og forsvinning

en: Interval between disappearance and appearance
nb: Intervall mellom forsvinning og tilbakevending

en: Interval between two disappearances
nb: Intervall mellom to forsvinninger

en: Intra luma quantization deadzone
nb: Kvantiseringsdødvinkelen innenfor lumaer.

en: Introduces a delay in the display of the stream.
nb: Legger til en forsinkelse i visningen av strømmen.

en: Invalid combination
nb: Ugyldig kombinasjon

en: Invalid container format for HTTP streaming
nb: Ugyldig pakkeformat for HTTP-kringkasting

en: Invalid selection
nb: ugyldig utvalg

en: Invalid signature
nb: Ugyldig signatur

en: Invert colors
nb: Omvendte farger

en: Invert video filter
nb: Inverter videofilter

en: Irish
nb: Irsk

en: It is possible to disable the input clock synchronisation for real-time sources. Use this if you experience jerky playback of network streams.
nb: Det er mulig å skru av klokkesynkronisering for samtidskilder. Benytt dette hvis du opplever hakker avspilling av nettverksstrømmer.

en: It seems your Libav/FFmpeg (libavcodec) installation lacks the following encoder:
    %s.
    If you don't know how to fix this, ask for support from your distribution.
    
    This is not an error inside VLC media player.
    Do not contact the VideoLAN project about this issue.
nb: Det ser ut som at Ilbav/FFmpeg-installasjonen (libavcodec) din mangler den følgende omkoderen:
    %s.
    Hvis du ikke vet hvordan man fikser dette, spør om hjelp fra distribusjonen din.
    Dette er ikke en feil fra inni VLC media player.
    Ikke kontakt VideoLAN-prosjektet om dette problemet.

en: It was not possible to download a cryptographic signature for the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
nb: Det var ikke mulig å laste ned en kryptografisk signatur for fila «%s». Den ble derfor slettet.

en: Italian
nb: Italiensk

en: JACK Input
nb: JACK-inndata

en: JACK audio input
nb: JACK-lydinndata

en: JACK audio output
nb: JACK-lydutdata

en: JPEG image decoder
nb: JPEG-bildedekoder

en: JPEG image encoder
nb: JPEG-bildeomkoder

en: JPop
nb: J-pop

en: Japanese
nb: Japansk

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
nb: Japansk (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese (Shift JIS)
nb: Japansk (Shift JIS)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
nb: Japansk Unix (EUC-JP)

en: Javanese
nb: Javanesisk

en: Jazz+Funk
nb: Jazz + Funk

en: Joint stereo
nb: Sammenslått stereo

en: Jump Bac&kward
nb: Hopp bak&over

en: Jump sizes
nb: Hopplengder

en: Jump to Specific &Time
nb: Hopp til &angitt tid

en: Jump to Time
nb: Hopp til tid

en: K Audio Interface audio output
nb: K Audio Interface-lydutdata

en: K Video Acceleration video output
nb: K Video Acceleration-videoutdata

en: Kaiser window parameter
nb: Kaiser-vindusparameter

en: Kasenna MediaBase parser
nb: Kasenna MediaBase-tolker

en: Kasenna RTSP dialect
nb: Kasenna RTSP-dialekt

en: Kate overlay decoder
nb: Kate-overleggsdekoder

en: Kate streams can be rendered using the Tiger library. Disabling this will only render static text and bitmap based streams.
nb: Kate-strømmer kan tegnes ved hjelp av Tiger-biblioteket. Å skru av dette, vil dermed kun tegne statisk tekst og bitmap-baserte strømmer.

en: Kate text subtitles packetizer
nb: Kate-undertekstinnpakker

en: Kazakh
nb: Kasakhisk

en: Keep Recent Items
nb: Behold nylige elementer

en: Keep aspect ratio
nb: Behold størrelsesforhold

en: Keep audio level between sessions
nb: Behold lydnivået mellom økter

en: Keep existing file
nb: Behold eksisterende fil

en: Keep original audio track
nb: Behold originalt lydspor

en: Keep original size
nb: Behold opprinnelig størrelse

en: Keep original video track
nb: Behold originalt videospor

en: Keep some B-frames as references
nb: Behold noen B-rammer som referansepunkter.

en: Keep stream output open
nb: Hold strømmeutdataen åpen

en: Key events
nb: Tastehendelser

en: Key or combination:
nb: Tast eller kombinasjon:

en: Key press events
nb: Tastehendelser

en: Key:
nb: Tast:

en: Keywords
nb: Nøkkelord

en: Kirghiz
nb: Kirgisisk

en: Korean
nb: Koreansk

en: Korean (EUC-KR/CP949)
nb: Koreansk (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
nb: Koreansk (ISO-2022-KR)

en: Kurdish
nb: Kurdisk

en: LIBRARY
nb: BIBLIOTEK

en: LOCAL NETWORK
nb: LOKALT NETTVERK

en: LZMA decompression
nb: LZMA-utpakking

en: Language
nb: Språk

en: Language of the elementary stream as described by ISO639
nb: Språket til hovedstrømmen, som beskrevet av ISO639

en: Language of the menus you want to use with DVD/BluRay (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
nb: Menyspråkene du ønsker å bruke for DVD/Blu-Ray (Adskilt med komma; 2- eller 3-bokstavers landskode; du kan bruke 'any' som en reserveløsning).

en: Language of the subtitle track you want to use (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
nb: Språket du vil bruke i underteksten (separert med komma, to eller tre bokstaver i landskoden, du kan bruke 'any' som reserve).

en: Large
nb: Stor

en: Large Hall
nb: Stor hall

en: Larger
nb: Større

en: Last 60 seconds
nb: forrige 60 sekunder

en: Last Entry Point
nb: Siste oppføringspunkt

en: Last audio device
nb: Forrige lydenhet

en: Last check on: %@
nb: Sist sjekket: %@

en: Last.fm username not set
nb: Last.fm-brukernavnet er ikke valgt

en: Latest
nb: Nyeste

en: Latvian
nb: Latvisk

en: Launch EyeTV now
nb: Start EyeTV nå

en: Launching an update request...
nb: Starter en oppdateringsforespørsel...

en: Layer A code rate
nb: Kodingsfrekvens for lag A

en: Layer A modulation
nb: Modulering av lag A

en: Layer A segments count
nb: Telling av segmenter i Lag A.

en: Layer A time interleaving
nb: Tidssammenfletting av lag A

en: Layer B code rate
nb: Kodingsfrekvens for lag B

en: Layer B modulation
nb: Modulering av lag B

en: Layer B segments count
nb: Telling av segmenter i Lag B.

en: Layer B time interleaving
nb: Tidssammenfletting av lag B

en: Layer C code rate
nb: Kodingsfrekvens for lag C

en: Layer C modulation
nb: Modulering av lag C

en: Layer C segments count
nb: Telling av segmenter i Lag C.

en: Layer C time interleaving
nb: Tidssammenfletting av lag C

en: Leave Fullscreen
nb: Forlat fullskjerm

en: Left
nb: Venstre

en: Left to right/Top to bottom
nb: Venstre til høyre/Øverst til nederst

en: Legacy RTSP VoD server
nb: RTSP VoD-tjener (gammel kompatibilitet)

en: Length of TS stream segments
nb: Lengden til .TS-strømsegmentene

en: Length of time (in ms) until aborting data reception.
nb: Tidsmengden (i ms) før datamottak blir gitt opp.

en: Let the video scale to fit a given window or fullscreen.
nb: La videoen skalere for å tilpasses et vindu eller fullskjerm.

en: Letzeburgesch
nb: Luxembourgsk

en: Level %i
nb: Nivå %i

en: Level of delayed signal
nb: Det forsinkede signalets nivå

en: Level of input signal
nb: Inndatasignalets nivå

en: Level of input signal of original channel.
nb: Den originale kanalens inndatasignalnivå.

en: LibNotify Notification Plugin
nb: LibNotify-notifiseringstillegg

en: Libtwolame audio encoder
nb: Libtwolame-lydkoder

en: License
nb: Lisens

en: Line 1:
nb: Linje 1:

en: Line 2:
nb: Linje 2:

en: Linear
nb: Lineær

en: Linear (fastest)
nb: Lineær (raskest)

en: Linear PCM audio decoder
nb: Lyddekoder for lineær PCM

en: Linear PCM audio encoder
nb: Lineær PCM-lydomkoder

en: Linear PCM audio packetizer
nb: Lineær PCM-lydinnpakker

en: Linguistic markup
nb: Stavesjekk

en: Link #
nb: Lenke nr.

en: List
nb: Liste

en: List ID
nb: Liste ID

en: List of revoked servers certificates
nb: Liste over tilbakekalte tjenersertifikater

en: List of words separated by | to filter
nb: Liste over ord (adskilt med | ) som skal filtreres

en: Listeners
nb: Lyttere

en: Lithuanian
nb: Litauisk

en: Live capture caching (ms)
nb: Bufring av direkte-opptak (ms)

en: Live555 stream transport
nb: Live555-strømmetransport

en: Load
nb: Last inn

en: Load extensions on startup
nb: Last inn utvidelser på oppstart

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
nb: Last inn denn undertekstfilen

en: Loading flowplayer...
nb: Laster inn flowplayer ...

en: Local Network
nb: Lokalt nettverk

en: Local drives
nb: Lokale disker

en: Local oscillator high frequency (kHz)
nb: Den lokale svingningens høyfrekvens (kHz)

en: Local oscillator low frequency (kHz)
nb: Den lokale svingningens lavfrekvens (kHz)

en: Local playback
nb: Lokal avspilling

en: Locally collect statistics
nb: Samle statistikk lokalt

en: Location
nb: Plassering

en: Location of a file holding a SVG template for automatic string conversion
nb: Plasseringen til en fil som inneholder en SVG-mal for automatisk strengekonvertering

en: Location:
nb: Plassering:

en: Lock Aspect Ratio
nb: Lås størrelsesforhold

en: Log all VLC messages to a text file.
nb: Logg alle meldinger til en tekstfil.

en: Log all VLC messages to syslog (UNIX systems).
nb: Loggfør alle meldinger til syslog (UNIX-systemer).

en: Log filename
nb: Filnavn på logg

en: Log format
nb: Loggformat

en: Log to file
nb: Loggfør til en fil

en: Log to syslog
nb: Loggfør til syslog

en: Logging
nb: Loggføring

en: Login:pass
nb: Brukernavn:passord

en: Logo animation # of loops
nb: Logoanimasjon # av løkkene

en: Logo erase
nb: Fjern logo

en: Logo filenames
nb: Logofilnavn

en: Logo individual image time in ms
nb: Tiden et enkelt bilde skal vises som logo i ms

en: Logo overlay
nb: Logo-overlegg

en: Logo position
nb: Logoposisjon

en: Logo sub source
nb: Logo-underkilde

en: Logo video filter
nb: Logo

en: Long backwards jump
nb: Langt hopp bakover

en: Long forward jump
nb: Langt hopp fremover

en: Long jump length
nb: Lengden til det lange hoppet

en: Long jump length, in seconds.
nb: Lengden til det lange hoppet i sekunder.

en: Look and feel
nb: Utseende og opplevelse

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
nb: Se etter tekstingsfiler i disse lokasjonene også, hvis undertekstfilen ikke ble funnet i den nåværene plasseringen.

en: Loop
nb: Løkke

en: Loop / Repeat
nb: Løkkeavspilling / Gjenta

en: Loop from point A to point B continuously
    Click to set point A
nb: Lag en kontinuerlig løkke fra punkt A til punkt B
    Klikk for å velge punkt A

en: Loop from point A to point B continuously.
nb: Lag en kontinuerlig løkke fra punkt A til punkt B.

en: Loop: %s
nb: Løkke: %s

en: Lossless mode
nb: Tapsfri modus

en: Lost
nb: Mistet

en: Lost buffers
nb: Tapte buffere

en: Lost frames
nb: Tapte bilderuter

en: Loudness mode
nb: Bråkemodus

en: Loudness mode a.k.a. bass boost.
nb: Bråkemodus, altså bassboost.

en: Low
nb: Lav

en: Low Definition (360 lines)
nb: Lav oppløsning (360 linjer)

en: Low Delay mode
nb: Modus for lite forsinkelse

en: Low Latency
nb: Lav latens

en: Low Pass Filter
nb: Lavpassfilter

en: Low freq (Hz)
nb: Lavfrekvens (Hz)

en: Low freq gain (dB)
nb: Lavfrekvensjustering (dB)

en: Low latency
nb: Lav ventetid

en: Low-frequency effects
nb: Lavfrekvenseffekter

en: Low-priority code rate
nb: Lavprioritets kodingsfrekvens

en: Lowest
nb: Lavest

en: Lowest Latency
nb: Laveste latens

en: Lowest latency
nb: Laveste ventetid

en: Lua Art
nb: Lua-bilder

en: Lua Extension
nb: Lua-utvidelse

en: Lua HTTP
nb: Lua-HTTP

en: Lua Meta Fetcher
nb: Luas metahenter

en: Lua Meta Reader
nb: Lua-metaleser

en: Lua Playlist
nb: Lua-spilleliste

en: Lua Playlist Parser Interface
nb: Lua-spillelistetolkerens grensesnitt

en: Lua SD Module
nb: Lua SD-modul

en: Lua interface
nb: Lua-grensesnitt

en: Lua interface configuration
nb: Lua-grensesnittsoppsett

en: Lua interface configuration string. Format is: '["<interface module name>"] = { <option> = <value>, ...}, ...'.
nb: Lua-grensesnittets konfigurasjonsstreng. Formatet er '["<interface module name>"] = { <option> = <value>, ...}, ...'.

en: Lua interface module to load
nb: LUA-grensesnittsmodul som skal lastes inn

en: Lua interpreter
nb: Lua-tolker

en: Luminance elimination
nb: Belysningsfjerning

en: Luminance masking
nb: Belysningsmaskering

en: Lyrics
nb: Sangtekster

en: M-JPEG camera demuxer
nb: M-JPEG-kameradekoder

en: M3U playlist
nb: M3U-spilleliste

en: M3U playlist export
nb: M3U-spillelisteeksporting

en: M3U playlist import
nb: M3U-spillelisteimport

en: M3U8 playlist
nb: M3U8-spilleliste

en: M3U8 playlist export
nb: M3U8-spillelisteeksporting

en: MJPEG consists of a series of JPEG pictures (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
nb: MJPEG består av en serie med JPEG-bilder (kan brukes med MPEG TS, MPEG1, ASF og OGG)

en: MLP/TrueHD parser
nb: MLP/TrueHD-tolker

en: MMAL decoder
nb: MMAL-dekoder

en: MMAL-based decoder plugin for Raspberry Pi
nb: MMAL-basert dekodertillegg for Raspberry Pi

en: MMAL-based vout plugin for Raspberry Pi
nb: MMAL-basert vout-tillegg for Raspberry Pi

en: MMS streams can contain several elementary streams, with different bitrates. You can choose to select all of them.
nb: MMS-strømmer kan inneholde flere elementære strømmer, med forskjellige bitfrekvenser. Du kan om ønskelig velge alle sammen.

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
nb: Konverteringer fra İ420/IYUV/YV12 til RV15/RV16/RV24/RV32 gjennom MMX

en: MMX conversions from
nb: MMX-konverteringer fra

en: MOD demuxer (libmodplug)
nb: MOD-demultiplekser (libmodplug)

en: MP4 stream demuxer
nb: MP4-strømmedemultiplekser

en: MP4/MOV muxer
nb: MP4/MOV-multiplekser

en: MP4A LATM
nb: MP4A-LATM

en: MPEG 1 Format
nb: MPEG-1-format

en: MPEG Audio Layer 3 (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
nb: MPEG Audio Layer 3 (kan brukes med MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG og RAW)

en: MPEG I/II video decoder (using libmpeg2)
nb: MPEG-I/II-videodekoder (gjennom libmpeg2)

en: MPEG Transport Stream demuxer
nb: MPEG Transport Stream-demultiplekser

en: MPEG Video
nb: MPEG-video

en: MPEG audio decoder
nb: MPEG-lyddekoder

en: MPEG audio layer I/II/III decoder
nb: MPEG audio layer I/II/III-dekoder

en: MPEG audio layer I/II/III packetizer
nb: MPEG audio layer I/II/III-innpakker

en: MPEG-1 Video codec (usable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG and RAW)
nb: MPEG-1 videokodek (kan brukes med MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG og RAW)

en: MPEG-2 Video codec (usable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG and RAW)
nb: MPEG-2 videokodek (kan brukes med MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG og RAW)

en: MPEG-4 Video codec (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, MP4, OGG and RAW)
nb: MPEG-4 videokodek (kan brukes med MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, MP4, OGG og RAW)

en: MPEG-4 video
nb: MPEG-4-video

en: MPEG-I/II video demuxer
nb: MPEG-I/II-videodemultiplekser

en: MPEG-I/II video packetizer
nb: MPEG-I/II-videoinnpakker

en: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP audio
nb: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP-lyd

en: MPEG-PS demuxer
nb: MPEG-PS-demultiplekser

en: MPEG4 audio packetizer
nb: MPEG4-lydinnpakker

en: MPEG4 quantization matrix
nb: MPEG4-kvantiseringsmatrise

en: MPEG4 video packetizer
nb: MPEG4-videoinnpakker

en: MTP Device
nb: MPT-enhet

en: MTP devices
nb: MTP-enheter

en: MTP input
nb: MTP-inngang

en: MTU of the network interface
nb: MTU-en til nettverksgrensesnittet

en: MUX for RAW RTSP transport
nb: MUX for RAW RTSP-transport

en: MUX options
nb: Multiplekserinnstillinger

en: MY COMPUTER
nb: MIN DATAMASKIN

en: Mac OS X OpenGL video output
nb: macOS OpenGL-videoutdata

en: Mac OS X interface
nb: Brukerflate for MacOS

en: Macedonian
nb: Makedonsk

en: Magazine
nb: Magasin

en: Magnification/Zoom
nb: Forstørrelse/Skalering

en: Magnify
nb: Forstørr

en: Main Profile
nb: Hovedprofil

en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: Main Window...
nb: Hovedvindu...

en: Main interfaces
nb: Hovedgrensesnitt

en: Main interfaces settings
nb: Innstillinger for hovedgrensesnitt

en: Major channel
nb: Hovedkanal

en: Make a donation...
nb: Gi en donasjon…

en: Make the server publicly available on the 'Yellow Pages' (directory listing of streams) on the icecast/shoutcast website. Requires the bitrate information specified for shoutcast. Requires Ogg streaming for icecast.
nb: Gjør serveren offentlig tilgjengelig på de "Gule sidene" (Direktiv over kringkastinger) på Icecast/Shoutcast-nettsiden. For Shoutcast: Krever at bitfrekvensinformasjonen er spesifisert. For Icecast: Krever OGG-kringkasting .

en: Malagasy
nb: Madagassisk

en: Malay
nb: Malaysisk

en: Maltese
nb: Maltesisk

en: Manage Streams
nb: Håndter kringkastinger

en: Manx
nb: Mansk

en: Mark analyzed Pixels
nb: Markér analyserte bildepunkter

en: Mark analyzed pixels
nb: Marker analyserte bildepunkter

en: Maroon
nb: Vinrød

en: Marquee
nb: Rulletekst

en: Marquee display
nb: Rulletekstvisning

en: Marquee position
nb: Rulletekstplassering

en: Marshall
nb: Marshallesisk

en: Mask
nb: Maske

en: Master server ip address
nb: Hovedtjenerens IP-adresse

en: Matroska stream demuxer
nb: Matroska-strømmedemultiplekser

en: Max QP
nb: Maks QP

en: Max length
nb: Maks lengde

en: Max local bitrate
nb: Maksimum lokal bitfrekvens

en: Maximal bitrate
nb: Maksimum bitfrekvens

en: Maximal volume level
nb: Maksimalt volumnivå

en: Maximum B (deprecated)
nb: Maksimum B (utfaset)

en: Maximum Bitrate
nb: Maksimal bitfrekvens

en: Maximum RTP sources
nb: Maksimalt antall RTP-kilder

en: Maximum Volume displayed
nb: Maksvolum vist

en: Maximum bitrate
nb: Maksimal bitfrekvens

en: Maximum bitrate (kbps)
nb: Maksimum bitfrekvens (Kb/s)

en: Maximum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
nb: Maks bitfrekvens i Kb/s ved koding i "Konstant bitfrekvens"-modus

en: Maximum bitrate in kbps. This is useful for streaming applications.
nb: Maks bitfrekvens i Kb/s. Dette er nyttig for strømmeprogrammer.

en: Maximum encoding bitrate
nb: Maks omkodingsbitfrekvens

en: Maximum frame rate to use (0 = no limits).
nb: Maksimal bildefrekvens å bruke (0 = ubegrenset).

en: Maximum level
nb: Maksimalt nivå

en: Maximum number of characters displayed on the screen.
nb: Maks antall tegn vist på skjermen.

en: Maximum number of connections
nb: Maksimalt antall tilkoplinger

en: Maximum number of subtitles allowed at the same time.
nb: Maks antall undertekster som er tillatt samtidig.

en: Maximum output video height.
nb: Maksimal utdatavideo-høyde.

en: Maximum output video width.
nb: Maksimal utdatavideo-bredde.

en: Maximum overlapping subtitles
nb: Maks antall undertekster oppå hverandre

en: Maximum quantizer parameter.
nb: Maksimale kvantiseringsparametre.

en: Maximum video height
nb: Maksimal videohøyde

en: Maximum video quantizer scale
nb: Maksimum videokvantiseringsskala

en: Maximum video quantizer scale.
nb: Maksimum videokvantiseringsskala.

en: Maximum video width
nb: Maksimal videobredde

en: Media &Information
nb: &Medieinformasjon

en: Media Angle
nb: Media Vinkel

en: Media Audio Track
nb: Media lydspor

en: Media Files
nb: Mediefiler

en: Media Forward
nb: Media forover

en: Media Foundation Transform decoder
nb: Media Foundation Transform-dekoder

en: Media Information
nb: Mediainformasjon

en: Media Information...
nb: Medieinformasjon…

en: Media Library
nb: Mediebibliotek

en: Media Manager Edition
nb: Mediebehandlingsversjon

en: Media Manager List
nb: Mediebehandlerliste

en: Media Menu
nb: Media meny

en: Media Next Frame
nb: Medie neste ramme

en: Media Next Track
nb: Media neste spor

en: Media Play Pause
nb: Spill av / pause medie

en: Media Prev Frame
nb: Media forrige ramme

en: Media Prev Track
nb: Media forrige spor

en: Media Record
nb: Media ta opp

en: Media Repeat
nb: Media gjenta

en: Media Rewind
nb: Media spol bakover

en: Media Select
nb: Media velg

en: Media Shuffle
nb: Media tilfeldig

en: Media Stop
nb: Media stopp

en: Media Subtitle
nb: Media undertekst

en: Media Time
nb: Media tid

en: Media View
nb: Media visning

en: Media data size
nb: Mediedatastørrelse

en: Media encapsulated as %@ cannot be streamed through the HTTP protocol for technical reasons.
nb: Medier som er innpakket som %@, kan ikke kringkastes gjennom HTTP-protokollen av tekniske årsaker.

en: Meditative
nb: Meditativ

en: Medium backwards jump
nb: Middels hopp bakover

en: Medium forward jump
nb: Middels hopp fremover

en: Medium jump length
nb: Lengden til det middels lange hoppet

en: Medium jump length, in seconds.
nb: Lengden til det middels lange hoppet i sekunder.

en: Mega bass
nb: Megabass

en: Mega bass cutoff
nb: Megabass-frekvenskutt

en: Mega bass level
nb: Megabassnivå

en: Megabass mode level (from 0 to 100, default value is 0).
nb: Nivå for megabassmodus (fra 0 til 100, standardverdien er 0).

en: Memory input
nb: Minne-inndata

en: Menu
nb: Meny

en: Menu language
nb: Menyspråk

en: Menus
nb: Meny

en: Menus language:
nb: Menyspråk:

en: Messages
nb: Meldinger

en: Messages...
nb: Meldinger…

en: Meta-information
nb: Metainformasjon

en: Method used to encode the video sequence
nb: Metoden brukt til å kode videosekvensen

en: Mi&nimal Interface
nb: Mi&nimalt grensesnitt

en: Microsoft Media Server (MMS) input
nb: Microsoft Media Server-inndata (MMS)

en: Middle
nb: Mellom

en: Min QP
nb: Minimum QP

en: Minimal Mac OS X interface
nb: Minimalt MacOS-grensesnitt

en: Minimal index interval, in microseconds. Set to 0 to disable index creation.
nb: Minimum indeksmellomrom, i millisekunder. Sett det til 0 for å deaktivere indeksoppretting.

en: Minimize
nb: Minimer

en: Minimum Audio level to raise the alarm
nb: Minimum lydnivå for å kjøre alarmen

en: Minimum B (deprecated)
nb: Minimum B (utfaset)

en: Minimum alpha value
nb: Minimum alfaverdi

en: Minimum bitrate (kbps)
nb: Minimum bitfrekvens (Kb/s)

en: Minimum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
nb: Minimum bitfrekvens i Kb/s ved koding i "Konstant bitfrekvens"-modus

en: Minimum bitrate in kbps. This is useful for encoding for a fixed-size channel.
nb: Minimum bitfrekvens i Kb/s. Dette er nyttig for å koding av en kanal med en konstant størrelse.

en: Minimum buffer space between threads
nb: Minstestørrelse for buffermellomrom mellom tråder.

en: Minimum encoding bitrate
nb: Minimum omkodingsbitfrekvens

en: Minimum video quantizer scale
nb: Minimum videokvantiseringsskala

en: Minimum video quantizer scale.
nb: Minimum videokvantiseringsskala.

en: Mirror
nb: Speilvending

en: Mirror orientation
nb: Speilretning

en: Mirror video
nb: Speil video

en: Mirror video filter
nb: Speilbilde-videofilter

en: Misc
nb: Diverse

en: Miscellaneous
nb: Diverse

en: Miscellaneous Options
nb: Diverse valg

en: Miscellaneous audio settings and modules.
nb: Diverse innstillinger for lyd og moduler.

en: Missing AACS configuration file!
nb: AACS-konfigurasjonsfilen mangler!

en: MoMoLight options
nb: MoMoLight-valg

en: Mode
nb: Modus

en: Model
nb: Modell

en: Modulation / Constellation
nb: Modulering / Konstellasjon

en: Modules Tree
nb: Modultre

en: Moldavian
nb: Rumensk for Moldova

en: Mongolian
nb: Mongolsk

en: Monitor pixel aspect ratio
nb: Overvåk pikselforhold

en: Monospace Font
nb: Enkeltbredde-skrifttype

en: More Info
nb: Mere info

en: More bands for the spectrometer : 80 if enabled else 20.
nb: Flere bånd i spektrometeret: 80 hvis påslått, ellers 20.

en: More information...
nb: Mer informasjon …

en: Mosaic
nb: Mosaikk

en: Mosaic Tiles
nb: Mosaikkfliser

en: Mosaic alignment
nb: Mosaikkjustering

en: Mosaic video sub source
nb: Mosaikkvideounderkilde

en: Motion Detect
nb: Bevegelsesoppdaging

en: Motion blur
nb: Bevegelses-uklarhet

en: Motion blur filter
nb: Filter for bevegelses-uklarhet

en: Motion detect
nb: Bevegelsesdeteksjon

en: Motion detect video filter
nb: Bevegelsesoppdagelses-videofilter

en: Motion masking
nb: Bevegelsesmaskering

en: Motion threshold (10-100)
nb: Bevegelsesgrense (10-100)

en: Mount Point
nb: Monteringspunkt

en: Mouse Gestures
nb: Musebevegelser

en: Mouse Wheel Down
nb: Musehjul ned

en: Mouse Wheel Left
nb: Musehjul venstre

en: Mouse Wheel Right
nb: Musehjul høyre

en: Mouse Wheel Up
nb: Musehjul opp

en: Mouse events
nb: Musehendelser

en: Mouse gestures control interface
nb: Kontrollgrensesnitt for musebevegelser

en: Mouse pointer image
nb: Musepeker

en: MouseWheel up-down axis Control
nb: Kontroll av musehjulets (vertikale) Y-akse

en: Move To Trash and Relaunch VLC
nb: Flytt til søppelkurven og start VLC på nytt

en: Move all chapters. This value should be set in milliseconds.
nb: Flytt alle kapitler. Denne verdien skal skrives i millisekunder.

