vlc - en to zu translation catalogue (972 entries)

en: %i items
zu: Izinto ezingu-%i

en: &About
zu: &Mayelana

en: &Advanced Controls
zu: Izilawuli ezi&thuthukile

en: &Advanced Open...
zu: Ukuvul&a okuthuthukile...

en: &Apply
zu: &Faka

en: &Aspect Ratio
zu: Ukubheka ngo&bukhulu bokulinganiselwa

en: &Audio
zu: Um&sindo

en: &Cancel
zu: &Khansela

en: &Chapter
zu: I&sahluko

en: &Clear
zu: &Sula

en: &Close
zu: &Vala

en: &Codec Information
zu: Ulwazi lwe-&Codec

en: &Crop
zu: &Lungisa

en: &Deinterlace
zu: i-&Deinterlace

en: &Deinterlace mode
zu: Isimo se-&Deinterlace

en: &Disc
zu: i-&Disc

en: &Effects and Filters
zu: I&miphumela nokuhlunga

en: &Enqueue
zu: Faka ku&hlu

en: &Faster
zu: Ngoku&shesha

en: &File
zu: I&fayela

en: &Fullscreen
zu: Isikrini esig&cwele

en: &Fullscreen Interface
zu: Isibonisi sesi&krini esigcwele

en: &General
zu: &Okuvamile

en: &Go
zu: &Iya

en: &Help
zu: Usi&zo

en: &Jump Forward
zu: Yeqela &phambili

en: &Media
zu: I&midiya

en: &Messages
zu: I&miyalezo

en: &Network
zu: I&nethiweki

en: &Open File...
zu: &Vula ifayela...

en: &Play
zu: &Dlala

en: &Playback
zu: &Dlala

en: &Post processing
zu: Uku&thunyelwa kuyacubungula

en: &Preferences
zu: Izi&ntandokazi

en: &Program
zu: U&hlelo

en: &Quit
zu: &Phuma

en: &Recheck version
zu: &Hlola futhi inguqulo

en: &Reset Preferences
zu: Setha &kabusha izintandokazi

en: &Save
zu: &Gcina

en: &Save Metadata
zu: &Gcina imethadatha

en: &Save as...
zu: G&cima njenge...

en: &Search:
zu: &Sesha:

en: &Select
zu: &Khetha

en: &Start
zu: &Qala

en: &Stop
zu: I&ma

en: &Stream
zu: &Sakaza

en: &Track Synchronization
zu: Ukuvumelanisa u&mugqa

en: &VLM Configuration
zu: Isimisi se-&VLM

en: &Video
zu: I&vidiyo

en: &View
zu: Uku&buka

en: &Visualizations
zu: Oku&bonwayo

en: &Yes
zu: &Yebo

en: &Zoom
zu: Son&deza

en: (no item is being played)
zu: (ayikho into edlalwayo)

en: 1:File
zu: 1:Ifayela

en: 2 Pass
zu: Dlula kayi-2

en: A directory where to save the files has to be selected.
zu: Umkhombandlela lapho kuzogcinwa khona amafayela kufanele ukhethwe.

en: A file where to save the stream has to be selected.
zu: Ifayela lapho kuzogcinwa khona ukusakazwa kufanele likhethwe.

en: A->B Loop
zu: Ilubhu A->B

en: About
zu: Mayelana

en: About VLC media player
zu: Mayelana nesidlali semidiya se-VLC

en: Above the Video
zu: Ngaphezu kwevidiyo

en: Accelerated video output (Overlay)
zu: Ukuphumayo kwevidiyo okusheshisiwe (Ukunqwabelanisa)

en: Access advanced options to tweak the device
zu: Finyelela izinketho ezithuthukile ukuze thuthukise kancane isisetshenziswa

en: Action
zu: Isenzo

en: Activate Transcoding
zu: Ukufakwa kwekhodi okusebenzayo

en: Activate the updates availability notification
zu: Yenza izaziso zokuvuselela ezikhona zisebenze

en: Add
zu: Engeza

en: Add Directory...
zu: Engeza umkhombandlela...

en: Add File...
zu: Engeza ifayela...

en: Add Folder...
zu: Engeza ifolda...

en: Add Input
zu: Faka okungenayo

en: Add Interface
zu: Engeza isibonisi

en: Add Subtitles to transcoded video
zu: Engeza izihlokwana kuvuduyo efakwe ikhodi

en: Add logo
zu: Engeza uphawu

en: Add text
zu: Engeza umbhalo

en: Add to Playlist
zu: Engeza kuhlu lokudlalwayo

en: Add...
zu: Engeza...

en: Additional streaming options
zu: Izinketho ezingeziwe zokusakaza

en: Additional transcode options
zu: Izinketho ezingeziwe zokufaka okhodi

en: Address
zu: Ikheli

en: Address of the computer to stream to.
zu: Ikheli lekhompyutha ozosakazela kuyo.

en: Adjustments and Effects
zu: Ukushintshwa nemiphumela

en: Advanced Buttons
zu: izinkinobho ezithuthukile

en: Advanced Open File...
zu: Ifayela lokuvula elithuthukile...

en: Advanced Options
zu: Izinketho ezithuthukile

en: Advanced options...
zu: Izinketho ezithuthukile...

en: All
zu: Konke

en: All Files
zu: Wonke amafayela

en: Allow only one instance
zu: Vumela ukwenziswa okukodwa kuphela

en: Always on top
zu: Phezulu njalo

en: Always reset audio start level to:
zu: Setha kabusha ngaso sonke isikhathi ileveli yokuqala komsindo ku:

en: An error occurred while checking for updates...
zu: Kuvele iphutha ngenkathi kuhlolwa izimvuselelo...

en: Angle
zu: Ingxa

en: Application
zu: Uhlelokusebenza

en: Apply
zu: Faka

en: Aqua
zu: i-Aqua

en: Artist
zu: Umculi

en: Ascending
zu: Kukhuphukayo

en: Ask for network policy at start
zu: Cela inqubomgomo yenethiwekhi ekuqaleni

en: Audio
zu: Umsindo

en: Audio &Device
zu: I&sisetshenziswa somsindo

en: Audio &Track
zu: U&mugqa womsindo

en: Audio CD
zu: I-CD yomsindo

en: Audio Channels
zu: Iziteshi zomsindo

en: Audio Device
zu: Isisetshenziswa somsindo

en: Audio Effects
zu: Imiphumela yomsindo

en: Audio Files
zu: Amafayela womsindo

en: Audio Settings
zu: Izilungiselelo zomsindo

en: Audio Track
zu: Umugqa womsindo

en: Audio and Subtitles
zu: Umsindo nezihlokwana

en: Audio codec
zu: I-codec yomsindo

en: Audio device name
zu: Igama lesisetshenziswa somsindo

en: Audio format for MPEG4 (useable with MPEG TS and MPEG4)
zu: Isakhiwo somsindo se-MPEG4 (isebenziseka ne-MPEG TS ne-MPEG4)

en: Audio track
zu: Umugqa womsindo

en: Audio/Video
zu: Umsindo/ividiyo

en: Author
zu: Umlobi

en: Authors
zu: Abalobi

en: Auto
zu: Ngokuzenzakalela

en: Auto connection
zu: Ukuxhumana okuzenzakalelayo

en: Auto-playback of new items
zu: Ukudlala ngokuzenzakalela kwezinto ezisha

en: Automatically check for updates
zu: Hlola ngokuzenzakalela ukuvuselela

en: Automatically load the extensions module on startup
zu: Layisha ngokuzenzakalela imojula yezandiso ekuqaleni

en: Back
zu: Emuva

en: Bandwidth
zu: Umkhawulokudonsa

en: Base port
zu: Intunja enkulu

en: Basic
zu: Isisekelo

en: Big Button
zu: Inkinobho enkulu

en: Bitrate
zu: Inani ngesikhashana

en: Bitrate (kb/s)
zu: Inani ngesikhashana (kb/s)

en: Black
zu: Okumnyana

en: Black screens in Fullscreen mode
zu: Izikrini ezimnyama esimeni sesikrini esigcwele

en: Black screens in fullscreen
zu: Izikrini ezimnyama esikrinini esigcwele

en: Blue
zu: Okuluhlaza sasibhakabhaka

en: Bookmarks
zu: Uphawu lokubekisa

en: Bookmarks...
zu: Izimpawu zokubekisa...

en: Bottom
zu: Ezansi

en: Bottom-Left
zu: ezansi kwesokunxele

en: Bottom-Right
zu: ezansi kwesokudla

en: Brightness
zu: Ukukhanya

en: Brightness (%)
zu: Ukukhanya (%)

en: Brightness threshold
zu: Isibambi sokukhanyayo

en: Bring All to Front
zu: Letha konke phambili

en: Broadcast
zu: Ukusakaza

en: Browse
zu: Dlulisa amehlo

en: Browse...
zu: Buka...

en: By default, VLC can be remotely controlled with the Apple Remote.
zu: Ngokwakhona, i-VLC ingalawulwa ngesilawuli-kude se-A.pple.

en: Bytes
zu: Ama-Byte

en: C
zu: zu

en: Caching
zu: I-Caching

en: Cancel
zu: Khansela

en: Cannot save Configuration
zu: Ayikwazi ukugcina isimiso

en: Cannot write to file %1:
    %2.
zu: Ayikwazi ukubhalela efayeleni %1:
    %2.

en: Capability
zu: Amandla wokwenza

en: Capture
zu: Thwebula

en: Capture &Device
zu: I&sisetshenziswa sokuthwebula

en: Capture mode
zu: Isimo sokuthwebula

en: Cartoon
zu: Ikhathuni

en: Center
zu: Phakathi

en: Change
zu: Ushintsho

en: Change Hotkey
zu: Shintsha i-Hotkey

en: Change playlistview
zu: Shintsha ukuboniswa kohlu lokudlalwayo

en: Change the caching for the media
zu: Shintsha i-caching yemidiya

en: Change the loop and repeat modes
zu: Shintsha ilubhu nesimo sokuphinda

en: Change the start time for the media
zu: Shintsha isikhathi sokuqala semidiya

en: Channel Name
zu: Igama lesiteshi

en: Channels
zu: Iziteshi

en: Channels:
zu: Iziteshi:

en: Chapter
zu: Isahluko

en: Check for &Updates...
zu: Hlolela u&kuvuselela...

en: Check for Update...
zu: Hlolela ukuvuselela...

en: Choose
zu: Khetha

en: Choose here your input stream.
zu: Khetha lapha ukusakazwa kokufakwa kwakho.

en: Choose input
zu: Khetha ukufaka

en: Choose one or more media file to open
zu: Khetha ifayela elilodwa noma amaningi ongawavula

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
zu: Khetha ifolda lapho uzogcine khona izithombe ezithwetshuliwe zevidiyo.

en: Choose...
zu: Khetha...

en: Cl&ose
zu: V&ala

en: Clean up
zu: Cwethula

en: Clear
zu: Sula

en: Clear List
zu: Sula uhlu

en: Click to set point B
zu: Chofoza ukuze uhlele ku-B

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
zu: Chofoza ukuze ushintshe phakathi kesikhathi esedlulile nesisele

en: Clone
zu: Fanisa

en: Close Window
zu: Vala iwindi

en: Codec
zu: i-Codec

en: Codec Details
zu: Imininingwane ye-Codec

en: Codecs
zu: Ama-Codec

en: Codecs / Muxers
zu: Ama-Codec / ama-Muxer

en: Color
zu: Umbala

en: Color extraction
zu: Ukukhipha umbala

en: Color threshold
zu: Fanisa isibambi sikadothi

en: Columns
zu: Uhlu

en: Comments
zu: Imibono

en: Complete MRL for VLC internal
zu: I-MRL ephelele yokwangaphakathi kwe-VLC

en: Composite input
zu: Okungenayo okuyingxubevange

en: Config of last used skin
zu: Isimiso sesikhumba esisetshenziswe kamuva

en: Configure Hotkeys
zu: lungiselela ama-Hotke

en: Content bitrate
zu: inani lokuqukethwe ngesikhashana

en: Continue
zu: Qhubeka

en: Contrast
zu: Ukwahlukana

en: Control
zu: Lawula

en: Control menu for the player
zu: Imenyu yokulawula yesidlali

en: Control playback with media keys
zu: Lawula ukudlala ngezinkinobho zemidiya

en: Control playback with the Apple Remote
zu: Lawula ukudlala ngesilawuli-kude se-Apple

en: Conve&rt / Save...
zu: &Guqulela / Gcina...

en: Convert
zu: Guqulela

en: Copy
zu: Kopisha

en: Create
zu: Dala

en: Create Directory
zu: Dala umkhombandlela

en: Create Directory...
zu: Dala umkhombandlela...

en: Create Folder
zu: Dala ifolda

en: Create Folder...
zu: Dala ifolda...

en: Create a new bookmark
zu: Dala uphawu olusha lokubekisa

en: Create a new profile
zu: Dala ubuniningwane obusha

en: Crop
zu: Lungisa

en: Current channel:
zu: Isiteshi samanje:

en: Current media / stream statistics
zu: Imidiya yamaje / izibalo zokusakaza

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
zu: Isivinini samanje sokudalayo: %1
    Chofoza ukuze uhlele

en: Current visualization
zu: Okubonwayo kwamanje

en: Custom
zu: Ngokwezifiso

en: Customi&ze Interface...
zu: Yen&za isibonisi ngokwezifiso...

en: Cut
zu: Sika

en: DVD
zu: i-DVD

en: DVD menus
zu: Amamenyu we-DVD

en: Damaged or incomplete AVI file
zu: Ifayela le-AVI elonakele noma elingaphelele

en: Day / Month / Year:
zu: Usuku / Inyanga / Unyaka:

en: De-Fullscreen
zu: i-De-Fullscreen

en: Decoded
zu: Kuhumushiwe

en: Decoded blocks
zu: Amabhlogi ahumushiwe

en: Decrease Volume
zu: Yehlisa ivolumu

en: Default
zu: Ngokwakhona

en: Default Caching Level
zu: Inani le-Caching langokwakhona

en: Default Encoding
zu: Umbhalo wekhodi wakhona

en: Default caching policy
zu: Inqubomgomo ye-caching yangokwakhona

en: Default encoding
zu: Umbhalo wekhodi wakhona

en: Default optical device
zu: Isisetshenziswa esibonayo sakhona

en: Define which screen fullscreen goes
zu: Chaza ukuthi yisiphi isikrini esigcwele eya kuso

en: Deinterlace
zu: i-Deinterlace

en: Deinterlace mode
zu: Isimo se-Deinterlace

en: Deinterlacing
zu: i-Deinterlacing

en: Delay
zu: Ukubambeka

en: Delete
zu: Susa

en: Delete all the bookmarks
zu: Susa zonke izimpawu zokubekisa

en: Delete selected profile
zu: Susa ubuniningwane obukhethiwe

en: Delete the current profile
zu: Susa iphrofayili yamanje

en: Delete the selected item
zu: Susa zonke izinto ezikhethiwe

en: Deletes the selected item
zu: Susa into ekhethiwe

en: Demuxed
zu: i-Demuxed

en: Demuxed data size
zu: Usayizi wedatha le-Demuxed

en: Descending
zu: Kwehlayo

en: Description
zu: Incazelo

en: Desired frame rate for the capture.
zu: Isikalo esithandekayo sikazimele sokuthwebula.