en: Multicast output interface
nb: Multicast-utdatagrensesnitt

en: Multichannel television sound (MTS)
nb: Flerkanals TV-lyd (MTS)

en: Multipart JPEG muxer
nb: Flerdelers JPEG-multiplekser

en: Multiple profiles with the same name are not allowed.
nb: Flere profiler med samme navn tillates ikke.

en: Multiplexer
nb: Multiplekser

en: Multiply subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
nb: Multipliser undertekstvarigheten med denne verdien.
    Sett det til 0 for å deaktivere det.

en: MusePack demuxer
nb: MusePack-demultiplekser

en: Musical
nb: Musikal

en: Mute
nb: Demp

en: Mute the audio.
nb: Demp lyden.

en: Mux Control
nb: MUX-kontroll

en: Mux PMT (requires --sout-ts-es-id-pid)
nb: Multipleksings-PMT (krever --sout-ts-es-id-pid).

en: Mux module
nb: Multiplekser-modul

en: Muxer
nb: Multiplekser

en: Muxer to use for the stream.
nb: Multiplekseren som skal brukes til strømmen.

en: Muxer:
nb: Multiplekser:

en: Muxers
nb: Multipleksere

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
nb: Multipleksere lager kapselformatet som brukes for å putte alle de grunnleggende strømningene (video, lyd, ...) sammen. Denne innstillingen tillater deg å alltid bruke en spesiell multiplekser. Du burde sannsynligvis ikke gjøre det.
    Du kan også bestemme parametrene for hver multiplekser.

en: My Computer
nb: Min datamaskin

en: My Music
nb: Min musikk

en: My Pictures
nb: Mine bilder

en: My Videos
nb: Video

en: N&ormal Speed
nb: N&ormal fart

en: N/A
nb: Ukjent

en: NET ID
nb: NET-ID

en: NT Service
nb: NT-tjeneste

en: NTSC M Japan
nb: NTSC-M Japan

en: NTSC M South Korea
nb: NTSC-M Sør-Korea

en: Name
nb: Navn

en: Name for the font you want to use
nb: Navn på fonten du ønsker å bruke

en: Name of XML file containing Haar cascade description
nb: Navnet på XML-filen som inneholder Haar-kaskadebeskrivelsen.

en: Name of current instance
nb: Navnet på den kjørende prosessen

en: Name of desired display device
nb: Navnet til den ønskede visningsenheten

en: Name of internal OpenCV plugin filter to use
nb: Navnet til det internet OpenCV-tilleggsfilteret som skal brukes

en: Name of the audio device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
nb: Navnet til lydenheten som DirectShow-tillegget skal benytte. Hvis du ikke velger noe, vil standardenheten bli brukt.

en: Name of the file to which the raw stream will be dumped.
nb: Navnet til filen som denne råstrømmen skal dumpes til.

en: Name of the video device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
nb: Navnet til videoenheten som DirectShow-tillegget skal benytte. Hvis du ikke velger noe, vil standardenheten bli brukt.

en: Name to give to this stream/channel on the shoutcast/icecast server.
nb: Navnet som skal brukes for denne strømmen/kanalen på Shoutcast/Icecast-serveren.

en: Name:
nb: Navn:

en: Narrow-band (8kHz)
nb: Smalbånd (8kHz)

en: National Folk
nb: Nasjonale folkemusikker

en: Native American
nb: Amerikansk innfødt

en: Native Slider
nb: Innebygde justerere

en: Navigate down
nb: Naviger nedover

en: Navigate left
nb: Naviger til venstre

en: Navigate right
nb: Naviger til høyre

en: Navigate up
nb: Naviger oppover

en: Navigation
nb: Navigasjon

en: Navy
nb: Marineblå

en: Ncurses interface
nb: Ncurses-grensesnitt

en: Ndebele, North
nb: Nord-Ndebele

en: Ndebele, South
nb: Sør-Ndebele

en: Ne&xt
nb: &Neste

en: Nearest neighbour (bad quality)
nb: Nærmeste nabo (dårlig kvalitet)

en: Nearest-neighbor audio resampler
nb: Gjensampler for nærmest tilsvarerende lyder

en: Negate colors
nb: Omgå farger

en: Negative
nb: Negativ

en: Negerpunk
nb: Myk jazz

en: Nepali
nb: Nepalsk

en: Network
nb: Nettverk

en: Network Access Policy
nb: Nettverkstilgangsretningslinjer

en: Network Protocol
nb: Nettverkprotokoll

en: Network Sync
nb: Nettverkssynkronisering

en: Network caching (ms)
nb: Nettverksbuffer (ms)

en: Network identifier
nb: Nettverksidentifisering

en: Network interaction failed
nb: Nettverkssamhandling mislyktes

en: Network master clock
nb: Nettverkshovedklokke

en: Network name
nb: Nettverksnavn

en: Network name to create
nb: Nettverksnavn å opprette

en: Network settings
nb: Nettverksinnstillinger

en: Network streams (SAP)
nb: Nettverksstrømmer (SAP)

en: Network synchronisation
nb: Nettverkssynkronisering

en: Network synchronization
nb: Nettverkssynkronisering

en: Never
nb: Aldri

en: Never fix
nb: Aldri rett opp

en: New ES ID
nb: Ny ES-ID

en: New destination
nb: Nytt mål

en: New input playing
nb: Ny inndata spilles av

en: New profile
nb: Ny profil

en: New winamp 5.2 shoutcast import
nb: Ny Shoutcast-importering med Winamp 5.2

en: Next
nb: Neste

en: Next / Forward
nb: Neste / Fremover

en: Next Channel
nb: Neste kanal

en: Next Chapter/Title
nb: Neste kapittel/tittel

en: Next chapter
nb: Neste kapittel

en: Next frame
nb: Neste ramme

en: Next media in the playlist
nb: Neste element i spillelista

en: Next media in the playlist, skip forward when held
nb: Neste element i spillelista, hopp fremover hvis holdt inne

en: Next title
nb: Neste tittel

en: Next widget style
nb: Neste modulstil

en: No Address given
nb: Ingen adresse gitt

en: No Channel Name given
nb: Intet kanalnavn har blitt valgt

en: No Filtering
nb: Ingen filtrering

en: No Input device found
nb: Ingen inndataenhet tilkoblet

en: No SDP URL given
nb: Ingen SDP-nettadresse er valgt

en: No active subtitle
nb: Ingen aktive undertekster

en: No addons found
nb: Ingen tillegg ble funnet

en: No check was performed yet.
nb: Ingen sjekk utført ennå.

en: No decoding of Dolby Surround
nb: Ingen dekoding av Dolby Surround

en: No description for this codec
nb: Ingen beskrivelse for dette kodeket

en: No device is selected
nb: Ingen enhet er valgt

en: No device is selected.
    
    Choose available device in above pull-down menu.
nb: Ingen enhet har blitt valgt.
    
    Velg en tilgjengelig enhet i nedfallsmenyen ovenfor.

en: No disc menus
nb: Ingen diskmenyer

en: No file selected
nb: Ingen fil valgt

en: No folder selected
nb: Ingen mappe valgt

en: No input
nb: Ingen inndata

en: No input found
nb: Fant ingen inndata

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
nb: Ingen inndata ble funnet. En strøm må bli spilt av eller satt på pause for at bokmerkene skal fungere.

en: No input selected
nb: Ingen inndata er valgt

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
nb: Det ble ikke funnet noe passende modul. Bruk «--list» eller «--list-verbose» for vise de tilgjengelige modulene.

en: No personal information will be sent with this report.
nb: Ingen personlig informasjon vil bli sendt med denne rapporten.

en: No pre-filtering
nb: Ingen førfiltrering

en: No v4l2 instance found.
    Please check that the device has been opened with VLC and is playing.
    
    Controls will automatically appear here.
nb: Ingen v4L2-prosess ble funnet.
    Vennligst sjekk at enheten har blitt åpnet gjennom VLC og spilles av.
    
    Kontrollerne vil automatisk dukke opp her.

en: No valid destination
nb: Ingen gyldige mål

en: No valid host certificate found in AACS config file.
nb: Intet gyldig vertssertifkat ble funnet i AACS-konfigurasjonsfilen.

en: No valid processing key found in AACS config file.
nb: Ingen gyldig behandlingsnøkkel ble funnet i AACS-konfigurasjonsfilen.

en: No video or audio device selected.
nb: Ingen valgte lyd- eller videoenheter.

en: No, Thanks
nb: Nei takk

en: Noise
nb: Støy

en: Noise Threshold
nb: Støygrense

en: Noise reduction
nb: Støyreduksjon

en: Noise reduction level
nb: Støyfjerningsnivå

en: None
nb: Ingen

en: Nordic (Latin-6)
nb: Nordisk (Latin-6)

en: Normal Size
nb: Normal størrelse

en: Normal rate
nb: Normal fart

en: Normal/Loop/Repeat
nb: Normal/Løkke/Gjenta

en: Normalize volume to:
nb: Normalisér volumet til:

en: Normally we use the timestamps of the MPEG files to calculate position and duration. However sometimes this might not be usable. Disable this option to calculate from the bitrate instead.
nb: Vanligvis bruker vi tidsstemplene til MPEG-filene for å kalkulere posisjonen og varigheten. Men noen ganger kan dette ikke la seg gjøre. Avvelg dette alternativet for å regne det utifra bitfrekvensen istedet.

en: Northern Sami
nb: Nordsamisk

en: Norwegian
nb: Norsk

en: Norwegian Bokmaal
nb: Bokmål

en: Norwegian Nynorsk
nb: Nynorsk

en: Not Set
nb: Ikke satt

en: Not Used
nb: Ikke benyttet

en: Note that these are system-wide settings.
nb: Bemerk at disse innstillingene er for hele maskinen.

en: Note:
nb: Merknad:

en: Notify
nb: Meld ifra

en: Now Playing
nb: Spiller av

en: Now playing
nb: Spilles nå

en: NullSoft demuxer
nb: Nullsoft-demultiplekser

en: Number of B frames that will be coded between two reference frames.
nb: Antall B-rammer som skal kodes innimellom to referanserammer.

en: Number of CD blocks to get in a single read.
nb: Antall CD-blokker som skal innleses per innlesning.

en: Number of Tracks
nb: Antall spor

en: Number of audio buffers
nb: Antall lydbuffere

en: Number of audio channels
nb: Antall lydkanaler

en: Number of audio channels in the transcoded streams.
nb: Antall lydkanaler i transkodede strømmer.

en: Number of blank pixels between bands.
nb: Antall blanke bildepunkter mellom bånd

en: Number of channels
nb: Antall lydkanaler

en: Number of channels information of the transcoded stream.
nb: Informasjon om antall kanaler i den omkodede lyden.

en: Number of clones
nb: Antall kloner

en: Number of columns
nb: Antall kolonner

en: Number of consecutive B-frames between I and P-frames. Range 1 to 16.
nb: Antall B-rammer på rad mellom İ- og P-rammene. Det kan være mellom 1 og 16.

en: Number of days between two update checks
nb: Antall dager mellom to oppdateringssøk

en: Number of first segment
nb: Antall rader

en: Number of frames (0 to 100)
nb: Antall rammer (fra 0 til 100).

en: Number of frames consider for smoothening (0 to 30)
nb: Antall rammer som skal tas i betraktning for mykgjøring (mellom 0 og 30).

en: Number of horizontal windows in which to split the video.
nb: Antall horisontale vinduer som videoen skal deles opp til.

en: Number of input audio channels for DeckLink captures. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio input.
nb: Antall inndatalydkanaler for DeckLink-opptak. Det må være 2, 8 eller 16. "0" skrur av lydinndataen.

en: Number of output channels
nb: Antall utgangs-kanaler

en: Number of output channels for DeckLink output. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio output.
nb: Antall inndatalydkanaler for DeckLink-utdata. Det må være 2, 8 eller 16. "0" skrur av lydinndataen.

en: Number of parallel operations
nb: Antall samtidige handlinger

en: Number of pixels to crop from the bottom of the image.
nb: Antall piksler som skal beskjæres nedenifra.

en: Number of pixels to crop from the left of the image.
nb: Antall piksler som skal beskjæres fra venstre side.

en: Number of pixels to crop from the right of the image.
nb: Antall piksler som skal beskjæres fra høyre side.

en: Number of pixels to crop from the top of the image.
nb: Antall piksler som skal beskjæres ovenifra.

en: Number of puzzle columns
nb: Antall puslespillkolonner

en: Number of puzzle rows
nb: Antall puslespillrader

en: Number of reference frames
nb: Antall referansebilder

en: Number of rows
nb: Antall rader

en: Number of segments
nb: Antall segmenter

en: Number of segments to include in index
nb: Antall segmenter å inkludere i indeksen

en: Number of threads
nb: Antall tråder

en: Number of threads used for the transcoding.
nb: Antall tråder brukt til omkodinga.

en: Number of time the same input will be repeated
nb: Antall ganger de samme inndataene vil bli repetert

en: Number of time to blend
nb: Tidsmengde som skal blandes sammen

en: Number of vertical windows in which to split the video.
nb: Antall vertikale vinduer som videoen skal deles opp til.

en: Number of video windows in which to clone the video.
nb: Antall videovinduer som videoen skal klones til.

en: Number of zones on bottom
nb: Antall soner nederst

en: Number of zones on top
nb: Antall soner øverst

en: Nuv demuxer
nb: Nuv-demultiplekser

en: OGG demuxer
nb: OGG-demultiplekser

en: OSD menu
nb: OSD-meny

en: OSS input
nb: OSS-inndata

en: Occitan; Provençal
nb: Oksitansk; Provençalsk

en: Off
nb: Av

en: Offsets in order
nb: Avvik i rekkefølge

en: Ogg Vorbis Quality
nb: Ogg Vorbis-kvalitet

en: Ogg Vorbis Quality information of the transcoded stream.
nb: Ogg Vorbis-kvalitetsinformasjonen til den transkodede kringkastingen.

en: Ogg/OGM muxer
nb: Ogg/OGM-multiplekser

en: Old movie
nb: Gammel film

en: Old movie effect video filter
nb: Videofilter for en antikk filmeffekt

en: Oldies
nb: Gamle slagere

en: Olive
nb: Oliven

en: On
nb: På

en: On Screen Display
nb: Skjermvisning

en: One
nb: En

en: Online Documentation...
nb: Dokumentasjon på nett...

en: Online Forum...
nb: Nettforum …

en: Only installed
nb: Kun installerte

en: Only show current
nb: Vis kun nåværende

en: Only show modules related to current playback
nb: Vis kun moduler som er relatert til nåværende avspilling

en: Opacity
nb: Gjennomsiktighet

en: Opacity (inverse of transparency) of overlay text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
nb: Fastheten (det motsatte av gjennomsiktighet) til overleggsteksten. 0 = gjennomsiktig, 255 = helt fast.

en: Opacity of the logo
nb: Logoens gjennomsiktighet

en: Opaqueness
nb: Gjennomsiktighet

en: Open
nb: Åpne

en: Open &Capture Device...
nb: Åpne &opptaksenhet …

en: Open &Disc...
nb: Åpne &disk …

en: Open &File...
nb: Åpne &fil…

en: Open &Folder...
nb: &Åpne mappe …

en: Open &Location from clipboard
nb: Åpne &adresse fra utklippstavla

en: Open &Network Stream...
nb: &Åpne nettverkskringkasting…

en: Open &Network...
nb: &Åpne nettverk…

en: Open &Recent Media
nb: Åpne &nylig medie

en: Open Capture Device...
nb: Åpne opptaksenhet…

en: Open D&irectory...
nb: Åpne &mappe …

en: Open Directory
nb: Åpne mappe

en: Open Disc...
nb: Åpne disk…

en: Open File
nb: Åpne fil

en: Open File...
nb: Åpne fil…

en: Open Folder
nb: Åpne mappe…

en: Open Media
nb: Åpne medie

en: Open Network...
nb: Åpne nettverk…

en: Open RTP/UDP Stream
nb: Åpne RTP/UDP-kringkasting

en: Open Recent
nb: Åpne nylig

en: Open Sound System audio output
nb: Open Sound System-lydutdata

en: Open Source
nb: Åpne kilde

en: Open URL
nb: Åpne URL

en: Open VIDEO_TS / BDMV folder
nb: Åpne VIDEO_TS/BDMV-mappe

en: Open VLM configuration...
nb: Åpne VLM-oppsett...

en: Open a medium
nb: Åpne et medie

en: Open a skin file
nb: Åpne en temafil

en: Open audio in exclusive mode.
nb: Åpne lyd i eksklusiv modus.

en: Open media...
nb: Åpne medie...

en: Open network streams using the following protocols
nb: Åpne nettverksstrømmer med de følgende protokollene

en: Open playlist
nb: Åpne spilleliste

en: Open playlist...
nb: Åpne spilleliste…

en: Open skin ...
nb: Åpne tema…

en: Open subtitle file
nb: Åpne undertekstfil

en: Open subtitles
nb: Åpne undertekster

en: Open subtitles...
nb: Åpne undertekster…

en: Open the file with synchronous writing.
nb: Åpne filen med synkronisert skriving.

en: Open the indicated Teletext page.Default page is index 100
nb: Åpne den bestemte tekst-TV-siden. Standardsiden er side 100.

en: Open: %s
nb: Åpne: %s

en: OpenBSD sndio audio output
nb: OpenBSD sndio-lydutdata

en: OpenCV example
nb: OpenCV-eksempel

en: OpenCV face detection example filter
nb: OpenCV-ansiktsoppdagingseksempelfilter

en: OpenCV filter chroma
nb: OpenCV-filterkrominans

en: OpenCV internal filter name
nb: Navnet på det interne Open-CV-filteret

en: OpenCV video filter wrapper
nb: OpenCV-videofilterinnpakker

en: OpenGL ES 2 extension
nb: OpenGL ES 2 utvidelse

en: OpenGL ES extension
nb: OpenGL ES utvidelse

en: OpenGL GLX video output (XCB)
nb: OpenGL GLX-videoutdata (XCB)

en: OpenGL extension
nb: OpenGL utvidelse

en: OpenGL for Embedded Systems 2 video output
nb: OpenGL for Embedded Systems 2-videoutdata

en: OpenGL for Embedded Systems video output
nb: OpenGL for Embedded Systems-videoutdata

en: OpenGL video output
nb: OpenGL-videoutdata

en: OpenGL video output (experimental)
nb: OpenGL-videoutdata (eksperimentell)

en: OpenMAX DL image processing
nb: OpenMAX-bildebehandling

en: OpenMAX IL video output
nb: OpenMAX IL-videoutdata

en: OpenSLES audio output
nb: OpenSLES-lydutdata

en: Opening
nb: Åpner

en: Operating System Integration
nb: Operativsystemintegrering

en: Optical SDI
nb: Optisk SDI

en: Optical drive
nb: Optisk drev

en: Option Setup
nb: Alternativsoppsett

en: Options
nb: Innstillinger

en: Opus audio decoder
nb: Opus-lyddekoder

en: Opus audio encoder
nb: Opus-lydomkoder

en: Organize Presets...
nb: Organiser forhåndsinnstillinger...

en: Organize Profiles...
nb: Organiser profiler...

en: Organize profiles...
nb: Organiser profiler...

en: Original Format
nb: Opprinnelig format

en: Original ID
nb: Opprinnelig ID

en: Original Performer
nb: Opprinnelig fremfører

en: Original Size
nb: Opprinnelig størrelse

en: Original audio
nb: Opprinnelig lyd

en: Ossetian; Ossetic
nb: Ossetisk

en: Other
nb: Annet

en: Outline
nb: Disposisjon

en: Outline Thickness
nb: Kanttykkhet

en: Outline color
nb: Kantfarge

en: Outline opacity
nb: Kantgjennomsiktighet

en: Outline thickness
nb: Kanttykkhet

en: Output
nb: Utdata

en: Output	file
nb: Utdata⇥fil

en: Output	method
nb: Utdata⇥metode

en: Output Color Filtermode
nb: Utdatafarge-filtermodus

en: Output Color filter mode
nb: Utdatafarge-filtermodus

en: Output FIFO
nb: FIFO-utdata

en: Output URL
nb: Utgangs-nettadresse

en: Output access method
nb: Tilgangsmetode for utgang

en: Output card
nb: Utdatakort

en: Output chroma for the memory image as a 4-character string, eg. "RV32".
nb: Utdatakrominansen til minnebildet som en 4-tegns streng, f.eks. "RV32".

en: Output destination
nb: Utdataplassering

en: Output device
nb: Utgangs-enhet

en: Output file
nb: Utdatafil

en: Output format
nb: Utgangs-format

en: Output height
nb: Utdatahøyde

en: Output method to use for the stream.
nb: Utdatametoden som skal brukes til strømmen.

en: Output module:
nb: Utdatamodul:

en: Output modules
nb: Eksportmoduler

en: Output muxer
nb: Utdatam

en: Output port
nb: Utdataport

en: Output teletext subtitles as text instead of as RGBA
nb: Vis tekst-TV-undertekster som tekst istedet for som RGBA

en: Output video height.
nb: Utdatavideohøyde.

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
nb: Vis video i gråtoner. Fordi fargeinformasjonen ikke blir dekodet spares noe prosesseringskraft

en: Output video width.
nb: Utdatavideobredde.

en: Output width
nb: Utdatabredde

en: Output/Written/Sent
nb: Utdata/Skrevet/Sendt

en: Output:
nb: Utdata:

en: Overall
nb: Sammenlagt

en: Overall brightness of your LED stripes
nb: Dine LED-stripers sammenlagte lysstyrke

en: Overlap Length
nb: Overlappingslengde

en: Overlap fix
nb: Overlapp-korrigering

en: Overlay
nb: Overlegg

en: Overlay is the hardware acceleration capability of your video card (ability to render video directly). VLC will try to use it by default.
nb: Overlay, er ditt skjermkorts maskinvareakselerasjonsevne (evne til å opptegne video direkte). VLC vil prøve å bruke den som standard.

en: Overlay subtitles on the video
nb: Legg over undertekster til videoen

en: Overlay video output
nb: Legg over videoutdataen.

en: Overlays
nb: Overlegg

en: Overlays/Subtitles
nb: Overlegg / Undertekster

en: Override page
nb: Overkjør siden

en: Override parameters
nb: Overkjør parametere

en: Override the default track description.
nb: Overkjør den vanlige sporbeskrivelsen.

en: Overwrite
nb: Overskriv

en: Overwrite existing file
nb: Overskriv eksisterende fil

en: P&layback
nb: &Spill av

en: PAL N Argentina
nb: PAL-N Argentina

en: PCR interval (ms)
nb: PCR-intervall (ms)

en: PES maximum size
nb: Maksimal PES-størrelse

en: PLS playlist import
nb: PLS-spillelisteimport

en: PMT PID
nb: PMT-PID

en: PMT Program numbers
nb: PMT-programnumre

en: PNG video decoder
nb: PNG-videodekoder

en: PNG video encoder
nb: PNG-videoomkoder

en: PS muxer
nb: PS-multiplekser

en: PSNR computation
nb: PSNR-utregning

en: PVA demuxer
nb: PVA-demultiplekser

en: Pace
nb: Fart

en: Packet Size
nb: Pakkestørrelse

en: Packet size in bytes to decrypt
nb: Pakkestørrelse å dekryptere i bytes

en: Packet size in bytes to encrypt
nb: Pakkestørrelsen (i bytes) som skal krypteres.

en: Packetizers
nb: Innpakkere

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
nb: Innpakkere brukes til å førbehandle de grunnleggende strømmene før multipleksing. Denne innstillingen lar deg alltid fremtvinge en innpakker. Du bør helst ikke gjøre det.
    Du kan også angi forvalgte parametere for hver innpakker.

en: Page
nb: Side

en: Page Down
nb: Page down

en: Page Up
nb: Page up

en: Parametric Equalizer
nb: Parametrisk tonekontroll

en: Partial Extract
nb: Delvis utpakking

en: Partitions to consider
nb: Partisjoner å ta i betraktning

en: Password
nb: Passord

en: Password file
nb: Passordfil

en: Password for target device.
nb: Passordet til målenheten.

en: Password that will be requested to access the stream.
nb: Forespurt passord for tilgang til strøm.

en: Password that will be used for the connection.
nb: Passord for tilkoblingen.