en: Destination
zu: Indawo

en: Destination file:
zu: Ifayela lendawo:

en: Device Selection
zu: Ukukhetha isisetshenziswa

en: Device name
zu: Igama lesisetshenziswa

en: Device:
zu: Isisetheziswa:

en: Dialog
zu: Ibhokisi

en: DirectX
zu: i-DirectX

en: Directory
zu: Uhla lwemibhalo

en: Disc
zu: i-Disc

en: Disc Selection
zu: Ukukhethwa kwe-Disk

en: Disc device
zu: Isisetshenziswa se-Disc

en: Discarded (corrupted)
zu: Kulahliwe (konakele)

en: Display
zu: Ukuboniswa

en: Display Settings
zu: Izilungiselelo zokubonisa

en: Display device
zu: Isisetshenziswa sokubonisa

en: Display locally
zu: Bonisa kwendawo

en: Display the output
zu: Bonisa okuphumayo

en: Display the stream locally
zu: Bonisa ukusakazwa ngokwendawo

en: Display video in a skinned window if any
zu: Bonisa ividiyo ewindini elinesikhumba uma likhona

en: Displayed
zu: Kubonisiwe

en: Displayed frames
zu: Ozimele ababonakaliswayo

en: DivX first version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
zu: DivX inguqulo yokuqala (isebenziseka ne-MPEG TS, MPEG1, ASF ne-OGG)

en: DivX second version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
zu: DivX inguqulo yesibili (isebenziseka ne-MPEG TS, MPEG1, ASF ne-OGG)

en: DivX third version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
zu: DivX inguqulo yesithathu (isebenziseka ne-MPEG TS, MPEG1, ASF ne-OGG)

en: Do you really want to unsubscribe from %1?
zu: Ufuna ukuzikhipha ngempela ohlwelweni lwe-%1?

en: Docked Playlist
zu: Uhlu lokudlalwayo lwedoki

en: Dolby Surround:
zu: I-Dolby Surround:

en: Double Size
zu: Usayizi ophinda phindiwe

en: Double click to get media information
zu: Chofoza kabili ukuze uthole imininingwane

en: Double click to jump to a chosen time position
zu: Chofoza kabili ukuze weqele endaweni yesikhathi ekhethiwe

en: Download Cover Art
zu: Layisha ungenise isimbozo sobuciko

en: Download Plugin
zu: Layisha ungenisa i-plugin

en: Download cover art
zu: Layisha ungenise isimbozo sobuciko

en: Dropped (discontinued)
zu: Kubekiwe (akusaqhubeki)

en: Dummy codec (do not transcode, useable with all encapsulation formats)
zu: I-codec mbumbulu (ungafaki ikhodi, kusebenziseka nazo zonke izakhiwo ze-encapsulation)

en: Dump raw input
zu: Lahla okungenayo okungakavuthwa

en: Duration
zu: Isikhathi

en: E&xport
zu: K&hipha

en: Edge weightning
zu: Ukwenza umphetho usinde

en: Edit
zu: Hlela

en: Edit Bookmarks
zu: Hlela izimpawu zokubekisa

en: Edit Input
zu: Hlela okungenayo

en: Edit Options
zu: Hlela izinketho

en: Edit selected profile
zu: Hlela ubuniningwane obukhethiwe

en: Edit settings
zu: Hlela izilungiselelo

en: Effects
zu: Imiphumela

en: Eject the disc
zu: Khipha idiski

en: Embed the file browser in open dialog
zu: Shumeka isiphequluli sefayela ebhokisini elivulekile

en: Enable
zu: Vumela

en: Enable Last.fm submissions
zu: Vumela ukuthimyelwa kwangaphambilini kwe.fm

en: Enable OSD
zu: Vumela i-OSD

en: Enable On Screen Display (OSD)
zu: Vumela ukuboniswa okusesikrinini

en: Enable Time-Stretching audio
zu: Vumela umsindo onwebisa isikhathi

en: Enable audio
zu: Vumela umsindo

en: Enable transparency effects
zu: Vumela ukukhanyela kwemiphumela

en: Enable video
zu: Vumela ividiyo

en: Encap. format
zu: Isakhiwo se-Encap.

en: Encapsulation
zu: i-Encapsulation

en: Encapsulation Method
zu: Indlela ye-Encapsulation

en: Encapsulation format
zu: Isakhiwo se-Encapsulation

en: Enter URL here...
zu: Faka i-URL lapha...

en: Enter URL of the podcast to subscribe to:
zu: Faka i-URL ye-podcast ukuze ubhalise ku:

en: Enter name for new directory:
zu: Faka igama lomkhombandlela omusha:

en: Enter name for new folder:
zu: Faka igama lefolda entsha:

en: Enter the address of the computer to stream to.
zu: Faka ikheli lekhompyutha ozosakazela kuyo.

en: Entry
zu: Okungenayo

en: Equalizer
zu: Isilinganisi somsindo

en: Error while saving meta
zu: Kuvele iphutha ngenkathi kugcinwa imetha

en: Errors
zu: Amaphutha

en: Errors and Warnings
zu: Amaphutha nezexwayiso

en: Errors and Warnings...
zu: Amaphutha nezexwayiso...

en: Existing playlist item
zu: Into yohlu lokudlalwayo olukhona

en: Expand Node
zu: Nweba iqupha

en: Expanding Spacer
zu: Ukukhulisa usikhala

en: Export SDP as file
zu: Khipha ifayela le-SDP

en: Extended M3U
zu: i-M3U khulisiwe

en: Extended panel
zu: Iphaneli enwetshisiwe

en: Extensions
zu: Izandiso

en: Extra media
zu: Imidiya engeziwe

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
zu: Imethadatha engeziwe neminye imininingwane kuboniswa kule phaneli.

en: Extract
zu: Khipha

en: EyeTV is not launched
zu: I-EyeTV ayikavulwa

en: FLAC is a lossless audio codec (useable with OGG and RAW)
zu: I-FLAC yi-codec yomsindo engabambekile (isebenziseka ne-OGG ne-RAW)

en: FPS
zu: i-FPS

en: Factor
zu: Isixungo

en: Faster
zu: Ngokushesha

en: Faster (fine)
zu: Ngokushesha (kahle)

en: Fetch Meta Data
zu: Landa imethadatha

en: File
zu: Ifayela

en: File Format:
zu: Isakhiwo sefayela:

en: File Selection
zu: Ukukhethwa kwefayela

en: File names:
zu: Amagama wefayela:

en: File/Directory
zu: Ifayela/umkhombandlela

en: File/Folder
zu: Ifayela/ifolda

en: Filename
zu: Igama lefayela

en: Files
zu: Amafayela

en: Filter length (ms)
zu: Hlunga ubude (ms)

en: Filter smoothness (%)
zu: Ubushelelezi bokuhlunga (%)

en: Filter threshold (%)
zu: Hlula udothi (%)

en: Filter:
zu: Hlunga:

en: Finish
zu: Qedile

en: Fit to Screen
zu: Linganisa esikrinini

en: Flat Button
zu: Inkinobho eyisicaba

en: Float on Top
zu: Ntanta phezulu

en: Folder
zu: Ifolda

en: Follow the mouse
zu: Landela igundwane

en: Font
zu: Ifonti

en: Font Properties
zu: Izakhiwo zefonti

en: Font color
zu: Umbala wefonti

en: Font size
zu: Usayizi wefonti

en: Font size, in pixels. Default is -1 (use default font size).
zu: Usayizi wefonti, ngama-pixels. Okwakhona ngu--1 (sebenzisa usayizi wefayela wokwakhona).

en: Font size, pixels
zu: Usayizi wefonti, ngama-pixels

en: Force Aspect Ratio
zu: Phoqa ukubheka ngobukhulu bokulinganiselwa

en: Force detection of Dolby Surround
zu: Phoqa ukutholwa kwe-Dolby Surround

en: Force subtitle position
zu: Phoqelela indawo yesihlokwana

en: Force update of this dialog's values
zu: Phoqa ukuvuselela kwaleli nani lebhokisi

en: Force window style:
zu: Phoqa isitayela sewindi:

en: Form
zu: Ifomu

en: Format
zu: Isakhiwo

en: Frame By Frame
zu: Uzimele ngozimele

en: Frame by frame
zu: Uzimele ngozimele

en: Framebuffer device
zu: Isisetshenziswa se-Framebuffer

en: Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
zu: Isisetshenziswa se-Framebuffer ukusebenzisa ukuphakela (kwesinye isikhathi /dev/fb0).