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
nb: Passord som skal brukes for SOCKS-proxytilkoblingen.

en: Password:
nb: Passord:

en: Paste
nb: Lim inn

en: Path
nb: Sti

en: Path doesn't appear to be a Blu-ray
nb: Filbanen ser ikke ut til å føre til en Blu-ray.

en: Path to HLSL file
nb: HLSL-filens filbane

en: Path to the index file to create
nb: Filbanen til den indeksfilen som skal lages

en: Path to the skin to use.
nb: Filbane til temaet som skal brukes.

en: Pause and resume iTunes / Spotify
nb: Sett iTunes/Spotify på pause og så fortsett igjen

en: Pause each item in the playlist on the last frame.
nb: Sett hvert element i spillelisten på pause ved siste bilde.

en: Pause iTunes / Spotify
nb: Sett iTunes/Spotify på pause

en: Pause on audio communication
nb: Pause ved lydkommunikasjon

en: Pause on the last frame of a video
nb: Sett på pause i det siste bilde i videoen

en: Pause only
nb: Kun pause

en: Pause playback when minimized
nb: Sett avspilling på pause når minimert

en: Pause the playback
nb: Sett avspillingen på pause

en: Pause the video playback when minimized
nb: Sett videoavspillingen på pause under minimering

en: Pause-Blue
nb: Pause-blå

en: Pause-Green
nb: Pause-grønn

en: Pause-Red
nb: Pause-rød

en: Paused
nb: Satt på pause

en: Peak height
nb: Topphøyde

en: Peak protection
nb: Toppbeskyttelse

en: Percent
nb: Prosent

en: Performance (prioritize faster ciphers)
nb: Maks ytelse (Prioriter raskere krypteringer)

en: Performance options
nb: Ytelsesvalg

en: Performers
nb: Opptredende

en: Persian
nb: Persisk

en: Philips OGT (SVCD subtitle) decoder
nb: Phillips OGT-undertekstdekoder (for SVCD-undertekster)

en: Philips OGT (SVCD subtitle) packetizer
nb: Phillips OGT-innpakker (for SVCD-undertekster)

en: Phonogram Rights
nb: Fonogramrettigheter

en: Phosphor
nb: Fosfor

en: Phosphor chroma mode for 4:2:0 input
nb: Fosforkrominansmodus for 4:2:0-inndata

en: Physical channel
nb: Fysisk kanal

en: Picking chroma format will force a conversion of the video into that format
nb: Å velge et krominansformat, vil fremtvinge at formatet blir brukt til en konvertering av videoen.

en: Picture
nb: Bilde

en: Picture aspect-ratio n:m
nb: Bildets størrelsesforhold, n:m

en: Picture brightness or black level.
nb: Bildets lysstyrke eller svartnivå.

en: Picture coding mode
nb: Bildekodingsmodus

en: Picture contrast or luma gain.
nb: Bildekontrast- eller luma-forsterking.

en: Picture gain.
nb: Bildeforsterkning.

en: Picture rotation angle (in degrees).
nb: Bildtes roteringsvinkel (i grader)

en: Picture saturation or chroma gain.
nb: Bildefyldiggjørings- eller krominans-forsterking.

en: Picture to display on input signal loss.
nb: Bilde å vise hvis inndatasignalet faller ut.

en: PictureFlow
nb: Bildeflyt

en: Pilot
nb: Prøveepisode

en: Pitch
nb: Tonefall

en: Pixel Shader
nb: Pikselskyggelegger

en: Pixels to crop from bottom
nb: Piksler som skal beskjæres nedenifra

en: Pixels to crop from left
nb: Piksler som skal beskjæres på venstre side

en: Pixels to crop from right
nb: Piksler som skal beskjæres på høyre side

en: Pixels to crop from top
nb: Piksler som skal beskjæres ovenifra

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
nb: Hvor i videoen tittelen skal vises (midtstilt på bunnen som standard).

en: Play
nb: Spill

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
nb: Spill av
    Hvis spillelisten er tom, må du åpne et medie

en: Play List
nb: Spill av liste

en: Play Selected
nb: Spill valgt

en: Play and exit
nb: Spill av og avslutt

en: Play and pause
nb: Spill av og sett på pause

en: Play and stop
nb: Spill av og stopp

en: Play another media synchronously
nb: Spill av et annet medie synkront

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
nb: Spill av en annen fil synkront (ekstra lydfil, …)

en: Play as is
nb: Spill av som det er

en: Play chapters in the order specified in the segment.
nb: Spill av kapitler i den rekkefølgen som er spesifisert i segmentet.

en: Play files randomly forever
nb: Spill av filer i tilfeldig rekkefølge uten stoppunkt

en: Play locally the stream while streaming it.
nb: Avspill strøm lokalt mens den tappes.

en: Play only
nb: Kun avspilling

en: Play playlist bookmark 1
nb: Spill spillelistebokmerke 1

en: Play playlist bookmark 10
nb: Spill spillelistebokmerke 10

en: Play playlist bookmark 2
nb: Spill spillelistebokmerke 2

en: Play playlist bookmark 3
nb: Spill spillelistebokmerke 3

en: Play playlist bookmark 4
nb: Spill spillelistebokmerke 4

en: Play playlist bookmark 5
nb: Spill spillelistebokmerke 5

en: Play playlist bookmark 6
nb: Spill spillelistebokmerke 6

en: Play playlist bookmark 7
nb: Spill spillelistebokmerke 7

en: Play playlist bookmark 8
nb: Spill spillelistebokmerke 8

en: Play playlist bookmark 9
nb: Spill spillelistebokmerke 9

en: Play&list
nb: Spille&liste

en: Play/Pause
nb: Spill av/Pause

en: Playback
nb: Spill av

en: Playback Buttons
nb: Avspillingsknapper

en: Playback Rate
nb: Avspillingshastighet

en: Playback Speed
nb: Avspillingsfart

en: Playback control
nb: Avspillingskontroll

en: Playback failure
nb: Avspilling mislyktes

en: Playback of "%@" will continue at %@
nb: Avspillingen av "%@" vil fortsette fra %@

en: Playback speed
nb: Avspillingsfart

en: Played
nb: Avspilt

en: Played buffers
nb: Avspilte buffere

en: Player...
nb: Spiller…

en: Playing some media.
nb: Spiller av medie.

en: Playlist
nb: Spilleliste

en: Playlist Files
nb: Spillelistefiler

en: Playlist Files|
nb: Spillelistefiler|

en: Playlist Table Columns
nb: Spillelistetabellens kolonner

en: Playlist View Mode
nb: Spillelistevisningsmodus

en: Playlist and Instances
nb: Spillelister og instanser

en: Playlist bookmark 1
nb: Spillelistebokmerke 1

en: Playlist bookmark 10
nb: Spillelistebokmerke 10

en: Playlist bookmark 2
nb: Spillelistebokmerke 2

en: Playlist bookmark 3
nb: Spillelistebokmerke 3

en: Playlist bookmark 4
nb: Spillelistebokmerke 4

en: Playlist bookmark 5
nb: Spillelistebokmerke 5

en: Playlist bookmark 6
nb: Spillelistebokmerke 6

en: Playlist bookmark 7
nb: Spillelistebokmerke 7

en: Playlist bookmark 8
nb: Spillelistebokmerke 8

en: Playlist bookmark 9
nb: Spillelistebokmerke 9

en: Playlist has only %u element | Playlist has only %u elements
nb[0]: Spillelisten har kun %u element
nb[1]: Spillelisten har kun %u elementer

en: Playlist is currently empty.
    Drop a file here or select a media source from the left.
nb: Spillelisten er for øyeblikket tom.
    Dropp inn en fil her eller velg en mediekilde fra menyen til venstre.

en: Playlist parsers
nb: Spilleliste-syntakstolkere

en: Playlist parsers add new capabilities to read internet streams or extract meta data.
nb: Spillelisteanalytikere legger til nye egenskaper, til å lese internettstrømmer eller til å utvinne metadata.

en: Playlist...
nb: Spilleliste …

en: Please describe any steps needed to trigger the problem
nb: Beskriv oppskrift for å reprodusere problemet

en: Please enter a network URL:
nb: Vennligst skriv inn en nettverks-URL:

en: Please enter a unique name for the new profile.
nb: Skriv inn et unikt navn for den nye profilen.

en: Please enter a valid login and password for the sftp connexion to %s
nb: Vennligst skriv inn gyldige innlogginger og passord for SFTP-tilkoblingen til %s.

en: Please enter a valid login name and a password.
nb: Oppgi et gyldig brukernavn og passord.

en: Please enter the URL or path to the media you want to play.
nb: Angi nettadressen eller filbanen til mediet du ønsker å spille av.

en: Please enter the new profile name.
nb: Skriv inn det nye profilnavnet.

en: Please set a username or disable the audioscrobbler plugin, and restart VLC.
    Visit http://www.last.fm/join/ to get an account.
nb: Vennligst velg et brukernavn eller deaktiver audioscrobbler-tillegget, og så start VLC på nytt.
    Besøk http://www.last.fm/join/ for å få en konto.

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a minute.
nb: Vent litt mens skriftmellomlageret bygges.
    Dette skal ta mindre en et minutt.

en: Plu&gins and extensions
nb: Tillegg og &utvidelser

en: Plugins
nb: Tillegg

en: Plugins and extensions
nb: Tillegg og utvidelser

en: Podcast Author
nb: Podkastforfatter

en: Podcast Category
nb: Podkastkategori

en: Podcast Copyright
nb: Podkastopphavsrett

en: Podcast Duration
nb: Podkastvarighet

en: Podcast Info
nb: Podkastinfo

en: Podcast Keywords
nb: Podkastnøkkelord

en: Podcast Link
nb: Podkastlenke

en: Podcast Publication Date
nb: Podkastens publiseringsdato

en: Podcast Size
nb: Podkaststørrelse

en: Podcast Subcategory
nb: Podkastunderkategori

en: Podcast Subtitle
nb: Podkastundertekst

en: Podcast Summary
nb: Podcastsammendrag

en: Podcast Type
nb: Podkasttype

en: Podcast URLs list
nb: Liste over podkastnettadresser

en: Podcast parser
nb: Podkasttolker

en: Podcasts
nb: Podkaster

en: Polarization (Voltage)
nb: Polarisering (Elektrisk spenning)

en: Polish
nb: Polsk

en: Polsk Punk
nb: Polsk punk

en: Polyphony
nb: Polyfoni

en: Porn Groove
nb: Pornogroove

en: Portuguese
nb: Portugisisk

en: Position
nb: Posisjon

en: Position Control
nb: Posisjon

en: Position of video title
nb: Plasseringen til videotittelen

en: Positioning method
nb: Posisjoneringsmetode

en: Post processing
nb: Etterbehandling

en: Post processing quality
nb: Etterbehandlingskvalitet

en: Post-Processing Quality
nb: Etterbehandlingskvalitet

en: Posterize
nb: Posterisering

en: Posterize level
nb: Posteriseringsnivå

en: Posterize video by lowering the number of colors
nb: Posteriser videoen ved å redusere antall farger

en: Posterize video filter
nb: Posteriseringsvideofilter

en: Postproc
nb: Etterbehandling

en: Power
nb: Styrke

en: Power Ballad
nb: Powerballade

en: Pranks
nb: Lurerier

en: Pre&vious
nb: &Forrige

en: Preamp
nb: Førforsterker

en: Preamp:
nb: Førforsterker

en: Prefer native stream recording
nb: Foretrekk innebygd kringkastingsopptak

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: Preferences file could not be saved
nb: Preferansefilen kunne ikke lagres

en: Preferences...
nb: Innstillinger…

en: Preferred Audio language
nb: Foretrukket lydspråk

en: Preferred Height
nb: Foretrukket høyde

en: Preferred Width
nb: Foretrukket bredde

en: Preferred audio language:
nb: Foretrukket lydspråk:

en: Preferred decoders list
nb: Liste over foretrukne dekodere

en: Preferred encoders list
nb: Liste over foretrukne innkodere

en: Preferred packetizer list
nb: Liste over foretrukne innpakkere

en: Preferred subtitle language
nb: Foretrukket undertekstspråk

en: Preferred video resolution
nb: Ønsket videooppløsning

en: Prefilter
nb: Førfiltrering

en: Prefix
nb: Prefiks

en: Preload MKV files in the same directory
nb: Forhåndsinnlast MKV-filer i det samme direktivet

en: Preload matroska files in the same directory to find linked segments (not good for broken files).
nb: Forhåndsinnlast Matroska-filer i den samme mappen for å finne tilknyttede segmenter (Ikke bra for ødelagte filer).

en: Preparer
nb: Forbereder

en: Preset
nb: Forvalg

en: Preset to use for the equalizer.
nb: Forhåndsinnstillingen å bruke til tonekontrollen

en: Press new keys for
    "%@"
nb: Trykk nye taster for
    "%@"

en: Press pause to continue.
nb: Trykk Pause for å fortsette.

en: Press the new key or combination for
nb: Trykk på den nye knappen eller kombinasjonen for

en: Prev
nb: Forrige

en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: Previous
nb: Forrige

en: Previous / Backward
nb: Forrige / Bakover

en: Previous Channel
nb: Forrige kanal

en: Previous Chapter/Title
nb: Forrige kapittel/tittel

en: Previous chapter
nb: Forrige kapittel

en: Previous media in the playlist
nb: Forrige element i spillelista

en: Previous media in the playlist, skip backward when held
nb: Forrige element i spillelista, hopp bakover hvis holdt inne

en: Previous title
nb: Forrige tittel

en: Primary language
nb: Hovedspråk

en: Print
nb: Skriv ut

en: Print stats for each frame.
nb: Opprett statistikker for hver ramme.

en: Privacy / Network Interaction
nb: Privatlivs- og nettverks-samhandling

en: Privacy and Network Access Policy
nb: Privatlivs- og nettverkstilgangs-retningslinjer

en: Private key for authentification by certificate
nb: Personlig nøkkel for sertifikatsautorisering

en: Problem Report for %@
nb: Problemrapport for %@

en: Problem details and system configuration
nb: Problemdetaljer og systemkonfigurering

en: Producer
nb: Produsent

en: Product
nb: Produkt

en: Profile
nb: Profil

en: Profile Name
nb: Profilnavn

en: Profile edition
nb: Profilversjon

en: Program Guide
nb: Programoversikt

en: Program Service ID: %s
nb: Programtjeneste-ID: %s

en: Programs
nb: Programmer

en: Progressive Rock
nb: Progrock

en: Protect against sound clipping
nb: Beskytt mot lydklipping

en: Protocol
nb: Protokoll

en: Providers Source Content
nb: Leverandører av kildemateriale

en: Pseudo raw video decoder
nb: Tilnærmet rå videodekoder

en: Pseudo raw video packetizer
nb: Tilnærmet rå videoinnpakker

en: Psychedelic
nb: Psykedelisk

en: Psychedelic Rock
nb: Psykedelisk rock

en: Psychedelic video filter
nb: Psykedelisk videofilter

en: Psycho-acoustic model
nb: Psykoakustisk modell

en: Publisher
nb: Utgiver

en: PulseAudio input
nb: PulseAudio-inndata

en: Pulseaudio audio output
nb: Pulseaudio-lydutdata

en: Punk Rock
nb: Punk

en: Pure-interlaced mode.
nb: Modus for rendyrket sammenfletting.

en: Purple
nb: Lilla

en: Puzzle
nb: Puslespill

en: Puzzle game
nb: Puslespill

en: Puzzle interactive game video filter
nb: Videofilter med interaktivt puslespill

en: QP curve compression
nb: QP-kurvekomprimering

en: QP curve compression. Range 0.0 (CBR) to 1.0 (QCP).
nb: QP-kurvekomprimering. Kan være mellom 0,0 (CBR) og 1,0 (QCP).

en: QP factor between I and P
nb: QP-faktor mellom İ og P.

en: QP factor between I and P. Range 1.0 to 2.0.
nb: QP-faktor mellom İ og P. Kan være mellom 1,0 og 2,0.

en: QP factor between P and B
nb: QP-faktor mellom P og B.

en: QP factor between P and B. Range 1.0 to 2.0.
nb: QP-faktor mellom P og B. Kan være mellom 1,0 og 2,0.

en: Qt interface
nb: Qt-grensesnitt

en: Quality factor to use in constant quality mode
nb: Kvalitetsfaktoren som skal brukes i modusen for konstant kvalitet.

en: Quality level
nb: Kvalitetsnivå

en: Quality level for encoding (this can enlarge or reduce output image size).
nb: Kodingens kvalitetsnivå (Dette kan forstørre eller forminske utdatabildets størrelse).

en: Quality of the VBR Encoding (0=cbr, 1-5 constant quality vbr, 5 is best
nb: Kvaliteten til VBR-kodingen (0 = CRB, 1-5 = VBR med konstant kvalitet; 5 er best).

en: Quality-based VBR
nb: Kvalitetsbasert VBR

en: Quantization parameter
nb: Kvantiseringsparameter

en: Quantization parameter for B-frames
nb: Kvantiseringsparameter for B-bilder

en: Quantization parameter for I-frames
nb: Kvantiseringsparameter for I-bilder

en: Quantization parameter for P-frames
nb: Kvantiseringsparameter for P-bilder

en: Queue Selected
nb: Kø valgt

en: QuickTime Media Link importer
nb: QuickTime Media Link-importør

en: QuickTime library decoder
nb: QuickTime-biblioteksdekoder

en: Quicktime Capture
nb: Quicktime-opptak

en: Quiet mode
nb: Stillemodus

en: Quiet synchro
nb: Stille synkronisering

en: Quit
nb: Avslutt

en: Quit VLC
nb: Avslutt VLC

en: Quit after Playback
nb: Avslutt etter avspilling

en: Quit at the end of playlist
nb: Lukk ved slutten av spillelisten

en: RAM playlist import
nb: RAM-spillelisteimport

en: RD based mode decision for B-frames. This requires subme 6 (or higher).
nb: RD-basert modusavgjørelse for B-rammer. Dette krever subme 6 eller høyere.

en: RDP Password
nb: RDP-passord

en: RDP Remote Desktop
nb: RDP eksternt skrivebord

en: RDP auth password
nb: RDP-autentiseringspassord

en: RDP auth username
nb: RDP-autentiseringsbrukernavn

en: RGB chroma (RV32, RV24, RV16, RGB2)
nb: RGB-krominans (RV32, RV24, RV16, RGB2)

en: RGB component to extract
nb: RGB-komponenter som skal utvinnes

en: RGB component to extract. 0 for Red, 1 for Green and 2 for Blue.
nb: RGB-komponent som skal utvinnes. 0 for rød, 1 for grønn, og 2 for blå.

en: RSS / Atom
nb: RSS/Atom

en: RSS and Atom feed display
nb: RSS- og Atom-kanalvisning

en: RSS/Atom feed '|' (pipe) separated URLs.
nb: RSS/Atom-strømnettadresser adskilt med '|' (pipestrek).

en: RTCP (local) port
nb: RTCP (lokal)-port

en: RTP source timeout (sec)
nb: Tidsavbrudd for RTP-kilder (sek)

en: RTP stream output
nb: RTP-strømmingsutdata

en: RTP/RTCP multiplexing
nb: RTP/RTCP-multipleksing

en: RTP/RTSP/SDP demuxer (using Live555)
nb: RTP/RTSP/SDP-demultiplekser (gjennom Live555)

en: RTSP Announcement
nb: RTSP-annonsering

en: RTSP VoD server
nb: RTSP VoD-tjener

en: RTSP authentication
nb: RTSP-autentisering

en: RTSP connection failed
nb: RTSP-tilkoblingen mislyktes

en: RTSP frame buffer size
nb: RTSP-bildebufferstørrelse

en: RTSP password
nb: RTSP-passord

en: RTSP server address
nb: RTSP-tjeneradresse

en: RTSP server port
nb: RTSP serverport

en: RTSP session timeout (s)
nb: Tidsavbrudd av RTSP-økter.

en: RTSP user name
nb: RTSP-brukernavn

en: RV32 conversion filter
nb: RV32-konverteringsfilter

en: Radio device
nb: Radioenhet

en: Radio tuner device node.
nb: Radiomottakerenhets-modus.

en: Radius in pixels
nb: Radius i piksler

en: Raeto-Romance
nb: Retoromansk

en: Random
nb: Tilfeldig

en: Random Off
nb: Tilfeldig av

en: Random On
nb: Tilfeldig på

en: Random: %s
nb: Tilfeldig: %s

en: Rate Control Method
nb: Frekvenskontrollmetode

en: Rate control buffer size
nb: Frekvenskontrollbufferstørrelse

en: Rate control buffer size (in kbytes). A bigger buffer will allow for better rate control, but will cause a delay in the stream.
nb: Frekvenskontrollens mellomlagerstørrelse (i KBytes). Et større mellomlager vil tillate bedre frekvenskontroll, men vil forårsake en forsinkelse i strømmen.

en: Rate control method
nb: Frekvenskontrollmetode

en: Rating
nb: Karakter

en: Ratio
nb: Forhold

en: Ratio of B frames
nb: B-rammenes frekvens

en: Ratio of images to record. 3 means that one image out of three is recorded.
nb: Frekvensen til bildene som skal tas opp. 3 betyr at hvert tredje bilde vil bli tatt opp.

en: Ratio of key frames
nb: Vanligheten til viktige rammer

en: Raw audio demuxer
nb: Rå lyddemultiplekser

en: Raw audio encoder
nb: Rålyd-koding

en: Raw video demuxer
nb: Rå videodemultiplekser

en: Raw/Log Audio decoder
nb: Rå/loggfør lyddekoder

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
nb: Les inn en VLM-konfigurasjonsfil med en gang VLM startes opp.

en: Read at media
nb: Les ifra mediet

en: Read meta data using lua scripts
nb: Les metadata med Lua-skripter

en: Read password for target device from file.
nb: Hent passorder for målenheten fra en fil.

en: Read size
nb: Lesestørrelse

en: Read the audio stream at VLC pace rather than Jack pace.
nb: Les lydstrømmen i VLC-fart, istedet for i Jack-fart.

en: ReadMe / FAQ...
nb: Lesmeg/OSS…

en: Real RTSP
nb: Ekte RTSP

en: Real demuxer
nb: Ekte demultiplekser

en: Real-Time Protocol (RTP) input
nb: Real-Time Protocol (RTP)-inndata

en: Real-time
nb: Sanntid

en: Rear center
nb: Bakre midt

en: Rear left
nb: Bakre venstre

en: Rear right
nb: Bakre høyre

en: Recalculate subtitle duration according
    to their content and this value.
    Set 0 to disable.
nb: Omkalkuler undertekstvarigheten i henhold til
    dens innhold og til denne verdien.
    Sett det til 0 for å deaktivere det.

en: Receive buffer
nb: Mottaksbuffer

en: Recently Played
nb: Nylig avspilt

en: Recommended video output for Windows Vista and later versions
nb: Anbefalt videoutdata i Windows Vista og senere versjoner

en: Recommended video output for Windows XP. Incompatible with Vista's Aero interface
nb: Anbefalt videoutdata for Windows XP. Støtter ikke Aero-grensesnittet i Vista og Windows 7.

en: Record
nb: Start opptak

en: Record Company
nb: Plateselskap

en: Record directory or filename
nb: Opptaksmappe eller filnavn

en: Record stream output
nb: Ta opp strømutdata

en: Recording
nb: Tar opp

en: Recording done
nb: Opptak ferdig

en: Recording ratio
nb: Opptaksforhold

en: Recreate a index for the AVI file. Use this if your AVI file is damaged or incomplete (not seekable).
nb: Skap en indeks for AVI-filen på nytt. Bruk dette dersom AVi-filen din er skadet eller ufullendt (Kan ikke spolehoppes i).

en: Red
nb: Rød

en: Red balance
nb: Rødbalanse

en: Red chroma balance.
nb: Rød krominansbalanse.

en: Red component of the pause color
nb: Den røde bestanddelen til pausefargen.

en: Red component of the shutdown color
nb: Den røde bestanddelen til lukkingsfargen.

en: Red value of a pure white on your LED stripes.
nb: Rød-verdien til den reneste lysfargen til LED-stripene dine.

en: Refresh List
nb: Oppdater liste

en: Refresh period in ms
nb: Oppfriskningslengde i ms

en: Refresh time
nb: Oppfriskningstid

en: Region code
nb: Regionskode

en: Region left column
nb: Områdets venstre kolonne

en: Region top row
nb: Områdets topprekke

en: Regrettably, these keys cannot be assigned as hotkey shortcuts.
nb: Beklageligvis kan disse tastene ikke brukes til hurtigtaster.

en: Regularly check for VLC updates
nb: Sjekk regelmessig etter VLC-oppdateringer

en: Relative font size
nb: Relativ skriftstørrelse

en: Relative to source content
nb: I henhold til kildeinnholdet

en: Relative to source delay
nb: I henhold til kildeforsinkelsen

en: Reload extensions
nb: Last utvidelser på nytt

en: Remember the audio volume
nb: Husk lydnivået

en: Remote Audio Output Protocol stream output
nb: Remote Audio Output Protocol-strømmeutdata.

en: Remote control interface
nb: Fjernstyringsgrensesnitt

en: Remote control interface initialized. Type `help' for help.
nb: Fjernstyringsgrensesnitt har startet opp. Skriv 'help' for å få hjelp.

en: Remote-OSD
nb: Fjernstyrt OSD

en: Remote-OSD over VNC
nb: Fjernstyrt OCD gjennom VNC

en: Remove
nb: Fjern

en: Remove Selected
nb: Fjern utvalg

en: Remove a preset
nb: Fjern en forhåndsinnstilling

en: Remove a profile
nb: Fjern en profil

en: Remove old preferences?
nb: Fjerne gamle innstillinger?

en: Remove this podcast subscription
nb: Fjern dette podkastabonnementet

en: Removes all transparency effects used in DVD subtitles.
nb: Fjerner alle gjennomsiktighetseffekter som brukes i DVD-undertekster.

en: Rename Directory
nb: Gi nytt navn til direktiv

en: Rename Directory...
nb: Gi katalog nytt navn ...

en: Rename Folder
nb: Gi nytt navn til mappe

en: Rename Folder...
nb: Gi mappe nytt navn ...

en: Rendering quality
nb: Opptegningskvalitet

en: Repair AVI Files
nb: Reparer AVI-filer

en: Repeat
nb: Gjenta

en: Repeat All
nb: Gjenta alle

en: Repeat Off
nb: Gjenta av

en: Repeat One
nb: Gjenta en

en: Repeat all
nb: Gjenta alt

en: Repeat current item
nb: Gjenta gjeldende element

en: Repeat delay:
nb: Gjentakningsforsinkelse:

en: Repeat:
nb: Gjenta:

en: Replay gain
nb: Repriseforsterkning

en: Replay gain mode
nb: Repriseforsterkningsmodus

en: Replay gain mode:
nb: Repriseforsterkningsmodus:

en: Replay preamp
nb: Reprise-førforsterker

en: Requirements
nb: Krav

en: Resampling quality
nb: Gjensamplingskvalitet

en: Resampling quality (0 = worst and fastest, 10 = best and slowest).
nb: Gjensamplingskvalitet (0 = verst og raskest, 10 = best og tregest).

en: Reset
nb: Nullstill

en: Reset All
nb: Tilbakestill alt

en: Reset Preferences
nb: Tilbakestill innstillinger

en: Reset controls
nb: Gjenopprett kontrollere

en: Reset controls to defaults.
nb: Gjenopprett kontrollere til standardinnstillingene.

en: Reset defaults
nb: Gjenopprett standardinnstillinger

en: Resize interface to the native video size
nb: Omtilpass grensesnittet til videoens naturlige størrelse

en: Resize interface to video size
nb: Endre størrelse til videostørrelse

en: Resolution
nb: Oppløsning

en: Respect ordered chapters
nb: Respekter oppstilte kapitler

en: Restart playback
nb: Start avspilling på nytt

en: Retrieves extra info and art for playlist items
nb: Henter ekstra info og omslag for spillelistegjenstandene

en: Retrieving Channel Info...
nb: Henter kanalinformasjon…

en: Retrieving addons...
nb: Henter tillegg

en: Reveal in Finder
nb: Vis i Finder

en: Reverb
nb: Romklang

en: Reverberation delay
nb: Romklangforsinkelse

en: Reverberation level
nb: Romklangnivå

en: Reverse
nb: Baklengs

en: Reverse stereo
nb: Omvendt stereo

en: Revert to normal play speed
nb: Gå tilbake til vanlig avspillingshastighet

en: Revival
nb: Mod-gjenoppstandelse

en: Rhythmic Soul
nb: Rytmisk soul

en: Right
nb: Høyre

en: Right to left/Bottom to top
nb: Høyre til venstre/Nederst til øverst

en: Ripple
nb: Krusning

en: Ripple video filter
nb: Rippel-videofilter

en: Rock & Roll
nb: Rock 'n' roll

en: Roll-off factor
nb: Avrullingsfaktor

en: Romanian
nb: Rumensk

en: Room size
nb: Romstørrelse

en: Room width
nb: Rombredde

en: Rotate
nb: Roter

en: Rotate (degrees)
nb: Rotér (grader)

en: Rotate by 180 degrees
nb: Roter 180 grader

en: Rotate by 270 degrees
nb: Roter 270 grader

en: Rotate by 90 degrees
nb: Roter 90 grader

en: Rotate or flip the video
nb: Roter eller snu videoen

en: Rotate video filter
nb: Videofilter for rotering

en: Rotation
nb: Rotering

en: Rotation parameter: none;180;90-270;mirror
nb: Roteringsparametre: none;180;90-270;mirror

en: Row
nb: Rad

en: Row border
nb: Radramme

en: Rows
nb: Rader

en: Run VLC with dark interface style
nb: Kjør VLC med et mørkt grensesnittsstil

en: Run as daemon process
nb: Kjør i bakgrunnen

en: Run manually
nb: Kjør manuelt

en: Run on schedule
nb: Kjør etter en tidsplan

en: Run time
nb: Kjøretid

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
nb: Kjører VLC med standardbrukerflaten. Bruk «cvlc» for å kjøre VLC uten en brukerflate.

en: Runs VLC as a background daemon process.
nb: Kjører VLC i bakgrunnen som en systemtjeneste.

en: Russian
nb: Russisk

en: Russian (KOI8-R)
nb: Russisk (KOI8-R)

en: S&tatistics
nb: S&tatistikker

en: S-Video input
nb: S-Video-inndata

en: S-video
nb: S-Video

en: S/PDIF can be used by default when your hardware supports it as well as the audio stream being played.
nb: S/PDIF kan brukes som standard, dersom det støttes både av maskinvaren din og av lydstrømmen som spilles av.

en: SAP Announcement
nb: SAP-annonsering

en: SAP Strict mode
nb: Streng SAP-modus

en: SAP announcement interval
nb: SAP-annonseringsintervall

en: SAP announcing
nb: SAP-annonsering

en: SAP multicast address
nb: SAP-multicastadresse

en: SAP stream announcement is enabled. However, no channel name is provided.
nb: SAP-strømmeannonsering er aktivert; men ingen kanalnavn har blitt valgt.

en: SAP timeout (seconds)
nb: SAP-tidsavbrudd (i sekunder)

en: SDI Demux
nb: SDI-demultiplekser

en: SDI Input
nb: SDI-inndata

en: SDL Image decoder
nb: SDL-bildedekoder

en: SDL chroma format
nb: SDL-krominansformat

en: SDL_image video decoder
nb: SDL_image videodekoder

en: SDP Descriptions parser
nb: SDP-beskrivelsestolker

en: SDP URL
nb: SDP-URL

en: SDP required
nb: SDP påkrevd

en: SFTP authentication
nb: SFTP-autentisering

en: SFTP input
nb: SFTP-inndata

en: SFTP port
nb: SFTP-port

en: SFTP port number to use on the server
nb: SFTP-portnummer å bruke for serveren

en: SMB domain
nb: SMB-domene

en: SMB input
nb: SMB-inndata

en: SMB password
nb: SMB-passord

en: SMB user name
nb: SMB-brukernavn

en: SMF demuxer
nb: SMF-demultiplekser

en: SOCKS password
nb: Passord

en: SOCKS server
nb: SOCKS-tjener

en: SOCKS user name
nb: Brukernavn

en: SPS and PPS id numbers
nb: ID-numrene til SPS og PPS.

en: SPU PID
nb: SPU-PID

en: SRC resampler
nb: SRC-resampler

en: SRTP key (hexadecimal)
nb: SRTP-nøkkel (heksadesimal)

en: SRTP salt (hexadecimal)
nb: SRTP-salt (heksadesimal)

en: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
nb: Konverteringer fra İ420/IYUV/YV12 til RV15/RV16/RV24/RV32 gjennom SSE2

en: SSE2 conversions from
nb: SS2-konverteringer fra

en: SSIM computation
nb: SSIM-utregning

en: SVCD subtitles
nb: SVCD-undertekster

en: SVG template file
nb: SVG-malfil

en: Samba (Windows network shares) input
nb: Samba-inndata (Windows-nettverksdelinger)

en: Same as source
nb: Samme som kilde

en: Samoan
nb: Samoansk

en: Sample aspect ratio
nb: Samplingsstørrelseforhold

en: Sample format
nb: Samplingsformat

en: Sample rate
nb: Samplingsfrekvens

en: Sample rate converter type
nb: Samplingsfrekvens-konverteringstype

en: Sample rate of an audio elementary stream
nb: Samplingsfrekvensen til en primær lydstrøm

en: Sample rate of the transcoded audio stream (11250, 22500, 44100 or 48000).
nb: Samplingsfrekvensen til den transkodede lydstrømmen (11250, 22500, 44100 eller 48000).

en: Samplerate
nb: Samplingsfrekvens

en: Samplerate information of the transcoded stream.
nb: Samplingsfrekvens-informasjonen til den omkodede strømmen.

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
nb: Samplingsfrekevens til lydstrømmen som ble opptatt, i Hz (f.eks.: 11025, 22050, 44100, 48000)

en: Sardinian
nb: Sardinisk

en: Satellite azimuth
nb: Satelittasimut

en: Satellite azimuth in tenths of degree
nb: Satelittasimut, i tiendedels grader

en: Satellite elevation
nb: Satelitthøyde

en: Satellite elevation in tenths of degree
nb: Satelitthøyde, i tiendedels grader

en: Satellite equipment control
nb: Styring av satelittutstyr

en: Satellite longitude
nb: Satelittlengdegrad

en: Satellite range code
nb: Satelittområdekode

en: Saturation
nb: Metning

en: Saturation threshold
nb: Metningsterskel

en: Save
nb: Lagre

en: Save Debug Frames
nb: Lagre avlusingsbilder

en: Save File
nb: Lagre fil

en: Save Metadata
nb: Lagre metadata

en: Save Playlist
nb: Lagre spilleliste

en: Save Playlist to &File...
nb: &Lagre spilleliste som fil…

en: Save Playlist...
nb: Lagre spilleliste…

en: Save VLM configuration as...
nb: Lagre VLM-konfigurasjon som...

en: Save and close the dialog
nb: Lagre og lukk dialogvinduet

en: Save as File
nb: Lagre som fil

en: Save as new Profile...
nb: Lagre som ny profil...

en: Save as new profile
nb: Lagre som ny profil

en: Save current selection as new preset
nb: Lagre gjeldende valg som en ny forhåndsinnstilling

en: Save file to
nb: Lagre fil i

en: Save file...
nb: Lagre fil …

en: Save log file as...
nb: Lagre loggfil som …

en: Save playlist
nb: Lagre spilleliste

en: Save playlist as...
nb: Lagre spilleliste som…

en: Save raw codec data
nb: Lagre rå kodekdata

en: Save recently played items
nb: Lagre nylig spilte medier

en: Save the raw codec data if you have selected/forced the dummy decoder in the main options.
nb: Velg den rå kodekutdataen hvis du har valgt eller fremtvunget stumtjener-dekoderen i hovedinnstillingene.

en: Save the recently played items in the menu
nb: Lagre de nylig avspilte gjenstandene i en meny

en: Save...
nb: Lagre …

en: Saves all the displayed logs to a file
nb: Lagrer alle de viste loggene til en fil

en: Saving file failed
nb: Lagring av fil mislyktes

en: Scale
nb: Målestokk

en: Scale factor
nb: Skaleringsfaktor

en: Scale factor (0.1-2.0)
nb: Skaleringsfaktor (0.1-2.0)

en: Scaled to screen
nb: Skaler til skjerm

en: Scaletempo
nb: Skaleringstempo

en: Scaling factor used when Auto Scaling is disabled.
    Default value is 1.0 (original video size).
nb: Skaleringsfaktor brukt når automatisk skalering av avslått.
    Standardvalget er «1.0» (opprinnelig videostørrelse).

en: Scaling mode
nb: Skaleringsmodus

en: Scaling mode to use.
nb: Skaleringsmodus.

en: Scaling quality
nb: Skaleringskvalitet

en: Scene filter
nb: Scenefilter

en: Scene video filter
nb: Scenevideofilter

en: Schedule
nb: Programoversikt

en: Schedule:
nb: Programoversikt:

en: Scope
nb: Virkefelt

en: Score
nb: Filmlydspor

en: Scrambled
nb: Kryptert

en: Screen
nb: Skjerm

en: Screen Input
nb: Skjerminndata

en: Screen capture
nb: Skjermskudd

en: Screen capture (with X11/XCB)
nb: Skjermklipp (med X11/XCB)

en: Screen index
nb: Skjermindeks

en: Screennumber of fullscreen, instead of same screen where interface is
nb: Nummeret til den ønskede skjermen for fullskjermsmodus, i stedet for den samme skjermen som kontrollerene er på.

en: Scrobbler URL
nb: Scrobbler-URL

en: Scroll with feed
nb: Skroll sammen med strømmen.

en: Search
nb: Søk

en: Search Length
nb: Søkelengde

en: Search in Playlist
nb: Søk i spilleliste

en: Search the playlist
nb: Søk i spillelisten

en: Season
nb: Sesong

en: Second CSA Key
nb: Sekundær CSA-nøkkel

en: Secondary language or program
nb: Sekundært språk eller program

en: Secret Rabbit Code (libsamplerate) resampler
nb: Secret Rabbit Code-gjensampler (libsamplerate)

en: Secure 128-bits (exclude 256-bits ciphers)
nb: Sikker 128-biters (Ekskluder 256-biters kryptering)

en: Secure 256-bits (prioritize 256-bits ciphers)
nb: Sikker 256-biters (Prioriter 256-biters kryptering)

en: Seek and position based on a percent byte position, not a PCR generated time position. If seeking doesn't work property, turn on this option.
nb: Spoling og posisjon basert på en prosent-Byte-posisjon, og ikke en PCR-generert tidsposisjon. Dersom spoling ikke fungerer riktig, skru på denne innstillingen.

en: Seek based on percent not time
nb: Spoling basert på prosent, ikke tid

en: Seek based on percent not time.
nb: Spoling basert på prosent, ikke tid.

en: Segment length
nb: Segmentslengde

en: Segments
nb: Segmenter

en: Select
nb: Velg

en: Select "Advanced Options" to see all options.
nb: Velg «Avanserte innstillinger» for å vise alle valg.

en: Select All
nb: Merk alt

en: Select Audio Device
nb: Velg lydenhet

en: Select Directory
nb: Velg mappe

en: Select File
nb: Velg fil

en: Select Folder
nb: Velg mappe

en: Select Input
nb: Velg inndata

en: Select Output
nb: Velg utdata

en: Select Streaming Method
nb: Velg kringkastingsmetode

en: Select a color effect.
nb: Velg en fargeeffekt

en: Select a device or a VIDEO_TS directory
nb: Velg en enhet eller en VIDEO_TS-mappe

en: Select a device or a VIDEO_TS folder
nb: Velg en enhet eller en VIDEO_TS-mappe

en: Select a directory
nb: Velg en mappe

en: Select a file
nb: Velg en fil

en: Select a proper audio device to be used by KAI.
nb: Velg en ekte lydenhet som KAI skal bruke.

en: Select a proper video mode to be used by KVA.
nb: Velg en ekte lydenhet som KVA skal bruke.

en: Select a stream
nb: Velg en strøm

en: Select an action to change the associated hotkey:
nb: Velg en handling for å endre den tilhørende hurtigtasten:

en: Select and choose transcoding options
nb: Velg transkoding innstillinger

en: Select audio input format with the given bits/sample (if non 0)
nb: Velg lydinndataformat med det gitte bits/sampling-forholdet (hvis det ikke er 0)

en: Select audio input format with the given number of audio channels (if non 0)
nb: Velg lydinndataformat med det gitte antall lydkanaler (hvis det ikke er 0)

en: Select audio input format with the given sample rate (if non 0)
nb: Velg lydinndataformat med den gitte samplingsfrekvensen (hvis det ikke er 0)

en: Select channel to keep
nb: Velg kanalen å beholde

en: Select destinations to stream to
nb: Velg steder å kringkaste til

en: Select next DVD chapter
nb: Velg neste kapittel

en: Select next DVD title
nb: Velg neste tittel

en: Select one color in the video
nb: Velg én farge i videoen

en: Select one or more files to open
nb: Velg en eller flere filer som skal åpnes

en: Select one or multiple files
nb: Velg en eller flere filer

en: Select or double click an action to change the associated hotkey. Use delete key to remove hotkeys
nb: Velg eller dobbeltklikk på en handling for å endre den tilknyttede hurtigtasten. Trykk på Delete-tasten for å fjerne hurtigtastene.

en: Select prev DVD chapter
nb: Velg forrige kapittel

en: Select previous DVD title
nb: Velg forrige tittel

en: Select profile:
nb: Velg profil:

en: Select skin
nb: Velg tema

en: Select speaker configuration you want to use. This option doesn't upmix! So NO e.g. Stereo -> 5.1 conversion.
nb: Velg høytaler-oppsettet du vil bruke. Dette valget kan ikke oppmikse! Så INGEN, for eksempel, Stereo → 5.1-konverteringer.

en: Select the audio input source. See the "video input" option.
nb: Velg lydinndatakilden. Sjekk "Videoinndata"-alternativet.

en: Select the audio output type. See the "video input" option.
nb: Velg lydutdatatypen Sjekk "Videoinndata"-alternativet.

en: Select the capture device type
nb: Velg opptaksenhettypen

en: Select the directory to save to
nb: Velg plasseringen å lagre til

en: Select the file
nb: Velg filen

en: Select the file to save to
nb: Velg filen å lagre til

en: Select the hotkey to display the position.
nb: Velg en hurtigtast for å vise posisjonen.

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
nb: Velg hurtigtasten for å gå til neste videoramme.

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
nb: Velg en hurtigtast for å hoppe et langt stykke tilbake.

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
nb: Velg en hurtigtast for å hoppe et langt stykke framover.

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
nb: Velg hurtigtasten for å gjøre et middels kort hopp bakover.

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
nb: Velg en hurtigtast for å hoppe et stykke framover.

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
nb: Velg hurtigtasten for å gjøre et kort hopp bakover.

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
nb: Velg en hurtigtast for å hoppe et lite stykke forover.

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
nb: Velg hurtigtasten for å gjøre et veldig kort hopp bakover.

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
nb: Velg en hurtigtast for å hoppe et veldig lite stykke forover

en: Select the hotkey to quit the application.
nb: Velg hurtigtasten for å avslutte programmet.

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
nb: Velg en hurtigtast for å sette avspillingen til normal hastighet.

en: Select the hotkey to stop playback.
nb: Velg hurtigtasten for å stoppe avspilling.

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
nb: Velg hurtigtasten for rask avspilling framover.

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
nb: Velg hurtigtasten for treg avspilling.

en: Select the hotkey to use to exit fullscreen state.
nb: Velg en hurtigtast for å gå ut av fullskjerm.

en: Select the hotkey to use to pause.
nb: Velg hurtigtasten for pause.

en: Select the hotkey to use to play.
nb: Velg hurtigtasten for avspilling.

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
nb: Velg en hurtigtast for å bytte til det neste elementet i spillelisten.

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
nb: Velg en hurtigtast for å bytte mellom forrige og neste element i spillelisten

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
nb: Velg hurtigtasten for bytting mellom fullskjermmodus.

en: Select the hotkey to use to swap paused state.
nb: Velg en hurtigtast for å pause og gjenoppta avspilling.

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
nb: Velg hurtigtasten for å bruke det valgte elementet i DVD-menyer.

en: Select the key to bookmark audio timestamp when syncing subtitles.
nb: Velg knappen for å bokmerke lydtidsstempel ved synkronisering av undertekster.

en: Select the key to bookmark subtitle timestamp when syncing subtitles.
nb: Velg tasten som skal bokmerke underteksttidstempler ved synkronisering av undertekster.

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
nb: Velg hurtigtasten for å gå til det neste DVD-kapittelet

en: Select the key to choose the next title from the DVD
nb: Velg hurtigtasten for å gå til den neste DVD-tittelen

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
nb: Velg hurtigtasten for å gå til det forrige DVD-kapittelet

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
nb: Velg hurtigtasten for å gå til den forrige DVD-tittelen

en: Select the key to clear the current playlist.
nb: Velg hurtigtasten for å blanke ut gjeldende spilleliste.

en: Select the key to decrease audio volume.
nb: Velg hurtigtasten for å senke volumet.

en: Select the key to decrease the audio delay.
nb: Velg hurtigtasten for å minske forsinkelsen til lyden.

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
nb: Velg hurtigtasten for å minske forsinkelsen til undertekster.

en: Select the key to increase audio volume.
nb: Velg hurtigtasten for å øke volumet.

en: Select the key to increase the audio delay.
nb: Velg hurtigtasten for å øke forsinkelsen til lyden.

en: Select the key to increase the subtitle delay.
nb: Velg hurtigtasten for å øke forsinkelsen til undertekster.

en: Select the key to move subtitles higher.
nb: Velg hurtigtasten for å undertekster høyere.

en: Select the key to move subtitles lower.
nb: Velg hurtigtasten for å undertekster lavere.

en: Select the key to move the selector down in DVD menus.
nb: Velg hurtigtasten for å navigere nedover i DVD-menyer.

en: Select the key to move the selector left in DVD menus.
nb: Velg hurtigtasten for å navigere til venstre i DVD-menyer.

en: Select the key to move the selector right in DVD menus.
nb: Velg hurtigtasten for å navigere til høyre i DVD-menyer.

en: Select the key to move the selector up in DVD menus.
nb: Velg hurtigtasten for å navigere opp i DVD-menyer.

en: Select the key to mute audio.
nb: Velg hurtigtasten for å dempe lyden.

en: Select the key to play this bookmark.
nb: Velg hurtigtasten for å spille av dette bokmerket.

en: Select the key to reset synchronization of audio & subtitle timestamps.
nb: Velg tasten som skal tilbakestille synkroniseringen av lyd- og underteksts-tidsstempler.

en: Select the key to set this playlist bookmark.
nb: Velg hurtigtasten for å angi dette bokmerket.

en: Select the key to synchronize bookmarked audio & subtitle timestamps.
nb: Velg tasten som skal synkronisere bokmerkede lyd- og underteksts-tidsstempler.

en: Select the key to take you to the DVD menu
nb: Velg hurtigtasten for å komme til DVD-menyen

en: Select the podcast you would like to unsubscribe from:
nb: Velg podkasten du ønsker å avabonnere på:

en: Select the preset you would like to remove:
nb: Velg forhåndsinnstillingen du vil fjerne:

en: Select the profile you would like to remove:
nb: Velg profilen du vil fjerne:

en: Select the replay gain mode
nb: Velg repriseforsterkningsmodus

en: Select the stream with the maximum bitrate under that limit.
nb: Velg strømmen som har en maksimal bitfrekvens under den grensen.

en: Select the subtitle file
nb: Velg undertekstfilen

en: Select the tuner input type (Cable/Antenna).
nb: Velg mottakerinndatatypen (Kabel/Antenne).

en: Select the video output type. See the "video input" option.
nb: Velg videoutdatatypen. Sjekk "Videoinndata"-alternativet.

en: Select your audio codec. Click one to get more information.
nb: Velg lydkodeken din. Klikk på dem for å få mere informasjon.

en: Select your audio output device
nb: Velg din utgangs-enhet for lyd

en: Select your video codec. Click one to get more information.
nb: Velg videokodeken din. Klikk på dem for å få mere informasjon.

en: Selected ports:
nb: Valgte porter:

en: Selection of the starting mode and look
nb: Valg av startmodus og utseende

en: Semantic annotations
nb: Semantiske annotasjoner

en: Send key events to VNC host.
nb: Send tastatur-hendelser til VNC-tjeneren.

en: Send mouse events to VNC host. Not needed for use as VDR ffnetdev client.
nb: Send musehendelser til VNC-tjeneren. Ikke nødvendig for bruk som VDR ffnetdev-klient.

en: Send rate
nb: Sendingsfart

en: Send your video to picture files
nb: Send videoen din til bildefiler

en: Sent
nb: Sendt

en: Sent bytes
nb: Bytes sendt

en: Sent packets
nb: Sendte pakker

en: Separate sub-streams
nb: Adskilte understrømmer

en: Separate words by | (without space)
nb: Separer ord med | (uten mellomrom)

en: Sepia intensity
nb: Sepia-intensitet

en: Sepia video filter
nb: Sepia-videofilter

en: Sequential numbering
nb: Sekvensiell nummerering

en: Serbian
nb: Serbisk

en: Serial Port/Device
nb: Serieport/Enhet

en: Service Discovery
nb: Tjenesteoppdaging

en: Services
nb: Tjenester

en: Services discovery
nb: Tjenesteoppdaging

en: Services discovery modules
nb: Tjenesteoppdagelsesmoduler

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
nb: Tjenesteoppdagelsesmoduler er fasiliteter som automatisk legger til elementer på spillelisten.

en: Session
nb: Økt

en: Session Description Protocol
nb: Session Description Protocol (SDP)

en: Session URL
nb: Øktens nettadresse

en: Session category
nb: Øktens kategori

en: Session description
nb: Øktbeskrivelse

en: Session email
nb: Øktens E-post

en: Session failed
nb: Nettverksøkten mislyktes

en: Session name
nb: Øktens navn

en: Session phone number
nb: Øktens telefonnummer

en: Set ES Lang
nb: Velg ES-språk

en: Set ES id
nb: Velg ES-ID

en: Set FFmpeg debug mask
nb: Velg FFmpeg-feilsjekkingsmaskering

en: Set ID
nb: Velg ID

en: Set Lang
nb: Velg språk

en: Set QP
nb: Velg QP

en: Set as Wall&paper
nb: Velg som bak&grunn

en: Set edge visibility.
nb: Angi kantsynlighet.

en: Set id of ES to PID
nb: Sett ES-ens ID til PID

en: Set index size ratio. Alters default (60min content) or estimated size.
nb: Velg indeksens størrelsesforhold. Dette påvirker standardstørrelsen (60min innhold) eller den anslåtte størrelsen.

en: Set playlist bookmark 1
nb: Angi spillelistebokmerke 1

en: Set playlist bookmark 10
nb: Angi spillelistebokmerke 10

en: Set playlist bookmark 2
nb: Angi spillelistebokmerke 2

en: Set playlist bookmark 3
nb: Angi spillelistebokmerke 3

en: Set playlist bookmark 4
nb: Angi spillelistebokmerke 4

en: Set playlist bookmark 5
nb: Angi spillelistebokmerke 5

en: Set playlist bookmark 6
nb: Angi spillelistebokmerke 6

en: Set playlist bookmark 7
nb: Angi spillelistebokmerke 7

en: Set playlist bookmark 8
nb: Angi spillelistebokmerke 8

en: Set playlist bookmark 9
nb: Angi spillelistebokmerke 9

en: Set the ID of the elementary stream
nb: Velg IDen til hovedstrømmen

en: Set the Sharpen strength, between 0 and 2. Defaults to 0.05.
nb: Bestem beskarpningsstyrken, mellom 0 og 2. Standarden er 0,05.

en: Set the TV channel the tuner will set to (0 means default).
nb: Velg TV-kanalen som mottakeren skal settes til (0 betyr standard).

en: Set the category of the elementary stream
nb: Velg kategorien til hovedstrømmen

en: Set the codec of the elementary stream
nb: Velg kodeken til hovedstrømmen

en: Set the encoding used in text subtitles
nb: Velg kodingen som brukes i undertekster

en: Set the global gain in dB (-20 ... 20).
nb: Bestem programmets dB-justering (Mellom -20 og 20).

en: Set the group of the elementary stream
nb: Velg gruppen til hovedstrømmen

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
nb: Bestem bildelysstyrken, mellom 0 og 2. Standarden er 1.

en: Set the image contrast, between 0 and 2. Defaults to 1.
nb: Bestem bildekontrasten, mellom 0 og 2. Standarden er 1.

en: Set the image gamma, between 0.01 and 10. Defaults to 1.
nb: Bestem bildegammaen, mellom 0,01 og 10. Standarden er 1.

en: Set the image hue, between 0 and 360. Defaults to 0.
nb: Bestem bildefargespekteret, mellom 0 og 360. Standarden er 0.

en: Set the image saturation, between 0 and 3. Defaults to 1.
nb: Bestem bildefyldigheten, mellom 0 og 3. Standarden er 1.

en: Set the justification of subtitles
nb: Velg undertekstenes justering

en: Set up any additional options for streaming
nb: Velg eventuelle ekstra innstillinger for kringkastingen.

en: Set up associations...
nb: Konfigurer tilknytninger...

en: Set up media sources to stream
nb: Gjør klar mediekilder som skal kringkastes

en: Sets a maximum local bitrate (in kbits/s).
nb: Velger en maksimal lokal bitfrekvens (i Kbit/s).

en: Sets the password for the connection, if no username or password are set in the url.
nb: Setter passordet for tilkoblingen dersom ingen brukernavn eller passord er satt i URL-en.

en: Sets the timeout option in the RTSP session string
nb: Angir valget for tidsavbrudd i RTSPs økt-streng

en: Sets the username for the connection, if no username or password are set in the url.
nb: Setter brukernavnet for tilkoblingen, dersom ingen brukernavn eller passord er bestemt i nettadressen.

en: Setting
nb: Valg

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Settings for VLC's control interfaces
nb: Innstillinger for kontrollgrensesnittene i VLC

en: Settings for VLC's interfaces
nb: Innstillinger for grensesnitt

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
nb: Innstillinger for inndata, demultipleksing, dekoding og koding

en: Settings for subtitle, teletext and CC decoders and encoders.
nb: Innstillinger for undertekst, teletekst og CC-dekodere og enkodere.

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
nb: Innstillinger for lydkodeker/kodere.

en: Settings for the main interface
nb: Innstillinger for hovedgrensesnittet

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
nb: Innstillinger for video, bilde eller video + lyd-dekodere/kodere.

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
nb: Innstillinger relatert til skjermmenyer, undertekster og «overliggende delbilder»

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
nb: Innstillinger for spillelisteoppførsel (for eksempel avspillingsmodus) og moduler som automatisk legger til elementer i spillelista (moduler for «oppdaging av tjenester»).

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
nb: Innstillinger for de forskjellige tilgangmetodene. Det er kanskje ønskelig å endre på innstillingene for HTTP-mellomtjener og mellomlageret.

en: Settings...
nb: Innstillinger…

en: Setup Streaming...
nb: Sett opp kringkasting...

en: Setup schedule
nb: Sett opp plan

en: Shadow
nb: Skygge

en: Shadow angle
nb: Skyggevinkel

en: Shadow color
nb: Skyggefarge

en: Shadow distance
nb: Skyggedistanse

en: Shadow opacity
nb: Skyggegjennomsiktighet

en: Shaping delay (ms)
nb: Formingsforsinkelse (ms)

en: Sharpen
nb: Gjør skarpere

en: Sharpen strength (0-2)
nb: Forskarpningsstyrke (0-2)

en: Sharpen video filter
nb: Forskarpningsvideofilter

en: Sharpness
nb: Skarphet

en: Sharpness filter adjust.
nb: Skarphetsfilterjustering.

en: Shift+
nb: Skift+

en: Shift+L
nb: Shift + L

en: Sho&w VLC media player
nb: Vi&s VLC meida player

en: Short backwards jump
nb: Veldig kort hopp bakover

en: Short forward jump
nb: Kort hopp fremover

en: Short jump length
nb: Lengden til det korte hoppet

en: Short jump length, in seconds.
nb: Lengden til det korte hoppet i sekunder.

en: Shortcut
nb: Snarvei

en: Should the buildin driver do a white adjust or your LED stripes? recommend.
nb: Burde den innebygde driveren eller LED-stripene dine justere hvitfargen din? Anbefal.

en: Show &more options
nb: &Vis flere valg

en: Show 80 bands instead of 20
nb: Vis 80 bånd i stedet for 20

en: Show All
nb: Vis alt

en: Show Audio Effects Button
nb: Vis Lydeffekter-knappen

en: Show Basic
nb: Vis grunnleggende

en: Show Containing Directory...
nb: Vis hjemmehørende katalog …

en: Show Containing Folder...
nb: Vis hjemmehørende mappe …

en: Show Details
nb: Vis detaljer

en: Show Fullscreen Controller
nb: Vis fullskjermskontroller

en: Show Fullscreen controller
nb: Vis fullskjermkontroller

en: Show Installed Only
nb: Vis kun installerte

en: Show NC17 rated video streams when using shoutcast video playlists.
nb: Vis MPAA NC17-rangerte videostrømmer ved bruk av Shoutcast-videospillelister.

en: Show Name
nb: Vis navn

en: Show Previous & Next Buttons
nb: Vis Forrige- og Neste-knapper

en: Show Shuffle & Repeat Buttons
nb: Vis Tilfeldig- og Gjenta-knappene.

en: Show Sidebar
nb: Vis sidelinje

en: Show VLC on the taskbar
nb: Vis VLC på oppgavelinja

en: Show a controller in fullscreen mode
nb: Vis en kontroller i fullskjermmodus

en: Show a systray icon for VLC
nb: Vis et ikon i systemkurven

en: Show advanced options
nb: Vis avanserte valg

en: Show advanced preferences over simple ones
nb: Vis avanserte valg framfor enkle

en: Show an icon in the systray allowing you to control VLC media player for basic actions.
nb: Viser et ikon i systemkurven som lar deg kontrollere grunnleggende handlinger i VLC.

en: Show controller in fullscreen
nb: Vis kontrollere i fullskjerm

en: Show controls in full screen mode
nb: Vis kontrolleren i fullskjermsmodus

en: Show errors and warnings
nb: Vis feilmeldinger og advarsler

en: Show everything including debug messages
nb: Vis alt, inkludert avlusingsbeskjedene

en: Show extended VCD info?
nb: Vis utvidet VCD-informasjon?

en: Show extended options
nb: Vis utvidede valg

en: Show extended settings
nb: Vis utvidede innstillinger

en: Show media change popup:
nb: Vis medieendringsnotis:

en: Show media title on video
nb: Vis medietittel i videoen

en: Show media title on video start
nb: Vis medietittel i begynnelsen av videoen

en: Show notification popup on track change
nb: Vis en bemerkning ved sporskifte

en: Show only errors
nb: Vis kun feilmeldinger

en: Show playing item name in window title
nb: Vis navnet på avspillingsgjenstanden i vindustittelen

en: Show settings
nb: Vis innstillinger

en: Show shoutcast adult content
nb: Vis Shoutcast-innhold for voksne

en: Show small preview.
nb: Vis en liten forhåndsvisning.

en: Show stream position
nb: Vis tidsposisjon

en: Show systray icon
nb: Vis ikon i systemkurven

en: Show the name of the song or video in the controller window title.
nb: Vis navnet på sangen eller videoen i kontrollerens vindustittel.

en: Show the tuner properties [channel selection] page.
nb: Vis siden for mottakeregenskapene [kanalvalg].