en: Frames per Second
zu: Ozimele ngesekhondi

en: Frequency
zu: Ifrikhuwensi

en: From
zu: Kusuka

en: Fuchsia
zu: i-Fuchsia

en: Fullscreen
zu: Isikrini esigcwele

en: Fullscreen Controller
zu: Isilawuli sesikrini esigcwele

en: Fullscreen Video Device
zu: Isisetshenziswa sevidiyo egcwala isikrini

en: Fullscreen controller opacity between 0.1 and 1
zu: Isilawuli sesikrini esingakhanyeli phakathi kuka-0.1 no 1

en: Gamma
zu: i-Gamma

en: General
zu: Okuvamile

en: General Audio
zu: Umsindo ovamile

en: Generated stream output string
zu: Uchungechunge lokusakaza okuphumayo olwenziwe

en: Geometry
zu: i-Geometry

en: Global
zu: Umhlaba jikelele

en: Go to Time
zu: Iya esikhathini

en: Go to time
zu: Iya esikhathini

en: Gradient
zu: Ubukhulu bokukhuphuka

en: Gray
zu: Oku-Gray

en: Green
zu: Okuluhlaza satshani

en: HTTP (default)
zu: I-HTTP (ngokwakhona)

en: HTTP proxy URL
zu: I-URL ye-HTTP proxy

en: Half Size
zu: Usayizi oyingxenye

en: Headphone surround effect
zu: Imiphumela yama-headphone

en: Headphone virtualization
zu: Ukuboniswa kwama-headphone

en: Height
zu: Ubude

en: Help
zu: Usizo

en: Hide Others
zu: Fihla okunye

en: Hide VLC
zu: Fihla i-VLC

en: Hide future errors
zu: Fihla amaphutha afakiwe

en: Hide no user action dialogs
zu: Fihla amabhokisi anganazenzo zomsebenzisi

en: High latency
zu: Okusalele okuphezulu

en: Higher latency
zu: Okusalele okuphezulu kakhulu

en: Hotkey
zu: i-Hotkey

en: Hotkeys
zu: Ama-Hotkey

en: Hotkeys settings
zu: Izilungiselelo zama-Hotkey

en: Hours / Minutes / Seconds:
zu: Amahora / imizuzu / imizuzwana:

en: Hue
zu: i-Hue

en: I&mport
zu: Fa&ka

en: ID
zu: Ubunikazi

en: IP Address
zu: Ikheli le-IP

en: Ignore
zu: Ziba

en: Image adjust
zu: Ukushuntsha isithombe

en: In this page, a few additional streaming parameters can be set.
zu: Kuleli khasi, izinhlaka zokusakaza ezimbalwa ezingeziwe zingahlelwa.

en: In this page, a few additional transcoding parameters can be set.
zu: Kuleli khasi, izinhlaka zokufaka ikhodi ezimbalwa ezingeziwe zingahlelwa.

en: Include subtitles
zu: Faka phakathi izihlokwana

en: Increase Volume
zu: Engeza ivolumu

en: Index
zu: Inkomba

en: Information
zu: Ulwazi

en: Information...
zu: Ulwazi...

en: Input
zu: Okungenayo

en: Input & Codecs Settings
zu: Izilungiselelo zokungenayo nezama-Codec

en: Input bitrate
zu: Inani lokungenayo ngesikhashana

en: Input has changed
zu: Okufakiwe kushintshiwe

en: Input stream
zu: Ukusakaza okungenayo

en: Input/Read
zu: Okungenayo/funda

en: Input:
zu: Okungenayo:

en: Interactive Zoom
zu: Ukusondeza okwenzelanayo

en: Interface
zu: Isibonisi

en: Interface Settings
zu: Izilungiselelo zesibonisi

en: Invalid combination
zu: Ukuhlanganiswa okungavumelekile

en: Invalid selection
zu: Ukukhetha okungavumelekile

en: Invert colors
zu: Faka imibala

en: Jump Bac&kward
zu: Yeqela e&muva

en: Jump to Specific &Time
zu: Eqela esi&khathini esithize

en: Keep Recent Items
zu: Gcina izinto zakamuva

en: Keep audio level between sessions
zu: Gcina ileveli yomsindo phakathi kwesikhathi

en: Keep original audio track
zu: Gcina umugqa woqobo womsindo

en: Keep original video track
zu: Gcina umugqa woqobo wevidiyo

en: Language
zu: Ulimi

en: Last check on: %@
zu: Kugcinwe ukuhlolwa ngo: @

en: Launch EyeTV now
zu: Vula i-EyeTV manje

en: Launching an update request...
zu: Ivula isicelo sokuvuselela...

en: Leave Fullscreen
zu: Phuma esikrinini esigcwele

en: Left
zu: Kwesokunxele

en: License
zu: Ilayisense

en: Lime
zu: i-Lime

en: Line 1:
zu: Umugqa 1:

en: Line 2:
zu: Umugqa 2:

en: List of words separated by | to filter
zu: Uhlu lwamagama ahlukaniswe nge-| ukuze uhlunge

en: Live555 stream transport
zu: Isithuthi sabukhoma555 sokuzakaza sokusakaza

en: Load extensions on startup
zu: Layisha izandiso ekuqaleni

en: Local playback
zu: Ukudlala kwasekhaya

en: Location
zu: Indawo

en: Location:
zu: Indawo:

en: Lock Aspect Ratio
zu: Khiya ukubheka ngobukhulu bokulinganiselwaK

en: Login:pass
zu: Ukungena ngemvume: kuphumelele

en: Logo
zu: Uphawu

en: Logo erase
zu: Ukususwa kophawu

en: Look and feel
zu: Buka futhi uzwe

en: Loop
zu: Ilubhu

en: Loop from point A to point B continuously.
zu: Lubha kusuka ku-A kuya ku-B ngokuqhubeka.

en: Lost
zu: Kulahlekile

en: Lost buffers
zu: Ama-buffer alahlekile

en: Lost frames
zu: Ozimele abalahlekile

en: Low latency
zu: Okusalele okuphansi

en: Lowest latency
zu: Okusalele okuphansi kakhulu

en: MPEG 1 Format
zu: Isakhiwo se-MPEG 1

en: MPEG Program Stream
zu: Ukusakazwa kohlelo lwe-MPEG

en: MPEG Transport Stream
zu: Ukusakaza kwesithuthi se-MPEG

en: Mac OS X interface
zu: Isibonisi se-Mac OS X

en: Magnification/Zoom
zu: Ukukhulisa/Ukusondeza

en: Main Toolbar
zu: Umugqa wamathuluzi oyindikimba

en: Make a donation...
zu: Yenza umnikelo...

en: Mark analyzed Pixels
zu: Beka uphawu ama-pixel ahlaziyiwe

en: Maroon
zu: Okunsundu ngokubomvu

en: Mask
zu: Ukuzifihla

en: Maximum level
zu: Izinga elikhulu

en: Media &Information
zu: U&lwazi lwemidiya

en: Media Files
zu: Amafayela wemidiya

en: Media Information
zu: Ulwazi lemidiya

en: Media Information...
zu: Ulwazi lwemidiya...

en: Media Manager Edition
zu: Isiphathi esingeziwe semidiya

en: Media Manager List
zu: Isiphathi sohlu semidiya

en: Media Resource Locator (MRL)
zu: i-Media Resource Locator (MRL)

en: Media data size
zu: Usayizi wedatha yemidiya

en: Menu
zu: Imenyu

en: Menus language:
zu: Izilimi zamamenyu:

en: Messages
zu: Imiyalezo

en: Messages...
zu: Imiyalezo...

en: Minimal Mac OS X interface
zu: Isibonisi se-Minimal Mac OS X

en: Miscellaneous Options
zu: Izinketho ze-Miscellaneous

en: Mode
zu: Isimo

en: More Info
zu: Ulwazi olubanzi

en: More information...
zu: Ulwazi olungeziwe...

en: Motion blur
zu: Ukunyakaza okufiphele

en: Motion detect
zu: Ukutholakala kokunyakaza

en: Mount Point
zu: Icashazi lokunamathisela

en: Move To Trash and Relaunch VLC
zu: Yisa kudothi bese uvula kabusha i-VLC

en: Multicast
zu: Ukusakaza okuningi

en: Mute
zu: Thulisa

en: Mux Control
zu: Isilawuli se-Mux

en: Muxer:
zu: i-Muxer:

en: N&ormal Speed
zu: Isivinini esi&vamile

en: Name
zu: Igama

en: Name:
zu: Igama:

en: Native Slider
zu: Isisheleli sakona

en: Navy
zu: Okuhlaza ngokunkankane

en: Ne&xt
zu: Okulande&layo

en: Network
zu: Inethiwekhi

en: Network Protocol
zu: Iziphakamiso eziyisikelo zenethiwekhi

en: New destination
zu: Indawo entsha

en: Next
zu: Okulandelayo

en: Next Channel
zu: Isiteshi esilandelayo

en: Next Chapter/Title
zu: isahluko/isihloko esilandelayo

en: Next media in the playlist
zu: Imidiya elandelayo kuhlu lokudlalwayo

en: No check was performed yet.
zu: Akukho ukuhlolwa okwenziwe okwanaje.

en: No file selected
zu: Alikho ifayela elikhethiwe

en: No folder selected
zu: Ayikho ifolda ekhethiwe

en: No input
zu: Akukho okufakiwe

en: No input found
zu: Akukho okufakwayo okutholakalayo

en: No input selected
zu: Akukho okungenayo okukhethiwe

en: No valid destination
zu: Ayikho indawo evumelekile

en: Noise
zu: Umsindo

en: None
zu: Lutho

en: Normal
zu: Okuvamile

en: Normal Size
zu: Usayizi ojwayelekile

en: Normal rate
zu: Ngokijwayelekile

en: Normalize volume to:
zu: Vamisa ivolumu ku:

en: Not Set
zu: Akuhleliwe

en: Number of clones
zu: Inombolo yokufanisa

en: Number of days between two update checks
zu: Inombolo yezinsuku phakathi kokuhola kokuvuselela okubili

en: OK
zu: Kulungile

en: Olive
zu: Ubuluhlaza ngokumdaka

en: On Screen Display
zu: Ukuboniswa esikrinini

en: Online Documentation...
zu: Umbhalo ochazayo oku-inthanethi...

en: Online Forum...
zu: Ingosi eku-inthanethi...

en: Opacity
zu: i-Opacity

en: Opaqueness
zu: i-Opaqueness

en: Open
zu: Vula

en: Open &Capture Device...
zu: Vula isisetshenziswa soku&thwebula...

en: Open &Disc...
zu: Vula i&diski...

en: Open &Folder...
zu: Vula i&folda...

en: Open &Location from clipboard
zu: Vula i&ndawo kusuka ebhidini leziqeshana

en: Open &Network Stream...
zu: Vula ukusakaza kwe&nethiwekhi...

en: Open &Network...
zu: Ivula i&nethiwekhi...

en: Open Capture Device...
zu: Vula isisetshenziswa sokuthwebula...

en: Open D&irectory...
zu: Vula um&khombandlela...

en: Open Directory
zu: Vula umkhombandlela

en: Open Disc...
zu: Vula idiski...

en: Open File
zu: Vula ifayela

en: Open File...
zu: Vula ifayela...

en: Open Folder
zu: Vula ifolda

en: Open Media
zu: Vula imidiya

en: Open Network...
zu: Vula inethiwekhi...

en: Open RTP/UDP Stream
zu: Vula ukusakazwa kwe-RTP/UDP

en: Open Recent
zu: Okuvulwe kamuva

en: Open Source
zu: Umthombo ovulekile

en: Open URL
zu: Vula i-URL

en: Open VLM configuration...
zu: Vula isimiso se-VLM...

en: Open a medium
zu: Vula okuphakathi

en: Open a skin file
zu: Vula ifayela lesikhumba

en: Open playlist
zu: Vula uhlu lokudlalwayo

en: Open playlist...
zu: Vula uhlu lokudlalwayo...

en: Open skin ...
zu: Vula isikhumba ...

en: Open subtitles...
zu: Vula izihlokwana...

en: Optical drive
zu: Idrayivu ebonayo

en: Options
zu: Izinketho

en: Output
zu: Okuphumayo

en: Output Color Filtermode
zu: Isimo sokuhlunga umbala ophumayo

en: Output module:
zu: Imojula yokuphuma:

en: Output/Written/Sent
zu: Okuphumayo/okubhaliwe/okthunyelwe

en: Output:
zu: Okuphumayo:

en: Overlay subtitles on the video
zu: Nqwabelanisa izihlokwana kuvidiyo

en: P&layback
zu: &Dlala

en: P/P
zu: i-P/P

en: Panoramix
zu: i-Panoramix

en: Partial Extract
zu: Ukukhishwa okuncane

en: Password
zu: Iphasiwedi

en: Password:
zu: Iphasiwedi:

en: Paste
zu: Namathisela

en: Path
zu: Indlela

en: Path to the skin to use.
zu: Indlela eya esihumbeni ongasisebenzisa.

en: Pause
zu: Misa kancane

en: Pause the playback
zu: Misa kancane okudlalayo

en: Paused
zu: Kumiswe kancane

en: Play
zu: Dlala

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
zu: Dlala
    Uma uhlu lokudlalwayo lungenalutho, vula okuphakathi

en: Play another media synchronously
zu: Dlala enye imidiya ngokuvumelanisa

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
zu: Dlala enye imidiya ngokuvumelanisa (ifayela lomsindo elingeziwe...)

en: Play&list
zu: Uhlu &lokudlalwayo

en: Playback
zu: Dlala

en: Played
zu: Kudlaliwe

en: Played buffers
zu: Ama-buffer adlaliwe

en: Player...
zu: Isidlali...

en: Playlist
zu: Uhlu lokudlalwayo

en: Playlist Files
zu: Amafayela wohlu lokudlalwayo

en: Playlist Files|
zu: Amafayela wohlu lokudlalwayo|

en: Playlist...
zu: Uhlu lokudlalwayo...

en: Please enter a network URL:
zu: Sicela ufake i-URL yenethiwekhi:

en: Please enter the new profile name.
zu: Sicela ufake igama lephrofayili elisha.

en: Plu&gins and extensions
zu: Ama-Plu&gin nezandiso

en: Plugins
zu: Ama-plugin

en: Plugins and extensions
zu: Ama-plugin nezandiso

en: Podcast URLs list
zu: Uhlu lwama-URL we-Podcast

en: Port
zu: Intunja

en: Position
zu: Indawo

en: Post processing
zu: Ukuthunyelwa kuyacubungula

en: Post-Processing Quality
zu: Ikhwalithi yokucubungula okuthunyelwe

en: Pre&vious
zu: Okwe&dlulile

en: Preamp
zu: i-Preamp

en: Preferences
zu: Izintandokazi

en: Preferences file could not be saved
zu: Ifayela lezintandokazi alikwazanga ukugcinwa

en: Preferences...
zu: Izintandokazi...