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
nb: Vis videoen i n millisekunder, standardvalget er 5000 ms (5 sekunder.)

en: Show unimportant error and warnings dialogs
nb: Vis uviktige feil- og advarsels-infobokser.

en: Show video title for x milliseconds
nb: Vis videotittelen i x millisekunder

en: Show video within the main window
nb: Vis video innenfor hovedvinduet

en: Show/Hide Playlist
nb: Vis/Skjul spilleliste

en: Shows a lucent controller when moving the mouse in fullscreen mode.
nb: Viser en gjennomsiktig kontroller når du beveger musen i fullskjermsmodusen.

en: Shows a sidebar in the main window listing media sources.
nb: Viser et sidefelt i hovedvinduet, som lister opp mediekildene.

en: Shows the audio effects button in the main window.
nb: Vis lydeffektknappen i hovedvinduet.

en: Shows the previous and next buttons in the main window.
nb: Viser Forrige- og Neste-knappene i hovedvinduet.

en: Shows the shuffle and repeat buttons in the main window.
nb: Viser Tilfeldig- og Gjenta-knappene i hovedvinduet.

en: Showtunes
nb: Teaterslagere

en: Shuffle
nb: Tilfeldig

en: Side left
nb: Side venstre

en: Side right
nb: Side høyre

en: Signaling mode of the extension AOT
nb: Signaliseringsmodusen til AOT-utvidelsen.

en: Silver
nb: Sølv

en: Similarity
nb: Likhet

en: Similarity threshold
nb: Likhetsterskel

en: Simple
nb: Enkle

en: Simple DirectMedia Layer video output
nb: Simple DirectMedia Layer-videoutdata

en: Simple Karaoke filter
nb: Enkelt karaokefilter

en: Simple Preferences
nb: Enkle innstillinger

en: Simple decoder for Dolby Surround encoded streams
nb: Enkel dekoder for Dolby Surround-kodede strømmer

en: Simple stereo widening effect
nb: Enkel stereo-utbredelseseffekt.

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
nb: Forenklet kinesisk (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
nb: Forenklet kinesisk Unix (EUC-CN)

en: Sinc function (best quality)
nb: Sinc-funksjon (Beste kvalitet)

en: Sinc function (fast)
nb: Sinc-funksjon (Raskt)

en: Sinc function (medium quality)
nb: Sinc-funksjon (Middels kvalitet)

en: Single precision audio volume
nb: Enkelpresisjons lydvolum

en: Sinhalese
nb: Sinhalesisk

en: Size
nb: Størrelse

en: Size of stream in bytes
nb: Størrelse på strøm i byte

en: Size of the TS packet to encrypt. The encryption routines subtract the TS-header from the value before encrypting.
nb: Spesifiser størrelsen til TS-pakken som skal krypteres. Krypteringsrutinene fjerner TS-utvidelsen fra verdien før krypteringen.

en: Size of the request for reading access
nb: Størrelsen på forespørselen om lesetilgang

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
nb: Temafiler |*.vlt;*.wsz;*.xml

en: Skin resource file:
nb: Temaressursfil:

en: Skin to use
nb: Tema som skal brukes

en: Skin whiten
nb: Hudbleking

en: Skinnable Interface
nb: Tematiserbart grensesnitt

en: Skins
nb: Temaer

en: Skins customize player's appearance. You can activate them through preferences.
nb: Skins tilpasser avspillerens utseende. Du kan aktivere dem i innstillingene.

en: Skip H.264 in-loop deblocking filter
nb: Hopp over H.264-løkkeavblokkingsfilter

en: Skip ads
nb: Hopp over reklamer

en: Skip frame (default=0)
nb: Hopp over rammer (Standarden er 0).

en: Skip frames
nb: Hopp over rammer

en: Skip idct (default=0)
nb: Hopp over IDCT (Standarden er 0).

en: Skip loop filter
nb: Hopp over løkkefilter

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
nb: Hopp over løkkefilteret for H.264-dekoding

en: Skipping the loop filter (aka deblocking) usually has a detrimental effect on quality. However it provides a big speedup for high definition streams.
nb: Å hoppe over løkkefilteret (altså avblokking) har often en negativ effekt på kvaliteten. Men det sørger også for en kraftig fartsøkning i høydefinisjonsstrømmer.

en: Sky blue
nb: Himmelblå

en: Slides (images)
nb: Lysbilder (bilder)

en: Slides (text)
nb: Lysbilder (tekst)

en: Slightly improve quality of SMP, at the cost of repeatability.
nb: Øk kvaliteten til SMP-en bittelitt, på bekostning av gjentakningsevnen.

en: Slo&wer
nb: &Saktere

en: Slovenian
nb: Slovensk

en: Slow
nb: Treg

en: Slow Jam
nb: Soft R&B

en: Slow Rock
nb: Treg rock

en: Slower
nb: Saktere

en: Slower (fine)
nb: Tregere (små steg)

en: Small
nb: Små

en: Small Volume
nb: Liten volumendrer

en: Small preview
nb: Liten forhåndsvisning

en: Small preview size
nb: Liten forhåndsvisningsstørrelse

en: Smaller
nb: Mindre

en: Smooth Streaming
nb: Mykere strømming

en: Snapshot
nb: Skjermbilde

en: Socks proxy
nb: SOCKS-mellomtjener

en: Soft
nb: Myk

en: Soft rock
nb: Myk rock

en: Soften
nb: Myk opp

en: Softening value
nb: Mykgjøringsverdi

en: Software
nb: Programvare

en: Software gain
nb: Programvareforsterking

en: Soloist
nb: Solist

en: Some French channels do not flag their subtitling pages correctly due to a historical interpretation mistake. Try using this wrong interpretation if your subtitles don't appear.
nb: Noen franske kanaler merker ikke undertekstsidene sine riktig, på grunn av en historisk tolkningsfeil. Prøv å bruke denne gale tolkningen hvis tekstene dine ikke dukker opp.

en: Song Description
nb: Sangbeskrivelse

en: Sort Node by Author
nb: Sorter node etter utvikler

en: Sort Node by Name
nb: Sorter etter navn

en: Sort alphabetically according to the current language's collation rules.
nb: Sorter alfabetisk etter reglene på det nåværende språket.

en: Sort by
nb: Sorter etter

en: Sotho, Southern
nb: Sør-Sotho

en: Sound Clip
nb: Lydklipp

en: Sound Delay
nb: Lydforsinkelse

en: Sound Engineer
nb: Lydmikser

en: Sound fonts
nb: Lydfonter

en: Soundtrack
nb: Tittelspor

en: Source
nb: Kilde

en: Source aspect ratio
nb: Kildens sideforhold (aspect ratio)

en: Source directory
nb: Kildemappe

en: Source:
nb: Kilde:

en: Sout stream
nb: Sout-strøm

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
nb: Sout-strømmoduler tillater å bygge sout-prosesseringskjeder. Vennligst konsulter VLCs strømmeveiledning for mer informasjon. Du kan konfigurere standardvalg for hver sout-strømmodul her.

en: South-Eastern European (Latin-10)
nb: Sørøst-europeisk (Latin-10)

en: Southern Rock
nb: Sørstatsrock

en: Sp&eed
nb: Ha&stighet

en: Spacer
nb: Tomrom

en: Spanish
nb: Spansk

en: Spatial blur
nb: Areal-uklarhet

en: Speaker configuration
nb: Høytaler-oppsett

en: Special modules
nb: Spesialmoduler

en: Specifies the services discovery modules to preload, separated by colons. Typical value is "sap".
nb: Angir hvilke oppdagelsesmoduler for tjenester å ha klare, inndelt med kolon. Standardverdien er "sap".

en: Specify AAC audio profile to use
nb: Velg AAC-lydprofilen som skal brukes

en: Specify a delay (in ms) for this elementary stream. Positive means delay and negative means advance.
nb: Bestem en forsinkelse (i ms) for denne hovedstrømmen. Positive tall lager en forsinkelse, mens negative tall lager en fremskyndelse.

en: Specify an ISO-639 code (three characters) for this elementary stream
nb: Spesifiser en ISO-639-kode (Tre bokstaver) for denne hovedstrømmen.

en: Specify the deinterlace module to use.
nb: Velg avflettingsmodusen som skal brukes.

en: Specify the log filename.
nb: Spesifiser filnavnet til loggen

en: Specify the logging format.
nb: Spesifiser loggføringsformatet.

en: Specify the magazine containing the language page
nb: Spesifiser magasinet som inneholder språksiden

en: Specify the page containing the language
nb: Angi siden som inneholder språket

en: Specify the row containing the language
nb: Angi raden som inneholder språket

en: Specify the size of the TS packet to decrypt. The decryption routines subtract the TS-header from the value before decrypting.
nb: Spesifiser størrelsen til TS-pakken som skal dekrypteres. Dekrypteringsrutinene fjerner TS-utvidelsen fra verdien før avkrypteringen.

en: Spectral sections
nb: Spektralseksjoner

en: Spectrometer
nb: Spektrometer

en: Spectrum
nb: Spektrum

en: Spectrum analyser
nb: Spektrumanalysering

en: Spectrum inversion
nb: Spektrumsinvertering

en: Speech
nb: Tale

en: Speed of feeds
nb: Hastigheten på kildevisningen

en: Speed selector
nb: Hastighetsvelger

en: Speed: %.2fx
nb: Fart: %.2fx

en: Speex audio decoder
nb: Speex-lyddekoder

en: Speex audio encoder
nb: Speex-lydkoder

en: Speex audio packetizer
nb: Speex-lydinnpakker

en: Speex resampler
nb: Speex-gjensampler

en: Split segments anywhere
nb: Del opp segmenter overalt

en: Split the video in multiple windows to display on a wall of screens
nb: Del videoen opp i flere vinduer, for å bli vist på en vegg av skjermer.

en: Splits video in two same parts, like in a mirror
nb: Deler videoen i to deler, som i et speil

en: Splitter
nb: Oppdeler

en: Standard Definition (576 or 480 lines)
nb: Standard oppløsning (576 eller 480 linjer)

en: Standard stream output
nb: Standard kringkastingsutdata

en: Start Time
nb: Starttid

en: Start VLC with only a systray icon
nb: Start VLC med bare et ikon i systemkurven

en: Start VLC with:
     - normal mode
     - a zone always present to show information as lyrics, album arts...
     - minimal mode with limited controls
nb: Start opp VLC:
    • i normal modus.
    • med et alltid tilstedeværende felt som viser slik info som tekster, albumomslad...
    • i en minimal modus med færre kontroller.

en: Start directly in menu
nb: Start direkte i meny

en: Start in minimal view (without menus)
nb: Start i minimal visning (uten menyer)

en: Start in minimal view mode
nb: Start i minimal visning

en: Start playback of new items immediately once they were added.
nb: Start avspilling av nye elementer med en gang de blir lagt til.

en: Start the DVD directly in the main menu. This will try to skip all the useless warning introductions.
nb: Start DVDen direkte i hovedmenyen. Dette vil forsøke å hoppe over de ubrukelige advarselsintroduksjonene.

en: Start time
nb: Startposisjon

en: Start video in fullscreen mode
nb: Start videoen i fullskjermsmodus

en: Starting Position
nb: Startposisjon

en: Statistics
nb: Statistikk

en: Statistics video output
nb: Statistikker for videoutdata

en: Status Bar
nb: Statuslinje

en: Step Backward
nb: Gå bakover

en: Step Forward
nb: Gå framover

en: Step backward
nb: Gå bakover

en: Step forward
nb: Gå framover

en: Stereo Enhancer
nb: Stereoforbedrer

en: Stereo audio mode
nb: Stereolydmodus

en: Stereo audio output mode
nb: Stereolydutdatamodus

en: Stereo mode
nb: Stereomodus

en: Stereo to mono downmixer
nb: Nedmikser fra stereo til mono

en: Stop
nb: Stopp

en: Stop playback
nb: Stopp avspilling

en: Stop the A to B loop
nb: Stopp A til B-løkken

en: Stop the playlist after each played playlist item.
nb: Stopp spillelisten etter hvert avspilte element.

en: Stop time
nb: Stoppposisjon

en: Stream
nb: Kringkast

en: Stream %d
nb: Kringkaster %d

en: Stream Announcement
nb: Strømmeannonsering

en: Stream Announcing
nb: Strømmeannonsering

en: Stream Destination
nb: Kringkastingsdestinasjon

en: Stream ID of the audio track to use.
nb: Strømme-ID til lydsporet som skal brukes.

en: Stream ID of the subtitle track to use.
nb: Strømme-ID-en til undertekstsporet som skal brukes.

en: Stream MP3
nb: Kringkast MP3

en: Stream Output
nb: Kringkastingsutdata

en: Stream all elementary streams
nb: Kringkast alle hovedstrømmer

en: Stream all elementary streams (video, audio and subtitles)
nb: Strøm alle elementære strømmer (video, lyd og undertekster)

en: Stream bitrate
nb: Strømmingsbitfrekvens

en: Stream description
nb: Strømbeskrivelse

en: Stream filter module
nb: Strømmefiltermodul

en: Stream filters
nb: Kringkastingfiltre

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
nb: Strømfiltre er spesielle moduler som tillater avanserte innstillinger på innsiden av VLC. Bruk med varsomhet…

en: Stream filters are used to modify the stream that is being read.
nb: Strømmefiltere brukes til å modifisere strømmen som blir lest.

en: Stream identifier
nb: Kringkastingsidentifisering

en: Stream name
nb: Strømmens navn

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
nb: Strømmenummeret til lydsporet som skal brukes (fra 0 til n).

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
nb: Strømnummer som undertekstene skal bruke (fra 0 til n).

en: Stream output
nb: Kringkastingseksport

en: Stream output muxer caching (ms)
nb: Strømmeutdatamultiplekser-mellomlager (ms)

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
nb: Utgangsinnstillinger for kringkastingen brukes når programmet brukes som kringkastingstjener eller ved lagring av inngående kringkastinger.
    Kringkastinger blir først blandet før de sendes gjennom en modul som kan lagre kringkastingen til ei fil, eller kringkaste den (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout kringkastinger-moduler tillater avansert behandling av kringasting (omkoding, kopiering…)

en: Stream output to memory buffer
nb: Strøm utdataen til minnemellomlageret

en: Stream public
nb: Kringkast offentlig

en: Stream the On Screen Display menu (using the osdmenu subpicture module).
nb: Kringkast OSD-menyen (gjennom osdmenu-underbildemodulen).

en: Stream to network
nb: Kringkast til nettverk

en: Stream...
nb: Kringkasting …

en: Streamable
nb: Strømmbar

en: Streaming
nb: Kringkasting

en: Streaming / Transcoding failed
nb: Kringkasting/Omkoding feilet

en: Streaming and Transcoding Options
nb: Strømme- og omkodings-innstillinger

en: Streaming deinterlace mode
nb: Strømmeavflettingsmodus

en: Streaming method
nb: Kringkastingsmetode

en: Streaming/Exporting Wizard...
nb: Kringkaster/Eksporterer veiviser...

en: Streaming/Saving:
nb: Kringkaster/Lagrer:

en: Streaming/Transcoding Wizard
nb: Strømme-/omkodings-veiviser

en: Strength
nb: Styrke

en: Strength of AQ
nb: AQs styrke

en: Strength of psychovisual optimization, default is "1.0:0.0"
nb: Styrken til den psykovisuelle optimaliseringen. Standarden er "1,0:0,0".

en: Strict standard compliance
nb: Streng følging av de offisielle standardene.

en: Stuff
nb: Ting

en: Sub &Track
nb: Undertekst&spor

en: Sub sync: bookmarked audio time
nb: Undertekstsynk: Bokmerket lydtidspunkt.

en: Sub sync: bookmarked subtitle time
nb: Undertekstsynk: Bokmerket underteksttidspunkt.

en: Sub sync: delay reset
nb: Undertekstsynk: Tilbakestilling av forsinkelser.

en: Sub sync: set bookmarks first!
nb: Undertekstsynk: Velg bokmerkene først!

en: Sub-Title
nb: Undertittel

en: Subdirectory behavior
nb: Undermappers oppførsel

en: Subject
nb: Tema

en: Submission of played songs to last.fm
nb: Innsending av spilte sanger til last.fm

en: Submit played tracks stats to Last.fm
nb: Send inn statistikker om avspilte spor til Last.fm

en: Subpicture position
nb: Underbildeplassering

en: Subpictures
nb: Underbilder

en: Subpictures filter module
nb: Underbildefiltermodul

en: Subpictures source module
nb: Underbildekildemodul

en: Subpixel motion estimation and partition decision quality
nb: Underpikselbevegelsesantakelse og partisjoneringsavgjørelseskvalitet.

en: Subscreen height
nb: Underskjerm-høyde

en: Subscreen left
nb: Underskjerm til venstre

en: Subscreen top
nb: Underskjerm øverst

en: Subscreen width
nb: Underskjerm-bredde

en: Subscribe
nb: Abonner

en: Subscribe to a podcast
nb: Abonner på en podkast

en: Subsdelay
nb: Undertekstforsinkelse

en: Subti&tle
nb: Underte&kst

en: Subtitle
nb: Undertekst

en: Subtitle & On Screen Display Settings
nb: Undertekst- og skjermvisnings-innstillinger

en: Subtitle Delay
nb: Undertekstforsinkelse

en: Subtitle File
nb: Undertekstfil

en: Subtitle Files
nb: Undertekstfiler

en: Subtitle Language
nb: Undertekstspråk

en: Subtitle Track
nb: Undertekstspor

en: Subtitle alignment
nb: Undertekstplassering

en: Subtitle autodetection fuzziness
nb: Oppdag automatisk uklar teksting

en: Subtitle autodetection paths
nb: Automatisk oppdag lokasjon av undertekster

en: Subtitle codec
nb: Undertekstkodek

en: Subtitle codecs
nb: Undertekstkodeker

en: Subtitle delay
nb: Undertekstforsinkelse

en: Subtitle delay %i ms
nb: Undertekstforsinkelsen er %i ms

en: Subtitle delay down
nb: Senk undertekstforsinkelse.

en: Subtitle delay up
nb: Øk undertekstforsinkelse

en: Subtitle description
nb: Undertekstfil-beskrivelse

en: Subtitle duration factor:
nb: Undertekstvarighetsfaktor:

en: Subtitle effects
nb: Underteksteffekter

en: Subtitle encoder
nb: Undertekstkoding

en: Subtitle encoding
nb: Undertekstkoding

en: Subtitle format
nb: Undertekstfil-format

en: Subtitle justification
nb: Undertekstjustering

en: Subtitle language
nb: Undertekstspråk

en: Subtitle languages
nb: Undertekstspråk

en: Subtitle position %d px
nb: Undertekstplassering %d px

en: Subtitle position down
nb: Undertekstplassering ned

en: Subtitle position up
nb: Undertekstplassering opp

en: Subtitle position: no active subtitle
nb: Undertekstposisjon: ingen aktiv undertekst

en: Subtitle renderers using libass
nb: Undertekstopptegnere gjennom libass

en: Subtitle speed:
nb: Undertekst-hastighet:

en: Subtitle sync / bookmark audio timestamp
nb: Undertekstsynk / Bokmerk lydtidsstempel

en: Subtitle sync / bookmark subtitle timestamp
nb: Undertekstsynkronisering / bokmerk underteksttidsstempel

en: Subtitle sync / reset audio & subtitle synchronization
nb: Undertekstsynkronisering / Tilbakestill lyd og undertekstsynkronisering

en: Subtitle sync / synchronize audio & subtitle timestamps
nb: Undertekstsynkronisering / Synkroniser lyd- og underteksts-tidsstempler.

en: Subtitle text encoding
nb: Undertekstkoding

en: Subtitle track
nb: Undertekstspor

en: Subtitle track ID
nb: Undertekstspor-ID

en: Subtitle track synchronization:
nb: Undertekstspor-synkronisering:

en: Subtitle track: %s
nb: Undertekstspor: %s

en: Subtitles
nb: Undertekster

en: Subtitles (advanced)
nb: Undertekster (avansert)

en: Subtitles (images)
nb: Undertekster (bilder)

en: Subtitles / OSD
nb: Undertekster/OSD

en: Subtitles Track
nb: Undertekstspor

en: Subtitles/Video
nb: Undertekster/video

en: Summary
nb: Oppsummering

en: Sundanese
nb: Sundanesisk

en: Support for VDR recordings (http://www.tvdr.de/).
nb: Støtte for VDR opptak (http://www.tvdr.de/).

en: Surround delay (ms)
nb: Surroundforsinkelse (ms)

en: Surround delay, in ms. Usual values are from 5 to 40 ms.
nb: Surroundforsinkelse i ms. Typiske verdier er mellom 5 og 40 ms.

en: Surround effect level (from 0 to 100, default value is 0).
nb: Surroundeffektnivå (fra 0 til 100, standarden er 0).

en: Surround level
nb: Surroundnivå

en: Swedish
nb: Svensk

en: Switch to full preferences view
nb: Bytt til visning for alle innstillinger

en: Switch to simple preferences view
nb: Bytt til visning for enkle innstillinger

en: Symbol rate (bauds)
nb: Symbolfrekvens (i baud)

en: Symphonic Rock
nb: Symfonisk rock

en: Symphony
nb: Symfoni

en: Sync on Intra Frame
nb: Synkroniser på mellombilde

en: Synchronization
nb: Synkronisering

en: Synchronize left and right
nb: Synkroniser venstre og høyre

en: Synchronize top and bottom
nb: Synkroniser topp og bunn

en: Synchronous writing
nb: Synkronisert skriving

en: Synthesis gain
nb: Synteseforsterkning

en: System Id
nb: System-ID

en: System Sound Output Device
nb: Systemlydutdataenhet

en: System codeset
nb: Systemets tekstkoding

en: System's default
nb: Systemets standard

en: Systray icon
nb: Systemkurvikon

en: T&itle
nb: T&ittel

en: T&ools
nb: V&erktøy

en: T.140 text encoder
nb: T.140-tekstkoder

en: TCP command input
nb: TCP-kommandoinndata

en: TCP connection timeout
nb: Tidsavbrudd for TCP-tilkobling

en: TCP input
nb: TCP-inndata

en: TCP/UDP timeout (ms)
nb: TCP/UDP-tidsavbrudd (ms)

en: TLS cipher priorities
nb: TLS-krypteringsprioriteter

en: TLS server support for OS X
nb: TLS-serverstøtte for MacOS

en: TLS support for OS X and iOS
nb: TLS-støtte for MacOS og iOS

en: TS muxer (libdvbpsi)
nb: TS-multiplekser (libdvbpsi)

en: TTA demuxer
nb: TTA-demultiplekser

en: TV - analog
nb: Analog TV

en: TV - digital
nb: Digital TV

en: TV channels are grouped by transponder (a.k.a. multiplex) on a given frequency. This is required to tune the receiver.
nb: TV-kanaler er sortert sammen av senderen (i multiplekser) på en gitt frekvens. Dette er påkrevd for å stille inn mottakeren.

en: TV-range is usually used colorrange, defining this to true will enable libx264 to use full colorrange on encoding
nb: "TV-spekter" er standarden. Å endre dette til 'true' vil sørge for at libx264 kan bruke hele fargespekteret ved koding.

en: Tab
nb: Tabulator

en: Tahitian
nb: Tahitisk

en: Tajik
nb: Tadsjikisk

en: Take &Snapshot
nb: Ta et &skjermklipp

en: Take a snapshot
nb: Ta skjermbilde

en: Take video snapshot
nb: Ta skjermbilde

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
nb: Tar et skjermbilde av videoen og lagrer det.

en: Tamil
nb: Tamilsk

en: Target Usage
nb: Tilsiktet bruk

en: Target bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
nb: Ønsket bitfrekvens i Kb/s ved koding i "Konstant bitfrekvens"-modus

en: Target bitrate of the transcoded audio stream.
nb: Den ønskede bitfrekvensen til den omkodede lydstrømmen.

en: Target bitrate of the transcoded video stream.
nb: Den ønskede bitfrekvensen til den omkodede videostrømmen.

en: Target output frame rate for the video stream.
nb: Ønsket utdatabildefrekvens for videostrømmen.

en: Teal
nb: Blågrønn

en: Teletext
nb: Tekst-TV

en: Teletext Activation
nb: Tekst-TV-aktivering

en: Teletext alignment
nb: Tekst-TV-justering

en: Teletext configuration
nb: Tekst-TV-oppsett

en: Teletext language
nb: Tekst-TV-språk

en: Teletext page
nb: Teletext-side

en: Teletext subtitles
nb: Tekst-TV-undertekster

en: Teletext subtitles decoder
nb: Tekst-TV-undertekstdekoder

en: Teletext subtitles: hearing impaired
nb: Tekst-TV-undertekster: Hørselhemmede

en: Teletext text subtitles
nb: Tekst-TV-undertekster

en: Teletext transparency
nb: Tekst-TV-gjennomsiktighet

en: Teletext: additional information
nb: Tekst-TV: Mer informasjon

en: Teletext: program schedule
nb: Tekst-TV: programoversikt

en: Tell VLC that it is being launched due to a file association in the OS
nb: Gjør VLC oppmerksom på at det blir startet på grunn av en filassosiasjon i OS-et

en: Terrestrial reception parameters
nb: Mottakelsesparametere for analogt bakkenett

en: Text
nb: Tekst

en: Text Color
nb: Tekstfarge

en: Text Size
nb: Tekststørrelse

en: Text default color
nb: Standard skriftfarge

en: Text file
nb: Tekstfil

en: Text opacity
nb: Tekstgjennomsiktighet

en: Text position
nb: Tekstplassering

en: Text renderer
nb: Teksttegner

en: Text renderer for Mac
nb: Skrifttegner for macOS

en: Text rendering module
nb: Teksttegnermodul

en: Text subtitle decoder
nb: TXT-undertekstdekoder

en: Text subtitle parser
nb: Undertekst-syntakstolker

en: Texts / Logs (*.log *.txt);; All (*.*)
nb: Tekst / Logger (*.log *.txt);; Alt (*.*)

en: Textual audio descriptions
nb: Tekstbaserte lydbeskrivelser

en: Texture size
nb: Teksturstørrelse

en: Thanks
nb: Takk

en: The MouseWheel up-down (vertical) axis can control volume, position or mousewheel event can be ignored
nb: Musehjulets opp og ned (vertikale) akses kan kontrollere volum, posisjon eller musehjul-handlinger kan ignoreres

en: The audio device "%s" could not be used:
    %s.
nb: Lydenhetet "%s" kunne ikke brukes:
    %s.

en: The capture device "%s" does not support the required parameters.
nb: Opptaksenheten "%s" støtter ikke de valgte parameterene.

en: The color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
nb: Fargen på teksten som skal tegnes i videoen. Dette må være en heksadesimal (slik som HTML-farger). De første to tegnene er for rød, deretter for grønn, og til slutt blå. For eksempel, #000000 = svart, #FF0000 = rød, #00FF00 = grønn, #FFFF00 = gul (rød + grønn), #FFFFFF = hvit.

en: The degree of blurring from 1 to 127.
nb: Uklarhetsstyrken mellom 1 og 127.

en: The demuxer will advance timestamps if the input can't keep up with the rate.
nb: Demultiplekseren vil flytte tidsstempler fremover, dersom inndataen ikke kan holde tritt med den.

en: The device you selected cannot be used, because its type is not supported.
nb: Enheten du valgte kan ikke bli brukt, fordi dens type ikke er støttet.

en: The even CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
nb: Den andre CSA-krypteringsnøkkelen. Dette må være en 16-tegns streng (8 heksadesimale bytes).

en: The format of '%s' cannot be detected. Have a look at the log for details.
nb: Kan ikke gjenkjenne formatet til «%s». Les loggen for mer informasjon.

en: The height of the effects video window, in pixels.
nb: Høyden til videoeffektvinduet, i bildepunkter.

en: The height of the video window, in pixels.
nb: Høyden til videovinduet, i bildepunkter.