en: Preferred Audio language
zu: Ulimi olunconyiwe lomsindo

en: Preferred audio language:
zu: Ulimi olunconyiwe lomsindo:

en: Prefix
zu: Isiqalo

en: Preset
zu: Okwakhona

en: Press new keys for
    "%@"
zu: Chofoza amakhiye amasha ukuze
    "%@"

en: Prev
zu: Dlule

en: Previous
zu: Okwedlule

en: Previous Channel
zu: Isiteshi sangaphambilini

en: Previous Chapter/Title
zu: Isahluko/isihloko sesdlule

en: Previous media in the playlist
zu: Imidiya edlule kuhlu lokudlalwayo

en: Privacy / Network Interaction
zu: okwangasese / Ukusebenzisana kwenethiwekhi

en: Profile
zu: Ubuniningwane

en: Profile Name
zu: Igama lephrofayili

en: Program
zu: Uhlelo

en: Program Guide
zu: Inkombandlela yohlelo lokusebenza

en: Protocol
zu: Iziphakamiso eziyisikelo

en: Psychedelic
zu: i-Psychedelic

en: Purple
zu: Ubunsomi

en: Puzzle game
zu: Isidlali sendida

en: Qt interface
zu: Isibonisi se-Qt

en: Quit
zu: Phuma

en: Quit VLC
zu: Phuma ku-VLC

en: Quit after Playback
zu: Phuma ngemva kokudlala

en: RTP over RTSP (TCP)
zu: I-RTP ku-RTSP (TCP)

en: Random
zu: Ngokungahleliwe

en: Random Off
zu: Okungahleliwe kucimile

en: Random On
zu: Okungahleliwe kuyakhanya

en: Read at media
zu: Funda kwimidiya

en: Record
zu: Qopha

en: Record directory or filename
zu: Lapho kuqophelwa khona noma igama lefayela

en: Red
zu: Okubomvu

en: Regrettably, these keys cannot be assigned as hotkey shortcuts.
zu: Ngokuzisola, lawa makhiye awakwazi ukunikelwa njezinqamulelo zama-hotkey.

en: Reload extensions
zu: Layisha futhi izandiso

en: Remove
zu: Susa

en: Remove Selected
zu: Susa okukhethiwe

en: Remove old preferences?
zu: Susa zonke izintandokazi?

en: Remove this podcast subscription
zu: Susa lekhu kubhaliswa kwe-podcast

en: Repair AVI Files
zu: Lungisa amafayela we-AVI

en: Repeat All
zu: Phinda konke

en: Repeat Off
zu: Ukuphinda kucimile

en: Repeat One
zu: Phinda eyodwa

en: Repeat delay:
zu: Phinda ukubambeka:

en: Repeat:
zu: Phinda:

en: Replay gain mode:
zu: Dala futhi isimo sokuzuza:

en: Reset
zu: Setha kabusha

en: Reset All
zu: Setha kabusha konke

en: Reset Preferences
zu: Setha kabusha izintandokazi

en: Resize interface to the native video size
zu: Shintshela usayizi wesibonisi kusayizi yevidiyo yakhona

en: Resize interface to video size
zu: Shintshela usayizi wesibonisi kusayizi yevidiyo

en: Resolution
zu: Ukulungiswa

en: Retrieving Channel Info...
zu: Ibuyisa ulwazi lwesiteshi...

en: Reveal in Finder
zu: Bonisa lapho kutholakala khona

en: Reverse
zu: Iya emuva

en: Revert to normal play speed
zu: Buyisela kusivinini esidlayo semvelo

en: Right
zu: Kwesokudla

en: Ripple
zu: i-Ripple

en: Rotate
zu: Phendula

en: Rows
zu: Uhlu

en: Run manually
zu: Sebenzisa ngokuyenza

en: Run on schedule
zu: Sebenzisa ngohlelo

en: S-Video input
zu: Ukufaka kwe-S-Vidiyo

en: SDP URL
zu: i-SDP URL

en: Saturation
zu: Ukugcwaliswa

en: Save
zu: Gcina

en: Save File
zu: Gcina ifayela

en: Save Metadata
zu: Gcina imethadatha

en: Save Playlist
zu: Gcina uhlu lokudlalwayo

en: Save Playlist to &File...
zu: Gcina uhlu lokudlalwayo ku&fayela...

en: Save Playlist...
zu: Gcina uhlu lokudlalwayo...

en: Save VLM configuration as...
zu: Gcina isimiso se-VLM njenge...

en: Save and close the dialog
zu: Gcina bese uvala ibhokisi

en: Save file to
zu: Gcina ifayela ku

en: Save file...
zu: Gcina ifayela...

en: Save log file as...
zu: Gcina ifayela lokungena njenge...

en: Save playlist
zu: Gcina uhlu lokudlalwayo

en: Save playlist as...
zu: Gcina uhlu lokudlalwayo njenge...

en: Save recently played items
zu: Gcina izinto ezidlalwe kamuva

en: Save the recently played items in the menu
zu: Gcina izinto ezidlalwe kamuva kwimenyu

en: Save...
zu: Gcina...

en: Saves all the displayed logs to a file
zu: Igcina wonke amafayela wokungena kufayela

en: Scale
zu: Isikalo

en: Schedule
zu: Hlela

en: Score
zu: Okuzuziweyo

en: Screen
zu: Isikrini

en: Search
zu: Sesha

en: Search in Playlist
zu: Sesha kuhlu lokudlalwayo

en: Select
zu: Khetha

en: Select All
zu: Khetha konke

en: Select Directory
zu: Khetha umkhombandlela

en: Select File
zu: Khetha ifayela

en: Select Folder
zu: Khetha ifolda

en: Select Input
zu: Khetha okungenayo

en: Select Output
zu: Khetha okuphumayo

en: Select a device or a VIDEO_TS directory
zu: Khetha isisetshenziswa noma umkhombandlela we-VIDEO_TS

en: Select a device or a VIDEO_TS folder
zu: Khetha isisetshenziswa noma ifolda ye-VIDEO_TS

en: Select a directory
zu: Khetha umkhombandlela

en: Select a file
zu: Khetha ifayela

en: Select a stream
zu: Khetha ukusakaza

en: Select an action to change the associated hotkey:
zu: Khetha isenzo ukuze ushintshe i-hoykey ehlobene:

en: Select one or more files to open
zu: Khetha ifayela elilodwa noma amaningi ozowavula

en: Select one or multiple files
zu: Khetha ifayela elilodwa noma amaningi

en: Select profile:
zu: Khetha iphrofayili:

en: Select skin
zu: khetha isikhumba

en: Select the capture device type
zu: Khetha uhlobo lwesisetshenziswa sokuthwebula

en: Select the directory to save to
zu: Khetha umkhombandlela ozogcina kuwo

en: Select the file
zu: Khetha ifayela

en: Select the file to save to
zu: Khatha ifayela ozogcina kulo

en: Select your audio codec. Click one to get more information.
zu: Khetha i-codec yakho yomsindo. Chofoza kweyodwa ukuze uthole ulwazi olubanzi.

en: Select your video codec. Click one to get more information.
zu: Khetha i-codec yakho yomsindo. Chofoza kweyodwa ukuze uthole ulwazi olubanzi.

en: Selected ports:
zu: Izintunja ezikhethiwe:

en: Send
zu: Thumela

en: Send rate
zu: Inani lakuthumela

en: Sent
zu: Kuthunyelwe

en: Sent bytes
zu: Ama-bytes athunyelwe

en: Sent packets
zu: Amaphakethe athunyelwe

en: Separate words by | (without space)
zu: Hlukanisa amagama ngo-| (ngaphandle kwesikhala)

en: Sequential numbering
zu: Ukufaka izinombolo ngokulandelana

en: Services
zu: Izinsizakalo

en: Services discovery
zu: Ukutholakala ikwezinsizakalo

en: Set up associations...
zu: Setha ukuhlotshaniswa...

en: Settings
zu: Izilungiselelo

en: Settings...
zu: Izilungiselelo...

en: Setup schedule
zu: Hlela uhlela

en: Sharpen
zu: Cijisa

en: Shortcut
zu: Izinqamulelo

en: Show &more options
zu: Bonisa izinketho ezi&ngeziwe

en: Show All
zu: Bonisa konke

en: Show Containing Directory...
zu: Bonisa umkhombandlela oqukethe...

en: Show Containing Folder...
zu: Bonisa ifolda equkethe...

en: Show Details
zu: Bonisa imininingwane

en: Show Fullscreen Controller
zu: Bonisa isilawuli sesikrini esigcwele

en: Show Fullscreen controller
zu: Bonisa isilawuli sesikrini esigcwele

en: Show VLC on the taskbar
zu: Bonisa i-VLC emugqeni womsebenzi

en: Show a controller in fullscreen mode
zu: Bonisa isilawuli esimeni sesikrini esigcwele

en: Show a systray icon for VLC
zu: Bonisa isithonjana se-systray se-VLC

en: Show advanced preferences over simple ones
zu: Bonisa izintandokazi ezithuthukile kwezilula

en: Show controls in full screen mode
zu: Bonisa izilawuli esimeni sesikrini esigcwele

en: Show extended options
zu: Bonisa izinketho ezinwetshisiwe

en: Show extended settings
zu: Bonisa izilungiselelo ezinwetshisiwe

en: Show media title on video start
zu: Bonisa isihloko semeidiya ekuqaleni kwevidiyo

en: Show notification popup on track change
zu: Bonisa ibhokisi lesaziso uma kushintshwa umugqa

en: Show playing item name in window title
zu: Bonisa igama lento edlalayo esihlokweni sewindi

en: Show settings
zu: Bonisa izilungiselelo

en: Show systray icon
zu: Bonisa isithonjana se-Systray

en: Show unimportant error and warnings dialogs
zu: Bonisa amabhokisi wamaphutha nezexwayiso angabalulekile

en: Shows a lucent controller when moving the mouse in fullscreen mode.
zu: Bonisa isilawuli esicwazimulayo uma uhambisa igundane esimeni sesikrini esigcwele.

en: Sigma
zu: i-Sigma

en: Silver
zu: Isiliva

en: Similarity
zu: Okufanayo

en: Simple
zu: Lula

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
zu: Amafayela wesikhumba |*.vlt;*wsz;*.xml

en: Skin resource file:
zu: Ifayela lapho kutholakala khona iskhumba:

en: Skin to use
zu: zisikhumba ozosisebenzisa

en: Skinnable Interface
zu: Isibonisi esifaka isikhumba

en: Skins
zu: Izikhumba

en: Skip H.264 in-loop deblocking filter
zu: Yeqa i-H.264 kulubhu lokuhlunga le-deblocking

en: Skip frames
zu: Yeqa ozimele

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
zu: Eqa ukuhlunga kwelubhu kwe-H.264 decoding

en: Slo&wer
zu: Ka&ncane

en: Slower
zu: Kancane

en: Slower (fine)
zu: Kancane (kahle)

en: Small Volume
zu: Ivolumu encane

en: Snapshot
zu: Ukuthatha isithombe

en: Sort Node by Author
zu: Hlunga iqopho ngomlobi

en: Sort Node by Name
zu: Hlunga iqopho ngegama

en: Sort by
zu: Hlela ngo-

en: Source
zu: Umthombo

en: Source:
zu: Umthombo:

en: Spacer
zu: Usikhala

en: Spatializer
zu: i-Spatializer

en: Splitter
zu: Isehlukanisi

en: Standard
zu: Ovamile

en: Start Time
zu: Isikhathi sokuqala

en: Start VLC with only a systray icon
zu: Qala i-VLC ngesithonjana se-systray kuphela

en: Start in minimal view (without menus)
zu: Qala ekubukeni okuncane (ngaphandle kwamamenyu)

en: Start playback of new items immediately once they were added.
zu: Qala ukudlala ngokuzenzakalela kwezinto ezintsha masinyane ngemva kukuba zingezwe.

en: Starting Position
zu: Qala ukubeka endaweni

en: Statistics
zu: Izibalo

en: Status
zu: Isimo

en: Step Backward
zu: Iya emuva

en: Step Forward
zu: Iya phambili

en: Step backward
zu: Iya emuva

en: Step forward
zu: Iya phambili

en: Stop
zu: Ima

en: Stop playback
zu: Misa okudlalayo

en: Stop the A to B loop
zu: Misa ilubhu A kufika ka ku-B

en: Stream
zu: Sakaza

en: Stream Announcing
zu: Ukwethulwa kokusakaza

en: Stream Output
zu: Ukuphuma kokusakaza

en: Stream all elementary streams
zu: Sakaza zonke izinto zokusakazayo

en: Stream bitrate
zu: Inani lokusakaza ngesikhashana

en: Stream to network
zu: Sakazela kunethiwekhi

en: Stream...
zu: Sakaza...

en: Streaming
zu: Ukusakaza

en: Streaming and Transcoding Options
zu: Izinketho zokusakaza nezokufaka ikhodi

en: Streaming method
zu: Uhlelo lokusakaza

en: Streaming/Exporting Wizard...
zu: Isihlakaniphi sokusakaza/sokukhipha...

en: Streaming/Saving:
zu: Ukusakaza/ukugcinwa:

en: Streaming/Transcoding Wizard
zu: Iwizadi yokusakaza/faka ikhodi

en: Stuff
zu: Ongakwengeza

en: Submit played tracks stats to Last.fm
zu: Hambisa izibalo zemigqa edlaliwe ku-.fm youkugcina

en: Subscribe
zu: Bhalisa

en: Subscribe to a podcast
zu: Bhalisela i-podcast

en: Subtitle File
zu: Ifayela lezihlokwana

en: Subtitles
zu: Izihlokwana

en: Subtitles Track
zu: Umugqa wezihlokwana

en: Subtitles/Video
zu: Izihlokwana/ividiyo

en: Summary
zu: Okufinqiwe

en: Switch to full preferences view
zu: Shintshela ekubukeni okugcwele kwezintandokazi

en: Switch to simple preferences view
zu: Shintshela ekubukeni okulula okuthandayo

en: Synchronization
zu: Ukuvumelanisa

en: Synchronize left and right
zu: Vumelanisa okungakwesokudla nokungakwesokunxele

en: Synchronize top and bottom
zu: Vumelanisa ukuphezulu nokuphansi

en: System's default
zu: Okohlelo kwakhona

en: Systray icon
zu: Isithonjana se-Systray

en: T&itle
zu: Isi&hloko

en: Take a snapshot
zu: Thwebula isithombe

en: Teal
zu: i-Teal

en: Teletext
zu: i-Teletext

en: Teletext Activation
zu: Ukusetshenziswa kwe-Teletext

en: Text
zu: Umbhalo

en: Thanks
zu: Siyabonga

en: The stream must be playing or paused for bookmarks to work.
zu: Ukusakazwa kufanele kudlalwe noma kumiswe kancane ukuzi amaphawu wokubekisa asebenze.

en: This combination is already taken by "%@".
zu: Lokuhlangana sekuvele kuthathwe ngu-"%@".

en: This display the resulting media, but can slow things down.
zu: Lokhu kukhombisa imiphumela yemidiya, kodwa kungabambezela izinto.

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
zu: Lesi isibonisi se-VLC sangokwakhona, nokubonakala nokuzwa kwakhona.

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
zu: Lesi isibonisi se-VLC esifakwa izikhumba. Ungalayisha ungenise ezinye izikhumba

en: This module outputs the transcoded stream to a network via HTTP.
zu: Le mojula ikhipha ukusakaza okufakwe ikhodi kwinethiwekhi nge-HTTP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTP.
zu: Le mojula ikhipha ukusakaza okufakwe ikhodi kwinethiwekhi nge-RTP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTSP.
zu: Le mojula ikhipha ukusakaza okufakwe ikhodi kwinethiwekhi nge-RTSP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via UDP.
zu: Le mojula ikhipha ukusakaza okufakwe ikhodi kwinethiwekhi nge-UDP.

en: This module outputs the transcoded stream to an Icecast server.
zu: Le mojula ikhipha ukusakaza okufakwe ikhodi kwiseva ye-Icecast.

en: This module writes the transcoded stream to a file.
zu: Le mojula ibhala ukusakaza okufakwe ikhodi efayelini.