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
nb: Det maksimale antall filter (%u) er nådd.

en: The media library is automatically saved and reloaded each time you start VLC.
nb: Mediebiblioteket blir automatisk lagret og lastet inn på nytt hver gang VLC startes.

en: The new version was successfully downloaded. Do you want to close VLC and install it now?
nb: Den nye versjonen ble lastet ned. Vil du avslutte VLC og installere den nå?

en: The number of the first segment generated
nb: Nummeret til det første segmentet som er generert.

en: The opacity (inverse of transparency) of the text that will be rendered on the video. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
nb: Fastheten (det motsatte av gjennomsiktighet) til teksten som vil bli tegnet i videoen. 0 = gjennomsiktig, 255 = helt fast.

en: The password of your last.fm account
nb: Passordet til last.fm-kontoen din

en: The path where the debugframes should be saved
nb: Filbanen hvor avlusingsbildene skal lagres

en: The playlist can use a tree to categorize some items, like the contents of a directory.
nb: Spillelisten kan bruke tre-visning for å kategorisere noen elementer, som innholdet av en mappe.

en: The requested RTSP session could not be established.
nb: Den ønskede RTSP-økten kunne ikke bli satt opp.

en: The size of the texture, in pixels.
nb: Teksturstørrelsen i piksler.

en: The standard MPEG audio (1/2) format (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
nb: Standardformatet for MPEG (1/2)-lyd (kan brukes med MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG og RAW)

en: The step size of the volume is adjustable using this option.
nb: Størrelsen på volumhoppene kan stilles på med dette alternativet.

en: The stream must be playing or paused for bookmarks to work.
nb: Kringkastingen må bli spilt av eller satt på pause for at bokmerker skal virke.

en: The stream will run this duration (in seconds).
nb: Kringkastingen vil kjøre i denne perioden (i sekunder).

en: The stream will start at this position (in seconds).
nb: Kringkastingen vil starte på denne posisjonen (i sekunder).

en: The stream will stop at this position (in seconds).
nb: Kringkastingen vil stoppe på denne posisjonen (i sekunder).

en: The symbol rate must be specified manually for some systems, notably DVB-C, DVB-S and DVB-S2.
nb: Symbolfrekvensen må spesifiseres manuelt for noen systemer, særlig for DVB-C, DVB-S og DVB-S2.

en: The type of FFT window to use for spectrum-based visualizations.
nb: FFT-vindustypen som skal brukes til spektralbaserte visualiseringer.

en: The username of your last.fm account
nb: Brukernavnet til last.fm-kontoen din

en: The volume can be recorded and automatically restored next time VLC is used.
nb: Lydnivået kan bli tatt opp og automatisk lagret neste gang VLC startes.

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background.
nb: Bakgrunnbildemodusen tillater visning av videoen som skrivebordbakgrunn.

en: The width of the effects video window, in pixels.
nb: Bredden til videoeffektvinduet, i bildepunkter.

en: The width of the video window, in pixels.
nb: Bredden til videovinduet, i bildepunkter.

en: Theora is a free general-purpose codec (useable with MPEG TS and OGG)
nb: Theora er en fri kodek for generell bruk (kan brukes med MPEG TS og OGG)

en: Theora video decoder
nb: Theora-videodekoder

en: Theora video encoder
nb: Theora-videokoder

en: Theora video packetizer
nb: Theora-videoinnpakker

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
nb: Med dette alternativet kan du velge hvilket grensesnitt VLC skal bruke. Du kan velge hovedgrensesnittet, ekstra grensesnittmoduler, og endre på forskjellige relaterte alternativer.

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
nb: Disse valgene lar deg endre oppførselen til det underliggende lydsystemet, samt legge til lydfiltre brukt til etterbehandling eller visuelle effekter (spektrumanalyse, osv.). Slå på filtrene her og sett opp dem opp i bolken «lydfiltre».

en: These options allow you to modify the behavior of the input subsystem, such as the DVD or VCD device, the network interface settings or the subtitle channel.
nb: Disse opsjonene tillater deg å endre oppførselen på subsystemet for inputt, som DVD- eller VCD-enheter, nettverkskortsinstillinger eller undertekstkanalen.

en: These options allow you to modify the behavior of the subpictures subsystem. You can for example enable subpictures sources (logo, etc.). Enable these filters here and configure them in the "subsources filters" modules section. You can also set many miscellaneous subpictures options.
nb: Disse innstillingene tillater deg å endre oppførselen til delsystemet for underbilder. Du kan for eksempel aktivere underbildekilder (logo, osv.). Aktiver disse filtrene her og konfigurer dem i "underkildefiltre"-seksjonen. Du kan også velge blant mange forskjellige underbildevalg.

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
nb: Disse alternativene tillater deg å endre oppførselen til videoutgangens undersystem. Du kan for eksempel aktivere videofiltre (linjedeling, bildejustering, osv). Aktivér disse filtrene her og endre på dem i "videofiltre"-seksjonen. Du kan også sette mange diverse videoalternativer.

en: These options define the behavior of the playlist. Some of them can be overridden in the playlist dialog box.
nb: Disse valgene definerer oppførselen til spillelisten. Noen av valgene kan overstyres i dialogboksen for spillelisten.

en: These settings are the global VLC key bindings, known as "hotkeys".
nb: Disse innstillingene er de globale VLC-tastatursnarveiene, kjent som "hurtigtaster".

en: Thick
nb: Tjukk

en: Thin
nb: Tynn

en: This Blu-ray Disc needs a library for AACS decoding, and your system does not have it.
nb: Denne Blu-Ray-disken krever et bibliotek for AACS-dekoding, og maskinen din har ikke det.

en: This Blu-ray Disc needs a library for BD+ decoding, and your system does not have it.
nb: Denne Blu-Ray-disken krever et bibliotek for dekoding av BD+, og maskinen din har ikke det.

en: This X.509 certicate file (PEM format) is used for server-side TLS. On OS X, the string is used as a label to search the certificate in the keychain.
nb: Denne X.509-sertifikatsfilen (PEM-format) brukes for TLS hos serverne. På MacOS brukes denne strengen som et merke for å søke opp sertifikatet i nøkkelkjeden.

en: This X.509 certificate file (PEM format) can optionally be used to authenticate remote clients in TLS sessions.
nb: Denne X.509-sertifikatsfilen (i PEM-format) kan om ønskelig brukes til å autentisere eksterne klienter under TLS-økter.

en: This addon has been installed manually. VLC can't manage it by itself.
nb: Dette tillegget har blitt installert manuelt. VLC kan ikke håndtere den på egen hånd.

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
nb: Dette legger til filtre for etterbehandling av lyd, brukt til å endre lydgjengivelsen.

en: This adds post-processing filters to enhance the picture quality, for instance deinterlacing, or distort the video.
nb: Legg post-proserringsfilter på for berike bildekvaliteten. For eksempel deinterlacing eller eller fordrei videoen.

en: This adds so-called "subpicture filters". These filter subpictures created by subtitle decoders or other subpictures sources.
nb: Dette legger til såkalte "underbildefiltre". Disse filtrerer underbildene som lages av undertekstdekodere eller andre underbildekilder.

en: This adds video splitters like clone or wall
nb: Dette legger til videosplittere som klone eller vegg.

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
nb: Dette legger til moduler for visualisering (spektrumanalyse, osv.).

en: This allows hardware decoding when available.
nb: Dette tillater maskinvaredekoding der det er tilgjengelig.

en: This allows playing audio at lower or higher speed without affecting the audio pitch
nb: Dette lar deg spille lyd raskere eller tregere uten å gjøre lyden lysere eller mørkere.

en: This allows proper handling of HDTV-1080 video format even if broken encoder incorrectly sets height to 1088 lines. You should only disable this option if your video has a non-standard format requiring all 1088 lines.
nb: Dette tillater riktig behandling av videoformatet HDTV-1080, selv om en brukket koder ved en feiltakelse setter høyden til 1088 linjer. Valget bør kun slås av hvis videoen har et ikke-standardisert format som krever disse linjene.

en: This allows streaming on a network.
nb: Dette tillater å kringkaste til et nettverk.

en: This allows you to change the default target level (89 dB) for stream with replay gain information
nb: Dette tillater deg å endre standard ønsket nivå (89 dB) for strømmer med repriseforsterkningsinformasjon

en: This allows you to define playlist bookmarks.
nb: Dette tillater angivelse av spillelistebokmerker.

en: This allows you to keep an unique stream output instance across multiple playlist item (automatically insert the gather stream output if not specified)
nb: Dette tillater en unik strøm å dele seg over flere spillelisteelementer (automatisk påkobling av samlestrømsutløpet hvis annet ikke spesifisert)

en: This allows you to remotely synchronise clocks for server and client. The detailed settings are available in Advanced / Network Sync.
nb: Dette tillater deg å fjernsynkronisere klokker for tjenere og klienter. Detaljerte instillinger er tilgjengelig i Avansert / Nettverkssynkronisering.

en: This allows you to select a list of encoders that VLC will use in priority.
nb: Her kan du velge en prioritetsliste over koderne som VLC skal bruke.

en: This allows you to select the order in which VLC will choose its packetizers.
nb: Her kan du velge rekkefølgen som VLC bruker når den skal velge pakkemetode.

en: This allows you to specify a category for the session, that will be announced if you choose to use SAP.
nb: Dette tillater deg å velge en kategori for denne økten, som vil bli annonsert hvis du velger å bruke SAP.

en: This avoids flooding the message log with debug output from the video output synchronization mechanism.
nb: Dette avverger oversvømmelse av melding i loggen med meldinger på avlusningsnivå fra video synkroniseringsmekanismen.

en: This combination is already taken by "%@".
nb: Denne kombinasjonen brukes allerede av "%@".

en: This defines the maximum input delay jitter that the synchronization algorithms should try to compensate (in milliseconds).
nb: Dette definerer maksimal forsinkelsesstøy som synkroniseringsalgoritmen skal prøve å kompansere for (i millisekunder).

en: This defines the playback speed (nominal speed is 1.0).
nb: Dette angir avspillingsfarten (anbefalt hastighet er 1.0).

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds. This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
nb: Du kan forsinke lydeksporten med dette alternativet. Hvis du oppdager tidsforsinkelse mellom lyd og bilde kan dette være svært kjekt.

en: This display the resulting media, but can slow things down.
nb: Dette viser det resulterende mediet, men det kan gjøre ting litt tregere.

en: This drops frames that are late (arrive to the video output after their intended display date).
nb: Dette slipper bilder som ankommer for sent (ankommer i videosignalet etter visningstidspunktet).

en: This enables VLC hotkeys from the (non-embedded) video window.
nb: Dette slår på hurtigtaster i (det flytende) videovinduet.

en: This enables colorization of the messages sent to the console Your terminal needs Linux color support for this to work.
nb: Når dette alternativet er påskrudd fargelegges meldinger til konsollen. Terminalklienten trenger Linux-fargestøtte for at dette skal virke.

en: This enables handling of mouse clicks on the video.
nb: Dette slår på håndtering av museklikk i videoen.

en: This forces the cropping of the source video. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect.
nb: Dette framtvinger beskjæring av kildevideoen. Det gyldige formatet er x:y (4:3, 16:9, osv.) og bestemmer det globale bildeaspektet.

en: This forces the monitor aspect ratio. Most monitors have square pixels (1:1). If you have a 16:9 screen, you might need to change this to 4:3 in order to keep proportions.
nb: Dette påtvinger overvåkning av bildeforhold. De fleste skjermer har kvadratiske piksler (1:1). Hvis du har en 16:9 skjer trenger du kanskje å endre denne til 4:3 for å beholde proposjonene.

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
nb: Dette er VLCs standardutseende, med det vanlige utseendet og følelsen.

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
nb: Dette er VLCs justerbare grensesnitt. Du kan laste ned andre temaer hos

en: This is a legacy entry to let you configure access output modules
nb: Dette er et eldre alternativ som lar deg forandre tilgangsmetoden for utgangene.

en: This is a legacy entry to let you configure mux modules
nb: Denne funksjonen er myntet på opprettholdelse av kompabilitet med eldre utgaver og lar deg sette opp multiplekser-moduler

en: This is the audio codec that will be used.
nb: Dette er lyd-kodeken som vil bli brukt.

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
nb: Du velger hvilken metode for lydeksport VLC skal bruke med dette alternativet. Standard innstillingen velger automatisk den beste tilgjengelige metoden.

en: This is the certificate presented by %s:
    %s
    
    If in doubt, abort now.
nb: Dette er sertifikatet som %s presenterer til deg:
    %s
    
    Hvis du er i tvil, løp vekk i full fart med én gang.

en: This is the default Audio CD device to use.
nb: Dette er standard Lyd CD-enhet som brukes.

en: This is the default Audio CD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
nb: Dette er den standard valgte lyd-CD-stasjonen (eller filen). Ikke glem å legge til et kolontegn etter bokstaven (f.eks. D:)

en: This is the default DVD device to use.
nb: Dette er standard DVD-enhet som brukes.

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
nb: Dette er den standard valgte DVD-stasjonen (eller filen). Ikke glem å legge til et kolontegn etter bokstaven (f.eks. D:)

en: This is the default VCD device to use.
nb: Dette er standard VCD-enhet som brukes.

en: This is the default VCD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
nb: Dette er den standard valgte VCD-stasjonen (eller filen). Ikke glem å legge til et kolontegn etter bokstaven (f.eks. D:)

en: This is the default muxer method that will be used.
nb: Dette er standardmultipleksingsmetoden som skal brukes.

en: This is the default output URI.
nb: Dette er standard-utdatanettadressen.

en: This is the default output access method that will be used.
nb: Dette er standard tilgangsmetode som brukes for utporten.

en: This is the default size of the fonts that will be rendered on the video. If set to something different than 0 this option will override the relative font size.
nb: Dette er den standardstørrelsen på skrifttypene som skal tegnes i videoen. Hvis det er satt til noe annet enn 0, vil denne innstillingen overkjøre den relative skrifttypestørrelsen.

en: This is the desired frame rate when playing raw video streams. In the form 30000/1001 or 29.97
nb: Dette er den ønskede bildefrekvensen ved avspilling av rå videostrømmer, formattert enten som 30000/1001 eller 29.97

en: This is the frame rate used as a fallback when playing MPEG video elementary streams.
nb: Dette er bildefrekvensen som brukes som reserveløsning ved avspilling av MPEG-hovedvideostrømmer.

en: This is the gain used for stream without replay gain information
nb: Dette er forsterkningen som brukes til strømmer uten repriseforsterkningsinformasjon

en: This is the hop limit (also known as "Time-To-Live" or TTL) of the multicast packets sent by the stream output (-1 = use operating system built-in default).
nb: Dette er hoppegrensen (også kjent som "Time-To-Live" or TTL) til multicastpakkene som blir sendt av strømmeutdataen (-1 = bruk operativsystemets innebygde standard).

en: This is the language of the audio stream.
nb: Detter er språket på lydstrømmen.

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
nb: Du kan velge hvilket grensesnitt VLC skal bruke med dette alternativet. Standard innstillingen velger automatisk den beste tilgjengelige modulen.

en: This is the maximum application-layer packet size that can be transmitted over the network (in bytes).
nb: Dette er maksimal pakkestørrelse i applikasjonslaget som kan overføres over nettverket (i byter).

en: This is the maximum size in bytes of the temporary files that will be used to store the timeshifted streams.
nb: Dette er maksstørrelsen (i bytes) til de midlertidige filene som skal brukes til å lagre de forsinkede strømmene.

en: This is the muxer that will be used for audio.
nb: Dette er multiplekseren som vil bli brukt til lyden.

en: This is the muxer that will be used for video.
nb: Dette er multiplekseren som vil bli brukt til videoen.

en: This is the output URI that will be used for audio.
nb: Dette er utdata-URİ-en som vil bli brukt til lyden.

en: This is the output URI that will be used for video.
nb: Dette er utdata-URİ-en som vil bli brukt til videoen.

en: This is the output URL that will be used.
nb: Dette er utdatanettadressen som skal brukes.

en: This is the output access method that will be used for audio.
nb: Dette er standard tilgangsmetode som brukes for lydutgangen.

en: This is the output access method that will be used for video.
nb: Dette er standard tilgangsmetode som brukes for videoutgangen.

en: This is the relative default size of the fonts that will be rendered on the video. If absolute font size is set, relative size will be overridden.
nb: Dette er den relative standardstørrelsen på skrifttypene som skal tegnes i videoen. Dersom en absolutt skrifttypestørrelse er valgt, vil det overkjøre den relative størrelsen.

en: This is the subtitle codec that will be used.
nb: Dette er undertekstkodeken som vil bli brukt.

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
nb: Du velger hvilken metode for lydeksport VLC skal bruke med dette alternativet. Standard innstillingen velger automatisk den beste tilgjengelige metoden.

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
nb: Sett detaljnivået for meldinger med dette alternativet (0=bare feil og standardmeldinger, 1=advarsler, 2=feilsøking).

en: This is the video codec that will be used.
nb: Dette er video-kodeken som vil bli brukt.

en: This limits the maximum number of clients that can connect to the RTSP VOD. 0 means no limit.
nb: Dette begrenser det maksimale antallet klienter som kan koble til RTSP VOD. 0 betyr at det ikke er noen grense.

en: This linear gain will be applied in software.
nb: Den lineære forsterkningen vil bli lagt til med programvare.

en: This linear gain will be applied to outputted audio.
nb: Dette lineære sporvolumet vil være gjengs for all avspilt lyd.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via HTTP.
nb: Denne modulen kringkaster den omkodede strømmen til et nettverk via HTTP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTP.
nb: Denne modulen kringkaster den omkodede strømmen til et nettverk via RTP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTSP.
nb: Denne modulen kringkaster den omkodede strømmen til et nettverk via RTSP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via UDP.
nb: Denne modulen kringkaster den omkodede strømmen til et nettverk via UDP.

en: This module outputs the transcoded stream to an Icecast server.
nb: Denne modulen kringkaster den omkodede strømmen til en Icecast-server.

en: This module writes the transcoded stream to a file.
nb: Denne modulen skriver den omkodede strømmen til en fil.

en: This muxer is missing. Using this profile will fail
nb: Multiplekseren ble ikke funnet. Å bruke denne profilen vil mislykkes.

en: This muxer is not provided directly by VLC: It could be missing.
nb: Multiplekseren tilbys ikke direkte av VLC: Den kan mangle.

en: This option allows the interface to change its icon on various occasions.
nb: Dette valget tillater grensesnittet å endre ikonet sitt ved diverse begivenheter.

en: This option allows you to set the title according to what's being played<br>$a: Artist<br>$b: Album<br>$c: Copyright<br>$t: Title<br>$g: Genre<br>$n: Track num<br>$p: Now playing<br>$A: Date<br>$D: Duration<br>$Z: "Now playing" (Fall back on Title - Artist)
nb: Denne innstillingen lar deg velge tittelen i henhold til det som blir avspilt<br>$a: Artist<br>$b: Album<br>$c: Opphavsrett<br>$t: Tittel<br>$g: Sjanger<br>$n: Spornummer<br>$p: "Spilles av nå" (Faller tilbake på Tittel - Artist)

en: This option is useful if you want to lower the latency when reading a stream
nb: Denne innstillingen er nyttig hvis du ønsker å redusere latensen under en innlesning av en strøm.

en: This option selects a stereo to mono downmix algorithm that is used in the headphone channel mixer. It gives the effect of standing in a room full of speakers.
nb: Dette alternativer velger en stereo til mono miksealgoritme som brukes i  kanalmikseren for hodetelefoner. Det gir en effekt som gjør at det virker som om man står i et rom fullt av høyttalere.

en: This overrides the channel. Measured in Hz.
nb: Dette overstyrer kanalen. Måles i Hz.

en: This page allows selecting how the input stream will be sent.
nb: Denne siden gjør det mulig å velge hvor inndatastrømmen skal sendes.

en: This page lists all the settings. Click "Finish" to start streaming or transcoding.
nb: Denne siden lister opp alle innstillingene. Trykk "Fullfør" for å begynne å kringkaste eller transkode.

en: This private key file (PEM format) is used for server-side TLS.
nb: Denne private nøkkelfilen (PEM-format) brukes for server-side TLS.

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
nb: Dette programmet kommer UTEN GARANTIER, i den grad dette er tillatt ved lov.
    Du kan distribuere det i henhold til vilkårene i GNU General Public License;
    se filen COPYING for mer informasjon om dette.
    Programmet er skrevet av VideoLAN-gruppen; se AUTHORS-filen.

en: This selects which plugin to use for audio resampling.
nb: Dette velger hvilket tillegg som skal brukes til lydgjensampling.

en: This sets the audio output channels mode that will be used by default when possible (ie. if your hardware supports it as well as the audio stream being played).
nb: Dette alternativet velger en lydeksport-modus som kan bli brukt når tilgjengelig (f.eks. hvis maskinvaren støtter det i tillegg til at lydstrømmen spilles av).

en: This setting is deprecated and not used anymore
nb: Denne innstillingen er utfaset og brukes ikke lengre.

en: This specifies the height in pixels of the raw video stream.
nb: Dette spesifiserer høyden i bildepunkter til råvideostrømmen.

en: This specifies the width in pixels of the raw video stream.
nb: Dette spesifiserer bredden i bildepunkter til råvideostrømmen.

en: This stream will always be opened at VLC startup.
nb: Denne kringkastinga vil bli åpnet hver gang VLC starter.

en: This wizard allows configuring simple streaming or transcoding setups.
nb: Denne veiviseren tillater å sette opp enkle kringkastings- eller omkodings-oppsett.

en: Thrash Metal
nb: Thrash metal

en: Threads
nb: Tråder

en: Threshold
nb: Terskel

en: Tibetan
nb: Tibetansk

en: Ticker text
nb: Telegraftekst

en: Tiger rendering defaults
nb: Tiger-opptegningsstandarder

en: Time
nb: Tid

en: Time Control
nb: Tidskontroll

en: Time Slider
nb: Tidsglider

en: Time Synchronisation option for output. If true, stream will render as usual, else it will be rendered as fast as possible.
nb: Tidssynkroniseringsinnstilling for utdata. Hvis den er skrudd på, vil strømmen tegnes som vanlig; hvis ikke vil den bli tegnet så fort som mulig.

en: Time Synchronized output
nb: Tidssynkronisert utdata

en: Time Toolbar
nb: Tidsverktøylinje

en: Time between two alarm messages in ms
nb: Tiden mellom to alarmmeldinger i ms

en: Time between two alarm messages in ms. This value is used to avoid alarm saturation (default 2000).
nb: Tiden mellom to alarmbeskjeder i millisekunder. Dette tallet brukes til å unngå at brukeren går lei av for mange alarmer (Standarden er 2000).

en: Time code
nb: Tidskode

en: Time window to use in ms
nb: Tidsvinduet (ms) som skal brukes

en: Time:
nb: Tid:

en: Timelength after which we assume there is no signal.
nb: Tiden det tar før vi antar at det ikke er noe signal.

en: Timeout
nb: Tidsavbrudd

en: Timeout (ms)
nb: Tidsavbrudd (ms)

en: Timeshift directory
nb: Mappe for forsinkede strømmer

en: Timeshift granularity
nb: Detaljnivå for forsinkede strømmer

en: Title
nb: Tittel

en: Title display mode
nb: Tittelvisningsmodus

en: Title font
nb: Tittelskrift

en: Title metadata
nb: Tittelmetadata

en: Title to put in ASF comments.
nb: Tittel å legge til i ASF-kommentarer

en: To
nb: til

en: To get exhaustive help, use '-H'.
nb: For å få utfyllende hjelp, bruk «-H».

en: Toggle Fullscreen mode
nb: Veksle fullskjermsvisning

en: Toggle Normal/Loop/Repeat playlist modes
nb: Veksle mellom Normal/Gjenta/Løkke-spillelistemodusene

en: Toggle Transparency
nb: Slå av/på gjennomsiktighet

en: Toggle autoscaling
nb: Automatisk skalering

en: Toggle deinterlacing
nb: Skru av eller på avfletting

en: Toggle playlist
nb: Veksle spilleliste

en: Toggle random playlist playback
nb: Slå på/av tilfeldig avspilling

en: Toggle subtitle track visibility.
nb: Justere undertekstsporets synlighet.

en: Toggle subtitles
nb: Undertekster på/av

en: Toggle the video in fullscreen
nb: Vis videoen i fullskjerm

en: Toggle the video out fullscreen
nb: Avslutt fullskjermsvisningen

en: Toggle wallpaper mode in video output
nb: Velg bakgrunnbildemodus i videoeksport

en: Toggle wallpaper mode in video output.
nb: Velg bakgrunnbildemodus i videoeksport.

en: Tonga (Tonga Islands)
nb: Tonga (Tonga-øyene)

en: Tool
nb: Verktøy

en: Toolbar Elements
nb: Kontroller

en: Toolbar position:
nb: Verktøylinjas plassering:

en: Toolbars Editor
nb: Verktøylinjeredigerer

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
nb: Demp

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
nb: Ikke demp

en: Top
nb: Øverst

en: Top Menu
nb: Hovedmeny

en: Top left corner X coordinate
nb: Det øvre venstre hjørnets X-koordinat

en: Top left corner Y coordinate
nb: Det øvre venstre hjørnets Y-koordinat

en: Top-Left
nb: Oppe til venstre

en: Top-Right
nb: Oppe til høyre

en: Total height of the mosaic, in pixels.
nb: Mosaikkens totalhøyde, i piksler.

en: Total width of the mosaic, in pixels.
nb: Mosaikkens totalbredde, i piksler.

en: Total/Remaining time
nb: Total/gjenstående tid

en: Track
nb: Spor

en: Track ID
nb: Spor-ID

en: Track Number
nb: Spornummer

en: Track Synchronisation
nb: Sporsynkronisering

en: Track Synchronization
nb: Sporsynkronisering

en: Track number
nb: Spornummer

en: Track replay gain
nb: Sporrepriseforsterkning

en: Track settings
nb: Sporinnstillinger

en: Track size (in sectors)
nb: Sporstørrelse (i sektorer)

en: Tracks
nb: Spor

en: Traditional Chinese (Big5)
nb: Tradisjonell kinesisk (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
nb: Tradisjonell kinesisk Unix (EUC-TW)

en: Transcode
nb: Omkode

en: Transcode audio
nb: Omkod lyd

en: Transcode stream output
nb: Omkod strømmeutdataen

en: Transcode video
nb: Omkod video

en: Transcode/Save to file
nb: Omkod/Lagre som fil

en: Transcoding Options
nb: Transkoding innstillinger

en: Transcoding options
nb: Omkodingsvalg

en: Transcript
nb: Transkript

en: Transfer compression level from 0 (none) to 9 (max)
nb: Overføringskomprimeringsstyrke fra 0 (ingen komprimering) til 9 (maks).

en: Transform
nb: Omgjør

en: Transform type
nb: Omgjøringstype

en: Transformation
nb: Omgjøring

en: Transmission mode
nb: Sendingsmodus

en: Transparency
nb: Gjennomsiktighet

en: Transparency mask
nb: Gjennomsiktighetsmaskering

en: Transparency of the bargraph
nb: Linjegrafens gjennomsiktighet.

en: Transparent
nb: Gjennomsiktig

en: Transport protocol
nb: Transportprotokoll

en: Transport stream ID
nb: Transportstrøm-ID

en: Transpose
nb: Transposer

en: Treble adjustment of the audio input.
nb: Diskantjustering av lydinndataen.

en: Treble level
nb: Diskantnivå

en: Trellis RD quantization
nb: Trellis-kvantisering med RD

en: Trellis quantization
nb: Trellis-kvantisering

en: Trickplay Reverse
nb: Spill av baklengs

en: Trigger button
nb: Aktiveringstast

en: Trigger button for mouse gestures.
nb: Aktiveringstast for musegester.

en: Trust MPEG timestamps
nb: Stol på MPEG-tidsstempler

en: Trust in-stream PCR
nb: Stol på strømmens interne PCR

en: Try to parse the announce
nb: Prøv å tolke annonseringen

en: Try to use hardware acceleration for YUV->RGB conversions. This option doesn't have any effect when using overlays.
nb: Prøv å bruk maskinvareakselerering for YUV→RGB-konverteringer. Denne innstillingen har ingen effekt når det brukes overlegg.

en: Tuner
nb: Mottaker

en: Tuner Frequency
nb: Mottakerfrekvens

en: Tuner TV Channel
nb: Mottakerens TV-kanal

en: Tuner card
nb: Mottakerkort

en: Tuner country code
nb: Landskode for mottaker

en: Tuner frequency in Hz or kHz (see debug output)
nb: Mottakerfrekvens i Hz eller kHz (se avlusingsutdata)

en: Tuner input type
nb: Mottakerinndataformat

en: Tuner properties
nb: Mottakeregenskaper

en: Tunnel RTSP and RTP over HTTP
nb: Pakk inn og send RTSP og RTP over HTTP

en: Turkish
nb: Tyrkisk

en: Turkish (ISO 8859-9)
nb: Tyrkisk (ISO 8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
nb: Tyrkisk (Windows-1254)

en: Turkmen
nb: Turkmensk

en: Turn off all warning and information messages.
nb: Slå av alle advarsler og informasjonsmeldinger.

en: Two bookmarks have to be selected.
nb: To bokmerker må velges.

en: Two pass
nb: 2-pass

en: Type 'pause' to continue.
nb: Skriv 'pause' for å fortsette.

en: UDP Multicast
nb: UDP-multicast

en: UDP input
nb: UDP-inndata

en: UDP receive buffer size (bytes)
nb: UDP-mottaksbufferstørrelse (bytes)

en: UDP stream output
nb: UDP-strømutdata

en: UDP timeout (in ms)
nb: UDP-tidsavbrudd (i ms)

en: UNIX socket command input
nb: Kommandoinndata gjennom UNIX-plugg

en: URL description
nb: Nettadressebeskrivelse

en: URL metadata
nb: URL

en: URL with information about the stream or your channel.
nb: Nettadressen, med informasjon om strømmen eller kanalen din.

en: USF subtitles decoder
nb: USF-undertekstdekoder

en: UTF-8 subtitle autodetection
nb: Automatisk oppdag UTF-8-undertekster

en: Uighur
nb: Uighursk

en: Ukrainian
nb: Ukrainsk

en: Ukrainian (KOI8-U)
nb: Ukrainsk (KOI8-U)

en: Ulead DV audio decoder
nb: Ulead DV-lyddekoder

en: Ultra-wideband (32kHz)
nb: Ekstremt bredt bånd (32kHz)

en: Un-Zoom
nb: Fjern zooming

en: Uncompressed audio samples (useable with WAV)
nb: Ukomprimerte lydsamplinger (kan brukes med WAV)

en: Uncrop one pixel from the bottom of the video
nb: Ubeskjær ett bildepunkt fra bunnen av videoen.

en: Uncrop one pixel from the left of the video
nb: Ubeskjær ett bildepunkt fra venstre i videoen.

en: Uncrop one pixel from the right of the video
nb: Ubeskjær ett bildepunkt fra høyre i videoen.

en: Uncrop one pixel from the top of the video
nb: Ubeskjær ett bildepunkt fra toppen av videoen.

en: Undefined
nb: Ikke angitt

en: Unidentified codec
nb: Uidentifisert kodek

en: Uninstall
nb: Avinstaller

en: Uninstall Windows Service
nb: Avinstaller Windows-tjenesten

en: Uninstall the Service and exit.
nb: Avinstaller tjenesten og avslutt.

en: Universal (UTF-16)
nb: Universell (UTF-16)

en: Universal (UTF-8)
nb: Universell (UTF-8)

en: Universal (big endian UTF-16)
nb: Universell (UTF-16 med stor endian)

en: Universal (little endian UTF-16)
nb: Universell (UTF-16 med liten endian)

en: Universal LNB switch frequency (kHz)
nb: Universal LNB-skiftefrekvens (kHz)

en: Universal, Chinese (GB18030)
nb: Heldekkende kinesisk (GB18030)

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Unknown Video
nb: Ukjent video

en: Unknown category
nb: ukjent kategori

en: Unknown command `%s'. Type `help' for help.
nb: Ukjent kommando «%s». Skriv «help» for å få hjelp.

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Unknown type
nb: Ukjent type

en: Unset
nb: Nullstill

en: Unspecified
nb: Uspesifisert

en: Unspecified (0V)
nb: Uspesifisert (0V)

en: Unsubscribe
nb: Avabonner

en: Unsubscribe from a podcast
nb: Avabonner på en podkast

en: Untitled
nb: Navnløs

en: Up
nb: Opp

en: Upconvert
nb: Oppskaler og konverter

en: Update
nb: Oppdater

en: Update VLC media player
nb: Oppdater VLC

en: Update the tree
nb: Oppdater treet

en: Upstream rate
nb: Opplastningsfart

en: Usage: %s [options] [stream] ...
    You can specify multiple streams on the commandline.
    They will be enqueued in the playlist.
    The first item specified will be played first.
    
    Options-styles:
      --option  A global option that is set for the duration of the program.
       -option  A single letter version of a global --option.
       :option  An option that only applies to the stream directly before it
                and that overrides previous settings.
    
    Stream MRL syntax:
      [[access][/demux]://]URL[#[title][:chapter][-[title][:chapter]]]
      [:option=value ...]
    
      Many of the global --options can also be used as MRL specific :options.
      Multiple :option=value pairs can be specified.
    
    URL syntax:
      file:///path/file              Plain media file
      http://host[:port]/file        HTTP URL
      ftp://host[:port]/file         FTP URL
      mms://host[:port]/file         MMS URL
      screen://                      Screen capture
      dvd://[device]                 DVD device
      vcd://[device]                 VCD device
      cdda://[device]                Audio CD device
      udp://[[<source address>]@[<bind address>][:<bind port>]]
                                     UDP stream sent by a streaming server
      vlc://pause:<seconds>          Pause the playlist for a certain time
      vlc://quit                     Special item to quit VLC
nb: Bruk: %s [options] [stream] ...
    Du kan velge flere spillelister gjennom kommandolinjen.
    De vil bli lagt i kø i spillelisten.
    Den første gjenstanden du velger vil bli spilt av først.
    
    Måter å velge innstillinger:
    --option En global innstilling som skal gjelde så lenge programmet kjører.
    -option En ett-bokstavsversjon av en --option.
    :option En innstilling som bare gjelder til den foregående strømmen
    og som overkjører tidligere innstillinger.
    
    Strømmens MRL-syntaks:
    [[access][/demux]://]URL[#[title][:chapter][-[title][:chapter]]]
    [:option=value ...]
    
    Mange av de globale --options kan også bli brukt MRL_spesifikke :options.
    Flere par av :option=value kan spesifiseres.
    
    Nettadressesyntaks:
    file:///path/file Standard mediefil
    http://host[:port]/file HTTP-nettadresse
    ftp://host[:port]/file FTP-nettadresse
    mms://host[:port]/file MMS-nettadresse
    screen:// Skjermklipp
    dvd://[device] DVD-enhet
    vcd://[device] VCD-enhet
    cdda://[device] Lyd-CD-enhet
    udp://[[<source address>]@[<bind address>][:<bind port>]]
    UDP-strømming som ble sendt av en strømmeserver
    vlc://pause:<seconds> Sett spillelisten på pause i en bestemt mengde tid
    vlc://quit Spesialfunksjon for å lukke VLC

en: Use 10 bits per pixel for video frames.
nb: Bruk 10-bit per piksel for videobilder.

en: Use Blu-ray menus. If disabled, the movie will start directly
nb: Bruk Blu-Ray-menyer. Hvis dette er skrudd av, vil filmen starte umiddelbart.

en: Use DecodeBin
nb: Bruk DecodeBin

en: Use HDAPS, AMS, APPLESMC or UNIMOTION motion sensors to rotate the video
nb: Bruk HDAPS, AMS, APPLESMC eller UNIMOTION-bevegelsesensorer for å rotere videoen

en: Use Psy-optimizations
nb: Bruk Psy-optimaliseringer

en: Use RTP over RTSP (TCP)
nb: Bruk RTP over RTSP (TCP)

en: Use S/PDIF when available
nb: Bruk S/PDIF hvis tilgjengelig

en: Use Software White adjust
nb: Bruk hvitjustering gjennom programvare(r).

en: Use Tiger for rendering
nb: Bruk Tiger for opptegning

en: Use VLC frequency bands
nb: Bruk VLC-frekvensbåndene

en: Use VLC pace
nb: Bruk VLC-tempo

en: Use Variable BitRate. Default is to use Constant BitRate (CBR).
nb: Bruk varierende bitfrekvens. Standarden er å bruke konstant bitfrekvens (CBR).

en: Use YUVP renderer
nb: Bruk YUVP-opptegning

en: Use a local picture as logo on the video
nb: Bruk et lokalt bilde som logo i videoen

en: Use a plugins cache
nb: Bruk et mellomlager for tillegg

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
nb: Oppstartstiden til VLC kan forbedres ved å bruke et mellomlager for tilleggene.

en: Use a skinned playlist
nb: Bruk en tematisert spilleliste

en: Use a sub&title file
nb: Bruk en under&tekstfil

en: Use an image's alpha channel as a transparency mask.
nb: Bruk et bildes alfa-kanal som en gjennomsiktighetsmaskering.

en: Use chapter codecs found in the segment.
nb: Bruk kapittelkodeker oppdaget i segmentet.

en: Use custom skin
nb: Bruk et tilpasset tema

en: Use downmix algorithm
nb: Bruk nedmiksingsalgoritme

en: Use float32 output
nb: Bruk float32-utdata

en: Use fullrange instead of TV colorrange
nb: Bruk det fulle fargespekteret i stedet for TV-spekteret.

en: Use hardware YUV->RGB conversions
nb: Bruk maskinvarekonverteringer for YUV→RGB

en: Use hardware blending support
nb: Bruk maskinvareblandingsstøtte

en: Use input chroma unaltered
nb: Bruk inndatakrominansen ukorrigert

en: Use keyframes
nb: Bruk "viktige rammer"

en: Use large text for list views
nb: Bruk stor tekst for listevisninger

en: Use media library
nb: Bruk mediebibliotek

en: Use motion sensors
nb: Bruk bevegelsessensorer

en: Use native style
nb: Bruk innebygd fasong

en: Use only one instance when started from file manager
nb: Tillat bare én kjørende instans ved oppstart fra filbehandler

en: Use playback control?
nb: Vil du bruke avspillingskontrollen?

en: Use playlist options usually used to prevent ads skipping to detect ads and prevent adding them to the playlist.
nb: Bruk spillelistevalg som vanligvis brukes til å forhindre at reklame hoppes over, slik at reklamene kan oppdages og at de ikke blir lagt til i spillelisten.

en: Use sequential numbers instead of timestamps
nb: Bruk sekvensielle tall istedet for tidskoder

en: Use sequential numbers instead of timestamps for snapshot numbering
nb: Bruk sekvensielle tall istedet for tidskoder ved nummerering av skjermbilder

en: Use subtitle file
nb: Bruk undertekstfil

en: Use the Metacube protocol. Needed for streaming to the Cubemap reflector.
nb: Bruk Metacube-protokollen. Påkrevd for å strømme til Cubemap-reflektereren.

en: Use the native fullscreen mode
nb: Bruk den innebygde fullskjermsmodusen

en: Use the stream PCR as a reference.
nb: Bruk strømmens PCR som en referanse

en: Use this to stream to a single computer.
nb: Bruk dette for å strømme til én enkelt datamaskin.

en: Use this to stream to a single computer. RTP headers will be added to the stream
nb: Bruk dette til å kringkaste til én enkelt datamaskin. RTP-utvidelser vil bli tillagt til strømmen.

en: Use this to stream to several computers using the Microsoft MMS protocol. This protocol is used as transport method by many Microsoft's software. Note that only a small part of the MMS protocol is supported (MMS encapsulated in HTTP).
nb: Bruk dette til å kringkaste til flere datamaskiner ved hjelp av Microsoft MMS-protokollen. Denne protokollen brukes som en overføringsmetode av mange av Microsofts programmer. Merk at kun en liten del av MMS-protokollen er støttet av VLC (MMS innpakket i HTTP).

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
nb: Bruk dette når du vet at strømmen er (eller ikke er) kodet med Dolby Surround, men at det ikke blir oppdaget. Selv om strømmen ikke er kodet med Dolby Surround, kan det å skru på dette alternativet kanskje forbedre opplevelsen, særlig hvis du kombinerer det med hodetelefon-kanalmikseren.

en: Use track length as maximum unit in seek?
nb: Vil du bruke sporlengden som makslengden under spolehopping?

en: Use triple buffering for overlays
nb: Bruk trippel bufring for overlegg.

en: Use variable length codes instead, useful for very high bitrates
nb: Bruk variable tidslengdekoder istedet, nyttig ved veldig høye bitfrekvenser

en: Use video buffers in system memory
nb: Bruk videobuffere i systemminnet

en: Used for statistics.
nb: Brukt til statistikk.

en: User
nb: Bruker

en: User Agent
nb: Brukeragent

en: User name
nb: Brukernavn

en: User name that will be requested to access the stream.
nb: Forespurt brukernavn for tilgang til strømming.

en: User name that will be used for the connection.
nb: Brukernavn for tilkoblingen.

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
nb: Brukernavn som skal brukes ved tilkobling til SOCKS-proxyen.

en: Username
nb: Brukernavn

en: Username:
nb: Brukernavn:

en: Uzbek
nb: Usbekisk

en: V&iew
nb: &Vis

en: VA-API video decoder via DRM
nb: VA-API videodekoder via DRM

en: VA-API video decoder via X11
nb: VA-API videodekoder via X11

en: VBI & Teletext
nb: VBI og tekst-TV

en: VBI and Teletext decoder
nb: VBI og tekst-TV-dekoder

en: VBI capture device
nb: VBI-opptaksenhet

en: VBR Quality
nb: VBR-kvalitet

en: VBR mode
nb: VBR-modus

en: VBV buffer
nb: VBV-buffer

en: VC-1 packetizer
nb: VC-1-innpakker

en: VC1 video demuxer
nb: VC1-videodemultiplekser

en: VC2 Low Delay Profile
nb: VC2-profil for lav forsinkelse

en: VC2 Main Profile
nb: VC2-hovedprofil

en: VC2 Simple Profile
nb: Enkel VC2-profil

en: VCD Format
nb: VCD-format

en: VCD device
nb: VCD-enhet

en: VCD input
nb: VCD-inndata

en: VDA output pixel format
nb: VDA-utdatapikselformat

en: VDPAU adjust video filter
nb: Videofilter for VDPAU-justering

en: VDPAU deinterlacing filter
nb: VDPAU-avflettingsfilter

en: VDPAU output
nb: VDPAU-utdata

en: VDPAU sharpen video filter
nb: VDPAU-forskarpningsvideofilter

en: VDPAU surface conversions
nb: VDPAU-overflatekonverteringer

en: VDPAU video decoder
nb: VDPAU-videodekoder

en: VDR Cut Marks
nb: VDR-kuttpunkter

en: VDR recordings
nb: VDR-opptak

en: VHS movie
nb: VHS-film

en: VHS movie effect video filter
nb: VHS-filmeffektsvideofilter

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
nb: VLC kan la være å lage vindutitler, rammer, osv… rundt videoen. Dette gir et «minimalt» vindu.

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
nb: VLC kan vise meldinger i videoen. Dette kalles skjermvisning (På engelsk "On Screen Display").

en: VLC can't recognize the input's format
nb: VLC gjenkjenner ikke inndataformatet

en: VLC cannot open ANY capture device. Check the error log for details.
nb: VLC kan ikke åpne noen av opptaksenhetene. Se feilloggen for detaljer.

en: VLC cannot set the DVD's title. It possibly cannot decrypt the entire disc.
nb: VLC kan ikke vise DVDens tittel. Den kan kanskje ikke dekryptere hele disken.

en: VLC could not connect to "%s:%d".
nb: VLC kunne ikke koble til «%s:%d».

en: VLC could not connect to EyeTV.
    Make sure that you installed VLC's EyeTV plugin.
nb: VLC kunne ikke koble til EyeTV.
    Kontroller at programtillegget for EyeTV er installert.

en: VLC could not connect with the given server.
nb: VLC kunne ikke koble til den angitte tjeneren.

en: VLC could not decode the format "%4.4s" (%s)
nb: VLC kunne ikke dekode formatet "%4.4s" (%s)

en: VLC could not identify the audio or video codec
nb: VLC kunne ikke identifisere lyd eller video-kodeket

en: VLC could not open the %4.4s %s encoder.
nb: VLC kunne ikke åpne %4.4s %s-koderen.

en: VLC could not open the %s module.
nb: VLC kunne ikke åpne modulen %s.

en: VLC could not open the decoder module.
nb: VLC kunne ikke åpne dekodermodulen.

en: VLC could not open the file "%s" (%s).
nb: VLC kunne ikke filen "%s" (%s).

en: VLC could not open the file "%s": %s
nb: VLC kunne ikke åpne "%s"-filen: %s

en: VLC could not read the file (%s).
nb: VLC kunne ikke lese filen (%s).

en: VLC could not read the file: %s
nb: VLC kunne ikke lese filen: %s

en: VLC failed to load the ASF header.
nb: VLC klarte ikke å laste inn ASF-utvidelsen

en: VLC is started from file association
nb: VLC har blitt startet utifra filtilknytning

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
nb: VLC kan ikke åpne MRL-en «%s». Les loggen for mer informasjon.

en: VLC media playback
nb: VLC medieavspilling

en: VLC media player
nb: VLC

en: VLC media player - Web Interface
nb: VLC media player - Nettverksgrensesnitt

en: VLC media player Help
nb: Hjelp for VLC

en: VLC media player Help...
nb: Hjelp for VLC …

en: VLC media player and VideoLAN are trademarks of the VideoLAN Association.
nb: VLC media player og VideoLAN er varemerket av VideoLAN Association.

en: VLC media player updates
nb: VLC media player-oppdateringer

en: VLC normally uses Freetype for rendering, but this allows you to use svg for instance.
nb: Til vanlig bruker VLC Freetype for tegning, men dette tillater også bruk av alternativer som SVG.

en: VLC preferences
nb: Innstillinger for VLC

en: VLC skins website
nb: VLC-temanettside

en: VLC version %s (%s)
nb: VLC versjon %s (%s)

en: VLC was unable to save the meta data.
nb: VLC kunne ikke lagre metadataene.

en: VLC will keep playing the current playlist item.
nb: VLC vil fortsette å spille av det gjeldene elementet i spillelista.

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
nb: VLC vil spille av spillelisten i det uendelige.

en: VLC will pause and resume supported music players on playback.
nb: VLC vil kunne spille av og pause støttede musikkavspillere ved avspilling.

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
nb: Når dette alternativet er valgt, vil filene i spillelisten bli spilt av i tilfeldig rekkefølge inntil det blir avbrutt.

en: VLC will start with just an icon in your taskbar
nb: VLC vil starte opp med bare et ikon i oppgavelinja

en: VLC will store playback positions of the last 30 items you played. If you re-open one of those, playback will continue.
nb: VLC vil lagre avspillingsposisjonen til de siste 30 gjenstandene du spilte av. Hvis du gjenåpner en av disse, vil avspillingen fortsette.

en: VLC's connection to the given server was rejected.
nb: VLCs tilkobling til den angitte tjeneren ble avvist.

en: VLC's implementation of Video On Demand
nb: VLCs implementering av Video på etterspørsel (VOD)

en: VLM conf (*.vlm);;All (*)
nb: VLM-konfigurasjoner (*.vlm);;Alle filer (*)

en: VLM configuration file
nb: Oppsettsfil for VLM

en: VLM configurator
nb: VLM-konfigurator

en: VNC Host
nb: VNC-vert

en: VNC Password
nb: VNC-passord

en: VNC Port
nb: VNC-port

en: VNC client access
nb: VNC-klienttilgang

en: VNC hostname or IP address.
nb: VNC-vertsnavn eller IP-adresse

en: VNC password.
nb: VNC-passord.

en: VNC poll interval
nb: VNC-prøvingsintervall

en: VNC polling
nb: VNC-prøving

en: VNC port number.
nb: VNC-portnummer.

en: VOC demuxer
nb: VOC-demultiplekser

en: Value to adjust dts by
nb: Verdier å justere DTS etter

en: Variance
nb: Variasjon

en: Variance of the gaussian noise
nb: Variasjonen i den gaussiske støyen

en: Various audio and video decoders/encoders delivered by the FFmpeg library. This includes (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG and other codecs
nb: Diverse lyd- og video-dekodere/kodere som er levert av FFmpeg-biblioteket. Dette inkluderer (MS)MPEG4, DivX, SV1, H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG og andre kodeker

en: Verbosity
nb: Detaljnivå

en: Verbosity (0,1,2)
nb: Detaljnivå (0, 1, 2)

en: Version
nb: Versjon

en: Version %1
nb: Versjon %1

en: Vertical
nb: Loddrett

en: Vertical (13V)
nb: Vertikal (13V)

en: Vertical flip
nb: Snu loddrett

en: Very Low Definition (240 lines)
nb: Veldig lav oppløsning (240 linjer)

en: Very short backwards jump
nb: Veldig kort hopp bakover

en: Very short forward jump
nb: Veldig kort hopp fremover

en: Very short jump length
nb: Lengden til det veldig korte hoppet

en: Very short jump length, in seconds.
nb: Lengden til det veldig korte hoppet i sekunder.

en: Video &Track
nb: &Videospor

en: Video Auto Scaling
nb: Automatisk videoskalering

en: Video CD (VCD 1.0, 1.1, 2.0, SVCD, HQVCD) input
nb: Video CD-inndata (VCD 1.0, 1.1, 2.0, SVCD, HQVCD)

en: Video Capture height
nb: Videoopptakshøyde

en: Video Capture height in pixel
nb: Videoopptakshøyde i piksler

en: Video Capture width
nb: Videoopptaksbredde

en: Video Capture width in pixel
nb: Videoopptaksbredde i piksler

en: Video Effects
nb: Videoeffekter

en: Video Effects...
nb: Videoeffekter...

en: Video FPS
nb: Videobildefrekvens

en: Video Files
nb: Videofiler

en: Video ID
nb: Video-ID

en: Video On Demand ( VOD )
nb: Video på etterspørsel (VOD)

en: Video PID
nb: Video-PID

en: Video Settings
nb: Videoinnstillinger

en: Video Track
nb: Videospor

en: Video X coordinate
nb: X-koordinat for video

en: Video Y coordinate
nb: Y-koordinat for video

en: Video alignment
nb: Justering

en: Video bitrate
nb: Videobitfrekvens

en: Video bitrate tolerance
nb: Videobitfrekvenstoleranse

en: Video bitrate tolerance in kbit/s.
nb: Videobitfrekvenstoleranse i Kbit/s

en: Video capture
nb: Videoopptak

en: Video capture (Video4Linux)
nb: Videoopptak (Video4Linux)

en: Video capture controls (if supported by the device)
nb: Videoopptakskontroller (dersom enheten støtter den)

en: Video capture device
nb: Videoopptaksenhet

en: Video codec
nb: Videokodek

en: Video codecs
nb: Videokodeker

en: Video connection
nb: Videotilkobling

en: Video connection for DeckLink output.
nb: Videotilkobling for DeckLink-utdata.

en: Video cropping
nb: Videobeskjæring

en: Video cropping filter
nb: Videobeskjæringsfilter

en: Video decoder using Android MediaCodec
nb: Videodekoding med Android MediaCodec

en: Video device
nb: Videoenhet

en: Video device name
nb: Videoenhetens navn

en: Video encoder
nb: Videokoder

en: Video encoder (using OpenMAX IL)
nb: Videokoder (bruker OpenMAX IL)

en: Video filter
nb: Videofilter

en: Video filter module
nb: Videofiltermodul

en: Video filtering using a chain of video filter modules
nb: Videofiltrering gjennom en kjede av videofiltermoduler.

en: Video filters are used to process the video stream.
nb: Videofiltre brukes til etterbehandling av videokringkasting.

en: Video filters will be applied to the video stream.
nb: Videofiltrene vil bli lagt til i videostrømmen.

en: Video frame-rate
nb: Videobildefrekvens

en: Video height
nb: Videohøyde

en: Video input
nb: Videoinndata

en: Video input chroma format
nb: Videoinndata-krominansformat

en: Video input frame rate
nb: Videoinndata-bildefrekvens

en: Video input pin
nb: Videoinndatapinne

en: Video memory
nb: Videominne

en: Video memory buffer height.
nb: Videominnebufferhøyde.

en: Video memory buffer width.
nb: Videominnebufferbredde.

en: Video memory output
nb: Videominneutdata

en: Video mode
nb: Videomodus

en: Video output
nb: Videoutdata

en: Video output URL
nb: Videoutgangs-nettadresse

en: Video output access method
nb: Tilgangsmetode for videoutgang

en: Video output for Windows 7/Windows Vista with Platform update
nb: Videoutdata for Windows 7/Vista med plattformoppdateringen

en: Video output module
nb: Videoeksportmodul

en: Video output modules
nb: Videoutdatamoduler

en: Video output muxer
nb: Videoutdatamultiplekser

en: Video output pin
nb: Videoutdatapinne

en: Video pictures blending
nb: Videobildesammenblanding

en: Video port
nb: Videoport

en: Video post processing filter
nb: Video-etterbehandlingsfilter

en: Video quality post-processing level
nb: Videokvalitetens etterbehandlingsnivå

en: Video scale
nb: Videoskala

en: Video scaling
nb: Videoskalering

en: Video scaling factor
nb: Videoskaleringfaktor

en: Video scaling filter
nb: Videoskaleringfilter

en: Video settings
nb: Videoinnstillinger

en: Video size
nb: Videostørrelse

en: Video snapshot directory (or filename)
nb: Skjermbildemappe (eller filnavn)

en: Video snapshot file prefix
nb: Skjermbildeprefiks

en: Video snapshot format
nb: Skjermbildeformat

en: Video snapshot height
nb: Skjermbildehøyde

en: Video snapshot width
nb: Skjermbildebredde

en: Video snapshots
nb: Skjermbilder

en: Video splitter module
nb: Videosplittermodul

en: Video standard
nb: Videostandard

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
nb: Videostandard (standard, SECAM, PAL, eller NTSC).

en: Video title
nb: Videotittel

en: Video transformation filter
nb: Videoomgjøringsfilter

en: Video width
nb: Videobredde

en: Video will be rendered with this X11 display. If empty, the default display will be used.
nb: Videoen vil bli opptegnet med denne X11-visningen. Hvis dette alternativet er tomt, brukes standardvisningen.

en: Video4Linux compressed A/V input
nb: Video4Linux komprimert A/V-inndata

en: Video4Linux input
nb: Video4Linux-inndata

en: Video4Linux radio tuner
nb: Video4Linux-radiomottaker

en: VideoCore layer where the video is displayed.
nb: VideoCore-lag hvor videoen vises.

en: VideoLAN Website...
nb: VideoLAN-nettside…

en: Vietnamese
nb: Vietnamesisk

en: Vietnamese (VISCII)
nb: Vietnamesisk (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
nb: Vietnamesisk (Windows-1258)

en: View
nb: Vis

en: View certificate
nb: Se sertifikat

en: Visualization
nb: Visualisering

en: Visualization:
nb: Visualisering:

en: Visualizations
nb: Visualisering

en: Visualizations selector
nb: Visualiseringsvelger

en: Visualizer
nb: Visualisering

en: Visualizer filter
nb: Visualiseringsfilter

en: Vivid
nb: Livaktig

en: VoD server module
nb: VoD-tjenermodul

en: Vobsub subtitles parser
nb: Vobsub-undertekstsyntakstolker

en: Vocal
nb: Vokal

en: Voice activity detection
nb: Stemmeaktivitetsoppdagelse

en: Vol max #
nb: vol maks #

en: Volapuk
nb: Volapük

en: Volume
nb: Lydstyrke

en: Volume %ld%%
nb: Volum %ld%%

en: Volume Control
nb: Volumkontroll

en: Volume Down
nb: Senk volumet

en: Volume Mute
nb: Demp volum

en: Volume Set
nb: Lydstyrke

en: Volume Up
nb: Øk volumet

en: Volume down
nb: Senk volum

en: Volume normalization
nb: Volum-normalisering

en: Volume normalizer
nb: Volumutjevner

en: Volume of the audio input.
nb: Lydnivå for lydinngang

en: Volume up
nb: Øk volum

en: Volume will be controlled by the player, and not the <i>Main Controls</i>.
nb: Volumet vil bli styrt av avspilleren, og ikke av <i>hovedkontrollene</i>.

en: Vorbis audio decoder
nb: Vorbis-lyddekoder

en: Vorbis audio encoder
nb: Vorbis-lydomkoder

en: Vorbis audio packetizer
nb: Vorbis-lydinnpakker

en: Vorbis is a free audio codec (useable with OGG)
nb: Vorbis er en fri lydkodek (kan brukes med OGG)

en: Vu meter
nb: Vu-meter

en: WAV demuxer
nb: WAV-demultiplekser

en: WAV muxer
nb: WAV-multiplekser

en: WMServer RTSP dialect
nb: WMServer RTSP-dialekt

en: WMV (Windows Media Video) 1 (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
nb: WMV (Windows Media Video) (kan brukes med MPEG TS, MPEG1, ASF og OGG)

en: WMV (Windows Media Video) 2 (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
nb: WMV (Windows Media Video) 2 (kan brukes med MPEG TS, MPEG1, ASF og OGG)

en: WPL playlist import
nb: WPL-spillelisteimport

en: Wall
nb: Vegg

en: Wall video filter
nb: Videoveggfilter

en: Wallpaper
nb: Bakgrunnsbilde

en: Warning
nb: Advarsel

en: Warning: <b>%1</b> is already an application menu shortcut
nb: Advarsel: <b>%1</b> er allerede en programmenysnarvei

en: Warning: this key or combination is already assigned to
nb: Advarsel: denne knappen eller kombinasjonen er allerede bundet til

en: Water effect
nb: Vanneffekt

en: Wave
nb: Bølge

en: Wave video filter
nb: Bølge-videofilter

en: WaveOut audio output
nb: WaveOut-lydutdata

en: Waves
nb: Bølger

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
nb: Fant nettopp en eldre versjon av VLCs oppsettfiler.

en: Web
nb: Nett

en: WebM video decoder
nb: WebM-videodekoder

en: Website
nb: Nettsted

en: Weighted prediction for B-frames
nb: Vektlagt forutsigelse for B-rammer.

en: Weighted prediction for B-frames.
nb: Vektlagt forutsigelse for B-rammer.

en: Weighted prediction for P-frames
nb: Vektlagt forutsigelse for P-rammer.

en: Welsh
nb: Walisisk

en: Western European (IBM 00850)
nb: Vesteuropeisk (IBM 00850)

en: Western European (Latin-9)
nb: Vesteuropeisk (Latin-9)

en: Western European (Windows-1252)
nb: Vesteuropeisk (Windows-1252)

en: Wet
nb: Våt

en: Wet mix
nb: Våt miks

en: When minimized
nb: Under minimering

en: When possible, the input stream will be recorded instead of using the stream output module
nb: Der det er mulig, vil inndatastrømmen bli tatt opp, i stedet for å bruke strømmeutdatamodulen

en: When set to 'no', this parameter is intended to give old skins a chance to play back video even though no video tag is implemented
nb: Hvis det er satt til 'nei', er dette parameteret ment å gamle temaer en sjanse til å spille av video selv hvis ingen videomerkinger er implementert.

en: When set, this VLC instance will act as the master clock for synchronization for clients listening
nb: Når dette er aktivert, vil denne VLC-prosessen fungere som sentralklokke for synkroniseringen av søkende klienter.

en: When several video formats are available, select one whose resolution is closest to (but not higher than) this setting, in number of lines. Use this option if you don't have enough CPU power or network bandwidth to play higher resolutions.
nb: Når flere videoformater er tilgjengelig, velg den hvor oppløsningen er nærmest (men ikke høyere enn) denne innstillingen, i antall linjer. Bruk dette alternativet hvis du ikke har nok prosessorkraft eller båndbredde til å spille av høyere oppløsning.

en: When the SAP flow control is disabled, this lets you set the fixed interval between SAP announcements.
nb: Hvis SAP-jevnhetsstyringen er deaktivert, lar dette deg bestemme de fastsatte mellomrommene mellom SAP-annonseringer.