en: Time
zu: Isikhathi

en: Time Control
zu: Isilawuli sesikhathi

en: Time Slider
zu: Isisheleli sesikhathi

en: Time Toolbar
zu: Umugqa wamathuluzi wesikhathi

en: Time-To-Live (TTL)
zu: Isikhathi sabukhoma (IS)

en: Title
zu: Isihloko

en: To
zu: Kuya

en: Toggle the video in fullscreen
zu: Yenza ividiyo isikrini esigcwele

en: Toggle the video out fullscreen
zu: Khipha ividiyo esikrinini esigcwele

en: Toolbar Elements
zu: Izinto zomugqa wamathuluzi

en: Toolbar position:
zu: Indawo yomugqa wathuluzi:

en: Toolbars Editor
zu: Isihleli somugqa wamathuluzi

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
zu: Thulisa

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
zu: Susa ukuthula

en: Top
zu: Phezulu

en: Top-Left
zu: Phezulu kwesokunxele

en: Top-Right
zu: Phezulu kwesokudla

en: Track
zu: Umugqa

en: Tracks
zu: Imigqa

en: Transcode
zu: Ukufaka ikhodi

en: Transcode audio
zu: Faka umsindo ikhodi

en: Transcode video
zu: Faka ividiyo umsindo

en: Transcode/Save to file
zu: Faka ikhodi/gcina efayelini

en: Transcoding options
zu: Izinketho zokufaka ikhodi

en: Transform
zu: Thumela

en: Transformation
zu: Ukuguqulela

en: Transparency
zu: Ukukhanya

en: Transparent
zu: Kuyakhanyela

en: Transponder symbol rate
zu: Isilinganiso sophawu se-Transponder

en: Transponder/multiplex frequency
zu: I-Transponder/ifrikhuwensi yobuningi

en: Treat as a pipe rather than as a file
zu: Kuphathe njengphayiphu kune fayela

en: Trickplay Reverse
zu: Ukudlala okuyindida okuya emuva

en: Two bookmarks have to be selected.
zu: Amaphawu amabili wokubekisa kufanele akhethwe.

en: Type
zu: Uhlobo

en: Type:
zu: Uhlobo:

en: UDP Multicast
zu: I-UDP Multicast

en: UDP Unicast
zu: I-UDP Unicast

en: URL
zu: i-URL

en: Uncompressed audio samples (useable with WAV)
zu: Amasampula womsindo ongaminyaniswanga (asebenziseka ne-WAV)

en: Unicast
zu: Ukusakaza okukodwa

en: Unset
zu: Susa ukuhlela

en: Unsubscribe
zu: Zikhiphe ohlweni

en: Untitled
zu: Akunasihloko

en: Update
zu: Vuselela

en: Upstream rate
zu: Isilinganiso sokusakazela phezulu

en: Use RTP over RTSP (TCP)
zu: Sebenzisa i-RTP ku-RTSP (TCP)

en: Use S/PDIF when available
zu: Sebenzisa i-S/PDIF uma ikhona

en: Use VLC pace
zu: Sebenzisa inkambiso ye-VLC

en: Use a skinned playlist
zu: Sebenzisa uhlu lokudlalwayo olunesikhumba

en: Use custom skin
zu: Sebenzisa isikhumba sangokwezifiso

en: Use hardware YUV->RGB conversions
zu: Sebenzisa iziguquleli zengxenyekazi yekhompyutha ze-YUV->RGB

en: Use native style
zu: Sebenzisa isiyela sakhona

en: Use this to stream to a single computer.
zu: Sebenzisa lokhu ukusakaza kukhompyutha eyodwa.

en: User name
zu: Igama lomsebenzisi

en: Username:
zu: Igama lomsebenzisi:

en: V&iew
zu: &Buka

en: VCD
zu: i-VCD

en: VLC media player
zu: Isidlali semidiya se-VLC

en: VLC media player Help
zu: Usizo lwesidlali semidiya se-VLC

en: VLC media player Help...
zu: Usizo lwesidlali semidiya se-VLC...

en: VLC media player updates
zu: Izimvuselelo zesidlali semidiya se-VLC

en: VLC skins website
zu: Kuwebhusayithi yezikhumba ye-VLC

en: VLC was unable to save the meta data.
zu: I-VLC ayikwazanga ukugciana imethadatha.

en: VLC will start with just an icon in your taskbar
zu: I-VLC izoqala ngesithonjana nje emugqeni wakho womsebenzi

en: VLM conf (*.vlm);;All (*)
zu: Isimiso se-VLM (*.vlm);; konke (*)

en: VLM configurator
zu: Isimisi se-VLM

en: Version
zu: Inguqulo

en: Video
zu: Ividiyo

en: Video &Track
zu: Umugq&a wevidiyo

en: Video Effects
zu: Imiphumela yevidiyo

en: Video Files
zu: Amafayela wevidiyo

en: Video On Demand ( VOD )
zu: Ividiyo iyafuneka ( VOD )

en: Video Settings
zu: Izilungiselelo sevidiyo

en: Video Track
zu: Umugqa wevidiyo

en: Video codec
zu: I-codec yevidiyo

en: Video device
zu: Isisetshenziswa sevidiyo

en: Video device name
zu: Igama lesisetshenziswa sevidiyo

en: Video quality post-processing level
zu: Ileveli yekhwalithi yevidiyo yokucubungula okuthunyelayo

en: Video size
zu: Usayizi wevidiyo

en: Video snapshots
zu: Ukuthwetshulwa kwezithombe zevidiyo

en: VideoLAN Website...
zu: Iwebhusayithi ye-VideoLAN...

en: Visualization
zu: Okubonwayo

en: Visualization:
zu: Okubonwayo:

en: Visualizations
zu: Okubonwayo

en: Visualizations selector
zu: Ukukhetha okubonwayo

en: Volume
zu: Ivolumu

en: Volume Down
zu: Ivolumu ephezulu

en: Volume Up
zu: Ivolumu ephezulu

en: Volume normalization
zu: Ukwenza ivolumu ngokujwayelekile

en: Volume normalizer
zu: Ukwenza ivolumu ngokujwayelekile

en: Vorbis is a free audio codec (useable with OGG)
zu: I-Vorbis yi-codec ekhululekile yomsindo (isebenziseka ne-OGG)

en: Wall
zu: Ubonda

en: Water effect
zu: Umphumela wamanzi

en: Wave
zu: Amagagasi

en: Waves
zu: Amagagasi

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
zu: Sithole inguqulo endala yamafayela wezintandokazi ze-VLC.

en: Website
zu: Iwebhusayithi

en: White
zu: Okumhlophe

en: Width
zu: Ububanzi

en: Window
zu: Iwindi

en: Window decorations
zu: Ukuhlothiswa kwewindi

en: Windows opacity between 0.1 and 1
zu: Ukungakhanyeli kwewindi okuphakathi kuka-0.1 no 1

en: X coordinate
zu: Ukuhlanganisa kuka-X

en: XML Shareable Playlist Format (XSPF)
zu: Isakhiwo sohlu lokudlalwayo se-XML esabelanayo (XSPF)

en: XSPF playlist|*.xspf|M3U file|*.m3u|HTML playlist|*.html
zu: Uhlu lokudlalwayo lwe-XSPF|*.xspf|ifayela le-M3U|*.m3u|uhlu lokudlalwayo lwe-HTML|*.html

en: Y coordinate
zu: Ukuhlanganisa kuka-Y

en: Yellow
zu: Okuphuzi

en: You can select local files with the following list and buttons.
zu: Ungakhetha amafayela wendawo ngohlu olulandelayo nezinkinobho.

en: You have the latest version of VLC media player.
zu: Unenguqulo yakamuva yesidlali semidiya se-VLC.

en: You must set a name for the profile.
zu: Kufanele usethe igama lobuniningwane.

en: blocks
zu: amabhulokhi

en: buffers
zu: ama-buffer

en: frames
zu: ozimele

en: no
zu: cha

en: packets
zu: amaphakethi

en: sec.
zu: sokhondi.

en: v4l2 controls
zu: Izilawulu zw-v4l2

en: vlc-snap
zu: ukuthwebula kwe-vlc

en: yes
zu: yebo

en: yes: %@ @ %@ kb/s
zu: yebo: %@ @ %@ kbs/s