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
nb: Hvis dette er påslått, vil brukerflaten vise et dialogvindu hver gang brukerinteraksjon er nødvendig.

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
nb: Når dette er påslått, vises alle tilgjengelige alternativer i brukerflaten, også de som de fleste brukere aldri bør røre.

en: When this is set, the SAP parser will discard some non-compliant announcements.
nb: Hvis dette er valgt, vil SAP-parseren hoppe bukk over noen uoffisielt utformede annonseringer.

en: When this option is enabled, the stream will be both played and transcoded/streamed.
    
    Note that this requires much more CPU power than simple transcoding or streaming.
nb: Når dette alternativet er valgt, vil strømmen både bli omkodet og kringkastet.
    
    Bemerk at dette krever mye mere prosessorkrefter enn å gjøre kun én av dem om gangen som man vanligvis gjør.

en: When using the PVR input (or a very irregular source), you should set this to 10000.
nb: Når PVR-inndata brukes (eller en veldig irregulær kilde), burde du sette dette til 10000.

en: When using the one instance only option, enqueue items to playlist and keep playing current item.
nb: Når du bruker "Kun én instans"-alternativet, legg til gjenstander i spillelistkøen og fortsett å spill den nåværende gjenstanden.

en: White
nb: Hvit

en: White Blue
nb: Hvit Blå

en: White Green
nb: Hvit Grønn

en: White Level for Blue
nb: Hvitnivå for blått

en: White Level for Green
nb: Hvitnivå for grønt

en: White Level for Red
nb: Hvitnivå for rødt

en: White Red
nb: Hvit Rød

en: White balance temperature (K)
nb: Hvit balansetemperatur (K)

en: Wide-band (16kHz)
nb: Bredt bånd (16kHz)

en: Width
nb: Bredde

en: Width of the virtual room
nb: Bredden til det virtuelle rommet

en: Width of video or subtitle elementary streams
nb: Bredden til video- eller undertekst-hovedstrømmene.

en: Win32 font renderer
nb: Win32-skrifttegner

en: Window
nb: Vindu

en: Window decorations
nb: Vindusdekorasjoner

en: Window handle (HWND)
nb: Vindushåndtering (HWND)

en: Window properties
nb: Vindusegenskaper

en: Window size
nb: Vindusstørrelse

en: Windows Audio Session API output
nb: Windows Audio Session API-utdata

en: Windows GDI video output
nb: Windows GDI-videoutdata

en: Windows Media NSC metademux
nb: Windows Media NSC-metademultiplekser

en: Windows Service interface
nb: Windows-tjenestegrensesnitt

en: Windows configuration of the last skin used. This option is updated automatically, do not touch it.
nb: Windows-konfigurasjonen til det sist brukte temaet. Denne innstillingen oppdateres automatisk, så ikke rør den.

en: Windows opacity between 0.1 and 1
nb: Vindugjennomsiktighet mellom 0,1 og 1

en: With this option enabled, the playback will be automatically paused when minimizing the window.
nb: Med dette alternativet skrudd på, vil avspillingen automatisk bli satt på pause når vinduet blir minimert.

en: Workaround for France
nb: Nødløsning for Frankrike

en: Write every 128th miniframe to a folder.
nb: Skriv hver 128. miniramme til en mappe.

en: Write process id to file
nb: Skriv prosess-ID-en til filen.

en: Writer
nb: Skriver

en: Writes process id into specified file.
nb: Skriver prosess-ID-en til en spesifisert fil.

en: Writes statistic info about stream
nb: Skriver statistisk informasjon om strømmen

en: Writes stats to file instead of stdout
nb: Skriver statistikkene til en fil, i stedet for til stdout.

en: X Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
nb: X-koordinaten til mosaikkens øvre venstre hjørne.

en: X coordinate
nb: X-koordinat

en: X coordinate of the bargraph.
nb: Linjegrafens X-koordinat.

en: X coordinate of the encoded subtitle
nb: Den kodete undertekstens X-koordinat.

en: X coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
nb: X-koordinaten til logoen. Du kan flytte på logoen ved å venstreklikke på den.

en: X coordinate of the mask.
nb: X-koordinatene til maskeringen.

en: X coordinate of the rendered subtitle
nb: X-koordinatene til den tegnede underteksten

en: X offset
nb: X-avvik

en: X offset, from the left screen edge.
nb: X-avvik fra den venstre skjermkanten.

en: X window
nb: X-vindu

en: X.509 Certificate Authority
nb: X.509-sertifikatsautoritet

en: X.509 Certificate Revocation List
nb: X.509-sertifikatstilbakekallingsliste

en: X.509 Client certificate
nb: X.509 Klient-sertifikat

en: X.509 Client private key
nb: Privat nøkkel til X.509-klienten

en: X11 display
nb: X11-skjerm

en: X11 video output (XCB)
nb: X11-videoutdata (XCB)

en: X11 video window (XCB)
nb: X11-videovindu (XCB)

en: X11 window ID
nb: X11-vindus-ID

en: XA demuxer
nb: XA-demultiplekser

en: XDG screen saver inhibition
nb: Hindring av XDG-skjermsparer

en: XDG-screensaver
nb: XDG-skjermsparer

en: XML Parser (using libxml2)
nb: XML-tolker (gjennom libxml2)

en: XSPF playlist
nb: XSPF-spilleliste

en: XSPF playlist export
nb: XSPF-spillelisteeksportering

en: XSPF playlist import
nb: XSPF-spillelisteimport

en: XSPF playlist|*.xspf|M3U file|*.m3u|HTML playlist|*.html
nb: XSPF-spilleliste|*.xspf|M3U-fil|*.m3u|HTML-spilleliste|*.html

en: XVideo adaptor number
nb: XVideo-adapternummer

en: XVideo format id
nb: XVideo-format-ID

en: XVideo output (XCB)
nb: XVideo-utdata (XCB)

en: XWD file (autodetect)
nb: XWD-fil (auto-oppdag)

en: XWD image decoder
nb: XWD-bildedekoder

en: Y Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
nb: Y-koordinaten til mosaikkens øvre venstre hjørne.

en: Y coordinate
nb: Y-koordinat

en: Y coordinate of the bargraph.
nb: Linjegrafens Y-koordinat.

en: Y coordinate of the encoded subtitle
nb: Den kodete undertekstens Y-koordinat.

en: Y coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
nb: Y-koordinaten til logoen. Du kan flytte på logoen ved å venstreklikke på den.

en: Y coordinate of the mask.
nb: Y-koordinatene til maskeringen.

en: Y coordinate of the rendered subtitle
nb: Y-koordinaten til den tegnede underteksten

en: Y offset
nb: Y-avvik

en: Y offset, down from the top.
nb: Y-avvik, ned fra toppen.

en: YUV output
nb: YUV-utdata

en: YUV video output
nb: YUV-videoutdata

en: YUV4MPEG2 header (default disabled)
nb: YUM4MPEG2-utvider (deaktivert som standard)

en: YUVP converter
nb: YUVP-konverterer

en: Yellow
nb: Gul

en: Yes
nb: Ja

en: Yiddish
nb: Yiddisk

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
nb: Du kan skru av lydeksport fullstendig. Dekoding av lyd vil ikke bli gjort hvis du velger dette, og sparer litt prosessorkraft.

en: You can completely disable the sub-picture processing.
nb: Du kan deaktivere behandling av underbilder fullstendig.

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
nb: Videoutgangen kan slås helt av. Videoen vil ikke dekodes og du sparer dermed litt prosessorkraft

en: You can disable use of Macroblock-tree on ratecontrol
nb: Du kan deaktivere bruken av Macroblock-treet under RateControl.

en: You can enforce the height of the video snapshot. By default it will keep the original height (-1). Using 0 will scale the height to keep the aspect ratio.
nb: Du kan fremtvinge høyden på videoens stillbilde. Som standard vil den opprinnelige høyden beholdes (-1). Bruk 0 til å skalere høyden for å beholde størrelsesforholdet.

en: You can enforce the image height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
nb: Du kan påtvinge videoens høyde. Med standarden (-1) for vil VLC tilpasse videoens karakteristikker.

en: You can enforce the image width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
nb: Du kan påtvinge videoens bredde. Med standarden (-1) vil VLC tilpasse videoens karakteristikker.

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
nb: Du kan bestemme posisjonen til det øverste venstre hjørnet i videovinduet (X-koordinaten).

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
nb: Du kan bestemme posisjonen til det øverste venstre hjørnet i videovinduet (Y-koordinaten).

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
nb: Du kan påtvinge videoens høyde. Med standard (-1) for vil VLC tilpasse videoens karakteristikker.

en: You can enforce the video width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
nb: Du kan påtvinge videoens bredde. Med standard (-1) vil VLC tilpasse videoens karakteristikker.

en: You can enforce the width of the video snapshot. By default it will keep the original width (-1). Using 0 will scale the width to keep the aspect ratio.
nb: Du kan fremtvinge bredden på videoens stillbilde. Som standard vil den opprinnelige bredden beholdes (-1). Bruk 0 til å skalere bredden for å beholde størrelsesforholdet.

en: You can select "additional interfaces" for VLC. They will be launched in the background in addition to the default interface. Use a colon separated list of interface modules. (common values are "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)
nb: Du kan velge ytterligere grensesnitt som VLC kan benytte med dette alternativet. Disse startes i bakgrunnen i tillegg til hovedgrensesnittet. Bruk en kolonseparert liste med grensesnittmoduler. (vanlige verdier er "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)

en: You can select control interfaces for VLC.
nb: Man kan velge kontrollgrensesnitt for VLC.

en: You can select local files with the following list and buttons.
nb: Du kan velge lokale filer med den følgende listen og knappene.

en: You can select which VoD server module you want to use. Set this to `vod_rtsp' to switch back to the old, legacy module.
nb: Du kan velge hvilken VoD-tjenermodul du ønsker å bruke. Sett det til 'vod_rtsp' for å bytte tilbake til den gamle modulen.

en: You can use this option to place the subtitles under the movie, instead of over the movie. Try several positions.
nb: Du kan plassere undertekstene under filmen med dette alternativet, i stedet for over filmen. Du kan også prøve andre posisjoner.

en: You can zoom the video by the specified factor.
nb: Skaler videoen med den spesifiserte faktoren.

en: You have the latest version of VLC media player.
nb: Du har allerede VLCs nyeste versjon.

en: You must set a name for the profile.
nb: Du må velge et navn til profilen.

en: Your account was rejected.
nb: Kontoen ble avvist.

en: Your connection attempt to the server was rejected.
nb: Tilkoblinga til tjeneren ble avvist.

en: Your display will be opened and played in order to stream or save it.
nb: Skjermen din vil bli åpnet i et vindu og spilt av, for å kunne kringkaste eller lagre den.

en: Your input can't be opened
nb: Inndataene kan ikke åpnes

en: Your password was rejected.
nb: Passordet ble avvist.

en: Your system BD+ decoding library does not work. Missing configuration?
nb: Dekodingsbiblioteket for BD+ på din maskin virker ikke. Mangler det noe konfigurering?

en: Your window manager does not provide a list of applications.
nb: Din vindusbehandler tilbyd ikke en liste over programmer.

en: ZPL playlist import
nb: ZPL-spillelisteimport

en: Zip access
nb: ZIP-tilgang

en: Zip files filter
nb: ZIP-filfilter

en: Zone 0:top
nb: Sone 0:topp

en: Zone 1:right
nb: Sone 1:høyre

en: Zone 2:bottom
nb: Sone 2:bunn

en: Zone 3:left
nb: Sone 3:venstre

en: Zone 4:summary
nb: Sone 4: Oppsummering

en: Zones on left / right side
nb: Soner til venstre/høyre

en: Zoom
nb: Skaler

en: Zoom In
nb: Forstørr

en: Zoom Out
nb: Forminsk

en: Zoom mode: %s
nb: Skaleringsmodus: %s

en: Zoom video
nb: Skaler video

en: Zooming reset
nb: Tilbakestill skalering

en: [Display]
nb: [Vis]

en: [Filebrowser]
nb: [Filbehandler]

en: [Global]
nb: [Globalt]

en: [Loop]
nb: [Løkke]

en: [Player]
nb: [Avspiller]

en: [Playlist]
nb: [Spilleliste]

en: [Random]
nb: [Tilfeldig]

en: [Repeat]
nb: [Gjenta]

en: [cdda:][device][@[track]]
nb: [cdda:][enhet][@[spor]]

en: [vcd:][device][#[title][,[chapter]]]
nb: [vcd:][enhet][#[tittel][,[kapittel]]]

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
nb: Legg til «--advanced» på kommandolinja for å se de avanserte valgene.

en: address to bind to (helper setting for dst)
nb: Adresse å binde til (Hjelpeinnstilling for DST).

en: antiflicker
nb: Anti-flimmer

en: antiflicker video filter
nb: Videofilter for anti-flimmer

en: ask for extra verbosity when displaying help
nb: spør etter mer informasjon ved visning av hjelp

en: audio
nb: lyd

en: auto
nb: Automatisk

en: auto - let encoder decide based upon input (Best)
nb: Auto — La dekoderen bestemme utifra inndataen. (Best)

en: avparser packetizer
nb: avparser-innpakker

en: bits
nb: bit

en: blocks
nb: blokker

en: boolean
nb: boolsk

en: buffers
nb: buffere

en: checkerboard
nb: Sjakkbrett

en: clean effects
nb: Fjern effekter

en: column alternation
nb: Annenhver kolonne

en: core program
nb: Programmer

en: debug
nb: avlus

en: decoder
nb: dekoder

en: device, fifo or filename
nb: Enhet, fifo eller filnavn

en: disabled
nb: slått av

en: end
nb: slutt

en: errors
nb: feil

en: extended selection list
nb: utvidet utvalgsliste

en: filename for stream (helper setting for dst)
nb: Filnavnet til strømmen (Hjelpeinnstilling for DST).

en: fixed
nb: rask

en: float
nb: desimaltall

en: fnordlicht options
nb: fnordlicht-innstillinger

en: frame alternation
nb: Annenhver ramme

en: frames
nb: bilder

en: full - One code block per subband
nb: Full — Én kodeblokk per underbånd.

en: gzip decompression
nb: gzip-utpakking

en: hearing impaired
nb: hørselhemmede

en: height of the overlapping area (in %)
nb: høyden på det overlappende området (i %)

en: iOS OpenGL video output
nb: iOS OpenGL-videoutdata

en: iTunes Music Library importer
nb: iTunes musikkbibliotek-importør

en: in
nb: i

en: integer
nb: heltall

en: jigsaw puzzle
nb: Puslespill med biter

en: last.fm username or password is incorrect. Please verify your settings and relaunch VLC.
nb: last.fm brukernavn eller passord er feil. Vennligst kontroller dine innstillinger og start VLC på nytt.

en: last.fm: Authentication failed
nb: last.fm: Autentisering mislyktes

en: length of the overlapping area (in %)
nb: lengden på det overlappende området (i %)

en: libavformat AVIO access
nb: AVIO-tilgang for libavformat

en: libavformat AVIO access output
nb:  Utdata for libavformat-ets AVIO-tilgang

en: libprojectM effect
nb: libprojectM

en: makes the sample grid visible on screen as white pixels
nb: Gjør testristen synlig på skjermen som hvite bildepunkter.

en: middle position (in %)
nb: Midtposisjon (i %)

en: motion
nb: bevegelse

en: motion control interface
nb: Bevegelsekontrollgrensesnitt

en: no
nb: nei

en: no configuration option will be loaded nor saved to config file
nb: ingen innstillinger vil bli lastet inn fra eller lagret til oppsettfila

en: none
nb: ingen

en: offsets
nb: avvik

en: output module to write to Blackmagic SDI card
nb: Utdatamodulen som skal skrives til Blackmagic SDI-kortet.

en: packetizer
nb: innpakker

en: packets
nb: pakker

en: perceptual distance
nb: Oppfattbar distanse

en: perceptual distance to calculate perceptual weight
nb: Den oppfattbare distansen for å kalkulere oppfattbar vekt.

en: play list
nb: spilleliste

en: print a list of available modules
nb: vis en liste med tilgjengelige moduler

en: print a list of available modules with extra detail
nb: vis en detaljert liste med tilgjengelige moduler

en: print help for VLC (can be combined with --advanced and --help-verbose)
nb: Vis hjelp for VLC og tilhørende moduler (kan kombineres med «--advanced» og «--help verbose»)

en: print help for VLC and all its modules (can be combined with --advanced and --help-verbose)
nb: Vis hjelp for VLC og tilhørende moduler (kan kombineres med «--advanced» og «--help verbose»)

en: print version information
nb: skriv ut versjonsinformasjon

en: projectM configuration file
nb: projectM-oppsettsfil

en: px
nb: piksler

en: rd
nb: RD

en: reset the current config to the default values
nb: tilbakestill det gjeldende oppsettet til standardverdiene

en: resets the current plugins cache
nb: Tilbakestiller det nåværende tilleggsmellomlageret

en: row alternation
nb: Annenhver rekke

en: sec.
nb: sek.

en: selection list
nb: utvalgsliste

en: side by side
nb: Sidestilt

en: simple
nb: enkel

en: string
nb: tekst

en: subpicture
nb: underbilde

en: tesa
nb: TESA

en: top bottom
nb: Topp og bunn

en: tx3g subtitles
nb: tx3g-undertekster

en: tx3g subtitles decoder
nb: tx3g-undertekstdekoder

en: unknown
nb: ukjent

en: unknown type
nb: ukjent type

en: use alternate config file
nb: bruk alternativ oppsettsfil

en: v4l2 controls
nb: v4l2-kontroller

en: v4l2 driver controls
nb: v4L2-driverkontroller

en: visual impaired commentary
nb: kommentar for synshemmede

en: vsxu
nb: VSXU

en: warnings
nb: advarsler

en: x264 advanced options, in the form {opt=val,op2=val2} .
nb: Avanserte innstillinger for x264, i formatet {opt=val,op2=val2} .

en: x264 advanced options.
nb: Avanserte x264-alternativer.

en: x264 preset and tuning selection
nb: Valg av x264-forhåndsinnstillinger og tuning

en: x264 profile and level selection
nb: Valg av x264-profil og nivå

en: yes
nb: ja

en: yes: %@ @ %@ kb/s
nb: Ja: %@ ved %@ Kb/s

en: yes: from %@ to %@
nb: Ja: mellom %@ og %@

en: | achan [X]. . . . . . . . . .  set/get audio channels
nb: | achan [X]. . . . . . . . . . Velg/hent lydkanaler

en: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . add XYZ to playlist
nb: | add XYZ . . . . . . . . . . . . Legg til XYZ i spillelisten

en: | adev [device]  . . . . . . . .  set/get audio device
nb: | adev [device] . . . . . . . . Velg/hent lydenhet

en: | atrack [X] . . . . . . . . . . . set/get audio track
nb: | atrack [X] . . . . . . . . . . . Velg/hent lydspor

en: | bytes sent       : %8.0f KiB
nb: | Bytes sendt : %8.0f KiB

en: | chapter [X]  . . . . set/get chapter in current item
nb: | chapter [X] . . . . Velg/hent kapittel i den nåværende gjenstanden

en: | chapter_n  . . . . . .  next chapter in current item
nb: | chapter_n . . . . . . Neste kapittel i nåværende gjenstand

en: | chapter_p  . . . .  previous chapter in current item
nb: | chapter_p . . . . Forrige kapittel i den nåværende gjenstanden

en: | clear . . . . . . . . . . . . . . clear the playlist
nb: | clear . . . . . . . . . . . . . . Fjern alt i spillelisten

en: | demux bitrate    :   %6.0f kb/s
nb: | Demultipliseringsbitfrekvens : %6.0f Kb/s

en: | demux bytes read : %8.0f KiB
nb: | Demultipliseringsbytes lest: %8.0f KiB

en: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . queue XYZ to playlist
nb: | enqueue XYZ . . . . . . . . . Legg til XYZ i kø i spillelisten

en: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . toggle fullscreen
nb: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . Gå inn eller ut av fullskjerm

en: | faster . . . . . . . . . .  faster playing of stream
nb: | faster . . . . . . . . . . Spill av raskere

en: | fastforward  . . . . . . . .  .  set to maximum rate
nb: | fastforward . . . . . . . . . Sett det til maks fartsverdi

en: | frame. . . . . . . . . .  play frame by frame
nb: | frame. . . . . . . . . . Spill av, bilde for bilde

en: | get_length . . . .  the length of the current stream
nb: | get_length . . . . Lengden til den nåværende avspillingen

en: | get_time . . seconds elapsed since stream's beginning
nb: | get_time . . Sekunder som har gått siden denne avspillingen startet

en: | get_title . . . . .  the title of the current stream
nb: | get_title . . . . . Tittelen til den nåværende avspillingen

en: | goto . . . . . . . . . . . . . .  goto item at index
nb: | goto . . . . . . . . . . . . . . Gå til en gjenstand i indeksen

en: | help . . . . . . . . . . . . . . . this help message
nb: | help . . . . . . . . . . . . . . . Denne hjelpebeskjeden

en: | info . . . . .  information about the current stream
nb: | info . . . . . Informasjon om den nåværende avspillingen

en: | input bitrate    :   %6.0f kb/s
nb: | Inndatabitfrekvens : %6.0f Kb/s

en: | input bytes read : %8.0f KiB
nb: | Inndata-bytes lest: %8.0f KiB

en: | is_playing . . . .  1 if a stream plays, 0 otherwise
nb: | is_playing . . . . 1 hvis noe spilles av, 0 hvis det ikke gjør det

en: | key [hotkey name] . . . . . .  simulate hotkey press
nb: | key [hotkey name] . . . . . . Etterlign snarveisknappetrykking

en: | logout . . . . . . .  exit (if in socket connection)
nb: | logout . . . . . . . Avslutt en pluggtilkobling

en: | loop [on|off] . . . . . . . . . toggle playlist loop
nb: | loop [on|off] . . . . . . . . . Skru av eller på omspilling av spilleliste

en: | next . . . . . . . . . . . . . .  next playlist item
nb: | next . . . . . . . . . . . . . . Neste spillelistegjenstand

en: | normal . . . . . . . . . .  normal playing of stream
nb: | normal . . . . . . . . . . Spill av i vanlig fart

en: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  toggle pause
nb: | pause . . . . . . . . . . . . . . . . Sett på eller av pause

en: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . play stream
nb: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . Spill av

en: | playlist . . . . .  show items currently in playlist
nb: | playlist . . . . . Vis gjenstander som er i spillelisten for øyeblikket

en: | prev . . . . . . . . . . . .  previous playlist item
nb: | prev . . . . . . . . . . . . Forrige spillelistegjenstand

en: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  quit vlc
nb: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Lukk VLC

en: | random [on|off] . . . . . . .  toggle random jumping
nb: | random [on|off] . . . . . . . Skru av eller på tilfeldig avspilling

en: | repeat [on|off] . . . .  toggle playlist item repeat
nb: | repeat [on|off] . . . . Skru av eller på gjentakelse av spillelistegjenstand

en: | rewind  . . . . . . . . . . . .  set to minimum rate
nb: | rewind . . . . . . . . . . . . Sett det til minimum fartsverdi

en: | seek X . . . seek in seconds, for instance `seek 12'
nb: | seek X . . . Spol antall sekunder, for eksempel 'seek 12'

en: | sending bitrate  :   %6.0f kb/s
nb: | Overføringens bitfrekvens : %6.0f Kb/s

en: | slower . . . . . . . . . .  slower playing of stream
nb: | slower . . . . . . . . . . Spill av tregere

en: | snapshot . . . . . . . . . . . . take video snapshot
nb: | stillbilde . . . . . . . . . . . . ta videostillbilde

en: | stats  . . . . . . . .  show statistical information
nb: | stats . . . . . . . . Vis statistisk informasjon

en: | status . . . . . . . . . . . current playlist status
nb: | status . . . . . . . . . . . Nåværende spillelistestatus

en: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . stop stream
nb: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . Stopp avspilling

en: | strack [X] . . . . . . . . .  set/get subtitle track
nb: | strack [X] . . . . . . . . . Velg/hent undertekstspor

en: | title [X]  . . . . . . set/get title in current item
nb: | title [X] . . . . . . Velg/hent tittelen i den nåværende gjenstanden

en: | title_n  . . . . . . . .  next title in current item
nb: | title_n . . . . . . . . Neste tittel i den nåværende gjenstanden

en: | title_p  . . . . . .  previous title in current item
nb: | title_p . . . . . . Forrige tittel i den nåværenmde gjenstanden

en: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video crop
nb: | vcrop [X] . . . . . . . . . . . velg/hent redusert videostørrelse

en: | voldown [X]  . . . . . .  lower audio volume X steps
nb: | voldown [X] . . . . . . Senk lydvolumet X hakk

en: | volume [X] . . . . . . . . . .  set/get audio volume
nb: | volume [X] . . . . . . . . . . Velg/hent lydvolum

en: | volup [X]  . . . . . . .  raise audio volume X steps
nb: | volup [X] . . . . . . . Øk lydvolumet X hakk

en: | vratio [X]  . . . . . . . set/get video aspect ratio
nb: | vratio [X] . . . . velg eller hent videoaspektforhold

en: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . set/get video track
nb: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . Velg/hent videospor

en: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video zoom
nb: | vzoom [X] . . . . . . . . . . . Velg/hent videozooming
